mahdi345n

Namer نفربر زرهی اسراییل

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

Namer نفربر زرهی اسراییل

تعداد سرنشین: 3+ 9 نفر
طراح: صنایع نظامی اسراییل
تاریخ ورود به خدمت:2008
طول:7.5 متر
عرض: 3.8 متر
ارتفاع :2 متر

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/1-Image-1.jpg[/img]
این نفر بر بر اساس شاسی تانک مرکاوا 4 ساخته شده است و به عنوان یکی از محفوظ ترین نفربرهای زرهی جهان (APC)شناخته میشود.
Namer به عنوان رکنی مهم در مدرن سازی صنایع دفایی این رژیم شناخته میشود.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/4-Image-4.jpg[/img]
مهمات:

Rafael's Mini-Samson RCWs
12.7mm M2HB heavy machine gun
7.62mm M246 machine gun
a 60mm mortar
smoke grenade launchers

در طرحهای بعدی گزینه های Samson weapon station armamentو heavier 30mm automatic cannons و spike guide weapons نیز اضاف خواهند گردید.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/2-Image-2.jpg[/img]

این نفر بر سیستم اطفاء حریق اتوماتیک وتوانایی محافظت در برابر حملات هسته ای ، شیمیایی و میکروبی را دارد.
از نظر محافظت با تانک مرکاوا 4 مقایسه میشود.
از سیستم ضد موشکی مشت آهنی در این نفر بر استفاده شده.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/3-Image-3.jpg[/img]

نوع موتور: Teledyne Continental AVDS-1790-9AR V12 air-cooled diesel
1,200hp (895kW) که در تانک مرکاوا 3 نیز بکار رفته است.

ترجمه:mahdi345n
کلیه حقوق محفوظ و متعلق به میلیتاری است
استفاده از مطلب با درج نام میلیتاری و گردآورنده مطلب بلا مانع است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جدیدا کشورها به ساخت نفربر از روی شانسی تانک علاقمند شدند و قبلا هم روسیه از روی شاسی تی55 نفربر بی تی آر4 رو ساخته بود که با معرفی نامر به رده دوم مقاومترین نفربرها میره.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون مقاله خوبی بود.

این صهیونیست ها تو این کار یعنی تبدیل کردن تانک به نفربر ید طولایی دارن که اولین نمونه اش برمیگرده به تانک Centurion که از شاسیش استفاده کردند و نفر بر زرهی Nagmachon رو ساختند و بعدشم که نفر بر هایی مثل Puma, Nakpadon رو ساختند و بعدشم رفتن و از تانکهای غنیمتی تی 54 و 55 که باید دور مینداختنشون نفربر زرهی Achzarit رو درست کردن و در واقع جرقه ساخت این خودرو نمر از اینجا به ذهن نامبارکشون خطور کرد و گفتند که حالا که ما خود تانک رو میسازیم چرا بریم از نفر بر های M113 استفاده کنیم؟
البته تا قبل از اینکه این پروژه تا اینجای کار پیش بیاد (سال 1990) تا این حد جدی گرفته نمیشد ولی جنگ غره ثابت کرد که خودرو هایی مثل M113 یا Stryker (که میخواستند بخرن) در جنگ شهری به دلیل بعضی ویژگی ها مثل ارتفاع و شنی و ... خیلی آسیب پذیرند و این شد که رفتن دنبال این پروژه که از سال 90 داشت خاک میخورد.

راستی آذربایجان هم گویا برای خرید این خودرو داره با اسراییل مذاکراتی انجام میده!

در ضمن این نفربر در مقابل موشک های هوا پرتاب و حتی ژاولین بسیار آسیب پذیره!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون
در هر صورت هرکاری کنند نفربر ها اسیب پذیر ترین بخش یک نیروی زرهی تشریف دارند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر میرسه زرهی شبیه به زره چند لایه مرکاوا داشته باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از نظر ارتفاع دارای نقطه ضعف عمده است با توجه به تجربه ای که در ساخت براق دارم .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نفربر خوبی بنظر میاد! با توجه به اینکه از پلت فرم مرکاوا استفاده میکنه باید دارای زره مقاومی نسبت به نفربر دیگه باشه قیمت این نفربر هم باید بالا باشه فکر نمی کنم اصلا صرفه اقتصادی داشته باشه !

خودم به شخصه نفربر M113 اپ گرید شده ترجیح میدم !

[img]http://uploaded.fresh.co.il/2005/03/11/78147282.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]از نظر ارتفاع دارای نقطه ضعف عمده است با توجه به تجربه ای که در ساخت براق دارم .[/quote]

نفربر براق رو شما درست کردی ؟؟؟ بابا دمت گرم !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نه عزیز دل برادر یک مدتی در ان مجتمع حضور داشتم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با تشکر از آقا مهدی.

با توجه سطح حفاظتیش نفربر خوبی به نظر میرسه و صهیونیستها در جنگ 2006 واقعا جای خالی اون رو حس کردند، جایی که نفراتشون زیر دید و تیر تک تیراندازهای حزب الله مجبور به پیشروی بودن و خیلی تلفات می دادن، استفاده از برادلی هم براشون مساوی بود با به کشتن دادن سرنشینان اون، چون برادلی واقعا سطح حفاظت پایینی داره و گلوله های کالیبر بالا( بالای 30 میلی متر) و موسکهای خیلی قدیمی ضد تانک ( مثل مالیوتکا) به راحتی اون رو شکار می کردن.

براق واقعا یک نمونه خوب از کاهش ارتقاع در نفربرهای زرهی به شمار میره.

چیزی که در جنگ به ما ثابت شد که هر چی ارتفاع خودرو زرهی کمتر باشه احتمال مورد اصابت قرار گرفتن اون هم کمتره،

[quote]فکر نمی کنم اصلا صرفه اقتصادی داشته باشه ![/quote]

صهیونیستها به جان نیروهاشون خیلی اهمیت میدن.

زدن نفربرهایی مثل این و بی ام پی برای این سخت هست که شیب جلویی اونها خیلی ملایم هست( برخلاف امثال برادلی) و احتمال کمانه کردن گلوله از روی اونها خیلی زیاد.

برای همین خیلی سخت میشه اونها رو از روبرو زد( از بغل راحتتر هست ولی خب همیشه امکان پذیر نیست)

البته همونطور که آقا رضا فرمودند در برابر موشکهایی که از بالا حمله می کنند( مثل جاولین) حرفی برای گفتن نداره و اتفاقا این شیب ملایم به ضررش هم خواهد بود!!

ظرفیت خوبی هم داره.

در کل کار بچه های حزب الله یه کمی سختتر میشه ولی خب مومن راهش رو پیدا می کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اسراییلیها یک مشکل عمده دارن و اون کمبود نیروی انسانی هست.
یادم هست که ترکیب جمعیتیشون در حال کم شدن هست و تصمیم گرفتن تعدادی یهودی از نقطه ای از دنیا جمع کنن و به اسراییل ببرن و فقط در افریقا تونستن این دسته رو پیدا کنن ولی باز خودشون مخالفت کردن که اینها از نسل حامی هستن و نمی تونیم اونها رو به اسراییل راه بدیم(مثل این گفتن راه نمی دیم انگار مال باباشونه) این موضوع اوج مشکلات داخلی اسراییل رو نشون می ده.

اسرایییل برای حفظ نیروی انسانی خودش بیشترین علم و سرمایه خودش رو به کار گرفته و می گیره مثل ساخت خود مرکاوا که به نظر من از لحاظ حفاظت حرف اول رو در تمام دنیا می زنه.

این نفربر چند خاصیت داره یکی اینکه چون از روی همون تانک مرکاوا و شاسی اون ساخته شده از هزینه های مجدد طراحی و خط تولید جلوگیری شده ودوم اینکه در عین حال امنیت لازم رو به عمل می اره و برای اونها ایده ال هست و سوم اینکه با توجه به بدنه این نفربر کاملا مشخصه از جدیدترین نوع های زره استفاده کردن و چهارم نیاز به خروج ارز برای خریداری تسلیحات در این رده رو از بین برده.

اما نقطه ضعف تمام تسلیحات جنگ کلاسیک در برابر روش های جدید مثل جنگ نامتقارن ایران مشخص شده مثلا ناوهای هواپیما بر و یا تانک تبدیل به هدف های راحتی برای انواع موشکها شدن و برای این نفربر هم نمی شه از این قاعده فرضی تصور کرد.

ولی خود نفربر خیلی جالب به نظر میرسه و قوی .

براق هم فکر می کنم از روی بی ام پی ساخته شده و خود بی ام پی دارای چند مشکل درنمونه های خودش بود مثل سیستم تخلیه دود داخلی و درازای کم که برای ۱۰ سرنشین مشکل ایجاد می کرد ارتفاع کم برای نشستن خدمه جدا بودن محل توپچی از داخل نفربر و فکر می کنم ما اگر این نقاط ر بهینه سازی کنیم که حتما مسیولین در این زمینه فکرهایی کردن نفربر موفقی خواهد بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
براق در موتور ، سیستم تخلیه دود داخل ، خاموش کردن آتش ، سیستم برق و بیسیم با بی ام پی کاملا متفاوت و سرتر است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من گفتم بی ام پی مشکلاتی داشت اما اگر اینطوره من هم خوش بینم و با توانی که از متخصصین نظامی ایران سراغ داریم بعید و دور از نظر نیست .
من هم امیدوارم براق یکی از بهترینها باشه.
ان شا الله.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.