Parviz

تاپیک جامع قطعنامه ها و تحریم های علیه جمهوری اسلامی ایران

Recommended Posts

32 minutes قبل , mehdipersian گفت:

غرب زدگی بزرگترین بدبختی در تاریخ معاصر ایران هست. بزرگترین ضربه به ایران را این غرب زده ها زدند.

این ها غرب را خدای خودشان میدانند و ایران را حداکثر یک نوکر برای غرب

وقتی این تفکر وجود داره انتظار نداشته باشید یک غرب زده برای ایران کار مفیدی بکند. 

در همین تفکر برجام و ترکمانچای میشود یک تدبیر بزرگ

جدای از این مسائل

چنین طرز تفکری که سعی در شستن و تمیز کردن قرارداد ننگین و خفت آور ترکمنچای داره ، هم خطرناک هست و هم باعث خجالت و ناراحتی

امروز کشور نه درگیر جنگ هست ، نه بخشی از کشور اشغال شده است ، و نه هیچ مورد مشابه دیگری

پس وقتی هیچ اتفاقی نیفتاده است و هیچ بخشی از کشور اشغال نشده است ، این چه تزریق فکری ننگینی هست که سعی داره القا کنه بخشی از کشور رو برای جلوگیری از بخش هنوز اشغال نشده تقدیم بیگانگان کنیم ؟!

بعد هم از بذل و بخشش کشور به بهانه جلوگیری از اشغال بخش هایی از اون با افتخار عده ای دفاع کنند ؟!

در پست قبلی گفتم که امان از دست حسادت ...

اینکه شما در زمان تصدی مسئولیت نتونستین همه برنامه های خودتون رو اجرایی کنین و دلایل اون هر چی بود به کنار و تاریخ در این مورد قضاوت میکنه

مهم این هست که یک کاری برای کشورمون انجام بشه ، توسط هر کسی میخاد انجام بشه در مرحله بعدی اولویت قرار داره ، حتی شخص شخیص جواد خان هم کاری برای کشورمون انجام بدن ازشون باید تشکر کرد

ولی اینکه رقیب من ، یا معاون دیروز من ، بیاد و یک کارهایی رو انجام بده و روابط ایران با همسایگان رو اصلاح کنه و ائتلاف دریایی تشکیل بده و ... و من حسودی کنم این خیلی فکر ناپسندی هست

نیم قرن بعد اصلا نه اسمی از وزیر فعلی هست و نه وزیر سابق ، ولی صحبت از قراردادها و تاثیرات بلند مدت اونها خواهد بود

این نکته رو هم بگم که خودم به شخصه طرفدار وزیر خارجه فعلی نیستم ، یعنی از وزیر خارجه قبلی بیشتر حمایت میکردم تا وزیر فعلی !!!

ولی هر کسی حتی با تفکر کاملا متفاوت با بنده اگر بیاد و برای کشورمون کار درستی انجام بده ازش تشکر میکنم

اولویت نه من هستم و نه شما ، اولویت در مرحله نخست کشورمون هست ، در مرحله دوم هم ملت اولویت هستن و ملت به این دلیل اولویت دوم هستن که عمر کمتری از کشور دارند و هر نسلی کشور رو به امانت در اختیار دارن تا به سلامت به فرزندان خودشون انتقال بدن ، ایران فقط برای من و شما که در حال حاضر زندگی می کنیم نیست ، بیشتر از ما ، ایران برای نسل های آینده است و این نسل های آینده درباره ما قضاوت خواهند کرد ، همانطور که ما درباره نسل های قبل از خودمون قضاوت میکنیم

• Like 4
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مونولوگ دیشب ظریف در کلاب هاوس ناامید کننده تر بود حتی برای  شخصیتی  که اصرار به سقوط داره. شاید واقعا خنده دار به نظر برسه برای فردی که موقعیت های بالایی را در یک دولت تجربه کرده ولی با توجه به موقعیت های خاصی که آقای ظریف شروع به ارائه نظر می کنند و همچنین اظهاراتشون شاید بارزترین ویژگی ظریف را در کنار سایر ویژگی های مطرح شده باید حسادتش دونست. با اینکه غیرقابل باور به نظر میرسه که مگه میشه کسی در این سن و سال و موقعیت ها چنین باشه. بله،میشه.  تکبر به همراه توهم بی بدیل بودن در طول تاریخ یک کشور و بنابراین تحقیر و سرکوب هر فرد دیگه ای که به نظرش میرسه براش یک تهدید هست در این رقابت(!) میتونه به این صفت کودکانه طرف را رهنمون کنه تا جایی که پز انگلیسی دانستنش را حتی به محمود کریمی بده!

ولی فانتزی و تراژدی! در چنین نقل قول هایی خودش را نشون میده :

نقل قول

یکی از سناتورهای نزدیک به ترامپ، در سفری به نیویورک سراغ من آمد و گفت ترامپ از شما برای حضور در کاخ سفید دعوت کرده وقتی به تهران منتقل کردم و گفتم در صورت عدم موفقیت مجازات را می‌پذیرم اما پیام به مراحل عالی نرسید و در سطوح پایین رد شد.

غیرقابل باور هست. خصوصا تکبر و غرور موجود در جمله.

فردی گمان میکنه در یک مسئله کلان و استراتژیک که بسیاری از کارشناسان با تحلیل روش اتفاق نظر داشتند اگر بر خلاف نظر همه اون ها و با استدلال شخصی بره پای کاری و همه چیز بالعکس دربیاد و ضررهای بیشتر و حتی موجودیتی برای کشور ایجاد بشه با "مجازات شخصی خودش" همه چیز حل میشه!! واقعا نمیشه تصور کرد باید خندید به این نگاه یا گریست. مگر این "من" چه کسی است که فرضا مجازاتش را با آسیب موجودیتی به یک کشور و مردمش همسان قرار میده؟ یا چه تصور بچگانه ای است که وجود داره نظام عقده مجازات ایشون را داره که فرضا اگر رفت و موفق نشد مجازاتش کنه ولابد همه چیز حل میشه. اگر مسئله اطمینان و تضمین انتخابش هست که خودش قبل تر میگه که "  هرکس بگوید در روابط بین الملل می توان تضمین گرفت، عوام است.  " خب پس چه؟ 

بعد هم مدام این "من" تکرار بشه. "من" چنین کردم حالا قاسم هم اون گوشه  بود. "من" چنان کردم جلیلی نتونست. محمود کریمی مداح "من" را میخواست خراب کنه. طائب دشمن "من" بود. "من" تصمیمم این بود نظام گفت نه. "من" را به ملاقات دعوت کردند نزاشتند. نظریه "من" این بود و چنین شد.

تا زمانی که برجام کت و ردای امیرکبیر و تندیس  و نشان نصیب می کرد هم همه چیز متعلق به "من" بود و وقتی مشکلات و نقص هاش سرباز کرد همه دشمن این "من" بودند و شدند و همه مشکلات برجام و بعدش دیگه متعلق به "من" نبود بلکه متعلق به "اون ها " بود.

عجیبه واقعا. شاید تسلط بر نفس برای هر سیاستمداری قبل از هر چیز لازم هست.

• Like 6
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
53 minutes قبل , alala گفت:

مونولوگ دیشب ظریف در کلاب هاوس ناامید کننده تر بود حتی برای  شخصیتی  که اصرار به سقوط داره. شاید واقعا خنده دار به نظر برسه برای فردی که موقعیت های بالایی را در یک دولت تجربه کرده ولی با توجه به موقعیت های خاصی که آقای ظریف شروع به ارائه نظر می کنند و همچنین اظهاراتشون شاید بارزترین ویژگی ظریف را در کنار سایر ویژگی های مطرح شده باید حسادتش دونست. با اینکه غیرقابل باور به نظر میرسه که مگه میشه کسی در این سن و سال و موقعیت ها چنین باشه. بله،میشه.  تکبر به همراه توهم بی بدیل بودن در طول تاریخ یک کشور و بنابراین تحقیر و سرکوب هر فرد دیگه ای که به نظرش میرسه براش یک تهدید هست در این رقابت(!) میتونه به این صفت کودکانه طرف را رهنمون کنه تا جایی که پز انگلیسی دانستنش را حتی به محمود کریمی بده!

ولی فانتزی و تراژدی! در چنین نقل قول هایی خودش را نشون میده :

غیرقابل باور هست. خصوصا تکبر و غرور موجود در جمله.

فردی گمان میکنه در یک مسئله کلان و استراتژیک که بسیاری از کارشناسان با تحلیل روش اتفاق نظر داشتند اگر بر خلاف نظر همه اون ها و با استدلال شخصی بره پای کاری و همه چیز بالعکس دربیاد و ضررهای بیشتر و حتی موجودیتی برای کشور ایجاد بشه با "مجازات شخصی خودش" همه چیز حل میشه!! واقعا نمیشه تصور کرد باید خندید به این نگاه یا گریست. مگر این "من" چه کسی است که فرضا مجازاتش را با آسیب موجودیتی به یک کشور و مردمش همسان قرار میده؟ یا چه تصور بچگانه ای است که وجود داره نظام عقده مجازات ایشون را داره که فرضا اگر رفت و موفق نشد مجازاتش کنه ولابد همه چیز حل میشه. اگر مسئله اطمینان و تضمین انتخابش هست که خودش قبل تر میگه که "  هرکس بگوید در روابط بین الملل می توان تضمین گرفت، عوام است.  " خب پس چه؟ 

بعد هم مدام این "من" تکرار بشه. "من" چنین کردم حالا قاسم هم اون گوشه  بود. "من" چنان کردم جلیلی نتونست. محمود کریمی مداح "من" را میخواست خراب کنه. طائب دشمن "من" بود. "من" تصمیمم این بود نظام گفت نه. "من" را به ملاقات دعوت کردند نزاشتند. نظریه "من" این بود و چنین شد.

تا زمانی که برجام کت و ردای امیرکبیر و تندیس  و نشان نصیب می کرد هم همه چیز متعلق به "من" بود و وقتی مشکلات و نقص هاش سرباز کرد همه دشمن این "من" بودند و شدند و همه مشکلات برجام و بعدش دیگه متعلق به "من" نبود بلکه متعلق به "اون ها " بود.

عجیبه واقعا. شاید تسلط بر نفس برای هر سیاستمداری قبل از هر چیز لازم هست.

با سلام خدمت همه دوستان گرامی

هنوز استعفای ظریف در ماجرای سفر بشار اسد به تهران برای من قابل هضم نیست که چگونه یک دستاورد و پیروزی را با عمل خود تحت الشعاع قرار داد . شاید من از پشت پرده سیاست با خبر نباشم ولی برخی رفتارها به هیچ عنوان قابل توجیه نیست . بماند که این دوستان گفته های سابق خود را نیز فراموش کرده اند و اکنون خلاف همان ها صحبت می کنند . البته آقای ظریف تنها نیست و این رفتار شامل طیف همفکر او نیز می شود . آنجا که رهبری از آتش زدن برجام در برابر پاره کردن آن توسط ترامپ سخن می گوید و شخص بالاتر همین وزیر امور خارجه به مسخره می گوید برخی فکر می کردند منقلی هست و می توانند قطعنامه ها را در آتش بیندازند!

https://jamejamonline.ir/fa/news/1005815/روحانی-برخی-فکر-می-کردند-منقلی-هست-و-می-توانند-قطعنامه-ها-را-در-آتش-بیندازند

• Like 4
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

زمانی که برجام امضا شد اقای ظریف در جواب اقای فواد ایزدی که گفت ترامپ گفته این توافق را لغو می کند . ایا ایشان واقع بین بود که برای این احتمال یک راه حل پیدا کند یا به تمسخر گفت مگه ترامپ می تواند برجام را لغو کند؟ ایا همچین فردی که روابط بین الملل نمی شناسد و نمی داند امریکا توافقی را که نتواند لغو کند هیچوقت امضا نمی کند. این فرد انقدر مغرور بود که وقتی برجام مشخص شد ارزش اقتصادی برای کشور ایجاد نمی کند. در مصاحبه با روزنامه خراسان گفت که برجام برای بهتر شدن اقتصادی نبود!!!!1

• Like 2
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام 

خودمون رو به عنوان یک ناظر بیرونی در نظر بگیریم و به این کنشهای سیاسی جناحها در داخل کشور نگاه کنیم چه چیزی دستگیرتان میشود؟

جز بی تجربگی و بی تدبیری و بازیچه شدن فضای سیاسی چیزی دیگه دریافت نمیشه.منافع ملی خیلی راحت فدای اهداف و منفعت جناحی و گروهی و ... میشه.بعد از 45سال هنوز یاد نگرفتند که در عرصه خارجی علی الخصوص با وضعیت حساس کشور هم صدا باشند یعنی اینقدر شعور سیاسی داشته باشند که در مسائل کلان به تفاهم و ائتلاف برسند دستکم اختلافات رو بروز ندن .متاسفانه هیچ کدام از جناحها کشور از این گناه مبرا نیستند.و خیلی راحت جایگاهها و اشخاص مهم و تاثیر گذار رو تخریب و تضعیف می کنند 

ویرایش شده در توسط scorpion57
  • Like 2
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

از این روشن تر میشه به عدم استقلال کشورهاشون اعتراف کرد:

نقل قول

جوزف بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در گفت‌وگو با روزنامه «استریتس تایمز» انگلیس تأکید کرد که تحریم‌های ثانویه آمریکا خلاف قوانین بین‌المللی است.

وی دراین‌باره گفت: تفاوت اساسی بین اقدامات محدودکننده و تحریم‌های ما با آمریکا وجود دارد؛ تحریم‌های ما فراسرزمینی (ثانویه) نیستند. به عنوان مثال ما از شرکت‌های نفتی اندونزی نمی‌خواهیم که از قوانین محدودکننده و تحریم‌های ما علیه روسیه تبعیت کنند.

بورل با بیان اینکه «آمریکایی‌ها می‌گویند همه باید از تحریم‌های ما تبعیت کنند، به نظر ما این برخلاف قوانین بین‌المللی است.ما معتقد به اعمال قوانین خود به کشورهای ثالث نیستیم، بنابراین نمی‌توانیم مانع شرکت‌های نفتی هندی برای خرید نفت روسیه شویم.»

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حالی تحریم‌های ثانویه آمریکا (رعایت تحریم‌ها از طرف کشورهای ثالث) را خلاف قوانین بین‌المللی می‌داند که کشورهای اروپایی تاکنون از همه تحریم‌های ثانویه آمریکا علیه ایران تبعیت کرده‌اند.

• Like 4
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
نقل قول

تارنمای آمریکایی دیپلماتیک به نقل از این مقام آمریکایی بدون اشاره به اقدامات تخریبی غرب در مسیر مذاکرات با تهران به ویژه دولت بایدن ادعا کرد: ما در پیام‌های ارسالی به ایران از طریق هر کانال موجود، کاملاً صریح بوده‌ایم مبنی بر اینکه اگر ایرانی ها اقدامات بیشتری را انجام دهند، به نقطه‌ای بسیار خطرناک خواهیم رسید و ما کاملاً صریح بوده‌ایم که ایرانی ها باید از این اقدامات اجتناب کنند.

بوضوح لفاظی های اخیر و جلو انداختن دوباره نتانیاهو و فرماندهان نظامی این رژیم برای متوقف کردن ایران در مسیر هسته ای است در حالیکه تحریم ها سر جاشون هستند و افزوده میشند. این طبیعتا به ضرر ماست. با افزایش و تغییر برچسب تحریم ها و حتی احتمال اقدامات بیشتر اروپا مثل تحریم سپاه لازم هست که ما هم برگ های برنده خودمون را افزایش بدیم. از حمله نظامی نباید ترسید ( از خرابکاری و ترور که رهبری هم به مسئولان اشاره کردند حواسشون را جمع کنند باید مراقبت کرد) و با قدرت باز همانطور که رهبری گفتند نباید اسیر زیاده خواهی شد و با قدرت پیش رفت.

پ ن: در این مرحله اگر افزایش خلوص غنی سازی چندان بازدهی فنی نداره برای ما ولی :

1.افزایش معدن های فعال اورانیوم طبیعی

2.افزایش تعداد سایت های غنی سازی در کمیت و لااقل ایجاد زیرساختها بدون تزریق مواد

3.پراکنده سازی سایتهای ساخت قطعات برای مراکز هسته ای

4.پیش بردن با قدرت سایر علوم مرتبط مثل کاربرد لیزر

و مواردی از این دست باید انجام بشه.

• Like 6
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اعلام رسمی پایان تحریم‌های شورای امنیت علیه ایران

دبیرخانه شورای امنیت سازمان ملل با ارسال یادداشتی به کشورهای عضو سازمان ملل متحد، پایان رسمی مقررات بندهای ۳، ۴ و ۶ ضمیمه ب قطعنامه ۲۲۳۱، را به اطلاع کشورها رساند. به نقل از ایرنا، بر اساس مفاد ضمیمه ب قطعنامه ۲۲۳۱، این محدودیت ها تا ۸ سال پس از اجرای برجام (۱۸ اکتبر ۲۰۲۳) ادامه داشت که نهایتاً نیمه شب گذشته به وقت نیویورک و به صورت خودکار خاتمه یافت.

لینک تکمیلی خبر :

https://www.tabnak.ir/fa/news/1199590/اعلام-رسمی-پایان-تحریم‌های-شورای-امنیت-علیه-ایران

• Like 3
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.