EMPEROR

تحلیل و پیگیری تحولات شمال افریقا ( لیبی ، تونس ، الجزایر ، مراکش و مصر )

Recommended Posts

ارتش مصر اونجوری نیست که وضعیت مثل سوریه بشه.... بیشتر باید نگران الجزایر نشدنش بود!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همه زور سلفی ها به پشتیبانی آمریکایی هاست

وقتی آمریکایی ها پشتشون نباشن براحتی حذف میشن

چون نه سلاح بهشون میرسه و نه حمایت بین المللی و نه پول و ...

مردم هم که برعلیهشون هستن

اونقدر جنایت کردن که دیگه کسی براشون تره خرد نکنه
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارتش مصر از این حرف ها خیلی قوی تر که اخوان بتونه در مقابلش کاری کنه عقبه مردمی قوی داره ماشاالله پول هم ک برادران دوست و همسایه ما هستن امریکا هم ک هنوز به کار ارتش کودتا نمیگه و حمایت سیاسی میکنه رسما اخوانی ها گوشت دم توپ برای دوره جدید مصر هستن مگه اروپا کاری کنه وگرنه دوران مرسی رو باید تموم شده دید
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بر خلاف اکثریت مطلق این انجمن چون من یک اسلام گرا هستم نه یک مذهب گرا ،این جنایات ارتش مصر را علیه اخوان المسلمین محکوم می کنم و کشته شده گان بی گناه امروز و ان افرادی که با زبان روزه در نماز صبح کشته شدند و شحاته و سایر دوستانش را که قربانی مذهب گراها ضد اسلام شدند همهو همه را شهید می دانم و خواستار شفاعت این عزیزان در روز حساب هستم
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

عزیز دل ، تا قبل از روی کار اومدن مرسی ، اخوان المسلین بین همین بچه های سایت حسابی اعتبار داشت ... بعدش که اون فجایع رو به وجود آورد ، کینه ازش به دل گرفتند ...

گویا اردوغان هم حسابی عصبی شده و بیانیه ی شدید الحن صادر کرده ...

در ضمن ، اخوان المسلمین تقریبا محاله که به صورت رسمی دست به اسلحه بشه .... کلا مرسی تو همین دو سال آبروی تقریبا یک قرنی اخوان رو بر باد داد ....
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='gader' timestamp='1376498614' post='329950']
بر خلاف اکثریت مطلق این انجمن چون من یک اسلام گرا هستم نه یک مذهب گرا ،این جنایات ارتش مصر را علیه اخوان المسلمین محکوم می کنم و کشته شده گان بی گناه امروز و ان افرادی که با زبان روزه در نماز صبح کشته شدند و شحاته و سایر دوستانش را که قربانی مذهب گراها ضد اسلام شدند همهو همه را شهید می دانم و خواستار شفاعت این عزیزان در روز حساب هستم
[/quote]
سلام دوست عزیز
بیشتر بچه های انجمن اتفاقا اسلام گرا هستند و نه مذهب گرا . البته در صورتی که بعضی اسلام رو فقط مذهب خودشون ندونند. طبیعی است که همه از کشته شدن برادران مسلمانشان در هر جای دنیا ناراحت هستند . اظهارات بعضی دوستان هم بیشتر به خاطر ناراحتی از بازیچه قرار گرفتن بسیاری از برادران مسلمانمان در دنیا است که خودشان راه را برای تضعیف کل ملت اسلام باز می کنند . البته ارتش مصر هم خودش رو مثل ارتش ترکیه نمیدونه و اسلام گرایی در ارتش مصر خیلی شدید تر از موضوع ترکیه است .
در نهایت با کشتاری که در مصر دارد صورت می گیرد و متاسفانه دست یک سری از سران کشورهای به اصطلاح اسلامی هم در آن آلوده است ، فکر میکنم به زودی شاهد تکرار سناریوی سوریه در مصر خواهیم بود.
[quote name='100' timestamp='1376499060' post='329954']
سلام

در ضمن ، اخوان المسلمین تقریبا محاله که به صورت رسمی دست به اسلحه بشه .... کلا مرسی تو همین دو سال آبروی تقریبا یک قرنی اخوان رو بر باد داد ....
[/quote]
شاید اخوان المسلمین به تنهایی اسلحه به دست نگیره ولی اگر پیشنهاد کمک از طرف بعضی گروههای دیگه بهش بشه احتمالا شروع میکنه .
حوادث سینا میتونه نشانه هایی از شروع فصل خونینی از داستان مصر باشه. البته اگر خبرها رو هم میدیدید با دست خالی نمیشه داخل شهر یک تانک رو هدف قرار داد.
متاسفانه اردوغان هم نگران مصر نیست و فقط نگران کشور خودش است چون این روزها حسابهایی رو که روی انقلابهای عربی باز کرده بود ، دارن غلط از آب در میان . ویرایش شده در توسط oldmagina
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز، واقعیت اینه که اوباش سلفی در مصر فکر کردن سوریه هست اونجا و اسلحه به دست گرفتن و من فیلمش رو گذاشتم.... میخواید تا براتون بازم فیلم بذارم ز حمله به ماشین های پلیس (تصاویر مشخصه که مال اول صبح هستن!) تا شلیک گلوله از جاهای مختلف...

اراذل و اوباش فکر کردن که اونجا هم سوریس و میزنن و میکشن و سرها رو میبرن و دنیا هم میگه وای وای وای.... ببینین اینا از بس بهشون فشار اومده به خوردن ادما رو اوردن... وای وای وای ببین ارتش وحشی چه جنایتی میکنه... فکر میکردن الان دنیا بلند میشه میگه چرا ارتش دشمنان اسلحه به دست خودش رو میکشه....
واقعیت اینه که دنیای امروز، دنیای یه مشت اوباش کت و شلوار پوش غربیه که دیگه سن وسالی ازشون گذشته و خودشون نمی‌تونن قمه و شمشیر دستشون بگیرن، واسه همین خودشون کراوات و کت و شلوار می‌پوشن و به جوون‌های احمق! میگن برید برا من قمه و چاقو کشی بکنین....
سلفیون حکم مردم محله‌ای رو دارن که برا این گنده لاتا دعوا میکنن و قمه میکشن.... مشکلشون اینه که شعورشون نمی‌رسه که خودشون پشیزی ارزش ندارن و اون اقایون گنده لات فقط تا وقتی ازشون حمایت میکنن که علیه کسانی که میخوان بجنگن....

سلفیون، تا وقتی تو سوریه بزنن و بکشن یا تو ایران عمل کنن، اسمشون هست فریدام فایتر و ریبل و ارتشی که در دفاع از خودش اینا رو میکشه میشه رژیم، کیلر و ادم بده‌ی داستان....
حالا، همون سلفیون اگر با ارتش مصر درگیر بشن، اسمشون میشه تند روی وحشیه تروریست و ارتش میشه اونی که محقه...

حالا، بحث من، حمایت از سلفیون یا محکوم کردنشون نیست.... بحث من فقط و فقط اینه که یه مشت اوباش بلند شدن و دست به کشتن زدن و اونجا یه پلیس مقتدر هست که بزنه شخمشون بزنه و من از این عمل حمایت میکنم.... حالا این عمل رو بشار انجام بده یا ارتش مصر یا اوباما برام مهم نیست.... تا وقتی اوباش رو شخم میزنن من خوشحالم!! :)
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

البته مصر مثل سوریه نیست !!!

مصر بسیار شکنننده تر از سوریه هست .... سوریه تو اوج تحریم هاش کمک هایی از ایران و روسیه و تا حدودی چین دریافت می کرد که می تونست یک زندگی ارزان برای مردمش دست و پا کنه و از اون ور هم به خاطر در اختیار قرار دادن پایگاه نظامی به روسیه ، مبلغی دریافت می کرد ، به علاوه ، محل ترانزیت کالا از مدیترانه به عراق و اردن بود و امکان اینکه عراق هم از خاکش برای ترانزیت نفت به مدیترانه استفاده کنه ، رو داشت و داره ... د رضمن جمعیتش هم نسبتا کنترل شده هست ...

ولی مصر با جمعیت 80 میلیونیش با مشکلات عدیده ای رو به رو هست ...

تنها منابع در آمدش توریسم و کانال سوئز و کمک های خارجی هست ...

به لطف مرسی و سلفیون این صنعت توریسمش با رکود رو به رو شد .... کانال سوئزش هم یک چاقوی دو لبه هست .... مثلا اگه یکی از سلفیون احمق بروند و یک بمبگذاری در کانال سوئز کنند ، بهانه ی لازم رو به غربی ها می دهند تا به بهانه ی تامین امنیت کانال سوئز ( که کانال حیاتی برای اقتصاد کل جهان هست ) بهش لشکر کشی کنند و اون ناحیه رو تصرف کنند ( تقریبا اکثریت کشور های جهان هم از این کار حمایت قاطع میک نند !!! ) .... احتمالا بعدش هم با درو کردن سلفیون در صحرا سینا ، این رو به همراه کانال سوئز به نام اسرائیل به ثبت برسونند ...

از اون ور هم اتیوپی می خواد در آینده نزدیک از سد ش بهره برداری کنه که حق آب نیل رو کم می کنه و کشاورزی نیمه جان مصر رو نابود می کنه و عملا مصر حتی برای تامین آب آشامیدنی مردم هم به مشکل بر می خوره !!!!

مصر
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البرادعی استعفا داده.
بنا بر اعلام وزارت بهداشت مصر 149 نفر کشته و 1403 نفر زخمی شدند.
عکاس اسکای نیوز هم بین کشته هاست!
http://www.almanar.com.lb/english/seccatpage.php?frid=21&seccatid=19

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اخوان المسلمین و هم مخالفینش استقلال سیاسی و فکری ندارن

غربی ها و عربستان و کشورهای خایج فارس باضافه اسرائیل از مسئولین سابق مصر سه شرط و تضمین رو دریافت کرده بودن و اونها هم برای بقای در قدرت پذیرفته بودن :

1- قبول هژمونی و سیطره آمریکا و قرار گرفتن در زمره کشورهای اقماری و متحد آمریکا

2- پذیرش موجودیت اسرائیل و عمل در راستای امنیت اسرائیل

3- دوری و ضدیت با ایران و عدم رابطه با ایران

مبارک اینها رو قبول کرده بود و تا روزی که بر سر کار اومد بر سر عهدش پا برجا بود

اخوانی ها و مرسی که ده ها سال شعار مبارزه با اسرائیل و ضدیت با آمریکا رو سر داده بودن ، ابتدا بطور ناباورانه (خودشونم باور نمیکردن اینطور راحت و بی دردسر حاکم بشن حتی تو خواب هم نمیدیدن) با مسئله اقبال نسبی بخشی از مردم مواجه شدن

اونها در طی ده ها سال مبارزه هرگز بفکر این نبودن که اگر روزی به حکومت برسن مدل حکومتیشون چی هست و چه چیزی رو خواستارن و هیچ برنامه ای نداشتن
هیچ کادر اجرایی قوی نساخته بودن
هیچ اولویتی رو برای کارشون در نظر نگرفته بودن
نسبتشون با سلفی افراطی مشخص نکرده بودن
و....

اما بدتر از این مسئله اینکه وقتی بر سر کار اومدن همه دوستانشون رو قربانی کردن و :

1- بر علیه مقاومت ضد اسرائیلی موضع گرفتن و اقدام کردن مشخصا سوریه و حزب الله لبنان

2- هژمونی و تسلط آمریکایی ها رو پذیرفتن و قبول کردن متحد آمریکا باشن . حتی امروزه که با تیانی آمریکا و ارتش مصر و بازمانده های رژیم سابق کنار زده شدن همه امیدشون این بود که در مذاکره با آمریکایی ها بتونن رضایت اونها رو جلب کنن و به قدرت برگردن

انگار همه اراده ها رو معطوف به قدرت آمریکا دیدن و می بینن و بجز اون باور مستقلی نداشته و ندارن

3- موجودیت اسرائیل رو برسمیت شناختن و امنیت اسرائیل رو تضمین کردن و به پیمان کمپ دیوید بیش از مبارک پایبند شدن

4- ضدیت با ایران و قطع ارتباط با ایران رو پذیرفتن

5- بدتر از مبارک وابسته به کشورهای خلیج فارس و عربستان شدن

6- جامعه مصر رو با خطر انشقاق ملی و درگیری مذهبی قرار دادن

7- همه دستگاه گذشته رو سر کارشون پذیرفتن و انقلاب مصر رو خنثی کردن . اونها از ابتدا به حکمیت و تسلط قانون اساسی گذشته و قوه قضائیه و دادستانی مصر گردن گذاشتن و مثل انقلابی ها رفتار انقلابی در پیش نگرفتن

8- همه احزاب و انقلابیون و گروه ها و جمعیت های داخل مصر رو کنار زدن

اما در مقابل آمریکایی ها اخوانی ها رو منافقانی بی ارزش یافتند که ممکنه در آینده خیانت کنه همونجوریکه امروز به آرمانهای ده ها ساله اش خیانت کرده و پشت پا زد . در مقابل دستگاه گذشته مبارکی آزمون خودش رو پس داده بود و مطمئن تر می نمود .

اسرائیلی ها که با انقلاب مصر در هراس و وحشت افتاده بودن خیالشون با روی کار اومدن مرسی و موضع اخوان راحت شد و بفکر احیای وضع گذشته افتادن

عربستان اخوانی ها رو رقیب خودش دید و درصدد حذف رقیب و احیای متحد سابق (مبارکی ها ) براومد

ایران و شیعیان مواجه با خیانت اخوان در قبال حمایت های 30 ساله از اخوان مواجه شدند

اروپایی ها سلطه اسلامگرایان بر منطقه حساس مصر و کانال سوئز و دریای مدیترانه رو خطر بالقوه دیدن که در حال بالفعل شدن هست

از همه مهمتر مردم مصر و انقلابیون مصری همه آرزوهاشون رو که براش جنگیده بودن بریاد دیدن . احزاب و گروه های داخل مصر سرشون رو بی کلاه دیدن
خطر جنگ مذهبی و انشقاق ملی اونها رو تهدید هم میکرد . اقتصادشون بدتر شد و ....

و اخوان سقوط کرد

اما در مورد سوریه وضع فرق میکنه چون اونچه که برای آمریکایی ها و اروپایی ها و غرب مهم هست امنیت اسرائیله . بنابراین به حمایت از تروریست ها تا شکستن مقاومت و یا تضعیفش ادامه میدن ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی دلم می خواد بدونم اگه دولتی که به هر نحوی از انحاء کوچکترین مراوده ای با ایران یا به هر نحوی از انحاء کوچکترین مشکلی با آرمانشهر جامعه متمدن و بشردوست جهان آزاد ایالات متحده کبیر داشت، تو یه صبح تا ظهر [b]2200 نفر[/b] رو وسط خیابون های پایتختش سلاخی می کرد الآن دوستانی بعضی جاهاشون عروسیه چه موضعی داشتن و چیا می گفتن !!!
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1376507415' post='329989']
خیلی دلم می خواد بدونم اگه دولتی که به هر نحوی از انحاء کوچکترین مراوده ای با ایران یا به هر نحوی از انحاء کوچکترین مشکلی با آرمانشهر جامعه متمدن و بشردوست جهان آزاد ایالات متحده کبیر داشت، تو یه صبح تا ظهر [b]2200 نفر[/b] رو وسط خیابون های پایتختش سلاخی می کرد الآن دوستانی بعضی جاهاشون عروسیه چه موضعی داشتن و چیا می گفتن !!!
[/quote]
من به خاطر کشته شدن سلفی ها ناراحت نیستم . خوشحال هستم .
من به خاطر کشته شدن بی گناهان این بین ناراحتم . من ناراحتم که کشورشون به این وضع افتاد .
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ehsan_animator' timestamp='1375128582' post='324965']
[center]ادعای مالکیت مصر برای صهیونیسم؛[/center]
[center]
[b] [color=#0000ff]پیشگویی آخرالزمانی سفیر آمریکا درباره یهود[/color][/b]

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10196/377372_468.jpg[/img][/center]
[right][color=#FF0000][b]گروه بین‌الملل مشرق - [/b][/color]"آن پترسون" سفیر آمریکا در قاهره در اظهاراتی در گفت‌وگو با یک رسانه اسرائیلی اظهارات عجیبی در مورد جایگاه مصر در طرح از نیل تا فرات سرزمین موعود صهیونیست‌ها مطرح کرده است.[/right]

وی در این گفت‌وگو ادعا کرد که بازگشت یهودیان از تمامی نقاط جهان به سرزمین موعود از نیل تا فرات نزدیک است و در سال 2013 انجام خواهد شد.

پترسون با افتخار گفت که نقش محوری و مهمی در روند تحقق پیش‌بینی‌ها برای «ملت برگزیده خدا»! ایفا کرده است. مصری‌ها نیز هرگز مانع از بازگشت یهودیان به این کشور نمی‌شوند، بلکه به آنها متوسل می شوند تا به مصر بازگردند و آنها را از فقر و گرسنگی نجات دهند، چرا که مصر به زودی و احتمالاً در سال جاری میلادی اعلام ورشکستگی خواهد کرد.

وی در این گفت‌وگو با اشاره به احتمال جنگ آینده گفت که اسرائیل تحریک‌ها و تجاوزها و تهدیدات زیادی را متحمل شده و صبر طولانی نخواهد شد و سال 2013 میلادی که چهلمین سالروز شکست اکتبر 1973 میلادی است، فرا رسیده است.

وی تأکید کرد در شرایطی که اسرائیل مجبور به مقابله نظامی شود، در آن تردید نخواهد کرد و این جنگ همان جنگ آرماگدون خواهد بود که آمریکا و انگلیس و ناتو و تمامی «کشورهای حامی صلح»! برای دادن حقوق صاحبان حق به آنها وارد عمل خواهند شد، یهودیان دیگر اجازه تکرار هولوکاست را بر ضد خود در منطقه نخواهند داد.

وی با توهین به قومیت عربی و امت اسلامی گفت از آنجا که اعراب و مسلمانان طبیعت خشنی دارند و مایل به وحشی‌گری و تروریسم هستند، به علت اینکه یهودیان از آنها پیشرفته‌تر و ثروتمندتر هستد، به آنها حمله خواهند کرد، به همین علت این درگیری برای بقا خواهد بود و بقا نیز طبعا برای گروه قوی‌تر رقم خواهد خورد.

پترسون با اشاره به تجربه خود در مصر گفت که خوشحال است که به این کشور آمده و طرحی که خواهر بزرگتر وی مارگارت اسکوبی سفیر سابق آمریکا در مصر آغاز کرده بود را دنبال می‌کند، تا زمانی که هدف یکی باشد و اخلاص در کار باشد، اسامی اهمیت زیادی ندارد.

وی گفت که در کنار دیوار ندبه قسم خورده که حق یهود را به آنها بازگرداند و انتقام آواره کردن آنها در کشورهای جهان را بگیرد و نزدیکان و خانواده‌های آنها به زودی به مصر و کشورهای عربی باز خواهند گشت تا خانواده‌هایشان را تکمیل کنند و خانواده‌ها یکدیگر را ببینند و بعد از صدها سال بار دیگر جمع آنها جمع شود.

وی با ادعای مالکیت بخش‌هایی از مصر برای یهودیان گفت که اسنادی در اختیار دارد که مالکیت یهودی بر پروژه‌های مصر را نشان می‌دهد که آنها ایجاد کردند، اما جمال عبدالناصر با وحشیگری تمام آنها را از مصر اخراج کرده و اموالشان را مصادره کرد.

وی افزود: اسناد ثابت می کند که دارایی‌های یهودیان در مصر باعث می‌شود آنها به این کشور بازگردند و ثابت می‌کند که آنها مالک اصلی مصر هستند و موضوع آن چیزی نیست که فرعون‌ها آن را تحریف کردند، چرا که این یهودیان بودند که اهرام‌ها را بنا کردند اما مصری‌ها و عرب‌ها بر سرقت عادت دارند، همانطور که کانال سوئز را سرقت کردند و انقلاب 1952 را برای سرقت اموال یهود بنا نهادند.

سفیر آمریکا در ادامه اظهارات کاملا صهیونیستی خود مدعی شد که خسارت‌هایی که مصری‌ها باید بپردازند، بیش از توان آنهاست و باعث ورشکستگی آنها خواهد شد و آنها در پرداخت قرض‌های بانک جهانی و بانک مرکزی ناتوان خواهند ماند، مصری‌ها الان هم هیچ چیز در مصر ندارند و باید یا بندگی

اربابان یهود خود را که ملت برگزیده خدا هستند، بپذیرند یا اینکه از این کشور خارج شده و به دنبال کشور جایگزینی برای خود باشند.

پترسون گفت که شورای امنیت نیز از حق یهودیان در بازگشت به سرزمین موعود از نیل تا فرات در مقابل بازگشت آوارگان فلسطینی به غزه و سینا و کرانه باختری و اردن حمایت می‌کند و این تصمیمی اجباری خواهد بود و در صورت رد آن از سوی مصری‌ها و عربها، با آنها اعلام جنگ خواهد شد.

[url="http://www.mashreghnews.ir/fa/news/236394/%D9%BE%DB%8C%D8%B4%DA%AF%D9%88%DB%8C%DB%8C-%D8%A2%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D9%84%D8%B2%D9%85%D8%A7%D9%86%DB%8C-%D8%B3%D9%81%DB%8C%D8%B1-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%AF%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B1%D9%87-%DB%8C%D9%87%D9%88%D8%AF"]http://www.mashreghn...یکا-درباره-یهود[/url]
[/quote]

اون افرادی که سنگ دیپلماسی و دوستی با غرب و تعامل و .... رو به سینه می زدن تحویل بگیرن. این وحشی ها چیزی جز منافعشون و اسرائیل براشون اصالت نداره و تنها وقتی باهات دوست میشن که دست از شرف و عزتت ور داری.

زیاد تند نرین همیشه از این ور و یا اون ور پشت بام هم نیفتین. ارتش مصر هم همچین علیه السلام نیست. همونطوری که سلفی ها نیستن. اما مشکل شما اینه که کل اخوان رو به چشم سلفی نگاه می کنید. اخوان بیشتر یک جریان هست و به همین دلیل همه جور تفکری توش هست.
نفس کار اینه که دمکراسی با اسلحه پیاده نمیشه و اون چیزی که الان در مصر در جریانه کودتاگونه هست یعنی ارتش می خواد با زور تفنگ دمکراسی برقرار کنه(البته این موضع اعلامی هست و معلوم نیست این ارتش سرش به آخور که بنده).
اتفاقات مصر رو من یکبار دیگه عرض کردم شبیه مشروطه ماست یعنی در اون زمان دارن سیر می کنن. انقلابی نیم بند که هیچکس نمی دونست چی ازش می خواد و هدف فقط مبارک شده بود رهبری متشتت انقلاب ناقص بدون پاکسازی انقلابی. عدم ایجاد سازمان ها و دولت انقلابی و عدم تغییر قانون اساسی به صورت واقعا بنیادی. عدم کنترل نیروی های فشاری که می تونن انقلابی رو منحرف و نابود کنن. نفوذ عوامل خارجی و دخالت اونها. عدم توان اسلام گراهای مصری چه در مبانی نظری و چه در سیستم عملی برای پیاده سازی سیستم حکومتی و.......
حکومت مصر الان دوباره به دست لیبرال ها و غرب زده ها و ارتشی ها افتاده و دمکراسی از درون لوله سلاح می خواد متولد بشه.
مقایسه کنید با مشروطه ایران که چطور شیخ فضل الله رو بر دار می کنه و جریان به دست غرب زده ها و خود فروخته هایی مثل ایپرم ارمنی و.... می افته.

من اعتقادی دارم هر انقلابی باید خون به پاش داده بشه. تازه مصر داره به انقلاب نزدیک میشه. هر چند علاقه ای ندارم وهابی و سلفی جماعت به قدرت برسن و بیشتر امیدم به باز شدن چشم مسلمانان مصر و بازگشت به خویستن اصیل اسلامی و دین محمدی ناب هست و اون زمان میشه گفت تازه انقلابی کردن.

دوستان اینقدر از کشتار اسلامگرا های مصر خوشحال نباشین همه اونها سلفی نیستن و در عین حال تمام طرفداران مرسی هم اخوانی نیستن.
ما در کشور خودمون بنی صدر رو داشتیم خوب خیانت کرد باشه مجلس عزلش کرد و قضیه تمام شد اگر واقعا غرب و ارتش مصر می خواد دمکراسی ایجاد کنه خوب باشه در روالی قانونی عزلش می کرد اون وقت اینها هم بهانه ای برای تظاهرات نداشتن.
برخی دوستان طوری در مورد مردمی حرف می زنن که انگار در مورد گله ای گوسفند حرف می زنن و یادشون رفته طرف مقابل اسلامگرا ها هم همچین علیه سلام و درست و حسابی نیستن و ضربه ای هم که به ما و سوریه و.... بزنن کمتر نیست منتهی سکولارها قواعد بازی رو بلدن و می دونن چطور بی سر و صدا زد و بند کنن و کارشون رو با همکاری غرب پیش ببرن ولی این اخوانی ها کمی نفهمن تشریف دارن.

اما شکی نیست که این قضا و قدر الهی هست برای مردم مصر که وقتی سخنان کسانی که خوبی و اصلاح اونها رو می خوان گوش نمیدن این وضعیت به سرشون میاد. حضرت آقا خیلی وقت پیش به اینها هشدار داد حواستون به دخالت خارجی باشه گوش ندادن. به اینها گفت سیستم حکومتی اسلامی بسازین رفتن سیستم حکومتی سلفی ساختن. به اینها گوشزد شد انقلابتون رو تمام کنید و راه نفوذ دولت قبلی رو ببندید نکردن.
در سوریه نیرو فرستادن و خواستن در زمین دشمن بازی کنن و دیدن که مکرشون به خودشون برگشت.
همین ها گفتن ما نمی خوایم از الگوی جمهوری اسلامی ایران نمونه برداری کنیم بفرمائید نه خیلی در سیستم سازی موفق بودید این هم نتیجه اش تحویل بگیرید. اینقدر خشک مغز و نفهم بودن نفهمیدین اصولا غیر از تمدن و تفکر غربی و جمهوری اسلامی آلترناتیو دیگه ای وجود نداره.

اما اگر سلفی ها هم به ارتش اسلحه کشیدن یعنی هنوز هم در خریت هستن و خواه ناخواه خدا داره باطل رو با باطل از بین می بره و به هم مشغولشون می کنه.
دوستان وضعیت سوریه و مصر رو هم با هم مقایسه و قاطی نکنن خیلی بحثشون فرق داره.

فقط یک چیز میگم اینها اگر ۱۰ سال دیگه هم این وضعیت رو ادامه بدن همیشه در حیرت هستن چه به طرف غرب برن چه به طرف تفکر عربی و عربستانی و اردنی و.... چه به طرف تفکرات تند سلفی و اخوانی و .... همیشه سرگشته و حیران خواهند بود مگر تکلیف خودشون رو مشخص کنن ی غربی غربی یا اسلامی ناب.
اون زمان چاره ای ندارن یا با غرب ببندن و یا به ایران نزدیک بشن

خیر الناس اوسطها..... زیاد تند نرن دوستان نه برای ارتش کف و سوت و هورا بکشین و نه زیاد به سلفی ها امیدوار. به فکر این باشین چطور مشکل دنیای اسلام و دین ناب محمدی باید حل بشه که تکه تکه این تن به انحراف و پستی و ذلت و دخالت بیگانه آلوده شده. و روز به روز روند قهقرایی خودش رو تندتر می کنه.
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='bigdelimohamad9' timestamp='1376507415' post='329989']
خیلی دلم می خواد بدونم اگه دولتی که به هر نحوی از انحاء کوچکترین مراوده ای با ایران یا به هر نحوی از انحاء کوچکترین مشکلی با آرمانشهر جامعه متمدن و بشردوست جهان آزاد ایالات متحده کبیر داشت، تو یه صبح تا ظهر [b]2200 نفر[/b] رو وسط خیابون های پایتختش سلاخی می کرد الآن دوستانی بعضی جاهاشون عروسیه [color=#0000cd]چه موضعی داشتن و چیا می گفتن [/color]!!!
[/quote]

شهید مطهری می فرمود : [color=#ff0000]مردم بيدار آن مردمي هستند که فرصت شناس باشند، درد شناس باشند، حقايق شناس باشند[/color].
  • Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
باید دعا کنیم در مصر جنگ داخلی رخ نده

خدا به این اخوانی ها و سلفی های ابله بمقدار ارزنی عقل و شعور عنایت کنه

اون موقعی که فرصت کار داشتن همه چیز رو خراب کردن و حالا که کار از کار گذشته هوای دوئل و هفت تیر کشی بهشون دست داده

فرصت شناس که نبودن ، قدرشناس هم نبودن ، کاش لااقل حقایق شناس باشن .

بعد از گندها و جنایات اخوانی ها و سلفی ها واقعیت های منطقه و جهان و داخل مصر بر علیه اونهاست و بهیچ وجه امکان بازگشت به گذشته رو ندارن

اگر هم بفرض محال بتونن دوباره بقدرت برگردن تازه اول مشکلات هست . چی میخوان به مردم مصر بگن و چی براشون بسازن ؟؟؟؟؟

اینهایی که هیچ برنامه ای ندارن ، هیچ تفکر مستقلی ندارن ، هیچ پولی برای اداره کشور ندارن ، هیچ درکی از وضعیت مصر ندارن ، هیچ همپیمان بدرد بخوری ندارن و یا برا خودشون باقی نزاشتن ، هیچ آینده ای رو نمیتونن به هوادارانشون و مردم مصر وعده بدن با کدوم آرزو می خوان کشور رواداره کنن؟

حتی بعد از برکناری میتونستن به یه توافق نیم بند برای انتخابات آزاد و مشارکت در قدرت و برقراری دموکراسی توافقی دست پیدا کنن ، ولی این ابله ها همه رو رد کردن

حالا امکان داره که با سخت شدن اوضاع مصر به حالت فوق العاده سابق و احیای حکومت نظامی 30 ساله گذشته برگرده و حتی آرزوی مشارکت نیم بند سیاسی و توافقی در کل مصر از بین بره

اگه یه ذره شعور داشته باشن از ادامه خشونت بنفع کشورشون دست برمیدارن

انشاء الله با خویشتن داری همه طرفها از کشتار بیشتر و تضعیف بیشتر و نزدیک شدن به انشقاق و گسست ملی در مصر جلوگیری بشه ویرایش شده در توسط rasoolmr

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.