mph1

iriaf بر عليه كه بايد يتازد

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

ا توجه به اشتياق دوستان به مبحث iriaf لازم ديدم مقاله اي تهيه كنم تا دوستان بدانند چه تجهيزاتي و براي مقابله با چه نيرويي چه نيازهايي داريم كه نتيجه كار اين شد: اول كشور روسيه است كه همساييه بزرگ ميهن ماست اين كشور از همه لحاظ از ايران حمايت كرده مي كند (البته بعضي از دوستان نظر ديگري دارند كه اميدوارم با توضيحاتي كه مي دهم سوئ تفاهم ايجاد شده براي آنها رفع شود) اين كشور به جهت اين كه منافعش تامين شود در بعضي جهات از حمايت از ما دست بر داشته ولي چيزي كه مهم اين است كه اين كشور در كل به ايران عزيزمان خدمات زيادي كرده است: از جمله تحويل سامانه پدافندي تور ام-1 هر چند آمريكا با اين عمل مخالف بود ولي اين كشور به وعده خود عمل كرد و اين سامانه دفاعي فوق پيشرفته را طبق تعهداتش به ما اعطا نمود. و حتي ولادمير پوتين در يك نشست رسمي علنا اعلام كرد كهicon_frown(هر وقت ايران اراده تسليحات كند در اختيارش قرار ميدهيم))كه با توجه به تحريم هاي آمريكاي جنايتكار حرف بزرگي است. در ضمن روسيه (بر فرض محال) حتي اگر با ايران دشمن باشد باز هم از ايران دفاع مي كند كه باز هم به خاطر منافع خودش است زيرا اين كشور با آمريكا دشمني ديرينه اي دارد. هر چند كه روسيه ايران را از همه لحاظ چه از نظر پشتيباني-نظامي-آموزشي حمايت مي كند (كه مهمترين آنها بعد از آموزش مهندسين موشكي ايران در روسيه كمك در ساخت نمايشگرهاي شفق بود) اين كشور در مسئله اي به ايران خيانت بود و آن اين بود كه بوش با هزينه اي معادل 6000000 ميليون دلار راي پوتين را خريد. ولي در كل با توجه به اراده ي ضعيف سربازان آمريكايي و اينكه آنها فقط به پول وفادارند و حتي با پول هم وضعيت اسفباري را در عراق به سر مي برند (تا جايي كه آمريكا يك لشگر بزرگ از يك سازمان مخوف براي قتل سربازان فراري مي فرستد و آنها با زهم فرار مي كنند) در اينكه اگر آمريكا به ايران حمله كند با روسيه نيز بايد درگير شود هيچ شكي نيست و همين ماه پيش نيز (اگر اشتباه نكنم)وزير جنگ روسيه اعلام كرد در صورت هر گونه حمله به ايران آمريكا با پاسخ شديد موشكي از روسيه رو به رو مي شود. اين بهترين فرصت براي روسيه است تا اعتبار از دست رفته خود را براي بار ديگر بدست آورد. روسيه نيز اين خواسته را با به پرواز آوردن بمب افكنهاي پيشرفته اش دنبال مي كند. در اين ميان بعضي از افراد با اشاره كردن به اينكه روسيه با مردم مسلمان چچن جنگيده ويا اينكه هواپيماهاي جنگنده روسي توان هيچگونه مقابله اي را با جنگنده هاي غربي ندارند و نيز برخي بي وفايي هاي روسيه ائتلاف با اين كشور را بيهوده مي دانند. در پاسخ به اين دوستان مي توان گفت:هر چند اين كشور در گذشته عدهاي از استقلال طلبان ومسلمانان چچن را قتل عام كرده ولي اين دليل نمي شود كه ما رابطه ي خود را با اين كشور قطع كنيم البته بعضي از دوستان اين جمله را مي فرمايند كه امام(ره)فرمودند: ((نه شرقي نه غربي اين انقلاب انقلابي اسلامي است)) من هم در جواب به آنها مي گويم بله من هم اين جمله را قبول دارم و براي آن ارزش قائل مي شوم. و ميگويم من هم از كار آنها حمايت نمي كنم بلكه مي گويم ما فقط با آنها تبادل كالا در حد بر طرف شدن نيازمان مي كنيم ما نيز مسلمانيم و احتمالا روسيه از كردهي خود پشيمان است مي خواهد هر گونه كه هست گذشتهي خود را جبران كند ما نيز حد اقل به لطف موقعيت ژئو پلتيكي كه داريم مي توانيم حداقل با ذخائر غني نفت و گاز اعتماد روسيه را جلب نماييم. روسيه نيز با دادن اجازه به شركت هاي هواپيمايي خود براي طرحهاي مشاركتي هواپيمايي با ايران راه را براي همكاريهاي نظامي و صنعتي هموار كرده استپس خيال ما از بابت كشور روسيه آسوده است. منبع:www.jet.coo.ir

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز ورود شما رو تبريك ميگم و به خاطر ارائه ی این مطلب از شما تشکر می کنم.

Re: iriaf بر عليه كه بايد يتازد

فکر می کنم عنوان از لحاظ دستوری و معنایی مشکل داشته باشه icon_frown

ولي چيزي كه مهم اين است
كه اين كشور در كل به ايران عزيزمان خدمات زيادي كرده است:
از جمله تحويل سامانه پدافندي تور ام-1 هر چند آمريكا با اين عمل مخالف بود ولي
اين كشور به وعده خود عمل كرد و اين سامانه دفاعي فوق پيشرفته را طبق تعهداتش به
ما اعطا نمود.

فکر نمی کنم تحویل 29 مجموعه دفاع هوایی کوتاه برد خیلی کار مهمی باشه. اگه روسیه واقعا راس می گه بیاد با ما مثل چین رفتار کنه و تسلیحات استراتژیک خودشو در اختیار ما بذاره

و حتي ولادمير پوتين در يك نشست رسمي علنا اعلام كرد كهicon_frown(هر وقت ايران اراده تسليحات كند
در اختيارش قرار ميدهيم))

احتمالا در اون موقع بوی پول هنگفتی رو از طرف ایران حس کرده بودند.روسیه فقط یک چیز براش مهمه اونم پوله

در ضمن روسيه (بر فرض محال) حتي اگر با ايران دشمن باشد باز هم از ايران دفاع مي كند
كه باز هم به خاطر منافع خودش است زيرا اين كشور با آمريكا دشمني ديرينه اي دارد.

نمونش دفاع جانانه ی روسیه از ایران در سازمان ملل متحد بود!!

هر چند كه روسيه ايران را از همه لحاظ چه از نظر پشتيباني-نظامي-آموزشي حمايت مي كند

روسیه حتی قطعات یدکی میگ 29 های مدل اولیه رو جهت پشتیبانی به سختی در اختیار ایران قرار می ده , اونوقت شما از پشتیبانی حرف می زنید!

(كه مهمترين آنها بعد از آموزش مهندسين موشكي ايران در روسيه كمك در ساخت نمايشگرهاي
شفق بود)

شرکت های روسی سوخو و میگ از در همان میانه ی راه از مشارکت در طرح خارج شدند و بعیده که این نمایشگر ها ساخت اونا باشه

وزير جنگ روسيه اعلام كرد در صورت هر گونه حمله به ايران آمريكا با پاسخ شديد موشكي از روسيه رو به رو مي شود.
اين بهترين فرصت براي روسيه است تا اعتبار از دست رفته خود را براي بار ديگر بدست آورد.

درسته . روسيه خواهان بدست آوردن اعتبار از دست رفتش هست اما نه با رويارويي با غرب

قطع كنيم البته بعضي از دوستان اين جمله را مي فرمايند كه امام(ره)فرمودند:
((نه شرقي نه غربي اين انقلاب انقلابي اسلامي است))

تنها راه پیشرفت هم همینه , یعنی اتکا به خود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام من هم به نوبه خود ورود شما را به جمع کاربران میلیتاری تبریک می گویم. و اما تحلیل شما از روابط ما با روسیه، حق با salar_jetline است. روسیه( والبته تمامی کشورهای دیگر) بر اساس منافع ملی خود عمل می کنند و در این مورد بخوصوص روس ها فقط پول را می شناسند. ایران هم اگر به فکر استقلال و سرفرازی است باید فقط به نیروی جوانان خودش اعتماد کند که تکیه کردن بر بیگانگان چه غربی و چه شرقی عاقبت خوشی ندارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هيچ كشوري (غير از ما) خودش را براي نجات كشوري ديگر دچار مشكل نميكند.بخصوص اين اسلاوها كه دقيقا رفتاري مثل امريكا از خود نشان ميدهند. روسيه به اندازه ي امريكا از جناياتش پشيمان است يعني باز هم به جناياتش ادامه خواهد داد. روسيه با كارنامه اي به سياهي امريكا و كلا غرب, نميتواند دوست قابل اعتمادي باشد.در صورت بروز جنگ ميان ايران و امريكا اگر روسيه به نفع غرب وارد جنگ نشود شايد سلاحهاي كهنه و انباري خود را با قيمت بالاتر به ايران بفروشد. در دنيا هيچ دوستي براي هيچ كشوري وجود ندارد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين لاشخورهاي پير فقط به فكر مفت خوري هستند. 4تا فشفشه بيشتر به ما نفروختند. فقط خودمون بايد به فكر خودمون باشيم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همه دوستان درست ميگويند هر كشوري فقط به فكر منافع خودش هست mph1 جان همين روسيه اگر قدرت امريكا رو از نظر نظامي و اقتصادي داشت به احتمال قوي به سرزمين ما حمله ور ميشد تا به خليج فارس برسه چون ماهيتش تجاوزگر است

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نام خدا من يكي از كاربران جديد سايت هستم و در آينده به امبد خدا فعال تر ميشم دوستان توجه كنيد كه روسها يكي به نعل ميزنن و يكي به ميخ تقصيري هم ندارم چون منافع خودشونو ميخان نه منافع مارو. اما نيروي هواي ما بايد خودش رو در درجه اول براي رويارويي با آمريكا و بعد با اسراييل و در درجه سوم امارت آماده كنه ما تو اين چند سال پيشرفتها خوبي داشتيم جهاد خودكفايي نيروي هوايي موفق به طراحي و ساخت سيستم پدافند موشكي هاوك(يا هاگ) شده و در زمينه ساير سيستمها هم كارهاي زيادي صورت گرفته اما در مقابل آمريكا بايد از تاكتيكهاي جسورانه نبرد نامتقارن استفاده كرد. چون ما نميتوينم توي نبردهاي هوايي(مخصوصا داگ فايت) زياد دوام بياريم زيرا جنگنده هاي اونها هم پيشرفته تر هستن و هم تعدادشون زيادتره. براي نمونه بايد بگم كه در جنگ اول خليج فارس فكر كنم روزانه بيش از يكهزار پرواز جنگي :lol: (امار دقيقشو يادم نيست) بر فراز عراق صورت گرفت. به اميد سرفرازي ايران عزيز و همه عقابان قهرمان اين سرزمين

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من كثيف ترين كشور دنيا روسيه است و به مراتب از امريكا خون خوارتر است و تنها راه ايران دست برداشتن از سياست هاي غلط و بستن راه براي كشورهاي سود جو و آشغالي مثل روسيه است تنها راه هم خود كفايي كه با برنامه و بودجه ميشه در چند سال اونو جبران كرد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

متاسفانه تا به بازدارندگی تقریبا مطلق دست نیافتیم مجبور به سازش با روسیه و دیگر کشورها میباشیم! ولی به نظر من باید در ارتباط با روسها دست بالا را داشت تا پس نیفتاد! به هند و چین نگاه کنید. هیچکس باور نمیکرد روسها به خودشون زحمت ساخت جنگنده ای مثل Su-30MKI رو بدن که از سوخو30 های خودشون نیز به مراتب سرتر و دارای زمان TBO چند برابر (تا 2000 ساعت گفته شده) باشد!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله بنده هم موافق صحبت های این دوست عزیز هستم هرچند که روسیه در برخی از موارد غیر مهم طرفداری مارو نگرفته ولی با این حال هیچگاه امریکا رو نمی چسبه و ایرانو ول کنه چون الان سه قدرت بزرگ در جهان که مخالفت تقریبا علنی با آمریکا می کنند، ایران، روسیه و چین هستند و روسیه هیچگاه در موارد حساس طرف آمریکا رو نمی گیره چون الان جهان بسوی تک قطبی گرایی در حال پیش روی و اگر روسیه بخواد امپراطوری خود را بازیابی کنه به کمک نیاز داره هرچند که بعد از استفاده ما از روسیه این کشور باید از طرف ما مهره سوخته حساب شه! :( منظورم بعد از واردات تکنولوژی به کشوره! جت لاین جان هرچند که من از ماهیت کمونیست ها بدم می اد ولی کم لطفی نکنید روسیه که نمی اد بگه من اومدم سلاح های استراتژیک رو به ایران دادم شما از کجا می دونید ایران سلاح های استراتژیک روسیه رو نداره؟! منظور شما اون دستگاه منهدم کننده ماهواره است؟! بنظر من همین دستگاهی که بچه ها!! :lol: :lol: ساختن بهتره! هرچند که بنظر من این کشور داره در ساختن نیروگاه روسیه سرما کلاه می زاره و باید دهنش سرویس بشه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از نظرات تمام دوستان تشكر ميكنم موفق باشيد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روسا شترنج باز های حرفه ای هستند باید خیلی مراقب انها باشیم چون یهو از یه جایی ضربه میخوریم که خودمون نفهمییم مثل ماجرای اسب تروا

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همه دوستان درست ميگويند هر كشوري فقط به فكر منافع خودش هست

mph1 جان همين روسيه اگر قدرت امريكا رو از نظر نظامي و اقتصادي داشت به احتمال قوي به سرزمين ما حمله ور ميشد تا به خليج فارس برسه چون ماهيتش تجاوزگر است

نگاه نکنید ساختموناش زشتن به جنگنده ها و تانک هاش نگاه کنین به قدرت ارتش سرخ نگاه کنید!برای نمونه به تمرینات تکاورانشان نگاه کنید که در یک مرحله بدون لباس روی برف دراز می کشند! :mrgreen: :evil: :| icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دیگه دارین تند می رین . وایسن با هم بریم . icon_cheesygrin :mrgreen: icon_cheesygrin چقدر شما نمک نشناسید . روسیه به ایران تورم 1 رو تحویل داد . روسیه به ایران سامانه ی موشکی اس 300 رو داد . مهندسین روسی هنوز که هنوزه در نیروگاه های برق و گاز ما نقش موثری دارند . هنوز که هنوزه مهندسین روسی هستند که در حال تعمیر میگ های ایران هستند . خریدات بزرگی که از طرف ایران از لحاظ اقتصاد و نظامی می شه رو دارین به مسخره می گیرید . چه شما بخواید و چه شما نخواید دولت ایران علاقه به داشتن رابطه به روسیه هست که من با این عمر بسیار موافقم . می دونید اگر روسیه نبود تا حالا آمریکا حمله رو کرده بود . همین حمایت روسیه در برنامه ی هسته ای هست که تا موجب شده که قطع نامه های زیادی رو بر علیه ما به تصویب نرسونند . روسیه در همه جا پشت ما رو خالی کرده باشه ولی در این مسئله ی اتمی پشت ما رو خالی نکرد . تنها رفیق ایران به نظر من روسیه هست .. . اون از چین بود که زد زیرش و پاش و کشید بیرو و اون هم از هند و پاکستان . اینقد رنمک نشناس خوب نیست آدم باشه .... همین سوخت های اتمی نیروگاه بوشهر رو از سر قبر بابای من ور نمی دارن بیارن از سر همون قبر مستر پوتین میارن . :evil: :| :x icon_cheesygrin :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.