GOLDEN-CROWN

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش دوم ( از July 2015 )

Recommended Posts

دوست عزیز بحث سر این نیست با چی بزنیمشون بقول شما با فنستر ها هم میشه مهم اینه که بزنیم.

ما بسیار نیازمند به رهگیر هستیم و شکی هم توش نیست  اما بنده میگم هر عملیات نظامی برای تلافی این عمل اسرائیل و امریکا باید به صورت مشارکتی با روسیه انجام بشه تا طرف مقابل از تکرار اون پرهیزکنه

دوست عزیز سلام!
من فقط در پاسخ تحلیل استفاده از تامکت در نقش بمب افکن مطلب بالا رو نوشتم والا در باب زدن دشمن نمیتونم نظر خاصی بدم چون به نظرم فعلاً توانایی تهاجمی ما در اون حد نیست و بالاتر از اون عواقب قضیه است که تحمل اون عواقب به نظر الانودر شرایط فعلی بسیار پر هزینه و گران خواهد بود
به شواهد موحود و دانش و اطلاعات اندک ما به نظر میرسه پاسخی در اون حد که شما میگین فعلاً مقدور و معقول نباشه(البته این فقط نظر من با اطلاعات محدودیه که دارم)

نفیسه کوهنورد خبرنگار(؟) بی بی سی فارسی در عراق در این مورد دیرالزور در شبکه ی اجتماعیشون اظهار! کردند، ائتلاف قبلا در عراق هم گروه های شیعی و ... را بمباران کرده بود، ازشون پرسیدم ( اونوقت دوستان پز دیزی خوریشون را میدند. حد دیزی خوری را توجه دارید؟! ) :) گفتند چون ارتباط رادیویی نداریم باهاشون از این بالا سخته!!!! توجه دارید؟ از اون بالا سخته!! :)

اصلا از اون بالا سخته! یانکی های گرامی! شما به منوال همین 5 سال لطف میکردید برای کمک! به ارتش سوریه، داعشی های که این بندگان خدا را محاصره کردند را بمباران نمی کردید؟ اون هم در زمان آتش بس. این محبتتون چرا یکهو گل کرد. اون هم در این حجم! ( اگر قبلا هم یک چرخی اون اطراف زده بودید )

با سلام
بنده اطلاع موثق ندارم اما جدای از کثافتکاری های گاهاً عامدانه این بیشرفها، اما ادعاهایی هست مبنی بر اینکه یانکی ها چندین بار اون اطراف رو بمباران کردن و داعش رو زدن! هرچند عمده و اکثر توان هواییشون رو در پشتیبانی از همپالکیهاشون صرف کردن.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز سلام!
من فقط در پاسخ تحلیل استفاده از تامکت در نقش بمب افکن مطلب بالا رو نوشتم والا در باب زدن دشمن نمیتونم نظر خاصی بدم چون به نظرم فعلاً توانایی تهاجمی ما در اون حد نیست و بالاتر از اون عواقب قضیه است که تحمل اون عواقب به نظر الانودر شرایط فعلی بسیار پر هزینه و گران خواهد بود
به شواهد موحود و دانش و اطلاعات اندک ما به نظر میرسه پاسخی در اون حد که شما میگین فعلاً مقدور و معقول نباشه(البته این فقط نظر من با اطلاعات محدودیه که دارم)

سلام.

دقیقا این همون چیزیه که بنده میدونم و با علم همین میگم باید واکنش نشون بدیم.

وای به روزی که دشمن بدونه دست ما خالیه

ویرایش شده در توسط MA5
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام.

دقیقا این همون چیزیه که بنده میدونم و با علم همین میگم باید واکنش نشون بدیم.

وای به روزی که دشمن بدونه دست ما خالیه

با سلام
ببخشید من درست متوجه منظورتون نشدم، یعنی شما هم با بنده هم عقیده اید که فعلاً این توانو نداریم بعد معتقدید باید حمله هوایی بکنیم بهشون؟ یعنی من و شما میدونیم این توانایی رو نداریم اما اسراییل و امریکا نمیدونن؟
اگر منظورتون از دونستن هم عقیده بودنتون با این حقیر در بحث ناتوانی فعلی در پاسخگوییه اونوقت قسمت آخر فرمایشتون ابدا با هیچ وجه توجیه پذیر نیست

برادر من دیروز جشن چهل و هشت سالگی فانتومهامون گرفتیم، کمی واقع بین باشین
  • Upvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

اینم از برکات اتش بس......فعلا 160 بر صفر....این حمله قطعا احساس نا امنی را برای ارتش سوریه تشدید میکنه...تاثیر منفی شدیدی هم بر روحیه سرباز ها خواهد گذاشت...و..واز ان بدتر....160 نفر از ارتش یه کشور پاره پاره میشن....بدون اینکه حکومت بتونه کوچکترین کاری را انجام بده...این اثر روحیه بدی میذاره...فقط یه ابله میتونه باور کنه که این حمله یه اشتباه بوده باشه.....روس ها صد سال دیگه باید بدوند...تا بتونن مثل امریکا بازی کنند....برای من...اتش بس مساوی شده با اتش در خرمن خودی....

این کار وحشیانه آمریکا چه ربطی به آتش بس داره؟ قبلا هم همینکار رو تکرار کردند، اون موقع آتش بسی در کار نبود، ضمن اینکه جبهه داعش اصلا شامل آتش بس نمیشه. ویرایش شده در توسط Ahad1394
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اتش بس يا وفقه در جنگ به خودى خود فرصت هايى دارد كه مخالفان ما هميشه استفاده مى كنند ولى ما ايرانى ها خيلى كم ديدم استفاده كنيم
هميشه دقيقه ٩٠ و وقتى تيغ روى گردن هست كار مى كنيم
هيچ كس هم در سايت اين صحبت را نمى كند
فرصت هايى كه مى تواند خيلى مفيد واقع شود ولى ؟

تنها جايى كه يادم مى ايد ما از وقفه ها استفاده كرديم فاصله مابين فتح المبين و بيت المقدس است
  • Upvote 11

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام

یک سوالی از دوستان دارم. این همه فرمانده کشتن. به حشد الشعبی حمله کردن. اینجا را زدن. اگر کاری نکنیم که بدتر ممکنه بشه. نباید بشینیم.

احساسی هم که عمل نکنیم.

چرا باید حمله حتما هوایی باشه؟

آمریکا نزدیکترین نیروهاش کجان؟ تو عراق یا افغانستان یا سوریه نیرو ندارن؟

به نظرتون نمیشه چندتا حمله با شبه نظامی ها یا لباس مبدل انجام داد؟

ماجراهایی که تو عراق قبلا اتفاق افتاد نمیشه چندتاش را ایجاد کرد؟

موفق باشید.

• Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط rezatizi، 28 شهریور 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط rezatizi، 28 شهریور 1395 - دلیلی ارایه نشده است

سلام
یک سوالی از دوستان دارم. این همه فرمانده کشتن. به حشد الشعبی حمله کردن. اینجا را زدن. اگر کاری نکنیم که بدتر ممکنه بشه. نباید بشینیم.
احساسی هم که عمل نکنیم.
چرا باید حمله حتما هوایی باشه؟
آمریکا نزدیکترین نیروهاش کجان؟ تو عراق یا افغانستان یا سوریه نیرو ندارن؟
به نظرتون نمیشه چندتا حمله با شبه نظامی ها یا لباس مبدل انجام داد؟
ماجراهایی که تو عراق قبلا اتفاق افتاد نمیشه چندتاش را ایجاد کرد؟
موفق باشید.

برادر کجایی.37 ساله سعودیا همه بلایی سر ما اوردن.هر کدوم بدتر از دیگری.ما چه کار کردیم.
بعدم.در مورد سوریه چه کنیم.نیروی هوایی بلند کنیم.به نظرتون نیروی هوایی لاجون ما توانایی انجام عملیات برون مرزی داره?
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

با سلام
ببخشید من درست متوجه منظورتون نشدم، یعنی شما هم با بنده هم عقیده اید که فعلاً این توانو نداریم بعد معتقدید باید حمله هوایی بکنیم بهشون؟ یعنی من و شما میدونیم این توانایی رو نداریم اما اسراییل و امریکا نمیدونن؟
اگر منظورتون از دونستن هم عقیده بودنتون با این حقیر در بحث ناتوانی فعلی در پاسخگوییه اونوقت قسمت آخر فرمایشتون ابدا با هیچ وجه توجیه پذیر نیست

برادر من دیروز جشن چهل و هشت سالگی فانتومهامون گرفتیم، کمی واقع بین باشین

عزیز من  اونا مطمئنن ما توان هوایی ضعیفی داریم. خودمونم مطمئنیم. اما ما فقط  در هوا ضعف داریم و در زمین به مراتب بهتریم در نتیجه طرف مقابل هم ریسک یک جنگ فرسایشی رو نمیکنه..میدونید چرا میگم روسیه هم باید با ما باشه؟؟چون اگر  ما تنها باشیم درسته  امکان خطر زیاد هست اما اگر با ابر قدرتی مثل روسیه باشیم اسرائیل به هیچ وجه جرات  تهاجم نداره.

چرا حرف بی ربط میزنید...چون توان هوایی خوبی نداریم باید بدون واکنش در برابر اسرائیل و امریکا بمونیم؟؟اومدیمو فردا  بمب افکن های اسرائیل تمام  سوریه رو شخم زدند..اون موقع هم هم باید بمونیم و بگیم توان نظامی کافی نداریم پس باید بی صدا بمونیم؟؟

مگه ما با همین توان نتونستیم  تو منطقه به یک قدرت تبدیل بشیم؟؟

شما میگید حتی ما توانایی اسکورت 4 تا توپولوف رو نداریم؟؟؟اگر این چنین بود پس این فرمانده هان ما دارن 40 سال چیکار میکنند؟؟

• Upvote 1
  • Downvote 13

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

سلام.

به نظر بنده یک طرح عملیاتی مناسب که در محدوده اختیارات متحدین منطقه ای ایران هم هست استفاده از پتانسیل حشدالشعبی در عراق برای گسترش درگیری به سمت مرزهای سوریه در مرحله اول و در مرحله دوم اتصال تا نیروهای ارتش سوریه در دیرالزور هست. اصل طرح به این صورت هست که نیروهای ارتش منظم عراق و عشایر اهل سنت برای آزادسازی موصل اعزام بشند و نیروهای حشد الشعبی به همراه نیروهای ایرانی هم با تمرکز نیرو به سمت مرزهای سوریه پیشروی کنند. به طور مسلم این نیروها از طرف نیروهای داعش از داخل خاک سوریه تهدید خواهند شد و به این ترتیب آنها دلیل مشروع برای مداخله در داخل خاک سوریه که از طرف دولت سوریه هم به آنها مجوز داده شده است خواهند داشت. از سمت غرب هم نیروهای ارتش سوریه به سخنه و دیرالزور به آهستگی پیشروی خواهند کرد.

نکته مثبت این طرح عدم مواجهه با شهرهای پرجمعیت تا مرز سوریه هست که احتمال تحریک احساسات ساکنان را کم خواهد کرد. 

در صورت موفقیت این طرح و اتصال نیروها مسیر مواصلاتی ایران به لبنان هم امن خواهد ماند و باعث شکست نقشه های نیروهای تروریستی متحد امریکا در منطقه خواهد شد. این نقشه مطابق آتش بس هم هست و منافاتی با آن ندارد.

به نظر بنده حمله آمریکا به دیرالزور با هدف شکست نیروهای ارتش از داعش و بازپس گیری این مناطق توسط تروریست های طرفدار آمریکا به عنوان تنها نیروی شبهه مشروع در منطقه شرق سوریه است که با موفقیت این طرح  پیشنهادی این نقشه نیز با شکست مواجه خواهد شد.

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

معمولا امریکا چون وارد فاز انتخابات ریاست جمهوری شده تا یکماه دیگه هیچ جنگ مهمی انجام نمیتونه بده برای همین این اتش بس موقتی رو ترتیب داده و زهره چشمی هم در دیرالزور ازمون گرفت که بترسیم ولی همچین که ریاست جمهوریشون تمام شد با تمام قوا بحران سوریه رو از سر میگیرن

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

دوست عزیز بحث سر این نیست با چی بزنیمشون بقول شما با فنستر ها هم میشه مهم اینه که بزنیم.

ما بسیار نیازمند به رهگیر هستیم و شکی هم توش نیست  اما بنده میگم هر عملیات نظامی برای تلافی این عمل اسرائیل و امریکا باید به صورت مشارکتی با روسیه انجام بشه تا طرف مقابل از تکرار اون پرهیزکنه

ظاهرا در جریان سطح ارتباط روسیه و اسراییل نیستید.
  • Upvote 8
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط rezatizi، 28 شهریور 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط rezatizi، 28 شهریور 1395 - دلیلی ارایه نشده است

سلام

یه بنده خدایی که اتفاقا 8 سال رئیس جمهور این مملکت بوده در توجیه اینکه ارتش یا حداقل ارتش قوی به درد ما نمیخوره گفته بود که ببینید ژاپن ارتش ندارد و به چه پیشرفتی رسیده است. در مورد سایر زمینه ها هم وقتی یکی از وزرا ما میگه خودکفایی گندم به درد ما نمی خورد و اصلا به خاطر کم آبی باید تولیدات کشاورزی را کم و محدود بکنیم چه انتظاری داری. الان منتظری  دولت مردان ما درس بگیرن مدیرت بشه مدیریت جهادی. الان با این اشتباه خیلی دقیقی که کردند میریم سر میز مذاکره میشینیم باهاشون در مورد سلاح حجومی مذاکره میکنیم.

مردم این خاورمیانه هم که قربونشون برم. معلوم نیست این سیاست تفرقه بنداز و حکومت کن تا کدوم هزاره روشون جواب بده. 

ببخشید اف تاپیک میشه ولی یه چیز دیگه که باید بگم تفاوت معنای آتش بس در زبان های مختلف هست که ایجا دوست دارم یه توضیحی راجع بهش بدم:

معنای آتش بس در فرهنگ لغت ابوعمید(مورد استفاده در ارتش سوریه): آتش خوردن / منتظر حادثه بد شدن / دست خود را بستن

معنای اتش بس در فرهنگ لغت گرباچوفسکی(مورد استفاده در ارتش روسیه): اتش بر سر متحد کردن / مثل خیار فروختنش

معنای آتش بس در فرهنگ لغت لینکلن (مورد استفاده در ارتش امریکا): به آتش بستن / به آتش کشیدن با استفاده از خریدن زمان برای متحدان

معنای آتش بس در فرهنگ لغت ابویزید(مورد استفاده داعش و امثالهم) : منتظر آتش گرفتن دشمن با آتش آسمانی و غیبی ( در مواردی دوست خیلی دشمن) شدن 

دوست عزیز در اصن نمیخام بحث سیاسی شه اما اگه همون مذاکرات تاتکتیکیه ما نبود الان وضع کشور مثل کشور دوست و همسایه ونزوئلا شده بود که بین مردمشون غذا توزیع میکنن اون مذاکرات در اون سطح تصمیم دولت دیروز و امروز نیست تصمیمه نظامه خیلی ساده لوحانست بگیم دولت مذاکره میکنه این دولتها فقط تغییر کوتاه مدت استراتژی هستن

• Upvote 1
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست

ظاهرا در جریان سطح ارتباط روسیه و اسراییل نیستید.

بله و ظاهرا اطلاع از بده بستان های روسیه و اسرائل نیستند ظاهرا نمی دونن اکثر رده های بالایی حکومت اسرائیل روس تبار هستند وظاهرا از لابی قدرتمند یهودی های روسیه خبر ندارند ویرایش شده در توسط saeed55338
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 29 شهریور 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 29 شهریور 1395 - دلیلی ارایه نشده است

بله و ظاهرا اطلاع از بده بستان های روسیه و اسرائل نیستند ظاهرا نمی دونن اکثر رده های بالایی حکومت اسرائیل روس تبار هستند وظاهرا از لابی قدرتمند یهودی های روسیه خبر ندارند

خبر دارم.

اما  از اینم خبر دارم که سوریه رو از دست بدیم یمن هم سقوط میکنه...عراقم  از دستمون خارج میشه...ارتباط با حرب الله هم برامون ارزو میشه و حالا ما میمونیم و محاصره همه جانبه کشور.

هرکسم دوس داره منفی بده اصلا برام مهم نیست.

• Downvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
ارسال شده در · مخفی شده توسط MR9، 29 شهریور 1395 - دلیلی ارایه نشده است
مخفی شده توسط MR9، 29 شهریور 1395 - دلیلی ارایه نشده است

خبر دارم.

اما  از اینم خبر دارم که سوریه رو از دست بدیم یمن هم سقوط میکنه...عراقم  از دستمون خارج میشه...ارتباط با حرب الله هم برامون ارزو میشه و حالا ما میمونیم و محاصره همه جانبه کشور.

هرکسم دوس داره منفی بده اصلا برام مهم نیست.

من متوجه نمیشم دقیقا شما میگی باید چی کار کنی؟؟ اول میگین تامکت بفرستیم بعد توانایی هوایی رو میگین نداریم بعد میگین توانایی زمینی داریم. بعد باید همراه روسیه یه کاری کنیم بعد میگین از این که روسیه هم همراهیمون نمیکنه خبر دارین ولی باز میگین باید یه واکنش شدید نشون بدیم. خب دقیقا چه کنیم؟؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.