GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

⬅️ سوریه کلید منطقه است. نسبت به عراق، لبنان و یمن، سوریه در اولویت است. اگر هرکدام از این کشورها مشکلی برایشان پیش بیاید ما به اندازه از دست دادن سوریه ضرر نخواهیم کرد.

اینکه کاملا مشخصه. وقتی فرمانده ارش سپاه زرهی اسرائیل بعد از جنگ 32+1 روزه میگه برای اینکه بتونیم پنجه ازاردهنده حزب الله رو از زیر گلومون برداریم، اول باید بازو (سوریه) رو قطع کنیم تا خون رسانی به پنجه قطع بشه تا بتونیم تن و بزنیم (ایران) جمله این سردار معنا و مفهوم عمیقی پیدا میکنه. از نظر روایات شیعی هم سوریه کلید منطقه هست و البته اگر مبنای قضاوت و بر روایات شیعی بذاریم باید بگم دمش اشغال میشه. اونم توسط گروهی که از سمت اردن به دمشق حمله میکنه!!! 

اطلاعات موجود فعلی حاکی از اینه یه منطقه بادیه نشین و بسیار بسیار تکفیری تو اردن هست که مردمش تو زمان عصر قبل از صنعت زندگی میکنن و به شدت تند رو و تکفیری هستن. حدود 70 هزار جنگو دارن و تا جایی که من بررسی کردم، وهابیون و اسرائیل در حال آموزش اونا هستن! شاید اونا سرنوشت منطقه رو تغییر بدن! شاید اونا دمشق و بگیرن و شاید حضور روسیه قراره پازل روایات اسلامی و شیعی رو تکمیل کنه! یعنی متحد شدن بیشتر تکفیریون بسیار خطرناک و وارد شدن گولاخ های عصر قبل از صنعت اردنی به ماجرای سوریه! فعلا اردنی ها تو سوریه دخالتی نداشتن! اما از وهابی خطرناک تر اردنی ها هستن که باید ازشون ترسید! 

پیش بینی من اینه که حضور نظامی روسیه قراره پازل آخرلزمان و تسریع کنه! اتفاقات بدی در راهه که حضور نظامی روسیه تشدیدش میکنه! هر چند حضورشون موجب نابودی تعدادی بسیاری از تکفیریون وحشی میشه و این برای ارتش های شیعی خوبه، اما جنگ اصلی هنوز شروع نشده. 

روایات شیعه میگن درگیری بسیار سختی در راهه که یکیش طرفای رود فرات اتفاق میفته و دیگری موجب سقوط دمشق وبر قراری خلافت اسلامی به حاکمیت دمشق میشه. 

⬅️ حاج قاسم سلیمانی گفتند یک لشگر از ایران ببریم سوریه، کار را تمام کنیم، تدبیر رهبری بود که از جوانان خودشان استفاده کنم.

ایده خوبه! اما کاملا احساسیه از نظر من. جواب رهبری هم کاملا عقلانی بود. ارتش شیعه باید برای درگیری های سنگین تری که در آینده اتفاق میفته آماده بشه. ایران هنوز جمعیت زیادی برای ورود گسترده به این درگیری ها نداره. جمعیت بیش از 100 میلیون نفر برای ورود به این درگیری ها بهتره از نظر من. 

⬅️ زمانی که من را انتخاب کردند، حدود 80 درصد سوریه به دست گروههای مسلح افتاده بود و جیش الحر 110هزار نیرو را سازماندهی کرده بود.

رقم واقعا زیادیه!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 110 هزار نیرو! همشونم ضد شیعه! همشونم تکفیری و جالب اینجاست که علاقه زیادیم به اسرائیل و یهود و آمریکا دارن. با این مقدار به راحتی میتونن دمشق و بگیرن! 

⬅️ دشمن میداند که اگر بشار ترور بشود دیگر نمیشود منطقه را کنترل كرد. آنهم در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی! و الا ترور بشاراسد کاری ندارد.

کاملا درسته میگه. همینطوریش هیچ طرفی به هیچ چیزی پایبند نیست. سقوط یا کشته شدن بشار اسد منطقه رو به آتیش میکشه و البته به نظرم بشار اسد دمشق و ترک میکنه و دمشق اشغال میشه. 

⬅️ در اتفاقات سال 88 ما 830 نفر جانباز دادیم، فتنه 88 از سوریه و جنگ هشت ساله مهمتر است. حضرت آقا در این مورد فرمودند كه این کار خدا بود و عمق این فتنه زمانی روشن خواهد شد که من دیگر نیستم. 

اون تیکه آخرش نمیدونم چرا منو اینقدر تو فکر برد! پیش بینی سنگینیه. 

⬅️ با کار اطلاعاتی اقدامی انجام دادیم که در تهران صدا کرد. 5 هزار نفر از کسانی که در آشوبها حضور داشتند ولی در احزاب و جریانات سیاسی حضور نداشتند بلکه از اشرار و اراذل بودند را شناسایی کردیم و در منزلشان کنترلشان میکردیم. روزی که فراخوان میزدند اینها کنترل میشدند و اجازه نداشتند از خانه بیرون بیایند. بعد اینها را عضو گردان کردم. بعداً این سه گردان نشان دادند که اگر بخواهیم مجاهد تربیت کنیم باید چنین افرادی که با تیغ و قمه سروکار دارند را پای کار بیاوریم. یکی از اینها فردی بود به نام ستاری. این ستاری وقتی به جمعیت زد جانباز 70 درصد شد و سال گذشته هم به شهادت رسید.

این تیکه قرمز و متوجه نشدم! یعنی اون 5000 نفر و که قرار بود اشوب کنن آورد سمت نیروهای امنیتی و باهشون یه گردان جدید درست کرد تا اغتشاشیون و جمع کنن؟!! بعد چه طوری بهشون اعتماد کرد!؟! 
  • Upvote 6
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

جمله ای رو دو سال پیش عزیزی بهم گفت ... بعدها دو سه نفر دیگه هم گفتند و وقتی هم در معرکه قرار گرفتیم به عینه فهمیدیم

یک مساله ای هست که الان فقط یک اشاره بهش میکنم برای روز مبادا ، که نگین نگفته ولی چون زمینه فکری ش آماده نیست بازش نمیکنم

چه دوست چه دشمن میان و یک زمینه ای رو فراهم میکنند شخص یا اشخاصی بزرگ میشن ( ممکن هست بزرگ باشند ممکن هست نباشند ) به هرحال طوری زمینه سازی میشه که نهایتا تاثیر معکوس داره یعنی مثلا زمان انقلاب میگفتند امام خمینی کشته بشه کار انقلاب تمومه ! امام خمینی هم واضح اومد گفت این انقلاب کار من نیست کار اون بالایی هست و کار همین مردم ، باید کل مردم رو بکشید تا انقلاب تموم بشه !
به عبارتی اونها میخواستند کل انقلاب رو به اسم یک نفر بزنند و بعد اون شخص رو بکشند تا به خیال خام شون انقلاب شکست بخوره !

بارها از این متد استفاده شده و جواب هم داده در تاریخ ولی خوب به هرصورت ، جماعت روحانیون از صدر اسلام تا الان رو حفظن! به این راحتیا نمیشه حریف شون شد !

الان ایران هم اشخاصی هستند که بسیار بزرگ هستند ولی به دلایلی خیلی روشون زوم شده ولی افرادی هستند که به مراتب بزرگترن ولی پشت صحنه هستند .... افرادیکه بیان وسط کار خیلی بزرگان میرن کنار

و این واقعیتی است

اما این دلیل نمیشه بزرگی اشخاص بزرگ رو فراموش کنیم ، همه خوبن ، اما مثل حضرت سلمان فارسی ابوذر عمار و.... هرشخصی مرتبه ای داره و رده ای که بالاتر از دیگری است

سخنان بسیار تامل برانگیز سردار همدانی :

✊✊✊✊✊✊✊

✅ بخشی از آخرین گفتگوی شهید سردار همدانی با نشریه محلی جوان همدان:

⬅️ سوریه کلید منطقه است. نسبت به عراق، لبنان و یمن، سوریه در اولویت است. اگر هرکدام از این کشورها مشکلی برایشان پیش بیاید ما به اندازه از دست دادن سوریه ضرر نخواهیم کرد.

⬅️ حاج قاسم سلیمانی گفتند یک لشگر از ایران ببریم سوریه، کار را تمام کنیم، تدبیر رهبری بود که از جوانان خودشان استفاده کنم.

⬅️ جنگ سوریه تمام شدنی نیست، سقوط هم نمیکند.

⬅️ زمانی که من را انتخاب کردند، حدود 80 درصد سوریه به دست گروههای مسلح افتاده بود و جیش الحر 110هزار نیرو را سازماندهی کرده بود.

⬅️ امروز هم دولتمردان و هم مردم آنجا(سوریه)، ایران را فرشته نجات میدانند.

⬅️ حتی در سال اول یکبار به دمشق حمله کردند و به کاخ هم رسیدند. در آن دوران همه فرار کردند، حتی روسها. فقط ما آنجا ماندیم. آنها باورشان شد که ما تا آخرین لحظه درکنارشان هستیم. این حمایت صادقانه بود و این باعث شد که به ما اعتماد کردند و امروز محبوبترین ملت نزد سوریها، ایرانیها هستند. در ایست و بارزسیها حتی افسران ارتش هم بهطور کامل بازرسی میشوند اما همینکه پاسپورت ایران را نشان بدهید باهمه وجود به شما احترام میگذارند.

⬅️ حافظ اسد در زمانی که در بستر مرگ بود به بشار گفته بود تا زمانی که با ایران هستی، هستی و هر زمانی که ایران را از دست دادی بدان که دیگر نخواهی ماند.

⬅️ در همان بحرانی که گروههای مسلح تا کاخ هم رسیدند به بشار گفتند که جا به جا بشود، ولی گفت نه میمانم تا کنار ملتم کشته شوم. وقتی در اوج بحران گفتند بیا در دمشق برای مردم سخنرانی کن، خانواده را هم با خودش آورد. درحالیکه احتمال ترور و کشته شدن بسیار زیاد بود.

⬅️ ویژگی مهم ایشان هم این است که اطاعت‌پذیری‌اش از رهبر انقلاب بیشتر از برخی دولتمردان ماست.

⬅️ دشمن میداند که اگر بشار ترور بشود دیگر نمیشود منطقه را کنترل كرد. آنهم در نزدیکی مرزهای فلسطین اشغالی! و الا ترور بشاراسد کاری ندارد.

⬅️ قتل‌های زنجیره‌ای کار سعید امامی نبود، من او را میشناسم، انسانی مومن بود.

⬅️ در اتفاقات سال 88 ما 830 نفر جانباز دادیم، فتنه 88 از سوریه و جنگ هشت ساله مهمتر است. حضرت آقا در این مورد فرمودند كه این کار خدا بود و عمق این فتنه زمانی روشن خواهد شد که من دیگر نیستم.

⬅️ حضرت آقا فرمودند در درگیریهای خیابانی کشته نمیپذیرم. هیچکس حق حمل اسلحه در تهران را نداشت. به این قیمت که حتی ممکن بود ما موردحمله قرار بگیریم. در طول مدت این اتفاقات از حدود45 هزار بسیجی که درصحنه بودند حتی یک فشنگ هم شلیک نشد.

⬅️ در اجرای حکم هم برایمان فرقی نمیکرد که کسی آقازاده است یا از خانواده کیست. بنده دهها نفر، از افرادی را که از اصلاحات بودند یا از کارگزاران بودند یا از دوم خردادیها بودند، از زندان آزاد کردم. چون حرف آنها در حد اعتراض بود. اما آنهایی که در کف خیابان مدیریت میکردند و آسیب میزدند و خسارت وارد میکردند، فرق داشتند. پاسدار ما الآن با دوتا بچه، 70 درصد جانباز است و مغزش 7 بار عمل شده است. ما نمیتوانیم از اینها بگذریم

⬅️ من چندین بار گفته‌ام که رهبران فتنه اگر تبرئه بشوند حتماً خدای متعال و اینهایی که شهید، جانباز و مجروح شده‌اند هرگز رضایت نخواهند داد‌، حداقل مجازات برای اینها اعدام است.

⬅️ با کار اطلاعاتی اقدامی انجام دادیم که در تهران صدا کرد. 5 هزار نفر از کسانی که در آشوبها حضور داشتند ولی در احزاب و جریانات سیاسی حضور نداشتند بلکه از اشرار و اراذل بودند را شناسایی کردیم و در منزلشان کنترلشان میکردیم. روزی که فراخوان میزدند اینها کنترل میشدند و اجازه نداشتند از خانه بیرون بیایند. بعد اینها را عضو گردان کردم. بعداً این سه گردان نشان دادند که اگر بخواهیم مجاهد تربیت کنیم باید چنین افرادی که با تیغ و قمه سروکار دارند را پای کار بیاوریم. یکی از اینها فردی بود به نام ستاری. این ستاری وقتی به جمعیت زد جانباز 70 درصد شد و سال گذشته هم به شهادت رسید.

یا حق

سلام
لطفا منابع این سخنان رو هم قرار بدید تا ما هم در جاهای دیگه نقل قول کنیم
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظرم ورود روسیه به جنگ جدای از اینکه از نظر استراتژیک براشون مهم بوده، میتونه فضا رو برای دخالت های مستقیم ایران هم باز کنه. اما جنگ هزینه داره و روسیه نمیتونه تا مدت ها هزینه اش و پرداخت کنه. بنابراین بهترین راه حل موجود کشوندن چین به جنکه سوریه هست. روسها و ایرانی ها باید پیاده نظام چین و وارد جنگ کنن. خود روسها میتونن 150 هزار نیرو (حداقل برای امنیت لاذقیه و طرطوس) وارد غرب کنن و اون مناطق و حفظ کنن. اما مناطق جنوبی و غربی (محل اتصال داعش سوریه با داعش عراق و محل اتصال وحشو جنوبی با وحوش وهابی) رو نمیتونن کنترل کنن. دمشق هم نزدیکه وحوش جنوبیه و احتمال سقوطش بسیار بالاست. 

بهترین راه حل از نظر من اینه که ایران حداقل 15000 نیرو برای امنیت دمشق و حومه در کنار نیروهای چینی به سمت شرق و جنوب دمشق بفرسته. ضمن اینکه مناطق بزرگی از جنوب عراق رو شیعان تشکیل دادن که با کمک انبوه شیعان عراقی میشه یه لشکر پیاده نظام بزرگ و تجهیز کرد تا حداقل سمت جنوبی شرقی سوریه و عراق کاملا امن بشه و نیروهای ایرانی-چینی از یه پشتوانه نظامی برخوردار باشن. با توجه به جمعیت چین به نظرم چینی میتونه یه لشکر زرهی به همراه 200 هزار پیاده نظام به سوریه اعزام کنه تا بخش های بزرگی از این کشور و امن کنن. ایرانم میتونه پشتیبانی موشکی و به عهده بگیره تا از این فضا برای تست موشک های مختلفش استفاده کنه!

کاری که معلوم نیست چرا انجامش نمیدن! همین موشک «عماد» بکوبید رو سر تکفیریون و وحوش جنوبی تا آدم شن. هم موشک تست میشه و هم به صورت موشکی میشه از نیروهای زمینی مختلف پشتیبانی کرد. 

• Upvote 3
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این استغاثه ها را دست کم نگیریم و فکر هم نکنیم بدبختیشون را فریاد میزنند، اتفاقا یاد گرفتن بهترین راه جذب نیروی ابله! سلفی و وهابی و تینیجری! همین سلفی صوتی! تصویری با بمباران ها و موشک باران های روسی، سوری است!!

در مورد تاوها هم اصولا فیلم های اصابت موفق پخش میشه توسط مخالفین دیگه، چقدرش خطا میره را که پخش نمی کنند؟!

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

البته سخنان سردار همدانی منبع داره ولی خوب اینقدر سخنانی داریم برای گفتن که به هیچ عنوان حتی خود گوینده ش تاییدش نمیکنه و به صورت منبع نامعلوم باید مطرح بشه ( که چون جو سایت یه جوری ضد ما میشه اینجور مواقع ترجیح میدیم نگیم !) که این سخنان سردار هم چیز خاصی نیست

در رابطه با تشکیل گردان توابین هم باید بگم که خیلی ها هستند شاید شدیدترین پروپاگانداهای ضدنظام رو داشته باشند اما همونطور که شهید لاجوردی ها با کمی آگاهی بخشی بهشون کاملا متحول شون کرد و الان در بالاترین سطوح نظام دارند خدمت میکنند اون عزیزان هم اینطور بودن

کتاب عملیات روانی امریکا ( دو تا چاپ داره یکی خیلی کاملش توسط خبرگزاری فارس ترجمه شده یکی دیگه ش هم که کاربردی تر با مثال واقعی هست که توسط سپاه نشر داده شده) رو بخونید متوجه عرض بنده میشید

مثلا میگم ، خود من

یکی مثل من به خیال اینکه داره تو زمین خودی ! شمشیر بزنه ، آب ریختم تو زمین دشمن به سود دشمن ..... یعنی اینطور تحت تاثیرت میزارند ولی کافی هست یک راهنما بیاد ، کلا ورق برمیگرده خیلی قوی الاثر هم برمیگرده

تو این چند سال اینقدر از این مصداق ها دیدم که حد نداره

اشخاصی با شدیدترین زاویه با نظام دیدم که بعد از مدتی بحث و دعوا ، و با دیدن حقایق و البته بالا رفتن سطح آگاهی شون به راحتی برگشتن 

الان بعضی از این عزیزان تو چند نقطه خاص هم حضور داشتند و شهید هم شدند تو درگیری های مختلف ... در کسوت پاسداری

خاصیت خوب توابین اینه که خدا اولین حامی شون در قرآن هست و سپاه هم این خاصیت رو از قرآن به ارث برده که دنبال این افراد میره و راهشون میده و تجربه نشون داده حر های زمان قدرتمندتر از بقیه حتی معتقدینی که فکر میکنند اعتقاد دارند ! ( ولی با اولین طوفان میلرزند !) کارایی دارند

تو قرآن بارها شرحی از این قبیل افراد داده شده 

یا حق

• Upvote 12
  • Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خلبانان ناتو و انگلیس مجوز هرگونه اقدام شدید علیه جنگنده‌های روسی را دریافت کردند

روزنامه دیلی استار مدعی شد، جنگنده‌های انگلیس واقع در عراق به موشک‌های هوا به هوا مجهز شدند تا در صورت نیاز به سوی جنگنده‌های روسی شلیک کنند.

در پی حضور نیروی هوایی روسیه در خاورمیانه، خلبانان انگلیسی اجازه اقدام شدید علیه جنگنده‌های روسی را در عراق دریافت کردند.
به نوشته دیلی استار، منابع ارشد دفاعی انگلیس گفته‌اند خلبانان ناتو و انگلیس اجازه اقدام شدید علیه هر نوع آتش افروزی از سوی نیروی هوایی روسیه را دارند.
جنگنده‌های انگلیسی به موشک‌های هوا به هوا مجهز خواهند شد تا هر زمان که چراغ سبز برای شلیک موشک به سوی جنگنده‌های روسی را دریافت کردند، فورا اقدام کنند.
این حرکت پس از آن انجام گرفت که وزرای انگلیس نسبت به حضور روسیه در خاورمیانه و احتمال خطرناک کردن شرایط خاورمیانه هشدار دادند.
منابع ارشد دفاعی انگلیس گفته‌اند اکنون در شرایط قبل از تقابل مرگبار جنگنده‌های انگلیسی و روسی هستند.

یک منبع دفاعی انگلیس گفت «باید از خلبانان خود محافظت کنیم اما به سوی جنگ هم نزدیک می‌شویم. در نبرد هوا به هوا،‌ تنها یک هواپیما را نابود می‌کنیم اما تمام چشم انداز منطقه تغییر می‌کند.»
جنگنده‌های تورنادوی انگلیس به موشک‌های کوتاه-برد هوا به هوایی مجهز می‌شوند که قادر است هر هواپیمایی را منفجر کند. هر جنگنده انگلیسی قابلیت حمل ۴ موشک را داراست.
مقامات ارشد دفاعی انگلیس مدعی شدند احتمالی قوی برای حمله به جنگنده‌های انگلیسی از سوی خلبانان روسی وجود دارد.
خلبانان انگلیسی از هرگونه تقابلی با جنگنده‌های روسی منع شدند اما به آنان هشدارهای لازم برای آمادگی در مقابل هرگونه حمله‌ای از سوی روسیه داده شده است.
مایکل فالن وزیر دفاع انگلیس هم گفته است سعی در جلب رضایت پارلمان برای افزایش اقدامات هوایی انگلیس در سوریه کرده است.
از ۳۰ سپتامبر جنگنده‌های روسی به حملات هوایی علیه مواضع داعش در سوریه اقدام کردند که این مساله موجب ناخشنودی غرب شده و کشورهای عضو ناتو بویژه انگلیس تصمیم به افزایش نیروهای نظامی در مرزهای نزدیک به روسیه گرفتند

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

تا اینجا مشخصه که برای روسها مناطق همجوار با استان لاذقیه اهمیت داره و اومدن جلوی سقوط لاذقیه رو بگیرن و مسلحین رو  در  ادلب و حماه تضعیف کنند

ولی آیا سقوط  شهر حلب برای روسها مهم هست یا نه؟مثلا اگر مسلحین القاعده ای معتدل چهل پنجاه هزار نیروی خودشونو از ادلب که برای روسها مهم هست برگردونن و با تمام قوا به حلب حمله کنند برای روس ها مهم هست که وارد درگیری بشن یا نه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه چیزی که مشخص هست اینه که جبهه مقاومت نباید برنامه های خودش رو به روسیه گره بزنه... هر لحظه باید منتظر باشیم که روسیه تغییر موضع بده.

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برای تغییر موضع خیلی زوده.روسیه بعد از این همه سال اومده یه قدرت نمایی درست حسابی بکنه.این همه هم هزینه کرده و تمام مسولان کشور هم تشکیل اتاق جنگ مشترک در بغداد رو تایید کردن.مسلما هدف این اتاق جنگ چارتا روستا نیست.
فراموش نکنید روسها هم دقیقا به اندازه ما از تکفیریون احساس خطر میکنن.همین حالاشم خطرناک ترین وحوش از اطراف روسیه میان.
جهاد در سوریه و عراق واسه این چچنی ها تموم بشه پوتین باید در مسکو باهاشون بجنگه.
بماند منافع روسیه در لاذقیه و طرطوس.قطعا باید منتظر یه حله بزرگ از سوی ارتش سوریه باشیم.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

یه چیزی که مشخص هست اینه که جبهه مقاومت نباید برنامه های خودش رو به روسیه گره بزنه... هر لحظه باید منتظر باشیم که روسیه تغییر موضع بده.

دقیقا روسا مثل خر حضرت عیسی هستن.باید این ورود روسیه رو غنیمت بشمریم.توان مقاومت رو اصولی در سوریه بالا و موثر کنیم.باید از این فرصت تنفس استفاده کرد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

به نظر من بسیار محتمل هست در صورت عدم پیشروی نیرو های سوری در محور لاذقیه روس ها به صورت گسترده نیرو وارد بکنند. فراموش نکنیم همین الان به صورت محدود نیروی روسی روی زمین هستند و لاذقیه اهمیتش برای روسیه از تمام سوریه بیشتر هست. ورود نیرو های روسی یعنی ورود به باتلاق سوریه یعنی اشتباهی که عربستان داره در یمن میکنه. به نظر من بهترین کار برای روسیه تشکیل اعتلافی با کره شمالی بود. کره شمالی مشکل شدید مالی داره میشد تعدادی نیرو از اونها اجاره کنه و اینطوری پای خودش رو وسط نکشه. ورود به جنگ های نیابتی باعث سقوط شدید اقتصاد کشور های اسیب پذیر میشه.

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.