Reza6662

جنگنده - بمب افکن سوخو-17/22 فیتر

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

سلام blaze خان
مقاله خوبي بود ممنون
از اين جنگنده ميشه براي مبارزه با قاچاق و اشرار مسلح استفاده كرد اگر مثل اون ميراژ بزنن ديگه غصه نمي خوريم. به درد هيچ كار ديگه ايي نمي خوره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میشه از موتورهاشون برای هواپیماهای بدون سرنشین هم استفاده کرد منظورم اونهایی که الان در ایران زمین گیر هستند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اون زمون که شوروی سابق به عراق موشکهای ضدتشعشع داد عراقی ها به صورت گسترده ای از فیترهاشون برای سرکوب دفاع هوایی ایران استفاده می کردند. یه مصاحبه جالب در این زمینه توی آخرین شماره مجله صنایع هوایی انجام شده. فرصت شد خلاصه اش رو درباره فیتر براتون می ذارم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[align=center][img]http://mw2.google.com/mw-panoramio/photos/medium/19588004.jpg[/img][/align]

این عکسشه . تو google earth هم هست .

تونل باد داشنگاه امام حسین هم از موتور این جنگنده استفاده میکنه .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هواپیمای خوبیه فقط برای حمله ! مثلا پرتاب موشک ضد کشتی - پرتاب موشک ضد رادار - پرتاب موشکهای هوا برد مدرن دارای رادار داخلی - حمله به کاروانها - حمله به مواضع دشمن در ارتفاع پایین - انواع حملات ضربتی و بزن در رو - انواع بمباران کاروانها با راکت و بمب - عملیات در ارتفاع پایین بر ضد اهداف سبک و سنگین - شلیک ! شلیک ! شلیک ! فقط به نظر من باید حمله ی این نوع هواپیما به صورت غافل گیرانه و فقط یک بار از روی هدف باشد و در صورت بازگشت برای بار دوم بر بالای هدف شکار ان اسان است .

برای عملیات بر ضد گروههای قاچاقچی و مخلل امنیت در مرزها هم مفیده . با نصب سیستم گمراه کننده موشک حرارتی میشه در همه جور منطقه چه کوهستانی - چه صحرایی با این پرنده عملیات داشت .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]برای عملیات بر ضد گروههای قاچاقچی و مخلل امنیت در مرزها هم مفیده[/quote]

فكر نميكنم icon_wink

چون اين قاچاقچياي دم مرزاي ما به لطف دوستان ناتو و جناب آمريكا از بعضي نيروهاي كماندويي و تيپ هاي ويژه ي بعضي كشور هام پيشرفته ترند! :cry:

ميراژ كه ميراژي بود به اون روز افتاد واي به حال اينا! :mrgreen:

بهنظر من فقط به درد مشق تامكت ها ميخورن. :|

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یکی ار خلبانان نیروی هوایی می گفت زمان جنگ سال 1992 عراق با آمریکا ، در همدان ساکن بودند . شب بود تقریبا ساعت 3 که یهو دیدیم از واحد عملیات تماس گرفتند و ورود جنگنده های عراقی رو به وطن خبر دادند . بعد از 15 ساعت آژیر خطر پایگاه به صدا در اومد . سریع 2 تا اف 4 ای وارد آسمان شد و در رادار خود 12 هواپیما رو مشاهده کرد که با سرعت زیاد در حال اومدن هستند .
بعد از اخطار دید که چرخ های هواپیماها که همشون سوخو 22 بودند باز و پشت سرش چراغهای ناوبری و لندینگ روشن شد . می گفت فهمیدیم که پناهنده شدند .
اف 4 ها اونا رو همراهی کردند و تک تک اونارو به زمین نشوندند . بعد از 5 دقیقه که هم اف 4 ها و هم سوخو 22 ها نشسته بودند ، همه با تعجب دیدند که خلبان عراقیه با لباس زیر و خواب از هواپیما پیاده شد و بعد از پرس و جو فهمیدند که اونارو با کتک بلند کردند و گفتند سریع به ایران برید . جالبه که می گفت 5 تا میگ 25 آر بی تی وارد مرز شد . از پایگاه بوشهر 2 تا اف 4 برای رهگیری عازم منطقه شد و یکی از میگ ها رو زد . بقیه میگ ها هم برای نشان دادن اینکه ما پناهنده ایم در ارتفاع زیاد چرخ های خودشون رو باز کردند که در همین بین یکی دیگه از میگ ها آتیش گرفت و در هوا منفجر شد . بقیه اش هم در فرودگاه شیراز به زمین نشست .
البته طبق گفته برخی از خلبانها بعد از جنگ عراق و آمریکا با وساطت روسها همه میگ 25 ها و تعدادی میگ 23 و میراژ به عراق بازگردانده شد . جالبه خلبان یکی از این میگ 25 ها اصرار داشت که در ایران بمونه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بلیز عزیز مقاله ی مفیدی بود همین طور خاطره ی دوستان.
ممنونم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
راستی هانس عزیز این فلسفه تعویض عکس امضات چیه؟
مخصوصا این عکس آخریه که عکس روی جیپ بدجوری تو ذوق می زنه!
شوخی کردم استاد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر

من دو تا سوال دارم یکی اینکه این ورودی هوا برای موتور این جنگنده کافی بوده؟

دوم اینکه آیا قابلیت سوخت گیری هوایی رو داره؟ چون برد خوبی داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] همه با تعجب دیدند که خلبان عراقیه با لباس زیر و خواب از هواپیما پیاده شد و بعد از پرس و جو فهمیدند که اونارو با کتک بلند کردند و گفتند سریع به ایران برید . [/quote]

[b]با لباس خواب مگه میشه خلبانی کرد ؟![/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote] همه با تعجب دیدند که خلبان عراقیه با لباس زیر و خواب از هواپیما پیاده شد و بعد از پرس و جو فهمیدند که اونارو با کتک بلند کردند و گفتند سریع به ایران برید . [/quote]

[b]با لباس خواب مگه میشه خلبانی کرد ؟![/b][/quote]
بله . در صورتیکه یک ارتفاع خاص (کمتر از 10000 هزار پا ) حفظ بشه و مانور های سنگین هم انجام نده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]برای عملیات بر ضد گروههای قاچاقچی و مخلل امنیت در مرزها هم مفیده[/quote]

فكر نميكنم icon_eek

چون اين قاچاقچياي دم مرزاي ما به لطف دوستان ناتو و جناب آمريكا از بعضي نيروهاي كماندويي و تيپ هاي ويژه ي بعضي كشور هام پيشرفته ترند! :mrgreen:

ميراژ كه ميراژي بود به اون روز افتاد واي به حال اينا! :mrgreen:

بهنظر من فقط به درد مشق تامكت ها ميخورن. :mrgreen:[/quote]

[b]
بله ... این قاچاقچیان از خدا بی خبر متاسفانه به جدیدترین سلاح های دوش پرتاب ضدهوایی مجهز هستند . مثل موشک های استینگر [/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]من دو تا سوال دارم یکی اینکه این ورودی هوا برای موتور این جنگنده کافی بوده؟

دوم اینکه آیا قابلیت سوخت گیری هوایی رو داره؟ چون برد خوبی داره
[/quote]

بله وروديش كافي بود.

نه قابليت سوختگيري هوايي رو نداشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.