death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

والا من نه کاری به پاسورشون دارم نه سیگارشون ولی انصافاکسی که ار پی جی رو بلد نیست دستش بگیره رو نمیفرستن تو دهن ازدها اینا خوب اموزش ندیدن باید قبل نبرد بیشتر اموزش میدیدن همین داعش با همه بی سر وته  خرکی حمله کردنش کمپ اموزشی داره من تا حالا یه عکس ندیدم که تسلیحات رو نتونن درست تو دسستشون بگیرن! 

اخه از نیرویی که طرز صحیح دست گرفتن سلاح انفرادیش رو بلد نیست چ انتظاری میشه داشت همین الانشم انصافا سرشون بالا هست 

• Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان  که  راه بازه، میبینیم همین دمپایی پوش ها و سیگار به دست ها مردش بودن و رفتن، کسی هم جلوی بچه بسیجی ها رو نگرفته، میتونن برن، ولی نمیدونم چرا به طوز کاملا اتفاقی تعداد بسیجی هایی که از نظر شما قراره توی میدون جنگ هفتاد و دو فرقه سوریه معجزه بکنن و با یک تفنگ همه رو قلع و قمع کنن، خیلی کمتر از همین بچه های فاطمیون هست. البته من منکر زحمت های سپاه نمیشم، ولی جدیدا خیلیا دارن در حق این بچه های فاطمیون و دیگر شیعیان ظلم میکنند.

منم قبلا میگفتم چرا اونا که رفتن پیاده روی اربعین نرفتن به جاش سوریه، ولی فکر کردم با خودم که وقتی نشستم توی خونه خودم، میبینم این حرف خیلی بی انصافی هست و اشتباه میکردم. در کل حرف زدن خیلی آسون هست و فاصله حرف تا عمل بسیار.

اینکه میگید نمیشه رفت اصلا صحیح نیست، این همه شهید به اسم مدافع راه حرم تشییع شدن و دارن میشن توی کشور، خیلی از اینها خودشون رفتن و بدون هیچ ارگان و سازمانی. اینجوری هم نیست که نشه رفت. ارادش باشه تا تهش میشه رفت.

دوست عزیز چندتا پست توضیح دادم این موقع شب جای بحث نیست اما شما زمانی که آموزش نظامی ندیدی و حتی از اعزام و خیلی مسائل دیگه مطلع نیستی من چی بحث کنم دوباره تکفیر بشم

اشتباه کردم این بحث رو راه انداختم فکر کردم دوستان نظامی و آگاه به امور و مسائل هستن اما بیشتر از روی احساسات و بی اطلاعی هست

من تسلیم دیگه بحث رو ادامه نمیدم

یا علی

والا من نه کاری به پاسورشون دارم نه سیگارشون ولی انصافاکسی که ار پی جی رو بلد نیست دستش بگیره رو نمیفرستن تو دهن ازدها اینا خوب اموزش ندیدن باید قبل نبرد بیشتر اموزش میدیدن همین داعش با همه بی سر وته  خرکی حمله کردنش کمپ اموزشی داره من تا حالا یه عکس ندیدم که تسلیحات رو نتونن درست تو دسستشون بگیرن! 

اخه از نیرویی که طرز صحیح دست گرفتن سلاح انفرادیش رو بلد نیست چ انتظاری میشه داشت همین الانشم انصافا سرشون بالا هست 

احسنت برادر دوساعته ماهم همینونو توضیح میدیم تکفیر نشی صلوات بفرست

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ما کارمون از تکفیر گذشته ما رو به عنوان یه حقیقت تلخ پذییرفتن ;)

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز چندتا پست توضیح دادم این موقع شب جای بحث نیست اما شما زمانی که آموزش نظامی ندیدی و حتی از اعزام و خیلی مسائل دیگه مطلع نیستی من چی بحث کنم دوباره تکفیر بشم

اشتباه کردم این بحث رو راه انداختم فکر کردم دوستان نظامی و آگاه به امور و مسائل هستن اما بیشتر از روی احساسات و بی اطلاعی هست

من تسلیم دیگه بحث رو ادامه نمیدم

یا علی

احسنت برادر دوساعته ماهم همینونو توضیح میدیم تکفیر نشی صلوات بفرست

به این میگن فرار از بحث.
هیچ کس اینحا منکر لزوم آموزش مناسب این گروه ها نیست، اتفاقا ما هم قبلا انتقاد کردیم که چرا با عدم آموزش کافی این ها رو میکنند گوشت دم توپ. کسی نگفته بچه های فاطمیون آموزش کافی دارن.

مشکل حرف شما چیز دیگه ای بود. شما به دمپایی و سیگار و پاسورشون گیر دادی که هیچ ربطی به کفایت یک رزمنده در میدان جنگ نداره. اولا اینکه هیچ فعل حرامی انحام ندادن و کارشون از نظر اخلاقی یا شرعی مشکلی نداره. ثانیا نیروهای نیوی سیلز آمریکا هم ممکنه مشروب بخورن و ورق بازی بکنن، ولی در میدان جنگ شاید چندین نفر رو هرکدومشون حریف باشند. پس اینکه بگیم مشکل شما فقط آموزش این بندگان خدا بود صحیح نیست. کاملا در کلامتون واضحه که اصلا به مذاقتون خوش نیومده اون صحنه پاسور بازی کردن. اگر مشکل شما صرفا آموزششون و نحوه آر پی جی دست گرفتنشون بود که مشکلی نبود، ما هم قبول داریم آموزش اینها خوب نیست اصلا، هرچند باز هم دارن واقعا خوب عمل میکنن نسبت به سطح آموزش.ولی باز هم لازمه بگم، اینا مردش بودن و رفتن، فاصله حرف خالی تا عمل بسیار هست. نمیگم همشون فرشته اند، شاید جنس خراب هم توشون باشه، توی هر گروهی پیدا میشه اصن.

در آخر هم اینکه نمیدونم چرا جدیدا توی انجمن مد شده یه عده یک حرفیو چند پهلو و بعضا با کنایه میزنن و بعدش در جواب بقیه، سریعا اونها رو به احساساتی شدن و بی اطلاعی متهم میکنن. اصلا ما بی اطلاع و احساساتی، شما مطلع و غالب بر احساسات. ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ای دوستان اموزش ویژه دیده رزمی کار تک تیرانداز"

تا حالا شده تو یک پپادگان دور افتاده تو ناکجا اباد سه چهار ماه گیر کنید؟

شده  تفریحتون بشه لیگ جنگ انداختن جیر جیرک؟

و تعین قهرمان  لیگ وحرف زدن در مورد جیرجیرکهای روستایتان؟

تو چنین شرایطی هرکسی به یک چیزی پناه میبرد کسی که سعادت دارد به نماز و دعا

کسانی به بازی کردن و و قت گذرانی

کسی هم مثل من بی لیلقت همدمشان سیگارشان میشود و عمری که در پس دود سیگار میگذرد.

فکر میکردماین جنگ اخیر برای خیلی ها مشخص کرد که جنگیدن به رخت و لباس نیست و دنپایی پوش ها و پا برهنه ها این را ثابت کردند

اما

انگار خیر هنوز هم که هنوز است ............................

مگر زمان جنگ همه رزمندگان ما امام ومعصوم بودند؟ تویشان عرق خور داشتیم.تیغ زن داشتیم.خال باز داشتیم مومن هم زیاد داشتیم

همه جا خوب و بد دارد

باز هم اینها وجود داشته انند و رفته اند به استقبال شهادت

الان که راه شهادت باز باز است چرا شما نمیروی؟

نکند انتظار داری استخدام سپاه شوی حقوق دلاری بگیری و با ایلوشین ترانسفر شوید سوریه

نخیر عزیز جان

سنگ یزرگ نشانه نزدن است

منی که تن بیمار را بهانه میکنم هم وجودش را ندارم بروم

وگرنه خیلی ها رفته اند و باز هم میروند

انوقت این منافقان کوردل و مسایلی که شما میدانید و ما نمیدانیم چیست؟؟

خیلی ها  اینجا ادعا داشتند نیروی ویژيه فلان جا هستند اما در بحث تخصصی قافیه باخته اند

دل که بخواهد تن هم فاطمی و زینبی میشود باقی بهانه است

به خدا که این برادران افغانی ما از

خون و پوست و گوشت ما هستند و اسوه ایثار

اینها شیعه واقعی مولا علی هستند

خواهش میکنم از شما اجرشان را بی قرب نکنید

• Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موفقیت حزب‌الله در دستگیری مسئول عملیات خارجی به جرم خیانت

پس از مدتها حدس و گمان در باره هویت جاسوس دستگیر شده در رده‌های بالای حزب‌الله لبنان، مجموعه‌ای از رسانه‌های لبنانی، عربی و غربی مدعی هستند که جاسوس دستگیر شده، هیثم محمد شوربه مسئول واحد عملیات خارجی حزب‌الله بوده است. این اتفاق اگر چه از سویی مهم‌ترین نفود سازمان‌های اطلاعاتی صهیونیستی در تاریخ حزب‌الله محسوب می‌شود ولی از سوی دیگر، به سبب غلبه بر یک چالش بزرگ امنیتی، موفقیتی برای حزب‌الله محسوب می‌شود.

به گزارش «تابناک»، در حالی که تاکنون حزب‌الله لبنان از اعلام تائید یا تکذیب هویت جاسوس دستگیر شده، خودداری کرده است، پایگاه خبری النشره، روزنامه لبنانی دیلی استار، روزنامه کویتی الرای و روزنامه آمریکایی واشنگتن پست مهم‌ترین منابعی هستند که مجموعه‌ای از اطلاعات تائید نشده را در باره فرد دستگیر شده، همکاران وی و تبعات خیانت وی به حزب‌الله منتشر کرده‌اند.

واشنگتن پست به نقل از منبع لبنانی ناشناسی نوشته که فرد دستگیر شده که از سال 2008 تاکنون در راس واحد عملیات خارجی حزب‌الله بوده است، اطلاعاتی را به سازمان جاسوسی رژیم اسرائیل، موساد انتقال داده است. این منبع اظهار داشته که حزب‌الله علی‌رغم آسیب‌های جدی که از این مزدور دریافت کرده است، دستگیری وی را یک موفقیت جدی می‌داند. پیش از این و در سال 2011، نیز سید حسن نصرالله رهبر حزب‌الله اعلام کرده بود که دو نفر از اعضای سازمان که دستگیر شده‌اند به جاسوسی برای سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، سی‌آی‌ای اعتراف کرده‌اند.

گفته می‌شود که دستگیری شوربه با استفاده از کمک‌های ایران صورت گرفته است و پس از آن صورت گرفته است که حزب‌الله به حضور یک نفوذی در رده‌های بالای خود شک کرده است. در دوره مورد نظر، حزب‌الله دو فرمانده ارشد خود یعنی عماد مغنیه و حسان اللقیس را در عملیات تروری که تصور می‌رود ماموران اسرائیلی در آن نقش داشته‌اند از دست داده، چند عملیات خارجی حزب‌الله ناکام مانده، برخی از عناصر حزب‌الله در کشورهای دیگر دستگیر شده و چند مامور حزب‌الله در سرزمین‌های اشغالی از دست رفته‌اند.

در سال 2012 حمله به یک اتوبوس در شهر بورگاس بلغارستان، به کشته شدن راننده و پنج جهانگرد اسرائیلی منجر شد. مقامات اسرائیلی مدعی نقش داشتن حزب‌الله در این حمله شدند و این حمله از جمله دلایلی بود که باعث شد اتحادیه اروپا، حزب‌الله را گروهی تروریستی بنامد. اکنون روشن شده است که اطلاعات داده شده توسط عوامل نفوذی باعث شده است که رژیم اسرائیل، پیشاپیش از این حمله باخبر باشد.

مقامات بلغاری دو تن به نام‌های میلاد فراح معروف به حسین حسین و یک شهروند کانادایی به نام حسن الحاج را به عنوان عاملان این حمله معرفی کردند. دیلی استار در این باره نوشته است که ظاهرا بمب پیش از موعد مقرر و رسیدن به هدف اصلی منفجر شده است.

گفته می‌شود که شوربه و چهار فرد دیگری که به جرم همکاری با وی دستگیر شده‌اند، اکنون در دادگاه‌های حزب‌الله در حال محاکمه هستند. شوربه 42 ساله که در خانواده‌ای مذهبی از جنوب لبنان بزرگ شده و پس از چند ماه تعقیب و مراقبت بازداشت شده است، در دوره‌ای مسئول حفاظت از نصرالله نیز بوده است و سپس به فرماندهی واحد 910 یا واحد عملیات خارجی حزب‌الله رسید. تصور می‌رود که وی در یکی از سفرهای کاری به کشورهای آسیایی به استخدام رژیم اسرائیل در آمده باشد.

پایگاه خبری النشره که خبر دستگیری شوربه را به عنوان ضربه‌ای بزرگ به سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل در مسیر نفوذ به حزب‌الله مطرح کرده، نوشته که وی به عنوان یک بازرگان به کشورهای آسیایی سفر می‌کرده و هشت سال پیش به استخدام دشمن درآمده است. اطلاعاتی که وی به اسرائیل داده، در شهادت عماد مغنیه در سال 2009 و حسان اللقیس در سال 2013 نقش داشته است. دستگیری وی پس از بازگشت از یک سفر خارجی و دیدار با رابطان اسرائیلی صورت گرفته است.

روزنامه الرای نیز مدعی شده است که شوربه در گرفتاری دو تبعه ایرانی به نام‌های فیضی و فرجی در جمهوری آذربایجان نقش داشته است. به نوشته ابن روزنامه، وی هشتصد هزار دلاری را که از طرف اسرائیلی دریافت کرده است، صرف خرید املاک در جنوب لبنان کرده است.

http://www.tabnak.ir/fa/news/461046/%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%AD%D8%B2%D8%A8%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%B1%D9%85-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%AA

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ولی همه اینها به کنار...در این شیر بچه های هزاره چیزی وجود داره که از زبان یکی از مسلحین باز گو می کنم.

در برابر حملات پشت سر هم نیروهای انقلابی در مناطقی که به تازگی تصرف کرده بودند ایستادگی جانانه ای کردند.وقتی فشار حملات روشون زیاد می شد کمی عقب نشینی می کردن و دوباره خط دفاع قوی رو تشکیل می دادند و از منطقه اصلا کامل عقب نشینی نمی کردن. شعارهای فرقه گرایی شیعی سر می دادند و تهدید می کردن به زودی محاصره نبل و زهرا شیعه نشین در نزدیکی عندان رو خواهیم شکست.

این مطلب رو یکی از نیروهای جیش المجاهدین نوشته. :

این طور که این وحوش داعشی سوری در پیچ اش نقل کرده

بنابراین این افغانی ها که کمتر از دو هفته آموزش نظامی دیده اند به زبان عربی کاملاً مسلط بوده اند

که به زبان عربی توانسته اند وحوش داعشی را به زبان عربی تهدید کنند که محاصره نبل و زهرا را خواهند شکست

افغانی هایی که به عربی مسلط باشند و مقیم سوریه باشند

به عکسی که از مداحی مداح اهل بیت حمید علیمی در حالیکه لباس نظامی بر تن دارد در سوریه گرفته توجه کنید

177284_849.jpg?w=400&h=320

6204_477954945612193_1921750718_n.jpg

من اکانت گالری نداریم از دوستانی که اکانت گالری دارند عکسی را به گالری منتقل کنند

عکس در اینجا هم هست

همانطور که در اینجا هم گفته شده مداح اهل بیت حمید علیمی در حالیکه لباس نظامی بر تن دارد در دمشق سوریه به زبان فارسی مداحی می کند

یعنی کسانی که مداحی ایشان را می شنوند فارسی می دانند که احتمالاً همان افغانی های مقیم سوریه هستند

که لابد به زبان عربی هم تسلط دارند

و روی پارچه بالای سر ایشان هم نوشته است

حضرت آیت الله العظمی سید صادق شیرازی

این اسم برایتان آشنا نیست ؟

منم همین حرفهای شما را گفتم و تأکید هم کردم که دوستان نیت خوانی نکنند و منو متهم به هواداری از هیچ فرقه ای نکنند

پست زدم و گفتم که هدفم فقط اطلاع رسانی بود و هوادار هیچ فرقه ای هم نبوده و نیستم

طرفدار وحدت هم هستم

ولی مثل شما نزدیک بود زیر بار منفی دوستان دفن بشم

ویرایش شده در توسط FBI
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تشکیل ائتلاف مسلح جدید در حلب سوریه

چند گروه مسلح در سوریه، ائتلاف جدیدی را با عنوان "الجبهه الشامیه" در حلب تشکیل دادند.

به گزارش العالم، این ائتلاف جدید از ادغام گروه های مسلحی مانند "الجبهه الاسلامیه"، "جیش المجاهدین"، "نور الدین الزنکی"، " و "جبهه الاصاله و التنمیه" تشکیل شده است. 

بر اساس ویدئویی که این گروه به عنوان بیانیه منتشر کرده است، فرماندهی "الجبهه الشامیه" به عهده "عبدالعزیز سلامه" گذاشته شده است.

گروه های تروریستی در سوریه از سوی طرفهای منطقه ای و بین المللی حمایت مالی، تسلیحاتی، لجستیکی و آموزشی می شوند.

http://www.tabnak.ir/fa/news/461056/%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%A7%D8%A6%D8%AA%D9%84%D8%A7%D9%81-%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D8%AD%D9%84%D8%A8-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

رژیم صهیونیستی خود را برای حمله احتمالی سوریه به این رژیم آماده می‌کند

شبکه تلویزیونی المنار به نقل از روزنامه هاآرتص رژیم صهیونیستی گزارش داد: نظامیان صهیونیستی پس از حملات اخیر هوایی این رژیم به سوریه از ترس حمله متقابل سوریه به آنها اقدامات بازدارنده ای در جبهه شمالی انجام داده است.
احمد عمار طی گزارشی در این باره گفت: در پی حمله اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه و انتظار اسرائیل به واکنش این کشور ، روزنامه صهیونیستی هاآرتص مطلبی درباره تهدید سوریه بر جبهه جولان در سایه بحران این کشور نوشت.
این روزنامه با اشاره به کاهش میزان تهدید در جنگ های سنتی با ارتش سوریه تاکید کرد: خطر حملات نظامی علیه اهداف اسرائیل از طریق مرزهای اشغال شده جولان افزایش یافته است.
روزنامه هاآرتص دلیل این امر را همکاری میان ارتش سوریه با نیروهای حزب الله لبنان که همواره در مرزها حضور دارند برشمرد.
احمد عمار افزود: بر اساس اطلاعات این روزنامه صهیونیستی حزب الله اقدام به ایجاد تشکیلات نظامی در این منطقه کرده و در پی آن چندین عملیات علیه ارتش اسرائیل انجام داده است.
وی تصریح کرد: روزنامه هاآرتص به نقل از منابع خبری صهیونیست ها با اشاره به تحول در جبهه شمالی صهیونیست ها گفته است که نیروهای مقاومت حزب الله لبنان از این منطقه که همچنان در دست نیروهای سوری است برای حمله به اهداف اسرائیل و در واکنش به حملات این رژیم به سوریه استفاده می کند.
وی گفت: اسرائیل در دو دهه گذشته همواره نگران حملات حزب الله در مرز مشترک خود با لبنان و یا وقوع جنگ با سوریه بوده است.
احمد عمار خاطرنشان کرد: فرمانده کنونی منطقه شمالی در ارتش اسرائیل نیز نتوانسته است نگرانی خود را از احتمال حمله به جولان مخفی کند. این در حالی است که وی آمادگی خود را برای درگیری احتمالی با حزب الله در جبهه لبنان اعلام کرده است.
روزنامه صهیونیستی هاآرتص معتقد است که نیروهای حزب الله در عرصه نظامی پس از تجربه جنگ با تروریست های سوریه به پیشرفت های قابل توجهی دست یافته اند.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوستان حالا هی به فرماندهان سپاه ایراد بگیرن . فرماندهان بدبخت نیروی درست و حسابی زیر دستشون نیست وگرنه انقدر دست دست نمی کردن بسیجی های زمان جنگ کجا با اون ایمان مثال زدنیشون ، اون نماز شب هاشون ، اون اخلاصشون و این نیرو های در حال پاسور بازی که از نظر اکثر مراجع حرامه کجا    http://i.aksalser.com/news_pics/2014/10/31/976578479.jpg

این رو که گفتی یاد فیلم اخراجی های یک افتادم حاجی گیر داده بود میگفت شاه و بی بی و سرباز و گیشنیزو شمبلیله و ....

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موفقیت حزب‌الله در دستگیری مسئول عملیات خارجی به جرم خیانت

پس از مدتها حدس و گمان در باره هویت جاسوس دستگیر شده در رده‌های بالای حزب‌الله لبنان، مجموعه‌ای از رسانه‌های لبنانی، عربی و غربی مدعی هستند که جاسوس دستگیر شده، هیثم محمد شوربه مسئول واحد عملیات خارجی حزب‌الله بوده است. این اتفاق اگر چه از سویی مهم‌ترین نفود سازمان‌های اطلاعاتی صهیونیستی در تاریخ حزب‌الله محسوب می‌شود ولی از سوی دیگر، به سبب غلبه بر یک چالش بزرگ امنیتی، موفقیتی برای حزب‌الله محسوب می‌شود.

به گزارش «تابناک»، در حالی که تاکنون حزب‌الله لبنان از اعلام تائید یا تکذیب هویت جاسوس دستگیر شده، خودداری کرده است، پایگاه خبری النشره، روزنامه لبنانی دیلی استار، روزنامه کویتی الرای و روزنامه آمریکایی واشنگتن پست مهم‌ترین منابعی هستند که مجموعه‌ای از اطلاعات تائید نشده را در باره فرد دستگیر شده، همکاران وی و تبعات خیانت وی به حزب‌الله منتشر کرده‌اند.

واشنگتن پست به نقل از منبع لبنانی ناشناسی نوشته که فرد دستگیر شده که از سال 2008 تاکنون در راس واحد عملیات خارجی حزب‌الله بوده است، اطلاعاتی را به سازمان جاسوسی رژیم اسرائیل، موساد انتقال داده است. این منبع اظهار داشته که حزب‌الله علی‌رغم آسیب‌های جدی که از این مزدور دریافت کرده است، دستگیری وی را یک موفقیت جدی می‌داند. پیش از این و در سال 2011، نیز سید حسن نصرالله رهبر حزب‌الله اعلام کرده بود که دو نفر از اعضای سازمان که دستگیر شده‌اند به جاسوسی برای سازمان مرکزی اطلاعات آمریکا، سی‌آی‌ای اعتراف کرده‌اند.

گفته می‌شود که دستگیری شوربه با استفاده از کمک‌های ایران صورت گرفته است و پس از آن صورت گرفته است که حزب‌الله به حضور یک نفوذی در رده‌های بالای خود شک کرده است. در دوره مورد نظر، حزب‌الله دو فرمانده ارشد خود یعنی عماد مغنیه و حسان اللقیس را در عملیات تروری که تصور می‌رود ماموران اسرائیلی در آن نقش داشته‌اند از دست داده، چند عملیات خارجی حزب‌الله ناکام مانده، برخی از عناصر حزب‌الله در کشورهای دیگر دستگیر شده و چند مامور حزب‌الله در سرزمین‌های اشغالی از دست رفته‌اند.

در سال 2012 حمله به یک اتوبوس در شهر بورگاس بلغارستان، به کشته شدن راننده و پنج جهانگرد اسرائیلی منجر شد. مقامات اسرائیلی مدعی نقش داشتن حزب‌الله در این حمله شدند و این حمله از جمله دلایلی بود که باعث شد اتحادیه اروپا، حزب‌الله را گروهی تروریستی بنامد. اکنون روشن شده است که اطلاعات داده شده توسط عوامل نفوذی باعث شده است که رژیم اسرائیل، پیشاپیش از این حمله باخبر باشد.

مقامات بلغاری دو تن به نام‌های میلاد فراح معروف به حسین حسین و یک شهروند کانادایی به نام حسن الحاج را به عنوان عاملان این حمله معرفی کردند. دیلی استار در این باره نوشته است که ظاهرا بمب پیش از موعد مقرر و رسیدن به هدف اصلی منفجر شده است.

گفته می‌شود که شوربه و چهار فرد دیگری که به جرم همکاری با وی دستگیر شده‌اند، اکنون در دادگاه‌های حزب‌الله در حال محاکمه هستند. شوربه 42 ساله که در خانواده‌ای مذهبی از جنوب لبنان بزرگ شده و پس از چند ماه تعقیب و مراقبت بازداشت شده است، در دوره‌ای مسئول حفاظت از نصرالله نیز بوده است و سپس به فرماندهی واحد 910 یا واحد عملیات خارجی حزب‌الله رسید. تصور می‌رود که وی در یکی از سفرهای کاری به کشورهای آسیایی به استخدام رژیم اسرائیل در آمده باشد.

پایگاه خبری النشره که خبر دستگیری شوربه را به عنوان ضربه‌ای بزرگ به سازمان‌های اطلاعاتی اسرائیل در مسیر نفوذ به حزب‌الله مطرح کرده، نوشته که وی به عنوان یک بازرگان به کشورهای آسیایی سفر می‌کرده و هشت سال پیش به استخدام دشمن درآمده است. اطلاعاتی که وی به اسرائیل داده، در شهادت عماد مغنیه در سال 2009 و حسان اللقیس در سال 2013 نقش داشته است. دستگیری وی پس از بازگشت از یک سفر خارجی و دیدار با رابطان اسرائیلی صورت گرفته است.

روزنامه الرای نیز مدعی شده است که شوربه در گرفتاری دو تبعه ایرانی به نام‌های فیضی و فرجی در جمهوری آذربایجان نقش داشته است. به نوشته ابن روزنامه، وی هشتصد هزار دلاری را که از طرف اسرائیلی دریافت کرده است، صرف خرید املاک در جنوب لبنان کرده است.

http://www.tabnak.ir/fa/news/461046/%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%DB%8C%D8%AA-%D8%AD%D8%B2%D8%A8%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%B3%D8%AA%DA%AF%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%85%D8%B3%D8%A6%D9%88%D9%84-%D8%B9%D9%85%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%AE%D8%A7%D8%B1%D8%AC%DB%8C-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D8%B1%D9%85-%D8%AE%DB%8C%D8%A7%D9%86%D8%AA

• Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

بریج در شرق حلب همیشه هدف خمپاره و تکتیر انداز های دشمن هست در ویدئو زیر جبهه الاسلامیه با یک اسلحه دوربین دار سایت نشانه روی یا لانچر کورنت رو منهدم میکنه

http://en.savefrom.net/#url=http://youtube.com/watch?v=UtSJ7XqxRyA&feature=youtu.be&utm_source=youtube.com&utm_medium=short_domains&utm_campaign=ssyoutube.com

نماهنگ "الویل لکم" از گروه  احرار الشام - در این نماهنگ بخوبی مشخصه که این گروه مثل داعش دم از تشکیل خلافت اسلامی میزنه ولی مثل داعش  که ژست ضد امریکایی داره نیست بلکه نوک حملشو فقط به طرف حزب الله و جنگ شیعه و سنی گرفته و در موارد دیگر اظهار نظر نمیکنه نمونه ای کامل از اسلام امریکائی

https://www.youtube.com/watch?v=yrjvdUq4v84&feature=youtu.be

ویرایش شده در توسط armagdon
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.