super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

بنا به اظهارات دریادار جان کِربی، سخنگوی پنتاگون، در کنفرانس خبری مورخ 29 آگوست (دو روز قبل) هواپیماهای آمریکایی به درخواست دولت عراق از طریق هوا برای مردم در شهر آمرلی محموله های کمکی (بهداشتی/غذایی) پرتاب کرده است.

مأخذ:

http://www.defense.gov/transcripts/transcript.aspx?transcriptid=5496

متن اصلی پرسش و پاسخ مربوط به شهر آمِرلی :

ADM. KIRBY: Julian?

Q: Could you tell us what the current situation of the humanitarian situation in Amerli is with the Turkmen? And in a related way, have we seen an uptick in operations in Iraq over the last 24 or 48 hours, in terms of the pace of bombs? Or is it steady...

REAR ADM. KIRBY: An uptick in our operations?

Q: Yeah, your operations.

REAR ADM. KIRBY: Well, on -- and I think this is how you pronounce it, "Amerli" -- I'm not an expert -- but we continue to monitor the situation there, as we do throughout Iraq. I mean, one of -- as you know, one of the missions we've been assigned inside Iraq from a military perspective is to contribute to humanitarian support as needed and at the request of the Iraqi government. We continue to monitor the whole country in that regard. And this township of Amerli, I don't have anything to announce today, in terms of any decisions made about that. Whatever we do from a humanitarian perspective in Iraq will be done in partnership with Iraqi security forces and Kurdish forces as necessary.

So I have no updates there. I'm not quite certain I have anything for you on the intensification. There's been a consistent level of military activity inside Iraq, not just from us, but from our Iraqi partners. As I said, I think we're up to nearly, if not at 110 air strikes total since they started. And I don't know that -- I mean, I haven't watched the pace of those, but I haven't seen anything that would indicate that it's, you know, seriously upticked in recent days.

And most of the strikes -- by the way, I mean, if you just do the math -- and, actually, I think I have it here. You know, of the nearly 110, the majority of them have been done in and around the Mosul dam facility, because, again, back to my point about these guys, they want infrastructure. They want streams of revenue. They want ground, and they still are going after that Mosul dam facility, so we still have to keep -- we still have to keep the pressure on them.

همین خبر بنقل از BBC :

مأخذ:

http://www.bbc.com/news/world-middle-east-29001357

تصویر صفحه BBC :

http://www.xum.ir/images/2014/08/31/irq.new.png

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

ای بابا ! :-(  :-(  :-(

به قرآن من نمیدونم چیکار کنم ؟

هرجور مینویسم دو سه نفر شاکی میشن ازم

قبلا ها کنار هم میزاشتم خطوط رو میگفتند کور شدیم ادیب! :-(

بعد گفتم خوب بزار فونت بزرگ کنم ، میگفتن ادیب مگر کوریم ؟ :-(

بعد گفتم خوب بزار میزان خطوط و نوشتارم رو کم کنم یعنی کمتر بنویسم و خلاصه حرف بزنم، بهم گفتند اه ه ه ه ادیب آدم رو با نوشتارت گیج میکنی ؟ :-(

بعد گفتم خوب بزار از هم فاصله بدم نوشته هام رو ، بازم دوستان میگن ای بابا ! :-(

من اعلام میکنم حاضرم تلمذ کنم و در کلاس درس یکی از عزیزانی که نگارش بلد هست بشینم و بگه بهم چی بنویسم ، فقط اعلام رسمی ش بکنه تو یک تاپیک من لینک میدم تاپیک ایشون ! تا از گردن من بیافته ! :laughing:

من مخلص دوستان هستم :rose:  :blushing:  هرجور بگید من همونطور مینویسم به قرآن big_hug  :rose:  :blushing:  فقط بگید !

یا حق

ادیب! من میگم صداتو ضبط کن بزار گوش کنیم!!

خدا وکیلی من شیفته اون لهجه زیباتم.... (کاملا جدی)

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بنظرم تا وقتي كه اسراييل بيخ گوشمون هست با كوچكترين حماقتي از طرف دشمن ميتونيم با خاك يكيش كنيم هيچ خطري مارو تهديد نميكنه حتي در بد ترين شرايط

تا وقتى ک.با خاک يکسانش نکنيم هيچ خطرى تهديدمون نميکنه بعد اونو کى تضمين ميکنه؟؟شما؟؟
بهتره ب همين روال يعنى تپل کردن دشمنان اسراعيل ادامه بديم و ببينيم.خدا چى ميخواد؟؟
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

ادیب! من میگم صداتو ضبط کن بزار گوش کنیم!!

اتفاقا طرح خوبی هست !

شنیدم تو وب 3 ، دیگه قرار هست فروم هایی بیان که صوتی تصویری نوشتاری باشند ...!

یکی از بچه ها بود اوضاع عراق رو تشریح میکرد؟؟؟ یادتونه ؟ اون حرکت ش رو خیلی حال کردم خدائیش!

طرح جالبی هست ! تشکر !

چاکرتیم ! :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تصاویر Mi-28NE ها رو که یادتونه تو روسیه آماده تحویل به عراق بودن

به سلامتی تحویل داده شدن

1560402_656846794422870_2787332682687210

باو چرا اینطوری رونمایی کردن قرار بود بعد غنیمت گیری داعش نشونش بده . :mrgreen:

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تصاویری از تمرینات نیروهای شیعه داوطلب عراقی در نجف

http://upload7.ir/imgs/2014-08/80365990481645097940.jpg

http://upload7.ir/imgs/2014-08/69709734760086948270.jpg

-------------------

اگر امکانش هست تاپیک لیبی رو ایجاد کنید

تصویر هواپیمای خسارت دیده بر اثر گلوله باران فرودگاه بین المللی تریپولی

http://upload7.ir/imgs/2014-08/51578617868734678174.jpg

ویرایش شده در توسط Farhud
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور منتخب ترکیه، گفت که او و حزبش در مسیر قدم‎ها و افکار سلطان صلاح الدین ایوبی گام برمی‌دارند؛ همان افکاری که صلاح الدین بر اساس آن لشکری را آماده کرد و برای آزادسازی قدس متوجه آن دیار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سنی آنلاین به نقل از سایت خبری “مفکرة الاسلام”، رجب طیب اردوغان در سخنرانی تودیعی در همایش سراسری فوق‎العاده حزب عدالت و توسعه در حضور هزاران شرکت‎کننده، اعم از رسانه‎ها و شخصیت‎هایی از مناطق مختلف جهان، پس از ۱۲ سال ریاستش بر این حزب، گفت: که او و حزبش در مسیر قدم‎ها و افکار سلطان صلاح الدین ایوبی گام برمی دارند؛ همان افکاری که صلاح الدین بر اساس آن سپاهی را آماده کرد و برای آزادسازی قدس متوجه آن دیار شد.
وی افزود: «ما فرزندان همه مجاهدان، مبارزان و سلاطینی هستیم که پاسدار سرزمین‎های عراق و مصر و سوریه بودند. ما نوادگان کسانی هستیم که از سرزمین‎های مقدس با فدا نمودن جان‎های‎شان حمایت و حفاظت کردند. مدت ۱۳ سال است که حزب – حزب عدالت و توسعه- و اعضای آن بر همان مسیر گام برمی دارند و به همان مبادی و اصول پایبند هستند؛ زیرا آن اصول بر دفاع از حقوق مظلومین  مبتنی و استوار است.»

سخنرانی عجیبی هست! تو این سخنرانی رژیم اسرائیل از جانب یه کشور عضو ناتو مورد تهدید قرار گرفته!

فکر میکنم با توجه به تهدیدات شیوخ وهابی و این سخنرانی اردوغان در طی سال های آتی ما یه سری تغییراتی رو مشاهده خواهیم کرد , احتمالا اردوغان از جانب قدرت های خارجی برای این حرف هاش چراغ سبز دریافت کرده و در چهارچوب تعیین شده عمل میکنه!

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

قاتل داعش...

Mi-28NE.jpg

دوستان لطف می کنند در مورد این بالگرد یک توضیحات مختصری بدند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.