Recommended Posts

[quote name='reza2250' timestamp='1363615098' post='304535']
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1363603306' post='304506']
از این خودکارا تو منطقه زیاده .....! نمونه هاش رو دوستان از نردیک دیده بودند و عکساش رو دیده بودم ....! و هرکسی به راحتی میتونه از اینا توی پاکستان و افغانستان پیدا کنه.
فکر نمی کنم چیز خاصی باشه....!
[/quote]
میشه بیشتر توضیح بدید؟دقیقا این خودکار ها چیکار میکنند؟
[/quote]

تیراندازی...!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بودجه‌ی CIA تا سال ۲۰۰۵ سالی ۵۰۰ میلیارد دلار بوده است، و بودجه‌ی کل کشور ایران در سه‌ماهه‌ی اول ۹۲ ۴۱ میلیارد دلار خواهد بود...!!!
اطلاعات ایران خودکار جاسوس کشف میکنه، اطلاعات امریکا نیگا میکنه دو تا هواپیما بره تو ساختموناشون
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1363640122' post='304579']
از این خودکارا تو منطقه زیاده .....! نمونه هاش رو دوستان از نردیک دیده بودند و عکساش رو دیده بودم ....! و هرکسی به راحتی میتونه از اینا توی پاکستان و افغانستان پیدا کنه.
[/quote]
[/quote]

تیراندازی...!
[/quote]
نه بابا! :mrgreen: منظورم اینه که عملکردش چطوره یعنی گلوله رو چطوری میزارن توش چطور آماده میشه چطور شلیک میشه؟یعنی ان ته آهنی خودکار رو فشار میدن شلیک میکنه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[/quote]
[/quote]
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1363640122' post='304579']
[/quote]
[/quote]

تیراندازی...!
[/quote]

بسمه تعالی

با سلام

این سلاح ها در رده سلاح های با کالیبر خفیف (22م.م و ....)هستند که[b] برای شلیک در فواصل بسیار نزدیک و مقاصد ترور و ...[/b]غالبا استفاده میشن و از ابزار جوخه های ترور و گروهکهای تروریستی هستند و غالبا هم آغشته به سم کشنده آرسنیک یا همون سیانور هستند و همچنین این اسلحه ها دارای صدای بسیار خفیف و کم هستند.و غالبا هم تنها با یک فشنگ و یا در برخی هم حداکثر2 یا 3 گلوله بارگزاری میشوند.

نحوه بارگزاری اونها هم بسته به نوعشون کمی متفاوت هست . در برخی از کمر باز میشن و گلوله گزاری انجام میشه و گلنگدن در دیواره خودکار قرار داره و ماشه شلیک هم در انتها و مانند دکمه فشاری خودکار هست و در برخی دیگه هم ماشه شلیک در دیواره فوقانی خودکار هست. البته بنده نمونه ای که از نزدیک دیدم ماشه شلیکش در انتهاش و مثل دکمه فشاری خودکار بود.

یا علی مدد.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]اطلاعات ایران خودکار جاسوس کشف میکنه، اطلاعات امریکا نیگا میکنه دو تا هواپیما بره تو ساختموناشون [/background][/right][/font][/color]

[/quote]
البته بعضی وقتا خودشون رو به نفهمی میزننند...!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[indent=1][b]"جمهوری آذربایجان" بر مبنای دلایلی واهی و بی اساس، مدعی است، سردار جنگل متعلق به این کشور است!![/b][/indent]

[right]پس از به نفت رسیدن "سکوی شناور امیرکبیر" در اردیبهشت سال 1391، جمهوری آذربایجان ادعاهای واهی و مغرضانه­‌ای را مطرح کرد. مقامات این جمهوری مدعی شدند که منابع نفت و گاز موجود درمیدان انرژی سردار جنگل متعلق به ایران نبوده و این منابع در حد فاصل آب‌های مشترک جمهوري آذربایجان و ترکمنستان قرار دارد، از این رو جمهوری اسلامی ايران را به غصب نفت و گاز این منطقه متهم کردند. با مطرح شدن این ادعاهای پوشالی، رسانه‌های معاند با ایران اسلامی از فرصت استفاده کرده و علیه ایران اتهاماتی بی پایه و اساس را مطرح کردند.[/right]
[right]همزمان با طرح این مباحث، "رستم قاسمی"، "وزیر نفت کابینه دهم"، صراحتاً اعلام کرد که چنین ادعاهایی کاملا کذب بوده و منابع نفتی و گازی این منطقه جزئی از سهم 20درصدی جمهوری اسلامی ایران قلمداد می‌شود.[/right]
[indent=1]
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10104/gol.jpg[/img][/indent]

[indent=1]در سال‌های اخیر به خصوص از سال 1380 به بعد، پس از کشف "میدان گازی سردار جنگل" در دریای خزر با بیش از 50 هزار میلیارد فوت مکعب ذخیره گازی، اکتشاف‌گران ايران با یک لایه نفتی در عمق 700 متری کف "دریای خزر" مواجه شدند. طبق برآوردهای اولیه، این میدان نفتی جدید حاوی 2میلیارد بشکه نفت است. از این میزان بیش از 500 میلیون بشکه قابل استفاده خواهد بود.[/indent]

[b]وقتی جمهوري آذربایجان "کشف میدان نفتی" را تبریک می گوید![/b]

نکته قابل توجه در طرح ادعای مالکیت بر منابع نفتی میدان "سردار جنگل" از سوی جمهوری آذربایجان این است که در روزهای نخست کشف نفت در این منطقه و رسانه‌ای شدن این مطلب از سوی کشورمان، مسئولان نفتی جمهوری آذربایجان به همتایان ایرانی خود کشف این میدان نفتی عظیم را تبریک گفتند ولی پس ازموفقیت متخصصان ایرانی در استخراج نفت از این میدان نفتی، پروژه‌ ضد ایرانی غصبی بودن نفت میدان "سردار جنگل" را مطرح کردند.

[right]پس از کشف این میدان نفتی عظیم در سال 1390، یعنی 10 سال بعد از کشف "میدان گازی سردار جنگل"، مسئولان نفتی کشور توجه جامع‌تر و دقیق‌تری را نسبت به این منطقه نفت‌خیز مبذول داشتند. در نتیجه با تلاش و همت متخصصان ایرانی و با به کارگیری فناوري بومی، سکوی نفتی نیمه شناور "امیرکبیر" با وزن 14500 تن بر روی این منبع نفتی احداث شد. "سکوی نفتی امیرکبیر"، "سنگین‌ترین سازه دریایی کشور" است. این "سکوی نیمه شناور" قابلیت حفاری تا عمق 6 هزار متری کف دریا را دارد.[/right]

[right]در بدو ساخت این پروژه عظیم، متخصصان کشورمان با یک شرکت مهندسی سوئدی همکاری می‌کردند، ولی با افزایش فشار آمریکا و در راستای گسترش تحریم‌های نفتی، این شرکت از همکاری با ایران کناره‌گیری کرد؛ در نتیجه، متخصصان داخلی با اتکا به فناوری بومی این پروژه عظیم ملی را به پایان رساندند.[/right]

بنا بر اظهارات مسئولان نفتی کشور، نفت موجود در میدان سردار جنگل مرغوب‌ترین نفت موجود در جهان است. به گفته "مدیر عامل شرکت نفت خزر"، "درجه ای. پی. آی" "نفت خام" اکتشافی در این منطقه بین 38 و 40 بوده و به علت عدم وجود نمک و گوگرد، به مرغوب‌ترین و باارزش‌ترین نفت جهان تبدیل شده است.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10104/gol2.jpg[/img]

[url="http://www.yjc.ir/fa/news/4315198"]http://www.yjc.ir/fa/news/4315198[/url]
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای نگه داشتن حقمون از برداشت چاه نفت سردار جنگل حتی اگر نیاز باشد باید دست به زور ببریم،خوشبختانه ارتش جمهوری اسلامی ایران اینده رو بهتر از من و شما دیده است و چند وقتی است شاهد تجهیز ناوگان شمال کشور هستیم.
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مثل اینکه ایناهم خودشون رو قاطی آدم ها حساب کردن یادشون رفته که سهم ما 50 درصد بوده ما هم باید تو یک حرکت رو به جلو بگیم پس ما هم سهم ممون رو می خوایم یعنی همون 50 تا
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظرم ترکیه کم کم داره از تمام عواملش در ضربه زدن به جمهوری اسلامی ایران استفاده میکنه. اون هم در سخت ترین شرایط فشارها تا بیشترین بهره را ببره. هم رقیب منطقه ایش را تضعیف کنه و هم جایگاه خودش را ارتقا ببخشه. سوریه، موضوع کردها، عراق ، مسائل احتمالی متعدد پشت پرده، رادار ایالات متحده در خاکش، پاتریوت ها و مداخلات جهت دارش در غزه و احتمالا بوسیله حاکمان عربی در لبنان و حالا هم آذربایجان. ویرایش شده در توسط alala
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif][quote][color=#000000][right][background=rgb(248, 248, 255)]طبق برآوردهای اولیه، این میدان نفتی جدید حاوی 2میلیارد بشکه نفت است. از این میزان بیش از 500 میلیون بشکه قابل استفاده خواهد بود.[/background][/right][/color][/quote][/font][/size]
[size=5][font=arial, helvetica, sans-serif]شنیده بودم که مقداری از نفت درون چاه ها رو نمیشه استخراج کرد ولی همچین نسبتی به نظرم درست نمیاد . البته تخصصی تو این قضیه ندارم . دوستان اگه کسی اطلاعت داره بگه ممنون میشم[/font][/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هه هه ماخ! :)....
کی‌بود که میگفت جماران ۲ چرا تو خزر به اب انداخته شد؟!

رهبری ما کسی هستش که ۵ سال پیش در مورد اقتصاد هشدار داد و تازه ۵-۶ ماهه که مشکلات اقتصادی دامن‌گیر مردم شده! :)....!!! اونوقت چارتا جوجه سلفی و تجزیه طلب شیعه میخوان بیان با ما در بیوفتن؟!
  • Upvote 5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mhn1991' timestamp='1364398092' post='305315']
مثل اینکه ایناهم خودشون رو قاطی آدم ها حساب کردن یادشون رفته که سهم ما 50 درصد بوده ما هم باید تو یک حرکت رو به جلو بگیم پس ما هم سهم ممون رو می خوایم یعنی همون 50 تا
[/quote]
در این صورت احتمالا روسیه هم علیه ما موضع گیری میکنه! فکر نمیکنم روسیه از افزایش قدرت ایران خوشحال بشه!
البته منظورم این نیست که ما این کار رو بکنیم یا نه و صرفا یه پیشبینی کردم وگرنه اگه حقوقمون ایجاب بکنه که 50 درصد دریای مازندارن رو مطالبه بکنیم , باید اینکار در زمان مناسب انجام بگیره!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
در این صورت احتمالا روسیه هم علیه ما موضع گیری میکنه! فکر نمیکنم روسیه از افزایش قدرت ایران خوشحال بشه!
[/quote]

ببخشید ها، ولی ما در مورد کشور بی‌بخاری مثل امارات حرف نمیزنیم که بگیم احتمالا! :) تا بگیم حقمون رو بدین، اقای روسیه بهش برمیخوره و سریع میپره تو صف دشمنانمون که چند ضربه‌ی کوچیک بهمون بزنه به عنوان هشدار!!! :)
فکر نمی‌کنم که این موقعیت امروز، صلاح باشه که ابرقدرت های شرقی رو هم به صف دشمنان خودمون اضافه بکنیم! :)...
در خصوص اینها فعلا همون تقیه بهتره! :)
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1364399553' post='305318']
هه هه ماخ! :)....
کی‌بود که میگفت جماران ۲ چرا تو خزر به اب انداخته شد؟!

رهبری ما کسی هستش که ۵ سال پیش در مورد اقتصاد هشدار داد و تازه ۵-۶ ماهه که مشکلات اقتصادی دامن‌گیر مردم شده! :)....!!! اونوقت چارتا جوجه سلفی و تجزیه طلب شیعه میخوان بیان با ما در بیوفتن؟!
[/quote]

جناب سناپس حیف که لایک هام تموم شده وگرنه تشکر میزدم واسه این پستت. اتفاقا این تاپیک رو که دیدم رفتم نگاهی به نیرو های نظامی اذربایجان کردم.کلی بگم.نیروی دریایی شون که جلو ما بوقه.نیروی هوایشون شامل 100 تا جنگنده از میگ29 تا سوخوی 24 و 25.نیروی زمینیشون شامل تانک های تی90 و تی72 ارتقا داده شده توسط اسراییل.و پدافند هوایی ترسنااکی دارن.تازه اس300 هم دارن میخرن!این اواخر هم به شدت دارن واسه ارتقا نظامیشون خرج میکنن.خب؟بزرگترا و دوستان گلم نظرتون چیه؟ خطرناکن؟؟یا نه بوق هستن؟
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.