MR9

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه - بخش سوم ( از NOVEMBER 2016)

Recommended Posts

قطعا برای تحلیل درست ماجرا باید چند روز صبر کرد اما ظاهر قضیه اینه که غرب پذیرفته حمله محدود باشه و به ضرر منافع ایران و روسیه نباشه و تلویحا خود غربی ها هم اذعان کردن که حملاتشون به جاهایی بوده که عواقب بعدی نداشته باشن.

از اینور هم روسها حداقل پذیرفتن باز هم نظاره گر باشن و کاری نکنن.

اما در مورد تعداد موشک های شلیک شده و منهدم شده باید صبر کرد تا تصاویرش بیاد.فعلا امریکا تصویر پایگاه تحقیقاتی برزه و دو منطقه در حمص رو منتشر کرده که البته سوریه و روسها هم اذعان داشتن این مناطق مورد اصابت قرار گرفته.

از اونور کلیپ رهگیری و انهدام دوسه تا از کروزها هم فعلا بیرون اومده.باید منتظر تصاویر فرودگاه ها و باقی مناطق مورد حمله قرار گرفته باشیم.

امار پنجاه درصدی هم برای پدافند سوریه به نظر من قابل قبوله و کلی پیشرفته.ما کار جدیدی رو شروع کردیم و انشالله نتایجش رو در اینده میبینیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

دوستان همش می گن جواب چگونه خواهد بود و امثالهم !!!!

چرا کسی نیس بیاد همه جانبه راجه به این عملیات نیگا کنه و بلایی که سر پول ملی ایران و روس و مقداری پول ترکیه اوردن درست چندین روز قبل این ماجرا .

بنظرم تمامی این کارها در یک مجموعه باید بررسی بشه هرچند اگه سر پول ملی ایران و روسیه این بلا رو هم نمی اوردن باز هم انتظار جواب یه جورایی بعیده چون هنوز که کار به سیم آخر زدن نرسیده که بگن یا مرگ و یا زندگی و گور بابای همه چیز .

بالاخره کاهش ارزش پول ملی یا قدرت اقتصادی خیلی خیلی تاثیر داره بر رضایت و حمایت مردم از حکومتش.

حالا بزنیم به تئوری توطئه و حمایت مکرون از این عملیات و وابستگی این بابا به تشکیلات راتشیلد .

ویرایش شده در توسط aaa84

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

امریکا و روسیه هر دو به فکر نشون دادن قدرت خودشون هستن و طبیعیه از پروپاگاندا استفاده کنند

ولی چیزی که جالب بود برای من نظر مخالفان بشار اسد به چیزی ک روس ها اعلام کردن نزدیک تره

دیده بان حقوق بشر سوریه  (SOHR)

65 موشک ائتلاف رهگیری و منهدم شدند

http://www.syriahr.com/en/?p=89324

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
16 minutes قبل , i-ronin گفت:

اقدام ارتش ربطی به ورود آمریکایی ها نداشت، ارتش هم اومد شیک بجنگه ولی نشد! تمام موشکهای استاندارد دیفیت دشد! ولی با مین ریزی و کاتیوشا نتیجه گرفتیم! چون متناسب بود! بگذریم

من بودم به یکی از ناوها حمله میکردم، پاسخ متناسب و معکوس! ولی من نیستم خوشبختانه :)

زدن ناو آمریکا از سمت سوریه از دو روش ممکن بود 

شلیک موشک کروز یا موشک بالستیک یا مین دریایی 

مورد سوم که هیچ 

مورد دوم زیرساختش نصب نشده بود

و مورد اول بدلیل بودن تاسیسات دست روس ها انجامش سخت و موفقیتش با وجود دوری از هدف بسیار کم بود 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 hours قبل , Alicommando گفت:

photo_2018-04-14_14-11-34.jpg

تصویری از پشت پرده کنفرانس خبری وزارت دفاع روسیه درباره حمله موشکی غرب به سوریه. بر روی نقشه سوریه نیز نقاطی که هدف قرار گرفته ، مشخص است.

در توضیحات قسمت قرمز  نقشه (مثلث جنوب شرقی) چی نوشته؟

ویرایش شده در توسط jarmenkill

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کاش به ادعای مقامات آمریکایی تاسیسات و بونکر مواد شیمیایی نابود شده باشه در حملات اخیر، و هدف هم نه لیستهای این اون بلکه فقط مخازن نگه داری و ساخت سلاح های شیمیایی بوده باشه. حالا از اونجا که حرف آمریکا صداقت محضه! ما هم اعتماد میکنیم که هدف فقط انسان دوستانه و اهداف هم فقط و فقط محلهای ساخت و انبار بمب شیمیایی بودند!

در مورد روس ها هم با اینکه همه واقف به نوع رویکردش و نسبتش با ما خصوصا هست و منافع خودش ولی نمیشه اولا حمایتها و رایزنی های احتمالا پشت پرده این چند روزش را کاملا بی مصرف دونست ( چند بار اشاره شد که فارغ از رویکرد هوچی گری ترامپ در توئیتر تماس های نظامی با آمریکا برقرار بوده ) و یا اینکه فکر کرد پدافند بوکی و غیر بوکی سوری ها در این مدت بدون پشتیبانی متکی به خریدهای ده سال و بیست سال پیش بوده فقط.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
5 minutes قبل , IRGCC گفت:

امریکا و روسیه هر دو به فکر نشون دادن قدرت خودشون هستن و طبیعیه از پروپاگاندا استفاده کنند

ولی چیزی که جالب بود برای من نظر مخالفان بشار اسد به چیزی ک روس ها اعلام کردن نزدیک تره

مرسی بابت  گذاشتن منبع. 

بنده فراموش کردم منبع بزارم برای این خبر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

در نبردهایی که تو بازی هایی مثل company of heroes  یا starcraft یا Age of Empire داشتم همیشه یک نیروهایی بودن که برای توسعه نبرد مزاحمت ایجاد می کردن 

بویژه وقتی میخواستم با گرفتن نقاطی استراتژیک دشمن رو قیچی کنم 

اولین بارها به مراکز اونها حمله می کردم و معمولا پر تلفات فقط دشمن رو کمی مهار می کردم ولی به قیمت نابودی کلی نیرو

بعد های یاد گرفتم نباید به این حملات توجه کرد و باید به استراتژی اصلی خودم وفادار باشم 

سر همین قضیه دو کار می کردم اول به یک سمت دیگر دشمن حمله ایذایی می کردم و نیروهایش رو به اون سمت حرکت می دادم

بعد مهندسان و نیروهایی رو به نقطه مورد نظر می رسوندم و شروع به ساخت دیواره یا قلعه یا تسلیحات ثابت می کردم 

دشمن بعد از ورود من همه نیروهایش رو به او سمت گسیل می کرد

با وقت و زمانی که از حمله اول خریده بودم نیمی از تاسیسات رو ساخته بودم و با درگیر و فدا کردن نیروهای محافظ مهندسان وقت می خریدم و تاسیسات و دیواره اولیه رو کامل می کردم

در این بین شاهد قتل و عام شدن نیروهای خودم می شدم که میمردند تا تاسیسات دفاعی نهایی شوند 

معمولا از اون نیروهای دفاعی تنها 10 الی 20 درصد زنده می موند ولی تاسیسات نهایی میشد 

میزان نیرویی که در این روش کشته میشد حدود 5 مرتبه کمتر از حمله مستقیم وتلفاتش به تاسیسات دشمن بود و میرفتن که بمیرن ولی پشت مرگشان ساخت تاسیساتی بود که دشمن را از پشت قیچی می کرد و ده برابر بیشتر تلفات از دشمن می گرفت و جا پایی می شد که دشمن رو از اونجا فلج می کردم 

در نهایت به پشتوانه این تاسیسات نقاط مهم دیگری رو می گرفتم و می ساختم و ناگاه بغل پایگاه دشمن تاسیساتی مهم ساخته بودم که با کمترین تجهیزات پایگاه های اصلی و کارخانه های اصلی دشمن رو می زدم و اون برای حمله به من باید تلفات بسیار شدیدی می داد آنهم نه در یک حمله که در چندین حمله تلفات می داد 

این روش رو گذاشته بودم پیشروی قلعه دفاعی 

الان هم ما در سوریه مورد مشابه رو داریم و در خود ایجاد حزب الله هم همین شرایط رو داشتیم 

در اون شرایط حزب الله خطوط دفاعی بازی داشت که امکان حمله انتحاری رو بهش می داد ولی فعلا ما اون رو نداریم ولی نکته مهم وفاداری به نقشه و برنامه اصلی است 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
3 minutes قبل , Alicommando گفت:

یکی از دوستان میشه لطفا بگه دقیقا چند تا موشک منهدم شده توسط سوریه؟؟ممنونم

روس ها امار ۷۱ موشک نابود شده

و دیده بان حقوق بشر سوریه که مقرش در انگلیس هست تعداد موشک های منهدم شده رو بیش از۶۵ عدد اعلام کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 minutes قبل , IRGCC گفت:

اینکه دیده بان حقوق بشر سوریه که عمدتا دست مخالفان سوریه است اینو اعلام کرده احتمال اینکه روسها درست گفته باشند رو بیشتر می کنه. به هر حال فرماندهان نظامی ما به صورت میدانی شاهد اینکه چه اتفاقی افتاده هستند و بر همون اساس برای آینده برنامه ریزی خواهند کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم اکنون, Aliz45678 گفت:

روس ها امار ۷۱ موشک نابود شده

و دیده بان حقوق بشر سوریه که مقرش در انگلیس هست تعداد موشک های منهدم شده رو بیش از۶۵ عدد اعلام کرده

رسانه های موثق که از بین بچه های نخبه میلیتاری و... دارن میگن 15 تا موشک منهدم شده 71 ردگیری شده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
2 minutes قبل , Alicommando گفت:

رسانه های موثق که از بین بچه های نخبه میلیتاری و... دارن میگن 15 تا موشک منهدم شده 71 ردگیری شده!

همه دارن دروغ میگن 

آمریکا که میگه هیچکدوم رو نتونستن بزنن و اهداف کامل زده شده 

بعد بی بی سی فیلم زدن یکی رو تو آسمون نشون میده

ولی این تعدادی که شما گفتی تقریبا قطعی هست 

فقط نظر 71 موشک منهدم شده رو باید چک کرد که زمان مشخص می کنه 

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
7 minutes قبل , Alicommando گفت:

روس ها در کنفراس از واژه سرنگونی به صراحت برای دفع حمله  موشکی استفاده کردند که   تعداد هر موقعیتی که چه تعداد موشک بهش حمله و دفع شده رو اعلام کردند

انگار یکی از دوستان در استاتوس. کنفرانس رو ترجمه کرده بود و خبرش رو هم کار کرد.

پیام ساعت ۴:۰۲ دقیقه بعد ازظهر در استاتوس رو نگاه کنید 

ویرایش شده در توسط Aliz45678

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

photo_2018-04-14_17-08-23.jpg

مواضع و پلتفرم های شلیک موشک ائتلاف

۳۵ موشک از ناوهای آمریکایی
۲۳ موشک از یک ناو آمریکایی در دریای عرب
۳ موشک از یک ناو فرانسوی
۶ موشک از یک زیردریایی آمریکایی
۱۹ موشک از ۲ روند بمب‌افکن بی-۱
 ۸ موشک از هواپیماهای انگلیسی
و ۹ موشک از هواپیماهای فرانسه شلیک شده است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر

شما قادر خواهید بود بعد از ورود به سیستم این نظر را ترک نمایید

ورود به سیستم