GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

[quote][quote]خوب سوالم رو متوجه نشدید شما میتونید با سنگ و چوب1200نفر رو بکشید؟[/quote]
جواب سوالتون رو در پست قبل عرض كردم !
علاوه بر مطالبي كه گفتم تعداد زيادي از نيروهاي ارتش سوريه هم به مردم پيوستن و دارن با بشار مبارزه ميكنن ![/quote]

خوب میشه فیلمش رو بدید ما هم ببینیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خوب میشه فیلمش رو بدید ما هم ببینیم؟[/quote]
دوستاني كه دسترسي به چيز پي ان دارن لطفا كمك كنن icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]خوب میشه فیلمش رو بدید ما هم ببینیم؟[/quote]
دوستاني كه دسترسي به چيز پي ان دارن لطفا كمك كنن icon_rolleyes[/quote]

چیز پی ان که شد تحلیل جناب100!فیلم از تیوب نه فیلم معتبر!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] ببینید اسراییل از کدام انقلاب ها دفاع کرد ! به جز سوریه با همه مخالفت شدید خودشو ابراز کرد . اگر هم اعتراضات مردم سوریه بیداری اسلامی باشد پس چرا پرچم ایران و حزب الله را که نام خدا بر روی آن هست را آتش میزنند !؟ لابد نفوذی ها بین آنها هستند !؟ جالبه وقتی که پرچم منقش به الله را آتش میزنند الله اکبر می گویند ![/quote]

کاملا درسته، حکایت شعارهای الله اکبر اینها حکایت شعارهای الله اکبر بعضی های دیگه اس!

آتش زدن پرچم ایران و حزب الله هم که دیگه کاملا معلومه.

جناب 100 تحلیل بسیار خوبی ارائه نمودند، بخصوص این قسمت:

[quote]عجیب است که دوستان تحلیل های تحلیلگران روسی و ایرانی و ایضا مواضع چین رو ناشی از منفعت طلبی صرف می دونند ولی مال غربی های رو خیرخواهی و مردم داری ....[/quote]

---------------------------------------------------------------------------

[quote]مردم عادي رو ميكشه!افرادي كه فرار كردن به تركيه و لبنان مردم عادي هستن كه دارن شهادت ميدن!در اين بين تعدادي هم نيروي امنيتي كشته شده كه بعضيهاشون رو خود بشار بخاطر سرپيچي از دستورات كشت[/quote]

شما زیاد ماهواره میبینی؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شما زیاد ماهواره میبینی؟[/quote]
من ماهواره ندارم ولي دوست دارم تهيه كنم icon_rolleyes

[quote]چیز پی ان که شد تحلیل جناب100!فیلم از تیوب نه فیلم معتبر![/quote]
به غير يوتيوب مگه جاي ديگه اي هم سراغ داري؟ نكنه تصاويري كه صدا و سيماي ايران پخش كرده رو ميخواي؟! :mrgreen:

دوستان بجاي فرافكني تحليل منطقي بدين والا اين چيزايي كه شما ميگين عقل قبول نميكنه :x

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم تنها رهبری که نشون داد رهبر هست و حداقلش ادم نمیکشه در حد تیم ملی حسنی مبارک هست که اینم این بلاها رو دارند سرش درمیارن ! من جا مردم مصر باشم سجده شکر به جا میرم مثل قذافی و یمن و بحرین اینا سرشون نیاورد حسنی !

یه چیزی میگم میدونم منتقد زیاد داره ولی میگن شاه از مسئولین سرکوب مردم میپرسه چقد از مردم رو سرکوب کنید احتمال انقلاب منتفی میشه ؟ میگن اماربسیار بالایی از میزان تظاهرات کنندگان میدن و میگن ده درصدشون درست حسابی سرکوب بشن (همچین چیزی) مثل 15 خرداد 42 اینبارم خطر رفع میشه ... میگه در جوابشون گفته : من اینقد ارزش ندارم ...

البته این یکی از چیزایی هست که در رابطه با رفتن محمدرضاشاه ذکر میشه که حالا یه عده میگن ترسو بود یه عده میگن سرطان دخلشو اورده بود و هزار حرف هست

ولی کلا به نظر من خیلی جالبه حکومت رو بتونی با خونریزی بیشتر در دست داشته باشی (یمن بحرین ) ولی بکشی عقب مثل مصر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به زور نميشه حكومت كرد! تاريخ نشون داده با سركوب مردم سقوط حكومتها تسريع شده!
تنها راه حفظ حكومت اينه كه يا واقعا مردمي باشن يا اينكه حداقل سالم باشن و ظلم نكنن !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]كاملا مشخص است كه وضعيت سوريه متفاوت از وضعيت كشورهاي اسلامي ديگر همانند بحرين و يمن و ليبي است. كلا آرمان هاي معترضين سوريه به سمت سكولاريسم سوق دارد كه برخلاف آرمان هاي ديگر انقلاب هاي منطقه است. در ضمن در كشورهاي بحرين و يمن تعداد مخالفان دولت بسيار بيشتر از حاميان آن است. در حالي جمع بسيار وسيعي از مردم سوريه از بشار اسد حمايت مي كنند. در اين ميان آمريكا صراحتا از سركوب مخالفان بحريني و حضور ال سعود حمايت مي كند اما در طرف مقابل سركوب تظاهرات در سوريه را محكوم مي كند!!! چرا؟ چون به نفع آمريكا و اسرائيل و به ضرر ايران است. آمريكا دلش براي معترضان سوريه نمي سوزد! آمريكا نگران چيز ديگري است!!!
در كل هرگونه كشتار غير نظاميان معترض از نظر ما محكوم است و هيچ توجيهي براي اين عمل غير انساني وجود ندارد حالا چه در بحرين باشد چه در سوريه و يا در كشورهاي ديگر.[/quote]

يك درخواستی از دوستان دارم اگر در موضوعی می خواهند نظر بدهند لطفا اول یک مطالعه ای در مورد آن موضوع بکنند!
معترضین سوریه یک دسته نیستند و اگر یک گروه در بین آن ها شاخص باشند آن حتما جریان های اسلام گرای تا کمی تندرو هست!
سوریه هشت درصد جمعیتش مسیحی دوازده درصد علوی دو درصد شیعه دو درصد دروز و هفتاد و پنج درصد اهل سنت است!
دلیل این که حزب بعث این همه سال پابرجا مانده است این است که توانسته است اقلیت ها را به خودش جذب کند و پست های کلیدی را به آن ها بدهد و آن ها از ترس از بین رفتن موقعیتشان بالاجبار از حکومت حمایت می کنند!
دستگاه امنیتی سوریه و افسران رده بالا ارتش اکثرا علوی هستند و گارد ریاست جمهوری هم از عشیره اسد و به فرماندهی برادر بشار اسد ،ماهر اسد است!

بعید به نظر می رسد معترضا با تظاهرات بتوانند نظام را تغییر بدهند چون اگر ارتش می خواست از تایید حکومت دست بکشد تا الان دست می کشید.
فقط در صورت جنگ داخلی می توانند نظام را تغییر بدهند.البته شاید یک از اطرافیان اسد کودتا کند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]نظر شما محترم هست ولي با توجه به شواهد و قرائن مشهود مشخصه كه عمده دليل انقلابهاي منطقه مشكلات اقتصادي و فساد مقامات دولتي است شما ميتونيد اين رو از سايتهاي عربي و از زبان خود معترضان بشنويد .البته بعضيهاشون هم دنبال دموكراسي و حكومت اسلامي هستن .
همانطور كه ميدونيد در بحرين و سوريه و يمن اقليت بر اكثريت حكومت ميكنند و اين مورد هم جزو مواردي است كه مردم رو به قيام وادار كرده است.
بخش اعظم تقصيرات هم به گردن خود بشار اسد هست چرا قبلا به فكر اصلاحات نيفتاد؟حالا كه 4 ماه از تظاهرات گذشته و حدود 4000نفر كشته و مفقود شدن بفكر اصلاحات افتاده!؟
نظر حقير اينه كه نبايد بذاريم سوريه از دستمون خارج بشه !همونطور كه عرض كردم ما اشتباه عربستان رو تكرار كرديم ولي با يك تفاوت كه امنيت ملي كشور ما وابستگي حياتي به حزب الله و سوريه داره چون برخلاف عربستان ما در برابر خطر حمله نظامي هستيم!با سقوط سوريه عملا حزب الله هم از دستمون خارج ميشه و متاسفانه دو بازوي بازدارنده خودمون رو از دست خواهيم داد. icon_rolleyes
واين زمينه رو براي حمله نظامي به ايران فراهم ميكنه مخصوصا اينكه سال بعد هم به احتمال فراوان يك رئيس جمهور جمهوري خواه در امريكا سر كار خواهد آمد و قطعا به ايران حمله خواهد كرد!
به اين موارد،مسائل اقتصادي رو هم اضافه كنيد كه ما در حال حاضر سرمايه گذاري كلاني در سوريه انجام داديم و تقريبا بازار خودرو و مواد غذايي و ... سوريه در دست ايران هست وبا وجود تحريمهاي گسترده واقعا نعمتيه براي ما![/quote]

هر کدام از کشورهای عربی با یکدیگر متفاوت است و نمی توان یک حکم کلی داد که مردم چرا قیام کرده اند!
مثلا تونس از کشورهای بود که رشد اقتصادی خوبی داشت و همه آن را یک کشور باثبات می شناختند! اما سیاست های حکومت های مرکزی که به استان های ساحلی توجه می کردند و به استان های دور از ساحل بی توجهی می کردند عامل نارضایتی عده ای از مردم بود.گذشته از این حکومت یک سیاست ضددینی شدیدی داشت.اگر در تونس فردی می خواست برای نماز صبح به مسجد برود باید کارت از پلیس می گرفت و حجاب در اداره های دولتی ممنوع بود!
البته به نظر من نه در تونس و نه در مصر انقلاب واقعی اتفاق نیفتد بیشتر تغییر راس نظام توسط ارتش آن کشور به خاطر مشکلات ارتش با رییس جمهور بود

به نظر من سوریه علت تظاهرات مردم به خاطر عملکرد دستگاه امنیتی سوریه است.اساسا نقطه شروع تظاهرات که در درعا بود به خاطر بازداشت چند کودک توسط دستگاه امنیتی سوریه بود که بر دیواری شعار شعب یرید اسقاط نظام را نوشته بود.به خاطر امتناع دستاه امنیتی سوریه از آزاد کردن این کودکان تظاهرات شروع شد که به خاطر وضعیت خاص درعا که فرهنگ عشیره ای در آنجا حاکم است در درعا گسترش یافت و به شهرهای دیگر رسید.

یک نکته ی مهم این است که هنوز دو شهر دمشق و حلب که اولی پایتخت سیاسی و دومی پایتخت اقتصادی سوریه است هنوز به موج تظاهرات نپیوستند.
پنجاه درصد جمعیت سوریه در این دو شهر هستند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این خبر های مسخره رو از کجا آوردید؟

1200 نظامی؟

خیلی از نیروهای ارتش به مردم پیوستن

ولی در همه جا هست یه عده نخاله بین مردم

ولی خواهشا دیگه اسم بشار اسد رو نیارید کسی که ارتشش با تانک و هلیکوپتر وارد شهر ها میشه دیگه مشروعیتی واسش نمیمونه

به نظر شما در صورت مداخله نظامی واکنش ایران چیه؟[/quote]

توصیه می کنم کمی بیشتر مطالعه کنید !
توی پست های بالا توضیح ساختار ارتش سوریه طوری هست که اساسا جداشدن افسران رده بالا و بخش زیادی از ارتش اساسا امکان پذیر نیست چون براساسا ساختار مذهبی و دینی ارتش سوریه هست!
چرا هنوز قذافی ساقط نشده است چون ساختار لیبی قبیله ای است و قذافی از حمایت تعدادی از قبیله های لیبی برخوردار است و ارتش قذافی هم بر اساس ساختار قبیله ای است
درباره ی مشروعیت اسد هم در هر شرایطی بشار اسد حمایت عده ای از مردم را دارد به دلایل مذهبی،دینی ،اقتصادی .گرچه این تعداد اقلیت هستند اما بازهم تعدادشان زیاد است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فکر کنم تنها رهبری که نشون داد رهبر هست و حداقلش ادم نمیکشه در حد تیم ملی حسنی مبارک هست که اینم این بلاها رو دارند سرش درمیارن ! من جا مردم مصر باشم سجده شکر به جا میرم مثل قذافی و یمن و بحرین اینا سرشون نیاورد حسنی !

یه چیزی میگم میدونم منتقد زیاد داره ولی میگن شاه از مسئولین سرکوب مردم میپرسه چقد از مردم رو سرکوب کنید احتمال انقلاب منتفی میشه ؟ میگن اماربسیار بالایی از میزان تظاهرات کنندگان میدن و میگن ده درصدشون درست حسابی سرکوب بشن (همچین چیزی) مثل 15 خرداد 42 اینبارم خطر رفع میشه ... میگه در جوابشون گفته : من اینقد ارزش ندارم ...

البته این یکی از چیزایی هست که در رابطه با رفتن محمدرضاشاه ذکر میشه که حالا یه عده میگن ترسو بود یه عده میگن سرطان دخلشو اورده بود و هزار حرف هست

ولی کلا به نظر من خیلی جالبه حکومت رو بتونی با خونریزی بیشتر در دست داشته باشی (یمن بحرین ) ولی بکشی عقب مثل مصر[/quote]

از شما که این همه اهل مطالعه ای بعید بود سوتی بدهی !
تعداد کشته های قیام مردم مصر 900 نفر بود!
به خاطر این که مبارک قصد داشت فرزندش را بعد از خودش به حکومت برساند ارتش با او همکاری نکردد!
ارتش مصر هم ارتشی ملی است و با ارتش های کشورهای عربی متفاوت است!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فکر کنم تنها رهبری که نشون داد رهبر هست و حداقلش ادم نمیکشه در حد تیم ملی حسنی مبارک هست که اینم این بلاها رو دارند سرش درمیارن ! من جا مردم مصر باشم سجده شکر به جا میرم مثل قذافی و یمن و بحرین اینا سرشون نیاورد حسنی !

ولی کلا به نظر من خیلی جالبه حکومت رو بتونی با خونریزی بیشتر در دست داشته باشی (یمن بحرین ) ولی بکشی عقب مثل مصر[/quote]

سلام

.... و در نهایت رسیدیم به اینجا که حسنی مبارک رهبر بسیار خوبی بود و به قول شما هست :x

و بعد از حسنی جان می رسیم به بزرگداشت محمد رضا شاه ... :mrgreen:

بعدی هم انشاء الله جناب رضا شاه خواهند بود icon_rolleyes

در ضمن برادر من شما باید مطرح کنی چه درصدی از مردم می خوان بشار اسد بره و چه درصدی می خوان بمونه !؟

این موضوع رو هم نمی تونی با یه فیلم و یا حتی با یه اجتماع پونصد هزار نفره اثبات کنی ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در یمن و بحرین اختلاف فرقه ای در طول سالیان دراز باعث شده حاکمان گروه های بسیار وفادار در کنارشون داشته باشن
ضمنا حمایت عربستان از بحرین و یمن متفاوته اگر همین حمایت رو از حکومت مصر می کرد نتیجه عکس می داد و اوضاع بد تر می شد

در مصر دیگه امیدی نبود حتی با خونریزی شدید هم جواب نداد
درسته که هیچوقت کشتار توی قاهره شروع نشد اما توی سوئز به خوبی کشتار کردند و جواب نگرفتند
یه ملت 80 میلیون نفری با سابقه مصر خواسته هاش و سطح عملکردشون در یک انقلاب با یمنی ها متفاوته
یک مورد دیگه اینکه وقتی کار به یمن و بحرین کشید کارد سعودی ها هم به استخون رسید
دیگه خطر بیخ گوششون بود واسه همین خیلی علنی تر وارد عمل شدن

پیوست:
ارنستو جدا این حرفها در مورد شاه رو از کجا میاری؟ نقدا برامون می سازی یا کسی بهت میگه؟
کمتر دیدم از این جملات قصار در مورد امام بگی ! داستان چیه؟
شاه راه اهن ساخت... شاه گفت من ارزشم اینقدر نیست.... شرایط انقلاب جوری بود که بشه با کشتن 1 میلیون نفر مشکل رو حل کرد؟اصلا با کی می خواستن این همه ادم رو بکشن؟ارتش که سرپیچی کرد فقط گارد شاهنشاهی بود که اونا هم بعد از انقلاب خیلی هاشون شهید شدن و این نشون میده جریان فکریشون چقدر با طاغوت متفاوت بوده
شما واقعا فکر می کنی شاه می تونست بمونه و جهت لطف به ملت ایران و اوج روشنفکریش بود که رفت؟ درسته؟
توی این همه سال نفهمیده بود ارزشش چقدره چند روز مونده به رفتن یهویی متوجه شد که ارزش ملت ایران بیشتر از اونه؟
شما میگی چشمک منم میگم جالبه icon_rolleyes

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]كاملا مشخص است كه وضعيت سوريه متفاوت از وضعيت كشورهاي اسلامي ديگر همانند بحرين و يمن و ليبي است. كلا آرمان هاي معترضين سوريه به سمت سكولاريسم سوق دارد كه برخلاف آرمان هاي ديگر انقلاب هاي منطقه است. در ضمن در كشورهاي بحرين و يمن تعداد مخالفان دولت بسيار بيشتر از حاميان آن است. در حالي جمع بسيار وسيعي از مردم سوريه از بشار اسد حمايت مي كنند. در اين ميان آمريكا صراحتا از سركوب مخالفان بحريني و حضور ال سعود حمايت مي كند اما در طرف مقابل سركوب تظاهرات در سوريه را محكوم مي كند!!! چرا؟ چون به نفع آمريكا و اسرائيل و به ضرر ايران است. آمريكا دلش براي معترضان سوريه نمي سوزد! آمريكا نگران چيز ديگري است!!!
در كل هرگونه كشتار غير نظاميان معترض از نظر ما محكوم است و هيچ توجيهي براي اين عمل غير انساني وجود ندارد حالا چه در بحرين باشد چه در سوريه و يا در كشورهاي ديگر.[/quote]

يك درخواستی از دوستان دارم اگر در موضوعی می خواهند نظر بدهند لطفا اول یک مطالعه ای در مورد آن موضوع بکنند!
معترضین سوریه یک دسته نیستند و اگر یک گروه در بین آن ها شاخص باشند آن حتما جریان های اسلام گرای تا کمی تندرو هست!
سوریه هشت درصد جمعیتش مسیحی دوازده درصد علوی دو درصد شیعه دو درصد دروز و هفتاد و پنج درصد اهل سنت است!
دلیل این که حزب بعث این همه سال پابرجا مانده است این است که توانسته است اقلیت ها را به خودش جذب کند و پست های کلیدی را به آن ها بدهد و آن ها از ترس از بین رفتن موقعیتشان بالاجبار از حکومت حمایت می کنند!
دستگاه امنیتی سوریه و افسران رده بالا ارتش اکثرا علوی هستند و گارد ریاست جمهوری هم از عشیره اسد و به فرماندهی برادر بشار اسد ،ماهر اسد است!

بعید به نظر می رسد معترضا با تظاهرات بتوانند نظام را تغییر بدهند چون اگر ارتش می خواست از تایید حکومت دست بکشد تا الان دست می کشید.
فقط در صورت جنگ داخلی می توانند نظام را تغییر بدهند.البته شاید یک از اطرافیان اسد کودتا کند![/quote]

بنده هم به همين دليل عرض مي كنم كه سوريه پتانسيل سوق يافتن به سمت سكولاريسم را دارد و همين هم در معترضان سوري كاملا مشهود است. اگر غير از اين بود غرب كلي سرمايه گذاري نمي كرد تا از معترضين حمايت كند و مطمئن باشيد اگر به سمت سكولاريسم سوق پيدا نمي كرد ايران مي توانست از معترضين حمايت كند و همچنان بعد از انقلاب متحد استراتژيك سوريه باقي بماند. اينطوري نه سيخ مي سوخت و نه كباب.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بشار اسد یک قاتل ......هست که گرچه به ضرر ماست که ور بیفته ولی به فکر مردم سوریه باشین که کارهای این جنایتکار رو تحمل میکنن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.