iran_400

دستگیری یک تیم تروریستی مجهز به بمب های چسبان و کنار جاده ای در خوزستان

Recommended Posts

[quote name='HHL' timestamp='1396899372' post='371923']

خدایا میشه مناطق ما هم یه عبدالمالک ریگی گیرش بیاد!!! دعا میکنم حتما همچین چیزی به این مناطق هم برسه تا بلکه اونایی که فکر می کنند مملکت فقط مال اونهاست و هر جور که اونها فکر می کنند باید ثروت این قسمت از کشور چپاول بشه اندکی احساس خطر کنند و اندکی این مناطق محروم(خدایا این مناطق محرومیت ایران رو از بین می برند بعد این مناطق میشن مناطق محروم ایران! خدا لعنت کنه باعث و بانیش رو....)
نمونه بارزش خود ما بوشهری ها هنوز داریم کپسول گاز رو جابه جا می کنیم بعد یه ایران گازش رو از این منطقه میگیره! [color=#006400]مثلا سیستان و بلوچستان به لطف[/color] آقای [color=#006400]ریگی[/color](حقیقتا اقا میشه دیگه!) [color=#006400]گاز دار شد![/color] از بوشهر گاز صادر میشه ترکیه و اروپا بعد.....! فرقی هم نمیکنه کدوم دسته و گروهی سر کار باشند.... بعد چه انتظاری از مردم این مناطق میره! اون وقت تا یه تحرکی تو این منطقه میشه سیستم اطلاعاتی و سیاستمداران یه دروغ بزرگ به نافشون میبندند بعد بعضی ها هم که از همه جا بی خبرند فکر می کنند زامبی ها حمله کردن و دعا میکنند خداوند ریشه اینها رو بخشکاند.... واقعا متاسفم.

البته هیچ وقت کسی نگفته و نمیگه ما می خواییم جدا بشیم از ایران اما [color=#006400]وای از گاوهای که فکر می کنند که هر کی مخالفتی باهاشون کرد اجازه دارند ریشه اش رو بخشکونند...[/color]
[/quote]
با نظرات شنا موافقم.
راه حل در ابتدای انقلاب ارائه شده بود ولی متأسفانه خیلی زود فراموش شد: :-( :-(
[size=5][color=#FF0000]جهاد سازندگی[/color][/size]
در ابتدای انقلاب دانشجویان پیرو خط امام بصورت خالصا و مخلصا میرفتن توی مناطق محروم و سعی در ایجاد زیرساختهای توسعه توی اون مناطق داشتن (آب لوله کشی، برق، جاده، بیمارستان و ... ) نمونه واضح اش کردستان بود و نمونه کمرنگترش سیستان و بلوچستان
ولی با شروع جنگ تحمیلی این دانشجویان رفتن جبهه های جنگ (خیلی از سرداران جوان جنگ جزء همین نیروها بودن) :applause: :applause:
بعد از جنگ هم دیگه این قضایا فراموش شد و رفت پی کارش . نسل بعد هم که اصولا این دغدغه رو نداشت
الان بهترین راه چاره باز دست همون جوانها و دانشجویان هست. باید دوباره گروه های جهاد سازندگی فعال بشه و سعی در محرومیت زادئی از این مناطق بشه چون بهترین راه برای مقابله با این زامبی ها ایجاد رفاه در مناطق محروم هست. چون شکم گرسنه باعث ایجاد حس نفرت نسبت به شکم سیر میشه و نفرت هم اساس و بنیان کینه جوئی هست

در خصوص جهاد سازندگی هم یک جمله مشهوری هست که میگه [color=#800080]وقتی که آرمان تبدیل به سازمان میشه فاتحه اون آرمان رو باید خوند[/color]

[quote name='senaps' timestamp='1396901578' post='371930']
ایلام! به همین صورت... گاز ما هم میره، ولی خودمون 4 ساله گاز کشی شده استانمون و مرکز استان الان یه خیابون بدون مشکل نداره... ترافیک توش بیداد میکنه و یه پل میخواستن بزنن که وسطش موندن.... هرچی پول تو مملکته همش باید بره واسه تهران و شهرهای بزرگ... :(

کاش به شهرها و استان های دیگه هم دولت ها کمی حال بدن... فقط درصدی از درامد گاز خودمون رو بدن به خودمون یا سیمان خودمون رو به بدن به خودمون کل مشکلات شهر و استان حل میشه...
[/quote]

داداش عزیزم اسپانس جان:
از قدیم گفتن که حق گرفتنی هست نه دادنی
باید توی انتخاب نماینده هاتون توی مجلس بیشتر دقت کنید :winking: :winking: :winking:
شهر شیروان توی استان خراسان مطمنا از ایلام مهمتر نیست و تازه مرکز استان هم نیست
این شهر توی مجلس ششم یه نماینده ای داشت که هر روز به پر و پای وزراء میپیچید و هر وزیری برای اینکه از دستش خلاص بشه یه امتیازی توی شهرش ایجاد میکرد. نظیر کارخونه، بیمارستان، دانشگاه و...
البته مردم اون شهر دوره بعدش انتخاب اش نکردن و یه نفر دیگه رو انتخاب کردن و اون پروژه ها هم نیمه کاره موند icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek icon_eek
دلیل مردم برای انتخاب نکردن دوباره ایشون: ایشون بخاطر وقت خیلی زیادی که برای حل مشکلات شهر گذاشته بود، دچار مشکلات شدید خانوادگی شد و همسرش ازش جدا شد. مردم اون شهر هم که غیرتمند بودن و نیاز به نماینده مجرد نداشتن rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor
بهرحال فکر کنم که سال بعد انتخابات مجلس هست. بجای تفکرات سیاسی نماینده ، پیگیری مطالبات شهر رو بعنوان شاخص و ملاک انتخابتون قرار بدید، مطمئنا بخشی از مشکلات تون حل خواهد شد

[quote name='armagdon' timestamp='1396903754' post='371938']
بحران سوریه بخاطر این کش دار است که مرز ها در تصرف دولت نیست و تجهیزات و ادوات تروریستها وارد شهر ها میشود در صورتی که در ایران ماهیت حرکت های تروریستی بزن و در رو به پاکستان و عراق است.
[/quote]
یعنی الان شما معتقدی که مرزهای کشور کاملا در کنترل دولت هست؟
پس این همه مواد مخدر و اسلحه قاچاق وکارگر غیرمجاز افغانی و ... چجوری میان توی کشور؟ با نظارت دولت؟ icon_eek icon_eek

[quote name='ronin313' timestamp='1396927428' post='371960']
وقتی احمدی نژاد سیاست تمرکز زدایی رو شروع کرد و سفرهای استانی و گذاشت تو دستور کارش...[color=#008080]وقتی سازمان مدیریت و برنامه ریزی رو در همین راستا منحل کرد[/color] همین دوستان هزار تا فحش نثارش کردند...تمرکز زدایی با شعار نمیشه.اقدامات عملی میخواد..
ضمنا عملکرد تروریستی هیچ توجیهی نداره و تنها پاسخش سرکوبه...[color=#008080]لطفا به این بهانه های واهی تطهیر نکنید این مزدورها رو[/color]
[/quote]
من با شخص احمدی نژاد هیچ مشکلی نداشته وندارم. ولی متأسفانه یکی از بزرگترین خیانتها به کشور در زمان ایشون انحلال سازمان برنامه و بودجه بود. سازمان برنامه و بودجه مغز متفکر اقتصادی کشور هست و با رصد مداوم اقتصاد کشور مانع انحرافات بزرگ اقتصادی میشه. بخاطر اینه که در زمان پیش از انحلال سازمان برنامه و بودجه اختلاس و ... بود ولی در حد خیلی خیلی خیلی خیلی کمتر از 3000 میلیارد تومان و ...
وظیفه دیگه سازمان برنامه و بودجه ایجاد توازن و هماهنگی در توسعه هست. (حالا اگه این اتفاق نیوفتاده دلیل اش مدیران بی کفایت منصوب روسای جمهور بوده و نه بد بودن سازمان)
باید این سازمان رو اصلاح میکرد و نه اینکه منحل اش کنه.
یک مثال: اگر سطح علمی و تحصیلی دانش آموزان یک مدرسه پائین هست راه حلش چیه؟ تعطیلی مدرسه یا جابجائی مدیر؟؟؟

[quote name='ronin313' timestamp='1396927428' post='371960']

[/quote]
مطمئن هستم که هیچ ایرانی با شرافتی قصد تطهیر تروریستها رو نداره.
بیشتر بحث دوستان مربوط هست به مسائل دشمن شناسی و دونستان نقاط رخنه و نفوذ دشمن.
الان در تمام خاورمیانه اینها میگردند و مزارع فقر و محرومیت رو پیدا میکنن تا درون اون مزارع بذرهای گلوله و بمب و ترور و وحشت رو بارور کنن.
با محرومیت زدائی میشه این مزارع فکری اونها رو خشکوند و ریشه های تفکری اونها رو عقیم کرد
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزیز - توجه کنید ، در این شرایط و با این خطراتی که ما رو تهدید می کند ، این صحبتها را در فضای مجازی که دشمن هم ما را رصد می کند ، راه نیاندازید . مشکل بوده ، هست و خواهد بود ، کسی هم تکذیب نمی کنه ولی خواهشا" از صحبتهایی که قومیت ها ، اقلیتهای دینی و... را تحریک می کند ، دست بردارید . والله اگر خدای نکرده اتفاقی بیافتد ، خشک و تر باهم می سوزند و آن موقع نه شرق و نه غرب و نه شمال و نه جنوب ، روی آرامش رو نمی بینه . شوخی نیست - من فکر می کردم دوستانی که در اینجا روی مسائل مهم تحلیل می کنند ، این مسائل برای شان حل شده است که اختلاف داخلی رو نباید جایی مطرح کرد که دشمن از آن استفاده کند
اگر مثلا" یک وهابی ، یک سلفی تکفیری از خدا بی خبر این مسائل را بخواند ، تحریک شود که با این مسائلی که دوستان فرمودند ، بعدا" نمی شه جلو آن را گرفت . پس حداقل ار تمایل دارید بحث کنید که اشکالی هم ندارد ، از طرح مسائل حساس خودداری کنید .
با تشکر
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1396972911' post='372039']
سلام

و جالب اینجاست که من دقیقا وقتی گفتم کردها نوشتم تجزیه طلب !
...
بیشتر توضیح بدم ؟

میخوای کامل بازش کنم براتون ؟

من حالم از هر کردی که تجزیه طلب هست به هم میخوره چون کمر ماها رو شکستند

من کرد هستم ... کرد ایرانی ... کرد جمهوری اسلامی

و به جز کرد ایران زمین که میهن پرست هست هیچ کرد دیگری رو نمیشناسم و جز کرد محسوب نمیکنم ، ناراحتی نخوان حرفای منو

یا حق
[/quote]
چرا ما همیشه سیاستهامون تدافعی هست؟؟ صبر میکنیم که به ما حمله بشه و بعد بدنبال راه دفاع میگردیم؟
مگر نه این هست که کردها یکی از اصیلترین اقوام ایرانی هستن؟
پس چرا نتونستیم کاری کنیم که کردهای تمام جهان ایران رو خانه و سرزمین اصلی خودشون بدونن و اگر هم بدنبال تجزیه طلبی از کشورشون هستن هدف خودشون رو بازگشت به آغوش مادر میهن که ازش دور افتادن بدونن؟؟
دقیقا مثل حالتی که ارامنه در قبال ارمنستان دارن و یهودیها در قبال اسرائیل و ...

به نظر من شما و سیناپس و دوستان کرد دیگه بهتر بتونید برای این سوال جواب پیدا کنید.
اگر بتونیم این تفکر رو ترویج بدیم عملا نه تنها دیگه نگران تجزیه طلبهای کردستان ایران نخواهیم بود بلکه میتونیم اونها رو بعنوان بخش دیگری از سیاست دستهای بلند خودمون به کمک بگیریم دقیقا مثل وضعیتی که الان شیعیان لبنان و سایر نقاط جهان در قبال ایران دارند.

[quote name='Zapad' timestamp='1397465522' post='372454']
به نفعمون هست از بیخ و بن نخواهیم ریشه ملی گرایی بزنیم
دیانت و ملیت میتونه بالهای یک پرنده باشه که هرکدوم نقصان داشته باشد اون پرنده آسیب میبینه. ( خوبه گفتی نه تند بریم نه کند ! )
[/quote]
من 100% با نظر شما موافقم
این شبیه همون تفکری هست که یک زمانی میگفتن ما نیاز به حکومت جمهوری نداریم و باید حکومت بشه حکومت اسلامی و نه جمهوری اسلامی
البته در جواب این دوستان هم اون جمله مشهور حضرت امام ذکر شد و حضرات ساکت شدند.
امام خمینی(ره) جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش
الان هم باید به این دوستان بگیم که کسانی که به جبهه رفتند و شهید شدن هم بخاطر اسلام و هم بخاطر ایران بود. (شهدای ارمنی، زرتشتی و ... (غیر مسلمان) در جنگ کم نداشتیم )

جمله ای هست که فکر میکنم متعلق به سرلشکر خلبان شهید خلعتبری هست:
اگر ذره ای از [color=#ff0000][size=5]خاک وطنم[/size][/color] به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد با خون خود آنرا خواهم شست تا حتی ذره ای از [color=#ff0000][size=5]خاک کشورم[/size][/color] به دست دشمن نیوفتد

[quote name='MR9' timestamp='1402578454' post='385147']
دوستان عزیز - توجه کنید ، در این شرایط و با این خطراتی که ما رو تهدید می کند ، این صحبتها را در فضای مجازی که دشمن هم ما را رصد می کند ، راه نیاندازید . مشکل بوده ، هست و خواهد بود ، کسی هم تکذیب نمی کنه ولی خواهشا" از صحبتهایی که قومیت ها ، اقلیتهای دینی و... را تحریک می کند ، دست بردارید . والله اگر خدای نکرده اتفاقی بیافتد ، خشک و تر باهم می سوزند و آن موقع نه شرق و نه غرب و نه شمال و نه جنوب ، روی آرامش رو نمی بینه . شوخی نیست - من فکر می کردم دوستانی که در اینجا روی مسائل مهم تحلیل می کنند ، این مسائل برای شان حل شده است که اختلاف داخلی رو نباید جایی مطرح کرد که دشمن از آن استفاده کند
اگر مثلا" یک وهابی ، یک سلفی تکفیری از خدا بی خبر این مسائل را بخواند ، تحریک شود که با این مسائلی که دوستان فرمودند ، بعدا" نمی شه جلو آن را گرفت . پس حداقل ار تمایل دارید بحث کنید که اشکالی هم ندارد ، از طرح مسائل حساس خودداری کنید .
با تشکر
[/quote]

حرف شما کاملا درسته که دشمن ما رو رصد میکنه و باید هوشیار باشیم که بهانه بدست اونها ندیم و مسائل تفرقه برانگیز رو مطرح نکنیم :applause: :applause:
ولی واقعیت دیگر این هست که با توجه به شرایط اجتماعی کشور ما، گروه هائی مثل داعش یا ... حداقل تا 10 سال آینده نمیتونن توی کشور ما تحرک خاصی داشته باشن (بخاطر باورهای قوی مذهبی ما ، سطح فرهنگی جامعه، رصد اطلاعاتی، حضور انبوه بسیجیان و... )
موضوع این بحثها این هست که ما از الان به فکر آینده باشیم و با آسیب شناسی بموقع، قبل از دیر شدن و کار از کار گذشتن؛ بتونیم پیشگیری های مناسب رو انجام بدیم :winking: :winking:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mehran55' timestamp='1402579406' post='385148']
چرا ما همیشه سیاستهامون تدافعی هست؟؟ صبر میکنیم که به ما حمله بشه و بعد بدنبال راه دفاع میگردیم؟
مگر نه این هست که کردها یکی از اصیلترین اقوام ایرانی هستن؟
پس چرا نتونستیم کاری کنیم که کردهای تمام جهان ایران رو خانه و سرزمین اصلی خودشون بدونن و اگر هم بدنبال تجزیه طلبی از کشورشون هستن هدف خودشون رو بازگشت به آغوش مادر میهن که ازش دور افتادن بدونن؟؟
دقیقا مثل حالتی که ارامنه در قبال ارمنستان دارن و یهودیها در قبال اسرائیل و ...

به نظر من شما و سیناپس و دوستان کرد دیگه بهتر بتونید برای این سوال جواب پیدا کنید.
اگر بتونیم این تفکر رو ترویج بدیم عملا نه تنها دیگه نگران تجزیه طلبهای کردستان ایران نخواهیم بود بلکه میتونیم اونها رو بعنوان بخش دیگری از سیاست دستهای بلند خودمون به کمک بگیریم دقیقا مثل وضعیتی که الان شیعیان لبنان و سایر نقاط جهان در قبال ایران دارند.

من 100% با نظر شما موافقم
این شبیه همون تفکری هست که یک زمانی میگفتن ما نیاز به حکومت جمهوری نداریم و باید حکومت بشه حکومت اسلامی و نه جمهوری اسلامی
البته در جواب این دوستان هم اون جمله مشهور حضرت امام ذکر شد و حضرات ساکت شدند.
امام خمینی(ره) جمهوری اسلامی نه یک کلمه کم و نه یک کلمه بیش
الان هم باید به این دوستان بگیم که کسانی که به جبهه رفتند و شهید شدن هم بخاطر اسلام و هم بخاطر ایران بود. (شهدای ارمنی، زرتشتی و ... (غیر مسلمان) در جنگ کم نداشتیم )

جمله ای هست که فکر میکنم متعلق به سرلشکر خلبان شهید خلعتبری هست:
اگر ذره ای از [color=#ff0000][size=5]خاک وطنم[/size][/color] به پوتین سرباز دشمن چسبیده باشد با خون خود آنرا خواهم شست تا حتی ذره ای از [color=#ff0000][size=5]خاک کشورم[/size][/color] به دست دشمن نیوفتد

حرف شما کاملا درسته که دشمن ما رو رصد میکنه و باید هوشیار باشیم که بهانه بدست اونها ندیم و مسائل تفرقه برانگیز رو مطرح نکنیم :applause: :applause:
ولی واقعیت دیگر این هست که با توجه به شرایط اجتماعی کشور ما، گروه هائی مثل داعش یا ... حداقل تا 10 سال آینده نمیتونن توی کشور ما تحرک خاصی داشته باشن (بخاطر باورهای قوی مذهبی ما ، سطح فرهنگی جامعه، رصد اطلاعاتی، حضور انبوه بسیجیان و... )
موضوع این بحثها این هست که ما از الان به فکر آینده باشیم و با آسیب شناسی بموقع، قبل از دیر شدن و کار از کار گذشتن؛ بتونیم پیشگیری های مناسب رو انجام بدیم :winking: :winking:
[/quote]

عزیز جان حرف شما درست - ولی بعضی از عزیزان دارند مشکلات اقتصادی و سیاسی و اینکه دولت مرکزی چنین است و چنان است و..... می فرمایند و این تحلیل ها "[color=#ff0000][size=6]الان [/size][/color]" بشدت خطرناک چون دشمن که ما را رصد می کند ، بر اساس همین مسائل هست که تاکتیکهای بعدی خودش را تنظیم می کند .
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اولين شرطي كه داره اينه كه ما بايد زندگي بهتري به كرد ها در ايران بديم خوب الان طرف اربيل رو ميبينه ايلام رو هم ميبينه خوب معلومه اونور انتخاب ميكنه دومين شرط اينه از كرد ها حمايت كنيم ! كه نميكنيم روزي كه ايران بتونه يه شهر كرد نشين در استاندارد هاي بين المللي داشته باشه هوا نيروز ايران براي همكاري با ي پ گ بلند شه داعش بزنه و با پ ك ك صلح كنه اون روز شايد بشه وطن پرستي كردي با نگاه ايراني رو حداقل در حاشيه مرزي مون ايجاد كنيم اونم شايد !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من یه کرد ایلامی هستم و من با اطمینان میگم که این حرف های جدایی طلبی فقط مال کردهای سنی هست نه شیعه ..... بهتر ببینید شهید دوبرا کی بوده در شهرستان ایوانغرب و خیلی افراد دیگه..

و من حاظرم از جانم بگذرم اما یک ذره از خاکم دست بیگانه نیافته ....اما باید مساله وهابیت و تفکر های وهابی و ...رو جدی گرفت و نگذاشت که عده ای افراد ساده لوح گول بخورند و رواج پیدا کنند.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='mohammadmn' timestamp='1402583805' post='385192']
من یه کرد ایلامی هستم و من با اطمینان میگم که این حرف های جدایی طلبی فقط مال کردهای سنی هست نه شیعه ..... بهتر ببینید شهید دوبرا کی بوده در شهرستان ایوانغرب و خیلی افراد دیگه..

و من حاظرم از جانم بگذرم اما یک ذره از خاکم دست بیگانه نیافته ....اما باید مساله وهابیت و تفکر های وهابی و ...رو جدی گرفت و نگذاشت که عده ای افراد ساده لوح گول بخورند و رواج پیدا کنند.
[/quote]
اينكه من از ايلام نام بردم به خاطر اينكه بين شهر هاي كرد نشين ما بالاترين پتانسيل توسعه رو داره ! نه جمعيت تحزيه طلب داشتن
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر من کی از توسعه بدش میاد اما بحث توسعه با تجزیه طلبی خیلی فرق داره....شما ای کاش برید دانشگاهای سنندج طوری دانشجوهای اونجا برخورد میکنند انگار طلب کارند با لباس کردی میان و کردی صحبت میکنند و...که این از بی توجهی کامل مسولین ناشی میشه....

باید حواسمون کاملا جمع باشه....که این تفکر های بیهوده رواج پیدا نکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1396972911' post='372039']
اوکی ؟

بیشتر توضیح بدم ؟

میخوای کامل بازش کنم براتون ؟

من حالم از هر کردی که تجزیه طلب هست به هم میخوره چون کمر ماها رو شکستند

باعث بدبختی سالهای سال ما شدند و میشدند

صدها نفر از اقوام من در طول قرون متمادی به دست همین کثافتا کشته شده و حالم از همه شون بهم میخوره

من کرد هستم ... کرد ایرانی ... کرد جمهوری اسلامی

و به جز کرد ایران زمین که میهن پرست هست هیچ کرد دیگری رو نمیشناسم و جز کرد محسوب نمیکنم ، ناراحتی نخوان حرفای منو

ولی من وقتی میدونم سر 17 تا پاسدار رو تو یک عروسی بریدن برای شادی قاسملو لعنتی بریدن یعنی چی .... نمیتونم نگم کثافت تجزیه طلب

یا حق
[/quote]

زانی چس براگم ؟ و یه بهتر نتیونم چشتی بوشم !

اقا دمت گرم !! بحث فقط در مورد کرد ها نیست !! هم کرد هم بلوچ هم اذری ، اگه تجزیه طلب باشه تو صورتش تف هم نمیندازم

اون بی غیرت اشغالی که کردهای عراق رو به مردم خودش ترجیح میده و تفنگ دست میگیره تا هموطنشو بخاطر اونا بکشه لایق تف انداختنم نیست !

اون بی غیرتی که تویه فروم میاد محل زندگی رو میزنه (ا.ز.ربایجان) به جای اذربایجان ، اون لایق نگاه کردنم نیست !!

چه بلایی سر بعضی ایرانی ها اومده ؟ به کدوم سمت داریم میریم ؟

من به عنوان یک کرد ایرانی از طرف اکثریت قریب به اتفاق کردهای ایران زمین میگم ، چو ایران نباشد تن من مباد !

یعنی ممکنه روزی بیاد که ایران به خون من احتیاج داشته باشه و 2 دستی تک تک قطره هاشو تقدیم نکنم ؟ ویرایش شده در توسط haman10
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='death' timestamp='1402582511' post='385182']
اولين شرطي كه داره اينه كه ما بايد زندگي بهتري به كرد ها در ايران بديم خوب الان طرف اربيل رو ميبينه ايلام رو هم ميبينه خوب معلومه اونور انتخاب ميكنه دومين شرط اينه از كرد ها حمايت كنيم ! كه نميكنيم روزي كه ايران بتونه يه شهر كرد نشين در استاندارد هاي بين المللي داشته باشه هوا نيروز ايران براي همكاري با ي پ گ بلند شه داعش بزنه و با پ ك ك صلح كنه اون روز شايد بشه وطن پرستي كردي با نگاه ايراني رو حداقل در حاشيه مرزي مون ايجاد كنيم اونم شايد !
[/quote]

جناب DEATH عزیز، این درخواست شما را کدام یک از قومیتهای ایرانی ( اقلیت یا اکثریت ) ندارند ؟؟؟؟ همه خواستار یک زندگی خوب هستند و بدون دغدغه ، دلایل شما هم منطقی است ، اما قرار نیست زمانی که تمامیت ارضی یک کشور در خطر است ، خدای نکرده یک قومیت بیاد و بگه اگر به من این و آن را بدید و من حرف نمی زنم و .... ( خدای نکرده ، منظور من شما و عزیزان کرد یا عرب و یا سایر قومیت ها نیست ) این یک نوع خودخواهی است . بله قوم کرد در طول تاریخ یک قومیت آریایی و اصیل و قبل از انقلاب جفاهای زیادی به این قوم شده و بعد از انقلاب هم جانفشانیهای زیادی این عزیزان برای حفظ تمامیت ارضی کشور انجام دادند ولی اگر همه مثل جنابعالی فکر کنند ، پس فردا هموطن های عرب خوزستان هم درخواست فلان چیز و... دارند ، آذری ها هم یک چیز می گویند و الی آخر تمام 1400 قومیت ریز و درشتی که در ایران زندگی می کنند ، یک درخواستی دارند و آن وقت سنگ روی سنگ بند نمی شود . درخواست ها به حق است و حق همه مردم و قومیت های ایرانی ولی " [size=5][color=#FF0000]هر سخن جایی و هر نکته مکانی دارد[/color][/size] " :rose: :rose: :rose:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
برادر من کی از توسعه بدش میاد اما بحث توسعه با تجزیه طلبی خیلی فرق داره....شما ای کاش برید دانشگاهای سنندج طوری دانشجوهای اونجا برخورد میکنند انگار طلب کارند با لباس کردی میان و کردی صحبت میکنند و...که این از بی توجهی کامل مسولین ناشی میشه....
[/quote]

چند وقت پیش یکی از بچه ها داشت ارائه میداد و لهجه داشت، استاد گفت کمی روی فارسیتون کار کنین و من برگشتم گفتم استاد ما زبونمون کردیه دلیلی نداره فارسیمون خوب باشه...

عزیزم، ما کردیم! کرد بودن یعنی یه مدل لباس داری که قرن هاس همینجوری بوده.. زبونی داری که قرن هاست اینجوری بوده... فرهنگ و اداب و رسومی داری که اینجوری بوده....

الان یه مشت بیچاره راه افتادن تو همین ایلام خودمون، تو فاح..چیز! ببخشید! سالن عروسی های بانک صادرات عروسی میگیرن در حد کنسرت های لاس‌وگاس... همونجوری هم میان تو خیابون... ندیدی تا ببرم ببینی طرف با دامنی که حتی باسنش رو هم نپوشونده میاد بیرون و سوار ماشینی اینور خیابون میشه....
ولی هیچکس توجهش جلب نمیشه......
نیم ساعت با ماشین رانندگی کن، برو تو شیروان، ملت با لباس کردی یه عروسی میگیرن تو بیابون، با پذیرایی ضعیف! با خواننده‌ي بیکلاس(به قول فارس‌ها) و ...
ولی باز مسافر و دوست و اشنا و کلی ادم میشینه تماشا میکنه.... چرا؟؟؟؟ چون اون فرهنگ کردیه....

عروسی های سنندج رو دیدی؟ عروسی های اسلام‌اباد غرب رو دیدی؟؟؟؟ نه لباس طرح یونانی داره، نه ساپورت نه هیچی!!! لباس کردی پسر، لباس کردی دختر.... تو بذار، نصف شهر میاد تو عروسیت!! اصلا نیاز به دعوت کسی هم نیست.....

اینا فرهنگه.... اونی که از تهران میاد، خودش دو هزار تا دختر یا پسر با شلوار لی و ساپورت و مانتوی جلو باز دیده تو شهر خودش... ولی فرهنگ جدیدی تو اگر داشتی براش جالب میشه....

الان تو همون سنندج شما، ملت با شلوار کردی سوار پرادو و کمری میشن و رفت و امد میکنن....
اونجا فرهنگ خودشون رو میدونن و خودشون رو میشناسن! :).....
نه مثل برادران کرمانشاهی که یه زبون مسخره اختراع کردن که فارس باشن! و یا اینایی که جدیدا تو ایلام راه افتادن با به شکمم نیست و دا!نان نیست بخورم ورسگمه! فکر میکنن دارن فارسی حرف میزنن و با کلاس شدن...

یه مشت گوسفند! :).... که زبون خودشون رو هم فراموش کردن....

دلیلی نمی‌بینم که شما یا هر کس دیگه‌ای، بخواید کرد بودن یا تلاش کرد ها برای کرد موندن رو زیر سوال ببرید.....پیشنهاد میکنم در ادامه، برای ارزش گذاری مردم، به جای بحث در مورد لباس یا زبونشون، از سوادشون حرف بزنید..... مثلا اونایی که تو دانشگاه سنندج یا رازی کرمانشاه با لباس کردی میرن، تو چه سطح علمیی هستن و برای کرد و کردستان و قومیتشون چیکار کردن و شما برای مثال چیکار کردی؟؟؟؟؟

[quote]جناب DEATH عزیز، این درخواست شما را کدام یک از قومیتهای ایرانی ( اقلیت یا اکثریت ) ندارند ؟؟[/quote]
فارس ها و بعدش ترک ها دارن...

تمام پولهای منابع قومیت های دیگه از خود اون مردم گرفته میشه و برای فارس ها خرج میشه...

کردهای عراق، از این ور قسمتی از عراق رو برا خودشون اضافه کردن، از اون ور تحرکات زیادی توی سوریه دارن...
با توجه به اینکه من قصد دارم روزی به کردستان عراق مهاجرت بکنم برای کار، امیدوارم که موفق بشن تو کارشون و با این کار، امنیت و کیفیت شهرهاشون رو بالاتر ببرن.... سیستم دانشگاهیشون رو تقویت بکنن(که دارن میکنن) و زندگی های خوبی برای کرد های تحت پوشش خودشون فراهم بکنن...
  • Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='haman10' timestamp='1402585637' post='385199']
زانی چس براگم ؟ و یه بهتر نتیونم چشتی بوشم !

اقا دمت گرم !! بحث فقط در مورد کرد ها نیست !! هم کرد هم بلوچ هم اذری ، اگه تجزیه طلب باشه تو صورتش تف هم نمیندازم

اون بی غیرت اشغالی که کردهای عراق رو به مردم خودش ترجیح میده و تفنگ دست میگیره تا هموطنشو بخاطر اونا بکشه لایق تف انداختنم نیست !

اون بی غیرتی که تویه فروم میاد محل زندگی رو میزنه (ا.ز.ربایجان) به جای اذربایجان ، اون لایق نگاه کردنم نیست !!

چه بلایی سر بعضی ایرانی ها اومده ؟ به کدوم سمت داریم میریم ؟

من به عنوان یک کرد ایرانی از طرف اکثریت قریب به اتفاق کردهای ایران زمین میگم ، چو ایران نباشد تن من مباد !

یعنی ممکنه روزی بیاد که ایران به خون من احتیاج داشته باشه و 2 دستی تک تک قطره هاشو تقدیم نکنم ؟
[/quote]همین که من را بی غریت می دانی نشان می دهد که من چقدر غیورم .
همین نام کاربری در فرم های خارجی نشان داده است که تا حد ترک ستیز است و باعث ایران هراسی در بین ترکان می شود
تا به حال خبر از دستگیری هیچ تیم تروریست ترک را در ایران نشنیده اید . ما نیاز به سلاح نداریم تا حرف بزنیم گرچه صدای ما را کس یا کسانی نشنوند.
بله من بی غیرتم.
چون تیمی را که با شعاری با پسوند پارس به جام جهانی می رود و به نام ایران معرفی می شود را تیم ملی نمی دانم و یقیناً جهان در مسابقات اسیایی بنر ازربایجان جنوبی ایران نیست را دوباره مشاهده خواهید کرد تا گمان نکند که ما پارس هستیم.باز می توانید بگوید که ای بی سواد این پارس ان پارس نیست
من بی غیرتم
جوم ادبیات فارسی ام خوب نیست و هیچ سعی در بهبود ان ندارم .
من بی غیرتم
چون خودم را اریایی نمی دانم و افتخار می کنم که ترک مسلمانم.
من بی غیرتم
جون دوست ندارم اسیمیله بشوم .زبان خودم را دارم فرهنگ خودم را دارم و سرزمین خودم را
من بی غیرتم
چون اعتراض می کنم چرا تغییر نام خلیجی صحیح نیست اما تغییر نام اسامی مکان ازربایجان صحیح است و اگر اعتراض کنی می شوی تجزیه طلب
من بی غریتم
  • Upvote 1
  • Downvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1402637945' post='385372']

چند وقت پیش یکی از بچه ها داشت ارائه میداد و لهجه داشت، استاد گفت کمی روی فارسیتون کار کنین و من برگشتم گفتم استاد ما زبونمون کردیه دلیلی نداره فارسیمون خوب باشه...

عزیزم، ما کردیم! کرد بودن یعنی یه مدل لباس داری که قرن هاس همینجوری بوده.. زبونی داری که قرن هاست اینجوری بوده... فرهنگ و اداب و رسومی داری که اینجوری بوده....

الان یه مشت بیچاره راه افتادن تو همین ایلام خودمون، تو فاح..چیز! ببخشید! سالن عروسی های بانک صادرات عروسی میگیرن در حد کنسرت های لاس‌وگاس... همونجوری هم میان تو خیابون... ندیدی تا ببرم ببینی طرف با دامنی که حتی باسنش رو هم نپوشونده میاد بیرون و سوار ماشینی اینور خیابون میشه....
ولی هیچکس توجهش جلب نمیشه......
نیم ساعت با ماشین رانندگی کن، برو تو شیروان، ملت با لباس کردی یه عروسی میگیرن تو بیابون، با پذیرایی ضعیف! با خواننده‌ي بیکلاس(به قول فارس‌ها) و ...
ولی باز مسافر و دوست و اشنا و کلی ادم میشینه تماشا میکنه.... چرا؟؟؟؟ چون اون فرهنگ کردیه....

عروسی های سنندج رو دیدی؟ عروسی های اسلام‌اباد غرب رو دیدی؟؟؟؟ نه لباس طرح یونانی داره، نه ساپورت نه هیچی!!! لباس کردی پسر، لباس کردی دختر.... تو بذار، نصف شهر میاد تو عروسیت!! اصلا نیاز به دعوت کسی هم نیست.....

اینا فرهنگه.... اونی که از تهران میاد، خودش دو هزار تا دختر یا پسر با شلوار لی و ساپورت و مانتوی جلو باز دیده تو شهر خودش... ولی فرهنگ جدیدی تو اگر داشتی براش جالب میشه....

الان تو همون سنندج شما، ملت با شلوار کردی سوار پرادو و کمری میشن و رفت و امد میکنن....
اونجا فرهنگ خودشون رو میدونن و خودشون رو میشناسن! :).....
نه مثل برادران کرمانشاهی که یه زبون مسخره اختراع کردن که فارس باشن! و یا اینایی که جدیدا تو ایلام راه افتادن با به شکمم نیست و دا!نان نیست بخورم ورسگمه! فکر میکنن دارن فارسی حرف میزنن و با کلاس شدن...

یه مشت گوسفند! :).... که زبون خودشون رو هم فراموش کردن....

دلیلی نمی‌بینم که شما یا هر کس دیگه‌ای، بخواید کرد بودن یا تلاش کرد ها برای کرد موندن رو زیر سوال ببرید.....پیشنهاد میکنم در ادامه، برای ارزش گذاری مردم، به جای بحث در مورد لباس یا زبونشون، از سوادشون حرف بزنید..... مثلا اونایی که تو دانشگاه سنندج یا رازی کرمانشاه با لباس کردی میرن، تو چه سطح علمیی هستن و برای کرد و کردستان و قومیتشون چیکار کردن و شما برای مثال چیکار کردی؟؟؟؟؟

فارس ها و بعدش ترک ها دارن...

تمام پولهای منابع قومیت های دیگه از خود اون مردم گرفته میشه و برای فارس ها خرج میشه...

کردهای عراق، از این ور قسمتی از عراق رو برا خودشون اضافه کردن، از اون ور تحرکات زیادی توی سوریه دارن...
با توجه به اینکه من قصد دارم روزی به کردستان عراق مهاجرت بکنم برای کار، امیدوارم که موفق بشن تو کارشون و با این کار، امنیت و کیفیت شهرهاشون رو بالاتر ببرن.... سیستم دانشگاهیشون رو تقویت بکنن(که دارن میکنن) و زندگی های خوبی برای کرد های تحت پوشش خودشون فراهم بکنن...
[/quote]
سیناپس عزیز من نمی خواستم جوابی برای شما دوست عزیز بنویسم اونم تو این تاپیک اما خوب فکر کنید این پست من تجربیات و دیده های منه تو مهاباد و از دوستان مهابادیم که هنوزم میرم بهشون سر میزنم در یک کلام با هم رفیقیم و رفت و آمد داریم
اول اینکه بتی که شما از کردستان عراق ساختین سرابی بیش نیست دوست خیلی از دوستان من تو مهاباد با طرز فکر شما رفتن عراق هم کرد بودن هم اهل سنت هم مهابادی اون اوایل همشون تعریف می کردن از شرایط اونجا اما چند وقتی که گذشت یکی یکی بر میگشتن و هر کدوم دلایلی میاوردن که این دلایلی که خدمتتون عرض میکنم بینشون مشترک بود
۱-عدم تناسب دخل و خرجشون به دلیل زیاد شدن متقاضیان کار که از اطراف اومدن اونجا
۲-حق و حسابشون درست پرداخت نشده بود مخصوصا اونایی که آشنایی اونجا نداشتن
۳-بهشون بی احترامی میکردن واون ارج و قربی که اینجا داشتن به قول خودشون یک دهمشو اونجا نداشتن
۴-نوع آب و هوای اونجا که اذیتشون میکرد
۵-امنیتی که تو ایران بود اونجا نبود
خلاصه کنم به قول بچه ها کردستان فروشگاه های بزرگ داره ماشین های آنچنانی جاده های خوب اما همه اینا برای خودشونه نه واسه کس دیگه واینا همشون میگفتن وخیلی حرفای دیگه
و اما در مورد ظلمی که به کرد ها شده کمبود همه جا هست تو تهرانشم کمبود داریم شاید بیشتر از کردستان بیکاری تو تمام مناطق هست نه اینکه خوب باشه نه اما همه جا هست و مخصوص کرد ها نیست
در مورد فرهنگ هم من فقط همینو میگم که تو کردستان از فرهنگ کردی فقط چسبیدن به لباس و زبان در حالی که خیلی از جنبه های فرهنگی که در کرد ها بود از بین رفته و اینکه بخواهیم با لباس و زبان کردی از بین رفتن جنبه های دیگر فرهنگ کردی رو فراموش کنیم یجور گول زدن خود هستش پوست من
البته این قضیه در تقوام دیگر ایرانی هم هست یهجور اپیدمی هست
حرف زیاده ...
سیناپس جان خودم وخودت و همه جوونای این مملکت اگه نتونن واسه این مملکت کاری بکنن کسی از بیرون واسه ما کاری نمیکنه
زمان جنگ هم بعضی ها با همین بهانه ها از کشور خارج شدن اما عده ای موندن جونشونو دادن دم نزدن چیزی هم نگرفتناما عزت و بزرگی این مملکت و هر چی که من و شما دداریم مدیون اون عزیزانه همه یه روز باید جوابگوشون باشیم ایمطگری نیست که کم کاری یه مسئول بار مسئولیت مارو کم کنه اون مسئول کارای خودشه ما هم مسئول کارای خودمون هر دو پاسخگو خواهیم بود
این مملکت این خاک به شما امنیت داد امکانات تحصیل داد امکانات زندگی داد هرچند ناقص اما داد شما چی شما به این خاک چی دادین کجاشو آباد کردین نگین پدرم فلان کرد شما چیکار کردین
ببخشید وقتتونو گرفتم ویرایش شده در توسط maysam_b_e
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1402640397' post='385380']
همین که من را بی غریت می دانی نشان می دهد که من چقدر غیورم .
همین نام کاربری در فرم های خارجی نشان داده است که تا حد ترک ستیز است و باعث ایران هراسی در بین ترکان می شود
تا به حال خبر از دستگیری هیچ تیم تروریست ترک را در ایران نشنیده اید . ما نیاز به سلاح نداریم تا حرف بزنیم گرچه صدای ما را کس یا کسانی نشنوند.
بله من بی غیرتم.
چون تیمی را که با شعاری با پسوند پارس به جام جهانی می رود و به نام ایران معرفی می شود را تیم ملی نمی دانم و یقیناً جهان در مسابقات اسیایی بنر ازربایجان جنوبی ایران نیست را دوباره مشاهده خواهید کرد تا گمان نکند که ما پارس هستیم.باز می توانید بگوید که ای بی سواد این پارس ان پارس نیست
من بی غیرتم
جوم ادبیات فارسی ام خوب نیست و هیچ سعی در بهبود ان ندارم .
من بی غیرتم
چون خودم را اریایی نمی دانم و افتخار می کنم که ترک مسلمانم.
من بی غیرتم
جون دوست ندارم اسیمیله بشوم .زبان خودم را دارم فرهنگ خودم را دارم و سرزمین خودم را
من بی غیرتم
چون اعتراض می کنم چرا تغییر نام خلیجی صحیح نیست اما تغییر نام اسامی مکان ازربایجان صحیح است و اگر اعتراض کنی می شوی تجزیه طلب
من بی غریتم
[/quote]
د همین دیگه ....

بی سوادم که هستی ! اذری های ایران (جانم فدای اذربایجان) ترک نیستن !! اریایی هستن :

[right]نژاد مردم آذری بر اساس پژوهش های صورت گرفته علمی،کاملا آریایی ایرانی است ولی نژاد مردم ترکیه همه چیز هست به جز ژن زرد ترک.[/right]
[right]مطلب را کامل تا آخر بخوانید[/right]
[right]‎بر اساس پژوهش های علمی صورت گرفته در این عرصه نشان میدهد نژاد مردم اذری کاملا ایرانی آریایی بوده و است ولی نژاد مردم ترکیه همه چیز است به غیر ژن زرد ترک اغوز.[/right]
[right]لطفا دوستان تا پایین هر 2 نوشته دندان شکن را کامل بخوانند و به حقیقت محض پی ببرند.دیگر فکر نکنیم بحثی در ان باشد تا آخر بخوانید لطفا.[/right]

[right]بر اساس پژوهش محقق ايراني دانشگاه»كمبريج»:[/right]

[right]تمام اقوام غير فارسي‌ زبان ايران ريشه ايراني دارند.[/right]
[right]ريشه مشترك اقوام ايراني به حداقل ده هزار و پانسد سال پيش برمي‌گردد[/right]

[right]دكتر مازيار اشرفيان بناب، دانشمند ايراني اهل استان آذربايجان شرقي در اينباره پژوهش گسترده‌اي انجام داده‌اند كه جهان پژوهش را به شگفتي انداخته است. دكتر اشرفيان بناب در حال نمونه‌برداري:[/right]

[right]براساس تحقيقات پژوهشگر ايراني ژنتيك پزشكي و جمعيتي دانشگاه «كمبريج» كه با كمك و نظارت گروهي از برجسته ترين محققان اين رشته انجام شده، جمعيت هاي ايراني كه با زبان‌هاي غير از گروه هندو-اروپائي تكلم مي‌كنند به ويژه جمعيت آذري زبان ساكن در فلات ايران ريشه ژنتيكي مشتركي با اقوام ترك زبان ساكن در كشور تركيه و اروپاي شرقي ندارند و بر عكس «شاخص‌هاي تمايز ژنتيكي» آنها (مانند FSt) با ساير گروه‌هاي ساكن در فلات ايران به ويژه فارسي زبانان نزديك به صفر است كه نشانگر ريشه ژنتيكي مشترك آنها در اعماق تاريخ ايران است.[/right]

[right]دكتر مازيار اشرفيان بناب، عضو هيات علمي پژوهشكده باستان شناسي سازمان ميراث فرهنگي كشور كه دانش‌ آموخته دكتري پزشكي دانشگاه علوم پزشكي تهران و كارشناسي ارشد باستان شناسي از دانشگاه «منچستر» بوده و در حال حاضر مشغول گذراندن ماه‌هاي آخر مقطع دكتري تخصصي رشته ژنتيك پزشكي و جمعيتي در دانشگاه «كمبريج» انگلستان است در گفت‌و‌گو با خبرنگار «پژوهشي» خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) خاطرنشان كرد: موضوع تحقيق و مطالعه من در مقطع دكتري مطالعه ژنتيكي اقوام ايراني و بررسي ارتباطات تاريخي و ژنتيكي تمام اقوام ساكن در فلات ايران بوده است.[/right]

[right]در اين مطالعه كه با كمك و نظارت گروهي از برجسته ترين محققان ژنتيك تكاملي و جمعيتي انجام شده، نمونه‌اي از افراد داوطلب وابسته به تمام گروه‌هاي اجتماعي و قومي ايران مورد مطالعه قرار گرفته‌اند كه نتايج حاصله بسيار جالب توجه و تعمق مي‌باشد.[/right]

[right]به گفته وي، مطالعه DNA ميتوكندريال نشان مي‌دهد كه ريشه مشترك مادري تمام اقوام ايراني ساكن در فلات ايران به زماني بسيار عقب تر از آنچه در نظريه مهاجرت اقوام آريائي مطرح مي باشد بر مي‌گردد بدين ترتيب كه اگر تمامي اختلاط ها و شاخص هاي ژنتيكي مربوط به ساير مناطق جغرافيايي و قومي را از محتواي ژنتيكي نمونه‌هاي مدرن ايراني حذف كرده و به كناري بگذاريم، اخيرترين جلد مشتري مادري ما[/right]
[right](Most Recent common ancestor- MRCA)[/right]
[right] زماني حدود 10 هزار و 500 تا 11 هزار سال قبل در فلات ايران مي‌زيسته است.[/right]

[right]وي افزود: نزديكي ژنتيكي بين اقوام ساكن در فلات ايران و از سوي ديگر خاص بودن اين محتوي ژنتيكي در فلات ايران به قدري ملموس و غير قابل انكار است كه حتي به كار بردن كلمه اقوام را در مورد جمعيت هاي ساكن در فلات ايران با شك و ترديد روبرو مي‌كند. به اين معني كه آنچه باعث تمايز ژنتيكي گروه‌هاي انساني مي شود تا بتوان آنها را به صورت اقوام تمايز يافته در زمان و مكاني خاص تصور كرد ابدا در محتواي ژنتيكي ايرانيان اعم از فارس و آذري و لر و بلوچ و تركمن و .... ديده نمي‌شود.[/right]

[right]دكتر اشرفيان بناب در گفت‌و‌گو با ايسنا خاطرنشان كرد: براساس يافته هاي محققان انسان شناسي، فلات ايران اولين و مهمترين گذرگاه انسان مدرن در مسير مهاجرت به سرزمين‌هاي ناشناخته و جهت دستيابي به منابع جديد بوده است. بدين ترتيب تصور عمومي در مجامع علمي بر اين است كه اولين حضور و استقرار انسان مدرن در فلات ايران چيزي در حدود 60 تا 70 هزار سال قبل بوده است كه شواهد و يافته هاي سطحي از محوطه هاي پيش از تاريخ نيز بر همين امر دلالت مي‌كنند؛ بدين ترتيب انسان مدرن در سرتاسر فلات ايران استقرار و اسكان داشته و پس از طي چند ده هزار سال با پيدايش كشاورزي در حدود 10، 11 هزار سال قبل در منطقه هلال بارور كه بخش‌هايي از غرب فلات ايران را نيز شامل مي شود و سپس اهلي كردن حيواناتي مانند برخي احشام نقش عمده‌اي در پيدايش اولين فرهنگ هاي يكجانشيني و تمدن هاي اوليه جهاني ايفا كرده است.[/right]

[right]وي تصريح كرد: بر اساس منابع تاريخي و باستان شناسي و زبان شناسي موجود تصور كلي بر اين است كه در حدود چهار هزار سال قبل اقوامي مهاجم يا مهاجر كه به آنها نام آريايي داده شده است از آسياي مركزي به سمت جنوب مهاجرت كرده و وارد فلات ايران شده اند و پس از استقرار سه قبيله مهم آنها در فلات ايران (فارس ها در مركز و جنوب، پارتها در شمال شرق و مادها در غرب و شمال غرب) بخشي از اين اقوام به سمت شبه قاره هند و بخش ديگر به سمت اروپا مهاجرت كرده و اقوام مدرن هندو-اروپائي را پديد آورده اند.[/right]

[right]عضو هيات علمي پژوهشكده باستان شناسي سازمان ميراث فرهنگي كشور با اشاره به اين كه تاريخ مدون دقيق و قابل اعتمادي در خصوص اين وقايع جمعيتي در دست نيست، به ايسنا گفت: دانشمندان در دهه‌هاي اخير براي مطالعه علمي سرگذشت انسان به مطالعات زبان شناسي و ژنتيكي روي آورده‌اند. با توجه به اين كه زبان به سرعت و طي گذشت حتي چند نسل مي‌تواند به شدت دچار تغيير محتوايي و شكلي شود، امروزه مستندترين و قابل اعتماد ترين يافته‌هاي انسان شناسي، در كنار يافته ها و شواهد فسيلي يافته هاي ژنتيكي مي‌باشند.[/right]

[right]به گفته اين پژوهشگر ژنتيك پزشكي و جمعيتي، در مطالعات ژنتيكي جمعيتي مطالعه DNA ميتوكندريال كه فقط از مادر به فرزندان منتقل مي‌شود مي تواند تاريخ و گذشته نسل‌هاي مادري را نمايان كند و همچنين مطالعه بخش فاقد نوتركيبي كروموزوم Y كه از پدر به فرزندان مذكر منتقل مي‌شود مي‌تواند تصوير روشني از گذشته و تاريخ پدري اقوام در طي نسل هاي متمادي در اختيار دانشمندان قرار دهند.[/right]

[right]دكتر اشرفيان بناب، در ادامه خاطرنشان كرد: يكي از يافته هاي جالب توجه در مطالعه اخير اين است كه گروه‌هاي غير فارسي زبان به ويژه جمعيت آذري زبان ساكن در فلات ايران ريشه ژنتيكي مشتركي با اقوام ترك زبان ساكن در كشور تركيه و اروپاي شرقي ندارند و بر عكس شاخص تمايز ژنتيكي آنها با ساير گروههاي ساكن در فلات ايران به ويژه فارسي زبانان نزديك به صفر است كه نشانگر ريشه ژنتيكي مشترك آنها در اعماق تاريخ اين مرز و بوم است...حتي هزاران سال قبل از اين كه نامي از ايران يا اقوام آريائي در ميان بوده باشد.[/right]

[right]وي در گفت‌و‌گو با ايسنا تصريح كرد: اين در حالي است كه در بيشتر منابع جمعيتي و زبان شناسي ايرانيان را به دو گروه تقسيم مي‌كنند. يكي آنها كه به زبان فارسي يا ساير زبانهاي وابسته به گروه هندو-اروپايي مكالمه مي‌كنند و تصور بر اين است كه از اعقاب اقوام آريائي هستند و ديگر، آنها كه با زبان‌هايي غير از گروه هندو-اروپائي مكالمه مي‌كنند مانند گروه آلتاییک كه زبانهايي مانند تركي و آذري و تركمن يا افشار را در بر مي‌گيرد و تصور مي‌رود اين گروه‌ها فاقد ريشه مشتري هند و اروپايي هستند؛ اما يافته هاي ژنتيكي اين بررسي همه دلالت بر اين دارند كه ساكنان فلات ايران در گذر تاريخ هر چند بسيار مورد هجوم و آسيب ساير اقوام قرار گرفته اند و گاه زبان و تكلم آنها كم و بيش تحت تاثير قرار گرفته است نه تنها هويت فرهنگي و تاريخي خود را حفظ كرده‌اند بلكه محتواي ژنتيكي خود را كه نشان از ريشه مشترك چندين هزار ساله آنان دارد را نيز مصون داشته اند.[/right]

[right]اشرفيان بناب همچنين گفت: نتايج اين مطالعه نشان داده است كه برخي از جمعيت هاي ايراني خصوصا هموطنان زرتشتي خصوصيات جمعيتي بسيار خاص و منحصر بفردي را نشان مي‌دهند.[/right]

[right]وي همچنين تصريح كرد كه نتايج اين مطالعه در قالب چندين مقاله علمي تدوين و منتشر خواهد شد كه در حال حاضر اولين آنها جهت نشر به يكي از مجلات علمي معتبر ژنتيك ارسال شده است.[/right]

[right]ادامشو اینجا بخونین : [url="http://shamstabriz.blogfa.com/post-12.aspx"]http://shamstabriz.blogfa.com/post-12.aspx[/url][/right]

[right]======================================[/right]

[right]اره داداش ....[/right]

[right]کلملتی مثل ا.ز.ربایجان تبدیل شدن به کلمه رمز تجزیه طلب ها .....[/right]

[right]شما هم خودت میدونی اینو وگرنه این همه حساسیت معنایی نداره ...[/right]

[right]در مورد تیم ملی :[/right]

[right]مگه من کرد نیستم ؟ پس چرا ما ها ایراد نمیگیرم ؟ جمش کنید دیگه بابا این مسخره بازیتونو ....[/right]

[right]توش کلمه پارس هست بله که هست !! این مملکت ماله همست عزیز ..... 7000 سال فدمت داره !![/right]

[right]تویه بهترین امکانات دارید زندگی میکنید !! ما با بدبختی و فقر داریم دست و پنجه نرم میکنیم ....[/right]

[right]پر رو هم هستید ؟ تویه اولین سفرم به تبریز خیال کردم وارد دنیایی دیگه شدم .....[/right]

[right]اره داداش ایران ماله ایرانیه ..... اگه مشکلی داری مشکل خودته [/right]
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سیناپس عزیز من نمی خواستم جوابی برای شما دوست عزیز بنویسم اونم تو این تاپیک اما خوب فکر کنید این پست من تجربیات و دیده های منه تو مهاباد و از دوستان مهابادیم که هنوزم میرم بهشون سر میزنم در یک کلام با هم رفیقیم و رفت و آمد داریم

اتفاقا از عراق برا خودم سراب نساختم! :)....
همه‌ی امکانات برای مردم خودشونه رو هم میدونم.....
به امید هتل و پارک ها و ماشین ها هم نمیرم چون میدونم به اونها نمیرسم!! :)...
بحث من ساده هستش... اینجا توی ایران، خبری از عدالت نیست... خبری از دین نیتس، خبری از ایمان هم نیست... یه مشت ادم دور هم جمع شدن و هر کاری بخوای بکنی، باید از فیلتر اونا رد بشی! صبح تا شب باید کار بکنی بدون هیچ تفریح یا شادیی...
نه کنسرتی، نه برنامه‌ای نه شادیی نه پارکی نه هیچ‌چیز... حتی شهر و یا خیابون زیبایی که توش راه بری هم نیست... حتی کافه‌ای که ویترین جالبی داشته باشه و تو از جلو درش رد بشی و حسرتش رو بخوری و تلاش بکنی هم نیست...

اینجا هر چی کار میکنی هر چی پول در میاری(اگر در بیاری!) باید خرج زندگی بکنی بره... درگیر زندگی بشی مثل یه ادم ۴۰ ساله... زندگی یه ادم ۲۰ ساله با ۴۰ ساله با یه ۷۰ ساله هیچ فرقی نداره... همه صبح تا شب کار میکنن و کار میکنن و کار میکنن...

من نمیدونم شما کجای ایران هستید... ولی اگر بیاید ایلام، تنها چیزی که این شهر داره فقط بدبختیه و قصه خوردن.... دیگه هیچی نداره... هر روز خودکشی... هر روز خودسوزی... هر روز چیزای عجیب و غریب...

اینجا کار هست... مثلا من برم سوپر مارکت بزنم یا طلا فروشی بزنم یا پارکینگ طبقاتی بزنم یا لبنیاتی بزنم.... ولی دوست ندارم این کارا رو.... دوست دارم جایی کار کنم که توش یه کامپیوتر جلوم باشه و کار کامیپوتر بکنم.... برنامه نویسی بکنم....
تو ایلام نیست... تو غرب ایران نیست و سازمان ها اکثرا نیروهای با پارتی خودشون رو دارن و تو فقط باید نگاه بکنی....

من به شخصه ادم گریزان از اجتماعی هستم و متنفرم از اینکه از خونه برم بیرون و چه میدونم تو خیابون قدم بزنم یا برم پیش دوستام و باهاشون بشینم و یا برم پارک... توی سه ماه گذشته از خونه بیرون نرفتم!( منظور به قصد تفریح و سرگرمی و ایناست! و دانشگاه رفتن و اینا شاملش نیست!)....
مثلا سه تا عروسی بوده توی این سه ماه بعد از عید که من نرفتم... چند تا عذا بوده نرفتم.... بارها و بارها خونه‌ی مادر بزرگ اینا رفتن بوده که من نرفتم....

من دوست دارم تو خونه بشینم اوقات سرگرمی و یا تو خیابون های شهر فقط قدم بزنم تنهایی و زیبایی هاش رو ببینم...
ولی تو ایلام نیست این چیزا....
شهرهایی مثل کرمانشاه با روحیاتم نمیخونه... سنندج باز دوباره مثل ایلامه! کار نیست و تهران هم اونقد گرونه که فرصتی برای قدم زدن نمی‌مونه واسه ادم....

الان من ۲۰ سالمه و تا حالا هیچ غلطی تو زندگیم نکردم... نهایتا سال اینده هم ازدواج میکنم و بعدش باقی عمرم رو تا لحظه‌ی مردم که امیدوارم خیلی نزدیک باشه هم هیچ غلطی رو نخواهم کرد....

کردستان جایی نیست که من برای خوشی برم بهش... کردستان جاییه که من از این جهنم بهش فرار میکنم و قرار نیست بهشت باشه...فقط این جهنمی که توش هستم نباشه....

ولی رفتن به اونجا پول و سرمایه میخواد که اون رو هم ندارم من... :(...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.