hamed_713

بدون سرنشین ام.کیو-9 ریپر(MQ-9 Reaper )

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوست من این تلنگر سالهاست که به ذهن ما خورده ولی اگر به هزینههای که برای این پروژه ها میشه دقت کنی میبینی که هیچ جای ایران هیچ سازمانی حاظر به سرمایه گذاری روی همچین پروژه های حتی با یک دهم این قیمت هم نیست :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام دوستان چیز خیلی خفنی هستش و لی انشا الله ما هم پوزشان را می زنیم!!!! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين خبر از سايت سنترال كلابز گرفته شده كه متاسفانه نام آن در منبع ذكر نشده است! http://www.centralclubs.com/viewtopic.php?t=43271&highlight=

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید تو پات رو بزار تهران من ترورت نکردم!! :mrgreen: نه ولی جدا خوش می آیی. :mrgreen: اقا رضا در صفحه های 1 و 2 توضیح دادن و من که فکر کردم دیدم خیل باحاله که یه پهباد چند منظوره طراحی بشه.که در مرحله ی اول پنهان کار باشه و در مرحله دوم توان دفاع و حمله و رهگیری رو داشته باشه که این یه شاهکاره!! :-? در مورد تجهیزات و تسلیحات من در خدمتم. و همچنین یه کم هم در سیستم های هدف گیری و هدایتی و امنیتی و طراحی بدنه(البته فقط برای طرز قرار گرفتن سلاح)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس بهتره دوستاني كه علاقه مند هستند طرحهاشون رو جمع و جور كنند تا به يك جمع بندي واحد برسيم. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا ما شروع کردیم :mrgreen: تو بخش طراحی ایده و تبدیل ایده ها به تصویر همچنین قسمت های دیگه که بتونیم من در خدمتم یک اختراع تو زمینه همین بهپاد ها هم داره مراحل تکمیلش رو میگذرونه که اگه قضیه جدی شد اطلاعاتش در خدمتتونه :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقای یعقوب انصاری - رتبه اول جشنواره خوارزمی - سال 1385 - هواپیمای تمام کامپوزیت ( پرنده آبی ) آقای قادر شکر الهی مقدم - رتبه دوم- جشنواره خوارزمی - سال 1386 فرستنده یک کیلو وات باند HF ( مسدود کننده و آنتن تمام باند ( 2تا 30 مگاهرتز ) اقای سالار زمزمی - رتبه دوم - سال 1386 تدوین دانش فنی و ساخت توپ دریائی فجر 27 و هزارن افتخار ثبت شده و نشده دیگه ... بیشتر منظورم اون سیستم مسدود کننده بود ، ولی خب اون 2 مورد دیگه هم به چشمم اومد منبع - سایت رسمی جشنواره خوارزمی http://khwarizmi.irost.org درضمن هرکی طرحی داره ، باید یکسال صبر کنه امسال دیگه مهلت ارسالش تموم شده :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست من جوکر جان من به دنبال رقابت یا شرکت در جشنواره و استفاده از مزایا نیستم برای اینکار دو اختراع ویژه ثبت شده هم دارم متاسفانه مشکل جشنواره خوارزمی اینه که طبق قوانینش باید اختراع ساخته بشه و من پیاپی سالهاست که دارم این فرصت ها رو از دست میدم. کارهای ویژه ای دنبال کردم که بطور کلی: سطوح ایرودینامیک تحریک پذیر سطوح خود ترمیم برای بدنه ها هوایی موتور یونی جت (پلاسما) (ثبت شده) سیستم های کنترلی در بخش های نفت و صنایع وابسته (ثبت شده) سیستم افزایش دبی چاه نفت چند سامانه مختلف هوایی برای کار های مختلف که طرحهای ویژه و بسیار مهمند و نمیتوان به آنها اشاره داشت. و یک طرح به اصطلاح یوفو برای پرواز بدون بال و نیروی پیشرانش غیر مکانیکی با استفاده از اثر کواندا و ... دوست عزیز ساخت وارائه چنین ابزار های هزینه های هنگفت و نیاز بسیاری به تحقیقات ویژه داره که کسی حاظر به تقبل اون نیست و حتی من بعضی از طرحها رو برای ثبت به سازمان ثبت نبردم چرا که یک بار بوسیله دوستم یک اختراع رو دوبار ثبت کردیم و به نتیجه رسیدم که ثبت ایران هیچ وجه اعتبار و قانونی نداره و امکان دزدیده شدن طرح بسیار بالاست البته هزینه و فرصت گرفتن پتنت هم تا کنون نداشته ام . در کشور ما همه چیز در قالب حرف پیش میرود و خبری از عمل نیست گاهی عملی هم صورت میگیرد ولی توجهی نمیشود مگر اینکه در قالب بعضی از استراتژی های حکومتی قرار گیرد مانند انرژی هسته ای که تکنولوژی ان متعلق به 60 سال پیش است . هر گاه شروع به فکر برای ساخت اختراعی میکنم در اینترنت نمونه مشابه را با کمی تفاوت در US PATHENT یا در بین اختراعات ژاپنی ها که سالی 1 میلیون اختراعثبت میکنند پیدا میکنم و این نشان از ضعف سیستم حمایتی کشور ما دارد که برایش زمان بهیچوجه مطرح نیست. :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منم با نظر شما در مورد ثبت اختراع توی ایران موافقم ، کلا کار اشتباهیه :oops: ( توی بحث نرم افزار وقتی میرن cms MAMBO که اپن سورس توی اینترنت هست را ثبتش میکنن به اسم خودشون و حق مالکیت مادی و معنویش را میگیرن دیگه چه انتظاری از بقیه جاهاش داری. ؟ باید طرح را پیش خودت نگه داری ، تکمیلش کنی ، تولید انبوهش کنی ، یهو بریزی توی بازار که دیگه اگه کسی هم طرح را دزدید بدردش نخوره ( شما بازار را یک شبه گرفتی ، برای نفر دوم هم صرف نمیکنه تازه بیاد باهات رقابت کنه ) ولی در مورد تجهیزات نظامی و اینا اینطوری هم نمیشه :lol: حتی حضورش توی جشنواره ها هم بیشتر ضرر اطلاعاتی به سود دشمن داره تا سود به مملکت... حاجی ، همون بدبخت میمونیم.... :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولي شاهرگ تسليحات جديد غرب همين ماهواره است و اگر روشي براي از كار انداختن ماهواره ابداع كنيم ديگر نيازي به كارهاي اضافي و پرهزينه نيست.

اقا سعید

خیالت راحت باشه . طبق اطلاعاتی که من دارم انواع و اقسام ماهواره رو ایران قادر هست در خارج از جو و در بالا ترین ارتفاع نه تنها دچار اشکال کنه بلکه خرابش هم کنه .

فرکانس های ...... فقط به چند صورت امکان داره که ماهواره در فضا رو با مشکل ایجاد کنه .

باید یک سیستم در فضا و یک سیستم در زمین باشه .

ماهواره ای که به فضا پرتاب شد امکان داره مجهز به یکی از همین سیستم های اخلالگر باشه .

اینطور که من می بینم مسئولین ما واقعا هوشیارانه و عالی در حال عملکردن هستند و اینطوری که من می بینم ایران یکی از قدرت های بزرگ جنگ الکترونیک هست .

اطلاعات رو دادم ولی اقا سعید ویرایش کرد !!! :oops:

که البته حق داشت . :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدا میدونه چقدر طرح داشتم که بخاطر مشکلات مالی به سرانجام نرسید! به قول اون عرب تو طنز کمربندها رو ببندیم فلوس لا موجود! آرش جان من ویرایش نکردم! حامد بود! icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منم با نظر شما در مورد ثبت اختراع توی ایران موافقم ، کلا کار اشتباهیه :lol:
( توی بحث نرم افزار وقتی میرن cms MAMBO که اپن سورس توی اینترنت هست را ثبتش میکنن به اسم خودشون و حق مالکیت مادی و معنویش را میگیرن دیگه چه انتظاری از بقیه جاهاش داری. ؟

باید طرح را پیش خودت نگه داری ، تکمیلش کنی ، تولید انبوهش کنی ، یهو بریزی توی بازار که دیگه اگه کسی هم طرح را دزدید بدردش نخوره ( شما بازار را یک شبه گرفتی ، برای نفر دوم هم صرف نمیکنه تازه بیاد باهات رقابت کنه )

ولی در مورد تجهیزات نظامی و اینا اینطوری هم نمیشه :lol:
حتی حضورش توی جشنواره ها هم بیشتر ضرر اطلاعاتی به سود دشمن داره تا سود به مملکت...

حاجی ، همون بدبخت میمونیم.... :mrgreen:

فقط بدبخت شدیم داریم عقده ای میشیم یه جور افسردگی مزمن روح ما رو خورده :oops: :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قربونتون برم من گفتم که خرجش چندین ملیون دلار میشه ولی نگفتم که همتون زانوی غم در بغل بگیرید. این مسائلی که بیان کردید به دلیل این هست که پژوهش در ایران سترون هست. یعنی به صورت ایزوله از صنعت انجام می گیره. چون صنعت ما نیاز چندانی به تحقیقات و پژوهش( به قول خارجی ها آر اند دی) احساس نمی کنه با دانشگاه ها ارتباطی نداره. اگر هم کاری داشته باشند خودشون تیمهای طراحی درست می کنند و آشغالهای تولیدی شون را با توجه به حمایتهای غیرمنصفانه دولت به خلق الله می اندازند(مثه بلانسبت ایران خودرو و سایپا) رفتند موتورو دادند یه تیم آلمانی طراحی کرده ناکثها اسمشو گذاشتند موتور ملی. فکر کردن ما مغز خر گاز زدیم و هیچ چی نمی فهمیم . به هر حال این مشکلات هست ولی اگر دوستان یه طرح ساده داشته باشند و اندک اندک کامل کنند نیروهای نظامی خریدار هستند. من خودم در زمان دبیرستان(توجه کنید دانشگاه نه ها، دبیرستان) یه رفیق باسوات داشتم که دو تا طرح برای ارتش طراحی کرد. یکی اش در زمینه دستگاهی برای اندازه گیری مصرف سوخت فانتوم بود که خیلی مورد توجه ارتش قرار گرفت. یکی هم یه ابزار فاصله سنج نوری بود. دوستم بعدها از کانادا بورس تحصیلی گرفت والان داره توی یه دانشگاه آمریکایی درس میده. اگر همون موقع ساپورت شده بود الان کلی واسه خودمون اختراعات به خرج داده بود. به هرحال برای همگی شما ارزوی موفقیت می کنم و دوستتون دارم. پی نوشت: سامان خان موشک میثاق2 زمین به هوا است . از کی تاحالا موشک سام رو روی هواپیما می بندند؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان روزگاری یه نفر فولادی درست میکنه با 7 برابر استحکام و مقاومت مکانیکی بالاتر تو مسابقات بین المللی اختراعات کانادا مقام اول رو میگیره و چند مسابقه دیگه این آقای تحصیل کرده با کلی شوق برمیگرده ایران میره سراغ شرکت نفت جایی که برای مخازن تحت فشار و یا باقی ابزارهاشون ممکنه تا چند هزار پی اس ای تحمل فشار نیاز داشته باشن این محصول خودش رو به اونها معرفی میکنه اونها هم کلی تشویق میکنند و بهش تبریک میگن روز بعد ازش دعوت میکنن بیاد تو شرکت نفت و بعنوان تقدیر و جایزه یه ساعت مچی بهش هدیه میدن و همه چیز به خیر و خوشی تموم میشه همین :oops: حالا به نظر شما چرا شرکت نفت یا صنایع وابسته از اون حمایت نکرد به این دلایل: اول اینکه من وقتی با یک از مهندس های شرکت ... صحبت میکردم که به تانکر برای حفاری تحت فشار ساخته بودن تو توضیح توانمندی وسیله شون میگفت : برای این شیرها از نوعی فولاد با خواص فلان تحت استاندارد آلمان استفاده کردیم برای این لوله ها از آلیاژ فلان تحت استاندارد اتریش و فلا تحت استاندارد کانادا وووو جریان چی بود : اقای مهندس در اعتراض من به اینکه مگه ما فولاد نداشتیم یا صادر کننده نیستیم گفت چرا ولی ما حق استفاده از این نوع مصالح رو نداریم شرکت نفت نمیپذیره ضمن اینکه سازمانهای بینالمللی استاندارد اون رو تایید نمیکنن !!! واقعا فاجعه است این یعنی وابستگی محض حتی به مواد خام حالا فکر میکنید تو باقیه موارد غیرازاینه این مشکل اساسه کار نیست بلکه موارد دیگری هم هست که بسیار بدتر و اینقدر زیادن که نفسم بند میاد در موردش بخوام صحبت کنم. دوستان اگر واقعا تصمیم جدی دال بر ساخت یک وسیله مانند آنچه که در بالا گفته شد وجود داشته باشه خیلی عالی و بسیار جذاب خواهد بود اما دریافت بودجه و نحوه دریافت ابزار الات و مسایلی از این قبیل چگونه خواهد بود فکر میکنید با کار با صنایع دفاع همه چیز تمام میشود و ما حتی با اجازه تام در دخالت در تمام بخش های صنایع دفاعی میتوانیم تابوی سنگین ادارات را ندیده بگیریم یکبار به دوستان گفتم که برای خرید یک دوربین عکاسی توسط صدا وسی گفتم که ما چیزی در حدود دو سال منتظر ماندیم حال تصور کنید که بخواهند به ما تجهیزات چون موتور های مینی جتی که بصورت انلاین خرید و فروش میشوند یا موشک افید بدهند . دردسرهای بسیاری پیش رو خواهد بود که 80 درصد انها مربوط کارشکنی ها مسائل کار گروهی نبود منابع کسب فناوری یا دریافت مواد خام و 20 درصد باقی سختی مربوط ساخت پروژه است. بهر حال بد نیست حالا که بحث جدی شده در تاپیک دیگری بطوری که فقط دوستان مورد نظر در آن امکان ورود داشته باشند مثل گروه تحقیق زده شود تا حتی در مورد هزینه های اجرای آن و مشکلات ساخت طرح بحث اساسی و خارج از دید صورت گیرد. البته دوستان اگر ما را قابل میدانید :mrgreen: اگر طرح خاصی هم دوستان گرامی دارند از طریق PM در جریان بگذارند تا بصورت انیمیشن برای جلسات توجیهی با افرادی که قرار است با آنها برای شروع کار صحبت شود بسازم خوشبختانه من تسلط کافی به نرم افزار max دارم که توی ااینجور مواقع بدرد میخوره :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کاملا با اقا رضا موافقم!!ما تولید می کنیم دیگران استفاده بعد اونا تولید می کنن میندازن به ما!!؟!اخه یعنی چی؟؟!!اینجوری کشور ما که به قول بعضی ادعای غیر وابستگی به غرب رو داره تمام روز داره از غرب کمک می گیره در صورتی که بهترش تو مغز هم میهنی هاش هست!!!واقعا کار احمقانه ایه!!انگار فقط یه گروه خاصی از جامعه حق ثبت اختراع و استفاده از اون رو دارن. :mrgreen: :lol: اقا رضا حق باشماست میثاق نمی شه رو اون سوار کرد.باید برسی کنیم ببینیم الان سبک وزن ترین و در عین حال کارآمد ترین موشک هوا به هوامون کودومه که لانچرش هم دم و دستگاه زیاد نخواد و بشه از راه دور پرتابش کرد. من هنوز روی یه توپ 30 میلیمتری که در زیر دماقه باشه تاکید می کنم.همچنین یه بمب انفجار قوی که بیشتر از 75 کیلو وزن نداشته باشه و خوشه ای باشه.(برای نفرات دشمن و یا در مواقعی تانک ها و مخصوصا مناظق فرماندهی.) اینا که خوب بود؟!؟! :oops:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.