GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

ارتش در اطراف معردس حماء پیشروی کرده و ارتفاعات مشرف بر شهر رو تصرف کرده.گویا یک جنگنده ارتش هم دوباره در قلمون شرقی سقوط کرده.
خبر خوب پیشروی ارتش در اطراف سادکوب هست و حالت کاملا تهاجمی ارتش در این محوره.روسها هم دارن پشتیبانی خوبی میکنن.
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

چرا پرچم بریتانیا رو ناوه؟

پرچم بریتانیا نیست.پرچم نیروی دریایی روسیه است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

من یه سرچی که کردم دیدم این پرچم اصلی نیرو در یایی روسیه نیست. پرچم اصلی وسط دارای شمایل عقاب هست. این پرچم به اسم jackstaff که به معنی میله کوتاه جلو کشتی است معروف است که به اختصار به اون jack میگن. همه نیروهای دریایی هم سه تا پرچم دارن. پرچم اصلی ، چرچم jack و patch . مورد مصرف رو هم در ویکی پدیا زده وقتی کشتی در مسیر اصلی قرار نداره یا داره توسط یدک کش کشیده میده(در عکس این حالت است)  و یا در زمانی که پوششی را برای مراسم خاصی در بر دارد.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

Russia Launch Caliber cruise missiles from Mediterranean Sea against target in north Syria

روسیه شلیک موشک های کروز ها کالیبِر از دریای مدیترانه به هدف اتاق فرماندهی تروریست ها در شمال سوریه

https://www.youtube.com/watch?v=WpQafnMKTPc

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، یک منبع میدانی در استان حلب اعلام کرد سه فروند موشک شلیک شده از ناوهای روسیه، اخیرا اتاق عملیات گروه های مسلح را در غرب حلب هدف قرار داده است.
این منبع میدانی افزود: «در اتاق عملیات مذکور، 30 افسر ترکیه ای، آمریکایی، عربستانی، قطری، انگلیسی و صهیونیست حضور داشتند که عملیات تروریستی در حلب و ادلب را مدیریت می کردند».
http://fa.alalam.ir/news/1863805

سلام

چرا به این خبر منفی دادین(هرچند به نظرمی رسه در مورد تلفات اغراق شده باشه) ، این خبر از طرف خبرگزاری اسپوتنیک منتشر شده که یک خبرگزاری دولتی روسی است .

همچنین در شیکه تلویزیونی المیادین در مورد این خبر بحث و تفسیر بوده .

• Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا من نمیخواستم چیزی بگم ، ولی دلم نیامد ، گفتم شاید شما منابعتون مشکل داره و عامدانه این اخبار بی پایه و اساس رو منتشر نمیکنید..
والا حقیفتش تنها چیزی که در این چند روز تسخیر شده ، کارخونه کود شیمیایی در شمال سادکوب هست که شما به اشتباه نوشتید شرکت گاز..
در محور 1070 هم فقط 5 بلوک ساختمان پاکسازی شده..(شما چند روز پیش مدعی تصرف تمامش شدید!)
یک نفر هم از محور مقاومت پاش رو در مدرسه حکمة نذاشته ! چه شبانه چه روزانه! که بخوایم بگیم تثبیت شده یا نه..
اگر عامدانه این اخبار رو منتشر میکنید که هیچ.. وگرنه بهتره در منابعتون تجدید کنید! به هر حال یک مدت که بگذره کاربران به شما بی اعتماد میشن..

در مورد حملات دیشب روسیه به محله های بستان القصر و شیخ سعید و حلب قدیم که فکر نکنم اعتراضی داشته باشید، (کلی فیلم و عکس منتشر شده).
در مورد حمله دو شب پیش به جنوب غرب حلب و مدرسه حکمه و 1070، ما هم مثل بعضی از نیروهای تایگر ذوق زده شدیم. والا دو تا منبع سوری و یه منبع از حزب الله این خبر رو منتشر کردند. گویا بزرگنمایی شده بوده (شاید هم بحث روانی و محک و در میون بوده باشه)، ولی تا این لحظه غیر از همون چند بلوک آپارتمان که فرمودید چیز بیشتری آزاد نشده.
در سه هفته گذشته تمام منابع میدانی سوری و حزب الله شرکت نفت سادکوپ(منظورم شرکت نفت بزرگ سمت غرب کارخونه سیمان هستش) رو تحت تسلط ارتش سوریه اعلام کردند و تمام راموسه رو تو تموم نقشه ها جز ارتش سوریه میزدند. درسته؟
ولی دیروز بعد از کلی سر و کله زدن با دوستان سوری، متوجه شدم که این ماجرا حقیقت نداره، در حقیقت هنوز قسمت بزرگی (حدود یک چهارم) از شمال منطقه راموسه که شامل سادکوپ هم میشه تحت اختیار تروریستهاست، من خودم وقتی این قضیه رو فهمیدم جا خوردم چون حتی بعضی از منابع میدانی موثق تروریستها هم شرکت سادکوپ رو جز تصرفات ارتش سوریه مخابره کرده بودند.
در مورد اون تصفیه خونه گاز:والا نمیدونم اونجا شرکت کود هست یا نه، ولی تو منابع انگلیسی بهش میگن (gas fertilizers) که من ترجمه کردم تصفیه خونه گاز. من قبلا، و شما هم همین الان، خبر آزادسازی این شرکت رو گذاشتیم ولی با اسمهای متفاوت. جالب اینجاست این خبر که شرکت کود(شمال سادکوپ) پاکسازی شده در حقیقت اشتباه هست و حقیقت نداره، طبق فرمایش حضرتعالی باید دو نفرمون در مورد منابعمون تجدید نظر کنیم؟
مجتمع سادکوپ دو تا تصفیه خونه داره یکی درشمال شرق که طبق فرمایش شما شرکت کوده و دیگری در جنوب سادکوپ. تا این لحظه فقط اون تصفیه خونه جنوبی آزاد شده(در عکسهایی که دوستان از این شرکت فرستادند میشه برجهای پیشگرمکن و نوار نقاله کارخونه سیمان شیخ سعید رو در پس زمینه به راحتی دید) و حتی خود سادکوپ هنوز تحت اشغال تروریستهاست.
نمیدونم ماجرای مجتمع نفت سادکوپ چیه؟ تو این سه هفته همه منابع میدانی، چه منابع ما و چه منابع تروریستها اون رو تحت اختیار ارتش سوریه عنوان میکردند. ولی ناگهان از دیروز صبح سادکوپ و بخش بزرگی از منطقه راموسه متعلق به تروریستها شده. ویرایش شده در توسط Ahad1394
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرماندهی عملیات حلب ارتش سوریه طی بیانیه ای آغاز عملیات آزاد سازی محلات شرقی حلب از اشغال تروریستها رو اعلام کرد. در این بیانیه ارتش از شهروندان خواسته از مقرها و محل تجمع تروریستها فاصله گرفته و یا در صورت امکان خودشون رو به کوریدورهای امن خروج از محاصره برسانند. ارتش همچنین از مسلحین خواسته خودشون رو تسلیم کنند، و قول داده در صورت تسلیم مشمول بخشش و عفو خواهند شد و به زندگی عادی برخواهند گشت.
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا در این تاپیک راجه به اینکه آمریکا سلاح جاولین یا ژاولین رو به نوعی در اختیار نیروهای کرد سوریه گذاشته بحث شده ؟

ویرایش شده در توسط aaa84

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا در این تاپیک راجه به اینکه آمریکا سلاح جاولین یا ژاوالین رو به نوعی در اختیار نیروهای کرد سوریه گذاشته بحث شده ؟

نوع سلاحی که امریکا در اختیار تروریست ها گذاشته مشخص نشده ولی اشتون گفته سلاح داده ایم و خواهیم داد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در این لینک خبرش رو گذاشته

https://www.rt.com/usa/333468-javelin-missile-kurds-usa/

در این لینک پست دوم فیلمش

https://twitter.com/DrPartizan_/status/702144956325085184/video/1
ویرایش شده در توسط aaa84

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اردوغان در نیویورک در سخنانی گفته، آمریکا نباید برای برخورد با تروریستها، از تروریستهای دیگه استفاده کنه! :)

و خبر از ارسال سه محموله سلاح به کوبانی را داده توسط آمریکا.

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

آیا در این تاپیک راجه به اینکه آمریکا سلاح جاولین یا ژاوالین رو به نوعی در اختیار نیروهای کرد سوریه گذاشته بحث شده ؟

بحث شده ، عکس و فیلم های شلیک هم اگه جستجو کنید موجود هست، اما جاولین اختصاصا توسط سربازهای آمریکایی شلیک میشه و کردها بهش دسترسی ندارن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
کمتر از 24 ساعت از شروع عملیات آزادسازی محلات شرقی حلب گذشته، خبرهایی از پیشرویهای جزیی نیروهای محور در اطراف قلعه حلب و اردوگاه حندرات مخابره میشه.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.