Ehsan_animator

فریگت های کلاس جماران ایران ، پروژه ی موج

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

گوگل خیلی خوب پوشش میده بندرعباس رو - شهرهای دیگه رو اصلا یک سال بیشتر آبدید نکرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا یه جمع بندی بکنید ۱-ایا مشکل فالانکس بومی
فقط در بخش گاتلینگ هست!
۲-مشکل موج هابخاطر کمبود جا با حذف پد هلیکوپتر
حل میشه یا هلیکوپتر یه چیز ضروریه؟؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دو ناو شیراز بنظرم دو طرف آشیرانه بهترین جا هست واسش . چرا از روسیه نمیخریم با توجه به این که روسیه مدهای متفاوتی داره . به نظرم هیچ خاصی برای انجامش نیست وگرنه خیلی فکرها میشه کرد

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنظر  این  بنده حقیر   فکر  می کنم  پد بالگرد در شناورهای   هم رده جماران  با حدود تناژ 1400 تن یک  جور  اشتباه  هست ..می توانستیم  بجای   پد  بالگرد   سیستم های   رزمی  بیشتری   جهت  در گیری  با  اهداف  هوایی   نصب  کرد

بیشتر  تا جایی که من البته تو مقالات  مشاهده  کردم  اکثرا   ناو های  با تناژ بالای 3000  تن .  پد  بالگرد  دارن   ...  البته باز  نظر  اساتید  جای  خودش  رو  داره   .....مصلحت  پد  بالگرد  چی  بوده  ...خدا   داند

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنظر این بنده حقیر فکر می کنم پد بالگرد در شناورهای هم رده جماران با حدود تناژ 1400 تن یک جور اشتباه هست ..می توانستیم بجای پد بالگرد سیستم های رزمی بیشتری جهت در گیری با اهداف هوایی نصب کرد

بیشتر تا جایی که من البته تو مقالات مشاهده کردم اکثرا ناو های با تناژ بالای 3000 تن . پد بالگرد دارن ... البته باز نظر اساتید جای خودش رو داره .....مصلحت پد بالگرد چی بوده ...خدا داند

اهان... نظر منم همینه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بهره‌برداری از شناورهای سطحی و زیرسطحی ارتش تا پایان سال ۹۴

امیر دریادار حبیب الله سیاری فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: برنامه داریم تا پایان امسال شناورهای سطحی و حتی زیر سطحی این نیرو به آب اندازی شود.

http://www.hamshahrionline.ir/details/307633/Defence/Navy

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنظر  این  بنده حقیر   فکر  می کنم  پد بالگرد در شناورهای   هم رده جماران  با حدود تناژ 1400 تن یک  جور  اشتباه  هست ..می توانستیم  بجای   پد  بالگرد   سیستم های   رزمی  بیشتری   جهت  در گیری  با  اهداف  هوایی   نصب  کرد

بیشتر  تا جایی که من البته تو مقالات  مشاهده  کردم  اکثرا   ناو های  با تناژ بالای 3000  تن .  پد  بالگرد  دارن   ...  البته باز  نظر  اساتید  جای  خودش  رو  داره   .....مصلحت  پد  بالگرد  چی  بوده  ...خدا   داند

در دریا امکان حمل و نقل میان دو کشتی همیشه سخت است حالا این ارتباط مداوم میان کشتی و ساحل بیش از پیش سخت می گردد بویژه اگر از ساحل دو باشد 

خب در این شرایط یا هلیکوپتر باید دریا نشین باشد که نیست

یا روی پدی بنشیند که پد در دریا همان پد ناو است 

مطمئنا اهمیت تسلیحات روی ناو زیاد است ولی در برد بلند لجستیک کشتی از تسلیحاتش مهم تر می شود 

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بابا یه جمع بندی بکنید ۱-ایا مشکل فالانکس بومی
فقط در بخش گاتلینگ هست!
۲-مشکل موج هابخاطر کمبود جا با حذف پد هلیکوپتر
حل میشه یا هلیکوپتر یه چیز ضروریه؟؟

اهان... نظر منم همینه

در دریا امکان حمل و نقل میان دو کشتی همیشه سخت است حالا این ارتباط مداوم میان کشتی و ساحل بیش از پیش سخت می گردد بویژه اگر از ساحل دو باشد 

خب در این شرایط یا هلیکوپتر باید دریا نشین باشد که نیست

یا روی پدی بنشیند که پد در دریا همان پد ناو است 

مطمئنا اهمیت تسلیحات روی ناو زیاد است ولی در برد بلند لجستیک کشتی از تسلیحاتش مهم تر می شود 

سلام و تحیت

خسته نباشید ان‌شاءالله

ببینید برادران

يك پافشاری‌ها و اصرارهایی در نیروی دریایی وجود دارد كه بنده هم معتقدم بسیار بی‌جاست. شخصن هم با پد بالگرد بر روی فریگت كلاس موج مخالفم. اما يك موضوع را هم باید در نظر بگیریم.

نبردهای نیروی ما دریایی در آینده نیازمند این است كه بالگرد بتواند نیرو (به تعداد اندك) جابجا كند.. ضد اهداف زیر سطحی عملیات كند و چیزهایی مثل این.. بنده شخصا معتقدم فرمانده‌هان و استراتژیست‌های نداجا سبك و سنگین كرده‌اند دیده‌اند پد بالگرد به صرفه‌تر است. البته با توجه به چیزهایی كه يحتمل بنده نمی‌دانم این كار معقول نیست زیرا همین پد توان آفندی و پدافندی ناوچه را تقریبن نصف كرده است. حالا این بماند..

اما در نگاهی بدبینانه و شاید هم مغرضانه كه بخواهیم به موضوع نگاه كنیم به این نتیجه می‌رسیم كه اینها خواسته‌اند با ساده‌ترین و نزدیك‌ترین روش فرمان امام را عملی كنند. يادتان است كه امام خامنه‌ای در دستور تاریخی خود در مورد نیروی دریایی راهبردی، فرمودند ناوهایی ساخته شود كه توان حمل بالگرد هم داشته باشد.

اگر همچنان و با این دید به موضوع نگاه كنیم هم يك جای كار می‌لنگد.

مطمئن هستم منظور رهبرمان این نبوده كه توان آفندی يك ناوچه فدای حمل بالگرد شود و قطعن این موضوع را هم در نشست‌هایشان با فرمانده‌هان گوشزد فرموده‌اند.

بنده معتقدم در راهكارها و تاكتیك‌های نیروی دریایی با طرح‌هایی خاموش كه يحتمل هنوز دنبال می‌شوند به این نتيجه رسیده‌اند كه بله، پد بالگرد ضروری‌است.

هرچند بنده معتقدم می‌شود از این پد استفاده آفندی هم كرد. مثل ساخت ریل مخصوص برای حمل و اسكان موقت توپ‌های چند منظوره يا لانچرهای موشك و ...

فقط امیدوارم هر اتفاقی كه می‌افتد خیر كشور و مسلمین در همان باشد.

این دو تا ویدئوی كوتاه را هم ببینید بد نیست

1

2

اگر خوشتان نیامد كه به بزرگی و بزرگواری خودتان ببخشید و حلال كنید.

ببخشید مصدع اوقات شدم.

يا علی

-----------------------

ده دقیقه بعد

خب چرا؟

بگو كجای حرفم نامعقول بود؟

چرا منفی می‌زنی عزيز برادر؟

-----------------

پنج دقیقه بعد

خب می‌گفتید كجای حرفم ایراد داشت. توضیح می‌دادم. يا اينكه از اشتباه در می‌آمدم يا شما را قانع می‌كردم.

این كارتان خيلي غیر منطقی است جانم.

با كجای حرفم مخالفت داشتید؟

----------------------------

ده دقیقه بعدتر

ممنون از پاسخ منطقی و قاطعی كه محبت فرمودید.

احتمال میدهم از بنده يا از حرف زدنم خوشتان نيامده..

خب، این حق برای شما محفوظ است.

مؤید باشید

ویرایش شده در توسط Nattan
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام و تحیت
خسته نباشید ان‌شاءالله
ببینید برادران
يك پافشاری‌ها و اصرارهایی در نیروی دریایی وجود دارد كه بنده هم معتقدم بسیار بی‌جاست. شخصن هم با پد بالگرد بر روی فریگت كلاس موج مخالفم. اما يك موضوع را هم باید در نظر بگیریم.
نبردهای نیروی ما دریایی در آینده نیازمند این است كه بالگرد بتواند نیرو (به تعداد اندك) جابجا كند.. ضد اهداف زیر سطحی عملیات كند و چیزهایی مثل این.. بنده شخصا معتقدم فرمانده‌هان و استراتژیست‌های نداجا سبك و سنگین كرده‌اند دیده‌اند پد بالگرد به صرفه‌تر است. البته با توجه به چیزهایی كه يحتمل بنده نمی‌دانم این كار معقول نیست زیرا همین پد توان آفندی و پدافندی ناوچه را تقریبن نصف كرده است. حالا این بماند..
اما در نگاهی بدبینانه و شاید هم مغرضانه كه بخواهیم به موضوع نگاه كنیم به این نتیجه می‌رسیم كه اینها خواسته‌اند با ساده‌ترین و نزدیك‌ترین روش فرمان امام را عملی كنند. يادتان است كه امام خامنه‌ای در دستور تاریخی خود در مورد نیروی دریایی راهبردی، فرمودند ناوهایی ساخته شود كه توان حمل بالگرد هم داشته باشد.
اگر همچنان و با این دید به موضوع نگاه كنیم هم يك جای كار می‌لنگد.
مطمئن هستم منظور رهبرمان این نبوده كه توان آفندی يك ناوچه فدای حمل بالگرد شود و قطعن این موضوع را هم در نشست‌هایشان با فرمانده‌هان گوشزد فرموده‌اند.
بنده معتقدم در راهكارها و تاكتیك‌های نیروی دریایی با طرح‌هایی خاموش كه يحتمل هنوز دنبال می‌شوند به این نتيجه رسیده‌اند كه بله، پد بالگرد ضروری‌است.
هرچند بنده معتقدم می‌شود از این پد استفاده آفندی هم كرد. مثل ساخت ریل مخصوص برای حمل و اسكان موقت توپ‌های چند منظوره يا لانچرهای موشك و ...
فقط امیدوارم هر اتفاقی كه می‌افتد خیر كشور و مسلمین در همان باشد.
این دو تا ویدئوی كوتاه را هم ببینید بد نیست
1
2
اگر خوشتان نیامد كه به بزرگی و بزرگواری خودتان ببخشید و حلال كنید.
ببخشید مصدع اوقات شدم.
يا علی
-----------------------
ده دقیقه بعد
خب چرا؟
بگو كجای حرفم نامعقول بود؟
چرا منفی می‌زنی عزيز برادر؟
-----------------
پنج دقیقه بعد
خب می‌گفتید كجای حرفم ایراد داشت. توضیح می‌دادم. يا اينكه از اشتباه در می‌آمدم يا شما را قانع می‌كردم.
این كارتان خيلي غیر منطقی است جانم.
با كجای حرفم مخالفت داشتید؟
----------------------------
ده دقیقه بعدتر
ممنون از پاسخ منطقی و قاطعی كه محبت فرمودید.
احتمال میدهم از بنده يا از حرف زدنم خوشتان نيامده..
خب، این حق برای شما محفوظ است.
مؤید باشید

شما میگید یعنی لانچر مخفی زیر پد هلیکوپتر بزاریم
درسته
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما میگید یعنی لانچر مخفی زیر پد هلیکوپتر بزاریم
درسته

سلام

ببینید. میشود پد را چند قسمت كرد.

برفرض در دو سمت انتهایی پد با زاویه 45 درجه دو لانچر شیيه آنچه در فیلم بود قرار داده شود. كه این موضوع را به درستی اشاره فرمودید.

در مورد ریل: يك نوع خاص منظوره از ریل كه قابلیت جایگذاری و تثبیت داشته باشد روی پد قرار دهیم، موقع رزمایش و عملیات ریل را جایگذاری می‌كنیم و توپ‌های (برای مثال) 20 میلیمتری را مستقر می‌كنیم.

موقع نشستن بالگرد میتوانیم ریل را جمع كنیم. موضوع لانچر هم كه مشكلی پیش نمی‌آورد. حتا می‌شود پرتابگرهای اژدر را هم روی ریل قرار داد. جای مناسب هم برای بارگذاری در كنار توپ 40 میلیمتر هست. يك نمونه مثل؛ چی را مثال بزنم؟ مثل بارگذاری كه برای راكت فلق ساخته بودند. لانچر تكی يا دوتایی اژدر را روی ریل و پلت فرم در نظر گرفته شده قرار می‌دهد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام
ببینید. میشود پد را چند قسمت كرد.
برفرض در دو سمت انتهایی پد با زاویه 45 درجه دو لانچر شیيه آنچه در فیلم بود قرار داده شود. كه این موضوع را به درستی اشاره فرمودید.
در مورد ریل: يك نوع خاص منظوره از ریل كه قابلیت جایگذاری و تثبیت داشته باشد روی پد قرار دهیم، موقع رزمایش و عملیات ریل را جایگذاری می‌كنیم و توپ‌های (برای مثال) 20 میلیمتری را مستقر می‌كنیم.
موقع نشستن بالگرد میتوانیم ریل را جمع كنیم. موضوع لانچر هم كه مشكلی پیش نمی‌آورد. حتا می‌شود پرتابگرهای اژدر را هم روی ریل قرار داد. جای مناسب هم برای بارگذاری در كنار توپ 40 میلیمتر هست. يك نمونه مثل؛ چی را مثال بزنم؟ مثل بارگذاری كه برای راكت فلق ساخته بودند. لانچر تكی يا دوتایی اژدر را روی ریل و پلت فرم در نظر گرفته شده قرار می‌دهد.

پیشنهاد شما بسیار عالی بود مخصوصاً در بارگذاری اژدر و
لانچر زیر پد فقط موقعیکه بالگرد روی پد نشسته به ناو حمله بشه چی؟؟؟ ویرایش شده در توسط zoljenah

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سیاری: خط تولید ناوشکن‌های ایرانی توسعه یافت

فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: هم اکنون ناوگروه 36 نيروي درياي در خليج عدن مشغول گشت‌زني است.

امير دريادار حبيب‌الله سياري در حاشيه مراسم رژه نيروهاي مسلح در جمع خبرنگاران با اشاره به اينکه در ماه‌هاي آينده يک ناوگروه از ايران به روسيه سفر خواهد کرد، افزود: در اين سفر تمرين مشترکي نيز با نيروي دريايي روسيه خواهيم داشت. وي در ادامه اظهار کرد: ما اخيراً در آب‌هاي خود با ناوگروه‌هاي روسيه و هند نيز تمرين مشترک داشته‌ايم. سياري همچنين درباره زيردريايي فاتح گفت: اين زيردريايي کامل شده و مراحل آزمايشي خود را پشت سر مي‌گذارد و زمان الحاق آن در آينده اعلام مي‌شود.

فرمانده نيروي دريايي در پايان با اشاره به بازديد وزير دفاع از پروژه‌هاي در حال احداث نيروي دريايي گفت: ما بايد خط توليد شناورهاي خود را توسعه دهيم که البته امروز اين اتفاق افتاده است. وزير دفاع از ناوشکن‌هاي سهند، شيراز،‌سينا و زيردريايي‌هاي در حال توليد بازديد کرد.

فکر کنم اسم همونی هست که کنار سهنده.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

16 / 8 / 2015

416546465.jpg

آقا این گوگل مپ شما چه فرقی با گوگل مپ ما داره که از گوگل مپ ما به روز تره؟؟؟

ویرایش شده در توسط gashool

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

16 / 8 / 2015

416546465.jpg

اقایون من در عجبم که چرا همه پروژه ها در بندر عباسه اگر ما تو بوشهر و خرمشهر و دریای عمان چند پایگاه تحقیق و توسعه می داشتیم.سرعتمون خیلی زیاد می شد.امیدوارم مشکل فقط پول باشه.والا پول تو این مملکت زیاده ولی نمی دونم کجا میره
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    1 member