super_comando

تحلیل و پیگیری تحولات عراق

Recommended Posts

[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1402501125' post='384762']
بقول شاعر: عباس نحن بحماک...!
[/quote]
عباس ما ؟؟؟؟
ترجمه كامل رو ميدي؟

51 كاربر در حال خواندن اين تاپيك ماشاالله !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]کنترل داعش بر مناطق نفت‌خیز در شمال عراق[/b]

[IMG]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10093/13930321000834_PhotoL.jpg[/IMG]

به گزارش خبرگزاری فارس، شبکه خبری نیروهای گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شامات موسوم به «داعش» در مسیر پیشروی به سمت شمال عراق توانسته‌اند کنترل یک پالایشگاه بزرگ نفتی را در اختیار بگیرند.

نیروهای امنیتی می‌گویند شبه‌نظامیان داعش با خودروهای نظامی به سمت شهر «بیجی» در شمال عراق حرکت کرده‌اند که بزرگترین پالایشگاه نفتی عراق در قرار دارد.
- See more at: http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930321001570#sthash.tEldwrKM.dpuf

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
از نظر من داعش یا بعد از تصرف بخش گسترده ای از عراق و قدرت نمایی از خیلی مناطق عقب میکشه و فقط مناطق حساس رو به کنترل خودش در میاره یا اینکه واقعا داعش زده به سیم اخر که با توجه به سابقه ی 11 ساله ی گروه های جهادی عراقی بعیده..! خیلی بعید...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه بگم اوضاع عراق به زودي درست ميشه از يه منبع مطميين شنيدم مشمول تحريم هاي جناب الكترو ميشم ؟ :دي
  • Upvote 6
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این ارتش عراق، داره نمی‌جنگه... این یه چیز واضحه....
کرکوک دو دستی تقدیم پیش‌مرگه شد... اینم یه چیز واضح دیگه!‌:)
مثل همون زمانی که امریکا میخواست سوریه رو بزنه و مقاومت اربده میکشید که اگر مردید بزنید ببینید چیکار میکنم و اسرائيل سرشو کرده بود تو برف و هیچ کاری نمی‌کرد، ما هم الان سرمون رو کردیم تو برف و هیچ حرفی نمی‌زنیم که هیچ سگی این دور و برها پاچمون رو نگیره...

نبود نیروی هوایی و نتایج اون کاملا مشخصه... الان عراق با ماشین های سنگینش، هیچ کاری با نیروهای تند و تیر داعش نمیتونه بکنه و ما هم باید حواسمون باشه که یه مشت جوون 18-19 ساله جلوی این اراذل و اوباش نمیتونن در بیان و ما با تویوتا بیوفتیم دنبال این اراذل، ما باختیم بازی رو...

باید مواظب باشیم و به دور از احساسات، مردم رو از تهدید با خبر کنیم، این کار هم بجز ایجاد ترس در مردم خودمون امکان پذیر نیست....
مردم باید بدونن داعش چیه، داعش چیکار میکنه....
باید بدونن که داعش اینجوری نیست که میاد نظامو میزنه و بعد میگه خوب شماها شیعه‌اید و اونا هم بگن نه خیر! ما به خداش هم اعتقاد نداریم!!!! :))))) این داعش لاییک و بی‌دین و مسیحی و این چیزا حالیش نیست.... سنی شناس هم نداره که یه دستگاه دستش باشه به مردم نیگا کنه هر کی سنی بود رو کار نداشته باشه....

[b]داعش هرگز به ایران حمله نخواهد کرد![/b] مگر در برخی مناطق سنی نشین....

بنابراین، بهتره هیچ بهانه‌ای به دست هیچ کسی ندیم، و صرفا زیر سیبیلی از مقدسات دفاع بکنیم.... باقی عراق دیگه رفته و ما زورمون لااقل در این مقطع زمانی نمیرسه....

در خصوص تصرف شهرهای عراق و چیزای دیگه هم اقایون بدونن همین الان این شهرها از نظر سیاسی زیر نظر ما هستن و ما دولت عراق رو هم اداره میکنیم و این رو کل دنیا میدونه.... پس نیازی نیست با نیروی نظامی بریم اونجا! :)...
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
واقعا اگر کوتاهی نشه و همت قوی باشه، الان شاید بشه یک ارتش منسجم عراقی
با محوریت شبه نظامی های شیعه تشکیل داد
با این افتضاح شاید دیگه محدودیت های قومی و طایفه ای و ملاحظات قومی برای انتخاب اعضای ارتش وجود نداشته باشه
اگر بتونن عراقیها تا چند ماه دیگه دووم بیارن، با وجود حمایت های خارجی [size=4]شاید اگر خیلی خوشبین باشیم بتونیم داعش رو نابود کنیم.[/size]
اما همه چی بستگی به پایان این روند فعلی و همچننین حمایت کردن آمریکا از تجهیز ارتشی
با اکثریت شیعه متمایل به ایران و ولایت فقیه در برابر خطر داعش داره ویرایش شده در توسط king-kaveh
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان خبر جدیدی ندارین؟ از تلویزیون الجزیره شنیدم درگیری ها درون سامرا در جریانه؟! اینا کی وارد سامرا شدن؟ اینطوری که تا فردا کل دیاله و بعد بغداد و.... این مالکی عرضه مملکت داری نداره. عراق برای آرامش یه صدام میخواد!
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b]ساختمان استانداری صلاح الدین به دست نیروهای ارتش عراق افتاد[/b]
نیروهای امنیتی عراق در شهر تکریت توانستند پس از درگیری شدید با گروه داعش، ساختمان استانداری صلاح‌الدین را باز پس گیرند.- See more at: [url="http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13930321001578#sthash.PlmdvWsH.dpuf"]http://www.farsnews....h.PlmdvWsH.dpuf[/url]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [url="http://www.yjc.ir/fa/news/4870231/%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%DB%8C%D8%AC%DB%8C-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%86%DB%8C%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B9%D8%B1%D8%A7%D9%82%DB%8C-%D9%88-%D8%B9%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D9%87%D9%84%D8%A7%DA%A9%D8%AA-23-%D8%AA%D8%B1%D9%88%D8%B1%DB%8C%D8%B3%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D8%B9%D8%B4-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%B9%D8%B4%D8%A7%DB%8C%D8%B1-%D9%86%DB%8C%D9%86%D9%88%D8%A7-%D9%88-%D9%BE%D8%A7%DA%A9%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D9%85%D8%AD%D9%84%D9%87-%D8%A7%D9%84%D9%88%D8%AD%D8%AF%D9%87-%D9%85%D9%88%D8%B5%D9%84"]پاکسازی بخش بیجی توسط نیروهای عراقی و عشایر/هلاکت 23 تروریست داعش توسط عشایر نینوا و پاکسازی محله الوحده موصل [/url][/b]

نیروهای امنیتی عراق با همکاری گروه های عشایری موفق شدند بخش هایی از مناطق اشغال شده توسط تروریست های داعش را پاکسازی و شماری از آنها ا نیز به هلاکت برسانند.

به نقل از السومریه نیوز:عشایر نینوا روز چهارشنبه اعلام کردند که 23 تروریست به هلاکت رسده اند و روند آزادی محله "الوحده" موصل آغاز شده است.

"ایاد البریه" یکی از شیوخ عشایر گفت:شماری از عشایر نینوا به سمت محله الوحده حرکت کرده و تیرویست های داعش را از ان اخزاج و 23 تروریست را که بیشتر آنها در سوریه می جنگیدند را به هلاکت رسانند.

از سوی دیگر تلویزیون عراقبه نقل از دستگاه مبارزه با تروریسم عراق اعلام کرد نیروهای ویژه با همکاری عشایر موفق شدند بخش "بیجی" را از عناصر داعش پاکسازی و کنترل کامل آن را به دست بگیرند.

لینک خبر: http://www.shahrekhabar.com/world/1402467360805351
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4][b]تروریست‌ها، "دروازه کاظمیه" بغداد را هدف قرار دادند[/b][/size]
[size=4][color=#000000]شبکه "المیادین" دقایقی پیش از وقوع انفجار تروریستی در نزدیکی "دروازه کاظمیه" بغداد در پی حمله انتحاری یک عنصر داعش به این منطقه خبر داد.[/color][/size]

http://nasimonline.ir/detail/News/894912/169

[b][size=4]آیت‌الله مکارم: مردم عراق با تبعيت از مراجع فتنه اشرار تروريست را دفع كنند[/size][/b]
[size=4][color=#000000]این مرجع تقلید با صدور پيامي حملات تروریستی به استان‌های عراق را محكوم و بر تشکیل جلسات دعا براي پیروزی مردم عراق تاكيد كرد/ مجامع بین‌المللی نسبت به بستن منابع مالی و پشتیبانی تکفیری‌های جنایتکار اقدام كنند.[/color][/size]
[size=4][color=#000000]http://nasimonline.ir/detail/News/894904/162[/color][/size]
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ehsan_animator' timestamp='1402500562' post='384756']
خیلی عجیبه .... دیشب یکم زودتر رفتم بخوابم .... بعد از نیم ساعت که داشت خوابم می برد و در حالی که هنوز هم بیدار بودم ناگهان دیدم یک زلزله ی عجیب تختم رو داره تکون می ده .... به سرعت بلند شدم که خانوادم رو نجات بدم ولی دیدم لوسترها همگی ثابت هستند .... خیلی عجیب بود .... خودم نمی لرزیدم .... مطمئنم که زمین می لرزید .... رفتم بخوابم باز هم دیدم که تختم می لرزه .... بیخیالی طی کردم تا بعد از چند دقیقه لرزیدن تختم متوقف شد ....... لرزشش خیلی ریز بود .... مثل ویبراتور .... ولی ویبراتور قوی ....

دوستان به نظر شما اتفاقی که دیشب برای من افتاد عجیب بود یا تحولات میدانی منطقه ی ما ..... به کدومش فکر کنم ؟! ..... باور کنید رسما دارم قاطی می کنم
[/quote]اتفاقا من چندين بار اين تجربه داشتم كه موتور كشنده اكسور فقط تخت منو شبا بدجور مي لرزوند . احتمالا مربوط به ابعاد تخت و پديده تشديد هست . نگران نباش عجيب نيست . اين حادثه در موزه لندن هم افتاد كه لرزش كولر باعث چرخش مكرر مجسمه فرعون شد و كلي شايعه درست كرد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=4]العراقیه:[/size]
[font=arial,helvetica,sans-serif][size=4][color=#000000]هوانیروز ارتش عراق یک ستون از خودروهای گروه تروریستی داعش را در اطراف شهر سامراء منهدم کرد.[/color][/size][/font]
[color=#000000][font=arial, helvetica, sans-serif]داعش وارد الدور در جنوب تکریت شد و اونجا رو به تصرف در آورد[/font][/color]

[color=#000000][font=arial, helvetica, sans-serif]کلا تو این مناطق عملیاتی موصل و صلاح الدین یک جنگ گریزی را افتاده داعش یه جارو میگیره اما در اون نقطه متمرکز نمیشه ارتش حمله میکنه داعش یکم تلفات میده بعد فرار میکنن . برای همین هست بعضی از شهرها زود سقوط میکنه چون کسی نیست از اون دفاع کنه .داعش برای همینه هنوز یه جا متمرکز نشده چون هدف تعریف شده میشن .فعلا دارن از ضعف اطلاعاتی ارتش به خوبی استفاده میکنن[/font][/color]

[color=#000000][font=arial, helvetica, sans-serif]حمله میکنن تصرف میکنن بعد ارتش میاد تروریست ها فرار میکنن این داستان ادامه داره .[/font][/color] ویرایش شده در توسط overlord70
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='overlord70' timestamp='1402503101' post='384778']
العراقیه:
[font=arial,helvetica,sans-serif][color=#000000]هوانیروز ارتش عراق یک ستون از خودروهای گروه تروریستی داعش را در اطراف شهر سامراء منهدم کرد.[/color][/font]
[color=#000000][font=arial, helvetica, sans-serif]داعش وارد الدور در جنوب تکریت شد و اونجا رو به تصرف در آورد[/font][/color]
[color=#000000][font=arial, helvetica, sans-serif]کلا تو این مناطق عملیاتی موصل و صلاح الدین یک جنگ گریزی را افتاده داعش یه جارو میگیره اما در اون نقطه مستقر نمیشه ارتش حمله میکنه داعش یکم تلفات میده بعد فرار میکنن . برای همین هست بعضی از شهرها زود سقوط میکنه چون کسی نیست از اون دفاع کنه .داعش برای همینه هنوز یه جا متمرکز نشده حمله میکنن تصرف میکنن بعد ارتش میاد تروریست ها فرار میکنن این داستان ادامه داره .[/font][/color]
[/quote]
الان داعش کجا رو گرفته که بعد فرار کرده باشه؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اگه همین جوری پیش بره یه جند روز دیگه‌ اوارگان عراقی وارد ایران میشن
باید مثل مدافعان حرم تو سوریه تو عراقم تشکیل شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.