death-white

کامرون: انگلیس برای حفظ فالکلند می‌جنگد

Recommended Posts

[quote name='heliaa' timestamp='1357590123' post='292823']
[font=tahoma, geneva, sans-serif]خود من برای این جنگ، هر کمکی بتونم میکنم که آرژانتین بفهمه هنوز هم کسی نیست.[/font]
[/quote]
اگر احساس انگلیسی بودن می کنید که هیچ ولی در غیر این صورت علاقه شما نسبت به انگلیس قابل توجیح نیست.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1357590123' post='292823']
[font=tahoma,geneva,sans-serif]خود من برای این جنگ، هر کمکی بتونم میکنم که آرژانتین بفهمه هنوز هم کسی نیست.[/font]
[/quote]

جالبه همین آرژانتینی که دوستان هیچ به حسابش میارن تو دریا داشت علنا انگلیسی ها رو سلاخی میکرد و اگر نیروی هوایی انگلیس نبود ، الان کل ناوگروه ضربتی بریتانیای کبیر مثل ناوشکنHMS Sheffield ته اقیانوس اطلس خوابیده بودند ! 258 نفر کشته اونهم در مقابل کشوری که تاریخ ساخت خفن ترین کشتیش به جنگ جهانی دوم برمیگرده کم نیست .
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
البته یک تایپک بسیار خوب در مورد جنگ بین آرژانتین و انگلیس هست ....

راستی ، طبق شنیده ها ، ما با آرژانتین یک همکاری نظامی خیلی محدود ( بیشتر برای رفع نیاز های خودمون و خرید بعضی تسلیحات و قطعات ) داریم ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید مردم ارژانتین بخان با فنگلیش در بیفتن اما دولتش چنین کاری نمیکنه کاشکی یه چنتا شیعه داشتن

بگزریم دوستان من یه مستندی راجع به نبرد فالکلند یا همون مالویناس از یوتوپ دانلود کردم به دوستان هم توصیه میکنم
تصاویر مستند خیلی داره در ضمن به نظر من ارژانتینیها همچین بد عمل نکردند خب دیگه انگلیس هم تو دنیا نفوذ داره خدا میدونه شاید یه فیلم بود برای دیگران که بدونند انگلیس هنوز قدرتمنده
بماند که هیچی نیست
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من جزایر حق ارژانتین هستن البته انگلیس هم توان قبلی خودش رو نداره خصوصا اگه اسکاتلند جدا بشه در ضمن اگه ارژانتین هم بتونه مثله برزیل رشد اقتصادی بالایی داشته باشه و از این بحران اقتصادی خارج بشه در طولانی مدت شاید بتونه پس بگیره اما خب یه چیزی رو نباید فراموش کنیم شاید انگلیس یه دولت استعماری و تاریخش با سرکوب و استعمار ملل جهان سوم عحین شده اما اینو یادمون باشه همونقدری که ظالم مجرمه مظلوم هم مجرمه همونقدر انگلیس در استعمار ایران مقصر که شاه های قاجار مقصرن اینو نباید فراموش کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]چیزی حق کسی نیست، مگر اینکه اون رو بدست آورده باشه. از همون اولین روز تاریخ که برای شما نبوده، بدست آوردیدش و تونستید نگهش دارید، بعد از گذشت کلی سال، اون رو حق خودتون دونستید. همینطور در مورد همه کشورهای دیگه هم هست. اگر 500 سال یه کشوری جزء شما بوده و حالا اون رو حق خودتون میدونید، چرا بقیه نباید برای 250-300 سال داشتن یه منطقه، اون رو حق خودشون بدونن؟!

اینکه نزدیک خاک آرژانتین هست، دلیل نمیشه برای آرژانتین هست. مهم سابقه حاکمیتی هست که برای انگلیسه!

مثال میزنم: آنکارا و ارزبروم هم نزدیک ایران هستن، همینطور بغداد و امارات، با استدلال شما که نزدیک ایران هستن، چرا اونها رو خاک خودتون نمیدونید؟ چون سابقه حاکمیتی توی قرنهای قبل دست شما نبوده. همین دلیل برای آرژانتین و اون جزیره هم هست. وگرنه نصف برزیل رو هم بدیم آرژانتین، چون فاصله ی زمینیش با کشور آرژانتین صفر هست! و یه دریا بینشون فاصله ننداخته.

استدلال دوستان در مورد نزدیکی خاک، اینجا اشتباهه که الان هر کشوری با همین استدلال، میتونه همسایه هاش رو جزء خاک خودش بدونه. ولی وقتی سابقه حاکمیت رو در نظر میگیریم، قضیه فرق میکنه.

تازه بحث جدایی طلبی رو دیگه نمیکنم که مشکلی پیش بیاد. ولی[b] با دلیلهای شما، نقشه همین ایران باید تغییر کنه. پس قبلش به افترمس صحبتتون دقت کنید! چون ممکنه نتیجه حرف شما، تایید جدایی طلبی هم باشه برای همین حق به قول شما تاریخی.[/b][/font]

[size=5][font=tahoma, geneva, sans-serif]اما یه بحث مهم تر. تریتوری قطب جنوب انگلیس، بسیار نزدیکه به فالکلند!! این جزیره ها، بین کشور انگلیس (توی جنوب) و کشور آرژانتین هست. پس حتی اگه بحث نزدیک و دور بودن هم باشه، حق با آرژانتین نیست. یه گوگل مپ نگاه کنید و ببینید فاصله دو تا کشور از جزیره چقدره![/font][/size]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]و جناب چکا، انگلیس برای این چند تا ناو از دست داد که اندرستیمیت کرده بود ارژانتین رو. وگرنه هیچوقت ضربه نمیخورد. این بار اون اشتباه رو نمیکنه. در ضمن، شوروی کم ضربه خورد؟![b] روسیه کم ضربه خورد از همین گرجستان کوچولو که یک بیستمش جمعیت داره؟![/b] ارژانتین بود چی کار میکرد شوروی و روسیه؟![/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]و مهم اینه که انگلیس بیشتر از ضربه خوردن، پیروزی داشت و تونست جزیره رو طوری نگه داره که تا 20 سال، ارژانتین جرئت کاری نداشته. البته از این سایت که پیروزی جنگ کوزووو رو با صربها و پدافندش میدونه، این چیزها عجیب نیست شنیدنش![/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]در مورد علاقه به انگلیس پرسیدید. شما برای چی به ایران علاقه دارید؟ همین دلیل برای من هست که به انگلیس علاقه دارم. ولی انگلیسی بودنم، نذاشته چشمم رو روی حقیقت ببندم و جایی که اشتباه کنه ازش دفاع نمیکنم. شما هم اگه علاقه به ایران دارید، فارسی رو درست بنویسید. گوگل کنید، میبینید که توجیه هست و نه توجیح

این قسمت رو دوباره تکرار میکنم، چون توی صحبت جناب فتح و آقا سعید هم بود

[quote]

و اینکه توی قرن قبل بدست نیاورده، چون ضعیف بوده ایران و نمیتونسته چیزی به دست بیاره. اگه قدرتمند بود، حتما شرایطش فرق میکرد. و در مورد بخش دیگر فرمایش شما که چند قرن گذشته هم، مگه گذشت چند قرن باعث میشه اشغال یه جایی توجیه بشه؟ با همین استدلال، میتونیم پس از 70 یا 80 یا 100 سال، اسرائیل رو کشور قانونی بدونیم که خیلی از ساکنینش، بومی اون هستن و اونجا به دنیا اومدن. و 100 سال بعد، چیزی به اسم نابودی اسرائیل بی معنی باید بشه.
[/quote]

ممنون جناب ار پی جی! ولی من سرباز نیستم و خطری برای من نیست :rose: [/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]یه چیز دیگه: دوستان عزیز، شما از انگلیس بدتون میاد، اشکالی نداره. ولی قرار نیست به خاطر اینکه از یه کشوری بدتون میاد هرجا اختلافی باشه علیه اون باشید که!! شاید این شما هستید که دارید توی اون قضیه اشتباه میکنید و این انگلیس بد، حق باهاش هست توی اون قضیه خاص!

من محکوم میکنم کمک انگلیس به صدام رو. برای مخالفتم با سیاستها، پرایس و کاستی دادم که کامپریهند کردنش برای بیشتر مردم امکان نداره[b]. [/b][b]به خاطر عقیده م، دانشگاه 8 دنیا و 3 انگلیس رو و فول فاندم رو رها نکردم به دانشگاه 70 برم و مجبور باشم سه روز کار کنم که اینجا حرف بشنوم درباره میهن پرستی و دشمنی عجیب غریب شما[/b][b]![/b] که چون با انگلیس دشمنید، همیشه توی هر چیزی حق رو میدید به کسی که باهاش مخالفه. بد نیست فکر کنید که شاید یک بار، فقط یک بار، این شما هستید که دارید اشتباه میکنید و حق با شما نیست و با انگلیس هست. امیدوارم منظورم رو درست تونسته باشم برسونم.

PS: فکر کنم رکورد منفی گرفتن توی یه روز رو زدم! در ضمن اون پرووربی که نوشته بودم، توهین نیست. وارنینگ هستش. توی پستهام میتونید ببینید که جایی که اشتباه میکنم، حتما قبولش میکنم و عذرخواهی هم میکنم، پس اگه با شما مخالفت میکنم، حتما دلیلم (برای خودم حداقل) درست تر هست تا دلیل شما و ترس ندارم حرف درست رو قبول کنم.

موفق باشید [/font] :rose:

[font=tahoma,geneva,sans-serif]عذر خواهی میکنم که نشد جواب دوستان رو با quote بدم، خیلی خیلی طولانی میشد و من هم بلد نبودم چطوری زیاد quote بدم! :mrgreen: به بزرگی خودتون ببخشید[/font] ویرایش شده در توسط heliaa
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چه جالب ، 11 هزار کیلومتر کم نیست ها ....
البته من به این کار انگلیسی ها آفرین میگم ، خوب هر کسی منافعی داره و باید از منافعش دفاع بکنه ، از طرفی هم به آرژانتینی ها خسته نباشید میگم ، بعد از دویست سال اومدن ادعای مالکیت میکنند ....
جنگی شکل نخواهد گرفت ولی اگر جنگی بشه ، برای ما شکست آرژانتین منفعت بالاتری رو داره !!
بالاخره نتیجه این شکست ، شکاف هرچه بیشتر بین این دو خواهد بود !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]11 هزار کیلومتر از لندن؟ شما فاصله ابوموسی از کشورتون رو 2 هزار کیلومتر میدونید چون از تهران همینقدر فاصله داره؟ یا اینکه جور دیگه ای حساب میکنید فاصله رو؟[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]با دلایل شما، ابوموسی برای اماراته که پایتختش، فاصله کمتری با ابوموسی داره تا پایتخت تهران. پس قبل از دلیل آوردن، خوب بهش دقت کنید تو رو خدا.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif] بالا هم عرض کردم که[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif][quote][/font]

[right][background=rgb(244, 244, 255)][b]با دلیلهای شما، نقشه همین ایران باید تغییر کنه. پس قبلش به افترمس صحبتتون دقت کنید! چون ممکنه نتیجه حرف شما، تایید جدایی طلبی هم باشه [/b][/background][/right]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][/quote][/font] ویرایش شده در توسط heliaa
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][font=tahoma,geneva,sans-serif]ممنون جناب ار پی جی! ولی من سرباز نیستم و خطری برای من نیست :rose: [/font][/quote]

بهرحال خدا چه دیدی!
شاید جنگی در گرفت و حس میهن پرستی شاید باعث بشه که بخوایین تفنگ دست بگیرین!فقط مواظب باشین جلو جلوها نرین!!

=============
این بحث انگلیسی بودن و ونبودن هم بیخیال بشین بابا
خوب طبیعیه که هرکسی کشور خودشو دوست داره و براش آرزوی پیروزی و موفقیت میکنه :cowboy:
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[font=tahoma,geneva,sans-serif]ممنون جناب ار پی جی، ولی دیگه اونقدر ها هم پاتریوت نیستم :)) [/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]خوشحال میشدم به جای منفی دیدن، جواب میشنیدم که ایرادهایی که دوستان میگیرن، چقدر ممکنه علیه خودشون هم باشه، ولی فعلا که [i]پاتریوتیسم من خوبه و برای تو بده[/i] شده جواب![/font]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
متاسفانه رنجی که این وسط ارژانتین می کشد فقط به یک دلیل است و ان هم کمبود فناوری است،وقتی انگلیس و یا دیگر کشورهای استعمارگر،منطقه و یا کشوری را اشغال می کنند دیگر پس گرفتن ان کار اسانی نخواهد بود مگر ان که جنگی سختی صورت بگیرد که باز هم به دلیل قدرت بسیار بالای نظامی کشور استعمارگر وزنه به سمت اشغالگر است.اصلآ استعمارگر استعمار می کند چون تواناییش را دارد!!!هم توانایی گرفتنش را و هم توانایی پس ندادنش را.
شما تنها زمانی می توانید سرزمین های اشغال شده ی خود را پس بگیرید که قدرت نظامی و سیاسی شما در عرصه ی بیت الملل اثبات شده باشد و اگر هم چنین توانایی ندارید عملآ کاری از دست شما بر نخواهد امد جز حسرت خوردن.امروز نیز ارژانتین کاملآ در موضع ضعف قرار دارد نه قدرت نظامی کوبنده ای دارد و نه جایگاه سیاسی کشوری مانند برزیل را.
از طرف دیگر نیز انگلیس به راحتی از این جزایر نخواهد گذشت میلیاردها بشکه نفت از یک طرف و نزدیکی به قطب جنوب از طرف دیگر باعث می شود انگلیس به راحتی از این مجموعه ی جزایری نگذرد.
راستی اگر اشتباه نکنم همین ارژانتین 2 سال پیش قصد داشت به سمت ساخت زیر دریایی های هسته ای برود درسته؟شاید امروز بشه بهتر این موضوع رو درک کرد.
[size=2]امیدوارم جنگی نشه اما اگر جنگی شد بدم نمیاد انگلیس شرور تلفات سنگینی بده...[/size] ویرایش شده در توسط sorena_ir_army
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1357692070' post='292982']
[font=tahoma,geneva,sans-serif]و جناب چکا، انگلیس برای این چند تا ناو از دست داد که اندرستیمیت کرده بود ارژانتین رو. وگرنه هیچوقت ضربه نمیخورد. این بار اون اشتباه رو نمیکنه. در ضمن، شوروی کم ضربه خورد؟![b] روسیه کم ضربه خورد از همین گرجستان کوچولو که یک بیستمش جمعیت داره؟![/b] ارژانتین بود چی کار میکرد شوروی و روسیه؟![/font]
[/quote]

با اینکه مطمئنم این پاسخ واکنش صرفا احساسی به حرف بنده بوده اما برای اطلاعات عمومیتون هم که شده عرض میکنم تلفات روسیه در جنگ 2008 گرجستان 56 نفر بود که اصلا با فالکلند قابل مقایسه نیست ! ضمن اینکه از نظر تجهیزاتی و تسلیحات گرجستان سال 2008 بسیار بالاتر از آرژانتین جنگ فالکند بوده .

بحث دستکم گرفتن نبوده ، انگلیس بعلت اقتصاد رو به افتش به ارتش به اون اندازه که باید نرسید ، جزایر فالکلند رو بدون محافظت گذاشت و نیروی دریاییش هم قدرت سابق رو نداشت ، این رو تمام ارزیابی های جنگ فالکلند میگه که اگر نیروی هوایی انگلیس نبود ناوگان انگلیس در مقابل آرژانتین هیچ کاری نمیتونست بکنه همونطور که دیدیم چطور براحتی موشک های اگزوسه ناوهای انگلیسی رو تکه تکه میکردند.
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1357701997' post='292986']
[font=tahoma,geneva,sans-serif]11 هزار کیلومتر از لندن؟ شما فاصله ابوموسی از کشورتون رو 2 هزار کیلومتر میدونید چون از تهران همینقدر فاصله داره؟ یا اینکه جور دیگه ای حساب میکنید فاصله رو؟[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]با دلایل شما، ابوموسی برای اماراته که پایتختش، فاصله کمتری با ابوموسی داره تا پایتخت تهران. پس قبل از دلیل آوردن، خوب بهش دقت کنید تو رو خدا.[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]بالا هم عرض کردم که[/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif][quote][/font]

[right][background=rgb(244, 244, 255)][b]با دلیلهای شما، نقشه همین ایران باید تغییر کنه. پس قبلش به افترمس صحبتتون دقت کنید! چون ممکنه نتیجه حرف شما، تایید جدایی طلبی هم باشه [/b][/background][/right]
[font=tahoma,geneva,sans-serif][/quote][/font]
[/quote]

یه بار دیگه پست من رو بخون ، حرفی از دلیل و ... زدم ؟؟
اصلا11 هزار نه ، میکنیم حداقل فاصله موجود بین انگلستان و جزایر مالویناس :) یعنی 8 هزار ، ناقابل !!
البته اینجا کسی از دلیل صحبت نکرد و گرنه باید دید که ایا اگر امپراطوری ایران در 1000 سال قبل میومد انگلستان رو میگرفت یا اصلا اگر آلمان میومد با زور انگلستان رو تصرف میکرد ، این انگلیسی ها باز هم حرف از سابقه حاکمیتی میزدند ؟؟
فعلا نظر مردم این جزایر شرط هستش ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ای کاش بعضی از مردان در کشور من نصف همین خانوم هلیا وطن دوست بودند
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='heliaa' timestamp='1357692070' post='292982']
[font=tahoma,geneva,sans-serif]چیزی حق کسی نیست، مگر اینکه اون رو بدست آورده باشه. از همون اولین روز تاریخ که برای شما نبوده، بدست آوردیدش و تونستید نگهش دارید، بعد از گذشت کلی سال، اون رو حق خودتون دونستید. همینطور در مورد همه کشورهای دیگه هم هست. اگر 500 سال یه کشوری جزء شما بوده و حالا اون رو حق خودتون میدونید، چرا بقیه نباید برای 250-300 سال داشتن یه منطقه، اون رو حق خودشون بدونن؟!

اینکه نزدیک خاک آرژانتین هست، دلیل نمیشه برای آرژانتین هست. مهم سابقه حاکمیتی هست که برای انگلیسه!

مثال میزنم: آنکارا و ارزبروم هم نزدیک ایران هستن، همینطور بغداد و امارات، با استدلال شما که نزدیک ایران هستن، چرا اونها رو خاک خودتون نمیدونید؟ چون سابقه حاکمیتی توی قرنهای قبل دست شما نبوده. همین دلیل برای آرژانتین و اون جزیره هم هست. وگرنه نصف برزیل رو هم بدیم آرژانتین، چون فاصله ی زمینیش با کشور آرژانتین صفر هست! و یه دریا بینشون فاصله ننداخته.

استدلال دوستان در مورد نزدیکی خاک، اینجا اشتباهه که الان هر کشوری با همین استدلال، میتونه همسایه هاش رو جزء خاک خودش بدونه. ولی وقتی سابقه حاکمیت رو در نظر میگیریم، قضیه فرق میکنه.

تازه بحث جدایی طلبی رو دیگه نمیکنم که مشکلی پیش بیاد. ولی[b] با دلیلهای شما، نقشه همین ایران باید تغییر کنه. پس قبلش به افترمس صحبتتون دقت کنید! چون ممکنه نتیجه حرف شما، تایید جدایی طلبی هم باشه برای همین حق به قول شما تاریخی.[/b][/font]

[size=5][font=tahoma, geneva, sans-serif]اما یه بحث مهم تر. تریتوری قطب جنوب انگلیس، بسیار نزدیکه به فالکلند!! این جزیره ها، بین کشور انگلیس (توی جنوب) و کشور آرژانتین هست. پس حتی اگه بحث نزدیک و دور بودن هم باشه، حق با آرژانتین نیست. یه گوگل مپ نگاه کنید و ببینید فاصله دو تا کشور از جزیره چقدره![/font][/size]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]و مهم اینه که انگلیس بیشتر از ضربه خوردن، پیروزی داشت و تونست جزیره رو طوری نگه داره که تا 20 سال، ارژانتین جرئت کاری نداشته. البته از این سایت که پیروزی جنگ کوزووو رو با صربها و پدافندش میدونه، این چیزها عجیب نیست شنیدنش![/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]در مورد علاقه به انگلیس پرسیدید. شما برای چی به ایران علاقه دارید؟ همین دلیل برای من هست که به انگلیس علاقه دارم. ولی انگلیسی بودنم، نذاشته چشمم رو روی حقیقت ببندم و جایی که اشتباه کنه ازش دفاع نمیکنم. شما هم اگه علاقه به ایران دارید، فارسی رو درست بنویسید. گوگل کنید، میبینید که توجیه هست و نه توجیح

این قسمت رو دوباره تکرار میکنم، چون توی صحبت جناب فتح و آقا سعید هم بود

[quote]

و اینکه توی قرن قبل بدست نیاورده، چون ضعیف بوده ایران و نمیتونسته چیزی به دست بیاره. اگه قدرتمند بود، حتما شرایطش فرق میکرد. و در مورد بخش دیگر فرمایش شما که چند قرن گذشته هم، مگه گذشت چند قرن باعث میشه اشغال یه جایی توجیه بشه؟ با همین استدلال، میتونیم پس از 70 یا 80 یا 100 سال، اسرائیل رو کشور قانونی بدونیم که خیلی از ساکنینش، بومی اون هستن و اونجا به دنیا اومدن. و 100 سال بعد، چیزی به اسم نابودی اسرائیل بی معنی باید بشه.
[/quote]

ممنون جناب ار پی جی! ولی من سرباز نیستم و خطری برای من نیست :rose: [/font]

[font=tahoma,geneva,sans-serif]یه چیز دیگه: دوستان عزیز، شما از انگلیس بدتون میاد، اشکالی نداره. ولی قرار نیست به خاطر اینکه از یه کشوری بدتون میاد هرجا اختلافی باشه علیه اون باشید که!! شاید این شما هستید که دارید توی اون قضیه اشتباه میکنید و این انگلیس بد، حق باهاش هست توی اون قضیه خاص!

من محکوم میکنم کمک انگلیس به صدام رو. برای مخالفتم با سیاستها، پرایس و کاستی دادم که کامپریهند کردنش برای بیشتر مردم امکان نداره[b]. [/b][b]به خاطر عقیده م، دانشگاه 8 دنیا و 3 انگلیس رو و فول فاندم رو رها نکردم به دانشگاه 70 برم و مجبور باشم سه روز کار کنم که اینجا حرف بشنوم درباره میهن پرستی و دشمنی عجیب غریب شما[/b][b]![/b] که چون با انگلیس دشمنید، همیشه توی هر چیزی حق رو میدید به کسی که باهاش مخالفه. بد نیست فکر کنید که شاید یک بار، فقط یک بار، این شما هستید که دارید اشتباه میکنید و حق با شما نیست و با انگلیس هست. امیدوارم منظورم رو درست تونسته باشم برسونم.

PS: فکر کنم رکورد منفی گرفتن توی یه روز رو زدم! در ضمن اون پرووربی که نوشته بودم، توهین نیست. وارنینگ هستش. توی پستهام میتونید ببینید که جایی که اشتباه میکنم، حتما قبولش میکنم و عذرخواهی هم میکنم، پس اگه با شما مخالفت میکنم، حتما دلیلم (برای خودم حداقل) درست تر هست تا دلیل شما و ترس ندارم حرف درست رو قبول کنم.

موفق باشید [/font] :rose:

[font=tahoma,geneva,sans-serif]عذر خواهی میکنم که نشد جواب دوستان رو با quote بدم، خیلی خیلی طولانی میشد و من هم بلد نبودم چطوری زیاد quote بدم! :mrgreen: به بزرگی خودتون ببخشید[/font]
[/quote]

خواهر هلیا!

بحث ما بر سر استدلال من و شما نیست که بگیم استدلال هر کسی قوی تر بود پس حق با اون هست!

باید بر اساس حقوق بین الملل موضوع رو بررسی کنیم تا ببینیم حق با کی هست؟

فعلا وقت ندارم از این جهت موضوع رو باز کنم ولی چند نکته رو میگم تا بعد درباره شون توضیح بدم اگر یادم رفت دوستان در پی ام یاداوری کنند.

1- مالویناس جزیره است و حقوق جزایر بر آن اعمال می شود نه حقوق مربوط به کشورها یا بهتر بگم دریای سرزمینی یا جزایر قرار گرفته در دریای سرزمینی یا نزدیک به اون.

2- مالویناس در زمان اشغال تقریبا خالی از سکنه بود.

3- مالویناس بوسیله قوای نظامی به خاک انگلیس الحاق شد و از ابتدا جزئی از انگلیس نبود و هیچ انگلیسی هم در اون زندگی نمی کرد.

4- از نظر تاریخی مالویناس جزئی از آرژانتین محسوب می شود و اینکه انگلیس در هر زمان قبل آن را به اشغال خود درآورده و طرف مقابل توان مقابله نداشته ، باعث تضییع حق آرژانتین نمی شود.

ان شاء الله سر فرصت توضیح میدم.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.