امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote]موردی که در موقع استفاده از لانچر های تیوبی یا جعبه ای پیش می آید بحث گاز های خروجی موشک است. اگر موشک پیش از خروج از محفظه روشن شود گاز های خروجی میتوانند مدت زیادی در آن بمانند و آن را خراب یا حتی ذوب کنند. در دنیا برای جلوگیری از این اتفاق یا محفظه را به قدری قوی میسازند که برای آن مشکلی پیش نیاید و همچنین با قرار دادن راه های خروجی اضافی جلوی انباشته شدن بیش از حد گاز ها در آن را میگرند (لانچ گرم) یا این که قبل از روشن شدن موتور موشک آن را به بیرون پرتاب می کنند. به این مورد در اصطلاح لانچ سرد (کولد لانچ) میگویند.
در این که ایران توان انجام هر کدام از این دو را دارد جای بحث است. تنها موشک کولد لانچی که در ایران یافت میشود تور ام 1 است. دمای گاز های خروجی موتور های موشک های یاد شده در بالا معلوم نیست و بنابر این نمیتوان در مورد توان ایران در ساخت سامانه ی لانچ گرم نیز نظر داد. اما به نظر من میتوان از روشی که پاکستانی ها در لانچر موشک کروز بابر خود استفاده کردند، بهره برد. دیواره های کناری محفظه ی جعبه ای آن ها برداشته شده و تنها اسکلت آن باقی مانده. در این صورت گاز های خروجی به سرعت پخش میشوند.[/quote] در مورد پرتاب سرد سيستم هاي اس-300 و تور، داخل تاپيك زير به يك ميله خاص اشاره كردم.
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=16739&postdays=0&postorder=asc&start=30

به نظرم پرتاب سرد در اين سيستم ها با مكانيزم پيستون و سيلندر، به صورتي كه در شكل زير نشان داده ام انجام مي شود. البته اين تنها حدس بنده است و نمي دانم تا چه حد درست باشد.
اگر پرتاب سرد با اين مكانيزم باشد، چيز خيلي پيچيده اي نخواهد بود.

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/CLaunch_mahdavi3d_01.jpg[/img]
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/CLaunch_mahdavi3d_01.jpg]لينك عكس[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز این استاندارد مربوط به کجاست :mrgreen: اگه بازم عکس از استاندارد داری بزار :mrgreen:
[img]http://www.up98.org/upload/server1/01/s/90w3yg01q9i1szeblxh3.jpg[/img]
----------------------------------------------------
مهدوی عزیز اگه جسارت نکرده باشم:evil:
روش cold lunch شبیه مین والمری هست ابتدا یک خرج اولیه اون رو تا ارتفاع مطلوب میرساند سپس موتور اصلی بوسیله سیستم تغییر بردار رانش موشک را به جهت اصلی چرخانده وهدایت می کند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظرم پرتاب سرد در اين سيستم ها با مكانيزم پيستون و سيلندر، به صورتي كه در شكل زير نشان داده ام انجام مي شود. البته اين تنها حدس بنده است و نمي دانم تا چه حد درست باشد.
اگر پرتاب سرد با اين مكانيزم باشد، چيز خيلي پيچيده اي نخواهد بود.[/quote]
مهدوی جان فکر میکنم پیچدگی کار در کنترل حالت های گذرایی هست که در حین روشن شدن موشک بعد از پرتاب سرد پیش میاد..
و یک خطای کوچیک میتونه موشک رو به کل از مسیرش منحرف کنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
مهدوی جان فکر میکنم پیچدگی کار در کنترل حالت های گذرایی هست که در حین روشن شدن موشک بعد از پرتاب سرد پیش میاد..
و یک خطای کوچیک میتونه موشک رو به کل از مسیرش منحرف کنه.[/quote]حق با شما است. البته منظور بنده فقط پرتاب موشك به بيرون محفظه بود.
به نظرم در موشك هاي بالك ثابت،براي حالت گذرا از "جِت وَن" ها استفاده مي شود و اين وظيفه را در موشك هاي ديگر، بالك ها انجام مي دهند.

[quote]
روش cold lunch شبیه مین والمری هست ابتدا یک خرج اولیه اون رو تا ارتفاع مطلوب میرساند سپس موتور اصلی بوسیله سیستم تغییر بردار رانش موشک را به جهت اصلی چرخانده وهدایت می کند[/quote]شايد هم اينگونه باشد :mrgreen:
اما اگر قرار باشد به اين صورتي كه شما مي فرماييد باشد، بايد موتور اصلي موشك روشن بشود و فكر نكنم بشود يك موتور سوخت جامد را به صورت مقطعي روشن و خاموش و دوباره روشن كرد؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میگم از روش پاکستانی ها استفاده کنیم سنگین تر نیست؟ هم کم هزینه اس هم ساده. نیازی هم به کولد لانچ پیدا نمیشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=black][size=18]سلام . من نمی دونم چرا حتما موشک زمین به زمین رو باید زمین به هوا کرد تمامی سیستم باید تغییر کنه حتی خود موتور موشک......

ما می تونیم موشکهای هوا به هوا رو زمین به هوا بکنیم مانند موشک هوک که زمین به هوا بوده رو هوا به هوا کردیم ودر اینجا باید برعکس عمل کنیم چون این موشکها از ابتدا برای زدن وسایل پرنده طراحی شده اند و سیستم آنها هم خوانی زیادی با پروژه دارد وفقط باید به روز و دیجیتال شود..

منظور بنده موشک هوا به هوای فونیکس میباشد که تا چند سال پیش یکی از بهترین موشکهای هوا به هوای دنیا بوده و برابر گزارشاتی در ایران در حال تولید نمونه های مهندسی معکوس است ..(که احتمالان نمونه به روز شده و دیجیتال آن میباشد که باعث سبک تر شدن موشک میشود)

با افزایش سوخت که باعث افزایش طول و عرض آن میشود و سیستم استارت زمینی و تغییرات کوچک می توان از آن به عنوان موشک زمین به هوا استفاده کرد

در کل منظور اینجانب این است که با استفاده از موشکهای هوا به هوا یا زمین به هوای موجود میتوان با دردسر کمتر و زمان کمتر به هدف مورد نظر دست پیدا کرد تا اینکه یه موشک زمین به زمین(راکت) رو زمین به هوا کرد

((در آمریکا موشک فونیکس2 که هوابه هوا بوده رو زمین به هوا کردند با فزایش برد و کاملا دیجیتالی))البته ما که سابقه ساخت تسیلحات رو مانند آمریکا نداریم ولی خواستن توانستن است

هرچه زودتر باشه روی روسها رو کم میکنیم(من نمی دونم روسها طی چندین سال هی سر ایران کلاه میگزارند و بعد مسئولان یادشون میره و فردا دوباره قرار داد جدید!!!! نمی دونم چرا؟؟؟؟)

:mrgreen: [/color] :mrgreen: [/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]البته این درسته که رمجت ها سرعت خوبی به موشک میدن. ولی من نمیدونم میتونن برد خوبی به موشک بدن یا نه[/quote]

موشک BrahMos ساخت هند و روسيه که يک موشک ضد کشتي هست .

وزن : 3 تن

طول : 8 متر

سرعت : 3 ماخ !

برد : 300 کيلومتر !

موشک Sea Dart , انگليس

وزن : 550 kg !

طول : 4.4 متر

برد : 180 km !

البته اينها موشک هاي دريايي بودند. منتها ميتونيد با توجه به اندازه و وزن بخوبي قدرت Ramjetرو در افزايش برد و سرعت موشک ببينيد. بويژه همين موشک Sea Dart که وزنش از موشک Hawk هم کمتر هست, تنها 4.4 m طول دارد !

در مورد ساختن جت وين هم اسپهبد جان چرا انقدر بدبين هستيد ? ساختن جت وين کار خاصي نيست ! همون گرافيت رو هم اگر در نظر بگيريد کاملا يک ماده در دسترس هست ! حتي ميشه از جيت وين هاي سراميکي استفاده کرد در فيلمي که از صنايع موشک سازي ايران پخش شد ,دقيقا کوره ساخت جت وين هاي سراميکي نشون داده شد .

:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خیلی ممنونم واقعا خیلی مقاله ی خوبی بود.
اما نمیشه از راکت پرتابگر کاوشگر هامون برای موشک استفاده کنیم؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهدوی عزیز
گفتم مثل مین والمری، موتور تا رسیدن به حد مطلوب روشن نمیشه بلکه یک خرج قدرتمند موشک رو با اون وزن تا10-5 متر بالاتر بالا می آره وبعد موتور اصلی روشن میشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]مهدوی عزیز
گفتم مثل مین والمری، موتور تا رسیدن به حد مطلوب روشن نمیشه بلکه یک خرج قدرتمند موشک رو با اون وزن تا10-5 متر بالاتر بالا می آره وبعد موتور اصلی روشن میشه[/quote]آيا اين موضوع تاييد شده است؟ (آيا منبعي داريد كه موضوع را تاييد كند؟) يا اين كه حدس خودتان است؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]مهدوی عزیز
گفتم مثل مین والمری، موتور تا رسیدن به حد مطلوب روشن نمیشه بلکه یک خرج قدرتمند موشک رو با اون وزن تا10-5 متر بالاتر بالا می آره وبعد موتور اصلی روشن میشه[/quote]آيا اين موضوع تاييد شده است؟ (آيا منبعي داريد كه موضوع را تاييد كند؟) يا اين كه حدس خودتان است؟[/quote]
در فیلم ها یک دود کوچولو بعد از کولدلانچ هست که می تونه موید وجود یک خرج باشه
ضمنا فناوری کولدلانچ ذاتا معروفه به پیشرفته بودن که این خودش احتمالا اون روش های ساده ای که دوستان پیشنهاد کردند(که من فکر میکنم خیلی خیلی هم خلاقانه و عملی هستند!) رو رد می کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]مهدوی عزیز
گفتم مثل مین والمری، موتور تا رسیدن به حد مطلوب روشن نمیشه بلکه یک خرج قدرتمند موشک رو با اون وزن تا10-5 متر بالاتر بالا می آره وبعد موتور اصلی روشن میشه[/quote]آيا اين موضوع تاييد شده است؟ (آيا منبعي داريد كه موضوع را تاييد كند؟) يا اين كه حدس خودتان است؟[/quote]
سلام فکر کنم اون خرج انفجاری رو گفتم یکم گمراه شدی، معذرت :evil:
مثال بهتر کیسه هوای ماشین هست(به کتاب شیمی3 دبیرستان مراجعه شود :mrgreen: :mrgreen: )
اینم منبع از مقاله Goebbels که زحمت کشیدن :evil:
[quote]این موشک ها از نوع دو مرحله ای با سوخت جامد و دارای 4 عدد بالچه هدایتی و4 عدد بالچه تثبیت کننده و همچنین سیستم کنترل رانش در فاز اولیه و توان رانشی برابر 4,636 کیلوگرم برای موشک Giant و 2275 کیلوگرم برای موشک Gladiator است.[color=red] این موشک ها از پرتابگر های (Ya238/9Ya240 (9M82/9M839 بهره میبرند که از تکنیک پرتاب سرد استفاده میکنند به اینصورت که با استفاده از یک مولد گازی ( 9D128 و 9D126 ) در انتهای محفظه پرتاب موشک تا ارتفاع معینی پرتاب شده سپس با دریافت دستور پیشرانه موشک ها فعال شده و موشک به تعقیب هدف میپردازد[/color][/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تصور می کنم در بعد پدافند هوایی هم بشه به ایده جت کرار حداقل فکر کرد و بررسیش کرد.

وقتی کرار برای اولین بار رونمایی شد، یه صحبتی که زیاد مطرح میشد این بود که کرار در حقیقت یک موشک کروز برگشت پذیره.

حالا یک موشک پدافند هوایی برگشت پذیر رو در نظر بگیرید.

تصور کنید پهپادی داریم که قابلیت سرعت مافوق صوت رو داره و البته امکان تجهیز به موشک های هوا به هوای کوتاه برد که تحت فرمان یک سیستم پدافند هوایی دوربرد هست و البته جدای از هدایت توسط واحد فرماندهی پدافند هوایی دوربرد ، همچون کرار امکان فعالیت به صورت هوشمند و مستقل هم داره.

حالا اگه این پهپاد ها مثلا در شعاع حدود 40-50 کیلومتری سیستم مرکزی این سامانه پدافند هوایی مستقر شده باشندکه با توجه به نوع پرتاب مثلا کرار امکان استقرار اونها در فضاهای زیرزمینی حفاظت شده و غیر قابل رویت در سطح زمین هم هست. پس از شناسایی هدف توسط رادارهای سیستم پدافند زمینی، به جای موشک چند پهپاد به سمت هواپیماهای دشمن پرتاب و هدایت شن ( البته سامانه پدافند مطمئنا در کنار پهپاد ها به موشک هم میتونه مجهز باشه).

یه مزیتی که این ایده می تونه داشته باشه اینه که سامانه های راداری زمینی برای تشخیص و شناسایی اهداف رادار گریز قدرت بیشتری نسبت به یک رادار مثلا جنگنده دارند. دوم اینکه چون پهپاد کوچکتر از یک جنگنده هست، و البته سرنشین هم نداره، هم میتونه به مانورپذیری های بیشتر در درگیری احتمالی با هدف دست پیدا کنه، هم امکان پنهانکاری بیشتری هم خواهد داشت.

به لحاظ هزینه هم می تونه اقتصادی باشه و امکان استفاده از چهد پهپاد علیه یک هدف هست. حتی شاید در مقابل هزینه های ساخت موشک های دوربرد سوخت جامد مجهز به جت وین هم به لحاظ هزینه شاید صرفه اقتصادی داشته باشه.

مهمترین مشکلش هم میتونه اخلال در ارتباط بین پهپاد و سامانه مرکزی باشه که این مشکل به هر حال همیشه وجود خواهد داشت حتی در مورد موشک، که همونطور که گفتم در صورتی که امکان عملکرد مستقل هم داشته باشه به طوریکه پس از دریافت اطلاعات اولیه از سامانه مرکزی پس از پرواز و در نزدیکی هدف بتونه مستقل هم عمل کنه این مشکلات کمتر هم میشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]

"اوریانا فالاچی در یک مصاحبه از وینستون چرچیل سوال می کند: “آقای نخست وزیر، شما چرا برای ایجاد یک دولت استعماری و دست نشانده به آن سوی اقیانوس هند می روید و دولت هند شرقی را بوجود می آورید، اما این کار را نمی توانید در بیخ گوش خودتان یعنی در ایرلند که سالهاست با شما در جنگ و ستیز است، انجام دهید؟”

وینستون چرچیل بعد از اندکی تامل پاسخ می دهد: “برای انجام این کار به دو ابزار مهم احتیاج است که این دو ابزار مهم در ایرلند وجود ندارد”.

خبرنگار دوباره سوال کرد: “این دو ابزار چیست؟”

[color=red]چرچیل در جواب گفت: “اکثریت نادان و اقلیت خائن[/color]“.[/quote]

در ایران امروزی اقلیت خائن وجود داره اونم از بهترین نوع ممکن برای غربی ها فقط شرط اول یعنی اکثریت نادان در ایران وجود نداره . وگرنه فتنه88 موفق میشد

این اکثریت مردم پیرو ولایت بودند که فتنه و اصحاب سابقا انقلابی و منافق امروزی رو سرکوب کرد .

...............................................................................................................

برادر اسپهبد عزیز مقاله خوبی بود .

هرچند بعضی ضعف ها رو دوستان اشاره کردند ولی خود فکر و اقدام کاری شجاعانه است .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]سلام فکر کنم اون خرج انفجاری رو گفتم یکم گمراه شدی، معذرت
مثال بهتر کیسه هوای ماشین هست(به کتاب شیمی3 دبیرستان مراجعه شود )
اینم منبع از مقاله Goebbels که زحمت کشیدن [/quote]

با سلام خدمت شما دوست عزیز نحوه پرتاب موشک s300 V با اعضای دیگر خانواده s300 متفاوته و اونچه که جناب مهدوی عرض کردن در مورد موشک s300pmu1\2 صادقه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمان
این موضوع نسبت به پاسخ بیشتر بسته شده است.

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.