SHAHRZAD

کامیکازه .. تندبادی از شرق

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

حرفای بنده شاید به تعبیری تایید حرف های mostafa_by باشه!

کسی تو قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی امریکا شک نداره و همینطور به قدرت ایمان ما ! ولی به شخصه فکر می کنم الان وقت کوبیدن بر کوس جنگ نیست!!!! (قبول دارم هر زمان که امام عصر یا نایب برحقش امر کنه حجت بر ما تمامه و مجالی برای بهانه اوردن نیست!) ولی صرف ساخت یه سری اسلحه و موشک که البته قابل تقدیره نباید باد تو کله بعضی ها بندازه که اره دیگه ابرقدرت نظامی شدیم رفت پی کارش شاخ به شاخ بزنیم تو سینه امریکا و یه دنیا متحدش!!!! البته اگه اونا حمله کردن که دیگه جای این صحبت ها نیست و باید دفاع کرد ولی تا زمان مناسبش فرا نرسه باید تا میشه از جنگ خودداری کرد و زمان خرید.

جنگیدن زمانی مفیده که در قبال کشته ها و خرابی هایی که میدی چیزی به دست بیاری جنگیدن با ناتو و امریکا و اسرائیل در حال حاضر جز خرابی و ویرانی برای ما و کشته های میلیونی چی عایدمون میکنه؟ امریکا نابود میشه؟ ناتو نابود میشه؟ استکبار جهانی از بین میره؟ از خاورمیانه خارج میشن؟ مردم مظلوم دنیا از بند ظلم رها میشن؟ تحریم ها برداشته میشه؟ به غلط کردن می افتن میگن ببخشید؟ الا ماشالله اونقدر ثروت دنیا رو تو این سالها خروار خروار ذخیره کردن علی رغم همه تبلیغات بازم به راحتی بتونند از پس مشکلات اقتصادی که براشون پیش میاد بربیان البته برخلاف ما که بازم باید همه چیو از صفر شروع کنیم!!!!
تو این جنگ اونها به راحتی شهرها رو بمباران خواهند کرد و هیچ بعید نیست که یک بار دیگه تراژدی درسدن بازم تکرار بشه! ولی ما چی ما که داعیه دار کرامت انسانی و کمالات انسانی و این چیزا هستیم میتونیم همین بلاهارو سر مردم شهرهاشون بیاریم؟! اصلآ همین کار ما بهانه نخواهد شد برای همراهی مردمشون و دولتمدارانشون که چه بسا مجوز استفاده از سلاح های اتمی هم صادر خواهد شد! حالا هی بگین که نه بابا اقای احمدی نژاد بارها گفتن که دوره این سلاح ها گذشته! بنده نظر عکس دارم فکر می کنم زمان استفاده از این سلاح ها تازه فرا رسیده!

خلاصه اشتیاق برای جنگ زمانی خوبه که در جهت تحقق اهداف و ارمان های حکومت جهانی مهدوی باشه نه ترکیدن چهار تا ناو و هواپیما و خنک شدن دل بعضی ها که در عوض باید بر کشته ها و خرابی هایی که به دنبالش میاد اشک ها ریخت!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در زمان جنگ جهانی طرفین معمولا تا حدود زیادی از حمله همدیگر اطلاع داشتند
و اصلی ترین غافلگیری در عملیات نرماندی بود که آلمان ها گیر کردند ولی چون در روز بود تلفات حمله کنندگان بالا بود
ولی در بعد از تثبت نرماندی نیروهای پیاده در روز دفاع و در شب اقدام به حمله می کردند و سعی در تضعیف طرف مقابل یا تصرف و حمله داشتند
که اکثر حملات با پوشش توپخانه یا آسمان بود

در جنگ تحمیلی
در زمان حمله در سکوت شب نیروها به سمت خطوط می رفتند و با کمک اصل غافلگیری و تا نزدیکی تیر بارها و گلوگاه ها می رفتند
و در زمان خاص حمله می کردند و خط را می گرفتند این بخش همانطور که گفتم بیشترین درصد تلفات را می داد
اما بعد از آن نیروها اقدام به پاکسازی و پیشروی می کردند و نزدیک خطوط دشمن با کمک کنال و مواضع شناسایی شده و در مقابل دشمن قرار گرفته و با کمک آتش و رخنه در خط دشمن اقدام به فتح می کردند
که بحث همراهی مهندسی و زرهی برای ایجاد خطوط بسیار حیاتی می شد
اگر در خاطرات شنیده باشید رزمندگان می گفتند که ما شب حمله می کردیم و روز تک زرهی سنگین داشتیم

این خلاصه مقایسه دو نبرد بود
اما نکات مشترک در جنگ جهانی اصول غافلگیری در حمبله مثل ما در حمله نبود ولی بود بویژه استتار شب
در قدیم حجم آتش در دست نفرات اینقدر بالا نبود
در قدیم همراهی ماشین زرهی مهندسی ممکن نبود
در حملات ما تعداد نفرات ما بیشتر بود و در حملات متفقین نفرات تهاجم بسیار بیشتر از مدافعین بودند
در حمله برای حمایت از حمله کنندگان آتش زمینه و پشتیبانی ریخته می شود و می شد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]حالا[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]قدری منطقی تر شد[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]...[/right][/font][/color]
[/quote]

خواهش می کنم
امیدوارم در آینده بهتر منظورم را بیان کنم و گنگ حرف نزنم

در جنگ از قدیم تا به حال اصولی چون
غافلگیری
فریب
ساخت موانع دفاعی بعد ااز حمله
پاکسازی خطوط تصرفی
حمله به کاروان تدارکات
ترور فرماندهان
و ...
بوده است فقط قبلا اسب سواره نظام بود الان تانک
قبلا منجنیق بود الان توپخانه
قبلا بیل دستی گاو بود الان لودر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]بر همین اساس هست که عرض کردم نمیشه بسادگی این جملات رو درباره عملکرد استراتژیک و تاکتیکی فرماندهان نظامی در دفاع مقدس بیان کرد [/right]
[right]و شما توضیحات کامل تری ارائه کردید[/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر rpg7 و جناب پاتريوت عزيز؛

تمام عرض من، هموني بود كه دوستمون جناب[url="http://www.military.ir/forums/user/3935-pckho0r/"] pckho0r[/url] فرمودن :

[quote]کسی تو قدرت نظامی و سیاسی و اقتصادی امریکا شک نداره و همینطور به قدرت ایمان ما ! ولی به شخصه فکر می کنم الان وقت کوبیدن بر کوس جنگ نیست!!!! (قبول دارم هر زمان که امام عصر یا نایب برحقش امر کنه حجت بر ما تمامه و مجالی برای بهانه اوردن نیست!) ولی صرف ساخت یه سری اسلحه و موشک که البته قابل تقدیره نباید باد تو کله بعضی ها بندازه که اره دیگه ابرقدرت نظامی شدیم رفت پی کارش شاخ به شاخ بزنیم تو سینه امریکا و یه دنیا متحدش!!!! البته اگه اونا حمله کردن که دیگه جای این صحبت ها نیست و باید دفاع کرد ولی تا زمان مناسبش فرا نرسه باید تا میشه از جنگ خودداری کرد و زمان خرید.

جنگیدن زمانی مفیده که در قبال کشته ها و خرابی هایی که میدی چیزی به دست بیاری جنگیدن با ناتو و امریکا و اسرائیل در حال حاضر جز خرابی و ویرانی برای ما و کشته های میلیونی چی عایدمون میکنه؟ امریکا نابود میشه؟ ناتو نابود میشه؟ استکبار جهانی از بین میره؟ از خاورمیانه خارج میشن؟ مردم مظلوم دنیا از بند ظلم رها میشن؟ تحریم ها برداشته میشه؟ به غلط کردن می افتن میگن ببخشید؟ الا ماشالله اونقدر ثروت دنیا رو تو این سالها خروار خروار ذخیره کردن علی رغم همه تبلیغات بازم به راحتی بتونند از پس مشکلات اقتصادی که براشون پیش میاد بربیان البته برخلاف ما که بازم باید همه چیو از صفر شروع کنیم!!!!
تو این جنگ اونها به راحتی شهرها رو بمباران خواهند کرد و هیچ بعید نیست که یک بار دیگه تراژدی درسدن بازم تکرار بشه! ولی ما چی ما که داعیه دار کرامت انسانی و کمالات انسانی و این چیزا هستیم میتونیم همین بلاهارو سر مردم شهرهاشون بیاریم؟! اصلآ همین کار ما بهانه نخواهد شد برای همراهی مردمشون و دولتمدارانشون که چه بسا مجوز استفاده از سلاح های اتمی هم صادر خواهد شد! حالا هی بگین که نه بابا اقای احمدی نژاد بارها گفتن که دوره این سلاح ها گذشته! بنده نظر عکس دارم فکر می کنم زمان استفاده از این سلاح ها تازه فرا رسیده!

خلاصه اشتیاق برای جنگ زمانی خوبه که در جهت تحقق اهداف و ارمان های حکومت جهانی مهدوی باشه نه ترکیدن چهار تا ناو و هواپیما و خنک شدن دل بعضی ها که در عوض باید بر کشته ها و خرابی هایی که به دنبالش میاد اشک ها ریخت!!![/quote]

به قول خودتون همه‌ي ما مي‌دونيم كه اختلاف تكنولوژيكي داريم.
فاصله‌مون هم مشخصه.

پس اگه ما دم از جنگ نامتقارن و دفاع نامتقارن مي‌زنيم، نمي‌تونيم سياست تهاجمي اتخاذ كنيم!!
نمي‌تونيم اقتصاد بسته اتخاذ كنيم! يا سياست بازگشت به اقتصاد سوسياليستي.

اساساً در دنياي امروز، هر چيز پيامي داره و از قضا دشمنان ما هم از پيام‌هاي ما، حركت‌هاي بعدي‌شون رو برنامه‌ريزي مي‌كنن.
فقط اميدوارم نفرمايين كه دشمنان ما از 4 تا موشك مي‌ترسن و از رزمايش‌هاي ما كه باز بحث مي‌ره سراغ اون قضيه‌ي معروف مغالطه كه اصلاً حوصله‌اش رو ندارم.

-------------------------------------------------------------------

وقتي كه عصر، عصر تكنولوژي شد، اولين مفهومش اين هست كه استفاده‌ي گسترده از نيروي انساني ديگه كاربرد چنداني نداره.

زماني براي گرفتن ساحل نورماندي، نياز به گله گله آدم بود. اما در دهه‌ي 90 براي بازپس گرفتن كويت از عراق، تنها نياز به طياره‌هاي A-10 اي بود كه ستون زرهي T-72 هاي عراقي رو بدون نياز به ورود نيروي زميني و زرهي و ضد زرهي ايالات متحده، نابود كنه. همون ستون زرهي‌اي كه قاتل عزيزان اين مرز و بوم بود و در جنگ نابرابر تن در برابر تانك، اون كشتارهاي عظيم رو در عمليات كربلاي پنج يا در بدر و خيبر و جزيره‌ي مجنون برامون به يادگار گذاشت.

اگر در جنگ دوم جهاني، تعداد نفرات اهميت داشت، به اين دليل بود كه گلوله‌ي مسلسل و توپ تا يه اندازه مي‌تونه از پيشروي جلوگيري كنه و با تعداد نفرات، سرعت و همچنين اصل غافلگيري، مي‌شه پيشروي كرد.

ولي وقتي دوربين‌هاي ديد در شب، به همراه مسلسل‌هاي خودكار مي‌تونن از كيلومترها دورتر هر جنبده‌اي رو شناسايي كرده و راهش رو سد كنن، يا فيلمبرداري مستقيم هوايي ماهواره‌ها كه مي‌تونن در هر شرايط جوي، شب و روز، منطقه رو رصد كنن، اين پيام رو به ما ارسال مي‌كنن كه دوره‌ي استتار در شب و پيشروي‌هاي لشكر و گردان و گروهان در شب گذشته!
يا دوران شناسايي و اطلاعات - عمليات بازي به كمك تاريكي شب مدت زيادي است كه سپري شده.

حال اگه شما تفكرتون بر اون اساس باشه، چيزي بهتر از عراق 91 گيرتون نخواهد اومد!

------------------------------------------------------------

حمله‌ي حزب الله به خاك اسرائيل هم بطور مشخص نتيجه‌اش مشخص بود و اساساً تعجب من اين بود كه چه كساني با چه هدفي اين كار رو انجام دادن!!
يعني انتظار چي مي‌رفت؟ اينكه ملت اسرائيل هم از درون بپا خيزن و به چريك‌ها كمك كنن؟! يا اينكه به سبك زمان جنگ ما با عراق، يه منطقه رو بگيريم و فشار جنگ رو از روي مرزهاي نامحدود، به منطقه‌اي محدود بياريم و بذاريم اسرائيل در اون نقطه سرگرم باشه؟!

مسئله، دقيقاً برمي‌گشت به اشتباه برداشت از تفاوت عملياتي گروهكي كه صرفاً ويژگي دفاعي و نهايتاً رزم چريكي داره.
حال اينكه شما براي حمله، نيازمند رزم كلاسيك هستين. در غير اينصورت، خيلي زود شكست مي‌خورين.

شايد بهترين مثالش، مبارزين مخالف رژيم بشار اسد باشن.
ايشان مي‌تونن حمله‌اي گسترده ترتيب بدن. حتي مناطقي رو هم به اشغال دربيارن. آسيب‌هايي رو هم بزنن.
ولي وقتي دشمن شما برتري آتش و تكنولوژيكي داره، نتيجه‌اش اين مي‌شه كه هم راهتون رو مي‌بنده، هم خفتتون مي‌كنه و هم عملاً شما امكان پدافند و دفاع از منطقه‌ي متصرفه رو ندارين.
پس، نتيجه چيزي جز شكست نيست.

يعني اساساً جنگ بزن و دررويي، امكان حمله رو به شما نمي‌ده!

شايد آخرين نمونه‌ي موفق چنين حملاتي، حملات چريك‌هاي ريشوي فيدل و يارانش بود كه البته علت موفقيت اون هم به خيلي از مسائل برمي‌گشت كه از قضا نبرد چريكي، يكي از مواردي بود كه اهميت خيلي زيادي هم نداشت.

ولي بعد از اون، نمونه‌ي موفق ديگري در تاريخ به ثبت نرسيده. ضمن اينكه موفقيت فيدليست‌ها، بيشتر از هرچيز برمي‌گشت به سطح تكنولوژيكي اون زمان حكومت كوبا.

البته بسيار اميدوارم دوستان نفرماين ويتنام از اين روش موفق شد! چون در اين صورت مجبورم دوستان بزرگوارم رو حواله بدم به مطالعه‌ي بيشتر درخصوص جنگ ويتنام و تبيين تفاوت ويت كونگ‌ها و ويت مينه‌ها در نبرد و هدف هريك از ايشان.

----------------------------------------------------------------

علي اي حال بنده عرضم رو مطرح كردم و نظرم رو دادم.
مسئله هم از ديدگاه من اين نيست كه اگه روزي بهمون حمله شد چه بايد كرد. طبيعتاً اون روز، با هرچه داريم و نداريم بايد به دفاع بپردازيم.

مسئله و مشكل من از جايي آغاز مي‌شه كه به قول حاج حسين شريعتمداري، ملت‌هاي مظلوم جهان به پرچمداري ايران، دارن به پيچ تاريخي در برخورد نهايي با مستكبرين جهان به پرچمداري امريكا مي‌رسن!!

مسئله، در همين تفاوت نگاهه ...!

زياده عرضي نيست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]گر در جنگ دوم جهاني، تعداد نفرات اهميت داشت، به اين دليل بود كه گلوله‌ي مسلسل و توپ تا يه اندازه مي‌تونه از پيشروي جلوگيري كنه و با تعداد نفرات، سرعت و همچنين اصل غافلگيري، مي‌شه پيشروي كرد.[/right][/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]ولي وقتي دوربين‌هاي ديد در شب، به همراه مسلسل‌هاي خودكار مي‌تونن از كيلومترها دورتر هر جنبده‌اي رو شناسايي كرده و راهش رو سد كنن، يا فيلمبرداري مستقيم هوايي ماهواره‌ها كه مي‌تونن در هر شرايط جوي، شب و روز، منطقه رو رصد كنن، اين پيام رو به ما ارسال مي‌كنن كه دوره‌ي استتار در شب و پيشروي‌هاي لشكر و گردان و گروهان در شب گذشته![/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]يا دوران شناسايي و اطلاعات - عمليات بازي به كمك تاريكي شب مدت زيادي است كه سپري شده.[/right][/font][/color]

[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]حال اگه شما تفكرتون بر اون اساس باشه، چيزي بهتر از عراق 91 گيرتون نخواهد اومد![/right][/font][/color][/quote]

نکته اینجاست که اگر یک سمت پیشرفته شده طرف دیگر هم شده
الان به جای نفر پهباد می رود یا شخص با دوربین پیشرفته مواضع را شناسایی می کند
پس شناسایی تکان نخورده ابزار و شکل تغییر کرده است این منهای کلک هایی است که انسان بر سر تکنولوژی میگذارد

[quote]يعني اساساً جنگ بزن و دررويي، امكان حمله رو به شما نمي‌ده![/quote]
امکان حمله نمی دهد یعنی توان حمله ندارد اما زمان و فرصت و راه حمله را باز می کند
تا قوای کلاسیک با اسیب کمتری حمله کند

در تاریخ نمی گویند چرا اینگونه جنگیدید می گویند شکست خوردی یا پیروز شدی؟
روش های جنگی ابزاری در دست فرماندهان است که همانند تیم فوتبال اگر درست برنامه ریزی شود جواب خوبی با توجه به توان تیم می دهد
و اگر نه تیم ستارگان هم که باشی شکست می خوری
البته تمام این ابزار های برای رسیدن به هدف است که درک هدف مهمترین نکته است
شاید جایی تمام هدفش حفظ خاک است
جایی دیگر هدفش تلفات سنگین به دشمن است
جایی دیگر کمترین تلفات است
و ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب استاد مصطفی ... جیگر طلا ... پدر کیبورد رو دراوردی ! :D
ماشاالله عین گتلینگ هرکولس میوفتی به جون تاپیک تا هشتک پشتکشو شخم نزنیو مخالفا و منتقداتو تارو مار نکنی دلت خنک نمیشه ... :ph34r: :huh:
فیض بردیم ممنون [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/rose.gif[/img] [img]http://www.military.ir/forums/public/style_emoticons/default/rose.gif[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]برادر مصطفی بزرگ...ای ابو صبا[/right]

[right]بنظر میرسه بحث درحال پخش شدن واز حالت استراتژیکش جدا شدن[/right]
[right]ما به یک نقطه مشترک بزرگ رسیدیم که با دشمن اختلاف تکلونوژیکی داریم، این همه اذعان دارن ولی این دلیلی بر بیفایده بودن تکلونوژی حتی قدیمی تر ما میشه؟؟؟؟[/right]
[right]یک داستان واقعی بگم[/right]
[right]از استادمون شنیدم در یکی از مراکز ساخت سکوی پرتاب موشک آمریکا ، سکویی ساخته شد درانتها برای حمل ونقل سکو یک جرثقیل خاصی طراحی شد[/right]
[right]قیمت جرثقیل در حد چندین میلیون دلار درآمد وهمه طراحان به بهبود طراحی و کاهش قیمت مجبور کرد که درهمین اثنا یکی از کارگران بیسواد ایتالیایی اونجا طرحی داد[/right]
[right]مثل وایکینگ ها سکو روی لوله هایی بذاریم وبه طرف مقصد حرکت بدیم...کل خرج فقط چند دلار شد[/right]

[right]=========================================[/right]
[right]منظور از مثال بالا شما گرفتین انشاالله[/right]
[right]بنده فقط از دید یک نظامی یا استراتژیست نادان :ph34r: وبی تجربه صحبت می کنم ومثل شما در زمینه اقتصاد وسوسیالیسم و این سری یسم ها نه مطالعه ای داشتن ونه اطلاعاتی دارم[/right]
[right]ای کاش فقط در این زمینه بحث میشد، والا منم میدونم اقتصاد به موشک ونظامیگری ربط داره ولی بحث ما چیز دیگه ای هست[/right]
[right]بالاخره در رده مسولان مملکتی بسیار افراد دانا به علوم نظامی واقتصادی واستراتژیک هستند که همین فکرهای من وشما کردن[/right]
[right]پس بهتره ما فقط در یک فیلد مشخص بحث کنیم وفرضیات اقتصادی وسیاسی و کیهانی لحاظ نکنیم[/right]
[right]=========================================[/right]
[right]با عرض پوزش...شما بحث استتار طرح کردین...کلنل لیاخوف بهتر از من میتونن توضیح بدن که میشه در روز هم بدور از چشم ماهواره وپهپاد حرکت کرد[/right]
[right]بسیار در این زمینه پیشرفت حاصل شده برادر مصطفی عزیز :D فکرکنم باید نظرتون از استتار از یک پیراهن استتار جنگل فراتر بورین که جای گفتن جزئیات اینجا نیست[/right]
[right]فقط یک چیز...برین گوگل ارث...[size=6]اگه تونستین روی دانشگاه ما زوم کنین[size=5]... این برای زیر سوال بردن این قسمت از جمله شما کافیه[/size][/size][/right]
[right][size=4]==========================[/size][/right]
[right][size=4]مسلسل خودکاری که از چند کیلومتری بزنه و30 سال قبل اختراع شده و تکلونوژی خاصی نداره برادر مصطفی ..البته میدونم در مثال مناقشه نیست ولی به این دلیل میگم که[/size][/right]
[right][size=4]کاربرا بفهمن همه جملات آقا مصطفی عزیزمون شاید درست نباشه[/size][/right]
[right][size=4]==========================[/size][/right]
[right][size=4]استراتژی ایران ، رسیدن وتلاش به قدرت نظامی آمریکا نیست..چون وقتش نداریم[/size][/right]
[right][size=4]ولی راه حل های دیگری انتخاب شده، راه حل های دردناک وارزان قیمتی که نبردهای نامتقارن امروزی متحول میکنه :huh: که در مخیله خیلی ها نمیگنجه[/size][/right]
[right][size=4]مدیر بزرگوار...همیشه راه حل های ساده تری هم وجود داره که به وقتش کاربری خاص خودش داره که دشمن فکرشم نمیتونه بکنه[/size][/right]
[right][size=4]به خدا هیچ ربطی به مشت گره کرده وشمشیر وموج انسانی هم نداره ، همیشه انسان از جایی میخوره که فکرشک نمیکنه...دلم میخواد یک دل سیر[/size][/right]
[right][size=4]درمورد استراتژی وتاکتیک بنویسم ولی وقت نیست[/size][/right]
[right][size=4]باید ساعت 2 صبح سحری درست کنم تا هم اتاقیها نوش جان کنن وساعت 9 هم بریم اداره به ...... کشور بپردازیم[/size][/right]
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
معلمی داشتیم یه قضیه تعریف میکرد.میگفت دانش اموزی تو جغرافیا مبحث افغانستانو خوب یاد گرفته بود.بهش میگفتیم بیا در مورد پاکستان حرف بزن دو کلمه در مورد پاکستان میگفت و بعد اضافه میکرد پاکستان همسایه افغانستانه و .... اما افغانستان....شروع میکردم تشریح ریز به ریز افغانستان
اینجام هر چی بحث باشه به جنگ امریکا و ایران میکشه :ph34r:

پارت اول مستند کامیکازی: http://www.mediafire.com/download.php?o5x6ly7mp4rjqca
پارت دوم مستند کامیکازی: http://www.mediafire.com/download.php?2dknf1hcgx473o7
دوتا قسمت دیگه ش می مونه که فردا ان شاالله به شرط بقای عمر اپ میکنم
علی اقا اگه صلاح میدونید این لینکا تو پست اول بزارید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خب دیگه مطمئن شدم منحرف شدن تاپیک ها از موضوعشون داره اپیدمی میشه.
چشام در اومد.دارم تاپیکو میگردم شاید یک آدم مومن یک کلیپ دیگه گزاشته باشه.اما نه خیر....دوستان اصلا موضوع تاپیکو خوردن یه آبم روش :ph34r:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
منبع اپیدمی هم مصطفی است !
بدبخت گفت پس نزدیک شدن هوایی به ناو هم کار سختی بوده ، مصطفی شروع کرد به گفتن اینکه ، ما چطوری می خواهیم به طرفش بریم و .........
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بحث ايمان و نقش اون در جنگ كه بعضي أقايون تاواريش بهش معترض بودند ىر يكي اؤ تاپيكها بحث شده و ىوستان ميتونن اونجا مراجعه كنند و نظراتشون رو اونجا عرضه كنند تا بصورت علمی مورد نقد قرار بگیره و اما اینها که هیچگونه تخصص و آشنایی و درکی درباره این مقولات ندارند بهتره سکوت کنند تا اینکه با نظرات صد من یه غاز و دون کیشوت وارشون در این مباحث هم باعث انحراف تاپیک و هم انحراف بعضی دوستان کم اطلاع بشن . و اما اگر مدعی دانستن هستند بهتره تاپیک رو باز کنند و نظر بدن تا کاملا نقد بشن و روشن .

و اما اگر منظورشون عقلگرایی هست و نسبت اون با ایمان این خودش میتونه مورد بحث جدی قرار بگیره چرا که عقل هیچگونه تنافی و تضادی با ایمان نداره بلکه عقل ایمان رو تصدیق میکنه و البته ایمان هم با تنویر عقل و تبدیل عقل به عقل منور و نورانی و ایجاد بصیرت برای عقل برای عقل راهگشا میشه . این مباحث هم قبلا مورد بحث قرار گرفته بصورت جسته و گریخته و نه منسجم ولی اگر کسی حرفی داره و یا شکی و یا هر گونه نظری میتونه با ایجاد تاپیکی جداگانه بحث رو بصورت مستقل پیش بکشه و نقد کامل و مفصل سخنانش رو هم بشنوه و دیگران هم ببینند و قضاوت کنند .

اما مساله اینه که اینها در هر تاپیکی با ربط و بی ربط یکی این مسائل رو پیش کشیده و به تمسخر میکشند که نشون از اراده این افراد در سکولاریزه کردن و تحمیل فضای عرفی سکولار به سایت و اعضا و مطالب مندرج در اون داره . البته از کسانیکه در جاهای مختلف از ماتریالیسم تعریف و تمجید میکردند هیچ جای تعجبی نیست و اینگونه نظرات اونها همیشه مورد توقع هست .

اگر هر کسی تاکید میکنم هر کسی در این موارد ایمان و نقش اون در جنگ و عقل و معنی اون و رابطه اون با ایمان نقد و یا نظر خاصی داره بنده اون رو دعوت میکنم به بحث علمی با مشارکت دوستان و اساتیدی مانند استاد پاتریوت در تاپیک جداگانه

ارتش سکولار و تجهیزات محور رو تجربه تاریخیش رو هم داریم نمونه اش ارتش رضا خانی که سه ساعت و یا سه روز دوام آورد و متلاشی شد . و یا ارتش پهلوی دوم که با اراده و ایمان ملت تسلیم و در درون ملت هضم شد و جزئی از ملت در اومد . با توجه به فاصله تکنولوژیک ما با غرب تنها چیزی که باعث توازن قوا بین ما و دشمنانمون از جمله خبیثترین اونها آمریکا و اسرائیل شده و از حمله اونها جلوگیری کرده ایمان مدافعین و شجاعت اونها و باور مردم کشور به ایمان و توان اونهاست و نه سلاح و یا تکنولوژی ما .

همونطوریکه ارتش رضا خانی کشور رو در عرض چند روز تسلیم کرد هیچکس هیچ شکی نداره که اگر بجای مومنین مدافع کنونی افرادی نظیر این اشخاص سکولار و بقول خودشون تجهیزات محور بر مسند تصمیم گیری کشور حاکم بودند در کمتر از چند روز کشور رو تسلیم کرده و نوامیس خود و مردم رو هم بعنوان پیشکش برای حفظ جان ناقابل تقدیم بیگانه میکردند . چون جایی که ایمان نیست جان بی مقدار اونوقت خیلی ارزش داره و برای حفظش هرکاری شخص میکنه .

نکته آخری اینکه مطلبی که در مورد اینکه اکنون جهان در پیچ تاریخی قرار داره متعلق به مقام معظم رهبری هست و نه شخص آقای شریعتمداری و آقا هم با توجه به نگاه جامع نگر و استراتژیکشون و اطلاعات کافی که بعنوان شخص اول مملکت و نایب امام زمان (عج) دارند و با نگاه نافذ و بصیرشون این نظر رو ارائه دادند و ازش دفاع کردند و شواهدش هم بطور وافر مشهود هست . این افراد قبلا با نظراتشون به امام توهین کرده بودند و حالا دارن با توهین به مقام معظم رهبری رو هم آهسته و زیرکانه باز میکنند
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[right]منبع اپیدمی هم مصطفی است ![/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]بدبخت گفت پس نزدیک شدن هوایی به ناو هم کار سختی بوده ، مصطفی شروع کرد به گفتن اینکه ، ما چطوری می خواهیم به طرفش بریم و ......... [/font][/color][/right]
[/quote]

مراقب باش چی مینویسی.پس کجا هستند این مدیران.یاده قدیما بخیر. آخه reservation هم حدی داره!!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ops' timestamp='1343560193' post='262443']
[quote]
[right]منبع اپیدمی هم مصطفی است ![/right]

[right][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif]بدبخت گفت پس نزدیک شدن هوایی به ناو هم کار سختی بوده ، مصطفی شروع کرد به گفتن اینکه ، ما چطوری می خواهیم به طرفش بریم و ......... [/font][/color][/right]
[/quote]

مراقب باش چی مینویسی.پس کجا هستند این مدیران.یاده قدیما بخیر. آخه reservation هم حدی داره!!!!
[/quote]

اگه دروغ میگم بگید دروغ میگم ! اینکه نشد مصطفی به هر تاپیکی که میرسه با سیستم اغوا شروع کنه به فلج کردن بحث اصلی ! حالا اگه تعلیقی حرف میزد ! یه چیزی ولی اینکه سر هر تاپیک بخواند اینطوری بحث رو پیش ببرند و برای اینکه طفره برند از اقتصاد به سیاست و از سیاست به تاریخ شاخه به شاخه بپرند ! به هیچ وجه برای من قابل قبول نیست ! اینجا سایت نظامیه ، بحث استرتژیک میشه ، باید نظامی و استراتژیک جواب داده بشه نه اینکه بحث رو 1 کولاژ کنه و توش بازی !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.