super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

گفتگوی خواندنی با یک مبلغ مستبصر وهابی!

تاکنون خبرهایی زیادی شنیده ایم که یک وهابی یا مسیحی شیعه شده است؛ اما کمتر با مبلغین وهابی که شیعه شده اند برخورد داشته ایم. شیخ محمود ابراهیم اهل کشور یک میلیون نفری کومور یکی از این افراد است که پس از تحصیل در مدینه و بازگشت به کشور خود به تبلیغ وهابیت می پرداخته و سخنرانی هایش در دفاع از وهابیت هنوز موجود است ...

آنچه در ادامه می آید گفتگوی خبرنگار خبرگزاری حوزه با این مبلغ  مستبصر وهابی است:

* لطفا کمی درباره فعالیت ها و سوابق تان بگویید.

شیخ محمود عبدالله ابراهیم اهل کشور کومور هستم. در دهه هفتاد میلادی ابتدا در مدینه منوره مشغول درس خواندن شدم. بعد از آن به کویت و سپس به مصر رفتم و بعد به کشورم بازگشتم. بعد از آنکه شیعه شدم برای یک دوره کوتاه مدت به ایران آمدم.

*چطور از مذهب اهل تسنن به شیعه گرویدید؟

من وهابی بودم نه سنی!! بین وهابی و سنی فرق وجود دارد. من تا دهه هشتاد و تا زمانی که به کویت رفتم وهابی بودم. بعد از آن هم که به کشورم برگشتم هنوز وهابی بودم. حتی سخنرانی هایی که در آن زمان انجام دادم و با برخی امور مثل توسل مخالفت می کردم موجود است. بعد از آن چون مسائلی درباره شیعیان شنیده بودم به جستجوی حقیقت پرداختم و در خلال این تحقیقات به حقیقت دست یافتم.

* چه چیزی در تشیع دیدید که شیعه شدید؟

حقیقت را یافتم. حدیثی وجود دارد که به تنهایی برای من کافی بود. پیامبر در حدیثی که نمیتوانم بگویم متواتر است چون فوق تواتر است در غدیر خم و همچنین بالای منبرش در مدینه و هنگامی که در بستر موت بود که در کتب صحاح و سنن هم موجود است؛ فرمود: «إِنِّي تَارِكٌ فِيكُمُ الثَّقَلَيْنِ ما إِنْ تَمَسَّكْتُمْ بِهِمَا لَنْ تَضِلُّوا[1]»  معنای « لَن» ابدیت است و مفید استقبال است. من دوست نداشتم مضلّ و گمراه باشم لذا پیرو اهل بیت شدم.

* حدیث دیگری هم در این خصوص وجود دارد؟

حدیث در این باره زیاد است. در حدیث معروف و صحیح دیگری پیامبر فرمودند: «مَثَلُ أهلِ بَيتي مَثَلُ سَفينَةِ نُوحٍ؛ مَن رَكِبَها نَجا و مَن تَخَلّفَ عَنها غَرِقَ[2]» من دوست ندارم غرق شوم دوست دارم نجات یابم به همین دلیل شیعه شدم. در بخاری آمده است که پیامبر فرمود: «ألخُلَفاءُ مِن بَعدي إثنا عَشر كُلّهُم مِن قُرَيش[3]» و در قول دیگری آمده «کُلّهم مِن بَنی هاشِم». محال است پیامبر حدیثی را بفرماید و لی آن را تبیین نکند. و محال است پیامبر این حدیث را برای صحابه بگویند و هیچ کدام از صحابه از پیامبر نپرسد که این خلفا چه کسانی هستند؟! هیچ کدام از دو حالت امکان ندارد. اینکه بگوییم پیامبر فرموده خلفا بعد از من 12 نفرند ولی آنها را مشخص نکرده باشد مسخره کردن پیامبر است. همه این احادیث مرا به سوی تشیع کشاند.

* تعداد مسلمانان در کشور شما چقدر است؟

می توانم بگویم 99 درصد جمعیت را مسلمانان تشکیل می دهند. ولی از بیست سال قبل حرکت های تبشیری در کشور ما آغاز شد که مردم را به سمت مسیحیت دعوت می کنند و متاسفانه تعدادی هم جذب آنها شده اند.

* چه چیزی در مسیحیت دیده اند که گرایش پیدا کرده اند؟

تسهیلات خوبی می دهند. مثلا گرفتن ویزای کشور فرانسه آسان تر می شود و اموالی به آنها می دهند.

* کومور دقیقا کجاست؟

بین ماداگاسکار و موزامبیک و از چها جزیره تشکیل شده که من از جزیره آنژوان هستم.

* چند مبلغ دینی در کومور وجود دارد؟

بیشتر از ده مبلغ شیعه جعفری هست. مبلغان وهابیت هم وجود دارند.

* مدرسه علمیه هم وجود دارد؟

نه هیچ مدرسه ای در جزیره آنژوان وجود ندارد.

منبع

• Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دستورات عجیب و جدید داعش در عراق

گروه تروریستی داعش در عراق پوشیدن لباس محلی افغانها را برای دانش آموزان و کادر آموزشی خود اجباری کرد.
یک منبع محلی در استان کرکوک تأکید کرد که داعش به مدارس و دانش آموزان در الحویجه (جنوب غربی کرکوک) ابلاغ کرده است که باید لباس محلی افغانها را بپوشند.
این منبع به شبکه عراقی سومریه نیوز تأکید کرد که داعش رنگهای مشخصی را برای پوشش دانش آموزان و کادر آموزشی تعیین، و تهدید کرده است که متخلفان با مجازاتهایی تا حد شلاق مواجه می‌شوند.
داعش همچنین از خانواده ها خواسته است که طلا و نقره خود را برای مشارکت در ضرب سکه به عوامل این گروه تروریستی تحویل دهند.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان که دارم تجهیزات جدید پیش مرگه رو می بینم یاد یه خبر افتادم که مال سه یا چهار سال پیش بود.پلیس ترکیه تونسته بود یه محموله سلاح که از ترکیه به عراق برای پ.ک.ک ارسال می شد کشف کنه .سیصد قبضه کلاشینکف سیاه رنگ .خب من نه اون زمان و نه الان نمی تونم مدلو تشخیص بدم ولی هر مدلی بودند مدل 47 نبودند.قسمت بد ماجرا این بود که تمامی قبضه ها به دید در شب مجهز بودند.می گفتند جلوی یه کابوسو گرفتیم خب راست می گفتن جلوی یه کابوسو گرفتنه بودند.

الان می بینم بابا الان چه کابوس هایی که برای فردا تدارک ندیده اند.

اندکی صبر ...........یه چیزی نزدیک است

ویرایش شده در توسط gader
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان که دارم تجهیزات جدید پیش مرگه رو می بینم یاد یه خبر افتادم که مال سه یا چهار سال پیش بود.پلیس ترکیه تونسته بود یه محموله سلاح که از ترکیه به عراق برای پ.ک.ک ارسال می شد کشف کنه .سیصد قبضه کلاشینکف سیاه رنگ .خب من نه اون زمان و نه الان نمی تونم مدلو تشخیص بدم ولی هر مدلی بودند مدل 47 نبودند.قسمت بد ماجرا این بود که تمامی قبضه ها به دید در شب مجهز بودند.می گفتند جلوی یه کابوسو گرفتیم خب راست می گفتن جلوی یه کابوسو گرفتنه بودند.

الان می بینم بابا الان چه کابوس هایی که برای فردا تدارک ندیده اند.

اندکی صبر ...........یه چیزی نزدیک است

بله حق با شماست ولی اینی که الان در جریانه خیلی بزرگتر از یه چیزه.این سیل به راه افتاده و به این زودی و به این راحتی متوقف نمیشه.چون با پول اعراب و سلاح و نقشه و برنامه غرب و جهالت میلیونها انسان گمراه دائما تغذیه میشه.حتی اگر قضیه داعش بعد از خونریزی های فراوان تموم بشه داستان اکراد و فتنه های همیشگی اونها شروع میشه.همونطور که بارزانی بعد از تبانی با داعش و سقوط موصل میخواست از آب گل آلود ماهی بگیره و در میانه جنگ فریاد تجزیه عراق رو سر داده بود که خوشبختانه  خود داعش حقشو کف دستش گذاشت.حالا فکر کن که ارتشی مجهز و قوی هم داشته باشه و خطر وحوش داعش هم از سرش کم شده باشه.آمریکا الان هم داره طرحی رو آماده می کنه که سنی های عراق رو بدون اطلاع و اجازه دولت عراق مجهز کنه و یه ارتش سنی تشکیل بده.دیگه از این واضح تر قراره چه چیزی اتفاق بیفته!؟ کدوم انسان سالمی نمی تونه نقشه بی شرمانه غرب رو درک کنه!؟ مدتها قبل توی همین سایت کاربرها تصویری از نقشه آینده خاورمیانه نشون دادن که تحولات دقیقا داره به سمت اجرای اون نقشه پیش میره.در اون نقشه عراق به سه بخش سنی نشین و شیعه نشین و کردنشین تقسیم شده بود.البته این نقشه ادامه هم داشت که جاش اینجا نیست که دوباره مطرح بشه.ولی شکی نیست که نقشه های پلید و بزرگی برای این منطقه بلاخیز طرح شده.البته قرار نیست همه چیز طبق نقشه قوم شیاطین پیش بره.مکرو و مکرالله والله خیر الماکرین

ویرایش شده در توسط airborn
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز،قبل از اینکه بدون مطالعه ی کافی اینگونه نظر بدید و کیهان گونه این آقا رو تکفیر کنید، چند تا از مقاله های همین آقای موسویان توی مطرح ترین سایت ها و روزنامه های جهان رو بخونید، ببینید چقدر خوب و حرفه ای و منطقی و به ساده ترین شکل ممکن، از حقوق هسته ای ایران و اینکه ایران دنبال بمب اتم نیست صحبت میکنه که یقینا تاثیرش خیلی خیلی بیشتر از فریادهای وا اسلاما و وا انقلابای بعضی آقایون دلواپس هست.  همین آقای "خائن و وطن فروش" تاثیر سیاسیش با وجود اینکه هیچ مسئولیت رسمی نداره خیلی بیشتر از عده ای هست که مسئولیت دارن، ولی به اندازه یک سیب زمینی برای کشور مفید نیستند.

این آقا نه فامیل من هست و نه عاشق چشم و ابروش هستم، ولی این اعمال افراد هست که ما باید از روش قضاوت کنیم دربارشون، نه صرفا دیدگاه ها و جهت گیری های جناحی و سیاسی.

عزیز دلم ، مقاله دادن در روزنامه های خارجی که یکی به نعل بکوبه و یکی به تخته به درد خودش می خوره . ( حالا که ادعا کردی لینک مقاله هاش رو بده ! ) بعدش هم اگه به مقاله دادن باشه ، خودم هم می تونم مقاله بدم !

• Upvote 8
  • Downvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به جای اینکه صدا و سیما رو بکوبید ، به این فکر بکنید که چرا صدا و سیما فعلا حاضر نیست از این فرصت جهت ایجاد شک خلاء امنیتی در جامعه استفاده بکنه ...

--

تجهیز پیشمرگه به سلاح های غربی مقدمه ای بر تشکیل قوای نظامی دولت آینده کردستان هستش ، اگر قرار بر درگیری با ایران بود پول یا تجهیزات شرقی میفرستادند ، الان که دارند به جای پول سلاح های غربی تزریق میکند ، هدفشون وابسته کردن سیستم نظامی اینده کردستان هستش .

--

و اما موسویان ؛

افراد برای رسیدن به یک هدف از راه های مختلفی استفاده میکنند چون دیدگاه های مختلفی دارند ، مثلا یکی عزت ایران رو عدم وابستگی به غرب میبینه و به همین دلیل به سمت شرق میره ، یکی هم عزت ایران رو در افایش سطح رفاه ملت میبینه و حاضر میشه با غرب مصالحه بکنه . هدف هر دو عزت ایران هستش در حالی که از راه های متفاوت و حتی متناقضی استفاده میکنند .

در سطحی دیگر ، ممکنه افراد اهداف و آموزه های یکسانی داشته باشند ولی باز هم در عمل تفاوت های زیادی رو شاهد باشیم .

اونچیزی که بنده میتونم بگم اینه که یک خائن واقعی ، یعنی کسی که آگاهانه بر خلاف مصالح جامعه ( و با اعتقاد به نفس اینکار ) اقدام بکنه بسیار کمیابه !

صد البته ما از نیت افراد اطلاعی نداریم ، بنابراین برای تعیین حدود ، مصادیقی تعیین میکنیم .

از اینجا که فعالیت های آقای موسویان مصداق "خیانت" تلقی نشده ، انتصاب برچست " خائن " به ایشون ، شرعا و عرفا صحیح نیست .

البته من از جو رسانه های غربی نسبت به قاسم سلیمانی احساس ترس میکنم ، بخصوص وقتی هنر جنگ سان تزو رو مطالعه میکنم !

--

تایید دخالت نیروی هوایی ایران در عراق از طرف آمریکایی ها ، نه یک نشانه خوب بلکه کاملا نشانه بدی میباشد ، امروز ایران پتانسیل دشمنی بسیار خوبی داره ، تقریبا بالای 60 درصد جمعیت خاورمیانه به خون ما تشنه هستند !

حالا میشه یک نیروی عظیم وارد عراق کرد .

--

نسبت به اربعین بسیار نگرانم ، تقریبا یک وضعیت توازنی در عراق حکمفرماست ، اگر ایران بخواد نسبت به اربعین واکنش نشون بده نیازمند دخالت عمقی تر هستش و این همون چیزیه که غرب میخواد ...

کردستان قدرتمند ، جبهه ای به نام هلال شیعی ، ایران ضعیف ! و زمان ...

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

بنظربزرگواران این مطلب چقدر میتواند صحیح باشد

بسیار با جزئیات ذکر شده است

یک نفس تا آخرش خواندم اگر صحیح باشد که فکر کنم در جلولا داعش را تبدیل به ذغال کرده اند

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دیروز دواعش موفق شدند منطقه معتصم در شرق سامرا (دقیقا جنوب شرقی شهر) رو تصرف کنند.اینجور که از شواهد پیداست ابتدا یک انتحاری به نام أبو عبد الله البريطاني (لعنت ال...) با یک کامیون حامل 4تن!! ماده انفجاری خودشو به ایست بازرسی میزنه.ظاهرا کامیون رو با ورق های فولادی محافظت کرده بودند و شلیک نیروهای ارتش که در ایست بازرسی بودند اثری نداشته متاسفانه.بعد هم دواعش به صورت گله ای وارد منطقه شدند.تعدادی از نیروهای ارتش و مجاهدان شیعه شهید و بقیه هم عقب نشینی کردند...البته خبرهای هست که ارتش و نیروهای کتائب سیدالشهدا دوباره حمله کردند که منطقه رو پس بگیرن.

B4ahUHnIYAAlBzn.jpg

B4aryYjCYAAyN-J.jpg

• Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ظاهرا کامیون رو با ورق های فولادی محافظت کرده بودند و شلیک نیروهای ارتش که در ایست بازرسی بودند اثری نداشته متاسفانه

RPG7 رو برا همین موقع ها گذاشتن

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کردها از این فرصت بتونن استفاده کنن تا سرزمینهاشون رو از ترکیه جدا کنن البته برای ما قضیه فرق میکنه چون از اول این سرزمینها برای ما بودن ولی برای ترکیه خیر. اچ کی جی 36 اسلحه ی خوبی هست

• Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرتون این تصاویر حقیقت داره؟؟

mdbhspb6umo0mqi9la1z.jpg

jcdq5clqaekivtyvmooy.jpg

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرتون این تصاویر حقیقت داره؟؟

mdbhspb6umo0mqi9la1z.jpg

jcdq5clqaekivtyvmooy.jpg

سلام

احتمالا بازهم شیطنت یک عده است . مثل همون مورد در پاکستان که بعدا معلوم شد ساختگی بوده است.

البته ممکن است واقعی باشه و شیطنت یه عده برای تحریک و به هم ریختن وضعیت هم باشه !؟

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

وزیر خارجه عراق: مانعی برای حمله هوایی ایران به مواضع داعش نمی بینیم

تهران-ایرنا- ابراهیم جعفری وزیر امور خارجه عراق در گفت وگو با روزنامه' الریاض' عربستان گفت که کشورش مانعی برای حمله هوایی ایران به مواضع داعش در عراق نمی بیند.

به نوشته روزنامه الریاض، 'ابراهیم جعفری ' افزود: مادامی که ایران در این حملات به شرایطی که بغداد به شورای امنیت ارائه داده ، متعهد باشد مشکلی با اقدام تهران درحمله هوایی به مواضع داعش در عراق وجود ندارد.

وی در پاسخ به سوالی درباره تاثیر روابط عربستان وایران بر امنیت عراق در کوتاه مدت و درازمدت گفت: مطمئنا روابط منطقه ای تاثیر زیادی دراین زمینه دارند، هرچه این روابط قوی تر باشد, زمینه مناسب تری برای مبارزه با تروریسم فراهم خواهد شد ،عده ای به دنبال ترویج تروریسم در منطقه هستند و از زمینه های موجود هم استفاده می کنند ، وجود روابط قوی وپایدار بین کشورهای منطقه به ازبین بردن این زمینه ها ودرنهایت شکست تروریسم منجر خواهد شد درحالی که رشد اختلافات در منطقه دقیقا زمینه های مناسب برای رشد گروههایی مانند داعش را به وجود می آورد.

جعفری افزود: ازاین رو ما به دنبال نزدیک کردن دیدگاهها و از بین بردن فاصله ها در روابط کشورهای منطقه هستیم ، باید با بررسی موارد اختلاف به راه حلهای رفع آنها بپردازیم ما هم در حال حاضر با توجه به روابط خاصی که با ایران و عربستان داریم، برای نزدیکتر کردن دیدگاههای طرفین کار می کنیم.

وزیر امور خارجه عراق در رابطه با نفوذ ایران در عراق و تاثیر آن بر تصمیم سازیها در بغداد گفت: وقتی که کشوری دچار وضعیتی مانند عراق می شود واقعا در وضعیتی نیست که بتواند دراین جا و آنجا شرط تعیین کند ، درحال حاضر دومین استان بزرگ عراق به تصرف داعش درآمده واین گروه دارد حضور خود را تا استان 'الانبار ' توسعه می دهد ، طبیعی است که ما دراین شرایط از همسایگان خود کمک بگیریم ، مرز عراق بیش از هزارکیلومتر امتداد دارد.

از طرفی ایران هم به طور طبیعی از حضور داعش درمجاور مرزهای خود واهمه داشته و می خواهد حضوری فعال در جنگ با داعش داشته باشد ؛ ولی این حضور بدون پشتوانه اراده سیاسی عراق نبوده و نیست ونیروهای ایرانی جای نیروهای عراقی را نگرفته اند.

وزیر عراقی افزود: استفاده از کارشناسان ایرانی یا کمکهای انسان دوستانه ایران در همه جای عراق امر مثبتی است ، هنگامی که تهدید داعش به منطقه مخمورومرزهای اربیل رسید، ایرانی ها در کردستان وارد کار شدند و توانمندیها ومشاوره نظامی خود را به ما ارائه دادند .

جعفری درپاسخ به این پرسش که آیا بغداد در چارچوب این همکاری ایران، درجریان حملات هوایی ایران به مواضع داعش در عراق بوده ، گفت: در واقع تا هنگامی که بغداد را به مقصد منامه ترک می کردم درجریان این حملات نبودم ولی ممکن است درهرلحظه آنها دراین رابطه با بغداد به توافق رسیده باشند، همانطور که به کشورهای دیگر هم چنین اجازه مشروطی داده شد ؛از جمله شرایط مذکور می توان به محدود بودن حملات به مواضع داعش و عدم حمله به مناطق مسکونی و انجام حملات با هماهنگی نیروهای نظامی عراق اشاره کرد.

ویرایش شده در توسط projectile
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رئیس جمهور خواستار ائتلاف اسلامی علیه داعش شد (یعنی ما اماده دخالت مستقیم بدون ترسیم)

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.