MR9

" توافق هسته ای " ، جزییات ، آینده (3)

Recommended Posts

مذاکرات دیگه همین هست ، با گردن کج و دوست و رفیق بازی و بهانه تراشی و فیلم بازی کردن و منطق و داشته ها ، شما به هدفی که می خوای باید برسی ... اصلا در این مذاکرات صداقت معنایی نداره ، باید به هر بهانه ای امتیازی بگیری ...

اره شاید تا سه سال دیگه آدم فضایی ها امدن زمین یا امام زمان ظهور کرد .................آخه برادر اینم شد دلیل قدرت کشورا یک شبه ساخته نشده که با یه بحران نابود بشه اگه شدنی بود بحران 1933 نابودش کرده بود 2008 نابودش کرده بود

سه سال خیلی زمان زیادی هست ، تازه مثال بود ...

بر خلاف دیدگا دوستان غربی ها انقدرام شوت نیستن که بشه باهاشون بازی کرد مجلس ایران و چه آمریکا هر کدوم اگه بازی در بیارن این توافق نابود میشه به بازی نمی کشه

طرف امده گفته اگه مجلس من ردش کنه من وتوش می کنم انوقت ما بیایم گردن کج کنیم نمی تونیم !!!!!!! انوقت شیشتا کشور قدرتمند بازی دادیم می فهمین چه بلایی بر سر اقتصاد ایران میارن

اون رد کردنش مربوط به حقش در قانون اساسی آمریکاست ، ولی رئیس جمهور ما چنین حقی نداره ... اگه روش رو زیاد کنه ، نماینده ها می تونند از ریاست جمهوری هم عزلش کنند ...

خیلی فرق هست ... در ضمن ، هیچ توافقنامه ای بالاتر از قانون اساسی ما نیست ...

عدش مرتبط ماشه ماشه نکنید این حق طرف مقابل بود مگه ما تجهزات هستیمونو فرستادیم روسیه که هر وقت یکی خراب شد برای ما بفرسته نه ما کزاشتیمشون حیات پشتی هر وقت بخوایم دو هفته ای وصلشون می کنیم این مکانیسم ماشه ماست قلب راکتور اراک تا وقتی قلب جدید ساخته نشده دست نخورده می مونه این مکانیسم ماشه ماست تحقیق ما تا نسل هشت ادامه داره

مشکل کشور ما ، امثال شماست که برای طرف مقابل « حق زورگویی » قائل می شند ... بحث بیشتری با شما نمی کنم

بعدشم منظور غربی ها از موشکای ما کاملا واضع هست منظورشون برد فقط عمومیش نکردن تا صدای عربا و اسی جون در نیاد قرار نیست که تمام توافق رو بشه اونا نمی خوان ایران قدرت زدن مثلا پاریس یا لندن یا نیویورکو داشته باشه

این بار فرق داره این توافق جهانیه هر کسی این توافق خراب کنه کل ارزش و اعتبار جهانیشو به باد می ده

تا زمانی که آزمایش موشک جدید یا رزمایش انجام نشه ، همینی که من حدس زدم ، درسته ... هر وقت پرتاب ماهواره بر ، آزمایش موشکی ، رزمایش و یا استفاده ی عملی از موشک ها شد ، اونوقت حرفهای شما درسته ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

البته باید بگم ، داشتم سایت های خارجی رو می خوندم ، اکثر آمریکایی ها دارند به اوباما فحش می دهند که حق نداشت پیش از تصویب کنگره چنین چیزی رو به شورای امنیت می برد و عملا کنگره رو دور بزنه و بعد تهدیدشون کنه ...

جای شکرش باقی هست که حداقل جناب رئیس جمهور ما ، به خودش جرات نداد مجلس رو تهدید کنه ...

ویرایش شده در توسط Juicer
  • Upvote 7
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این بند رو بحث کرده‌ایم؟

Iran is called upon not to undertake any activity related to ballistic missiles designed to be capable of delivering nuclear weapons, including launches using such ballistic missile technology, until the date eight years after the JCPOA Adoption Day or until the date on which the IAEA submits a report confirming the Broader Conclusion, whichever is earlier.

عبارت « طراحی شده برای داشتن قابلیت حمل سلاح هسته‌ای » جدا مشکل داره زیرا با تفسیر به رای می‌تونن بگند که سجیل و شهاب و قدر و ... می‌تونند با کمی تغییر در کلاهک قابل این کار باشند (الله اعلم)

به نظرم کاش می‌نوشتند

missiles dedicated to deliver nuclear weapons

یعنی موشکهایی با کاربرد صرفا کلاهک اتمی

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در پیوست چهارم توافق و در ماده ششمِ بخش کمیسیون مشترک، جمهوری اسلامی رسماً پذیرفته است که دستورالعمل INFCIRC/254 را اجرا خواهد کرد. این دستورالعمل، شامل محدودیت‌های صادراتی و فهرست اقلامی است که توسط باشگاه تولیدکننده صنعت هسته‌ای (nuclear supply group) تهیه‌شده است- عمدتاً این موارد فراتر از مفاد NPT پروتکل الحاقی است. بر این اساس فهرستی طولانی و مفصل شامل مواد، تجهیزات و فنّاوری‌ها برای کنترل صادرات به کشورهای مختلف تهیه‌شده است. بر اساس برجام، ایران توافق کرده است که زیر چتر نظارت کنترل صادرات گروه NSG قرار گیرد و واردات و صادرات کلیه مواد، تجهیزات و تکنولوژی‌هایی که در لیست کنترلی این گروه آمده است باید کنترل شود. بر این اساس ایران موظف است واردات هر یک از این اقلام را گزارش کنند تا اطمینان حاصل شود که برای اهداف هسته‌ای به کار نرفته است. این امر باعث می‌شود آژانس به بهانه کاربرد دوگانه این اقلام بتواند همواره ادعاها و اتهامات جدیدی علیه ایران مطرح کند.

نکته قابل‌ملاحظه آن است که بر اساس پذیرش دستورالعمل INFCIRC/254 ،تمام اطلاعات فروشنده این اقلام شامل آدرس، تلفن، ایمیل، و نیز واردکننده و کاربر نهایی، باید گزارش شود و فراتر از آن کشور صادرکننده باید کاربر نهایی را شناسایی کرده و راستی آزمایی کند. کل این فرایند باید قبل از صادرات طی شود.
* تاکنون ایران موظف بوده است مواد و تجهیزات مربوط به صنعت هسته‌ای را به آژانس گزارش کند ازاین‌پس، بر اساس برجام، ایران مجبور است دسترسی به تمام اماکنی که مواد موردنظر باشگاه NSG به آن واردشده است را نیز فراهم نماید. قابل ذکر است این اقلام در کل صنایع کشور کاربرد دارند. موادی نظیر دوربین‌های سرعت‌بالا، نرم‌افزارها و سخت‌افزارهای صنعتی، پمپ‌های تخلیه، انواع فلزاتی نظیر آلومینیوم، فولاد علاوه بر صنایع عادی، در صنایع نظامی نیز کاربرد داشته و طبعاً دسترسی به اماکن نظامی نیز باید میسر شود.

• Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثل مرد اعتراف می کنم ... از ظریف توقع نداشتم ... توافق انجام شده خیلی بهتر از اونی هست که فکر می کردم ... البته کامل نیست ولی خوبه .... مخصوصا اگر از این به بعدش رو خوب عمل کنند ... اگر بپذیریم دیگه حالا خر ایران از پل گذشته ... می دونید که چی می گم ...

البته من اصل رو بر این می زارم که عراقچی دیشب در گفتگوی ویژه خبری کاملا صادق بوده که انشاالله همین طور هم هست

نکات مثبتی که شما را به یک جمع بندی مثبت رساند چه بود؟

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مذاکرات دیگه همین هست ، با گردن کج و دوست و رفیق بازی و بهانه تراشی و فیلم بازی کردن و منطق و داشته ها ، شما به هدفی که می خوای باید برسی ... اصلا در این مذاکرات صداقت معنایی نداره ، باید به هر بهانه ای امتیازی بگیری ...

سه سال خیلی زمان زیادی هست ، تازه مثال بود ...

اون رد کردنش مربوط به حقش در قانون اساسی آمریکاست ، ولی رئیس جمهور ما چنین حقی نداره ... اگه روش رو زیاد کنه ، نماینده ها می تونند از ریاست جمهوری هم عزلش کنند ...

خیلی فرق هست ... در ضمن ، هیچ توافقنامه ای بالاتر از قانون اساسی ما نیست ...

مشکل کشور ما ، امثال شماست که برای طرف مقابل « حق زورگویی » قائل می شند ... بحث بیشتری با شما نمی کنم

تا زمانی که آزمایش موشک جدید یا رزمایش انجام نشه ، همینی که من حدس زدم ، درسته ... هر وقت پرتاب ماهواره بر ، آزمایش موشکی ، رزمایش و یا استفاده ی عملی از موشک ها شد ، اونوقت حرفهای شما درسته ...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

البته باید بگم ، داشتم سایت های خارجی رو می خوندم ، اکثر آمریکایی ها دارند به اوباما فحش می دهند که حق نداشت پیش از تصویب کنگره چنین چیزی رو به شورای امنیت می برد و عملا کنگره رو دور بزنه و بعد تهدیدشون کنه ...

جای شکرش باقی هست که حداقل جناب رئیس جمهور ما ، به خودش جرات نداد مجلس رو تهدید کنه ...

عزیز من اونی که داری می گی مذاکره نیست اون بازی بچگونست که تو بچگیت با پسر و دختر همسایه می کردی و به قول خودت گولش می زدی مذاکره قانون داره و بعد از قبول معاهده قوانین اجرایی .قرار نیست کسی به کسی بی خود اعتماد کنه اما مقداری اعتماد اونم به این که طرف به اندازه شما به این روش نیاز داره باید باشه

دوما کی گفته توافقی از قوانین کشورا بالاتر نیست توافق های بین الملی از قوانین یه کشور خیلی بالاتر هست دولت ما سر خود نرفته مذاکره که حالا بهش تهمت می زنیم بالاترین مقام اجرایی ایران حمایتش کرده و توافقی اجرا کرده که مورد تایید بوده آمریکاییا حاضرا تا وتوی رئیس جمهور پیش برن اونوقت ما بزنیم زیرش عجبا بعد از این کار ما دیگه با چی به جهان اطمینان بدیم

درباره مشکل کشور ما هم امثال شما هستی نه من شما که به اسم ملی گرایی از اون ور بوم افتادی تو پستهای قبلیم درباره مذاکره تو بخش سانتریفیوژ بخش زیر پونصد رسیدنو حذف کرده بودی که فرا فکنی کنی اینجام یه نوشته منو رنگی کردی .... در هر توافق هر طرف یه حق به دست میاره ما به دست آوردیم اونا هم به دست آوردن ما تمام سانتریفیوژ نگه داشتیم اونا هم تحریماشون اگه قرار بود تحریما کامل حذف شه ما باید تمام تجهزاتمونو شیک بسته بندی می کردیم می فرستایم آمریکا اینو می خواستی ؟؟؟؟؟

• Upvote 9
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

فکر کنم بررسی و مطالعه صحبت های آقای ظریف و صالحی در این چند روز مفید باشد

اونچیزی که از صحبت ها آنها می شود گفت که بحث موشک در قطعنامه و برجام اجبار نیست و توصیه است

در بحث تولید آب سنگین، اورانیوم و خرید های نیاز نیروگاهی به یک بحث اقتصاد مهندسی می رسد

که در آن تولید را متناسب با نیاز صنعتی کشور تنظیم کرده است و از این موقعیت برای امکان تعویض سانتریفیوژهای نسل 1 به نسل 8 با هزینه ای نصب و تولید یکسان سخن گفته است

شاید قضیه قرار داد کرسنت و دلالیل اقتصادی مدافعان این قرارداد این جا هم قابل بیان باشد

که راه های موجود را به صورت کیفی و ایده آل نگاه نکنیم بلکه در یک بازه ده ساله بررسی کنیم و ببینیم چقدر سود دارند

ویرایش شده در توسط arminheidari
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

عزیز من اونی که داری می گی مذاکره نیست اون بازی بچگونست که تو بچگیت با پسر و دختر همسایه می کردی و به قول خودت گولش می زدی مذاکره قانون داره و بعد از قبول معاهده قوانین اجرایی .قرار نیست کسی به کسی بی خود اعتماد کنه اما مقداری اعتماد اونم به این که طرف به اندازه شما به این روش نیاز داره باید باشه

دوما کی گفته توافقی از قوانین کشورا بالاتر نیست توافق های بین الملی از قوانین یه کشور خیلی بالاتر هست دولت ما سر خود نرفته مذاکره که حالا بهش تهمت می زنیم بالاترین مقام اجرایی ایران حمایتش کرده و توافقی اجرا کرده که مورد تایید بوده آمریکاییا حاضرا تا وتوی رئیس جمهور پیش برن اونوقت ما بزنیم زیرش عجبا بعد از این کار ما دیگه با چی به جهان اطمینان بدیم

درباره مشکل کشور ما هم امثال شما هستی نه من شما که به اسم ملی گرایی از اون ور بوم افتادی تو پستهای قبلیم درباره مذاکره تو بخش سانتریفیوژ بخش زیر پونصد رسیدنو حذف کرده بودی که فرا فکنی کنی اینجام یه نوشته منو رنگی کردی .... در هر توافق هر طرف یه حق به دست میاره ما به دست آوردیم اونا هم به دست آوردن ما تمام سانتریفیوژ نگه داشتیم اونا هم تحریماشون اگه قرار بود تحریما کامل حذف شه ما باید تمام تجهزاتمونو شیک بسته بندی می کردیم می فرستایم آمریکا اینو می خواستی ؟؟؟؟؟

دوست عزیز ، تا حالا چند بار با این بازی های بچه گانه و تفسیرهای طرف مقابل از قراردادها ، از حقوق خودمون محروم شدیم !؟

در کشور ما ، هیچ قانونی ، فراتر از قانون اساسی برای ما وجود نداره ... خود همون بالاترین مقام اجرایی و حتی تمام مذاکره کننده ها ، اعتبارشون از اعتبار قانون اساسی هست ، پس نمی توانند و حق و اجازه ای که چیزی رو مقدم بر قانون اساسی بدانند ، ندارند ... این یک بحث حقوقی ساده هست ... هیچ کشور مستقلی حاضر به ارجحیت دادن به توافقات و قطعنامه های خارجی به قانون اساسی خودش نیست ...

باز می گی وتوی رئیس جمهور آمریکا و برای ما علمش می کنی ، رئیس جمهور آمریکا ، قدرت وتوش رو از قانون اساسی آمریکا و قوانیینی که بر اساس قانون اساسی آمریکا نوشته شده اند می گیره ، یعنی داره قانون اساسی کشور خودش رو بر همه چیز ارجحیت می ده ...

بحث ، امتیازات نیست ، بحث این هست که شما برای طرف مقابل « حق زورگویی » قائل شدی ... آمریکا تحریم می کنه چون هیچ جایگزینی برای سیستم سوئیفت در جهان وجود نداره ، اگه یک جایگزین باشه ، آمریکا جرات تحریم و بیرون انداختن و محدود کردن سایر کشورها از این سیستم رو نداره .... پس آمریکا « حق تحریم کردن » نداره ، بلکه ابزار این کار رو داره ...

• Upvote 7
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امروز در نشست خبری عراقچی با رسانه ها یکی از خبرنگاران در مورد بازرسی از پارچین سوالی پرسید که عراقچی به طور صریح ردش نکرد و اون رو به توافق صالحی با آمانو ربط داد! بنابراین به نظر میرسه برمبنای «نقشه راه هسته اي» یک سری دسترسی ها امکان پذیره!

بهتره دوستانی که علاقه مند هستن این موضوع رو مورد بررسی قرار بدن. 

• Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این متن رو هم بنده خدایی زحمت کشیده جمع کرده بخونید خالی از لطف نیست!!!!!!!

http://www.afsaran.ir/link/1013329

با سلام 

دوست عزیز - اگر تاپیک را از ابتدا مطالعه فرموده باشید ، در پست نخست به صراحت بیان شده که از ارائه لینک می بایست خودداری فرمایید . اما  به جهت اینکه ، این پست نخستین ارسال شماست ، مشکلی وجود ندارد . متشکرم /MR9

• Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من شخصا احتمال می دم یه نوع دسترسی کنترل شده، اونم یک بار به پارچین انجام بشه. البته نه اینکه برن بازرسی...به نظرم اینجا بحث همون فناوری های مدرن هست که آمانو هم درباره اش می گفت. به طور کل نمی دونیم دقیقا این نقشه راه آژانس چی هست
ولی بالاغیرتا این یکی دیگه با نظارت مستقیم تهران بود ویرایش شده در توسط Dolphin
  • Upvote 1
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاربر محترم....

اولا بذار عضویتت صددرصد تایید بشه، بعدش به بقیه کاربرای باسابقه تیکه بنداز و مزه پرونی کن

موضوع بازرسی از پارچین چیز کمی نیست....

از همین میترسیدم که روزی بشه مساله موشکی و پارچین پیش پا افتاده بشه...انگار نه انگار!

یک سوال... اصلا برای کسی مهم نیست که میخوان از پارچین بازدید کنن؟ انقده مشتاق رابطه با غرب شدن؟

خداشاهده...بنده از توافق راضیم و فکرش هم نمیکردم که بتونن به این توافق برسن

بنده تا قبل از توافق جز مخالفای همیشگی بودم و اصلا انتظار این موفقیت نداشتم...ولی بازهم الان چند موضوع خیلی مهم هست که بنده و خیلی ها

نگران کرده....

1-موضوع ممنوعیت تحقیق و توسعه موشک بالستیک

2-موضوع بازدید از سایت پارچین

==========================================

چند سوال کلی دارم و دوست دارم یکی جواب بده....

1- مگه قرار نبود که بحث موشکی تو مذاکرات هسته ای نباشه؟

2- آقای ظریف آیا حق دخالت در مورد موضوع موشکی داره؟

3- آیا ریاست جمهوری و تیم مذاکره کننده، صلاحیت دخالت در مورد موضوع موشکی که به نیروهای مسلح برمیگردن و دارند؟

4- مگه اول مذاکرات نگفته بودن که هیچ وقت صحبتی از موشک نشده...پس چرا الان جز بندها است؟ یعنی قبلا دروغ گفتن؟

==========================================

یکی بنده توجیه کنه...با کمال میل و بدون هیچ گونه تعصبی پاسخ های منطقی قبول میکنم!

برداشت شخصی بنده این هست که پارچین الان کاملا یک برگ سوخته برای ایران هست. در حقیقت، ایران اجازه بازدید از پارچین رو چند سال نداد (بعدی از اینکه سال 2005 یک بار اجازه بازدید از این سایت رو داد) و دلیلش هم سادست: داشتن یک برگ برنده و کارتی برای مذاکره، اونم برای یک جنس ارزان

واقعا ساده لوحانست که فکر کنیم ما الان توی پارچین تاسیسات نظامی فوق خفن، مخفی یا مهم داشته باشیم. تنها دلیلی که ایران اجازه بازدید از پارچین رو نداد این بود که این کارت رو نمیخواست ارزون بفروشه!! اگر مثلا 3 سال پیش دور همی به آژانس اجازه بازدید میداد، اونا یک قدم جلوتر میومدن و گستاخ تر میشدن، بنابراین حتی در رئوس بالای نظام، به نظرم اینطور تصمیم گرفته شده که پارچین رو از عمد به موضوعی بزرگ و مهم تبدیل بکنند و اجازه بازدید رو ندن که اگر این طور باشه، واقعا جو رسانه ای هوشمندانه ای بوده، چرا که اصولا وقتی ما یک بار اجازه بازدید از پارچین رو دادیم، مطمئنا بار دیگر هم بدیم هیچ مشکلی نخواهد داشت. نظر بنده اینه که پارچین، حتی صرفا از نظر نظامی محض هم، در بین پایگاه های نظامی استان تهران از نظر ارزش استراتژیک، در پایین ترین درجات هست. شک نکنید اگر هم قرار هست بازدیدی از پارچین صورت بگیره، قطعا با هماهنگی بالاترین مسئولان سیاسی و نظامی خواهد بود. 

در مورد مسئله موشکی هم، به نظرم شما دارید زود قضاوت میکنید. کسی در مورد مبحث موشکی مذاکره نکرده. الان هم ایران هیچ محدودیتی رو نپذیرفته. حرف شما زمانی مصداق خواهد داشت که مثلا ما از تولید و یا تست موشک های جدید محروم بشیم! خود غربی ها هم صد در صد میدونن کشوری که حاضر نشد از حق غنی سازی خودش بگذره (که از حق هم نگذریم واقعا اهمیت اقتصادی یا استراتژیکی برای ما نداره یا حداقل خیلی مهم نیست و صرفا یک "دلم میخواد انجام بدم، چون حقمه" سیاسی هست) در حالی که مبحث موشکی جزو مباحث استراتژیک هست و ایران به هیچ قیمتی از اون کوتاه نخواهد اومد؛ حتی به قیمت بازگشت تحریم ها و فروپاشی توافق! این رو غربی ها خیلی خوب میدونن. به نظرم نگرانی شما، با اینکه به جا هست، ولی تا حدودی اغراق شده و بی مورد هست.

یک نکته ظریف و بسیار مهمی هم در توافق هست که دیدم دوستان کمتر بهش اشاره کردن: هر قرارداد قانونی اعم از پروژهای های تجاری، اقتصادی، صنعت نفت و گاز و ... که در دوره پس برداشته شدن تحریم ها امضا بشه، در صورتی که به هر دلیلی طرف مقابل دبه کنه و توافق لغو بشه، سر جاش باقی میمونه و متاثر از بازگشت تحریم ها نخواهد بود و باید تا انتها اجرا بشه. این امر به منظور از بین بردن ریسک سرمایه گذاری و تجارت با ایران هست. بنابراین، مثلا در یک ماه اول پس از اجرایی شدن توافق، ما میتونیم تعداد خوبی قرارداد مهم و استراتژیک اقتصادی ببندیم تا حتی در صورت لغو توافق، از اون ها به طور کامل بهره مند بشیم و همه چیز روی هوا نمیره!

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 7

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

البته...بازهم جواب سوالم نگرفتم  :13:

با سلام  

آر پی جی عزیز 

همه چیز ، آن طور که دیده می شود، نیست .

اگر در حوزه پدافند غیر عامل ، صحبتهای آقایان را پی گیری کرده باشید ، به نکته هایی می رسید . 

در ضمن ، بحث قطعنامه را با برجام جدا بدونید . 

بی انصافی هست اگر بخواهیم تصور کنیم ، کسی از نیروهای مسلح ، درجریان مذاکرات  بندهای برجام ،  نبود. الی ماشا... ، رهبری ، مشاور نظامی دارند و اگر حتی از این تعداد ، یک درصد هم حواس شان جمع باشد ، بعید میدونم ، مشکلی پیش بیاید ، مگر اینکه ....... ( باقی اش حدسیات هست و غیر قابل انتشار )  

علاوه برآن اینجا ، سه مساله هست 

1- بحث دسترسی ما به پلوتونیوم یا اورانیوم نظامی 

2- بحث ساخت کلاهک غیر متعارف 

3- بحث ساخت موشکهای برد بلند 

در مورد نخست ، اگر طرف مقابل بدنبال  بهانه گیری نباشد ، بعد از اجرای بندهای برجام و نظارت ، مشکل حل خواهد شد 

بدنبال این مساله ، بحث ساخت کلاهک غیر متعارف هم در صورت عدم وجود مواد مورد نیاز ، منتفی هست . 

و به نظرم  ، در نهایت اصولاً بحث موشکی از دور خارج می شود ، مگر اینکه خوابهای دیگری برای ما دیده باشند . 

البته هنوز شخصاً با واژه بازرسی مدیریت شده مشکل دارم و به هیچ عنوان زیر بار این واژه نمی روم . 

• Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

پاسخ شما زمانی منطقیه که یک فرضیه خیلی مهم انجام بدیم!!

اون هم این که همونطور که فرمودین...پارچین آش دهن سوزی نباشه

ولی اگه باشه چی؟

الان قریب به اتفاق صنایع موشکی ما تو پارچین...

گروه باکری (متولی ساخت موشک های خلیج فارس)

گروه ثامن الاائمه (متولی طراحی و ساخت موشک های کروز)

گروه علم الهدی ( متولی ساخت انواع موشک های ضدزره)

گروه همت (متولی پروژه موشک سجیل)

صنایع شهید بابایی ( متولی ساخت موشک های هاوک)

صنایع شهید باقری ( متولی ساخت موشک های کلاس صیاد 1 صیاد 2 و صیاد 3 و باور 373)

صنایع شوشتری ( متولی ساخت موشک کروز)

صنایع شوشتری ( متولی ساخت راکتهای کلاس فجر و... )

و چند ده گروه موشکی دیگه! که میتونم نام ببرم 

به جرات میشه گفت حداقل 100 گروه موشکی تو این مجتمع هستند

حالا بقیه کاربرا قضاوت کنن....شهرکی که بزرگترین چگالی موشک سازان ایرانه، آش دهن سوزی نیست؟

الان قریب به اتفاق موشک ها و راکت های ما از همین پارچین درمیاد...

البته...بازهم جواب سوالم نگرفتم  :13:

من یک چیزی رو در پستم گفتم که حرف شما رو نقض میکنه! ما در سال 2005 یک بار اجازه بازدید از پارچین رو دادیم! چطور اون موقع خط قرمز نبوده و الان هست؟ و به نظر شما واقعا اجازه بازدید از چنین سایتی که شما اینقدر بهش اهمیت دادید، در اختیار وزیر خارجه هست که تنهایی تصمیم بگیره؟!!! در حالی که همین دیشب آقای ولایتی گفتن که ظریف و تیمش مرتبا با تهران در تماس بودن!

این چیزی رو که شما فرمودید با این درجه از اهمیت، واقعا عقل سلیم نمیتونه بپذیره! اگر فرض کنیم حرف شما صحیح باشه و پارچین اینقدر مهم باشه، من تنها یک حالت رو متصور هستم: گرفتن نمونه خاک از محلی نزدیک پایگاه (چون اونا ادعا کردن ایران آزمایش کنترل شده هسته ای داشته اینجا و این چیزی نیست که بشه اثرش رو از محیط حذف کرد!) یا بردن ماموران آژانس با چشم بسته داخل پایگاه که از نظر من اشکالی نداره، چون قرار نیست چیز جدیدی رو ببینن که همین الان با ماهواره های پیشرفته جاسوسی نمیتونن ببینن. البته باز هم عرض کنم که من بسیار بعید میدونم پارچین این چیزی باشه که شما میگید.این دیگه پایگاه نظامی نیست، شهر نظامی هست!

پی نوشت: مثلا مسئولین نظامی ما درک نداشتن که تقریبا بالای 90% درصد صنایع موشکی کشور رو که جزو قدرت استراتژیک دفاعی ایران هست، در یک پایگاه جمع کردن که مثلا خدای ناکرده، با یک بمباران توسط یک بمب افکن سنگین و حتی نیمه سنگین، کل صنایع و قدرت موشکی کشور منهدم بشه! پذیرش این حرف حداقل برای من بسیار ثقیل و سخت هست.

ویرایش شده در توسط era_923
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.