death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

من احساس می کنم اعترافات اخیر افغان ها و اینکه نیروهای نبل و زهرا برای منتقل کردن نیرو و سلاح به حلب کمک می کنن و احتمالا موارد دیگه (مثل سازماندهی سلول های جاسوسی داخل حلب و نصب دستگاههای شنود و غیره ...) یکی از بزرگترین دلایل حمله به نبل و زهرا هست، 

درواقع مسلحین با تحت فشار قرار دادن نبل و زهرا عقبه نیروهای اسد رو بستن، چون این نیروها برای تردد در منطقه به شدت وابسته به بومی های نبل و زهرا هستند و این احتمالا عملیات شرق حلب رو تحت تاثیر قرار بده

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

داعش ادعا کرده اون زن کانادایی / اسرائیلی که رفته بود کوبانی تا علیه داعش بجنگه رو اسیر کرده باید صبر کرد و دید که چه بلایی سرش میارن . رسانه های صهیونیستی هم این خبر رو بازتاب دادن . طرف قبلا سرباز اسرائیل بوده !!! اسمش Gill Rosenberg هست . البته خبر فعلا در حد ادعای داعش هست و تائید نشده (داعش هم عکسی ازش منتشر نکرده ) .

این هم تعدادی از عکس های این خانم روزنبرگ

normal_fighting-isis-canadian-israeli-gi

عکس های با لباس نظامی توی فیس بوک اش

normal_rosenberg5.jpg

normal_rosenberg_2.png

normal_gill-rosenberg-6.jpg

این هم عکس هاش توی کوبانی (یا عین العرب)

normal_rosen2jpg_size_xxlarge_letterbox.

normal_gillosenbers.jpg

rosenberg_12.jpg

توی رسانه های خودشون میگن که رفته کمک اینها کنه  :winking:

turkey-syria-frontline-women.jpg

(قبل از اینکه دوستان طرفدار مبارزان کوبانی بنده رو بخاطر عکس آخری مورد حمله قرار بدهند ، بگم که این هم لینکی که به عکس آخر اشاره داره.  :chicken:  :chicken:  )

http://www.cbc.ca/news/world/fighting-isis-canadian-israeli-gill-rosenberg-1st-foreign-woman-to-join-kurds-in-syria-1.2831123

--------

ظاهرا که این بنده خدا بعنوان یک سفر توریستی رفته کوبانی و نه سفر جنگی.  icon_eek  چون اکثر عکس هاش یا در حال تفریحات فانتزی هست (مثل نون پختن یک توریست) و یا عکس هاش از کوه و طبیعت منطقه.

حالا چجوری داعش تونسته این رو اسیر کنه خودش جای سوال زیادی داره.

-------

پ.ن : اگر دوباره این سازمان موساد نقشه کثیفی نکشیده باشه، باید قاطعانه گفت که بحث اسیر گرفتن اش منتفی باید باشه. چون اصلا توی جبهه های درگیری حضور نداشته. (حداقل با توجه به عکس های خودش توی فیس بوک و توئیتر و ... )

• Upvote 8
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادران سلفي جبهه النصره در حال برف بازي در كوهستان هاي قلمون icon_cheesygrin

كلا دور هم شاد هستند :mrgreen:

xoc7x8loyeub3it7t05y.jpg

a0h9r7dke2wc6de8cx2e.jpg

341748zferh4fgleyug2.jpg

aqz55lbhcewo12e86iwf.jpg

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این چهره رو که یادتون هست...ابو سلمه.....به نظر میاد در بمباران های رقه نفله شده... :applause: icon_cheesygrin

B3usg9cCcAA6dlb.jpg

B3ucJ8PCUAITj7a_large.jpg

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با این اوصاف جنگیدن با شیعه ها خیلیییییییییی راحته

کافیه یک آدم بیگناه رو ببندی جلو تانک و با خیال راحت پیش روی کنی

اصلاً از اون راحت تر هم راه وجود داره

داعش می تونه به مدافعین شهر های زهرا و نبل بگه اگه تسلیم نشند چند تا آدم بی گناه رو می کشه؛ بعد مدافعین برای اینکه خون چند بیگناه ریخته نشه مجبورند تسلیم بشند

برادر عزیزم من شعار ندادم بلکه اعتقاد قلبیه خودم رو گفتم و میدونم که خیلیها هم به همین اعتقادند .

جواب شما : اگر به من باشه بله ، بنده اینکارو نمیکنم ، چون این صلاحیت رو ندارم که تصمیم بگیرم جون اوون آدم بیگناه رو توو اوون شرایط خاص بگیرم یا نگیرم .. برام سنگینه چون هیچ علاقه ای به تباه شدن ندارم

به روایت زیر توجه کنید

بله دقیقا منظور من هم همینه ... والله منه سرتا پا گناه از مسلم که بهتر نیستم ...

روایت بسیار بجا و درستی بود

ممنون حسین جان

آقا جان از کی تا حالا ویکی پدیای فارسی که دست یک سری ضد مذهب ودینه شده مرجع روایات صحیح؟

این روایات که یک مقدار هم مشهوره در بین عوام خیلی اشکال داره. کاش سید بزرگوار بیاد و یه توضیحاتی برای ما بده. Sedmammad @

اصل قضیه این بوده که امام حسین علیه السلام به حضرت مسلم به عنوان دستور فرموده بودند تو ابتدا به جنگ با آنها نکن مگر اینکه دستور من برسد. حضرت مسلم هم از این جهت اقدام نکردند که هنوز ابن زیاد ملعون شروع به جنگ نکرده بود و این بازدید از خانه هانی در ابتدای ورودش به کوفه بود.

دوستان گرامی، ما اصلا در فقه شیعه بحث مفصل داریم با عنوان «تترس» که اگر سپاه دشمن سپر انسانی درست کرد از مسلمانان و شیعیان و ... اجازه جنگ داریم (با ملاحظاتش البته) ولو اینکه به کشته شدن آن سپر انسانی بینجامد.

پس خوبه که مواظب باشیم خودمون حکم برای اسلام صادر نکنیم، سلیقه ما با وجودیکه محترمه، معیار اسلام نیست.

نمونه هایی از ابواب جهاد: اگر کسی جلد 21 جواهر، کتاب جهاد را ملاحظه کند مسائل بسیاری را می بیند که دلیلی جز ضرورت ندارد. مواردی چون قطع اشجار، رمی نار، مسلط ساختن میاة بر دشمن و امثال آن یا حرام است و یا مکروه می باشد ولی هنگام ضرورت جایز است. هکذا قتل مجانین، صبیان و نساء حرام است ولی هنگام اضطرار جایز می باشد. (مثلا مجانین و بچه ها و زن ها چنان با جنگجویان مخلوط شده اند که نمی شود فقط جنگجویان را هدف قرار داد مثلا افراد تروریست در خانه ها پنهان شده اند و هیچ راهی وجود ندارد مگر اینکه کل خانه را خراب کنیم و به گونه ای است که اگر تروریست ها را از بین نبریم آنها بر کشور اسلام مسلط می شوند.)                           
مسأله ی دیگر بحث تترس است به این معنا دشمن اسیران اسلام را در خط مقدم قرار می دهد و از آنها سپر انسانی درست می کند و از پشت آن به ما صدمه می رسانند اگر کسی به سمت دشمن تیر بیندازد، آن تیر به اسیران مسلمان و افراد بی گناه اصابت می کند. در این حال اگر چاره ای نباشد و دشمن هم به واسطه ی این کار غلبه پیدا می کند در این حال می توان آن سپر را نادیده گرفت (البته نباید سپر انسانی را هدف قرار داد بلکه باید دشمن را نشانه گرفت که اگر تیر به دیگران هم خورد بلا اشکال است.)

منبع

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک کلیت بزرگ:

اگر حسنی مبارک مثل اسد عمل میکرد الان داعش و جبهه النصره و امثالهم در مصر بودن نه سوریه! یعنی چی؟ یعنی اگر حسنی(مرد بود مرد کلاً صد نفر رو کشت بنده خدا!) کناره گیری نمیکرد الان وضعیت سوریه در مصر هم بود ولی یه تصمیم مصر رو نجات داد.

جناب اسد برای ماندن در قدرت هر کاری میکند. شاید اگر قذافی رو اونجور نمیکشتن اسد زودتر کناره گیری میکرد!

بارها گفتیم:

آینده سوریه نه جای تندروهاست نه جناب اسد. آینده سوریه مال مردم سوریه هست که فعلاً همینجور ازشون کشته میشه و برای هیچ کسی مهم نیست. اون کمپ آوارگان هم مردم سوریه هستن نه کسانی دیگه! سوریه مال اونهاست که شماها جوشش رو میزنید نه مال ما.

جناب اسد هم مشروعیت خارجی ندارد و فک نکنم با این امار کشته ها و آوارگان مشروعیت پیدا کند.

به قول امام(ره): اون کسی که خودشم خودش رو قبول ندارد. مردم هم قبولش ندارن.

پاسخ سایر دوستان رو ندادم به خاطر اینکه فکر کردم عزیزان دنبال پاسخ نبودن .

رفداری من از اردوغان به دلیل مدیریت اقتصادیش هستش و گرنه اردوغان خیلی شبیه به ریس جمهور قبلی ما هستش .

همین عثمانی و اذری که میگید به خاطر مذهب با هم درگیر شدند . 

من می خوام بگم متوجه باشید دارید به کجا میرید .

الان دارن تو این انجمن دارن بحث می کنن که کشتن زن و بچه ای که از ما نیست درسته یا نه ؟ این اخر راهی که میرید . به نام مذهب یا دین به هر جنایتی دست زده می شود مثل تکفیری یا غیره 

قادر عزیز:

الان موج احساسات تو این تایپک سرازیره نه موج منطق.

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 6
  • Downvote 22

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سفر هیئتی از سازمان سیا به سوریه

یک هیئت از " سی آی ای" سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا برای هماهنگی‌های امنیتی به سوریه سفر کرد.
منابعی آگاه امروز از سفر یک هیئتی آمریکایی از طریق لبنان به سوریه خبردادند.
این منابع به روزنامه "الجمهوریه" گفتند که این سفر به دلیل "ارتباط امنیتی مستقیم میان سوریه و آمریکا"ست.
بر اساس گفته این منابع، این هیئت، شامل مسئولانی از سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (CIA) است .
الجمهوریه در ادامه نوشت نوشت که این سفر تحت عنوان هماهنگی برای جنگ با داعش انجام شد اما به جزئیات بیشتری در این خصوص اشاره‌ای نکرد.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یک کلیت بزرگ:

اگر حسنی مبارک مثل اسد عمل میکرد الان داعش و جبهه النصره و امثالهم در مصر بودن نه سوریه! یعنی چی؟ یعنی اگر حسنی(مرد بود مرد کلاً صد نفر رو کشت بنده خدا!) کناره گیری نمیکرد الان وضعیت سوریه در مصر هم بود ولی یه تصمیم مصر رو نجات داد.

جناب اسد برای ماندن در قدرت هر کاری میکند. شاید اگر قذافی رو اونجور نمیکشتن اسد زودتر کناره گیری میکرد!

بارها گفتیم:

آینده سوریه نه جای تندروهاست نه جناب اسد. آینده سوریه مال مردم سوریه هست که فعلاً همینجور ازشون کشته میشه و برای هیچ کسی مهم نیست. اون کمپ آوارگان هم مردم سوریه هستن نه کسانی دیگه! سوریه مال اونهاست که شماها جوشش رو میزنید نه مال ما.

جناب اسد هم مشروعیت خارجی ندارد و فک نکنم با این امار کشته ها و آوارگان مشروعیت پیدا کند.

به قول امام(ره): اون کسی که خودشم خودش رو قبول ندارد. مردم هم قبولش ندارن.

قادر عزیز:

الان موج احساسات تو این تایپک سرازیره نه موج منطق.

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

البته این دستور آمریکایی ها به مبارک بود و علت آن هم کنترل مسیر انقلاب بود که موفق هم شدند . جامعه مصر و سوریه با هم تفاوت دارند پس نمی توان همان نسخه مصر را برای سوریه پیچید . مرسی هم به قول حسنین هیکل نشان داد که مبارک تر از مبارک برای اسرائیلی ها است و نامه فدایت شوم وی برای اسرائیلی ها در کنار حضور اهانت آمیز وی در اجلاس عدم تعهد  در تهران نشان داد که حساب باز کردن روی او از طرف ایران اشتباه است .  بعد هم شیعه کشی در مصر انجام شد و رهبر شیعیان مصرو 3 نفر دیگر به جرم برپایی جشن نیمه شعبان وسط خیابان با ضرب شتم همان سلفی های هم فکر جناب مرسی به شهادت رسید و بعد هم کنگره جهانی تکفیری ها با حضور مرسی در مصر تشکیل شد و مخالفین مسلح سوریه به رسمیت شناخته شدند قرار بر ارسال همه نوع کمک به آنها شد ولی قبل از انجام این اقدام با کودتای  سیسی مرسی کنار رفت . در واقع ایران هم از این کودتا راضی بود .همان اتفاق سوریه در صورت کنار رفتن اسد قرار بود در مصر بیافتد و ارتش مصر تبدیل به ارتش سلفی تکفیری مصر شود . آن وقت شاهد ناو و جنگنده و تانکهای سلفی در مبارزه با جبهه مقاومت بودیم و باید در ایران خیابان ها را سنگر بندی کرده و منتظر آنها می شدیم .

کلا همه بنده خداییم و ترک و کرد و لر و گیلک و فارس و عرب و بلوچ وغیره در پیشگاه خدا جز به لحاظ تقوا برتری بر دیگران ندارند . بحث های قومی و نژادی جز اختلاف انگیزی و کدورت فایده ای نداشته و ندارد .

• Upvote 12

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته این دستور آمریکایی ها به مبارک بود و علت آن هم کنترل مسیر انقلاب بود که موفق هم شدند . جامعه مصر و سوریه با هم تفاوت دارند پس نمی توان همان نسخه مصر را برای سوریه پیچید . مرسی هم به قول حسنین هیکل نشان داد که مبارک تر از مبارک برای اسرائیلی ها است و نامه فدایت شوم وی برای اسرائیلی ها در کنار حضور اهانت آمیز وی در اجلاس عدم تعهد  در تهران نشان داد که حساب باز کردن روی او از طرف ایران اشتباه است .  بعد هم شیعه کشی در مصر انجام شد و رهبر شیعیان مصرو 3 نفر دیگر به جرم برپایی جشن نیمه شعبان وسط خیابان با ضرب شتم همان سلفی های هم فکر جناب مرسی به شهادت رسید و بعد هم کنگره جهانی تکفیری ها با حضور مرسی در مصر تشکیل شد و مخالفین مسلح سوریه به رسمیت شناخته شدند قرار بر ارسال همه نوع کمک به آنها شد ولی قبل از انجام این اقدام با کودتای  سیسی مرسی کنار رفت . در واقع ایران هم از این کودتا راضی بود .همان اتفاق سوریه در صورت کنار رفتن اسد قرار بود در مصر بیافتد و ارتش مصر تبدیل به ارتش سلفی تکفیری مصر شود . آن وقت شاهد ناو و جنگنده و تانکهای سلفی در مبارزه با جبهه مقاومت بودیم و باید در ایران خیابان ها را سنگر بندی کرده و منتظر آنها می شدیم .

کلا همه بنده خداییم و ترک و کرد و لر و گیلک و فارس و عرب و بلوچ وغیره در پیشگاه خدا جز به لحاظ تقوا برتری بر دیگران ندارند . بحث های قومی و نژادی جز اختلاف انگیزی و کدورت فایده ای نداشته و ندارد .

منبعی واسه این تحلیل شخصی داری، زد گرامی؟ کناره گیری حسنی مبارک بیشتر یه تصمیم شخصی ناشی از فشار مردم بود تا فشار آمریکا! آمریکا مایل به کناره گیری حسنی مبارک نبود و این از اون سری اتفاقات بود که هیج کس نمیتونست پیش بینی کنه!!!

• Upvote 3
  • Downvote 17

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام خدمت همه دوستان گرامی و پوزش بابت پست پی در پی

در باب وحدت اسلامی توجه داشته باشید که از ابتدای انقلاب نقشه دشمن ایجاد اختلاف قومی و مذهبی در ایران بوده است . وقایع سالهای 58 و 59 را مرور بفرمایید و آنچه ایران را مستحکم نگاه داشت . اعتقاد مردم به وحدت کلمه و نگاه ایشان به امام خمینی به عنوان محور انقلاب بود و این موجب شد که توطئه دشمنان در آن سالها جواب ندهد . در واقع رویکرد وحدت اسلامی ایران درست بود ولی هر رویکردی دو طرف دارد و باید طرف دوم هم به این اصل معتقد و پایبند باشد و نفوذ اسکبار از همین روزنه انجام می شود . خرجی که در این سی سال کشورهای عربی نظیر عربستان و قطر و امارات کردند امروز نتیجه خود را نشان می دهد و خرج‌ آنها اصلا قابل مقایسه با هزینه های ما نبوده و نیست . اما به فضل خدا تاکنون بنا بر اعتراف خودشان پیروزی از آن محور مقاومت بوده است و ان شاالله از این پس هم خواهد بود .

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر زد: منبع؟

ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 1
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

منبعی واسه این تحلیل شخصی داری، زد گرامی؟ کناره گیری حسنی مبارک بیشتر یه تصمیم شخصی ناشی از فشار مردم بود تا فشار آمریکا! آمریکا مایل به کناره گیری حسنی مبارک نبود و این از اون سری اتفاقات بود که هیج کس نمیتونست پیش بینی کنه!!!

منافاتی ندارد . فشار مردم در آن لحظه آمریکایی ها را به این نتیجه رساند که سقوط مبارک اجتناب ناپذیر است و در صورت تسلط مردم امکان خروج اوضاع از کنترل هست و نیازی هم نیست که حتما به صورت رسمی و مکتوب به مبارک اعلام کنند باید کنار بروی تا برای آیندگان در آرشیو سند بگذارند . مقاومت مبارک هم تا آن لحظه و کشته شدن صد نفر هم به پشتوانه آمریکایی ها بود و اگر آمریکایی ها به وی اعلام می کردند درصورت بمباران مردم در خیابان مشکلی برایش ایجاد نمی شود او می ایستاد و این کار را می کرد  . این مانند این است که تصمیم شاه به خروج از ایران در دی ماه پنجاه و هفت را یک تصمیم شخصی بدانیم و کنفرانس گوادلوپ را در نظر نگیریم و حضور ژنرال هایزر را در سفارت آمریکا و ملاقات های وی را با سران نظامی و سیاسی وی تفننی و شخصی فرض کنیم . در همان شلوغی ها حزب الله لبنان بیست تن از نیروهایش را که اسیر در زندان های مصر بودند را فراری داد و سفارت اسرائیل دوبار هدف حمله و اشغال قرار گرفت . خط لوله صدور گاز به اسرائیل بیش از هشت بار منفجر شد و این نشان از فعال بودن محور مقاومت در قضایا و جهت دهی به آنها بود . منتهی این کناره گیری سبب فروکش کردن بخشی از التهابات و خروج بخشی از نیروها از صحنه شد که فکر می کردند با کنار رفتن مبارک دیگر کار تمام شد و زمینه را برای ورود نیروهای جدید که با پول قطر و عربستان پشتیبانی می شدند فراهم کرد . تصویب قانون اساسی جدید و برگزاری محاکمه مبارک و دیگران باز هم التهابات را کاهش داد و نیروهای در صحنه را که با انگیزه های مختلف آمده بودند تجزیه کرد .پله بعدی رد صلاحیت نامزدهایی بود که تاثیراتی خلاف خواست و منافع آمریکایی ها داشتند . مرسی جزو نفرات آخر در صف بود که تایید شد . همان انتخابات و درصد شکننده رای مرسی آمریکایی ها را بیش از پیش امیدوار کرد که با تقویت جناح سکولار امکان برد در آینده هست . در کنار آن عملکرد مرسی طرفدارانش را نیز نا امید کرد و در نهایت فرصت را پدید آورد که با یک کودتا مرسی را که امیدوار بود با خوشخدمتی به اسرائیلیها و اتصال به سلفی های جای پای خود را محکم کند کنار زد و در نهایت فرصت تسویه حساب با اخوان المسلمین پیش آمد و

دستور شلیک مستقیم با هزاران کشته و دستگیری وابستگان آنها بدون مخالفت در خور توجهی در جامعه بین المللی صادر شد.

برای آمریکا منافعش مهم است و هیچ فرقی نمی کند که این منافع را از طریق مبارک یا مرسی یا سیسی به دست آورند

آمریکایی ها همین الان هم به حرکت سیسی کودتا نمی گویند چون خلاف منافعشان است  ممکن است در آینده منافعشان ایجاب کند و شخص دیگری را روی کار بیاورند آن وقت سیسی به دلیل کودتا محاکمه خواهد شد

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من یک عذرخواهی به دوست عزیزمون A7UP عزیز بدهکارم.نباید تو تاپیک نقشه هاش رو جلوی همه زیر سوال می بردم. بنده خدا زحمت می کشه خبر میذاره دمش گرم  :rose:

البته نقشه ها غلط بودن ها  icon_cheesygrin

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پاسخ سایر دوستان رو ندادم به خاطر اینکه فکر کردم عزیزان دنبال پاسخ نبودن

.رفداری من از اردوغان به دلیل مدیریت اقتصادیش هستش و گرنه اردوغان خیلی شبیه به ریس جمهور قبلی ما هستش .
همین عثمانی و اذری که میگید به خاطر مذهب با هم درگیر شدند .
من می خوام بگم متوجه باشید دارید به کجا میرید .
الان دارن تو این انجمن دارن بحث می کنن که کشتن زن و بچه ای که از ما نیست درسته یا نه ؟ این اخر راهی که میرید . به نام مذهب یا دین به هر جنایتی دست زده می شود مثل تکفیری یا غیره

طرفداری از اردوغان فی نفسه اشکالی نداره ولی در وسط یه جنگ مذهبی نمیتونید بگید من به دلایل مدیریت اقتصادی طرفدار فلان طرف این جنگ هستم، میشه طرفدار اون بود ولی به همون دلایلی که آنها براش میجنگن.

در مورد مدیریت اقتصادی هم شاید ایشون مدیر توانایی باشه ولی عامل خارجی رو نمیشه نادیده گرفت، در واقع سرازیر شدن سرمایه های اروپایی رو، بدهی خارجی ترکیه حدود نصف تولید ناخالص داخلیش یعنی حدود 500 میلیارد دلار هست و با این حجم منابع جناب اردوغان به جای خود شاید شمسی خانم هم بتونه مدیریت اقتصادی بکنه.

مقایسه کنید با کشوری که میزان بدهی خارجی زیر 7 میلیارد دلار داره (جذب سرمایه خارجی نزدیک به صفر) و به پول و سرمایه خودش در بانک های خارجی دسترسی نداره، جدی ترین منبع درآمدش که نفت و انژی هست رو نمیتونه آزادانه بفروشه، دولت با توجه به در دسترس نبودن سرمایه خارجی برای تامین مالی طرحهای عمرانی مجبوره ارز بفروشه یا ازون بدتر رو انجام بده و نتیجتا بازارها از تورم بترکه.

درباره اینکه به کجا میریم، من به دوست دیگرمون هم عرض کردم باز هم میگم، در سوریه و عراق دولتها مشغول دفاع هستن، دفاع، این مسلحین و حامی اونها ترکیه هست که به دنبال کشتار و تصفیه مذهبین، همین کسب رو ندیدید به چه روزی انداختن، در ملیحه کلیساها رو آتش زدن و هر روستای علوی رو که رسیدن قتل عام کردن، الآن روز روشن دارن فریاد میزنن که نبل و زهرای رافضی رو نابود (دمر) میکنیم. حالا من نمیگم طرف اسد جنایت نکرده و نمیکنه ولی از ابتدا هدفش این نبوده. شما میگید چکار کنن تسلیم مرگ بشن؟!

بنده تا اونجا که اطلاع دارم و خودم اعتقاد دارم در فقه ما خون اهل سنت مباح نیست و با خون ما هیچ تفاوتی نداره، مال و ناموسشون هم حرمتش مثل خود ما هست، حالا یکی این رو به مبارزین راه آزادی داعش و نصره و ... اعلام کنه ببینیم تغییر رفتار میدن؟!

مبارک صد نفر رو کشت؟ در درگیری های همون یک هفته در کل مصر بیش از هزار نفر کشته شدن، وقتی ارتش میگه من بیطرفم میخواستید چطور بر سر قدرت بمونه؟! مجبور شد بره. ویرایش شده در توسط GRIPEN
  • Upvote 10

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.