DR_CHAMRAN

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (1)

Recommended Posts

اون دختر بود که تو خونشون انرژی هسته ای تولید کرد یادتونه :mrgreen: :mrgreen:

http://www.aparat.com/v/rAlZj/%D8%B3%D8%AE%D9%86%D8%B1%D8%A7%D9%86%DB%8C_%D8%A7%D8%AD%D9%85%D8%AF%DB%8C_%D9%86%DA%98%D8%A7%D8%AF_%D8%AF%D8%B1%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF_%DA%A9%D8%B4%D9%81_%D8%A7%D9%86%D8%B1%DA%98%DB%8C_%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%87_%D8%A7%DB%8C_%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7_%DB%8C%DA%A9

الان همون دختره داره بمب میسازه icon_eek :chicken: icon_eek :chicken:

یه جوری حرف میزنی انگار چی هست!!! من خودم راکتور جوش هسته ای دارم میسازم...

ولی دور از شوخی به شخصه از بمب اتم خیلی خوشم میاد... منتها چون رهبری فرمودند نه! ما هم اطاعت امر میکنیم... اگه سهیل جان شبهه ندازنند خیلی خوب میشه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

شاید منظورشون این باشه که مثلا اگر کارشناسان کشوری دیگر  در خاک کره شمالی بمب بسازن و اونجا آزمایشات و تستش رو هم انجام بدن هزینه ی سیاسی برای کره شمالی داره نه برای اون کشور دیگر

برادر من شما دارید از تحقیقات و تست صحبت می کنید .
من درباره ساخت و  انبوه سازی و نگهداری صحبت میکنم .
به  حر حال زمان مشخص خاهد کرد کی به کی احتیاج داره

ایا ایران به کره شمالی  نیاز دارد ؟؟  و  یا  کره شمالی به ایران ؟؟

شما مفهوم حرف من را خوب درک نکردید

ویرایش شده در توسط yavarrr

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه جوری حرف میزنی انگار چی هست!!! من خودم راکتور جوش هسته ای دارم میسازم...

ولی دور از شوخی به شخصه از بمب اتم خیلی خوشم میاد... منتها چون رهبری فرمودند نه! ما هم اطاعت امر میکنیم... اگه سهیل جان شبهه ندازنند خیلی خوب میشه..

کی بدش میاد ؟؟ همه دوستش دارن

ولی اخه کدوم عقل سلیمی میگه گزینه تا این سطح استراتژیک و حساسی رو ببری تو یک کشور دیگه ؟؟؟

اصلا کدوم کشور ؟؟؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایا ایران به کره شمالی  نیاز دارد ؟؟  و  یا کردشمالی به ایران ؟؟ 

ایا ایران به کره شمالی  نیاز دارد ؟؟  و  یا کردشمالی به ایران ؟؟

سلام

اولش فکر کردم اشتباه تایپی است ولی وقتی دوباره همون رو دیدم کمی به خودم شک کردم !! :winking:

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من ساختن بمب هسته ای + ادامه تحقیقات هسته ای به شرط امنیت دانشمندان و تاسیسات در خارج کشور  . 

هیچ اشکالی نداره!

فرض کنید توافق از بین بره و و ما دوباره برگردیم به روند کار ..

بعد یهویی بخاطر انجام شدن تحقیقات در جایی دور از دسترس کارشناسان!

ما شاهد پیشرفت یهویی و بالایی خواهیم بود!

برادر  شما معمولان هوشیار هستید  از شما بعیده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

برادر من شما دارید از تحقیقات و تست صحبت می کنید .
من درباره ساخت و  انبوه سازی و نگهداری صحبت میکنم .
به  حر حال زمان مشخص خاهد کرد کی به کی احتیاج داره

ایا ایران به کره شمالی  نیاز دارد ؟؟  و  یا  کره شمالی به ایران ؟؟

شما مفهوم حرف من را خوب درک نکردید

بنده نظر خودم اینه که ایران در تکنولوژی موشکی و هسته ای استاد کره ی شمالی محسوب میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کی بدش میاد ؟؟ همه دوستش دارن

ولی اخه کدوم عقل سلیمی میگه گزینه تا این سطح استراتژیک و حساسی رو ببری تو یک کشور دیگه ؟؟؟

اصلا کدوم کشور ؟؟؟؟

مثلا کشور دوست برادر سوریه!

درسته مناطقیش مثل دمشق و حلب و درعا نا امن هستن ...

اما مناطق امنی در کوهستان هم داره .....

در سطح تحقیقات هم باشه عالیه!کم نیست .

شاید هم کشور دیگه ای که علاقه به انرژی هسته ای داره ...

ویرایش شده در توسط kereshti

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثلا کشور دوست برادر سوریه!

درسته مناطقیش مثل دمشق و حلب و درعا نا امن هستن ...

اما مناطق امنی در کوهستان هم داره .....

در سطح تحقیقات هم باشه عالیه!کم نیست .

شاید هم کشور دیگه ای که علاقه به انرژی هسته ای داره ...

نمیدونم چی بگم ولی این حرف از شما دیگه بعیده !

اخه سوریه یا کوهای سوریه ؟؟یعنی این کشور با وجود این همه جاسوس تو بدنه  نظامش هنوز تا این سطح قابل اعتماده؟؟؟

بقیه کشورهای همسایه ماهم که یا دشمن درجه یک ما هستن یا نا امن هستن یا تحت کنترل و نفوذ امریکا و اسراییل

ویرایش شده در توسط 9km

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

2.5 ساعت مذاکره ایران و اروپا در استانبول

مذاکرات تیم هسته ای ایران به سرپرستی سید عباس عراقچی با دیپلمات های ارشد اروپایی در استانبول پس از دو ساعت و نیم برای اقامه نماز متوقف شد.
به گزارش ایرنا این مذاکرات ساعت 14 و 30 به وقت استانبول - 16 به وقت تهران - ادامه خواهد یافت.
عباس عراقچی سرپرست تیم مذاکره کننده ایران به همراه مجید تخت روانچی امروز با همتایان خود هانس دیتر لوکاس از آلمان، سایمون گس از انگلیس و نیکلاس دوریویر از فرانسه پشت میز مذاکره می نشینند.
حمید بعیدی نژاد مدیرکل سیاسی و امنیت بین الملل وزارت امور خارجه، داوود محمد نیا مشاور وزیر خارجه، محمد امیری مدیر کل امور پادمان های سازمان انرژی اتمی و نیز پژمان رحیمیان از سازمان انرژی اتمی سایر اعضای تیم مذاکره کننده ایرانی هستند.
سید عباس عراقچی پیش از شروع مذاکرات گفت که هدف او و کارشناسان حقوقی و هسته ای تیم ایران سرعت دادن به زمان و یافتن هرچه سریعتر راه حل برای اختلافات با کشورهای 1+5 است.
قرار است مذاکره کنندگان ایرانی با معاونان وزیران خارجه سه کشور اروپایی دیدارهای سه و دو جانبه داشته باشند.
عراقچی گفت: می خواهیم به زمان سرعت بدهیم و هرچه زودتر برای اختلاف هایی که وجود دارد راه حلی پیدا کنیم.
تیم مذاکره کننده ایرانی پیش از این در روزهای سوم و چهارم بهمن با دیپلمات های آمریکایی در زوریخ گفت و گو و برخی موارد اختلافی را مرور کرده بود.
مذاکرات ایران و سه کشور اروپایی یک روزه است و طرفین طی نشست های صبح و عصر درباره موارد اختلافی با یکدیگر گفت و گو خواهند کرد.
گفته می شود 'هلگا اشمید' معاون 'فدریکا موگرینی' مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در این گفت وگوها حضور خواهد داشت.
نشست چهارجانبه معاونان وزیر خارجه ایران و نمایندگان سه کشور اروپایی پنجشنبه شب پایان می یابد

پایان مذاکرات ایران و 3 کشور اروپایی

مذاکرات معاونان وزیران خارجه ایران و 3 کشور اروپایی پس از 4 ساعت گفت‌وگو در استانبول پایان یافت.
به گزارش ایسنا، سید عباس عراقچی و مجید تخت‌روانچی از صبح روز پنج شنبه به مدت 4 ساعت در دو نوبت صبح و عصر در چارچوب مذاکرات هسته‌ای و با حضور هلگا اشمید معاون رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت‌وگو کردند.
همچنین مذاکرات کارشناسی میان هیات‌های 4 طرف همزمان با مذاکرات معاونان در جریان بود. این مذاکرات پشت درهای بسته انجام شد و بدون اعلام نتیجه‌ای مشخص پایان یافت.
قرار است دور بعدی مذاکرات ایران و 1+5 در سطح معاونان پیش از آغاز کنفرانس امنیتی مونیخ طی 10 روز آینده برگزار شود.
به گزارش ایسنا، معاونان وزرای امور خارجه ایران و آلمان در جاشیه این نشست به طور جداگانه با یکدیگر دیدار کردند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کنگره چماق تحریم را به دست اوباما و کری داد/ ایران تا 4 فروردین «توافق کلی» پیشنهادی آمریکا را نپذیرد تحریم می‌شود!/ ظریف: توافق بر سر کلیات آسان است

پیش بینی رجانیوز درست درآمد. ساختن چماق از سوی کنگره و چانه زنی و گرفتن امتیاز به وسیله وزیر امور خارجه آمریکا بر سر میز مذاکرات. این تمام هدف جنگ زرگری یک ماه اخیر اوباما و کنگره بر سر تحریم های جدید علیه برنامه هسته ای ایران بود که با اظهارات اخیر سناتور باب مننذر ابعاد آن کاملا مشخص شد. (برای مطالعه بیشتر اینجا بخوانید)

به گزارش رجانیوز، 10 تن از سناتورهای دموکرات آمریکا که پیگیر تصویب طرح تحریم های جدید علیه ایران در سنا بودند در نامه‌ای خطاب به رییس‌جمهور این کشور اعلام کردند تا اواخر ماه مارس صبر می‌کنند و رأی‌گیری برای تصویب تحریم جدید را به تعویق می‌اندازند.

سناتور رابرت منندز که از اصلی‌ترین اعضای کمیته روابط خارجی محسوب می‌شود در نامه ای به اوباما آورده است: من و دیگر دموکرات‌ها از این طرح حمایت نخواهیم کرد مگر این‌که مذاکرات میان ایران و قدرت‌های جهانی تا 24 مارس (4 فروردین) به چارچوب سیاسی مورد نظر برای توافق نهایی منجر نشود.

وی در این نامه تأکید کرده است که اگر تا 24 مارس یک توافق کلی حاصل نشود، وی و دیگر دموکرات‌ها به جمهوری‌خواهان سنا برای تصویب این طرح خواهند پیوست.

سناتور منندز در ادامه این نامه تأکید کرده است: ما هنوز تردید داریم که ایران تا 24 مارس امتیازاتی که به جهان اطمینان دهد برنامه هسته‌ای‌اش ماهیت کاملاً صلح‌آمیز دارد را بدهد اما ما از اوباما که می‌گوید تحریم‌های جدید این مذاکرات را تضعیف خواهد کرد حمایت می‌کنیم.

در این نامه هم‌چنین آمده است: ما تنها زمانی که ایران تا 24 مارس با یک چارچوب سیاسی برای توافق نهایی که در آن به تمام پارامترهای لازم رسیدگی شده موافقت نکند به قانون تحریم‌های جدید رأی موافق خواهیم داد.

این سناتور آمریکایی متذکر شده است که این ضرب‌الأجل آزمایشی است برای ارزیابی نیات ایران.

در واقع نامه سناتورهای آمریکایی نه برای اوباما بلکه برای تیم مذاکره کننده هسته ای ایران نگاشته شده است است ، تا طرف ایرانی در ادامه مذاکرات، سایه تحریم های جدید آمریکا علیه ایران را بالای سر خود حس کند و تحت فشار تهدیدهای سنا و چانه زنی های کری ، تن به خواسته های کاخ سفید بدهد.

به ویژه با تاکید رابرت مننذر بر ضرب الاجل 24 مارس تاکتیک چماق و هویج آمریکایی کاملا مشخص می شود چرا که در جریان توافق صورت گرفته در آذرماه سال جاری طرف ایرانی و 1+5 بر این نکته تاکید کردند که طی 4 ماه (نهایتا تا 24 مارس) تلاش می کنند بر سر یک توافق سیاسی و کلی توافق کنند و در سه ماه آتی بر سر جزییات به توافق برسند. نامه سناتورهای آمریکایی نیز یک اهرم فشار برای هدایت طرف ایرانی به منظور پذیرش توافق کلی بر مبنای خواسته آمریکایی هاست.(برای مطالعه بیشتر اینجا بخوایند)

اما نکته نگران کننده این است که با دو مرحله شدن توافق نهایی (توافق سیاسی طی 4 ماه+ توافق بر سر جزییات طی 3ماه) یکی از ضعف‌های بزرگ توافق ژنو در حال تکرار است، بر این اساس که ذیل عنوان توافق سیاسی که یک توافق کلی است، طرف ایرانی با کلیاتی که تفسیرهای مختلف از آن قابل ارائه است سرگرم شده و در مقابل تعهداتی عینی و غیرقابل تفسیر از طرف مقابل زیر سایه چماق تحریم های کنگره گرفته می‌شود.

نکته نگران کننده بعدی آن است که آمریکایی ها پس از مذاکرات وین پای خود را در نادیده گرفتن خطوط قرمز ایران فراتر نهاده و در توافق سیاسی نیز به دنبال گنجاندن کلماتی هستند که مسیر را برای نادیده گرفته شدن هر چه بیشتر حقوق ایران در توافق نهایی فراهم می کند.

البته این شیوه آمریکایی ها یعنی ساختن چماق تهدید علیه ایران گویا جواب داده است چرا که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران روز سه شنبه با بیان اینکه با طرف مقابل بر سر کلیات اختلافی نداریم گفته است: توافق اصولي آسان و بر سر جزئيات دشوار است.

اظهارات ظریف بیانگر آن است که تیم ایرانی نیز خود را برای توافق کلی آماده کرده است، اما این سئوال مطرح است آیا ظریف و تیم همراه وی به ابعاد و پیامدهای دو مرحله ای شدن توافق نهایی فکر کرده اند؟ تیم مذاکره کننده ولع آمریکایی ها برای هر چه سریع رسیدن به توافق کلی را چگونه تفسیر می کنند؟ جنگ زرگری اوباما و کنگره با برگه تحریم و وتو که نهایتا به ضرب الاجل 24 مارس ختم شده است، پیامی برای طرف ایرانی ندارد؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عراقچی: ماراتن مذاکره آسان نیست

سید عباس عراقچی مذاکره با شش کشوری که ' اصولا مواضع یکسانی ندارند' را به ' ماراتن' تشبیه کرد و گفت: هرچه به جزییات نزدیکتر می شویم ، اختلاف نظر ها بیشتر می شود.
به گزارش ایرنا وی پس از چهار ساعت مذاکره با معاونان وزیران خارجه فرانسه ، انگلیس و آلمان شرایط مذاکرات را ' امیدوار کننده' خواند و افزود: تلاش بر این است که تا ماه مارس به توافق اولیه سیاسی برسیم.
سرپرست تیم مذاکره کننده هسته ای ایران گفت: ماراتن مذاکرات ادامه دارد. امروز با سه کشور اروپایی و هفته گذشته با آمریکایی ها مذاکره داشتیم. مذاکره با روسها و چینی ها هم به طور مستمر ادامه دارد.
عراقچی خاطرنشان کرد که مذاکره با روسیه و چین به طور کاملا جداگانه است و افزود: امروز با سه کشور اروپایی به بصورت یک مجموعه دیدار و گفت و گو کردیم.
عضو ارشد تیم مذاکره کننده ایران اظهار داشت : در این جلسه به طور مشخص یک بار دیگر بحث هایی که با سایر اعضای پنج به علاوه یک داشتیم تکرار و بررسی شد.
وی افزود: به هر حال مذاکره با شش کشور به طور همزمان کار مشکلی است؛ شش کشوری که اصولا مواضع یکسانی ندارند. از سوی دیگر، هرچه به جزییات نزدیک تر می شویم اختلاف نظر ها بیشتر می شود و رسیدن به یک منطق مذاکراتی واحد کار زیادی می برد.
سرپرست تیم مذاکره کننده ایران ، گفت و گو های امروز با سه کشور اروپایی را ' بسیار مفید' ارزیابی کرد و گفت: بحث های بسیار خوبی انجام شد. هرچند که کماکان در موضعی نیستیم که بتوانیم بگوییم پیشرفتی کرده ایم. هنوز قضاوت در این باره زودهنگام است.
معاون وزیر امور خارجه اظهار داشت: بحث ها بسیار خوب بود؛ فضای جلسه از جدیت لازم برخوردار بود. احساس می شود که برای رسیدن به نتیجه باید یک واقع بینی و اراده سیاسی محکم بر طرف ها ی مذاکره کننده حاکم باشد تا به اختلافات پایان داد.
وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با اراده سیاسی کامل دراین مذاکرات حضور دارد. ما با واقع بینی پیشنهادهای خود را در این مذاکرات مطرح کردیم و امیدواریم که این رویکرد در طرف مقابل هم وجود داشته باشد
عضو ارشد تیم مذاکره کننده هسته ای ایران تاکید کرد: شاهد جدیت در مذاکرات هستیم، توافق وجود دارد ولی اراده برای گرفتن تصمیم های سخت، به نوبه خود دشوار است. اگر مذاکرات توام با واقع بینی و حسن نیت باشد به اعتقاد ما رسیدن به توافق چندان دور نیست.
عضو ارشد تیم مذاکره کننده گفت: در شرایطی هستیم که درباره موضوعات مختلفی مذاکره می کنیم که هرکدام ابعاد مختلفی دارد؛ ابعادی که مربوط به برنامه هسته ای ایران می شود از بخش غنی سازی گرفته تا ابعاد ان طرف و کاری که طرف مقابل باید انجام دهد.
وی اضافه کرد: این کار موانع و مشکلات خود را دارد، این که چگونه بتوان مجموعه اقدامات دو طرف را با هم منطبق کرد کار سختی است. ماهیت مذاکرات و تنوع موضوعات و گستردگی بحث ها هم کار را مشکل می کند . از این رو قضاوت در این باره که کارپیشرفت کرده یا نه دشوار است.
معاون حقوقی و بین الملل وزیر امور خارجه گفت: به خاطر ارتباط و یکپارچگی که بین موضوعات وجود دارد هر تحولی درهر موضوع بقیه موضوعات را تحت تاثیر قرار می دهد.با این حال شرایط امیدوار کننده است.

ویرایش شده در توسط oldmagina

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اجازه توافق با ایران را نمی دهیم

بنیامین نتانیاهو که پس از عملیات حزب الله لبنان در مزارع اشغالی شبعا که به کشته و زخمی شدن دهها نظامی صهیونیست انجامید ، مورد انتقادهای شدید داخلی و خارجی قرار گرفته است ، با ادعای اینکه ایران در عملیات مزارع شبعا دست داشت ، گفت : ایران سعی دارد با کشورهای بزرگ به توافقی دست یابد تا توانایی هسته ای را حفظ کند و ما به شدت با آن مخالفیم.
وی افزود : اسرائیل توافق میان ایران و کشورهای غربی را نخواهد پذیرفت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

صالحی: به انجام توافق تا پایان سال امیدوارم

...
او درباره اخبار خوش هسته‌ای نیز بیان کرد: همواره می‌خواهم به ملت بزرگوار ایران عرض کنم که ما به عنوان خادمین این ملت بزرگوار که به ما اعتماد کردند و چند صباحی عهده‌دار مسوولیت سازمان انرژی اتمی هستیم قول می‌دهیم که از تمامی حقوق این ملت بزرگوار در دستاوردهای فرزندان غیور این ملت صیانت کنیم.
صالحی ادامه داد: مطمئن باشند که در چارچوب عزت و مصلحت آنچه که منافع ملی کشورمان را در بر گیرد همان را مدنظر قرار خواهیم داد و به لطف الهی و اذن او هم به آینده خوش‌بین هستیم.
رییس سازمان انرژی اتمی کشورمان در پاسخ به سوال خبرنگار ایسنا درباره احتمال دستیابی به توافق کلی تا پایان سال جاری گفت: انسان همیشه با امید زنده است. ما به عنوان یک مسلمان امیدواریم و اعتقادم بر این است که اگر تفاعل به خیر کنیم حتما پیدا می‌شود.

عراقچی: به توافق خوش‌بین هستیم

معاون وزیر امور خارجه ایران در گفت‌وگویی اعلام کرد که در مذاکرات با سه کشور اروپایی درباره نحوه لغو تحریم‌ها و غنی سازی اورانیوم گفت‌وگو کردیم.
به گزارش ایسنا و به نقل از خبرگزاری آناتولی ترکیه، سیدعباس عراقچی پس از پایان نشست خود با معاونان وزیران خارجه سه کشور اروپایی در استانبول، گفت: در این دور از مذاکرات درباره غنی‌سازی اورانیوم و تحریم‌ها گفت‌وگو کردیم. هنوز برای دستیابی به یک نتیجه نهایی زود است.
عراقچی در پاسخ به سوالی درباره زمان و مکان مذاکرات بعدی، گفت: هنوز مشخص نیست اما در اسرع وقت مذاکرات انجام می‌گیرد.
هم‌چنین هانس دیتر لوکاس، معاون وزیر خارجه آلمان، گفت: مذاکرات بسیار مهمی انجام دادیم که بسیار سودمند بود.
به گزارش ایسنا، مذاکرات ایران و سه کشور اروپایی فرانسه، آلمان و انگلیس در استانبول برگزار شد که در این دیدار یک روزه طرفین درباره آخرین روند مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه 1+5 گفت‌وگو کردند.
هم‌چنین معاون وزیر امور خارجه کشورمان در گفت‌وگو با شبکه خبری پرس تی‌وی پس از پایان مذاکرات یک روزه در استانبول، گفت: در این مذاکرات بیش از هشت ساعت مباحث مختلفی میان دو طرف مورد گفت‌وگو قرار گرفت که این مباحث جدی و فشرده بودند. کارشناسان و معاونان وزارت خارجه هر دو طرف مسائل کلیدی در روند مذاکرات هسته‌ای را مورد بازنگری قرار دادند.
وی در ادامه مذاکرات را بسیار سودمند اعلام کرد و گفت: فضای حاکم بر مذاکرات مثبت و خوب بود.
مذاکره کننده ارشد هسته‌ای ایران اضافه کرد: ما هم‌چنین خوش‌بین هستیم که این مذاکرات می‌تواند ما را به یک توافق جامع، متعادل و قابل قبول درباره برنامه هسته‌ای ایران سوق دهد. ما هر آن چه که می‌توانیم در این باره انجام می‌دهیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله خامنه‌ای منتشر کرد

بازخوانی بیانات رهبر انقلاب درباره مذاکرات هسته‌ای/ «نباید به نقطه‌های خیالی دل بست»

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، با انتشار کلیپی به بازخوانی بیانات رهبر معظم انقلاب با موضوع لزوم اتکا به نقطه های حقیقی برای پیشرفت کشور و پرهیز از دلبستن به نقطه های خیالی، منتشر کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس، پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، کلیپ صوتی «نقطه‌های خیالی» را با استفاده از بیانات رهبر انقلاب در دیدار مردم قم که فرمودند «من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى، آنچه لازم است این است» تهیه و منتشر کرد.
سخنان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای که در این صوت می‌شنوید:

• فکر اساسى این است که کارى کنید که کشور از اَخم دشمن ضربه نبیند، از تحریم دشمن لطمه نخورد؛ و راه‌هایى هست، کارهایى هست که میشود کرد؛ بعضى را هم کرده‌اند و موفّق بوده است و جواب داده است؛ میشود کارهایى کرد؛ میشود این حربه را از دست دشمن گرفت، والّا اگر چنانچه چشم ما به دست دشمن باشد که «آقا، اگر این‌کار را نکردى تحریم باقى میماند» [فایده‌اى ندارد]؛ کمااینکه آمریکایى‌ها با کمال وقاحت دارند میگویند «اگر در قضیّه‌ى هسته‌اى ایران کوتاه هم بیاید، تحریمها یکجا و همه برداشته نخواهد شد»، این را صریح دارند میگویند. این نشان‌دهنده‌ى این است که به این دشمن نمیشود اطمینان کرد نمیشود اعتماد کرد. من با مذاکره کردن مخالف نیستم؛ مذاکره کنند؛ تا هروقت میخواهند مذاکره کنند! من معتقدم باید دل را به نقطه‌هاى امیدبخش حقیقى سپرد، نه به نقطه‌هاى خیالى، آنچه لازم است این است.
    دیدار مردم قم 1393/10/17
  • آنچه ما امروز در مجموعه‌ی رفتار دستگاه استکبار مشاهده میکنیم، همین است؛ هدف ایجاد اختلال در نظام محاسباتی و دستگاه محاسباتی من و شما است. در میدانهای دیگر، استکبار نتوانسته است، کاری از او برنیامده است. در میدانهای واقعی، تنها دو عامل مادّی در اختیار جبهه‌ی استکبار بوده و هست: یکی تهدید نظامی، یکی تحریم. استکبار غیر از این دو هیچ چیز در اختیار ندارد. از لحاظ قدرت منطق، قدرت استدلال، توانایی بر اثبات حقّانیّت، دست استکبار بسته است. تنها دو کار میتواند بکند: یکی تهدید نظامی است که مرتّب میکند، یکی هم تحریم؛ این دو هم علاج دارد. تحریم را با مجاهدتِ در باب اقتصاد مقاومتی بایستی خنثی کرد. این نکته‌ای که امروز رئیس جمهور محترم گفتند؛ قبلاً هم ایشان گفته بودند و این نکته‌ی کاملاً درستی است: برنامه‌های اقتصادی براساس و با فرض ماندن تحریمها بایستی برنامه‌ریزی بشود و تعقیب بشود و تحقّق پیدا بکند. فرض کنیم که این تحریمها ذرّه‌ای و سرِ سوزنی کم نخواهد شد؛ که حالا خود آنها هم همین را میگویند. آنها هم میگویند که تحریمها دست نخواهد خورد، حتّی از حالا شروع کردند که اگر در زمینه‌ی هسته‌ای هم به توافق برسیم، معنای آن این نیست که همه‌ی تحریمها برداشته خواهد شد؛ هنوز چیزهای دیگری هم هست؛ این همان حرفی است که ما همیشه میگفتیم. من بارها در همین جلسه و جلسات گوناگون دیگر عرض کرده‌ام(24) که [موضوع] هسته‌ای بهانه است؛ مسئله‌ی هسته‌ای هم نباشد، یک بهانه‌ی دیگری می‌آورند: مسئله‌ی حقوق بشر هست، مسئله‌ی حقوق زنان هست، مسائل گوناگون فراوان را میسازند؛ جعل کردن و بهانه‌گیری که خیلی مایه‌ای نمیخواهد، دستگاه تبلیغاتی و امپراتوری تبلیغاتی هم که در اختیار آنها است. بنابراین، علاج مسئله‌ی تحریم، عبارت است از همین اقتصاد مقاومتی.
    دیدار مسئولان نظام 1393/04/16
  • یکی از لغزشگاه‌ها در دیدن واقعیت، برمیگردد به درون خود ما. گاهی دلبستگیهای ما فلج کننده است. دلبستگیهای ما موجب میشود که ما یک چیزهائی را واقعیت بپنداریم که واقعیت ندارد؛ در واقع خطائی است که نفس راحت‌طلب ما یا دلبسته‌ی ما به مسائل مادی، بر ما تحمیل میکند؛ در حالی که واقعیت ندارد.
    دیدار کارگزاران نظام 1391/05/03
    بنابر این گزارش، شما می توانید صوت بیانات رهبر انقلاب را از اینجا بشنوید.

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مذاکرات هسته ای؛ فردا در استانبول

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مذاکرات هسته ای میان تیم هسته ای کشورمان با معاونان سه کشور اروپایی فردا در استانبول برگزار می‌شود. 
به گزارش واحد مرکزی خبر، مرضیه افخم امروز چهارشنبه در نشست خبری هفتگی خود افزود: این مذاکرات یک روزه هم شامل مذاکرات جنبی است و هم احتمال دارد دیدارهای جداگانه ای با معاونان وزرای خارجه کشورهای اروپایی برگزار شود.
وی در پاسخ به پرسشی درباره اظهارات اخیر آقای ظریف مبنی بر تمایل برای توافق هسته ای تا 22 بهمن گفت: همان طور که دیروز آقای ظریف تاکید کرد ما می خواهیم هر چه سریعتر به تفاهم برسیم اما نه به هر قیمتی .
از هر فرصتی برای گفتگوها به منظور پیشرفت مذاکرات استفاده می کنیم
افخم افزود : در عین حال ما از هر فرصتی برای گفتگوها به منظور پیشرفت مذاکرات و کمک به روند آن استفاده می کنیم همچنان که در یک ماه گذشته مذاکرات بسیار فشرده ای برگزار شد.
سخنگوی وزارت امور خارجه اضافه کرد : ما از هر فرصت که امکان بررسی روندها و یافتن راه حل برای موضوعات سخت تر وجود داشته باشد، استفاده می کنیم تا فاصله ها میان دو طرف کم شود .
وی گفت : تیم هسته ای ایران ابتکارات و پیشنهادهایی برای خروج از بخش هایی که مذاکرات را متوقف می کند ارائه کرده است که امیدواریم طرف مقابل بیشتر به این پیشنهادها توجه کند .
افخم افزود :در مجموع در مسیری هستیم که امیدواریم با گفتگوهای بیشتر و کارشناسی امکان تفاهم سیاسی حاصل شود تا به سمت حل و فصل مسائل حرکت کنیم.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی گفت : مذاکرات، پیچیده ، سخت و حساس است و فاصله ها اندکی کمتر شده است اما نیازمند گفتگو هستیم .
وی افزود : آقای ظریف دیروز تاکید کرد که چارچوب های اصلی مذاکرات تنظیم و گفتگوها وارد بخش های جزئی و فنی شده است.
افخم اضافه کرد : لازم است که طرف ها با حسن نیت و اراده محکم وارد شوند و کمک کنند تا آن بخش از موضوعات نیز حل و فصل شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسشی درباره تحولات یمن گفت : ما این تحولات را با حساسیت پیگیری می کنیم و کاملاً مراقب روندها در این کشور هستیم .
وی افزود: ما خواهان پایبندی همه طرف ها به موافقت نامه صلح هستیم و اگر این موافقت نامه اجرا شود راهی برای خروج از بحران جاری در این کشور خواهد بود .
افخم اضافه کرد: اگر همه طرف ها به این توافقات پایبند باشند ، در آن صورت این روند سیاسی می تواند به ملت یمن کمک کند که شرط آن مشارکت همه گروه های سیاسی است .
وی ابراز امیدواری کرد: همه طرف ها در یمن برای کمک به اجرای کامل موافقت نامه صلح در این کشور گام بردارند.
سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به پرسش دیگری درباره طرح مجلس شورای اسلامی برای مقابله با تحریم های احتمالی کنگره امریکا نیز گفت : ما گفتگوهای فشرده و جلسات بحث با نمایندگان مجلس داریم کاری که از ابتدای مذاکرات در دستور کار بود و این به علت جایگاه ، ظرفیت ها ، نقدها و پرسش های مجلس درباره روند مذاکرات است.
وی افزود : در ده روز گذشته نیز جلسات متعددی میان هیات مذاکره کننده با نمایندگان مجلس برگزار شده است و تلاش کرده ایم درباره پیشرفت مذاکرات آنان را قانع کنیم و اطلاعات لازم را در اختیارشان بگذاریم.

...

اظهار نظرها درباره مذاکرات را رد یا تأیید نمی کنیم

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مذاکرات هسته ای با 1+5 به مرحله بسیار حساسی رسیده و چارچوب آن تنظیم شده است.
افخم در ادامه نشست خبری امروز خود افزود: البته این به معنی آن نیست که متنی تنظیم شده باشد بلکه پایه ها و اصول اصلی مذاکرات برای دو طرف روشن شده است.
وی گفت: براین اساس پذیرش غنی سازی ایران، بسته نشدن هیچ یک از سایت های هسته ای، ادامه داشتن تحقیق و توسعه و برداشته شدن تحریم ها کلیات و چارچوب های اصلی مذاکرات محسوب می شود که پذیرفته شده است و اکنون نحوه اجرا و جزئیات هر یک از این اصول مطرح است.
وی گفت: کارشناسان برای حل و فصل این مباحث پیشنهادهای مختلف می آورند که ساعت ها درباره آن بحث می شود و ممکن است به جلسات بعدی موکول شود.
افخم با اشاره به تعبیر برخی از کشورها مبنی بر اینکه فقط چند گام تا توافق هسته ای باقی مانده است ، اظهار داشت: مذاکرات به مرحله بسیار حساسی رسیده اما گام های پایانی بسیار مهم و تعیین کننده است.
وی اضافه کرد: اکنون جزئیات در حال رسیدگی است و از هر فرصتی برای گفتگو چه در قالب 1+5 و چه گفتگو با تک تک کشورهای عضو ادامه دارد. مذاکرات در سطح معاونان وزرای امور خارجه کشورهای اروپایی فردا در استانبول برگزار می شود و آقای عراقچی با همتای روسش تلفنی گفتگو کرد.
سخنگوی دستگاه دیپلماسی ادامه داد: مذاکرات جاری است تا در جزئیات به تفاهم برسیم اما تلاش تیم مذاکره کننده این است که خیلی از بخش ها که مذاکره می شود به حوزه خبر و تحلیل نیاید زیرا ممکن است کوچک ترین موضوع به روند مذاکره لطمه بزند.
افخم گفت: به این علت برخی اظهار نظرهایی که درباره مذاکرات می شود رد یا تأیید نمی کنیم زیرا هر موضوع جانبی می تواند بر مذاکرات تأثیر بگذارد به همین علت اطلاع رسانی باید حساب شده باشد.
رژیم صهیونیستی برای تخریب مذاکرات از هیچ اقدامی فروگذار نکرد
سخنگوی دستگاه دیپلماسی در پاسخ به پرسشی درباره اختلاف نظر کنگره و دولت امریکا در دعوت از نخست وزیر رژیم صهیونیستی به این کشور اظهار داشت: صحبت درباره اظهارات و برنامه های داخلی امریکا مرسوم نیست در عین حال ما خبرها را پیگیری می کنیم.
افخم افزود: رژیم صهیونیستی از ابتدای مذاکرات برای تخریب روند آن از هیچ اقدامی فروگذار نکرد و در حوزه های مختلف با همه ابزار و حربه ها تلاش کرد این مسیر را تخریب کند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.