امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بابت عكس ها ممنون
عالي بودن و با كيفيت
خبري از ساخت هواپيماي جديد ندارين؟
وزير دفاع حدود چند هفته ي پيش خبر از طراحي و ساخت هواپيماي جنگنده ي جديدي داد!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]بابت عكس ها ممنون
عالي بودن و با كيفيت
خبري از ساخت هواپيماي جديد ندارين؟
وزير دفاع حدود چند هفته ي پيش خبر از طراحي و ساخت هواپيماي جنگنده ي جديدي داد!؟[/quote]

والله تا زمانی که توان ساخت موتورو به دست بیاریم نمیشه هواپیما ساخت. مگر این که موتور از آسمون برامون نازل بشه. :applause:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببخشيد قصد انحراف تاپيک رو ندارم اما هنوز جناب saeed86 برای صحبت خودشون در مورد نصب موشک ضد کشتی رعد بر روی جنگنده صاعقه توضیح و مدرکی ارائه نکردن منتظریم[/quote]
Goebbels جان بي خيال شو تو رو خدا دوست ما يه اشتباهي كرد دستش خطا رفت نوشت رعد :rose: شما ببخش :applause:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قبلا چند بار در سایت های مختلف پستهایی از بنده برحسب اطلاع از برخی عزیزان متخصص در صنعت هوانوردی نظامی که بنده قبولشون دارم حتی بیشتر از بسیاری از قبه به دوشان یونیفرم پوش اطلاعاتی هرچند کم که ناشی از حفاظت اطلاعات جهت جنگ روانی و در ابهام قرار دادن این دستاورد به دلیل بالا بردن هرچه بیشتر ترس و اضطراب دشمن و گاه اغفال هم میهنان هست قرار دادم

خلاصه اون مطالب این بود که :

به دلیل همون ریزه کاری های بسیار زیادی که در تغییر دادن دم جنگنده انجام شده و جناب MOHAMMAD اشاره داشتند و کار هر کسی نیست برای دو سه سال این جنگنده فاقد هرگونه توانایی حمل رادار و موشک !!!!!! نبرد هوا به هوا بود تا اینکه طبق شایعات تقریبا قطعی این توانایی روی برخی از این جنگنده ها ایجاد شد

طبق شنیده ها این جنگنده زیرساخت جنگنده های اتی و اصلی ایرانی خواهد بود و به عبارتی مثل ذوالفقار به دلایلی چند قرار نیست ازش به عنوان تسلیحات اثرگزاری چون موشک های ساحلی و پدافندی دریایی ما ازش بهره برداری بشه

قرار بود موتور RD33 روشون نصب بشه ولی متخصصین اهل فن میگن این یه تور عملیاتی بود برای ورود نسل جدید موتورها برای میگ 29 و امثالهم چون روی صائقه این موتور سوار نمیشه

البته بعضیام میگن اینطور نیست و از این حرفا ولی چیزیکه قطعی هست موتور فعلی جنگنده اف 5 ( اونایی که از عملیاتی خارج شدند رو تعمیر کردند به علاوه یه مقدار دیگه) روشون نصب بید

ساخت موتور جنگنده از علوم روز دنیاست که در پی ساخت ش هستند متخصصین ایرانی و احتمال فراوان برای پروژه های بعدی استفاده بشه ازش

سلاح اصلی ش کماکان موشک های ضدسطح زمینی و بمب های غیرخودکار و بعضا خودکار هست ... که اطلاعات دقیقی ازشون نیست به خصوص که معلوم نیست چند تا ازشون عملیاتی شده باشه از این نظر مثل جنگنده اف 14 که مثلا میگن نصف شون رادار دارند ، یکسری شون قابلیت شلیک فینیکس و .... و اینجور با هم مچ میشن

البته بازم اساتید هوانوردی بین خودشونم کمی دعواست ولی خوب چیزیکه قطعی هست اینه که :

بیشتر انتقادات اشخاصی چون من و ... روی بعد روانی و نبرد روانی هست که بر سر این تسلیحات میارن که سرانجامش میرسه به تمسخر کردن این سلاح ها مثل ذوالفقار و صائقه و خیبر و ... امثالهم

دلیلشم مشخصه ، چون بعضیا به سبک زمان ارتش رضاخان گزارشات خلاف واقع ارایه میدن که واقعا موجب استهزاست

مانند نسل اول و دوم و سوم و چهارم و نهایتا 5 اذرخش و صائقه !

ولی خوب اینا در شاخه نبرد روانی و ابهام زایی برای دشمن قرار داره و قابل توجیه براشون هست

هرچند برا یکی مثل یاااااااارو ژنرال هوایی امریکا که از 18 سالگیش تو کار هواپیما بوده خیلی حرفا مسخره س و عملا بعد نبرد روانی میرسه روی مردم داخل کشور که فاقد هرگونه سواد نظامی هستند

به عبارت بهتر شما همین پستها این تاپیک روببین برا چند روز ریسه میری از خنده که چه سوتی هایی میدن ملت

ولی خوب شخصا حق میدم به بچه ها و مردم و عوام ایران چونکه در بی خبری نظامی میزارندشون
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]Goebbels جان بي خيال شو تو رو خدا دوست ما يه اشتباهي كرد دستش خطا رفت نوشت رعد شما ببخش[/quote]

دستور شما اطاعت میشه ولی به عنوان اخرین حرف همونطور که قبلا گفتم دوستمون جناب saeed86 مخزن سوخت خارجی رو با موشک رعد اشتباه گرفتن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]قبلا چند بار در سایت های مختلف پستهایی از بنده برحسب اطلاع از برخی عزیزان متخصص در صنعت هوانوردی نظامی که بنده قبولشون دارم حتی بیشتر از بسیاری از قبه به دوشان یونیفرم پوش اطلاعاتی هرچند کم که ناشی از حفاظت اطلاعات جهت جنگ روانی و در ابهام قرار دادن این دستاورد به دلیل بالا بردن هرچه بیشتر ترس و اضطراب دشمن و گاه اغفال هم میهنان هست قرار دادم

خلاصه اون مطالب این بود که :

به دلیل همون ریزه کاری های بسیار زیادی که در تغییر دادن دم جنگنده انجام شده و جناب MOHAMMAD اشاره داشتند و کار هر کسی نیست برای دو سه سال این جنگنده فاقد هرگونه توانایی حمل رادار و موشک !!!!!! نبرد هوا به هوا بود تا اینکه طبق شایعات تقریبا قطعی این توانایی روی برخی از این جنگنده ها ایجاد شد

طبق شنیده ها این جنگنده زیرساخت جنگنده های اتی و اصلی ایرانی خواهد بود و به عبارتی مثل ذوالفقار به دلایلی چند قرار نیست ازش به عنوان تسلیحات اثرگزاری چون موشک های ساحلی و پدافندی دریایی ما ازش بهره برداری بشه

قرار بود موتور RD33 روشون نصب بشه ولی متخصصین اهل فن میگن این یه تور عملیاتی بود برای ورود نسل جدید موتورها برای میگ 29 و امثالهم چون روی صائقه این موتور سوار نمیشه

البته بعضیام میگن اینطور نیست و از این حرفا ولی چیزیکه قطعی هست موتور فعلی جنگنده اف 5 ( اونایی که از عملیاتی خارج شدند رو تعمیر کردند به علاوه یه مقدار دیگه) روشون نصب بید

ساخت موتور جنگنده از علوم روز دنیاست که در پی ساخت ش هستند متخصصین ایرانی و احتمال فراوان برای پروژه های بعدی استفاده بشه ازش

سلاح اصلی ش کماکان موشک های ضدسطح زمینی و بمب های غیرخودکار و بعضا خودکار هست ... که اطلاعات دقیقی ازشون نیست به خصوص که معلوم نیست چند تا ازشون عملیاتی شده باشه از این نظر مثل جنگنده اف 14 که مثلا میگن نصف شون رادار دارند ، یکسری شون قابلیت شلیک فینیکس و .... و اینجور با هم مچ میشن

البته بازم اساتید هوانوردی بین خودشونم کمی دعواست ولی خوب چیزیکه قطعی هست اینه که :

بیشتر انتقادات اشخاصی چون من و ... روی بعد روانی و نبرد روانی هست که بر سر این تسلیحات میارن که سرانجامش میرسه به تمسخر کردن این سلاح ها مثل ذوالفقار و صائقه و خیبر و ... امثالهم

دلیلشم مشخصه ، چون بعضیا به سبک زمان ارتش رضاخان گزارشات خلاف واقع ارایه میدن که واقعا موجب استهزاست

مانند نسل اول و دوم و سوم و چهارم و نهایتا 5 اذرخش و صائقه !

ولی خوب اینا در شاخه نبرد روانی و ابهام زایی برای دشمن قرار داره و قابل توجیه براشون هست

هرچند برا یکی مثل یاااااااارو ژنرال هوایی امریکا که از 18 سالگیش تو کار هواپیما بوده خیلی حرفا مسخره س و عملا بعد نبرد روانی میرسه روی مردم داخل کشور که فاقد هرگونه سواد نظامی هستند

به عبارت بهتر شما همین پستها این تاپیک روببین برا چند روز ریسه میری از خنده که چه سوتی هایی میدن ملت

ولی خوب شخصا حق میدم به بچه ها و مردم و عوام ایران چونکه در بی خبری نظامی میزارندشون[/quote][quote]

سلام دوستان

جناب Ernesto_Rommel :

بنده نظرات شما رو در تاپیک " تانک ذوالفقار " هم تا آخر مطالعه کردم.

شما دراونجا مدعی شده بودید که 98.2 درصد ایرانی ها عوام و زود باورند که اگر منظور شما همون کسانی اند که در شروع انقلاب به این حکومت رأی مثبت دادند باید بگم :

همون آدم های عوامند که با حمایتشون باعث شدن الان ایران اسلامی توانسته با این همه هجمه سیاسی و تهدید و تحریم حرف از رادیو دارو و نانو دارو و سلول های بنیادی بزنه .

همون آدم های عوامند که با حمایتشون باعث شدن الان ایران اسلامی توانسته با این همه هجمه سیاسی و تهدید و تحریم دم ازعلوم هواوفضا و موشک ماهواره بر و ساخت ماهواره و ایستگاه کنترل زمینی بزنه .

همون آدم های عوامند که با حمایتشون باعث شدن الان ایران اسلامی توانسته با این همه هجمه سیاسی و تهدید و تحریم در حوزه نانو تکنولوژی و بیو تکنولوژِی و موتور الکترومغناطیسی ( که آلمان ها دو ماه پیش پیشنهاد خرید دادن چون درنوع خودش بی نظیر در جهانه ) و ساخت موتور دیزل سنگین خودش رو به جهان ثابت کنه .

همون آدم های عوامند که با حمایتشون باعث شدن الان ایران اسلامی توانسته با این همه هجمه سیاسی و تهدید و تحریم در زمینه نظامی بالاخص واکنش سریع و راداری و جنگ های نوین جز برترین ها باشه .

و هزاران موارد دیگه ...

عزیز دلم شما اول مشخص کن کدوم وری هستی بعد ادعای اطلاعات فول در زمینه نظامی بکن و بعد بگو ملت ایران عوامه و این و آن .

ملتی که در مقابل بدترین توطئه ها هوشیاری خودشان رو نشون دادن شایسته نیستن که هر کسی از راه برسه و هر چیه دلش خواست بارشون کنه بهتر بگم هیش کی حق توهین نداره مگه سازمان های جاسوسی جهان چه برآوردی از اطلاعات نظامی ایران داشتند که ملت بتونه داشته باشه که اگر حرف شما بود باید قویترین سازمان جاسوسی هواپیماشو صحیح و سالم تسلیم ما نمی کرد.

شما که اینهمه دانشمندان توانای ایران زمین رو کوچیک میکنی این رو خوب به یاد بسپار که اگه کشور مهد آرزوی افرادی مثل شما یعنی آمریکا اگه به اینجا رسیده 300 ساله که آمریکاست و اهالی به قول شما ساده لوح ایران زمین اگه الان داره این شکلی دم از لبه های علم و فناوری میزنه که باعث ترس شیطان بزرگ یعنی آمریکا شده و به هر در میزند که جلوی این پیش رفت رو بگیره الان فقط 32 سال از انقلابشون میگذه که از این 32 سال همه 32 سال رو با بدترین شرایط بالاخص 8 سال جنگ که زیر ساخت های ما رو ازبین برد همراه بوده .

به قول امام خامنه ای آن عارف فرزانه که پیش بینی کرده تا 50 سال آینده اگر ایرانی زمینان این شکلی جلو بروند جهانیان برای یاد گیری علوم باید در کنار انگلیسی فارسی هم یاد بگیرند.

شما اول تکلیف خودت رو روشن کن که ظاهراً بدجور در این جنگ نرم سیر اندیشه هات رو در جهت آدمانی که دم از نظم نوین جهانی میزنن قرار دادی !

آدم های عوام ایرانی واقعاً راستشو بگو کی عوامه ؟ ملت یا تو ؟

این خبر رو ببین بد نیس :

[url=http://www.mashreghnews.ir/fa/news/86234/%D8%A2%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AE%D8%A7%D9%85%D9%86%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C-%D9%85%DB%8C%E2%80%8C%D8%AA%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%88%D8%A8%D8%A7%D9%85%D8%A7-%D8%B1%D8%A7-%D9%86%D8%A7%D8%A8%D9%88%D8%AF-%DA%A9%D9%86%D8%AF]آیت‌الله خامنه‌ای می‌تواند اوباما را نابود کند[/url]

به امید درخشش ایران و ایرانی در همه زمینه ها ... یا علی
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان کمی در مورد رادار این جنگنده توضیح بدن . توان درگیری هوایی و زمینی تا چه برد و با چه تسلیحاتی ؟ آیا توان حمل بمب های هدایت تلویزیونی رو داره .

یکی از دلایل عظیمی که انقدر این پروژه طول می کشه مسئله بودجه هست . در صورتیکه یک بودجه عظیم برای تحقیقات و ساخت این جنگنده بکار بره بسیار سریع تر این پروژه به جلو می ره . که این مسئله نیاز به یک اقتصاد پویا داره . برای گرفتن بهترین نتیجه حداقل این برنامه به یک بودجه 2 تا 5 بیلیون دلاری هست .

یک سؤال : آیا صاعقه تا این اندازه قدرت حمل تسلیحات داره ؟

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/e/ef/Northrop_F-5F_%28Tail_No._00889%29_in_flight_061006-F-1234S-084.jpg/800px-Northrop_F-5F_%28Tail_No._00889%29_in_flight_061006-F-1234S-084.jpg[/img]
اگر بودجه کافی داشته باشیم مهندسین ایرانی می تونند جنگنده ای مثل جس-39 رو بسازند ?

[img]http://www.defencetalk.com/pictures/data/4307/medium/Gripen_with_Heavy_Load.jpg[/img]
[img]http://i38.tinypic.com/2wf1oa1.jpg[/img]

[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/6/64/Etps_jas39b_gripen_arp.jpg/800px-Etps_jas39b_gripen_arp.jpg[/img]
[img]http://media.defenseindustrydaily.com/images/AIR_JAS-39_Gripen_in_Winter_lg.jpg[/img]
[img]http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/c/cd/JAS_Gripen.jpg/800px-JAS_Gripen.jpg[/img]
[img]http://img34.imageshack.us/img34/8320/01921p.jpg[/img]
[img]http://img34.imageshack.us/img34/2/gripencexportcockpit589.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام دوستان

جناب Ernesto_Rommel :

شما دراونجا مدعی شده بودید که 98.2 درصد ایرانی ها عوام و زود باورند که اگر منظور شما همون کسانی اند که در شروع انقلاب به این حکومت رأی مثبت دادند باید بگم :

همون آدم های عوامند که با حمایتشون باعث شدن الان ایران اسلامی توانسته با این همه هجمه سیاسی و تهدید و تحریم حرف از رادیو دارو و نانو دارو و سلول های بنیادی بزنه .

همون آدم های عوامند که با حمایتشون باعث شدن الان ایران اسلامی توانسته با این همه هجمه سیاسی و تهدید و تحریم دم ازعلوم هواوفضا و موشک ماهواره بر و ساخت ماهواره و ایستگاه کنترل زمینی بزنه .

همون آدم های عوامند که با حمایتشون باعث شدن الان ایران اسلامی توانسته با این همه هجمه سیاسی و تهدید و تحریم در حوزه نانو تکنولوژی و بیو تکنولوژِی و موتور الکترومغناطیسی ( که آلمان ها دو ماه پیش پیشنهاد خرید دادن چون درنوع خودش بی نظیر در جهانه ) و ساخت موتور دیزل سنگین خودش رو به جهان ثابت کنه .

همون آدم های عوامند که با حمایتشون باعث شدن الان ایران اسلامی توانسته با این همه هجمه سیاسی و تهدید و تحریم در زمینه نظامی بالاخص واکنش سریع و راداری و جنگ های نوین جز برترین ها باشه .

و هزاران موارد دیگه ...

عزیز دلم شما اول مشخص کن کدوم وری هستی بعد ادعای اطلاعات فول در زمینه نظامی بکن و بعد بگو ملت ایران عوامه و این و آن .

ملتی که در مقابل بدترین توطئه ها هوشیاری خودشان رو نشون دادن شایسته نیستن که هر کسی از راه برسه و هر چیه دلش خواست بارشون کنه بهتر بگم هیش کی حق توهین نداره مگه سازمان های جاسوسی جهان چه برآوردی از اطلاعات نظامی ایران داشتند که ملت بتونه داشته باشه که اگر حرف شما بود باید قویترین سازمان جاسوسی هواپیماشو صحیح و سالم تسلیم ما نمی کرد.

شما که اینهمه دانشمندان توانای ایران زمین رو کوچیک میکنی این رو خوب به یاد بسپار که اگه کشور مهد آرزوی افرادی مثل شما یعنی آمریکا اگه به اینجا رسیده 300 ساله که آمریکاست و اهالی به قول شما ساده لوح ایران زمین اگه الان داره این شکلی دم از لبه های علم و فناوری میزنه که باعث ترس شیطان بزرگ یعنی آمریکا شده و به هر در میزند که جلوی این پیش رفت رو بگیره الان فقط 32 سال از انقلابشون میگذه که از این 32 سال همه 32 سال رو با بدترین شرایط بالاخص 8 سال جنگ که زیر ساخت های ما رو ازبین برد همراه بوده .

به قول امام خامنه ای آن عارف فرزانه که پیش بینی کرده تا 50 سال آینده اگر ایرانی زمینان این شکلی جلو بروند جهانیان برای یاد گیری علوم باید در کنار انگلیسی فارسی هم یاد بگیرند.

شما اول تکلیف خودت رو روشن کن که ظاهراً بدجور در این جنگ نرم سیر اندیشه هات رو در جهت آدمانی که دم از نظم نوین جهانی میزنن قرار دادی !

آدم های عوام ایرانی واقعاً راستشو بگو کی عوامه ؟ ملت یا تو ؟ [/quote]

من برخلاف شما از حرف های جناب رومل چیزی دیگر برداشت کردم

عوام منظور کسانی هستند که نسبت به قضیه اطلاعات کمی دارند
برای مثال شما دکترای رشته علوم انسانی دارید و در این زمینه متبحر هستید
اما وقتی وارد رشته دیگری می شوید برای مثال نانوسیال یا کوانتوم شما می شوید عام و جزء عوام محسوب می شوید

من وقتی با یک نفر راننده تاکسی صحبت می کردم فکر می کرد ایران 100 تا اف 14 دارد و حتی ایران می سازد ( حاضر بود قسم بخورد)
نه چیزی به نام خستگی سازه و بال می دانست و نه چیزی به نام آنالوگ و دیجیتال
خب به این افراد عوام می گویند و قرار نیست هرکس درباره همه چیز اطلاع داشته باشد هرکس باید زمینه تخصصی خودش را داشته باشد.

اصولا کشور ما از دو نوع آدم ضربه خورده است
آدم هایی که فکر می کنند در کشور هیچ کاری نمی شود و کاری نمی کنند و یا ول می کنند می روند
و دسته دوم که خیلی خطرناک تر است آدم هایی است که با یک گل بهار می شوند یا بهتر بگم خیلی خیلی امیدوارند و باعث ایجاد تصورات خطرناک و محاسبات خطرناکی می شوند
بهترین حالت ، حالت وسط است

نظر من هم برخلاف شما مبنی بر این می باشد که ایران بدلیل کم بود منابع مالی و تحریم ها نمونه هایی می سازد که بیشتر برای افزایش علم و تجربه اش است
و هرگز منابع مالی قویی مثل آمریکا ندارد و منطقی نیست که ایران کلی هزینه کند آخر جلوی آمریکا بگذارد که بزند
تا وقتی ساخت موشک ، پهباد ، قایق راحت تر و ارزان تر است به سراغ هواپیما و ناو نمی رود که با یک موشک کلی تلاشش به باد رود
ما فعلا در حالت جنگی قرار داریم و ساخت 50 تا هواپیما برای ما کاری از پیش نمی برد مگر اینکه حداقل 4 نسل جلوتر باشند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید که اینجا جای این سوالم نیست.موشک رعد همون کرم ابریشمه؟تا حدودی شبیه این موشکه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان هرکسی با اصل متن بنده مشکلی داره لطفا بگه وگرنه بحث رو مسایل دیگه س خصوصی مطرح کنه تا احیانا سوظن پیش نیاد که بعضیا میخوان خودشونو مطرح کنند با بحث کردن !

بحثی راجبه گذشته نیست ... اگر کسی اطلاعات بهتر و دقیقتری داره بنده با کمال میل شنوا هستم

ضمنا صحبت دوستمون در عوام گرایی رو هم تایید میکنم ، منظور از عوام نظامی و خواص نظامی چی هست ؟ 100 نمره !
ضمن اینکه در هر بحث نوع مباحثه جوری پیش میره که ممکنه معانی مختلفی دریافت بشه عین شعر غزل پست مدرن ...... شما ازاد هستید هرطور که دوست دارید حتی خلاف نظر من از نوشتار من برداشت کنید
ضمن اینکه بنده مدتهاست مطالب رو میخونم فقط بر طبق وظیفه جاهایی که دیگه واقعا لازم باشه پست میدم و مطلبی رو میگم که هیچ کسی رد ش نمیتونه بکنه ، تمام

یا حق

* پی نوشت : دامنه حمل تسلیحات مستقیما برمیگرده به آیرودینامیک و نیز رادار ، به دلیل شباهت غیرقابل انکار صاعقه از پدرش اف 5 و نیز استفاده از رادار این جنگنده روش در صورت توانایی متخصصین ایرانی میشه دقیقا همون موشک هایی که روی اف 5 لود میشه روی صائقه هم لود بشه ولی مساله همینجاست چرا که حتی ما برخی اف 5 های زمینگیرمون هم نتونستیم رادار و ... به درستی تعمیر کنیم و کار راحتی نیست

پی نوشت 2: برخی منابع مدعی استفاده از رادار های میگ 29 روی صائقه هستند ....
ی پی نوشت 3 : این جنگنده هرچه که هست قطعا طرحی است ازمایشی جهت اثبات توانایی و کشف دروازه های پیشرفت و زیرساخت سازی در اینده ، حداقل نسل های اول یا ورژن های اول این جنگنده تاکنون

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]سلام دوستان

جناب Ernesto_Rommel :

و هزاران موارد دیگه ...

آدم های عوام ایرانی واقعاً راستشو بگو کی عوامه ؟ ملت یا تو ؟ [/quote]

من برخلاف شما از حرف های جناب رومل چیزی دیگر برداشت کردم

عوام منظور کسانی هستند که نسبت به قضیه اطلاعات کمی دارند
برای مثال شما دکترای رشته علوم انسانی دارید و در این زمینه متبحر هستید
اما وقتی وارد رشته دیگری می شوید برای مثال نانوسیال یا کوانتوم شما می شوید عام و جزء عوام محسوب می شوید

من وقتی با یک نفر راننده تاکسی صحبت می کردم فکر می کرد ایران 100 تا اف 14 دارد و حتی ایران می سازد ( حاضر بود قسم بخورد)
نه چیزی به نام خستگی سازه و بال می دانست و نه چیزی به نام آنالوگ و دیجیتال
خب به این افراد عوام می گویند و قرار نیست هرکس درباره همه چیز اطلاع داشته باشد هرکس باید زمینه تخصصی خودش را داشته باشد.

اصولا کشور ما از دو نوع آدم ضربه خورده است
آدم هایی که فکر می کنند در کشور هیچ کاری نمی شود و کاری نمی کنند و یا ول می کنند می روند
و دسته دوم که خیلی خطرناک تر است آدم هایی است که با یک گل بهار می شوند یا بهتر بگم خیلی خیلی امیدوارند و باعث ایجاد تصورات خطرناک و محاسبات خطرناکی می شوند
بهترین حالت ، حالت وسط است

نظر من هم برخلاف شما مبنی بر این می باشد که ایران بدلیل کم بود منابع مالی و تحریم ها نمونه هایی می سازد که بیشتر برای افزایش علم و تجربه اش است
و هرگز منابع مالی قویی مثل آمریکا ندارد و منطقی نیست که ایران کلی هزینه کند آخر جلوی آمریکا بگذارد که بزند
تا وقتی ساخت موشک ، پهباد ، قایق راحت تر و ارزان تر است به سراغ هواپیما و ناو نمی رود که با یک موشک کلی تلاشش به باد رود
ما فعلا در حالت جنگی قرار داریم و ساخت 50 تا هواپیما برای ما کاری از پیش نمی برد مگر اینکه حداقل 4 نسل جلوتر باشند[/quote][quote]

سلام دوستان

جناب arminheidari عزیز :

اولاً این رو در ذهن خودتون جواب بدین چرا اصلاً باید فرماندهان ما بیان واسه راننده تاکسی و کارمندان مشغول در امو غیر نظامی اصلاٌ کل ملت بیان بگن که اونی ما ساختیم ذره ذره اطلاعاتش اینه سوای اینه که دشمن خوب بر روی ما برنامه ریزی میکنه !
اصلاً نباید هم گفته بشه که تو کشور در امور نظامی چه اتفاقاتی میفته چرا چون بحث امنیت ملی مطرحه داداش من امنیت ملی .
در ضمن خدمت شما عرض کنم من جزء اون آدم هایی نیستم که فکر می کنن با یه گل بهار میشه نخیر جانم اگر پست منو خوب مطالعه کرده باشین من گفتم که از انقلاب ما 32 سال میگذره و امریکا 300 ساله که آمریکاس میدونین واسه ساخت یه جنگنده چقدر صنایه پایین دستی و چقدر ریزه کاری لازمه خوب باید یواش یواش رفت جلو یهو که نمیشه ما f35 بسازیم اصلاً امکان ساختش رو هم نداریم چون صنایع پایین دستیمون خیلی ضعیفه شما اگر به حرف های جناب رومل دقیق نیگا کنین ایشون میگن که این جنگنده به دلیل تغییر در بدنه 2 الی 3 سال قادر به حمل تسلیحات نبوده خوب مگه این اشکال داره هیچ جنگنده ای تو دنیا همون سال اول عملیاتی نمیشه بلکه چندین سال زمان لازمه یه نگا به j20 و f22 بندازین هنوز کار داره اینها تا بشه جنگنده میدان نبرد .

در ضمن اگه شما میخواین بیگن فرماندهان ما بیان عین آمریکایی ها بگن ما اینو ساختیم و اونو ساختیم باید بگم شما سخت در اشتباهین چرا ؟
چون آمریکا از زمان جنگ جهانی اول با فروختن سلاح به کشورهای در گیر جنگ چون خودش درگیر نبود در جنگ اول ، تونست اقتصادش رو جان بده .
آمریکایی ها مجبورن به راه انداختن جنگ و ناامنی و تولید سلاح و کشتار انسان ها ، کردن خودشون رو شما یه نیگا به جنگ عراق و افغانستان بندازین یکی از دلایلی که آمریکا این جنگ رو شروع کرد این بود که فروش سلاح در قبل از 2001 به کمترین میزان درامدیش رسیده بود کافیه یه مطالعه در این زمینه بکنین .

من سیاست جنگ افروزی آمریکا و چرا آمریکا ابر قدرت شد رو این جا بصورت خلاصه مینوسم :

1- در دوران جنگ جهانی اول با فروختن سلاح و مقروض کردن کشورهای اروپایی تونست صنایع خودش رو تقویت و سلطه گری کنه بر اروپا

2- در دوران جنگ سرد با ترسانده کشورها از شوروی سابق تونست با ایجاد پایگاه سلطه خودش رو در جهان تثبیت کنه .

3- در دوران بعد از جنگ سرد با اسلام هراسی در بین مردم اروپا و کشورهای دیگه سلطه خودش رو تقویت کرد و در منطقه خاورمیانه با شیعه هراسی این دو پروژه همزمان دنبال میشن .

4- اما الان دیگه بهانه ای واسه سلطه گری با این بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان و بیداری انسانی در کشورهای غیر مسلمان دیگه نفساش به شماره افتاده و ایران هسته ای به تنهایی واسه ترسوندن جهانیان کفایت نمی کنه شما یه نیگا به اتفاقات جهان بکن بعد از ندادن مصونیت قضایی توسط عراق به نیروهای آمریکایی الان ژاپن هم گفته من هم به نیروهای آمریکایی مصونیت قضایی نمیدم.

اما من باز هم حرف های پست قبلیم رو تکرار می کنم ولی خواهشن دقیق بخونین حرفام رو :

سازمان های جاسوسی جهان چه برآوردی از اطلاعات نظامی ایران داشتند که ملت بتونه داشته باشه که اگر حرف جناب رومل درست بود باید قویترین سازمان جاسوسی پهپادشو صحیح و سالم تسلیم ما نمی کرد.

و دوباره تکرار میکنم چون شما من رو یه آدمی حساب کردین که فکر میکنم با یه گل بهار میشه :

دیگه نه حرفی دارم نه پاسخی چون معتقدم باید زمان داد به دانشمندان ایران نه عین استالین زور و تهدید کرد که باید موشک و غیره بسازین اونم همین الان .

به امید درخشش ایران و ایرانی در همه زمینه ها ... یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ببخشید که اینجا جای این سوالم نیست.موشک رعد همون کرم ابریشمه؟تا حدودی شبیه این موشکه
[/quote]

همینطوره موشک رعد کپی موشک چینی کرم ابریشمه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام دوستان

جناب arminheidari عزیز :

اولاً این رو در ذهن خودتون جواب بدین چرا اصلاً باید فرماندهان ما بیان واسه راننده تاکسی و کارمندان مشغول در امو غیر نظامی اصلاٌ کل ملت بیان بگن که اونی ما ساختیم ذره ذره اطلاعاتش اینه سوای اینه که دشمن خوب بر روی ما برنامه ریزی میکنه !
اصلاً نباید هم گفته بشه که تو کشور در امور نظامی چه اتفاقاتی میفته چرا چون بحث امنیت ملی مطرحه داداش من امنیت ملی .
در ضمن خدمت شما عرض کنم من جزء اون آدم هایی نیستم که فکر می کنن با یه گل بهار میشه نخیر جانم اگر پست منو خوب مطالعه کرده باشین من گفتم که از انقلاب ما 32 سال میگذره و امریکا 300 ساله که آمریکاس میدونین واسه ساخت یه جنگنده چقدر صنایه پایین دستی و چقدر ریزه کاری لازمه خوب باید یواش یواش رفت جلو یهو که نمیشه ما f35 بسازیم اصلاً امکان ساختش رو هم نداریم چون صنایع پایین دستیمون خیلی ضعیفه شما اگر به حرف های جناب رومل دقیق نیگا کنین ایشون میگن که این جنگنده به دلیل تغییر در بدنه 2 الی 3 سال قادر به حمل تسلیحات نبوده خوب مگه این اشکال داره هیچ جنگنده ای تو دنیا همون سال اول عملیاتی نمیشه بلکه چندین سال زمان لازمه یه نگا به j20 و f22 بندازین هنوز کار داره اینها تا بشه جنگنده میدان نبرد .

در ضمن اگه شما میخواین بیگن فرماندهان ما بیان عین آمریکایی ها بگن ما اینو ساختیم و اونو ساختیم باید بگم شما سخت در اشتباهین چرا ؟
چون آمریکا از زمان جنگ جهانی اول با فروختن سلاح به کشورهای در گیر جنگ چون خودش درگیر نبود در جنگ اول ، تونست اقتصادش رو جان بده .
آمریکایی ها مجبورن به راه انداختن جنگ و ناامنی و تولید سلاح و کشتار انسان ها ، کردن خودشون رو شما یه نیگا به جنگ عراق و افغانستان بندازین یکی از دلایلی که آمریکا این جنگ رو شروع کرد این بود که فروش سلاح در قبل از 2001 به کمترین میزان درامدیش رسیده بود کافیه یه مطالعه در این زمینه بکنین .

من سیاست جنگ افروزی آمریکا و چرا آمریکا ابر قدرت شد رو این جا بصورت خلاصه مینوسم :

1- در دوران جنگ جهانی اول با فروختن سلاح و مقروض کردن کشورهای اروپایی تونست صنایع خودش رو تقویت و سلطه گری کنه بر اروپا

2- در دوران جنگ سرد با ترسانده کشورها از شوروی سابق تونست با ایجاد پایگاه سلطه خودش رو در جهان تثبیت کنه .

3- در دوران بعد از جنگ سرد با اسلام هراسی در بین مردم اروپا و کشورهای دیگه سلطه خودش رو تقویت کرد و در منطقه خاورمیانه با شیعه هراسی این دو پروژه همزمان دنبال میشن .

4- اما الان دیگه بهانه ای واسه سلطه گری با این بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان و بیداری انسانی در کشورهای غیر مسلمان دیگه نفساش به شماره افتاده و ایران هسته ای به تنهایی واسه ترسوندن جهانیان کفایت نمی کنه شما یه نیگا به اتفاقات جهان بکن بعد از ندادن مصونیت قضایی توسط عراق به نیروهای آمریکایی الان ژاپن هم گفته من هم به نیروهای آمریکایی مصونیت قضایی نمیدم.

اما من باز هم حرف های پست قبلیم رو تکرار می کنم ولی خواهشن دقیق بخونین حرفام رو :

سازمان های جاسوسی جهان چه برآوردی از اطلاعات نظامی ایران داشتند که ملت بتونه داشته باشه که اگر حرف جناب رومل درست بود باید قویترین سازمان جاسوسی پهپادشو صحیح و سالم تسلیم ما نمی کرد.

و دوباره تکرار میکنم چون شما من رو یه آدمی حساب کردین که فکر میکنم با یه گل بهار میشه :

دیگه نه حرفی دارم نه پاسخی چون معتقدم باید زمان داد به دانشمندان ایران نه عین استالین زور و تهدید کرد که باید موشک و غیره بسازین اونم همین الان .
[/quote]

اولش فکر کردم حرف شما را فهمیدم اما با این کامنت جدید فهمیدم منظور شما را درک نکردم
این کامنت جدید را هم اصلا نفهمیدم چند بار هم خوندم باز منظور اصلی را در نیافتم. یه دفعه زدین تو کربلا
کاش منظورتون را بیشتر باز می کردین و با کنایه نمی گفتین
_______
ولی منظور من در ابتدا بیان کلمه عوام بود که معنی های متفاوتی در مکان های متفاوتی می دهد و حالت توهین ندارد و منظور عموم افراد است

در قسمت بعد منظورم این بود که پیشرفت ما اگرچه مثل آمریکا نیست ولی در برای این 30 سال خیلی می باشد
ما نه باید خود را با آمریکایی که تجربه جنگ سرد و .... را دارد مقایسه کنیم ما برای این 30 سال با کمک خدا غیر ممکن را ممکن کردیم اما قرار نیست از پله اول بپریم پله صدم
تهش خیلی بهتر از آمریکایی ها باشیم دو الی پنج برابر آنها پله رد کنیم

و در گام سوم بحثم بر این بود که استراتژی دفاعی ایران در ابتدا پیروزِی در نبرد احتمالی است و طبق این استراتژی ایران به دنبال سلاح ارزان و کاربردی با کمیت بالا است
نه سلاحی مثل ناو یا هواپیما که زدنش راحت است
یک پهباد مثل هواپیما ارزشمند است و پدافند دشمن را به چالش می کشد مانند هواپیما ولی اگر هدف قرار گرفت میلیون ها دلار به باد نمی رود
یا یک قایق می تواند برای دشمن نصف یک ناو دردسر ساز باشد اما زدنش نه راحت است و نه هزینه ای در صورت غرق شدنش برای ما دارد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.