ssalii

آيا اسراييل در حمله به غزه موفق خواهد بود؟

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote][quote]برنامه اسراییل حمله زمینی و تصرف غزه نیست ! [/quote]
به نظر من عدم انجام اينكار يك شكست براي اسراييل محسوب مي شود. من فكر مي كنم اگر اسراييل كاري را كه شروع كرده ناتمام بگذارد ( مثل جنگ 33 روزه) شاهد تولد حزب االهي نو در قالب حماس خواهيم بود. تمام اين بمباران ها به نظر من در نهايت به وحدت ملي در غزه خواهد انجاميد مگر اينكه اسراييل كار حماس را كاملا تمام كند و دولت را به محمود عباس تحويل دهد.[/quote]
سینا جان اسراییل با دو چالش بسیار بد مواجه است که به احتمال زیاد دست به حمله زمینی محدود و آنهم برای نمایش میزند!اما علت.

با فرض اینکه اسراییل به غزه حمله کرد ولی حماس نابود نشد آنگاه مانند حزب الله در چشم مردم بزرگتر مقاوم تر و عزیزتر خواهد شد چه بسا که نیروهای بسیار بعلاوه کمک های فراوان از خارج مرزها دریافت خواهد کرد و مانند حزب الله برای سنی ها اسطوره خواهد شد که او را تنها نخواند گذاشت!

[color=red]فرض کنیم حمله کرد و حماس نابود شد بدین ترتیب حکومت باید به فردی مثل محمود عباس و ابومازن واگذار شود که آنگاه این افراد قاتل مردم غزه و حامیان اسراییل همچنین خائن محسوب خواهند شد که هم برای مردم غزه و هم برای مردم عرب ننگ خواهند بود و مردم فلسطین به هیچ وجه او را به رسمیت نخواهند شناخت که در نیتجه به مرگ این فرد منتهی خواهد شد و گروههای مثل حماس با عناوینی دیگر دوباره پس از چندی ظهور خواهند کرد!
[/color]
اما راه چاره اسراییل در صورت حمله زمینی تمام عیار چیست !
اینها باید غزه را بطور کامل به اشغال در بیاورند و خود حکومت را بدست گیرند همچنین غزه را جزئی از خاک اسراییل قلمداد کنند !!!
که اینکار تقریبا محال است مردم غزه به شدت مقاومت خواهند کرد و سربازان اسراییلی به اهداف ثابت حملاتامتهاری در غزه تبدیل خواهند شد که درنهایت باز هم شکست دیگری است و مجددا حماس شکل خواهد گرفت و اسراییل با دادن تلفات و خسارات بسیار از غزه عقب نشینی خواهد کرد !همچنین به اشغالگری و حمله به فلسطینیان متهم خواهد شد !

میتوان گفت برای اسراییل هیچ راهی جز شکست وجود ندارد البته تا زمانی که مردم غزه مقاومت میکنند.........

پس از این شکست رژیم صهیونیستی دو مشکل بسیار گسترده تر خواهد داشت .
اول حماس بسیار قوی و مقتدر تر از قبل به همراه حمایت مردمی بیشتر خواهد شد .
دوم برد موشکهای حماس چتر وحشت قبلی را بازتر کرده و این احتمال که مردم اکثر مناطق نزدیک به غزه به شهرهای بزرگتری مثل تلاویو در مرکز این رژیم پناه بیاورند بیشتر است یا از این کشور مهجرت نمایند . باید بگویم مردم کنونی اسراییل مردم چندان فقیر سابق نیستند و برایشان کشورهای اروپایی و آمریکا یا دیگر کشورها بسیار امن تر از اسراییل خواهد بود !
بدین ترتیب شما میتوانید به آِینده مبهم این رژیم نگاه بیندازید که بزودی مجددا به پایگاه نظامی غرب تبدیل خواهد شد.

با توجه به مسایل گفته شده بهترین گزینه برای اسراییل به احتمال زیاد ویران کردن تمامی زیرساختهای غزه سپس حمله زمینی بسیار محدود که پس از کشورهای عرب حامی این رژیم و یا شورای امنیت از اسراییل بخواهند عقب نشینی کند و این رژیم برای پوشش شکست خود در قالب انساندوستی یا رفتار مهربانانه از غزه عقب نشینی کند و سعی در نابودی حماس با استفاده از کشورهای عرب همچنین استقرار نیروهای سازمان ملل در غزه برای ایجاد چتر امنیتی بعلاوه ایجاد درگیری بین گروه های فلسطینی نماید و از این کشتار و ویرانی موجود برای ایجاد تفرقه و متهم کردن حماس به عامل آن بهره برد مانند چیزی که بعد از جنگ لبنان اتفاق افتاد ! هر چند که دست بالاتر از همه دستهاست....[/quote]

واریور جان تحلیل خیلی خوبی بود ولی من با قسمتی که قرمز کردی مشکل دارم.
اون حمایتی مردمی که از حزب الله می شد از حماس نمیشه دقت کنید زمان جنگ 33 روزه همیشه تو تلویزیون مردم لبنان رو نشون می داد که درود می فرستادن بر سید حسن ولی ایا در غزه اینگونه است؟
من فکر کنم حماس توی غزه منفور شد که اگر اینطور شده باشه واسه ایران شکست بزرگی میشه
خدا کنه مسئولین به یه روشی به داده حماس برسن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name="sina12152000"][quotehttp]برنامه اسراییل

سینا عزیز کاملا درست می فرمایید. اما به نظر من هدف اسراییلی ها برای شکستن مقاومت مردمی در غزه حمله زمینی نیست ( این مورد را دکتر مجتهد زاده نیز گفته بودند )

[size=18][color=red]موقعیت و امکانات حماس با حزب الله خیلی تفاوت دارد. حماس داخل یک قلعه است و دور تا دور قلعه کاملا محاصره و کنترل میشود ( بخشی از آن توسط مصریها icon_biggrin ) حماس حتی در تامین آب هم - طبق خبر ها - با مشکل مواجه است. [/color][/size]

اگر دقت نمایید در جنگ 33 روزه اسراییل شروع به زدن پلهای ارتباطی سوریه با لبنان کرد اما چون 1) با سوریه دوست نبود 2) نیروی نظامی در مرز دوکشور نداشت نتوانست جلوی ارسال تجهیزات و کمک ها به حزب الله را بگیرد.

اگر از دید جنگهای کلاسیک هم نگاه کنیم مشابه این نبردها بسیار در قدیم بوده است. اگر محاصره ادامه یابد و اعتراض های جهانی زیاد نشود. ( به نظر من تنها و قویترین کاری که باید انجام دهیم ) با الاخره عده ای از ساکنان قلعه پیدا خواهند شد که به مدافعان قلعه بتازند و خیانت کنند. ( خیلی از شهر های ایران در زمان حمله مغولان و قبل از آن با این تاکتیک یعنی محاصره و منتظر ایجاد ناآرامی یا شورش توسط ناراضیان و خائنان داخل قلعه ها ) سقوط کردند.

این شورشها و خیانت از داخل همان چیزی است که اسراییلیها به دنیال آن میگردند و احتمالا در این بین ابومازن به عنوان ناجی مورد حمایت دول عربی و غربی به حمایت از نا آرامیها و ....

------------

قضیه خیلی مهم شده است .

به نظر من باید کاری کرد که گذر گاهها برای ارسال تجهیزات به حماس به هر روشی - سیاسی - انفجار - شورش مردم مصر و. ... باز شود. لعنت به این اعراب خاین و کثافت :oops:

-----------

موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]درخواست قاهره از تل‌آويو براي امتناع از حمله زميني به غزه[/b]

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "احمد ابوالغيظ" با ارسال پيامي براي "زيپي ليوني"، وزير خارجه رژيم صهيونيستي از اين رژيم خواست از حمله زميني به نوار غزه امتناع كند.
اين پيام از طريق سفير مصر در تل‌آويو به وزارت خارجه رژيم صهيونيستي ارسال شده و از اين رژيم خواسته است به حملات خود در نوار غزه پايان دهد.
"حسام زكي"، سخنگوي وزارت خارجه مصر در بيانيه‌اي اعلام كرد: مصر با رهبران حماس نيز در گفت‌و‌گو است.
اين در شرايطي است كه در طول هفت روز حمله وحشيانه رژيم صهيونيستي به نوار غزه مصر مرزهاي خود را به روي مردم مظلوم و بيگناه غزه بسته بود.
اين اقدام از سوي مردم كشورهاي مختلف دنيا محكوم شده‌است.
فارس

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
به نظر مي رسد اسراييل توان مديريت يك حمله زميني را ندارد! و حالا دست به دامن كشورهاي ديگر شده.(دقيقا مثل اينكه كسي دست كس ديگري را بگيره و هي داد بزنه ولم كن!)
اگر يه كم به خبر بالا عمقي تر نگاه كنيم به اين موضوع پي مي بريم.

-چرا مصر تاكنون در مقابل جنايات رژيم صهيونيستي سكوت كرده بود اما به يك باره خواستار ممانعت از آغاز حمله زميني اسراييل شد؟
-چرا فرانسه بعد از يك هفته سكوت و همزمان با تحليل كارشناسان درباره بي نتيجه بودن حملات اسراييل , پيشنهاد آتش بس را داد؟

به نظر مي رسد اسراييل به دنبال آتش بس است و به همين دليل همزمان و بعد از روزها بمباران و جنايات , صداهايي از كشورهاي ديگر(كه در واقع مي توانيم آنها را به گونه اي سخنگوهاي خارجي اسراييل هم در نظر بگيريم) مبني بر اتش بس و... شنيده مي شود.
خيلي راحت با طرح اين سوال كه چرا تازه بعد از 1 هفته اين كشورها خواستار پايان يافتن اين جنگ شده اند مي توانيم به مسايل پنهان پي ببريم.

مثل اينكه ترس اسراييل از شكست برابر حماس بر قدرت نظامي آن غلبه كرده , و اين يعني آغاز شكست.
انشاا...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]درخواست قاهره از تل‌آويو براي امتناع از حمله زميني به غزه

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "احمد ابوالغيظ" با ارسال پيامي براي "زيپي ليوني"، وزير خارجه رژيم صهيونيستي از اين رژيم خواست از حمله زميني به نوار غزه امتناع كند.
اين پيام از طريق سفير مصر در تل‌آويو به وزارت خارجه رژيم صهيونيستي ارسال شده و از اين رژيم خواسته است به حملات خود در نوار غزه پايان دهد.
"حسام زكي"، سخنگوي وزارت خارجه مصر در بيانيه‌اي اعلام كرد: مصر با رهبران حماس نيز در گفت‌و‌گو است.
اين در شرايطي است كه در طول هفت روز حمله وحشيانه رژيم صهيونيستي به نوار غزه مصر مرزهاي خود را به روي مردم مظلوم و بيگناه غزه بسته بود.
اين اقدام از سوي مردم كشورهاي مختلف دنيا محكوم شده‌است[/quote]
همونطور كه دوستان هم اشاره كردن تلاشهاي ديپلماتيك براي خودداري طرفين از درگيري زميني شروع شده .

ميشه گفت اين تلاشيه براي بازگرداندن جلوه خراب مصر و برخي از اعراب همچنين جلوگيري از بدست آوردن پيروزي مطلق براي حماس ميكنند همچنين فشار هاي عربي و غربي ادامه خواهد داشت تا وجهه حماس رو بسيار خراب كنند و اينطور نشون داده بشه كه اين گروه هيچ دستاوردي بجز كشتار مردم و ويراني غزه نداشته پس بهتره ديگه حاكم نباشند تا اينگونه مقاومت رو در هم بشكنند .
ولي اثر بخشي اين تكنيك و برنامه جديدي كه فكر ميكنم به دنبال اون هستند همش به مقاومت مردم غزه بعد از پايان حملات بستگي داره كه بطور حتم بايد مقاومت پرتاب موشك رو در صورت باز نشدن گذرگاههاي ادامه بده واگر نه به نظر مياد اوضاع مردم و فجايع انساني در غزه خيلي وخيم شده باشه !
اين روزها با توجه به مبهم بودن آينده پيروزي رژيم صهيوني بر مردم غزه همچنين امكان برقراري آتش بس محمود عباس اعلام كرده كه از مردم غزه دفاع ميكنه و خودش رو كنار اونها ميبينه . كه اين هم تكنيكي براي بر هم زدن تعادل غزه و نفوذ بين مردم توسط تشكيلات خود گردان است . بديهي ميباشد كه مظلوم نمايي اين حزب شروع خواهد شد و دو دستگي همچنين فتنه هاي جديدي عليه حماس توسط اين گروه براه انداخته خواهد شد.
آنچه كه مسلم است تنها راه نابودي حماس از بين بردن وجه مردمي و انداختن تمامي تقصير به گردن اين گروه ميباشد كه مردم رو در برابر آن قرار دهند و اين روشي قديمي است كه حتي بارها ميخواستند در زمان صدام و يا حتي در صورت نبرد احتمالي با امريكا عليه ايران از آن بهره برند !

[color=blue][size=18]يدالله فوق ايديهم.........[/size][/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان یک چیزی را فراموش کردند که آزادگی اول در فکر است وبعد در عمل و مردم غزه از مرحله فکر گذشتن در ضمن این جا شرق دنیاست ما واژهای داریم به نام شرف حتی در ژاپن و چین در یک کشور فلسطینی چه بگم ما الگویی چون امام حسین در آزادگی و آزاد مردن داریم بحتون بگم محمود عباس چرا به سرزمینهای اشغالی بر نگشت شما فکر می کنید این اتفاق از خاطر مردم جهان می رود اینجا بحث استراتژی جنگ نیست اینجا بحث آژادگیه اگر تمام مردم غزه بمیرند چیزی به جا میگذارند به نام یک حماسه . حماسه مردمی که تسلیم نشدن واین مثل داستانهای افسانه ای برای نسل های بعدی گفته می شود همان طور که همه می دانید هر انقلابی نیاز به خون دارد و هیچ حکومت ظالمی تا ابد باقی نمی ماند این حرفا شعار نیست واقعیته و تاریخ به همه ثابت کرده بخاطر همینه همه داد میزنند تا می توانید تاریخ ملت خودتون را بخوانید همه ما در مورد تاریخ امریکا و اروپا بیشتر از تاریخ ایران عزیز خود می دانیم تاریخ ایرن مملوء از این جان فشانی هاست به طور مثال کشتار مردم فارس در زمان حکومت مغول بر ایران این مردم دست به مقاومتی همچون مردم غزه زدند و در آن زمان ارتش مغول همچون ارتش اسرائیل تا دندان مسلح بود این مردم مردنند ولی در تاریخ ثبت شدنند و خدا می داند که اسرائیل در این ماجراجویی نیز شکست می خورد و اگر هم نخورد پای آن را از طرق دیگر خواهد خورد انشا اله

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خدمت همه دوستان بزرگوار سلام

جناب اس-عسلی (اگر اشتباه کردم پوزش میخوام )

خیلی سعی کردم که وارد این بحث نشم و از دادن نظر خودداری کنم ولی با خوندن نظرات ارزشمند دوستان خوبم فقط به ذکر نکته ای بسنده میکنم.

ابتدا یه سوال از شما داشتم که شما در کجا مواجه ای با رزمندگان حزب الله داشتید که اونها ماجرای تعلیماتشون رو نقل کردن ؟ شرمنده فقط حس کنجکاوی من برانگیخته شده بود. چون رزمندگان حزب الله واقعا از دادن هرگون اطلاعات خودداری میکنند و اگر هم چیزی پرسیده بشه فقط با لبخندی ملیح سری تکون میدن و ...... حفاظت از هر اطلاعاتی هرچند بی ارزش از اموزشهای این عزیزان هست.بگذریم.
و اما نکته من :

خوشبختانه و یا متاسفانه دوستان خوبم در نظراتشون برای حماس تعداد و جغرافیای خاصی رو مد نظر دارن. حتی تجهیزاتی رو براش شمارش میکنن. باید خدمتتون عرض کنم :

[color=red]حماس نه انسانه و نه در جغرافیای خاصی میگنجه ! حماس یه تفکر و یک عقیده هست . حماس یک نگرش به دنیا هست. حماس اصول و ارزش هست. ایا تفکر و عقیده و ارزش از بین رفتنی است؟؟؟
[/color]
نیروهای حماس ، انسانهایی هستند که به این تفکر و عقیده رسیدند و در حال حاضر در حال نبرد برای ارزشها هستند. حال این با سنگ و چوب باشه و چه با موشکهای گراد. چه تفاوت میکنه چی در دستان تو هست وقتی که عقاید حماس در سر تو باشه. این نظریه هم شامل حزب الله هم میشه. حزب الله هم یه ارمان هست و حزب اللهی کسی است که از این ارمان دفاع میکنه.

نمونه این در کشور ما در دهه 60 به وضوح پیدا بود. دفاع از خرمشهر بهترین نمونه بود. مدافعین حتی قسام با برد کوتاه و دقت خطای زیاد هم نداشتند ولی جنگیدند.

اسرائیل چه به غزه حمله زمینی بکنه و یا نکنه ، چه نیروهای حماس رو یکجا به شهادت برسونه و یا نرسونه در هر حال [color=red]حماس زنده هست.[/color]

اسرائیل زمانی پیروز میدان خواهد شد که نه با حمله زمینی و هوایی بلکه [color=red]با حملات فرهنگی ، ارزشهای حماس رو تبدیل به ضد ارزش بکنه. اونوقت اگر نیروهای حماس به موشک چه میدونم تویول هسته ای هم مجهز باشند محکوم به شکست هستند.
[/color]
والسلام.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حماس نه انسانه و نه در جغرافیای خاصی میگنجه ! حماس یه تفکر و یک عقیده هست . حماس یک نگرش به دنیا هست. حماس اصول و ارزش هست. ایا تفکر و عقیده و ارزش از بین رفتنی است؟؟؟ [/quote]

دوست من صحبت شما کاملا منطقی است اما:

[color=red]آیا قبول ندارید که هر تفکر و عقیده به نرم افزار و سخت افزار برای اجرایی شدن نیاز دارد؟[/color]

دقت کنید:

شاید عده ای از مردم در جهان عرب طرفدار این ایده باشند اما چون رهبری ندارند و یا حداقل بروی یک رهبر اجماع ندارند ( نرم افزاری ) این تفکر در حال از بین رفتن یا حداقل در حاشیه قرار گرفتن در بین آنان است.

از دید سخت افزاری هم بدترین شرایط را حماس دارد 1) در محاصره کامل است ----> پشتیبانی نزدیک به صفر 2) امکانات نظامی محدود و ضعیف دارد 3 ) بنیه اقتصادیش ضعیف است ( پشتوانه هر حرکت نظامی و مقاومت ).

----------

به همین دلیل است که بنده عقیده دارم که حماس در جایگاه ضعیف تری در این رویداد قرار دارند.

ضمن آنکه بایستی در نظر داشته باشیم که مقاومت قبل از تشکیل حماس در سال 86 میلادی با نامهای دیگر وجود داشته اما بزرگترین دشمن مقاومت یعنی چند دستگی و خیانت از درون به این تفکر ضربه زده و خواهد زد. ( اگر برای حل آن فکری نشود )

مطمین هستم که بحث ما بروی نامها و اسامی نبوده و نخواهد بود. اینکه هر حرکت و تفکر طرفدار حق و حقیقت از بین نخواهد رفت که هیچ کس شکی ندارد.

-----

موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين هم يه خبر مرتبط با اين قضيه

www.ayandenews.ir
منابع پنتاگون اعلام نموده اند که احتمالا حمله همه جانبه زمینی اسرائیل از سه محور عمده، از فردا علیه نیروهای حماس آغاز می شود.

به گزارش خبرنگار آینده، طبق اظهار این منابع در واشنگتن، اسرائیل قصد دارد مقر اصلی حماس در شهر غزه را از سه محور مذکور تصرف نموده و پس از آن، مقررات شدید رفت و آمد را در نوار غزه به اجرا بگذارد.

برآورد می گردد بیست و پنج هزار نیروی اسرائیلی در این حمله شرکت نمایند و با حمایت نیروی زمینی و زرهی اسرائیل، ورود به شهر غزه از سه محور انجام شود. در این گزارش به نام این سه محور اشاره نشده است.

براساس گزارش های رسیده از غزه، واحدهای پیاده و زرهی نیروی زمینی ارتش اسرائیل در نزدیکی مرز غزه تجمع کرده اند و بسیاری از خانواده های فلسطینی ساکن مناطق مرزی از بیم حمله قریب الوقوع زمینی اسرائیل خانه های خود را ترک گفته اند.

از زمان آغاز حملات هوایی اسرائیل به غزه در روز شنبه، واحدهای زمینی ارتش اسرائیل به مرز با غزه اعزام شده اند اما هنوز تحرکی از سوی این نیروها گزارش نشده است.حماس هشدار داده که در صورت ورود نیروی زمینی اسرائیل به غزه، تلفات سنگینی را به این نیروها وارد خواهد ساخت.

انتخاب روزهای آخر هفته برای حمله اسرائیل به نوار غزه از سیاستهای باراک، وزیر جنگ اسرائیل بوده که با هدف اشغال فوری نوار غزه و با مشورت با فرماندهان ای-دی-اف حاصل شده است و بمبارانهای هوایی و آتش نیروی دریایی اسرائیل در همین راستا بوده است. به دست آوردن مقر موشکهای قسام و نشان دادن آنها به جهانیان، ازاهداف مهم اسرائیل در این زمینه است و همچنین دستگیری مقامات ارشد حماس نیز در برنامه حمله نظامی اسرائیل به عنوان تنها راه برون رفت از درگیری با حماس در نظر گرفته شده است.

براساس این گزارش، جنگ اسرائیل با حماس باید تا 15 روز دیگر پایان یابد و اسرائیل می خواهد طی دو هفته مانده به آغاز ریاست جمهوری باراک اوباما، وضعیت حماس را متزلزل نموده و سران آن را به تسلیم در برابر خواستهای خود وادار سازد، چرا که با روی کار آمدن دولت اوباما، شرایط برای جنگ طلبان اسرائیلی مشکلتر از گذشته خواهد شد.

احتمال آغاز جنگ زمینی از سوی اسرائیل در حالی است که به گفته تحلیلگران، نیروهای حماس در نبرد زمینی بسیار موفقتر ظاهر خواهند شد.[url][/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]حماس نه انسانه و نه در جغرافیای خاصی میگنجه ! حماس یه تفکر و یک عقیده هست . حماس یک نگرش به دنیا هست. حماس اصول و ارزش هست. ایا تفکر و عقیده و ارزش از بین رفتنی است؟؟؟ [/quote]

دوست من صحبت شما کاملا منطقی است اما:

[color=red]آیا قبول ندارید که هر تفکر و عقیده به نرم افزار و سخت افزار برای اجرایی شدن نیاز دارد؟[/color]
[/quote]

دوست مهربانم امپرور جان :

همیشه بخاطر مشکلی که برای دستم بوجود اومده نتونستم کامل نظرمو بنویسم و از طرفی هم موافق زیاد نوشتن نیستم چون از حوصله خوانندگان خارج میشه.

و اما جواب شما :
اصولا پیدایش هر نوع تفکری در دنیا با ظهور یک لیدر همراه بوده. یه عقیده قبل از اینکه عمومی بشه ممکنه سالها در ذهن اون رهبر شکل و قوام بگیره تا سرانجام در زمان و مکان مناسب ( این خیلی مهمه)شکل کاملا خارجی بگیره . تفکر زاییده عقله . پس یک رهبر از ملزوماته. ( اگر منظور شما از نرم افزار اینه)

دوم - سخت افزار (به قول شما) زمانی نیاز هست که بخواد این عقیده گسترشی فرا مرزی بگیره . اگر ایده ای به حکم سلاح بخواد موندنی باشه دچار شکافهای عمیق شده تا اینکه به کل از بین خواهد رفت. نمونه این عقیده همراه با سخت افزار کامل رو میشه المان نازی نام برد که با وجود تسلیحات پیشرفته نتونست در قلوب ملتهای دیگه نفوذ کنه. نازیسم هم لیدر داشت ( نرم افزار ) و هم تسلیحات مدرن ( سخت افزار ). پس چرا دوام زیادی پیدا نکرد؟؟؟

فکر میکنم من در رسوندن منظورم کوتاهی کردم . [color=red]دوستان : اگر اسرائیل به غزه حمله کرده و تمامی نیروهای حماس رو با تجهیزاتشون از بین ببره ، در باطن ،حماس هنوز زنده هست و نفس میکشد. فقط گذشت زمان نیاز هست تا کودکان نوجوان و نوجوانان ،جوانان برومند بشن تا دوباره از ریشه های در خاک حماس جوانه های تازه ای رشد پیدا کنه.
[/color]
اسرائیل برای از بین بردن کامل حماس بایستی تمامی مردم فلسطین (نه فقط غزه) و هواداران حماس رو از بین ببره تا بتونه خودشو پیروز میدان بدونه. که این امر شدنی نیست.

نمونه دیگه ای از این فروپاشی نظام عقیدتی رو میتونم نظام کمونیست نام ببرم که علیرغم تمامی تسلیحات مدرن و موشکهای هسته ای و صدها هزار نیروی نظامی به علاوه سازمان جاسوسی قوی سالیان دراز تونست در مقابل تهدیدات نظامی دوام بیاره ولی با شروع اولین رخنه در نظام فکری مردم این سرزمین ، کمونیست هم از بین رفت. اگر هنوز کشورهایی چون کوبا از این نظام حمایت میکنن به دلیل علاقه به این نوع نگرش نیست و دلایل خاص خودشو رو داره که در اینجا جای گفتن نیست.

[color=red] تا زمانی که مردم فلسطین هستند حماس و انتفاضه زنده بوده و در حال رشد. مگر اینکه کودتای فکری در این سرزمین رخ دهد.[/color]

امیدوارم تونسته باشم حق مطلب رو ادا کنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=red][b]شکست نظامی اسرائیل در جنگ غزه و واسطه‌یابی برای آتش‌بس[/b][/color]

یک منبع آگاه خبر داد اسرائیل پس از شکست نظامی در جنگ غزه، از برخی کشورهای اروپایی خواسته اند، طرح آتش بسی را که موضوع گشودن گذرگاهها به ویژه گذرگاه رفح در آن مطرح نباشد، پیشنهاد دهند.

این منبع آگاه به خبرنگار ما گفت: رژیم صهیونیستی در جریان حمله به حماس اهدافی مانند نابودی، خلع سلاح و سقوط دولت حماس و نهایتاً تحمیل آتش بس در شرایطی که گذرگاهها بسته هستند را دنبال می کرد.

وی ادامه داد: بخش اصلی حمله هوایی اسرائیل مربوط به روز اول بود که به دلیل غافلگیری حماس، شهدای زیادی نیز در اثر این حمله هوایی به جای ماند اما از روز دوم، جنگنده های رژیم صهیونیستی تقریباً همان خرابه هایی که را که روز اول زده بودند، بمباران می کردند.

این منبع آگاه با بیان اینکه حمله زمینی به غزه برای رژیم صهیونیستی 2 مشکل دارد، افزود: مشکل اول این است ارتش اسرائیل برای نبرد خیابانی در غزه آموزش ندیده و یکی از دلایل اصلی خروج نیروها از این منطقه در زمان شارون نیز همین مسئله بود.

وی مشکل دوم رژیم صهیونیستی برای حمله زمینی به غزه را لزوم توقف حملات هوایی به هنگام تجاوز زمینی دانست و گفت: شب گذشته چریک های حماس در منطقه شجونیه در شرق غزه به شدت با تجاوز زمینی نیروهای اسرائیلی مقابله کردند.

این منبع آگاه اضافه کرد: رژیم صهیونیستی در شرایطی که متوجه شده است، این تهاجم از حیث نظامی دستاوردی برایش نداشته است، قصد دارد با فرسایشی کردن ماجرا، حماس را وادار به درخواست آتش بس کند.

وی همچنین گفت: در صورتی که حماس پیشنهاد آتش بس را مطرح کند، اسرائیل فوراً پیش شرط عدم بازگشایی گذرگاهها را عنوان خواهد کرد.

این منبع آگاه با بیان اینکه رژیم صهیونیستی از برخی کشورهای اروپایی خواسته طرح آتش بسی فاقد موضوع بازگشایی گذرگاهها را ارائه کنند، افزود: این طرح ارائه شده اما حماس مصمم است هیچ آتش بسی را که فاقد شرط توقف کامل حملات و بازگشایی رفح باشد، نپذیرد.
رجانيوز
----------------------------------------------------------------------
[b]وحشت اسرائيل از موشك باران مراكز اتمي ديمونا[/b]
منابع اسرائيلي اعلام كردند كه حماس قادر به حمله به عمق خاك اسرائيل است و با امكانات موشكي خود قادر است كه ديمونا شهر اتمي اسرائيل را مورد اصابت حمله موشك هاي خود قرار دهد.

به گزارش رجانیوز به نقل از یدیعوت آحارونوت، اسرائیل ادعا مي كند ايران موشك هاي " فجر 3" را در اختيار رزمندگان حماس قرار داده است.

گفته مي شود ديمونا يكي از مراكز مهم و استراتژيك اتمي رژیم صهیونیستی است كه سلاح هاي اتمي را نيز در اين شهر نگهداري مي كند.

قابل ذكر است كه رزمندگان حماس در چند روز اخير توانسته اند، موشك هايي را به عمق 50 كيلو متري اسرائيل شليك كند.

رجانيوز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من كشته مرده اين منابع آگاه خبر گذاري ها هستم هميشه ! icon_biggrin

ولي نميدونستم فاصله ديمونا تا غزه 50 كيلومتره ! :oops: اين خيلي عجيبه يعني از الان ديگه حماس دست برتر رو روي اسراييل داره !!!!
فجر 3 مدلي از موشكهاي كاتيوشا با برد بيشتره ديگه !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم فجر 3 80 کیلومتر و فجر 5 120 کیلومتر برد داشت درسته؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خوشحالم که بالخره دوستان متوجه شدن چرا مردم غزه هیچ وقت سکشت نمی خورند در ضمن شما دوست عزیز که به دنبال لیدر می گردی مردم غزه مسلامان هستند و بدون شک شیعه هم دارند [size=18][/size]شما از امام حسین لیدر بزرگتری برای فرهنگ آزادی و آزادگی سراغ داری و همان طور که آقای احمدی نژاد گفت اگر از این پس اسرائیل حرف از هلوکاست بزند ما نیز می گوییم غزه و همان طور که گفتم حماس هیچوقت شکست نمی خورد این همان چیزی بود که گفتم اینجا شرق دنیاست در ضمن فرهنگ آزادی از دیرین در میان مردم جهان بوده و از بین نخواهد رفت :oops: icon_biggrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بنظر من رژیم صهیونیستی به زودی حمله زمینی به غزه رو آغاز خواهد کرد، تمام این اقدامات از جمله حملات سنگین و وحشیانه هوایی در واقع مقدمه چینی برای حمله زمینی بوده، در واقع هر جور که به قضایا نگاه کنیم، میبینیم که هدف رژیم صهیونیستی چیزی کمتر از براندازی حکومت حماس نمیتونه باشه اون هم در کوتاهترین زمان ممکن و این هم حاصل نمیشه مگر با یک حمله زمینی همه جانبه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.