death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

http://i.aksalser.com/news_pics/2014/10/31/177591988.jpg

این بنده خدا اصلا بلد نیست RPG دست بگیره! دستهاشو برعکس گرفته  :cowboy:  . آدم یاد فیلم اخراجیها میوفته رفته بودن عکس یادگاری بگیرن!!! قصد توهین نداشتم فقط شوخی بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

دیشب 5 نفر مسلح "زده به سیم آخر" ، با یک خودرو نفوذ می کنند وسط شهر دمشق. اتوبان فیحاء ، محله عدوی ، تا حدودی نزدیک جوبر

حاجز متحرک مخابرات جویه ارتش شناسایشون می کنه و باهاشون درگیر میشه.

lke0ui2zyp85pjbt7kfx.jpg

http://8pic.ir/images/lke0ui2zyp85pjbt7kfx.jpg

یکیشون خودش رو منفجر می کنه ، 4 نفر دیگه به دست نیروهای حاجز کشته میشن.

در اثر انفجار یک نفر غیر نظامی هم کشته شده ظاهرا.

به نقل از پیچ تحولات سوریه

ویرایش شده در توسط ahmad1361
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر من...عزیز من....

میدونم، حرامه و نمیخوام توجیه کنم، ولی توهر جماعتی همه نوع آدم پیدا میشه

تو جنگ ما هم خیلیا بودن که تو خط کارهای خاصی میکردن، ولی سرآخر هضم بقیه شدن و در آخر شهید شدن

بنده خودم صفحه فیسبوق یکی از این رزمنده های برادر افغان دیدم...خیلی زیبا مینوشت...مخلص کلام، شیعه واقعی

و آتشی حضرت علی بود.. تموم افتخارش این بود که مدافع حضرت زینبه...میگفت از خدا میخوام که شهید بشم.

همین که برخلاف ما لیاقت داشتن برن از حرم دفاع کنن...خیلیه.... امثال من همش ادعا...ولی این ها مثل مرد رفتن تو میدون

اینطور به راحتی با دیدن یک عکس قضاوت نکن....این هایی که دارن پاسور بازی میکنن از خیلی ما ایرانیا و بسیجیا جلوترن

آیت الله العظمی سیستانی  در این خصوص با اشاره به شرایط عرف در جامعه خاطرنشان کرده اند: اگر بازی با آن بدون برد و باخت مالی باشد ، در این صورت بازی با آن بدون برد و باخت مالی اشکال ندارد. 

در این بین نظر آیت الله مکارم شیرازی نیز اینگونه اعلام شده است ؛ بازی با پاسور چنانچه در عرف محل از حالت قمار خارج شده باشد اشکالی ندارد . 

نظر آیت الله جوادی آملی نیز در خصوص شرایط جایز بودن بازی پاسور شبیه به نظرات دیگر مراجع است ، به صورتی که ایشان عنوان کرده اند اگر چیزى در زمان گذشته ابزار قمار بود، ولى فعلاً ابزار قمار نیست، بازى با آن بدون برد ‏و باخت، جایز است.‏

------------------

چه راحت میشه فتوا داد البته ببخشید دوستان مزاحم فتوا دادنتون شدم.

ویرایش شده در توسط Zapad
  • Upvote 14
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر من...عزیز من....

میدونم، حرامه و نمیخوام توجیه کنم، ولی توهر جماعتی همه نوع آدم پیدا میشه

تو جنگ ما هم خیلیا بودن که تو خط کارهای خاصی میکردن، ولی سرآخر هضم بقیه شدن و در آخر شهید شدن

بنده خودم صفحه فیسبوق یکی از این رزمنده های برادر افغان دیدم...خیلی زیبا مینوشت...مخلص کلام، شیعه واقعی

و آتشی حضرت علی بود.. تموم افتخارش این بود که مدافع حضرت زینبه...میگفت از خدا میخوام که شهید بشم.

همین که برخلاف ما لیاقت داشتن برن از حرم دفاع کنن...خیلیه.... امثال من همش ادعا...ولی این ها مثل مرد رفتن تو میدون

اینطور به راحتی با دیدن یک عکس قضاوت نکن....این هایی که دارن پاسور بازی میکنن از خیلی ما ایرانیا و بسیجیا جلوترن

:rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:  :rose:

واقعا به فرماندهان دلاور سپاه حق میدم این ها از بند پوتین بستن تا سیگار و پاستور و حتی ایستادن یک سرباز و رزمنده هیچی یاد نگرفتن با دمپایی و سیگار آقا می خواد آرپیجی بزنه

واقعا که من که آموزش های ویژه نظامی دیدم با این ها مقایسه می کنم به فرمانده های سپاه حق میدم بنده خداها چی میکشن

ای کاش بچه بسیجیا میرفتن تا نشون میدادن فاطمی بودن یعنی چی !!

حالا هی بگین شکست ها تقصیر فرمانده سپاه هست رزمنده هاش رزمنده نیست برادر....  

حداقل اینقدر مردند که سینشونو جلو گلوله میزارن................بچه بسجیایی که مرد بودن مثل اینا رفتند....یه سریاشون فقط ادعا هستند....یه سریاشون اینقدر مردند که اگه خودشون نمیرند....دلاوری ومردانگی اینا روزیر سوال نمیبرند...شما که ادعای مردونگیت میشه چرا نرفتی......درود برشرف اینایی که از جونشون گذشتند و دارند با این وحوش میجنگند....مردی شرافت را معنا کردند...شرم بر کسا نی که چشماشونو بر این از جان گذشتگی بستن...وایرادای مزخرف  میگیرن......

ویرایش شده در توسط meysam62
  • Upvote 6
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

جالبه شيشه كانوپي نشكسته حتي ترك هم بر نداشته ! 

چون توی آب افتاده و ایجکت هم یحتمل از ارتفاع پایین بوده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

حالا چون یک جا در حال پاسور بازی کردن هستند یا یکی شون با سیگار به دهن و آر پی جی در حال انداختن عکس هست نمی شه روشون حساب کرد . چطور با یک عکس به توان رزمی یک مبارز پی می برید ؟  -  ضمن اینکه سیگار کشیدن یا نکشیدن هم دلیل بر  بد بودن نیست چه اخلاقی چه نظامی  - توی همین کلیپ هایی که منتشر می شه یکی از رزمنده های حزب الله لبنان در حالی که سیگار می کشید مشغول پاکسازی ساختمون ها با یک تیربار (فکر کنم پی کا) بود.

واقعا به فرماندهان دلاور سپاه حق میدم این ها از بند پوتین بستن تا سیگار و پاستور و حتی ایستادن یک سرباز و رزمنده هیچی یاد نگرفتن با دمپایی و سیگار آقا می خواد آرپیجی بزنه

واقعا که من که آموزش های ویژه نظامی دیدم با این ها مقایسه می کنم به فرمانده های سپاه حق میدم بنده خداها چی میکشن

ای کاش بچه بسیجیا میرفتن تا نشون میدادن فاطمی بودن یعنی چی !!!

حالا هی بگین شکست ها تقصیر فرمانده سپاه هست رزمنده هاش رزمنده نیست برادرا

با توجه به عکس ها به نظر می رسه که درجایی به دور از خطر هستند . جایی که در حال استراحتند.   ضمنا فکر نمی کنم نوع بستن بند پوتین یا سیگار کشیدن و حتی این بازی کردن پاسور تاثیری تو توانایی های فرد برای زدن آر پی جی داشته باشه .

هزاران هزار عکس از رزمنده های خودمون در زمان دفاع مقدس هست که با زیر پیرهنی هستند یا حتی درست به قول شما نایستادن اما این دلیل بر بد بودن اونهاست  هر چند که حساب رزمنده های ما با خیلی های دیگه فرق می کنه و واقعا بی نظیر بودند 

اما در مورد بسیج  می تونم از شما بپرسم که یه بسیجی در طول دورانی که در بسیج هست چه چیزهایی یاد می گیره ؟ منظورم اطلاعات نظامی هست .چند تیر شلیک می کنه ؟ کار با چند سلاح رو بصورت درست یاد می گیره ؟ حضور در مناطق جنگی حتی بصورت شبیه سازی شده را چقدر تجربه می کنه ؟ از نظر پوشش نظامی چقدر در سطح یک نظامی می تونه عمل کنه ؟ 

یه بنده خدایی بود که وقتی نگاهش می کردی با توجه به شرایطی  که در پوشش لباس و پوتینش داشت فکر می کردی که داغون ترین فرد دسته هست اما وقتی تیر مینداخت از هر 10 تا تیرش 10 تاش به مرکز سیبل اصابت می کرد و توانایی های دیگه . پس پوشش دلیلی بر حرفه ای بودن نیست . هر چند هر چی نظم وجود داشته باشه بهتر هست.

همین که این بندگان خدا اینقدر وجود داشتند که رفتن به یک کشور دیگه و در برابر حیوان های داعشی و ... در حال جنگ هستند جای تقدیر و تشکر داره.

و اما در ارتباط با آموزش های ویژه ای که دیده اید . چند بار تا بحال تیری به فاصله ی چند متری شما اصابت کرده ؟ چند بار شاهد انفجار چندین تن مواد منفجره در فاصله ی نزدیک بودید ؟ چند بار تابحال دوستانتون اسیر و سر بریده شدند ؟ چند بار شاهد کشته شدن همرزمانتون بودید ؟

میدان جنگ با میدان تیر و رزمایش و ... زمین تا آسمون فرق می کنه 

ویرایش شده در توسط mohammadhossein
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسم الله الرحمن الرحیم

معرکه مسلحین در ریف قنیطره هم شکست خورد. جنازه هاشون الان روی زمین اطراف تل کروم مونده . ارتش با تک تیرانداز نمیذاره جنازه ها رو عقب بکشن.
جنگنده و بالگرد و توپخونه مسلحین رو درو کردن رسما.

به نقل از پیچ تحولات سوریه
------------------------------------------------
البته باید یکی دو روز دیگه صبر کرد
ولی ظاهرا اولین موج حمله به نتیجه ایی نرسیده

------------------------------------------------------

در روزهای گذشته سایت «بوابة الاهرام» مصر طی گزارشی درباره تمایل آمریکا و روسیه به پایان دادن به بحران سوریه شرح مفصلی نوشته و ویژگی‌های طرحی را برملا کرد که در ‌‌نهایت به برکناری بشار اسد منتهی می‌شود. اطلاعات منتشر شده در این سایت نشان می‌دهد گروهی از مخالفان بشار اسد در قاهره به شدت دنبال این طرح هستند که بدون اشاره به آینده سرنوشت حاکم دمشق، او را از قدرت ساقط می‌کند. این طرح «محرمانه» براساس کنار گذاشتن بشار اسد و مدیران درجه یک و دو دستگاه‌های امنیتی و نظامی بنا شده است که بلافاصله بعد از آن یک حکومت انتقالی متشکل از شورای نظامی موقت، دولت موقت، پارلمان موقت و دستورالعمل مشخص برای دوره انتقالی جهت تضمین حقوق اقلیت‌های قومی و مذهبی شامل علویان، مسیحیان، دروز، اسماعیلی‌ها، کرد‌ها، ترکمن‌ها، سریانی‌ها و آشوریان است. همچنین در این طرح تأکید شده است که برای جلوگیری از هرج و مرج در سوریه و ممانعت از قدرت گرفتن گروه‌های افراطی، بخشی از دولت و ارتش فعلی باید حفظ شود. در این طرح پیش‌بینی شده است شورای نظامی که جایگزین بشار اسد خواهد شد، از ۱۵ نفر تشکیل می‌شود که تمام مذاهب و اقوام سوریه را نمایندگی خواهند کرد. پارلمان آینده سوریه نیز از ۱۰۱ نفر تشکیل می‌شود که به شکل زیر توزیع می‌گردد:
-۲۵ درصد پارلمان آینده در اختیار مخالفان داخل و خارج رژیم بشار اسد با تمام تنوع فکری و سیاسی آنها خواهد بود.
-۲۵ درصد دوم به «تنسیقیات» و گروه‌های فعال در تظاهرات ضد اسد در داخل اختصاص دارد.
-۲۵ درصد سوم به شخصیت‌های نظامی و مدنی رژیم حاکم تعلق دارد که در صف مدیران درجه یک و دو قرار نداشتند.
-و ۲۵ درصد آخر به جامعه مدنی سوریه اختصاص دارد که شامل بازرگانان، استادان دانشگاه، معلمان، روحانیون، زنان، کارگران، کشاورزان و.. که هیچ وابستگی به رژیم از یک سو و مخالفان آن از سوی دیگر ندارند.
با شکل‌گیری چنین ساختار سیاسی موقت تا برگزاری انتخابات جدید پارلمانی در سوریه، قانون اساسی ۱۹۷۳ که توسط پدر بشار اسد تدوین گشت، ملغی شده و قانون اساسی سال ۱۹۵۰ بطور موقت تا تدوین قانون اساسی جدید مبنا قرار خواهد گرفت. علاوه بر این در این دوره موقت هیچ قانونی بر ضد احزاب دیگر یا منع آنها از فعالیت سیاسی خود نباید صادر شود. اما حزب بعث سوریه منحل خواهد شد و دارایی‌ها آن در تصرف حکومت جدید خواهد بود. همچنین پارلمان فعلی و مجالس محلی که توسط نظام آل اسد بوجود آمدند، همگی منحل خواهند شد. در طرح محرمانه همچنین پیشنهاد شده دولت موقت که از میان تکنوکرات‌ها برگزیده خواهد شد در اولین گام خود تمام زندانیان سیاسی و آنهایی که در اثر مشارکت در تظاهرات بر ضد بشار اسد به زندان افتاده‌اند را آزاد کند.
خبر سایت «بوابة الاهرام» که به دولت جدید مصر نزدیک است، خواه درست باشد یا غلط، عوامل دیگری در ارتباط با رویدادهای سوریه ظاهر شده است که نشان می‌دهد وضعیت این کشور جنگزده آبستن حوادثی است و ممکن است شرایط حاکم بر آن به طور کلی تغییر یابد و در ‌‌نهایت به کنار گذاشتن بشار اسد منجر شود. مهم‌ترین این عوامل نزدیکی روسیه به ترکیه، گسترش روابط عربستان سعودی با روسیه، وضعیت وخیم اقتصادی و نظامی رژیم سوریه و فشارهای فزاینده اقتصادی و سیاسی بر جمهوری اسلامی
...

با تشکر از ارسال این خبر و متعاقب اون تحلیل

البته شما به نارسایی تحلیل و خبر اشاره کردید ولی من از منظر خودم چیزی اضافه کنم، با توجه به روند بحران سوریه و حرکت های سیاسی اخیر میشه اطمینان داشت که تلاشهایی برای حل و فصل سیاسی در جریان هست تا اینجا تقریبا مسلمه که راه حل نظامی برای هیچکدام از دو طرف، حداقل در کوتاه مدت جواب نخواهد داد.

اما طرفین ذینفع در این بحران در طی این راه حل سیاسی قطعا امتیاز رد و بدل خواهند کرد، چیزی که این خبر و تحلیل نادیده گرفتن در درجه اول ایرانه.

تقریبا در جای جای تحلیل به ایران اشاره شده، به کمک های سیاسی نظامی و نتیجتا به نقش ایران ولی در بخش امتیازی و منفعتیش کلا نادیده گرفته شده که با توجه به منبع عربی خبر از یک سو و منبع تحلیل که رادیو فردا هست و طبعا جبهه اپوزوسیونی نسبت به ایران داره، از سوی دیگر، این امر طبیعیه.

در بخش روسی قضیه به مشکلات روسیه اشاره شده و طبعا به خواننده القا میشه که روسیه کوتاه اومده و راضی به تقسیم امتیاز شده ولی در اینجا چند نکته نادیده گرفته شده.

در بخش تقسیم امتیازها تقریبا چیزی عاید روسیه نشده، 25 درصد از پارلمان موعود در دست بعثیهای درجه 3 به بعد تقریبا با صفر برابری میکنه، 25 درصد آخر هم که با مشارکت همه باشه و به تناسب تقسیم بشه چیزی بیشتر از 7 یا 8 درصد نمیمونه، با اون 25 درصد یعنی کمی بیش از یک سوم و باز یعنی در یک اکثریت پارلمانی قابل نادیده گرفتن و باز یعنی صفر.

و باز به عبارت دیگه لیبی جدید، آیا روسیه (من مثل خبر و تحلیل به نحو معجزه آسایی ایران رو نادیده میگیرم) این چند سال برای همین سهم در مقابل جبهه غربی عربی ایستاد، حالا چه در سازمان ملل یا در عرصه کمکهای نظامی اقتصادی.

اگر فشار کنونی غرب بر روسیه یکی از دلایلش مواضع روسیه در سوریه باشه، آیا دستگاه سیاسی روسیه این رو پیش بینی نکرده بود که حالا با بالفعل شدن فشارها به ناگهان عقب بکشه؟ اون هم تا حد خداحافظی با هر چه منافع در سوریه داشته؟ پیش بینی نکردن که غیر ممکنه میمونه عقب نشینی صد در صدی در برابر فشارها که اون هم به طریق اولی خوب اصلا از اول وارد ماجرا نمیشد، چه تلاش بیهوده ای بود ...

یک نکته دیگه که خبر و تحلیل نادیده گرفتن گروههای مسلح هستن، بخصوص داعش و نصره، نصره که رسما القاعده هست و در جبهه مخالفین بعد از داعش قویترین، داعش هم که از القاعده بدتره.

خوب اینها چی میشن؟ به نحو معجزه آسایی حذفشون میکنن؟!

در ضمن روزنامه عربی نزدیک به سیسی معرفی شده، جالبه بدونید بعد از انتخابات ریاست جمهوری سوریه و اتتخاب بشار، سیسی و ابومازن از اولینهایی بودن که انتخاب دکتر بشار اسد رو بهش تبریک گفتن.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شما از همین العان یه افتافه بگیر به این اتحاد

http://8pic.ir/images/i21w0c30o7mxmbiw0cge.png

در ضمن هدف از فرستاده عزیزان افغانی به سوریه چیزی مهمتر از  جنگیدنشونه تو این تاریخ

icon_cheesygrin icon_cheesygrin

این 2تا لبخند واسه حول هوش 10 تا 15 سال دیگست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پست من برای زیر سوال بردن این افراد نبود و فقط برای مقایسه نیروهایی بود که تحت امر فرماندهان سپاه می جنگند و مطمئنا اون بسیجی با اون ایمان و اخلاص از اینا در میدان نبرد سر تر هستند و کارایی بیشتری دارند

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اعصاب نذاشتن برای آدم این انسانهای متحجر...فکر کردن هر کی بسیجی و سپاهی هست  معصومه!!!!

ویرایش شده در توسط iMosi
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به عقیده ی من تحولات آینده جنگ سوریه اینقدر دراماتیک نخواهند بود که دوستان اشاره کردند.

مانباید این حقیقت رو از یاد ببریم که دولت سوریه و کشورهای حامی دولت سوریه در وضع مالی مناسبی برای حمایت از سوریه نیستند...اما به عقیده ی من این همه ی داستان سوریه نیست.

به عقیده من به جای اینکه کشور سوریه رو به جناح های علوی و شیعی و مسیحی و دروزی و سنی و کرد تقسیم کنیم و پیشاپیش منتظر تجزیه این کشور باشیم باید نگاه جدید و نوینی در مورد مساله سوریه داشته باشیم.

اگرنگاه عمیق و دقیقی به جغرافیای کشور سوریه داشته باشیم میبینیم کشور سوریه شامل بخش های زیر می باشد

http://8pic.ir/viewer.php?file=9f2jzlsrurmctlvont9z.jpg

-محدوده ی غرب سوریه: این محدوده شامل استان های دمشق و درعا و سویدا و قنیطره و حمص و حماء و حلب و ادلب می باشد که  که نزدیک به هفتاد تا هشتاد درصد از جمعیت مردم سوریه در این استان ها زندگی می کنند.

چنانچه نگاه دقیقی به وضعیت دمشق و ریف آن داشته باشیم میبینیم که غوطه شرقی دمشق از هر جهت در محاصره سنگین نیروهای حزب الله و ارتش سوریه قرار دارد که به نظر می رسد با پاک سازی غریب الوقوع منطقه ی جوبر و شعله ور شدن جبهه دوما شاهد آزادسازی سریالی مناطق غوطه شرقی دمشق باشیم،در غوطه غربی ماه هاست که مسلحین در داریا و معضمیه و مناطق جنوبی تر مانند خان الشیخ تحت محاصره هستند و عملا فرصت هرگونه  عملکردی آز آنها گرفته شده است.

http://8pic.ir/images/nzwcnj725ohmsg76chaw.jpg

کمی به شمال حرکت میکنیم، به حمص میرسیم، نزدیک به یک سال است که بزرگراه حمص – دمشق دارای امنیت کامل است و شهرحمص که پس از پاکسازی کامل و اخراج مسلحین روزهای آرامی را سپری میکند، البته مختصر مشکلاتی در ریف شمالی به خصوص در الرستن و تلبسیه مشاهده میشود( مسلحین هرچه قدر هم که خود را به آب و آتش بزنند محاصره اند و گهگاهی با راکت های فیل و بمب بشکه ای از آنها پذیرایی میشود)، از اهمیت بادیه سوریه و حقل الشاعر و فرودگاه تیاس و شهر تدمر غافل نشویم که گهگاهی از سمت داعش در معرض خطر قرار میگیرند، اما همه چیز تحت کنترل است بعد از شکست سختی که داعش چندماه پیش از سهیل حسن خورد....به مرز لبنان می رویم...می رسیم به قصیر( بخوانید استالینگراد جنگ جهانی اول)، یادش به خیر روزی قصیر محل آموزش و تسلیح مسلحین بود برای خودش غده ی بدخیم سرطانی بود که بدجور ارتش سوریه را آزار میداد اما خب الان محل آموزش و پشتیبانی نیروهای لبنانی و نیروهای دفاع وطنی است از یاد نبریم که روزی حمص پایتخت به اصطلاح انقلاب سوریه بود اما حالا پایتخت مقاومت سوریه است.(از کجا به کجا رسیدیم).حالا حمص تکیه گاه امن محور مقاومت است، شهری که زمانی خنجری در قلب ارتش سوریه بود.

http://8pic.ir/images/821hkodjti1ejy23wp5o.jpg

در شمال استان حمص، استان حماه قرار دارد که مرکزی ترین نقطه ی کشور سوریه است، زمانی تروریست ها با تصف محرده و خطاب در شرف  تهدید و تصرف شهر حماه قرار داشتند اما حالا تا مورک عقب نشانده شده اند، تقریبا تمامی استان حماه و ریف آن به جز کفر زیتا و خان شیخون تحت کنترل ارتش سوریه هستند و حالا تروریست ها در حال ثانیه شماری برای حمله ارتش سوریه برای باز پس گیری خان شیخون و کفر زیتا و فرار دسته جمعی از این دو شهرهستند.

http://8pic.ir/images/3sus0syyacfsesajp0x0.jpg

به ادلب می رویم...استانی شمال در همسایگی استان حلب و لاذقیه و حماه و هم مرز با ترکیه، اوضاع ارتش سوریه در استان ادلب کاملا پدافندیست،به جز شهر ادلب مرکز استان ادلب و تمامی روستا های مجاور بزرگراه ادلب – اریحا- جسرالشغور- لاذقیه تمامی نقاط ریف ادلب تحت اختیار مسلحین است که به نظر میرسد تا روشن شدن وضعیت محاصره مسلحین در حلب و رسیدن نیروهای متحد ارتش سوریه و شیعیان به نبل و الزهرا در استان حلب  آرایش ارتش سوریه در این استان از حالت دفاعی به تهاجمی تغییر نخواهد کرد.البته از یاد نبریم دو شهر مهم معره النعمان و سراقب پایگاه سنتی اخوان المسلین هستند که این خود از عواملی است که پیش روی در این استان را کندتر میکند، البته به نظر می رسد وضعیت وضعیت استان ادلب این چنین پایدار نماند،با توجه به این که چندی پیش نیروهای مستقر در وادی الضیف و حامدیه به صورت هوشمندانه ای با توجه به حمله ی گسترده جریان تکفیری، به مورک در ریف شمالی حماه عقب نشینی کردند،

http://8pic.ir/images/tmxjlvik0dgcjhbvlqbo.jpg

به حلب(دومین شهر بزرگ سوریه و پایتخت اقتصادی سوریه ) میرویم، تا یک سال پیش ارتش سوریه خود در نیمه غربی و بخش جنوبی ریف حلب به خصوص السفیره محاصره بود و با توجه به مسدود بودن مسیر خناصر و مسیر بزرگراه بین المللی دمشق –حلب به نظر میرسید سقوط ارتش سوریه در حلب حتمی است تا اینکه سهیل حسن و نیروهای شیعه وارد عمل شدند، به گونه ای که هم اکنون مسلحین در نیمه شرقی شهر حلب محاصره شده اند و بخش های گسترده ای از ریف شمالی و شرفی حلب تحت کنترل ارتش سوریه هستند و هیچ بعید نیست که به ساعت صفر برای آغاز شمارش پایان بحران سوریه ، که همان شکست حصر دو شهرک شیعه نشین نبل و الزهراست برسیم، هم اکنون رزمندگان شیعه فاطمیون و حزب الله و ارتش سوریه تا8 کیلومتری نبل و االزهرا پیش روی کرده اند و خود را برای شکستن حصر این دو شهرک آماده می کنند.این در حالی است که تاکنون تعداد بسیار زیادی از مسلحین همراه با خانواده های خود  از ترس محاصره حلب و دچار به وضعیت مسلحین در حمص قدیمه ، با توجه با باز بودن بزرگراه کاستیلو، درحال فرار گسترده به ریف شمالی حلب و مرزهای ترکیه هستند.

چنانچهای پیروزی بزرگ در حلب محقق گردد ارتباط ریف شمالی و ریف جنوبی قطع خواهد گردید،آزاد سازی مناطقی همچون کفر حمره و حریتان و حتی خان عسل دور از ذهن نخواهد بود، با توجه به رزمندگان ماهر و کارکشته نبل و الزهرا که از حالت پدافندی خارج شده و آرایش آفندی خواهند گرفت و حجم عظیم تسلیحاتی که تا کنون در السفیره انبار شده است و از ابتدای بحران سوریه تاکنون از آنها استفاده نشده است، ارتش سوریه قدرت ما فوق تصوری خواهد یافت که توانایی ورود به عرصه درگیری های ادلب و پاکسازی مرز خود با ترکیه را خواهد یافت، از یاد نبریم که هفته هاست سرهنگ سهیل حسن در جنوب خان شیخون در حال برنامه ریزی برای تصرف خان شیخون و پاک سازی ریف جنوبی ادلب است....

از یاد نبریم که استان ادلب و محدوده جبل الزاویه دارای بافت های شهری گسترده مانند آنچه که در حلب  و دمشق دیدیم نیستند، پس از جنگ شهری و مصائب آن در استان ادلب مانند آنچه در دمشق میبینیم خبری نیست، از یاد نبریم که در جبل الزاویه فقط مجموعه ای از روستاهای پراکنده و پرشمار تحت سیطره مسلحین وجود دارد که حتی تعدادی از این روستاها  طرفدار ارتش سوریه هم هستند و این به آن معناست که با آزاد سازی استان ادلب در صورت آزاد سازی استان حلب در زمان بسیار کوتاه تری از دیگر استان های سوریه خواهد بود.

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بسیجی داریم فیلم پورنو می بینه!!! عکس پورن استار میذاره رو پیج فیسبوکش...باکیشم نیست!...لطفا دهن منو باز نکنید!! :-x

جزء یگانهای رسمی سپاه هم هست!!

شما انگار فقط اسم بسیجی رو می بینید و بقیشو نمی خونید ایمان و اخلاص رو هم در ادامه اوردم که اونی به قول خودتون بسیجی که از اون غلطا می کنه دیگه ایمان و اخلاص نداره

• Upvote 5
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.