GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

دشمن که تعداد ادوات زرهی و تانک هاش کم نیست پس چگونه از ادوات زرهی استفاده میکنند که تلفات زرهیشون به چشم نمیاد

ادوات زرهی ندارن که در بهترین حالت قوی ترین گروه نهایت 6 تا تانک و نفربر داشته باشه(حساب داعش جداس).بیشترین چیزی که دارن تاکتیکاله.اکثر نفربر هایی که گیرشون میاد پر مواد منفجره استفاده برای انتحاری.ادوات زرهیشون بیشتر در مقابل داعش که میدونن نیروی هوایی نداره استفاده میکنن. و گرنه ارتش به سادگی منهدم میکنه مگر اینکه در نقاط با بافت شهری پنهان کنند.اولین کلیپ پهپاد روسی نشون میداد دو تا نفربر کنار مسچد پارک کردند تروریستها. ویرایش شده در توسط bahman1368
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سهیل حسن افسانه ای تایگر

CRrxiwYVAAAE09O.jpg

باسلام

عجیبه! از این حرکت می خوان چه نتیجه ای بگیرن؟ تقریبا پنج سال از جنگ داخلی سوریه گذشته هنوز دشمن شناسی ندارن. اون  همه اتهامات کفر وشرک وارتدادی که تکفیریها به ارتش  سوریه دادن رو متاسفانه با امثال این تصاویر مستند می کنن. 

البته فکر کنم تصویر مال موقعی هست که سهیل حسن در  حمص باداعش در گیر بود .

• Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من که به شخصه برام جای سوال داره جنگ ما تو سوریه در راه اسلام

باشه. خوشحال میشم اگه اشتباه می کنم یکی منو توجیه کنه. 

چون با توجه به مناطق تحت سلطه و نیروهای مسلحین اهل تسنن مخالف بشار اسد در سوریه مشخصه که مردم اهل تسنن از اونها استقبال می کنن، به عنوان مثال سقوط ادلب رو در نظر بگیرید و مقایسه کنید با مناطق ساحلی و یا حتی روستاها و شهرکهای کوچک علوی و شیعه نشین مثل نبل و زهرا و فوعه و کفریا که چون مردم اون مناطق با مسلحین همراه نبودن هنوز که هنوزه مسلحین نتونستن این مناطق رو فتح کنن؟

حالا جنگ برای سلطه بر مناطقی که مردم و مالکین واقعی اون منطقه ما و حکومت اقلیت علوی رو نمی خوان می تونه با آموزه های اسلامی تطابق داشته باشه؟ (با در نظر گرفتن جمعین 60 درصدی اهل تسنن و حدود 15 درصدی علوی و شیعه و اسماعیلیه)

آیا این دقیقا همون چیزی نیست که ما تو این سی و اندی سال گذشته از انقلاب علیه اون شعار می دادیم؟  مبارزه با استکبار؟ ما آمریکا رو به خاطر کودتای 28 مرداد نکوهش می کنیم و البته خیلی موارد مشابه دیگه، حالا به نظرتون مشابه اونها عمل نمی کنیم؟ 

اینکه تفکر تکفیری سلفی اشتباهه رو کاری ندارم ولی مسئله اینه که اون مردم این تفکر رو استقبال کردن (که البته این تفکر یک طیف هست از اهل سنت گرفته تا افراط گراهای تکفیری و سلفی و وهابی)، حالا ما با این استدلال که تفکر تکفیری سلفی اشتباهه و یا اینکه تسلط این افراد بر سوریه در تضاد با منافع ملی ماست، می تونیم به جنگ با اونها بپردازیم و این رو با آموزه های اسلامی در تطابق ببینیم؟

چیزی که من از اخبار سوریه دستگیرم شده اینه که جنگ چهره مذهبی به خودش گرفته و بر این مبنا حتی اگه قرار باشه انتخابات دموکراتیکی هم برگزار باشه احتمال قریب به یقین مردم اهل تسنن بین یک چهره اهل تسنن و بشار اسد، اولی رو انتخاب خواهند کرد. 

به نظرم تنها دلیلی که ما می تونیم براش بجنگیم حفظ حقوق اقلیت علوی و شیعه ساکن سوریه و سعی در برپایی حکومتی فدرالی و یا خودمختاری برای اونها در مناطق شیعه و علوی نشین هست، در غیر این صورت تلاش بر تسلط بر مناطقی که ما رو و حکومت اقلیت علوی رو نمی خوان، نمیتونه منطبق با آرمان های انقلاب اسلامی باشه.

مگر اینکه من اشتباه کرده باشم و مردم اهل تسنن سوریه هم بشار رو به مخالفین مسلح اهل سنت ترجیح بدن. که من همچین نشانه هایی رو در میدان جنگ سوریه نمی بینم.

• Upvote 11
  • Downvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط REZAT1980، 29 مهر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط REZAT1980، 29 مهر 1394 - دلیلی ارایه نشده است

چون با توجه به مناطق تحت سلطه و نیروهای مسلحین اهل تسنن مخالف بشار اسد در سوریه مشخصه که مردم اهل تسنن از اونها استقبال می کنن، به عنوان مثال سقوط ادلب رو در نظر بگیرید و مقایسه کنید با مناطق ساحلی و یا حتی روستاها و شهرکهای کوچک علوی و شیعه نشین مثل نبل و زهرا و فوعه و کفریا که چون مردم اون مناطق با مسلحین همراه نبودن هنوز که هنوزه مسلحین نتونستن این مناطق رو فتح کنن؟

حالا جنگ برای سلطه بر مناطقی که مردم و مالکین واقعی اون منطقه ما و حکومت اقلیت علوی رو نمی خوان می تونه با آموزه های اسلامی تطابق داشته باشه؟ (با در نظر گرفتن جمعین 60 درصدی اهل تسنن و حدود 15 درصدی علوی و شیعه و اسماعیلیه)

آیا این دقیقا همون چیزی نیست که ما تو این سی و اندی سال گذشته از انقلاب علیه اون شعار می دادیم؟  مبارزه با استکبار؟ ما آمریکا رو به خاطر کودتای 28 مرداد نکوهش می کنیم و البته خیلی موارد مشابه دیگه، حالا به نظرتون مشابه اونها عمل نمی کنیم؟ 

اینکه تفکر تکفیری سلفی اشتباهه رو کاری ندارم ولی مسئله اینه که اون مردم این تفکر رو استقبال کردن (که البته این تفکر یک طیف هست از اهل سنت گرفته تا افراط گراهای تکفیری و سلفی و وهابی)، حالا ما با این استدلال که تفکر تکفیری سلفی اشتباهه و یا اینکه تسلط این افراد بر سوریه در تضاد با منافع ملی ماست، می تونیم به جنگ با اونها بپردازیم و این رو با آموزه های اسلامی در تطابق ببینیم؟

چیزی که من از اخبار سوریه دستگیرم شده اینه که جنگ چهره مذهبی به خودش گرفته و بر این مبنا حتی اگه قرار باشه انتخابات دموکراتیکی هم برگزار باشه احتمال قریب به یقین مردم اهل تسنن بین یک چهره اهل تسنن و بشار اسد، اولی رو انتخاب خواهند کرد. 

به نظرم تنها دلیلی که ما می تونیم براش بجنگیم حفظ حقوق اقلیت علوی و شیعه ساکن سوریه و سعی در برپایی حکومتی فدرالی و یا خودمختاری برای اونها در مناطق شیعه و علوی نشین هست، در غیر این صورت تلاش بر تسلط بر مناطقی که ما رو و حکومت اقلیت علوی رو نمی خوان، نمیتونه منطبق با آرمان های انقلاب اسلامی باشه.

مگر اینکه من اشتباه کرده باشم و مردم اهل تسنن سوریه هم بشار رو به مخالفین مسلح اهل سنت ترجیح بدن. که من همچین نشانه هایی رو در میدان جنگ سوریه نمی بینم.

وقتی میگن سیاست پدر مادر نداره به همین دلیله دیگه

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

من هر چی این تاپیک خوندم علت استفاده داعش از اسم خراسان نفهمیدم ...... نکنه اشاره به خراسان بزرگ در اخرین پادشاهی ایران داره که شامل کل افغانستان و خراسان مناطقی از از کشورهای همسایه بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

والا هرچی زور زدیم کسی حاضر نشد بگه !!!!! آمار دقیق چند نفر هست .... لابد سری و به کلی محرمانه س !

باید منتظر بشینیم که کی اجساد برای تشییع برگردند ....  اما همونطور که دوستمون فرمودند شما از 5 نفر حساب کن برو جلو !

یاد کتاب تحلیل جنگ ایران و عراق دانشکده امام حسین علیه السلام افتادم که سالها بعد نوشته شد توسط فرماندهان دفاع مقدس و ریز آمار شهدا و جانبازان هر عملیات رو میگفتند و هربارم تاکید میشد اینا به کلی سری هست !

چی بگم والا

به کلی سری هست لابد

یا حق

• Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط REZAT1980، 29 مهر 1394 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط REZAT1980، 29 مهر 1394 - دلیلی ارایه نشده است

خدا روحشونو با سیدالشهدا مهشور کنه 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

همیشه مردم اون مناطق مظلوم نیستن. بلکه بعضی وقتا ظالمن. مگه مردم کوفه نبودن که متحد شدن برای شهادت فرزند رسول خدا؟

درثانی شما فکر کن ما این جنگ رو رها کنیم میشه بگید بعدش چه اتفاقی برای مردم شیعه و علوی سوریه اتفاق میفته؟

درثالث جمهوری اسلامی حرفش اینه: سوریه مشکل داره؟ به؟ راه حلش صدور تروریست و سلاح نیست راه حلش گفتگو و مذاکره است.

همه اینها دلیل نمیشه ما دست روی دست بذاریم به اسم خلاف اسلامی مردم رو قتل عام کنند یه مشت تکفیری و اسراییل رو برای همیشه از دشمنی به نام حزب الله خلاص...

• Upvote 4
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در اینکه بخش بزرگی از اهل سنت سوریه مخالف بشار اسد هستن شکی نیست ولی شما اگه بخش کوچیک اهل سنت + تمام اقلیت های دیگه مثل علوی ها و شیعیان و دروزی ها و مسیحی ها رو با هم جمع کنی میبینی تبدیل میشن به اکثریت . حدود 30 درصد از مردم سوریه از اقلیت های مذهبی هستن که همشون طرفدار بشار هستن . از اون 70 % باقی مونده 10% سنی های کرد هستن که بی طرف محسوب میشن . اگه فقط 20 % درصد از 60% اهل سنت عرب طرفدار بشار باشن امار اینطوری میشه :

50 % طرفدار بشار

10 % بی طرف

40 % مخالف

هرچند نظر من این هست که بشار در بین اهل سنت بیشتر ازا ینها طرفدار داره و شاید درصد طرفدارانش در مجموع  به 60 % هم برسه . البته وقتی میگیم طرفدار به این معنی نیست که اونها انتخابات ازاد و دموکراسی رو دوست ندارن به این معنی هست که مخالف به قدرت رسیدن اخوانی ها و مذهبی های تندرو هستن چون اخوانی ها حق و حقوق بقیه رو به رسمیت نمیشناسن . اگه به قدرت میرسیدن اقلیت هایی مثل مسیحی ها و علوی ها و شیعیان رو تحت فشار قرار میدادن و اون بخش از اهل سنتی هم که سکولار هستن ازادی هاشون رو از دست میدادن .

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

همیشه مردم اون مناطق مظلوم نیستن. بلکه بعضی وقتا ظالمن. مگه مردم کوفه نبودن که متحد شدن برای شهادت فرزند رسول خدا؟
درثانی شما فکر کن ما این جنگ رو رها کنیم میشه بگید بعدش چه اتفاقی برای مردم شیعه و علوی سوریه اتفاق میفته؟
درثالث جمهوری اسلامی حرفش اینه: سوریه مشکل داره؟ به؟ راه حلش صدور تروریست و سلاح نیست راه حلش گفتگو و مذاکره است.

همه اینها دلیل نمیشه ما دست روی دست بذاریم به اسم خلاف اسلامی مردم رو قتل عام کنند یه مشت تکفیری و اسراییل رو برای همیشه از دشمنی به نام حزب الله خلاص...

دوست عزیز اگر به منه که بزنن همدیگه را تیکه تیکه کنن این وحشیا،لیاقتشون همینه اما مشکل اینجاست که اگر سوریه یا عراق سقوط کنند و دست وحوش بیفته امنیت کشور ما در خطر میفته مخصوصا که به خون ما شیعه ها و باز مخصوصا !!!!! ایرانیا تشنه هستند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من هر چی این تاپیک خوندم علت استفاده داعش از اسم خراسان نفهمیدم ...... نکنه اشاره به خراسان بزرگ در اخرین پادشاهی ایران داره که شامل کل افغانستان و خراسان مناطقی از از کشورهای همسایه بود

LAS-VOCES-DEL-PUEBLO-8.png

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در اینکه بخش بزرگی از اهل سنت سوریه مخالف بشار اسد هستن شکی نیست ولی شما اگه بخش کوچیک اهل سنت + تمام اقلیت های دیگه مثل علوی ها و شیعیان و دروزی ها و مسیحی ها رو با هم جمع کنی میبینی تبدیل میشن به اکثریت . حدود 30 درصد از مردم سوریه از اقلیت های مذهبی هستن که همشون طرفدار بشار هستن . از اون 70 % باقی مونده 10% سنی های کرد هستن که بی طرف محسوب میشن . اگه فقط 20 % درصد از 60% اهل سنت عرب طرفدار بشار باشن امار اینطوری میشه :

50 % طرفدار بشار
10 % بی طرف
40 % مخالف

هرچند نظر من این هست که بشار در بین اهل سنت بیشتر ازا ینها طرفدار داره و شاید درصد طرفدارانش در مجموع  به 60 % هم برسه . البته وقتی میگیم طرفدار به این معنی نیست که اونها انتخابات ازاد و دموکراسی رو دوست ندارن به این معنی هست که مخالف به قدرت رسیدن اخوانی ها و مذهبی های تندرو هستن چون اخوانی ها حق و حقوق بقیه رو به رسمیت نمیشناسن . اگه به قدرت میرسیدن اقلیت هایی مثل مسیحی ها و علوی ها و شیعیان رو تحت فشار قرار میدادن و اون بخش از اهل سنتی هم که سکولار هستن ازادی هاشون رو از دست میدادن .

اگه 60% مردم سوریه طرفدار اسد بودن این وضع سوریه نبود ، شاید اوایل حتی بیشتر از اینم طرفدارش بودن ولی یه سری بعثی بازی درآوردنها خیلی هارو از نظام جدا کرد.
  • Upvote 4
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اگه 60% مردم سوریه طرفدار اسد بودن این وضع سوریه نبود ، شاید اوایل حتی بیشتر از اینم طرفدارش بودن ولی یه سری بعثی بازی درآوردنها خیلی هارو از نظام جدا کرد.

وقتی میگیم طرفدار به این معنی هست که بهش رای میدن نه جون . همه مخالفینش هم حاضر نیستن اسلحه به دست بگیرن و علیه دولت بجنگن خیلی هاشون اواره شدن به کشورهای دیگه و دوست ندارن کشته بشن . بیشتر کشته های ارتش سوریه هم از علوی های استان های ساحلی مثل لاذقیه و طرطوس هستن .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.