امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خبر بسیار عالی و خوبی بود . واقعا دست مهندسین داخلی درد نکنه که باز هم مثل همیشه گل کاشتند . و واقعا چقدر پیام رهبر تاثیر گذار بوده . ان شا ان الله در ماه های آینده هم نتیجه این پیام رو هر چه بیشتر خواهیم دید .

من نمی دونم چرا هر چی ما می سازیم دوستان عزیز با یه چیز دیگه مقایسش می کنند . تا حالا شده یه چیزی تولید بشه بعد کاربران عزیز یه سلاح دیگش رو نیارند .

خوب بریم سر اصل مطلب .

گفته شده توسط رادار . این جمله بسیار جالب هست . ولی خوب باید دید رادارش چی هست و تا چه بردی رو پوشش می ده . این توپ ضد هوایی واقعا عالی کار می کنه مخصوصا برای پدافند هوایی ما که اگر به صورت زیاد تولید بشه خیلی خوب می شه یک پدافند عظیم در برابر جنگنده های دشمن ایجاد کرد .

18 کیلومتر فاصله بسیار زیادی هست و تقریبا میانگین پروازی اکثر جنگنده های آمریکایی هست . البته برای استفاده بهینه باید از راداری قدرتمند بهره برده باشه .

کسی از نمونه رادار اطلاعی نداره ؟

اساسا طبق تجربه ای که من در ساخت تسلیحات از مسئولین دارم ، چیزی که بدرد نخوره و ارزش نداشته باشه رو هیچ وقت تولید نمی کنند و نمی خرند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
وافن اس اس عزيز

هنوز هيچ خبر موثقي از سيستم بكار رفته در اين سامانه منتشر نشده. همه اين بحثها هم يك گمانه زني بيشتر نيست. به نظر خود شما كه معلوم هست از افراد خبره هستيد از چه سيستمي استفاده شده ؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
من نمی دونم چرا هر چی ما می سازیم دوستان عزیز با یه چیز دیگه مقایسش می کنند . تا حالا شده یه چیزی تولید بشه بعد کاربران عزیز یه سلاح دیگش رو نیارند .
[/quote]

دوست عزیز مگه تقصیر ماست که هر چه ساخته میشه شبیه ساخته های دیگرانه ؟؟؟ چرا نمیگین تا حالا شده یه چیزی تولید بشه که ربطی به سلاح دیگه ای نداشته باشه ؟؟؟
در مورد این توپ هم اگه به سخنان وزیر دقت میکردین متوجه میشدین که به وضوح گفت : " این سلاح سیستم مکانیکی داشت و با تلاش متخصصین کاملا مکانیزه و اتوماتیک شده " ( نقل به مضمون )
پس یعنی قبل از این چنین توپی موجود بوده و حالا تغیراتی روش ایجاد شده هر چند بسیار زیاد و گسترده ....
شما هم لطف کنین این دو توپ رو با هم مقایسه کنین ... اگه به نتیجه ای نرسیدین ، من از طرف تمام کسانی که از ابتای انقلاب تا حالا برای سلاح های ساخت داخل نمونه آورده اند به طور رسمی پوزش میطلبم .

اگر حقیقت برای شما مهم نیست برای ما مهم است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از بس مسخره کردن که ماله جنگ دوم جهانیه حالم گرفته شده اساسی :lol:
حالا یه سوال واقعا این می تواند در شلیک هوایی 18 کیلومتر را به پیماید؟ به نظرم زمینی بشه ولی رو به هوا شک دارم....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
- در مورد اينكه فيوز مجاورتي ججوري ميتونه داخل گلوله توپ هدف رو تشخيص بده به احتمال بسيار زياد ( [color=red]يك فيوز ارتفاع سنجه[/color])
به همين راحتي كه رادار در هنگام پرتاب گلوله- اطلاعات لحظه اي ارتفاع هواپيما رو به فيوز ميده و فيوز در اون ارتفاع منفجر ميشه! و با تركش ها و قدرت انفجاريش جنگده يا موشك يا هر كوفت ديگه اي رو از بين ميبره

- من از اين سيستم روبوتيكش خيلي خوشم اومده :lol:
ميشه راحت ميان دره ها و كوه هاي صعب العبور و بيابان ها و دشت ها و ايران... در يك فضاي استتاري چند تا از اين سيستم ها رو به هم لينك كرد و توسط افراد كمي نگهداري و آپ توديت نگهشون داشت!
همينطور ميشه اين سيستم ها رو پشت هر كاميونتي بار زد و يا حتي در پشت بام هر خانه اي در مرحله اي از جنگ استفاده كرد! حتي با جاسازي خيلي نزديك به مقر دشمن! بدونه واهمه از لو رفتن جا و از بين بردن توپ با آتش تلافي جويانه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
armani عزیز ...
من کوچیک شمام اصلا هم خبره نیستم ... منم فقط هدس خودمو بر اساس شنیده ها و خونده هام در مورد نمونه های متداول ساخته شده دنیا و اطلاعاتی که در باره اونا منتشر شده بیان کردم و فکر نمیکنم قرار باشه منتظر چیز غیر متداول و خیلی متفاوتی باشیم ... و همون طور که شما گفتین هنوز هيچ خبر موثقي از سيستم بكار رفته در اين سامانه منتشر نشده و شاید هم هیچ وقت نشه .... و دوستان هم هدس های خودشونو گفتن ، منم برای فهم بهتر خودم از موضوع خواهش کردم توضیح بیشتری بدن ...
حالا تا ببینیم دوستان چی میگن :lol:

@newday
منم با شما موافقم در کل ایده ی بسیار جالبی داشتن برای ساختن این سیستم و از سیستم شبکه محوری و کاملا مکانیزش بر میاد که کارآیی بالایی از خودش نشون بده ...
برای من سیستم بارگذاری اتوماتیک گلوله ها خیلی جالب بود و فکر کنم اولین توپی در این سایزه که چنین سیستمی داره ( در ایران) ، و نواخت تیرش هم با توجه به کالیبرش به نظر خیلی جالب و تحسین بر انگیز میاد و امید به کارایی بالاشو بیشتر میکنه ... همون طور که میدونین در ارتش های امروزی در هویتزر های توپخانه زمینی هم در توپ های جدید از گلوله گذاری اتوماتیک استفاده میشه ولی تا حالا تو ایران چنین چیزی نداشتیم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اقا سعید لطف کنن اینو هم مشخص کنند که در این سیستم پیشنهادیشون ، این پیغام رادیویی چه جوری باید مشخص کنه که مخاطبش کدوم یکی از گلوله های شلیک شده و در مسیره حرکت میباشه ؟؟؟
فرق این توپ ها با موشک های هدایت رادیویی اینه که ان سیستم در آن واحد یک یا تعداد محدودی موشک رو شلیک میکنه و با روش های کد گذاری یا فرکانسی میشه مشکل و حل کرد
ولی این قضیه در مورد یه توپ ضد هوایی که قراره در دقیقه تعداد زیادی گلوله شلیک کنه و در مجاورتش آتش بارهای دیگه ای هم هستن ... خیلی جالبه !!!
چون اگه به نحوی مشخص نشه .... به مجرد ارسال این پیام انفجار برای گلوله ای که به نزدیکی هدف رسیده ... تمامی گلوله های شلیک شده ، از گلوله داخل لوله و گلوله تازه از لوله بیرون اومده و تمامی گلوله های در مسیر همه با هم منفجر میشن و موجبات خنده دشمنو فراهم میکنن ، شایدم فکر کنن که به افتخار حملشون آتیش بازی راه انداختیم اونم در خط مستقیم :?

امید وارم نگین قراره از سیستم های کد گذاری استفاده شه که مثلا هر گلوله ای یه کد شناسایی داشته باشه و سیگنال ارسالی قراره در گلوله دیکود بشه و .... که اوضاع خیلی خنده دار تر میشه .... چون فقط کافیه مثلا خدمه زمینی یه اشتباهی بکنن و در زمان بار گذاری توپ ، یه جعبه گلوله رو جابجا بار بزارن .... اونوقته که به جای اینکه شاهد انفجار گلوله شلیک شده باشیم ، شاهد انفجار انبار گلوله ها میشیم ..... :lol:
حالا خارج از این شوخیا لطف کنین یه مقدار جزییات این سیستمتونو بیشتر توضیح بدین
چون به نظر من این راه حل در کل غیر منطقیه چون اگه قرار باشه از سیستم شلیک کننده سیگنالی فرستاده بشه .... اونم به طور مداوم ( برای هر گلوله ) اونوقت سیستم تبدیل به یه فرستنده رادیویی با برد گلوله های توپ شده ... که هدف بسیار مناسبی برای موشک های ضد تشعشو میشه و برای نجاتش در هنگام حمله نباید هیچ گلوله ای شلیک کرد ... مثل عراق که برای نجات سامانه های پدافندیش رادارهارو خاموش میکردن و یااصلا موشکی شلیک نمیکرد !!!

با تشکر
[[/quote]
حل این مشکل زیاد سخت نیست.
کافیه هر اراده توپ یک کد منحصر بفرد داشته باشه مثلا 123 و به اضاء هر شلیک ( هرگلوله ) یک کد اضافه کنه یعنی اولین گلوله شلیک شده کدش میشه
123-001 ( این کد به محض قرار گیری گلوله توی جان لوله بهش القاء میشه ( چیزی شبیه به RFIDکارتها )
و الی آخر ، اینطوری نیازی به کد گذاری اولیه و نگرانی تداخل و اشتباه انسانی دیگر نیست.

البته چون هدف یابی از طریق رادار هست ، مطمئنا رادار بعد از تشخیص و هدف گیری اون زمان را برای انفجار بدست میاره و میتونه به گلوله القاء کنه و نیازی به رادار اکتیو جداگانه دیگه ای برای ارسال فرمان انفجار نباشه ، ولی بر فرض هم که چنین چیزی باشه یک رادار نیمه روشنه یک طرفه محسوب میشه
یعنی فقط در زمانهای ارسال سیگنال انفجار روشن میشه و علائم انفجار کد مثلا 123-001 به صورت broadcast ارسال میکنه ، پس موشکهای ضدرادار هم زیاد شانسی برای تشخیصش ندارن

پیوست :
به نظرت توپی که نتونه از خودش در مقابل موشک محافظت کنه بدرد لای جرز میخوره ؟ :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مطمئنا رادار بعد از تشخیص و هدف گیری اون زمان را برای انفجار بدست میاره و میتونه به گلوله القاء کنه و نیازی به رادار اکتیو جداگانه دیگه ای برای ارسال فرمان انفجار نباشه[/quote]
خدا عمرت بده منم که از اول همین بحث القا رو پیش کشیدم دوستان گفتن نه !!!
ولی در مورد بی خطر بودن ارسال امواج رادیویی حتی به این صورت باهات موافق نیستم ...
به هر حال فرستنده فرستندست ، در ضمن ان زمان های ارسال پیام همچینم کم نیستن !!! به تعداد گلوله های شلیک شده و البته در فاصله زمانی ثابت شلیک گلوله ها .... یعنی یه ارسال سیگنال پایدار ... ایجاد قابلیت آشیانه یابی توسط دشمن . این روش ، روش بشو نیست ... ولش کنین بهتره .

[quote]به نظرت توپی که نتونه از خودش در مقابل موشک محافظت کنه بدرد لای جرز میخوره ؟[/quote]
اگه اینطوری قراره نتیجه بگیریم که تا حالا هیچ سیستم پدافندی نباید مورد هدف قرار میگرفته ... چون قبلش اگه میفهمیدن به درد لای جرز میخوره ، ازش استفاده نمیکردن ...

از این حرفا بگذریم ... خبرای خیلی بد تری دارم ... اوضاع وخیم تر از اون چیزیه که فکرشو میکردیم ......
متاسفانه رد این توپ تازه وارد رو تا چین زدم ....
تو چین به این نوآوری ده فجر ما میدونین چی میگن ؟؟؟؟
میگن Type-59 !!! که البته اول اونا از روی همون Ks-19 جنگ جهانی کپی کردن ... و بقیه قضایا

به هر حال شرمنده دوست نداشتم بد خبر باشم . برا همین خبر خوبم دارم براتون و او اینه که حداقل در عوض این خبر بدا ... حالا حد اقل یه مشخصات کاملی از مدل چینیش داری دیگه .
حالا لینکشم بهتون میدم حول نکنین ...

خدمه: 15
Carriage: Towed 2-axle, 4-wheel carriage
وزن جنگی: 11,000kg
طول کل دستگاه 9.3m; (Travel Position) 9.45m
طول لوله: 5.74m
Height: (Overall) 2.2m; (Firing Position) 7.62m
Width: (Overall) 2.32m
زمان استقرار: 7min
زمان جمع کردنو فرار: 6min
کالیبر: 100mm
طول عمر لوله: 2,800 rounds
نرخ آتش: (Cyclic) 10-15 rounds/min
نحوه گلوله گذاری: Manual reload
زاویه چرخش: 360 degree
سرعت چرخش: 20 degree/sec
Elevation: -3 to 89 degree
Elevation Rate: 12 degree/sec
زمان عکس العمل: 30 seconds
کنترل آتش: (On-carriage) telescope, panoramic telescope; (Off-carriage) Rangefinder, Radar
بازده رادار: Range 80km, Tracking Range 35km,فرکانس 2.7-2.9GHz Frequency Band E Peak Power 300kW)
مهمات: Frag-HE, AP-T, APC-T
برد شلیک: (با سیستم اپتیکیt) 4,000m; (با پوشش رادار) 12,600m

در ادامه توضیحات هم گفته که از سیستم تنظیم فیوز اتوماتیک بر خورداره ( همین مطلبی که وزیر دفاع فرمودن)

البته در اطلاعات بالا گفته که نحوه گلوله گذاری دستیه ولی در توضیحات گفته که نیمه اتوماتیکه

[url]http://www.sinodefence.com/army/antiaircraft/type59towed100mm.asp[/url]

انم لینک خبر همراه با عکس توپ ما در سایت خارجکی ( از دست این ماهواره های دشمن)

این طور که از عکس بر میاد ، سیستم گلوله گذاریم هر چی هست ، همینیه که الان رو توپای ما هست ...... بدون هیچ تغییری .....
تورو خدا فحش ندین منو ..... من بیتقصیرم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان من سیستم کامپیوتری هماهنگ کننده این توپ ها رو دیدم ! خیلی ساده ساخته شده بود اما کاری به دلیل اینکه اوپراتور حرفه ای پشت این کنترلر ها قرار نمیگیره !
اما روش :
تعداد ی از این توپ رو میتونید در جاهای مختلف از یک شهر و تقریبا در بلندی ها مثلا بالای ساختمانها یا مناطق مرتفع اطراف و درون شهرها نصب کنید !تا زمانی که رادار اون سیستم هدفی رو ردیابی کرد همه سیستمها همزمان به سمت اون آتش بگشاید ! با توجه به گلوله های ترکش شوند مجاورتی هواپیما ها جرات آمدن بالای سطح شهر رو از دست میدن ! تجربه شخصی من با اف 16 و پرواز بر روی کره شمالی با وجود پدافندی توپخانه ای و مشابه روی شهرها بسیار و حشتناک بود کلا اطاف شهرها که میرفتم توپخونه در ارتفاعات مختلف من رو میزد ولی آسیب چندانی نمیدیدم اما تنها راه من فرار بود چون در نهایت سیستمهای کنترلی یا اویونیک از کار می افتاد! اگر با اف 16 بخواستی فرار کنی پایین که می اومدی به دوشپرتابها و اورلیکن ها میرسیدی اگر فرار میکردی و به ارتفاعات میرفتی گیر این توپها می افتادی با توجه به اینکه اف 16 بیشتر 40 هزار پا نرخ سعود اون فوق العاده افت پیدا میکنه و تقریبا به زور به 50 هزار پایی میرسه اونوقت یک هدف عالی برای حمله موشکهای معمولی هاوک یا اس آ 2 میشه زدش !

کلا گرچه ساده و علکی به نظر میاد اما برای هواپیما ها بسیار مهلکه چرا که با مانور و جنگ الکترونیک منحرف نمیشه !

در مورد فیوز :
نه التیمتر نه رادیو کنترل و... یک میدان ساز مغناطیسی ساده است که وقتی در محوطه عمل خودش اطراف هواپیما قرار میگیره میدان مغناطیسی اون بهم میخوره و فیوز میترکه ! که نتیجه اون آزاد شدن ترکش هاست...
البته روشهای دیگه هم منتفی نیستند اما ساده ترین شکل این فیوز ها که برای این توپ به صرفه باشه همین نوعه ! منتها باید ببینیم چی نصب کردن....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وافن اس اس،
اولا من با قطعیت نگفتم و تنها یک حدس بود. شما هم نظری داری در خصوص جمله "تنظیم هوشمند ماسوره" میتونی بیان کنی.
ثانیا شاید جنابعالی در مورد کدگذاری کم اطلاع بوده و به همین دلیل موضوع از نظرتان خنده آمیز باشد! اما حقیقت این است که اختصاص دادن یک کد برای یک گلوله توپ کار اصلا پیچیده و سختی نیست و براحتی میشه هنگام شلیک به هر گلوله یک کد داد و با یک فرستنده رادیویی که در فرکانسی خاص کار کند با ارسال یک سیگنال گلوله ای که کد مرتبط با آن سیگنال را داشته باشد منفجر خواهد شد. خیلی ساده هست و چیزی مثل دستگاه تلگراف هست منتهی بی سیم و رمزی شده.
درباره زدن این فرستنده با موشکهای ضد تشعشع هم اشتباه میکنید! نمیتوان چنین فرستنده ای را زد چون سیگنال ممتد ارسال نمیکند و در فرکانسهای مختلف کار میکند. یک بی سیم رو با فرکانس ثابت فرض کن که ارتباط با نقطه ای دیگر دارد. این بی سیم رو میشه بصورت غیرفعال کشف موقعیت کرد اما بجای بی سیم یه دستگاه تلگراف مورس رو فرض کن. دستگاهی که فرکانسهای مختلف داره و هر چند ثانیه یک بار فقط یک سیگنال ضعیف ارسال میکنه رو نمیتوان شناسایی کرد. اگر نظری برای نحوه شناسایی داشتید اینو هم بیان کنید.

خسته نباشی!
این مشخصات مدل روسی هست و از مدل چینی هم که کپی از روی مدل روسی هست خبر داریم.
توپ جدید ساخت ایران بردش 50% بیشتر اون هم در ارتفاع که بصورت زاویه افقی به بیش از 20 کیلومتر میرسد هست.
از نظر نواخت تیر باز هم سریعتر و تمام مکانیزه هست که من از روی فیلم حساب کردم 20 گلوله بر دقیقه شد. این نواخت تیر به نسبت مدل روسی و چینی یعنی 25 الی 30 تیر در دقیقه چون برای افزایش برد اجبارا نیاز به تغییر در سامانه شلیک هست که سرعت رو کم میکنه.
با توجه به برد 18 کیلومتر پس باید سرعت دهانه گلوله توپ ایرانی بسیار بیشتر از مدل چینی و روسی باشد تا بتواند در ارتفاع هدف را بزند آن هم بصورت پرواز بالستیکی سهمی شکل.
نگران نباش اگر شما الان اون سایت چینی رو کشف کردی من چهار ساله باهاش آشنا هستم و اون توپ رو دیده بودم که فقط یک کپی هست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كسي از اينكه شعاع انفجاري و تركش هاي گلوله انفجاري اين توپ تا چه مسافتي رو ميتونه بعد از انفجار يك موشك كروز يا اف 16 رو نابود كنه چيزي ميدونه؟

[quote]در مورد فیوز :
نه التیمتر نه رادیو کنترل و... یک میدان ساز مغناطیسی ساده است که وقتی در محوطه عمل خودش اطراف هواپیما قرار میگیره میدان مغناطیسی اون بهم میخوره و فیوز میترکه ! که نتیجه اون آزاد شدن ترکش هاست...
البته روشهای دیگه هم منتفی نیستند اما ساده ترین شکل این فیوز ها که برای این توپ به صرفه باشه همین نوعه ! منتها باید ببینیم چی نصب کردن....[/quote]

التیمتر رو چون معمولا در بمب هاي خوشه اي ازش استفاده ميشه فكر كردم مقرون به صرفه باشه!
كلا هر سيستمي باشه بايد اولا تحمل انفجار و پرتاب شدن اوليه توپ رو داشته باشه و ثانيا حتما در ارتفاع خاصي عمل كنه (برنگرده رو سر مواضع خودي :lol: )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به احتمال زیاد باید نارنجک زماندار دیده باشید دیگه ! زمان رسیدن به سقف (سرعت) که بعد از اون شروع به کاهش میکنه یک زمان خاص هست و میشه با استفاده از فرمولهای نیوتن و محاسبه پرتابه یا ... بدستش آورد که این میشه فیوز زمانی و شاید گلوله از کنار هواپیما بالتر بره و منفجر بشه که به هواپیما در نتیجه آسیبی وارد نشه ! پس نیازه تا فیوز دیگری هم برای انفجار کنار اون بصورت مجاورتی باشه که راه دیگر اون فیوز گرمایی هست اما یکمی پیچیده و کم صرفه است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان من سیستم کامپیوتری هماهنگ کننده این توپ ها رو دیدم ! خیلی ساده ساخته شده بود اما کاری به دلیل اینکه اوپراتور حرفه ای پشت این کنترلر ها قرار نمیگیره !
اما روش :
تعداد ی از این توپ رو میتونید در جاهای مختلف از یک شهر و تقریبا در بلندی ها مثلا بالای ساختمانها یا مناطق مرتفع اطراف و درون شهرها نصب کنید !تا زمانی که رادار اون سیستم هدفی رو ردیابی کرد همه سیستمها همزمان به سمت اون آتش بگشاید ! با توجه به گلوله های ترکش شوند مجاورتی هواپیما ها جرات آمدن بالای سطح شهر رو از دست میدن ! تجربه شخصی من با اف 16 و پرواز بر روی کره شمالی با وجود پدافندی توپخانه ای و مشابه روی شهرها بسیار و حشتناک بود کلا اطاف شهرها که میرفتم توپخونه در ارتفاعات مختلف من رو میزد ولی آسیب چندانی نمیدیدم اما تنها راه من فرار بود چون در نهایت سیستمهای کنترلی یا اویونیک از کار می افتاد! اگر با اف 16 بخواستی فرار کنی پایین که می اومدی به دوشپرتابها و اورلیکن ها میرسیدی اگر فرار میکردی و به ارتفاعات میرفتی گیر این توپها می افتادی با توجه به اینکه اف 16 بیشتر 40 هزار پا نرخ سعود اون فوق العاده افت پیدا میکنه و تقریبا به زور به 50 هزار پایی میرسه اونوقت یک هدف عالی برای حمله موشکهای معمولی هاوک یا اس آ 2 میشه زدش !

کلا گرچه ساده و علکی به نظر میاد اما برای هواپیما ها بسیار مهلکه چرا که با مانور و جنگ الکترونیک منحرف نمیشه !

در مورد فیوز :
البته روشهای دیگه هم منتفی نیستند اما ساده ترین شکل این فیوز ها که برای این توپ به صرفه باشه همین نوعه ! منتها باید ببینیم چی نصب کردن....[/quote]

من تو بازی وینگز اور ویتنام با اف4 رو مواضع مشابه در حالت شبیه ساز پرواز کردم. در ارتفاع پائین توپهای 14.5 و 23 و در ارتفاع متوسط توپهای 85 و 100 و در ارتفاع زیاد موشکهای سام2 یه جهنمی درست کردن که آدم وضعیت خلبانان آمریکایی تو ویتنام و علت تلفات 6000 الی 9000 فروندی هواگرد رو میشه درک کرد. کلا نمیشه از چنین پدافند چند لایه ای بدون اینکه منهدم بشی عبور کرد! نکته مهمی که داره ناامن کردن آسمان توسط توپهای 85 و 100 میلیمتریه که مجبور میشی در خط مستقیم پرواز نکرده و مانور بدی که این خود باعث کاهش تحرک و شکار موشکهای سام2 شدن میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
Waffen-SS عزیز

[quote]این سلاح سیستم مکانیکی داشت و با تلاش متخصصین کاملا مکانیزه و اتوماتیک شده "[/quote]

چیزی که من در خبرگزاری فارس دیدم خیلی با حرف شما متفاوته . طبق گفته ی خبرگزاری فارس به نقل از سردار نجار چنین چیزی گفته شده :

" توپ پدافند هوايي 100 ميلي‌متري و مهمات مورد نياز آن به صورت كاملا بومي در سازمان صنايع دفاع وزارت دفاع طراحي و ساخته شد "

به کلمه طراحی و ساخته شده لطفا توجه بفرمائید . بنابر توصیف گفته شده که از رادار و يا اپتيك استفاده می کنه . آیا به نظر شما در سال 1947 چنین چیزی بوده ؟

در ضمن دوست عزیز ، این تنها چیزی نیست که دوستان باهاش یک سلاح مشابه رو می گیرن .

موشک حوت که فقط گفته شده سرعتش 100 متر بر ثانیست و به غیر از ایران و یک کشور دیگه ، کسی از این موشکی نداره و با وجود اینکه از برد ، وزن کلاهک و سیستم های داخلی و ویژگی های اصلی این موشک خبر ندارید ، این موشک رو با اشکوال روسی مقایسه می کنید .

من حتی یادمه که در تاپیک عکس هایی از سجیل که فلانکر عزیز زده بودند دوستان موشک سجیل رو با پرشینگ مقایسه می کردند .

در تاپیک توپ دریایی فجر 27 دوستان این توپ رو با توپ ایتالیایی مقایسه می کردند . ولی به هر حال ...

البته بعضی وقت ها این مقایسه ها به جا هست . ولی بعضی وقت ها واقعا نا بجا .

ولی مهمتر از همه اینه که این تجهیزات در داخل درست می شه و با وجود ویژگی هایی چون بهره گیری از رادار و یا اپتيك ، بدون نیاز به خدمه و تنظيم ماسوره به صورت هوشمند ، از توپ های دهه ی 40 و 50 جدا شده . :lol:

ولی طبق ویکی پدیا همون توپ KS-19 نیاز به بیش از 15 نفر خدمه داره و همچنین AZP S-60 نیاز به 7 نفر خدمه داره . خوب عدم نیاز به خدمه یک تکنولوژی بارزی می خواهد . همون توپ AZP S-60 در سال 1950 تولید شد یعنی اینکه فاصله تکنولوژی ما خیلی بیشت رو فراتر از دهه های 50 خواهد بود .

همین توپ Type-59 کل بردش فقط بین 4 تا 6 کیلومتر هست . ممکنه شباهت ظاهر یداشته باشند ولی شباهت تکنولوژی به هیچ وجه با هم ندارند . در ضمن لطفا چند عکس واضح از این توپ قرار بدین . :?

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند نکته خلبانی :

وقتی از روی این پدافند ها عبور میکنی مکان اون براحتی شناخته نمیشن چون قابل جابجایی هستند و توسط تیم پیش مرگ سیاد بهشون حمله نمیشه ...

این پدافندها موجب افزایش مسیر عبور جنگنده ها و دادن مانورهای مختلف فرار به جنگنده میشه ! که در نتیجه اون مصرف سوخت افزایش و پس سوز مدت بیشتری روشن میمونه ! من برای مقایسه از اف16 اسم بردم که برد عملیاتی اون 750 کیلومتر است و اگر مدت زیادی با پس سوز روشن پرواز کند به سرعت برد عملیاتی اون کاهش پیدا میکنه ...

خلبان دچار وضعیت ترس و بحران میشه همچنین کنترلش رو از دست میده و نمیدونه به کجا پناه ببره البته به هوشمندی مسئولین پدافند در گرفتار کردن هواپیما بستگی داره ! مثلا اگر اجازه ورود بدی و بعد از ورود به محوطه پدافند شروع به شلیک کنی خلبان از ترس خودش اگر خیس نکرد فقط سعی میکنه تا از روی جی پی اس به موقعیت باز دیگری بره ! که براحتی میشه خلبان به مناطق پدافند موشکی کوتاه برد هدایت کرد یا در دام انداخت...

نقش تکمیل کننده این توپ مانع از هدفگیری و استفاده از بمب های بسیار بزرگ و قدرتمند هدایت لیزری یا سقوط آزاد ام کا 84 و یا بمب های دیگر بزرگ نفوذی تخریبی میشه ! چرا که باید دقیق هدف گیری بشن !

اصل قافلگیری در نصب این پدافند در جای مناسب و استتار شده میتونه براحتی دشمن رو دچار خطای محاسبه و شکست عملیات بکنه ... برای مثال کسانی که خلبان هستند میدونند که وقتی مسیر حرکت روی نقشه ها و یا جی پی اس ها علامت گذاری میشه تا در نقاط خاصی هواپیماها به هم برسند یا در زمان خاصی پدافند سورپرز بشه و نشه کل برنامه دقیق به هم میخوره بعبارتی دیگر این توپ ها میتونند مانع از انجام صحیح عملیات بشن و یا موفقیتاون رو بطور زیاد کاهش بدن مثلا بمب ها به اهداف اصلی نخورند و یا رها بشن هواپیماها آسیب ببینید و در برگشت خلبان مجبور به اجکت بشه ! چون این تیرهای ترکشی ساچمه های کوچک و زیاد هستند میتونند فلپها یا رودر و برخی از امکانات مثل اویونیک رو از کار بندازند ... بالای ده بار یک کمپ نظامی کره ای ها رو میخواستم بزنم که مثلا رادار صدمه دید یا بمب آزاد نمیشد ! موقع برگشت چرخ باز نمیشد توان چرخش به چپ یا دوران رول رو نداشتم و...

البته منظورم بازی فالکون 4 هستش :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.