babak81

تاپیک جامع بررسی ارتش ترکیه

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

خيلي ممنونم از نظرات دوستان

مخلص ارنستو رومل عزيز هم هستيم. icon_wink

دوستان پ.ك.ك رو دست كم نگيريد. اين گروه استاد جنگ هاي نامتقارن و پارتيزاني هست و اگر ما در عملياتي موفق به شكست پژاك شديم به اين خاطر هست كه خودمون تو اين شيوه نبرد حرفي براي گفتن داريم.

تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله برادر سابقه اشون رو می دونم تعداد کشته های اونها خیلی بیشتر از کشته های ما هست به هر حال توی هر جنگی تلفات به دو طرف خواهد خورد. منتهی از انها در یک حمله توپخانه ای 40 نفر کشته می شه و تلفات وارده به ما 4 الی 8 نفره! که تازه شماری هم از خودشون طی این حملات کشته می شند!

من به شما یک مقدار از اطلاعاتم راجب پژاک می گم برادر، تاسیس این سازمان به یک سال قبل از انقلاب بر میگرده این گروه ایدئولوژی سوسیالیسم رو دنبال می کنه و در بین مردم کردستان عراق هم محبوبیت نداره و فقط حدود 20 درصد مردم کردستان عراق از این گروه حمایت کردند! پژاک در سال 2004 تاسیس شد و بعد از شکست های پی در پی در سال 2008 اعلام کرد که فعالیت های تروریستی اش را به طور موقت متوقف کرده و به جنگ علیه ترکیه می پردازد. لازم به ذکر است که این جنگ از جانب این گروه آغاز شد!

به هرحال بنده در کردستان به مدت طولانی زندگی نکردم و شما بهتر می دونید دوست عزیزم، ولی امیدوارم یکسان بودن نژاد باعث ترحم و یا طرفداری شما از این گروه که جنایت های بسیاری بر علیه ملت ایران و کردهای عزیز انجام دادند نشه.

با تشکر بسیار از شما

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خاکتم نوژه جان

ولی : ببین کی گفته ما موفق به شکست پژاک شدیم؟!

دو سه روز پیش سپاه اعلامیه داد در عرض یه سال 50 نفر پژاکی رو کشته ، اون موقع به یکی گفتم ای کشا اعلامیه بدن در عرض یه ماه فقط و فقط از سپاه چند نفر شکته شده توسط پژاک؟!

امار دو برابر میشه! فقط تو سپاه !

نه متاسفانه نه تنها شکست ندادیم بلکه قضیه بیخ پیدا کرده و خیلی بد هم بیخ پیدا کرده، اخرین نمونه ش زمانی بود که هنوز نوژه جان داشتی برا کنکور میخوندی ... اولین نفر تو کل نت من خبر دادم که تو جاده وراسنر جوانرود زدن 22 تا پلیس رو شهید کردن! همین سعید منو بن کرد از پیام سریع! همین فردشا خبر چنان وحشتناک پخش شد که .... و تائیدم شد!
از اون روز به بعد نیرو انتظامی روی کل پاسگاه هاش نگهبان گذاشته چرا؟! چون بیشترین درگیری و مقاومت رو از رو اون پاسگاه داشتند .... حالا بحثش زیاده و تایپیکشم هست ... که توضیح دادم چی شده

خلاصه نه این پژاک یه رویه در پیش گرفته که خیلی خطرناکه: از تمامی دانشگاه های کشور عضو رده بالا می پذیره و به مراتب از نظر سوادی و عقدیتی قوی ان و اکثرا کارشناسی و کارشناس ارشدی خوندن

یکی از زنان ارشد پژاک دکترا علوم سیاسی تهرانه ....

بگذریم بازش نکنم بهتره

الانه ملت گیر بدن به ایران دارم حرف میزنم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به هرحال بنده در کردستان به مدت طولانی زندگی نکردم و شما بهتر می دونید دوست عزیزم، ولی امیدوارم یکسان بودن نژاد باعث ترحم و یا طرفداری شما از این گروه که جنایت های بسیاری بر علیه ملت ایران و کردهای عزیز انجام دادند نشه

ليچ عزيزم

خيلي ممنونم از توضيحاتت. استفاده كردم.

اما بنده هيچ وقت از هيچ گروهي تروريستي حمايت نكردم و نخواهم كرد. و مطمئنا دولت

جمهوري اسلامي شديدترين بلاها رو سر گروههاي جدايي طلب خواهد آورد.انشالله

ارنستو رومل عزيز

ممنون ميشم اگر اطلاعاتت رو راجع به گروهك پژاك برام پي ام كني. خيلي كنجكاو شدم. يه لحظه با گروهك ريگي مقايسش كردم و خندم گرفت. چون عبدالمالك ريگي حرف زدن بلد نيست و به زور ميتونه از روي يك متن از قبل تهيه شده مطالعه كنه. اما اينطور كه ميفرماييد اين پژاكي ها همشون تحصيل كرده هستن.

منتظر اطلاعاتت هستم.
تشكر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رومل جان داری نزدیک کرمانشاه رو می گی؟ ولی خبرها می گفتن که 12 نفر در کل کشته داشته که 8 نفر از نیروی انتظامی و 4 نفر از پژاک بودند.

خواهش می کنم نوژه عزیز زنده باشی انشالله!

از همه دوستان تشکر می کنم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کی گفته لیچ جان؟!

معاون امنیتی استاندراد اقای دمیاد خودش اشاره کرده حداقل 18 تا کشته و زخمی ...
که حالا من تاز وارد بحثش نمیشم که ایشون کلا نحوه درگیری رو برعکس کرده و البته من اینجا توضیحاتی دادم:

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=8150

نوژه جان پیام هات رو چک کن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
والله اینطور که من داخل روزنامه اطلاعات خوندم اینطور نوشته بود!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ضمن تشكر از ارنستو رومل عزيز

دوستان بهتره بحث پژاك رو بيخيال بشيم و به درگيري هاي احتمالي جمهوري اسلامي ايران و تركيه بپردازيم.

من يكي كه فكر ميكنم نيروي هوايي تركيه كارآمد تر از نيروي هوايي ما باشد.

نظر شما چيست؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نام خدا

صنایع هوافضای ترکیه درصدد صادر کردن موتور بالگرد و قطعات آن

Turkish-built_T-70_Black_Hawk.jpg

بالگرد مولتی رول T-70 ساخت ترکیه

صنایع هوافضای ترکیه (TAI) که موتور T700-TEI-701D را برای بالگرد بومی T-70 توسعه داده است انتظار دارد تا پس دریافت تائیدیه های لازم، این موتور و برخی اجزای اصلی آن را صادر کند.

محموت فاروک آکشیت، مدیرکل و مدیر عامل صنایع موتوری TUSAŞ (TEI)، زیرمجموعه TAI به آژانس آنادولو گفت که نزدیک به 50 درصد تمام اجزای این موتور بومی سازی شده اند.

بالگرد T-70 براساس S-70i بلک هاوک Sikorsky ساخته شده است. موتور این بالگرد در حال حاضر در تاسیساتی در استان Eskişehir مرکزی و تحت برنامه بالگرد های با اهداف عمومی (GMHP) (یکی از برنامه های هوایی بسیار مهم ترکیه) تولید می شود.

S-70i_Black_Hawk.jpg

بالگرد S-70i بلک هاوک

به گفته آکشیت، TEI به ساخت تقریبا هر جزء ای از این موتور، مانند محفظه احتراق، که مهم ترین بخش گرم است، ورود کرده.

وی ادامه داد: "تقریبا تمام آزمون های کیفیت را به اتمام رسانیده ایم. فقط یک آزمون پایانی باقی مانده که پس از اتمام آن قادر خواهیم بود تا محفظه احتراق را با گواهینامه به بازار های جهانی بفروشیم. اگر بتوانیم با جنرال الکتریک (GE) به توافق برسیم، این قطعه را به آن ها نیز خواهیم فروخت."

این شرکت تاکنون 47 موتور T700-TEI-701D را تولید نموده و 36 عدد از آن ها را به TAI تحویل داده است. باقی موتور ها پس از آزمون صلاحیت تحویل داده می شوند. سرعت تولید آن ها تقریبا یک موتور در هفته است.

منبع

• Like 2
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وضعیت نیروی هوایی ترکیه

پاکسازی های سیاسی که در ارتش ترکیه به همراه استبداد اردوغان و نفوذ نئوعثمانی ها باعث به خطر افتادن قدرت آن شده.

خلبانان ها فقط نظامی نیستند بلکه یک دارایی بسیار با ارزش برای هر کشوری هستند.

نیروی هوایی امریکا اعلام کرده هزینه اموزش هر خلبان اف 35 بیشتر از 11 میلیون هست تازه این هزینه غیر از هزینه ای هست که برای هر خلبان بابت پروازها و آموزش های سالانه مصرف میشود. بنابراین ملتی که خلبان های خود را اخراج یا زندانی کنند یک منبع بسیار با ارزش را از دست می دهند. اقدام ترکیه در بازداشت و اخراج گسترده خلبان ها باعثشده این کشور در پرواز دادن جنگنده های خود به مشکل بر بخورد.

در 15 ژوئن 2016 یک کودتا نا موفق در ترکیه اتفاق افتاد اما وقتی حوادث این کودتا را بررسی می کنیم  بخصوص به رفتار نظامی ها سوار بر تانک با مردم و یا در نظر گرفتن این موضوع که ارتش فرصت سرنگویی هواپیمای اردوغان را داشت اما اینکار را نکرد به این نتیجه می رسیم که یک برنامه دولت برای اخراج افسران و ژنرال های سکولار از ارتش ترکیه بود.

فقط بیش از 300 خلبان اخراج شدند و این در حالی بود که ارتش ترکیه در شمال سوریه با ارتش سوریه و روسها درگیر بود.

اقدام ارتش ترکیه در اخراج گسترده خلبان ها باعث شده نسبت تعداد خلبان به جنگنده های آماده که تا پیش از کودتا 1.25 بود الان به 0.8 برسد اهمیت این عدد در زمان جنگ مشخص وی شود که هر خلبان از استراحت کافی برای پرواز مجدد برخودار باشد.

0x0-2.jpg

مشکل دیگر مربوط می شود به آموزش خلبان های جدید. با اخراج های گسترده ای که در ترکیه رخ داده اکثر مربیان پرواز و خلبان های باتجربه که ساعتهای پرواز زیاد داشته اند مجبور به ترک ارتش شدند تربیت مجدد این گروه از خلبان ها مدت زمان زیادی طول می کشد.

بعد از این اتفاق در ابتدا خود ارتش ترکیه سعی در تربیت خلبان های جدید داشت که به دلیل کمک بود مربی پرواز که در کابین دوم بنشینند به این نتیجه رسیدند که می توانند سالانه تعداد کمی خلبان را آموزش بدهند و ممکنه نرخ تربیت خلبان با نرخ خروج نیروها از یگانهای هوایی متناسب نباشد .

بعد از این بررسی ها ارتش ترکیه در خواست آموزش خلبان های خود را در کشورهای دیگر عضو ناتو داد. اما با فروپاشی شوروی خیلی از یگان های اموزشی در این کشورها هم کوچکتر شدند و نمی توانند به اندازه کافی خلبان را آموزش دهند.( ایالات متحده در حال حاضر دارای کمبود مربی خلبان برای جنگنده های جدید این نیرو ماننده f35b و f18g هست)

87627.jpg

تلاش ترکیه برای اموزش خلبانها در پاکستان هم به دلیل قوانین محدود کننده ایالات متحده در مورد صدور مجدد فن آوری های نظامی و آموزش های نظامی دچار محدودیت هست.

در نهابت ارتش ترکیه تصمیم گرفته که خلبان های بازنشسته را به خدمت مجدد دعوت کند اما اینکه این نیرو از توانایی و انگیزه کافی برای ادامه کار برخوردار باشد جای تردید وجود دارد هر چند آمار تعداد خلبان هایی که مجددا هم به خدمت برگشته اند هم تا به حل منتشر نشده.

اخراج گسترده در نیروی هوایی فقط شامل خلبان ها نمیشد بلکه خیلی از نیروهایی که در بالاترین سطوح در ناتو و ایالات متحده آموزش دیده اند را هم شامل ممیشود در بخش تعمییرات و نگهداری اکنون نیروها دچار خستگی و کارهای طولانی شده اند.

به نظر می رسد با کمبود خلبان و نیروی آموزش دیده در ارتش ترکیه توان این کشور در نگهداری و استفاده از دارایی های نیروی هوایی کاهش یافته

منبع 1

منبع 2

• Like 2
  • Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.