death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

[b][color=#ff0000]روسیه : اجازه ی تحمیل پرواز ممنوع بر فراز سوریه را نمیدهیم [/color][/b]

روسیه ، عضو دائم شورای امنیت در واکنش به طرح دخالت آمریکا در سوریه اعلام کرد اجازه ی تحمیل پرواز ممنوع بر فراز آسمان روسیه را نخواهد داد .

به گزارش رویترز ، لوکاشویچ ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه با بیان این موضوع ، ایجاد پرواز ممنوع بر فراز سوریه و تسلیح تروریست های سوری را در نتیجه ی عدم احترام به قوانین بین المللی دانست .

وی همچنین اعلام داشت روسیه نمیخواهد سناریوی لیبی در سوریه تکرار شود .

http://www.reuters.com/article/2013/06/17/us-syria-crisis-russia-idUSBRE95G0CA20130617
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/224471/%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B5%DB%8C%D8%B1"]حضور نصرالله با لباس نظامی در قصیر [/url][/b]

به گزارش مشرق به نقل از تسنیم، علی هاشم روزنامه‌نگار سرشناس عرب که سابقه فعالیت در شبکه‌های خبری المیادین، الجزیره و بی‌بی‌سی و چندین روزنامه معتبر را دارد، در جریان بازدید از قصیر بعد از آزادسازی آن، با سید حسن نصرالله از فاصله نزدیک رودررو می‌شود، هاشم این رویداد را به‌صورت یک گزارش در المانیتور منتشر کرده است.

چند روز پس از سقوط قصیر واقع در جنوب شرقی سوریه، این شهر شاهد چند دسته از بازدیدکنندگان بود، عده‌ای از آنان ساکنان این شهر بودند، بعضی دیگر رهگذرانی بودند که می‌خواستند ببینند در این شهر چه اتفاقی افتاده است، اما گروه سومی نیز وجود داشت؛ احتمالاً سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله.

روز آخر من در قصیر بود و اقدامات امنیتی همانند روزهای گذشته نبود و وقتی من دراین‌باره سؤال کردم تنها پاسخی که شنیدم این بود، هرروز دستورات جدیدی صادر می‌شود، یکی از همکاران من گفت: "احتمالا رئیس جمهور بشار اسد از این شهر دیدار خواهد کرد، اتفاقی که در باب عمر در استان حمص وقتی که نیروهای دولتی کنترل آن را به دست گرفتند، رخ داد". نظری که هیچ‌گاه تأیید نشد، بعداً یک افسر سوریه به ما گفت که یک مقام عالی‌رتبه سوریه (نه بشار اسد) به‌زودی وارد قصیر خواهد شد.

بعد از دو ساعت هیچ‌کس وارد این شهر نشد و من تصمیم گرفتم برای گفت‌وگوی احتمالی با ساکنینی که به شهر بازگشته‌اند در اطراف شهر قدم بزنم. در مرکز شهر در حالی که وسط جاده اصلی ایستاده بودم یک خودروی مشکی بزرگ به‌سمت من در حال حرکت بود.

من به مردی که کنار راننده نشسته بود خیره شدم، چهره‌اش آشنا، اما قدری هم مبهم بود. خیلی زود فهیمدم که با دبیرکل حزب‌الله لبنان، سید حسن نصرالله رودررو شده‌ام. بدون عمامه و در حالی که لباس نظامی پوشیده بود. او به من لبخند زد و سر تکان داد و در حالی که من شوکه شده بودم خودرو دور شد. هیچ کاروانی نبود فقط یک ماشین بود، اما همان‌طور که گفته بودم اقدامات امنیتی در شهر و اطراف آن اتخاذ شده بود.

کمی زمان برد تا مطمئن شوم آن کسی که من دیده بودم سید حسن نصرالله بود، یعنی زمانی که من به بیروت برگشتم شروع به تحقیق کردم.

در حالی که من در این مورد تحقیق می‌کردم اطلاعات جدیدی نیز به دست آوردم، این اولین بار نبود که نصرالله از زمان آغاز بحران قصیر از این شهر دیدار می‌کرد، یک منبع نزدیک به حزب‌الله به من گفت: سید حسن نصرالله یک روز قبل از آغاز نبرد قصیر، به این شهر رفت و با بعضی از فرماندهان دیدار و برای آنها سخنرانی کرد.

این منبع نزدیک به حزب‌الله افزود، سید حسن نصرالله درحدود نیم ساعت با فرماندهان اصلی خود درباره نبرد، انتظارات و اینکه چند روز طول می‌کشد تا جنگ پایان یابد، رایزنی و مشورت کرد.

بنا بر گفته این منبع نزدیک به حزب‌الله، نصرالله در آخرین دیدار خود از شهر قصیر و روستاهای اطراف آن بازدید کرد و می‌خواست در این دیدار شخصاً از رزمندگان قدردانی کند، او با آنها دیدار کرد و از مجروحان عیادت کرد.

من از این منبع پرسیدم که حسن نصرالله چگونه می‌تواند از بیروت به قصیر در سوریه برود و یا بعضی وقت‌ها به ایران سفر کند در حالی که اسرائیل می‌گوید او پنهان شده است.

او جواب داد: این یک "قایم‌موشک‌بازی" است. دستگاه امنیتی نصرالله به‌اندازه کافی حرفه‌ای است که بداند چه‌زمانی و چگونه حرکت کند، هیچ‌کس نمی‌داند آنها چه‌کار می‌کنند و چه اقداماتی در دست دارند، ما وقتی می‌دانیم که همه‌چیز پایان یافته اس

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/224471/%D8%AD%D8%B6%D9%88%D8%B1-%D9%86%D8%B5%D8%B1%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D9%84%D8%A8%D8%A7%D8%B3-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D9%82%D8%B5%DB%8C%D8%B1
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://www.tabnak.ir/fa/news/326518/%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3-400-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]احتمال تحویل موشکهای اس 400 به سوریه[/url]
[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]یک روزنامه لبنانی در گزارشی به جزئیات دیدار اخیر رئیس جمهوری روسیه و نخست وزیر انگلیس در لندن پرداخته است.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]به گزارش خبرگزاری مهر، روزنامه لبنانی الدیار امروز در گزارشی با اشاره به دیدار اخیر "ولادیمیر پوتین" و "دیوید کامرون" در لندن اعلام کرد: رئیس جمهور روسیه در این دیدار مسائلی را به کامرون تذکر داده تا آنها را به اطلاع مقامات ارشد فرانسه و آمریکا برساند.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]بنابراین گزارش، پوتین در این دیدار به واکنش متقابل روسیه به تصمیم انتقال تسلیحات برای مخالفان سوری اشاره و تاکید کرده است: در صورتی که مسلح کردن مخالفان سوری عملی شود روسیه علاوه بر موشکهای اس 300، سیستم موشکی اس 400 را که توانمندی فوق العاده بالایی در هدف قرار دادن موشکهای پاتریوت دارد، در اختیار نظام سوریه قرار می دهد.[/size][/font][/color]

[color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3]رئیس جمهور روسیه با تاکید بر اینکه قراردادهای نظامی این کشور با سوریه کاملا قانونی است، تاکید کرده است: اگر اقدام خطرناک و نامشروع ارائه تسلیحات به مخالفان سوری اجرایی شود، مسکو جدیدترین و پیشرفته ترین نوع توپخانه های جهان را به سوریه تحویل می دهد تا این کشور از نقاط مرزی خود به بهترین نحو حفاظت کند.[/size][/font][/color]
[url="http://www.tabnak.ir/fa/news/326518/%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3-400-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]http://www.tabnak.ir/fa/news/326518/%D8%A7%D8%AD%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%84-%D8%AA%D8%AD%D9%88%DB%8C%D9%84-%D9%85%D9%88%D8%B4%DA%A9%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D8%B3-400-%D8%A8%D9%87-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3][right][background=rgb(248, 248, 255)]سیستم موشکی اس 400 را که توانمندی فوق العاده بالایی در هدف قرار دادن موشکهای[/background][/right][/size][/font][/color][color=#ff0000][font=Tahoma, Arial][size=3][right][background=rgb(248, 248, 255)] پاتریوت[/background][/right][/size][/font][/color][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3][right][background=rgb(248, 248, 255)] دارد، در اختیار نظام سوریه قرار می دهد.[/background][/right][/size][/font][/color][/quote]
عجب....! :applause:
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohammadhossein' timestamp='1371495468' post='316841']
چطور اس 400 پاتریوت رو می زنه ؟!
[/quote]

خبرگزاری های ایرانن دیگه!!!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1371494749' post='316839']
[quote]
[right][background=rgb(248, 248, 255)]سیستم موشکی اس 400 را که توانمندی فوق العاده بالا[color=#ff0000]تری[/color] در هدف قرار دادن موشکها [color=#ff0000]از[/color][/background][/right]
[right][color=#0000ff][font=Tahoma,Arial][size=3][background=rgb(248, 248, 255)]پاتریوت[/background][/size][/font][/color][/right]
[right][color=#000000][font=Tahoma, Arial][size=3][background=rgb(248, 248, 255)]دارد، در اختیار نظام سوریه قرار می دهد.[/background][/size][/font][/color][/right]
[/quote]
عجب....! :applause:
[/quote]
سلام
مشکل همیشگی ترجمه دوستانه ! میتونید به شکل زیر بخونید !!!
[right][size=4][background=rgb(248, 248, 255)]سیستم موشکی اس 400 را که توانمندی فوق العاده [size=5]بالا[color=#FF0000]تری[/color][/size] در هدف قرار دادن موشکها [size=5][color=#FF0000]از[/color][/size][/background][/size][/right]
[right][size=4][size=5][color=#0000FF][font=Tahoma,Arial][background=rgb(248, 248, 255)]پاتریوت[/background][/font][/color][/size][/size][/right]
[right][size=4][color=#000000][font=Tahoma,Arial][background=rgb(248, 248, 255)]دارد، در اختیار نظام سوریه قرار می دهد.[/background][/font][/color][/size][/right]
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به اینا که امیدی نیست .....حالا این اس400 رو بدن شاید خدا خواست ماهم همچین دستمون بهش رسید بالاخره ما برا بشار جوون کم مایه نذاشتیم :blushing: :blushing:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جزئیات انتقال نخستین محموله تسلیحات سنگین به سوریه از مرز ترکیه

یکی از سرکردگان ارتش موسوم به آزاد سوریه از انتقال نخستین محموله تسلیحات سنگین برای مخالفان نظام بشار اسد از مرز ترکیه خبر داد.به گزارش خبرگزاری مهر، یکی از سرگردگان ارتش آزاد سوریه از گروههای مسلح مخالف نظام بشار اسد در گفتگو با الشرق الاوسط اظهار داشت: نخستین محموله از تسلیحات سنگین از سوی یکی از کشورهای منطقه و از طریق ترکیه در روز نهم ژوئن گذشته (19 خردادماه) وارد اراضی سوریه شده است.

وی افزود: این محموله شامل 250 موشک کونکورس بوده که سهم بالایی از آن به گردان احرار الشام تحویل داده شده است.

این سرکرده نظامی همچنین با اشاره به نقش یکی از کشورهای منطقه در انتقال تسلیحات سنگین برای مخالفان سوری، از آگاهی مقامات آمریکا و موافقت آنها با این مسئله خبر داد.

لينک خبر : http://mehrnews.com/detail/News/2079255

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]

[b]یک منبع امنیتی اردنی فاش کرد که شش جنگنده آمریکایی روز دوشنبه با نقض حریم هوایی سوریه، وارد آسمان این کشور شدن.[/b]

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری پانوراما، یک منبع امنیتی آگاه در اردن در این خصوص گفت: این شش جنگنده که از نوع اف 16 بودند رأس ساعت 18 روز دوشنبه به وقت دمشق، وارد حریم هوایی سوریه شده و در مسافتی به طول پنج کیلومتر در حریم هوایی این کشور پرواز کردند.

وی افزود: شش هواپیمای آمریکایی بلافاصله پس از طی مسافت مذکور به سرعت از حریم هوایی سوریه خارج شدند و تمامی مدت این عملیات تنها یک دقیقه به طول انجامید.

این منبع اردنی در ادامه مدعی شد: ورود هواپیماهای آمریکایی به حریم هوایی سوریه به صورت عمدی و هدفمند نبوده بلکه احتمالا به اشتباه صورت گرفته و خلبانان آمریکایی فورا مسیر خود را تصحیح کرده و به سمت مرزهای اردن تغییر جهت دادند.

بنا به گفته این منبع، هواپیماهای سوری پس از ورود جنگنده‌های آمریکایی به آسمان سوریه، بر فراز مناطقی از استان درعا در نزدیکی مرز با اردن به پرواز درآمدند.

از زمان آغاز بحران سوریه این اولین باری است که هواپیماهایی F16 آمریکایی وارد حریم هوایی سوریه می‌شوند.
جنگنده‌های آمریکایی برای شرکت در یک مانور نظامی به اردن اعزام شده‌اند اما واشنگتن اخیرا اعلام کرده که حتی پس از پایان مانور نیز این هواپیماها به همراه سامانه‌های موشکی پاتریوت در اردن باقی خواهند ماند

لینک خبر:[url="http://www.isna.ir/fa/news/92032817046/"]http://www.isna.ir/fa/news/92032817046/[/url][/right]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
پس...
عملیات توانسنجی پدافند اسد آغاز شد....!
آمریکایی ها حواسشون باشه مثه لاذقیه جنگنده هاشون پر پر نشن...!
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
روس ها اگر مسئله سوريه واقعا براشون حياتي بود بجاي دادن اس 400 يه فكري براي نيروي زرهي و هوانيروز سوريه مي كردن كه سوريه بتون بسرعت معادلات نبرد رو تغيير بده و گرنه تا وقتي ايران و حزب الله از سوريه حمايت ميكنن غربي ها به اين راحتي حاضر به دخالت در سوريه نمي شوند تسليحاتي رو هم كه ميخواهند به شورشيان بدهند چيز جديدي نيست كه معادله نبرد را تغيير دهد و آنها نداده باشند اين صحبت ها بيشتر براي امتياز گيري از هم در سطح بالا مطرح مي شود
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.