iran_400

دستگیری یک تیم تروریستی مجهز به بمب های چسبان و کنار جاده ای در خوزستان

Recommended Posts

جناب senaps عزیز امیدوارم هر جا که تشریف می برید در پناه حق موفق و موید باشید - ولی یک نکته را خدمت شما عرض کنم - نمی دونم شما با اصطلاح " [size=5][color=#FF0000]لحاف چهل تکه[/color][/size] " آشنایی دارید یا نه ؟ این وسیله ، یک پتو است که از انواع و اقسام پارچه های رنگی دوخته می شود . مساله قومیت ها در ایران هم به مانند همین لحاف چهل تکه است . ما ایرانی ها ، بیشتر از 25 قرن ( خیلی بیشتر از کشور خودخوانده اقلیم کردستان که سابقه بد زمامدارنش فقط صفحات تاریخ کشور عراق را تیره کرده ) است که با هم ودرکنار هم تمامیت ارضی کشور عزیز خودمون را حفظ کردیم . مطمئن باشید ( البته این حرف بنده را فقط گذر زمان تایید یا رد خواهد کرد ) که این حضرات زیاد دوامی ندارند و به محض اینکه حکومت مرکزی عراق یک مقدار تثبیت شود ، برای این حضرات مشکلات جدی به مانند زمان صدام ایجاد خواهد شد ، چون عراقی ها ( چه بعثی ، چه اهل سنت و شیعه ها )هرگز تحمل نکرده و نمی کنند که بخش نفت خیز این کشور در شمال از این کشور جدا شود و در حال حاضر فقط با اینها مماشات می کنند . اقلیم خودمختار کردستان عراق ، بلحاظ جغرافیایی و ژئواستراتژیک یک محدوده سیاسی بسته است و در محاصره دشمنانش و در حال حاضر صرفا" بدلیل روابط بد میان امریکا و ایران ، مقداری رونق پیدا کرده است . از طرفی دیگر هموطنان کرد ما بلحاظ سطح سواد ، شجاعت و ... با یک فاصله زیاد از سایرین کردها در سه کشور بعدی قرار دارند .
به نظر من ( [size=5][color=#FF0000]البته روی صحبت من جنابعالی و سایر دوستان نیست[/color][/size] ) هرکس در ایران با این تنوع قومیتی بر طبل جدایی بکوبد ، یک چیزیش می شود .
تمام دلایل شما مبنی بر نبود کار ، شغل ، فرصتهای پیشرفت درست است و این بلاهایی که شما ذکر کردید شاید ده برابر آن سر من امده ، ولی من باید بگم که ........ .
از جنابعالی هم تقاضا دارم عزیز جان ، باعث سوء استفاده دشمن از این مسایل نشید . فقط یک مقدار تاریخ خودمون را مجددا" مطالعه بفرمایید و ببینید که این جور تحلیل ها چه بلایی سر ما آورده . کشوری که در حدود 300 سال پیش وسعت ان در حدود 17 میلیون کیلومتر مربع بوده الان رسیده به 2 میلیون کیلومتر مربع . ایا شما راضی می شید که از این هم کوچکتر شود .
بعید می دونم شما به این مساله راضی بشید :rose: :rose: :rose:
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]نمونه بارزش خود ما بوشهری ها هنوز داریم کپسول گاز رو جابه جا می کنیم بعد یه ایران گازش رو از این منطقه میگیره! مثلا سیستان و بلوچستان به لطف آقای ریگی(حقیقتا اقا میشه دیگه!) گاز دار شد! [/right][/font][/color][/quote]
هرکی بهت گفته اشتباه گفته...
از کل سیستان و بلوچستان فقط ایرانشهر گازدار شد که انهم بخاطر قرار گرفتن در مسیر خط لوله صلح بود، بگذریم که مردم ایرانشهر کوچکترین نیازی به گاز ندارند و مردم زاهدان و زابل و خاش نیاز دارند که انهم مسئولین عزیز گفته اند تا 5 سال اینده...!
اگه قرار باشه هرکسی بیاد درد و مشکلات شهر و استانش رو بگه میتونم چنان داستان غم باری بگم برات عزیزم که غم بوشهر و ایلام و... یادت بره...!
اما مردمش هنوز امید دارند...!! امید...
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باز هم سیاست انکار و باز هم شووینست.
از یک مطالعه به این تیجه می رسیم که ایران ترک ندارد بلکه اذری دارد و به هر دلیلی ربان اینها یک زبان من دراوری شده است. حال چاره کار چیست؟
فاشیست ها از تدریس زبان مادری افراد هم هراس دارند.یقیناً تدریس زبان مادری افراد باعث تجزیه طلبی نمی شود بلکه عدم تدریس ان است که سبب تجزیه طلبی می شود.
باور کنید که فرهنگ هیچ فرد برایش خرده فرهنگ نیست . از دشمنی با فرهنگ های اقوام چیزی عایدتان نمیشود . البته نتیجه ای دارد و ان هم وارد شدند انان به پروسه ملت سازی است.
اوج نژاد پرستی است که اعراب یک سمت مرز من دراوردی را ترسو و بزدل ،بدوی و سوسمار خور بنامیم و با کمال وقاحت بگوییم منظور ما عرب زبانان این سمت مرز نیست.چه کسی می تواند انتظار داشته باشد اعراب این سمت مرز خود را با این افراد یک ملت یا هموطن بداند؟
کسانی که ارمنستان را برادر خود می دانند و از انان حمایت می کنند نباید انتظار این را داشته باشند که اذربایجانی انان را هموطن یا بردار خود بدانند
محرومیت سبب تجزیه طلبی نمی شود بلکه این تبعیض است که سبب تحریک می شود
  • Upvote 1
  • Downvote 16

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1402647412' post='385440']
از یک مطالعه به این تیجه می رسیم که ایران ترک ندارد بلکه اذری دارد و به هر دلیلی ربان اینها یک زبان من دراوری شده است. حال چاره کار چیست؟
فاشیست ها از تدریس زبان مادری افراد هم هراس دارند.یقیناً تدریس زبان مادری افراد باعث تجزیه طلبی نمی شود بلکه عدم تدریس ان است که سبب تجزیه طلبی می شود.
باور کنید که فرهنگ هیچ فرد برایش خرده فرهنگ نیست . از دشمنی با فرهنگ های اقوام چیزی عایدتان نمیشود . البته نتیجه ای دارد و ان هم وارد شدند انان به پروسه ملت سازی است.
اوج نژاد پرستی است که اعراب یک سمت مرز من دراوردی را ترسو و بزدل ،بدوی و سوسمار خور بنامیم و با کمال وقاحت بگوییم منظور ما عرب زبانان این سمت مرز نیست.چه کسی می تواند انتظار داشته باشد اعراب این سمت مرز خود را با این افراد یک ملت یا هموطن بداند؟
کسانی که ارمنستان را برادر خود می دانند و از انان حمایت می کنند نباید انتظار این را داشته باشند که اذربایجانی انان را هموطن یا بردار خود بدانند
[/quote]

این مطالعه تنها مطالعه رسمی ، دقیق و علمی در مورد جمعیت اذری زبان ایران بود که خدمت چشمو گوش بستتون اوردم !! هالوگروپ میدونی چیه ؟ خوب من میدونم چون رشتمه !! خلاصه بهت میگم : تو گفتی اذری ها ترک هستن و نه اریایی ، من بهت ثابت کردم که دقیقن برعکس این موضوع صحت داره ...

تو برو چشماتو ببند !! ببینم تویه فرانسه مگه یک دهم مردم (حدود 6 میلیون از جمعیت 65 میلیونی) عرب نیستن ؟ چرا تو مدارس عربی تدریس نمیشه ؟

چرا فقط تعداد قلیلی از تجزیه طلب های اذربایجان اعتراض دارن به این موضوعات ؟ چرا تبریز و شهر های دیگه ، ده ها و بلکه صد ها برابر پیشرفته ترن از کرمانشاه ؟

خون شما رنگی تر از بقیست ؟

ارمنی ها هم هموطن ما هستن !! بله هموطن !! تو با اونا مشکل داری به درک !! به اسفل السافلین ! به جهنم ! مگه تو نماینده ی اذری ها هستی ؟

اذری یعنی غیرت !! یعنی ستارخان ! اذری یعنی وطن پرستی ! یعنی شهدای 8 سال جنگ ......

اذری یعنی عشق به وطن ..... من خودم خونواده مادریم اذری هستن و اهل تبریز .... واسه من تریپ ورندار ! من خودم 2 هفته پیش ایل گلی بودم

من مردم اذری رو مثل کف دست میشناسم چون باهاشون زندگی کردم .

افتاد ؟
  • Upvote 9
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
تو برو چشماتو ببند !! ببینم تویه فرانسه مگه یک دهم مردم (حدود 6 میلیون از جمعیت 65 میلیونی) عرب نیستن ؟ چرا تو مدارس عربی تدریس نمیشه ؟
[/quote]

بنابراین، ایران کشور فارس ها بوده و کرد ها و بلوچ ها و عرب ها و ترک ها به این کشور اومدن برای داشتن زندگی بهتر!‌؟؟؟؟؟

عزیزم، این کشور مال ماست...اینا زمینای ماست که از هزاران سال پیش مال ما و اجداد ما بوده...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1402649114' post='385453']
بنابراین، ایران کشور فارس ها بوده و کرد ها و بلوچ ها و عرب ها و ترک ها به این کشور اومدن برای داشتن زندگی بهتر!‌؟؟؟؟؟

عزیزم، این کشور مال ماست...اینا زمینای ماست که از هزاران سال پیش مال ما و اجداد ما بوده...
[/quote]

بحث من چیز دیگه ای هست داداش ..... چطوری از اون جمله این نتیجه رو گرفتی ؟

من میگم فارس کرد و بلوچ و اذری هممون یکی هستیم ! بحث نژادی در شان ما نیست ! همین بحث های نژادی و قومی مذهبی هست که عراق و سوریه رو به گند کشیده ! زانی چه اوشم ؟ یه که نمو صو تا شو بکفیمن نو سرو کله یکتگر .....

من میگم زبان های اذری و کردی احتیاجی به تدریس ندارن ، به علاوه در هیچ کجای کره خاکی گویش های محلی تدریس نمیشه ....

نه خیر کرد و بلوچ و اذری جزءی از این سرزمین بودن و خواهند بود .... اصلا ایران همین تنوع هست که زیباش کرده

یا علی
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چند روز پیش یکی از دوستان یه لینک به من داد گفت زیرش یه سری کرد ها کامنت دادن اونا رو ترجمه کن بذار تو سایت بچه ها ببینن....
میدونی منه کرد چی گفتم؟ گفتم نمیتونم زبان خودم رو بخونم! :)....
ایا یه فارس این حرف رو میزنه؟
ایا یه عرب توی این مملکت این حرف رو میزنه؟

و نه من ترکم و نه یه ترک یه کرده...
اگر من و اقای گادر لباس های مربوط به قومیت خودمون رو بپوشیم، شبیه به هم میشیم؟؟؟ ایا مراسمات ازدواج و عروسی، خدایی نکرده عذا، جشن های فرهنگی سالیانه و اداب و رسومشون برای مسائل و اتفاقات مختلف، ایشون با مال من یکیه؟؟؟؟

من صحبت نمیکنم که مال کی برتر یا بهتره... من میگم که ماها مثل هم نیستیم و نباید هم باشیم چون از قومیت های مختلفی هستیم... این اقا ترکه و من کرد و اون اقا عربه و این یکی فارسه و اون بلوچه و اینا لرن و اونا گیلکن..... هیچ کدوم از ماها مثل هم نیستیم و نباید هم باشیم و هر تلاشی برای یکی کردن اینها مردوده...

تنها وجه تشابه همه‌ی مردم ایران، ایرانی بودن هستش....ایران باید خلاصه‌ای از همه باشه نه فقط یه عده...
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یعنی ادبیات تیپک نژاد پرستی
تو در سرزمینت حق نداری به زبان مادری اموزش ببینی چون به مهاجرین عرب در فزانسه ، زبانشان اموزشش داده نمی شود؟
دقیقاً من بی سوادم .چون نمی توانم به زبان مادری ام صحیح بنویسم و سلیس بخوانم .حال من خجل باشم یا فاشیست هایی که این حقوق را ازمن گرفتم.
همه ایرانیم.پس همه باید اریایی باشیم و فارسی صحبت کنیم.دقیقاً پروژه یک ملت یک زبان.من به جهنم ولی خود فروش نیستم.
اذربایجان منیم ائلیم
اذربایجان منیم دیلیم
دوغرانسامدا دیلیم دیلیم
منیم دیلیم اولن دییل
باشقا دیله چونن دییل
انا دیلیم اولن دییل
  • Upvote 2
  • Downvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1402650173' post='385465']
یعنی ادبیات تیپک نژاد پرستی
تو در سرزمینت حق نداری به زبان مادری اموزش ببینی چون به مهاجرین عرب در فزانسه ، زبانشان اموزشش داده نمی شود؟
دقیقاً من بی سوادم .چون نمی توانم به زبان مادری ام صحیح بنویسم و سلیس بخوانم .حال من خجل باشم یا فاشیست هایی که این حقوق را ازمن گرفتم.
همه ایرانیم.پس همه باید اریایی باشیم و فارسی صحبت کنیم.دقیقاً پروژه یک ملت یک زبان.من به جهنم ولی خود فروش نیستم.
اذربایجان منیم ائلیم
اذربایجان منیم دیلیم
دوغرانسامدا دیلیم دیلیم
منیم دیلیم اولن دییل
باشقا دیله چونن دییل
انا دیلیم اولن دییل
[/quote]
مگه کسی گفته یاد نگیری ؟ برو یاد بگیر !! برو مدرسه اموزش زبان اذری دایر کن !! اما نمیشه تویه کتاب رسمی کشور بیاد ! اینو میفهمی ؟ عجب ها ...

این چندمین باریه که داری به من میگی فاشیست . میذارم به پای نادونیت ...... اشکال نداره

آذری یعنی بیزلر که قلبیمیز ایراینمیزا گوره وورور
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1402647412' post='385440']
[/quote]
عزیز جان - بنده نمی دونم جنابعالی اهل کجای آذربایجان ( و نه آزربایجان) هستی ولی اول اگر ایرانی هستی ، در صورت امکان آواتار خودت رو عوض کن ، این آدم ( آتاتورک ) حقیرتر از آنی هست که بخواد در بین ایرانی جماعت جایی داشته باشد .
دوم ، حالا یا ترک و یا آذری ، مگر فرقی هم می کند . ما ایرانی هستیم و مسلمان و یا مسلمان و هستیم و ایرانی . این صحبتهای شما همش انحرافی است .
بله ، اعراب هموطن ما بسیار سرتر از اعراب عراقی یا عربستانی و ... هستند
فارس های ما ، پارس های ما ، لرهای ما ، گیلک های ما ، کردهای ما ، تهرانی های ما ، بوشهری ها ما ، چابهاری ها ما ، بشاگردی های ما و .... همه ایرانی هستند عزیز جان - این افکار شما درآینده برای شما دردسر می شود عزیز جان . در ایران عزیز ما جایی برای قومیت گراها ، تجزیه طلب ها و... وجود ندارد ( البته منظور من شما نیستید ) :rose: :rose:
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] یقیناً جهان در مسابقات اسیایی بنر ازربایجان جنوبی ایران نیست را دوباره مشاهده خواهید کرد تا گمان نکند که ما پارس هستیم.باز می توانید بگوید که ای بی سواد این پارس ان پارس نیست[/quote]
والا من در مورد غيرت صحبت نميكنم در مورد سواد صحبت ميكنم !! اولا اذربايجان!! دوما پارس فارس نيست هر بچه 2 ساله اي هم ميدونه مگه اينكه واقعا خودش نخواد و بخواد تنفر قومي ايجاد كنه!! ميگي من اعتراض كنم ميشم تجزيه طلب الان يه سوالي كسي كه ميگه اذربايجان ج.ن.و.ب.ي ايران نيست الان دقيقا چيه غير تجزيه طلب ؟
[quote]باز هم سیاست انکار و باز هم شووینست.[/quote]
باز هم شعار هاي مسخره خوب شما علم رو هم قسمتي از شوونيست ميدوني ديگه مشكل شماست!!
[quote]باور کنید که فرهنگ هیچ فرد برایش خرده فرهنگ نیست [/quote]
خوب اخه خرده فرهنك ربطي به كوچكتر يا ضعيفتر بودن نسبت به فرهنگ داره يه بار كامل براتون توضيح دادم ولي شما علاقه اي به فهميدن نداريد شايد هم براتون به صرفه نيست
[quote]اوج نژاد پرستی است که اعراب یک سمت مرز من دراوردی را ترسو و بزدل ،بدوی و سوسمار خور بنامیم و با کمال وقاحت بگوییم منظور ما عرب زبانان این سمت مرز نیست.چه کسی می تواند انتظار داشته باشد اعراب این سمت مرز خود را با این افراد یک ملت یا هموطن بداند؟[/quote]
همين خط من دراوردي براش 1000 ها ايراني مردن مردن به قول شما اين خط من دراوردي جا به جا نشه اين خط هويت ها رو تعريف ميكنه هويت عربي كه واسه ايران با دست خالي جنگيد جونش رو داد و هويت عربي كه با يه پخ داعش كيلومتر ها فرار كرد همين خط من دراوردي تاريخ تعريف ميكنه تاريخي كه توش حكومت ها شكل ميگيره هويت ها شكل ميگيره همون هويتي كه وقتي خوزستان جنگ شد هزاران باكري ها رفتن خوزستان ولي وقتي قره باغ جنگ شد چند نفر از اذربايجان رفتن ؟
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]کسانی که ارمنستان را برادر خود می دانند و از انان حمایت می کنند نباید انتظار این را داشته باشند که اذربایجانی انان را هموطن یا بردار خود بدانند[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]محرومیت سبب تجزیه طلبی نمی شود بلکه این تبعیض است که سبب تحریک می شود [/right][/font][/color][/quote]
چيزي كه در اذربايجان باعث تجزيه طلبي ميشه نه محروميت نه تبعيض اون چيزي كه تجزيه طلبي مياره تبليغ سنگين و بدون هيچ مانعي هست همين !
[quote][color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]یعنی ادبیات تیپک نژاد پرستی[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]تو در سرزمینت حق نداری به زبان مادری اموزش ببینی چون به مهاجرین عرب در فزانسه ، زبانشان اموزشش داده نمی شود؟[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]دقیقاً من بی سوادم .چون نمی توانم به زبان مادری ام صحیح بنویسم و سلیس بخوانم .حال من خجل باشم یا فاشیست هایی که این حقوق را ازمن گرفتم.[/right][/font][/color]
[color=#282828][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right]همه ایرانیم.پس همه باید اریایی باشیم و فارسی صحبت کنیم.دقیقاً پروژه یک ملت یک زبان.من به جهنم ولی خود فروش نیستم.[/right][/font][/color][/quote]
اينكه شما ما رو يه ملت نميدوني و يه تاريخ خنده دار برا خودت تعريف ميكني يا يه ملت جدا برا خودت ميدوني باعث نميشه تاريخ پذيرفته شده يا اصول علم زنتيك بشن ادبيات تپيك نزاد پرستي !!!اينكه همه ايراني ها ريشه زنتيك يكساني دارن رو علم ميگه !!!‌كسي نگفته همه بايد فارسي صحبت كنيم 10 ها روزنامه اذري زبان وجود داره چندين شبكه محلي دارن و 10 ها كتاب دستور زبان لغات و .... تركي اينا همه رو نميبينيد ؟ البته قبول دارم خود فروشيد ايراني كه خودش رو به غير ايراني فروخته!
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرانسه را من نمی دانم ولی تو خود ترکیه امروزه تو خود استانبول یا ازمیر در مدارس دولتی درس اختیاری اموزش زبان مادری وجود دارد.کافی است که حد نصاب ان ایجاد شود مدیر مدرسه موظف است که کلاس را ایجاد کند . مدرسین این زبان های مداری هم دوره تحصیلی خود را در دانشگاه های دولتی گذرانده و می گذرانند.
اذربایجان مانقورت کم ندارد کسروی، طباطبایی و غیره.
اگر همه شهروند درجه یک هستیم و اگرلزومات کشور داری ایجاب می کند که یک زبان رسمی داشته باشیم،نباید سایر زبان ها سرکوب بشوند و طیفه دولت است که از سایر زبان ها حمایت کند.زبانی که خوانده نشود و نوشته نشود دیر یا زود محکوم به فناست.
تنها نژاد پرستان هستند که افرادی را که خواهان تدریس زبان مادری هستند تجزیه طلب می نامند
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سركوب زبان ؟
اگه سركوب هست پس اين همه رسانه به زبان تركي اذربايجاني چيه ؟
مانقورت يعني چي ؟
هركي عاشق وطنش باشه يا از حقيقت بگه ميشه مانقورت!!!ها
تجزيه طلب كسي هست كه از بالا بردن بنر تجزيه طلبي حمايت ميكنه كسي هست كه از خودش تاريخ دروغ ميسازه ولي با اينكه ميدونه دروغ سعي ميكنه نشرش بده چون به تجزيه طلبي كمك ميكنه كسي كه به وطن پرست ميگه مانقورت !!!
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Haj_Rezvan' timestamp='1402645089' post='385423']
هرکی بهت گفته اشتباه گفته...
از کل سیستان و بلوچستان فقط ایرانشهر گازدار شد که انهم بخاطر قرار گرفتن در مسیر خط لوله صلح بود، بگذریم که مردم ایرانشهر کوچکترین نیازی به گاز ندارند و مردم زاهدان و زابل و خاش نیاز دارند که انهم مسئولین عزیز گفته اند تا 5 سال اینده...!
اگه قرار باشه هرکسی بیاد درد و مشکلات شهر و استانش رو بگه میتونم چنان داستان غم باری بگم برات عزیزم که غم بوشهر و ایلام و... یادت بره...!
اما مردمش هنوز امید دارند...!! امید...
[/quote]
icon_eek icon_eek icon_eek
ببخشید اصلا قصد انحراف تاپیک رو ندارم
ولی خیلی عجیبه که زاهدان و زابل و خاش گاز ندارند یک منطقه به اون مهمی با اون موقعیت لوله کشی گاز نداره!!!؟؟؟
خوبه حالا خط لوله صلح داره از اونجا رد میشه!!!
از نظر معدنی مکران توان خوبی داره ایا تلاشی برای بهره برداری و رونق اقتصادی اون منطقه بوسیله پتانسیل معدنی نشده ، نمیخواد بشه؟
هرچند تا همین چند وقت پیش هم نشده بود! الان و بعدش چی؟

[color="#ff0000"]این کاربر اخطار گرفت ، ..[/color]
[color=#ff0000]worior[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.