Recommended Posts

این هم مثل سیستم دفاع موشکی باراکشونه که نتونست یک کرم ابریشم بی خاصیت رو بگیره!! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين يه بهپاد انتهاريه به اسم هارپي البته اين ممكنه نسل جديد و تغيير يافته اون برا اس 300 باشه ! اينها سامانه جستجوي امواج راداري روشون نصبه ومثل موشك هارم بعد از پيدا كردن رادار بهش اصابت ميكنند تا منهدم بشه !

ولي خوب گفتن اين خبر چرند محضه به چند دليل :
اين بهپاد كوچكه واگر بزرگ بشه هدف توپ هاي ضدا هوايي اطراف رادار قرار ميگيره . پس نميشه برد اونها رو براحتي افزايش داد ! يعني نميتونند از اسراييل پاشن بيان در عمق ايران پراز كنند و رادار رو پيدا كنند و بهشون بخورند ! مگر اينكه از مرز عراق يا تركيه يا شايد هم افغانستان هوا بشن كه پدافندها مون در عمق زيادي هستند و نميشه با اين گوگولي اونها رو كشف كرد...
حالا اگر هم بشه اينها فقط ميتونند فلپ ليد رو شكار كنند چون قسمت رادار فعال و آتش سيستم اس 300 همين سامانه رادار زرافه اي فلپ ليده كه در حالت عادي خاموشه و براي جستجوي بلند يا هدف گيري روشن ميشه ...

كلا براي رژيم صهيوني عليه ايران بي خاصيت هستند ولي براي تركيه شايد مفيد باشند كه يك گلوله زو 23 ميارتش پايين ! همونطور كه داخل تهران بهپادهاي دست ساز كوچكتر از يك متر رو ميارن پايين !
البته ايران هم مدل مشابهي از اينها رو داره...كه اسم و توانش نامعلومه فقط داره همين ! icon_cheesygrin
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پهبادها در حال حاضر و محتملا در آینده نزدیک بهمچنین، دارای ضعفها و ناتوانیهای ذاتی هستند که استفاده از اونها رو در میدان نبرد و در عملیاتهایی غیر از شناسایی و هدایتی و از این قبیل مشکل میکنه، دشواری در هدایت و سرعت غیر قابل قبول که موجب کاهش چشمگیر مانور پذیری نسبت به یک پرنده سرنشین دار میشه، همچنین افزایش قابل توجه ابعاد پهپادهای مسلح و دارای قابلیت برای درگیری با اهداف نسبت به پهپادهای تجسسی مشکلات اونا رو باز هم افزایش میده.

بنظر من هنوز زوده که از پهپادها انتظارات اینچنین داشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خطر ناک شد فکر نمی کنم بشه همچین چیزی رو شناسایی کرد
فقط من یه سوالی دارم: اگه اونا همچین چیزی رو دارن که در اون حالت حمله به ایران براشون خیلی راحت تر میشه چرا اینقدر زود رو می کنن؟ این خودش دلیل بر دروغ بودن این ادعاست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوب یک مساله ای برای من پیش اومد! گیریم که این پهبادها مانور بالایی هم داشتند! و تونستند به ایران هم برسند!! ولی تا اونجایی که بنده مطلعم پدافند های موشکی توسط توپ های 23 و 35 میلیمتری محافظت می شوند!![b] درضمن هادی جان فکر نمی کنم شناسایی اینها از شناسایی کفترهای مشکوک به حمل دوربین سختتر باشه!!!![/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب یک مساله ای برای من پیش اومد! گیریم که این پهبادها مانور بالایی هم داشتند! و تونستند به ایران هم برسند!! ولی تا اونجایی که بنده مطلعم پدافند های موشکی توسط توپ های 23 و 35 میلیمتری محافظت می شوند!![b] درضمن هادی جان فکر نمی کنم شناسایی اینها از شناسایی کفترهای مشکوک به حمل دوربین سختتر باشه!!!![/b][/quote]

خوب اخه این فینگیلی که شناسایی نمیشه که توپ بزندش با چشم هم که نمیشه دیدش

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]خوب یک مساله ای برای من پیش اومد! گیریم که این پهبادها مانور بالایی هم داشتند! و تونستند به ایران هم برسند!! ولی تا اونجایی که بنده مطلعم پدافند های موشکی توسط توپ های 23 و 35 میلیمتری محافظت می شوند!![b] درضمن هادی جان فکر نمی کنم شناسایی اینها از شناسایی کفترهای مشکوک به حمل دوربین سختتر باشه!!!![/b][/quote]

خوب اخه این فینگیلی که شناسایی نمیشه که توپ بزندش با چشم هم که نمیشه دیدش[/quote]

عزیز من این فینگیلی که از یک کبوتر کوچکتر نیست که!!!! تازه من موندم از کجا فهمیدند که اون کبوتر تجهیزات جاسوسی حمل می کرده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا همون کبوتر ها که رو نیروگاه بوشهر لونه ساخته بودن دیگه [size=24] icon_cheesygrin [/size]

خبر خوش هسته ای فروردین 87
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=73926#73926

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این بیشتر برای سوریه مشکل سازه تا برای ایران
البته باید مواظب پایگاه مخفی اسراییل در کردستان عراق بود
زدن این پهباد کوچک برای هر پدافندی اگر غیر ممکن نباشد خیلی سخته

اقای لیچ اگه خدایی ایران این رو ساخته بود نمیگفتی اسراییل باید گرین پاین رو جمعش کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هادی جان یک عده از برادران ملخ خوارمون (اجیر شده ی موساد و سیا). از امارات اومده بودن نزدیک سایت نطنز یک سری کبوتر با تجهیزات جاسوسی بسیار کوچکی آزاد کرده بودند! حراست متوجه شد و به سرعت کبوترها رو دستگیر کردند!! این خبر در رسانه های خارجی خیلی بازتاب داشت! تعجب می کنم شما نشنیدی! خوشبختانه تجهیزات به غنیمت گرفته شده بسیار پیشرفته بودند و می توان از اونها برای ارتقای تراز عملی کارشناسان داخلی هم استفاده کرد! یک سری هم به دلفین ها یک سری دستگاه پیشرفته عکس برداری نصب کرده بودند که باز هم شناسایی شدند!

[quote]این بیشتر برای سوریه مشکل سازه تا برای ایران
البته باید مواظب پایگاه مخفی اسراییل در کردستان عراق بود
زدن این پهباد کوچک برای هر پدافندی اگر غیر ممکن نباشد خیلی سخته

اقای لیچ اگه خدایی ایران این رو ساخته بود نمیگفتی اسراییل باید گرین پاین رو جمعش کنه[/quote] icon_cheesygrin

برادر جواد ما که خیلی وقته پهباد انتحاری می سازیم! تقریبا تمام پهبادهای ما انتحارین! ولی خوب بهرحال این پهباد تاثیر چندانی در جنگ احتمالی بین ایران و اسرائیل نخواهد گذاشت!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] همونطور كه داخل تهران بهپادهاي دست ساز كوچكتر از يك متر رو ميارن پايين ! [/quote]

worior جان میشه درباره این جملت بیشتر توضیح بدی ؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تشکر از مطلبتون
بنظر اینا همه برای بازارگرمیه
میخوان از اهمیت s300 کم کنن
بذارید هرچی دلشون میخواد بگن
از سایتای مختلف یه سری اطلاعات ترجمه کردم امیدوارم مفید باشه:
[b]IAI Harop یا IAI Harpy 2[/b]
سازنده: شرکت Malat وابسته به صنایع هوافضای اسرائیل (IAI)
این پهپاد علاوه بر منبع سوخت بزرگ، حامل یک سرجنگی قدرتمند نیز هست که برای انجام عملیات انتحاری انجام میشود
اصل طراحی بر پایه Harpy است و اساسا برای انجام عملیات SAED یا "نابود سازی پدافند هوایی دشمن" بوجود آمد اند.
این مدل را علاوه بر کنترل اتوماتیک، میتوان با کنترل از راه دور کنترل کرد و همچنین قابلیت پرواز از زمین و دریا را دارد.
Harop دو مد کنترل دارد:
1- با استفاده از ابزار دریافت امواج رادار، محل آنرا یافته و به آن حمله میکند
2- پس از اینکه اپراتور(بوسیله هواپیماهای جنگ الکترونیک) محل رادار ثابت یا متحرک را برایش مشخص کرد، به آن حمله میکند. در اینصورت میتواند به رادارهای خاموش هم حمله کند(در حالتی که محل آن شناسایی شده باشد)

در سال 2005 ترکیه اولین مشتری این پهپاد بود.
در اکتبر 2005 مجموعه MBDA (کنسرسیومی متشکل از بریتانیا، فرانسه، آلمان و اینالیا که در زمینه ساخت موشک فعالیت میکند) برای یکی از برنامه های وزارت دفاع بریتانیا این پهپاد (بهمراه چند پهپاد دیگر) را به دولت پیشنهاد داد که بعدها این مورد از گزینه های وزارت دفاع حذف شد.
آگوست 2007 دولت هند مذاکراتی را برای خرید 8 تا 10 فروند از این سیستمها، با اسرائیل انجام داد.
این پهپاد اولین بار در نمایشگاه Aero-India 2009 در معرض دید عموم قرار گرفته شد.

طول : 2.5 متر
عرض(پهنای بالها): 3 متر
وزن: 135 کیلوگرم
سرجنگی: 23 کیلوگرم
مداومت پروازی: 6 ساعت

این هم یک عکس که در یک سایت اسرائیلی بود:
http://news.reshet.tv/UploadImages/21193.jpg

منابع:
www.flightglobal.com
www.janes.com
defense-update.com

ترجمه و گردآوری: خودم icon_cheesygrin
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ابابیل خودمون که از این سره که!! فقط متاسفانه فکر می کنم یک کوچولو بزرگتر باشه!! icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.