sepehr

هواگرد پیش اخطار هوابرد عدنان/ سیمرغ

Recommended Posts

پیشنهاد میکنم یک مبحث درباره آواکس و نیروهای همراه آن ایجاد کرده و در این مورد بحث کنیم. مثلا ما به چند تا آواکس نیاز داریم؟ در کدام نقاط کشور باشند؟ چه تعداد جنگنده رهگیر برای اسکورت نیاز هست؟ و ... البته پیش دستانه مبحث مورد نظر را ایجاد کردم. http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=4445 در تاپیک کنونی هم فقط درباره A-50 بحث بشه بهتر است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام هرکس میدانند که ایران میواند تکنولوژی نظامی از کشورهای دیگر کوپی کند ولی توانایی ایرانی برای تکنولوژیهای نظامی جدید کشف کردن خیلی بهتر شود. یکی ار بهتیرین موشکهای ایرانی "ظوبین" بود و هالا "یاصر" است. هرفکرهای چه استعدادهای "یاصر" است؟ میتواند یک ب-2 ارتفای حداکثر بزند؟ بای طوران

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خسته نباشيد ولي من در يكجا ديدم كه tu 204 تبديل كردن به آواكس در روسيه icon_frown :cry:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با بالن و پهپاد نمیشه کار آواکس را انجام داد. همون رادوم آواکس به اندازه یه بالن اندازه داره! آواکس تا شعاع صدها کیلومتر رو پوشش میده که از عهده هیچ بالنی ساخته نیست. نیازی هم نیست رادارهای زمینی رو بریزیم دور و آواکس مکمل آنها محسوب میشود. تولید هم نداریم و این همون آواکس عدنان عراقی است که عملیاتی شده است. ولی اگر مشکلاتی پیش نیاد ان شاء ا... طی چند سال آینده شاهد پرواز آواکس ایران140 خواهیم بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هواپیمای آواكس نیروی هوایی ارتش به نام «سیمرغ»، پرنده اسطوره‌ای ایران نامگذاری شد. بر اساس گزارشی که توسط خبرگزاری فارس منتشر شده است؛ هواپیمای پیش اخطار هوابرد ایران كه اصطلاحاً آواكس نامیده می شود برای اولین بار در رژه 29 فروردین ارتش جمهوری اسلامی ایران و در كنار جنگنده‌های مختلف كشورمان همچون صاعقه، آذرخش، اف 14 و میراژ به نمایش عمومی گذاشته شد. برای آنكه این هواپیمای مدرن كه تمامی بخش‌های الكترونیكی، راداری و موتوری آن توسط متخصصین نیروی هوایی ارتش و صنایع دفاعی كشور آماده سازی و عملیاتی شده، از اسم زیبا و با مسمایی برخوردار باشد، نام سیمرغ پرنده بلند پرواز و افسانه‌ای ایران بر روی این هواپیمای مدرن كشورمان نهاده شد. هم اكنون "سیمرغ" ایرانی می‌تواند در كنار دیگر تجهیزات مدرن شناسایی همچون انواع رادارهایی كه اكنون برد آنها به بیش از هزار كیلومتر می‌رسد، هرگونه تحرك در هر نقطه از اطراف كشورمان را شناسایی كرده و از این طریق، چشمان همیشه بیدار پدافند هوایی را یاری دهد. منبع : شهاب نیوز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز ساخت ايران كجا بود خبر رو بخون اين همون اواكسي كه روز رژه نشون داده شد همون اواكس عدنان براي اينكه ديگه هي بهش نگيم اواكس عدنان اسمش رو گزاشتند سيمرغ

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فكر نميكنم اقا سعيد نظر ديگه اي داشته باشه همه ميدونيم اين همون اواكسه وعملياتي كردنش هم افتخار بزرگي براي همه ما هست اقاي رمضانپور منبع موثق شما كيه؟ حتما اقاي جي اس اف ديگه ( همون فردي كه تو انجمن ايرواسپيس تاك مديره بخش نيروي هوايي ايرانه) دوست عزيز اطلاعات ايشون با غرض ورزي منتشر ميشه من تا حالا يه پست مثبت از ايشون نديدم ايشون معتقدند در سال 83 تنها دو فروند از تامكت هاي ما توانايي شليك اسپارو را داشتند!!!! يا ادعا كردند موشك سجيل 500 متر پس از شليك از مسير منحرف ميشه!!! و ... دوست عزيز منبع موثق من فرمانده نيروي هواييه. وقتي ميگه اين اواكس عملياتي شده يعني عملياتي شده چه طور اين همه سال نشونش نميدادن؟ دوست من اين اواكس سيستم هاي الكتروينكيش به سازي شده و ديگه اون اواكس فراري عراقي نيست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزيز حدود 2 هفته پيش كه من از كيش برگشتم اين هواپيمارو در حين فرود توي مهرآباد ديدم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
همه ما دوست داريم كشور عزيزمان پيشرفت كنه و توپ و تانك و هواپيما و..بساز. اما بايد كمي واقع بين بود.كسي از متخصصان ايراني توقع نداره راه صد ساله را يك شبه طي كنند..همه چيز قدم به قدم و مرحله به مرحله بايد طي بشه . الان فكر نكنم حتي كشور چين كه از ا خيلي خيلي جلوتره بتونه آواكس توليد كنه.. بهتره واقع بين بود و به مردم اطلاعات دروغ نداد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

الان فكر نكنم حتي كشور چين كه

از ا خيلي خيلي جلوتره بتونه آواكس توليد كنه..

بهتره واقع بين بود و به مردم اطلاعات دروغ نداد.

در متن اینطوری نوشته :

تمامی بخش‌های الكترونیكی، راداری و موتوری آن توسط متخصصین نیروی هوایی ارتش و صنایع دفاعی كشور آماده سازی و عملیاتی شده

حرفی از طراحی و تولید نزده و خود خبر گفته که آماده سازی و عملیاتی شده . به نظرم مدیران این خبرگزاری میخواستند تیتر خبر رو پر طمطراق کنند , برداشتند نوشتندآواکس ساخت ایران ! ضمن اینکه جوگیری هم بی تاثیر نبوده ! که البته قبلا هم خبرگزاریهای ایران از این سوتیها زیاد دادند مثل همین پرتاب اخیر موشکی که ابتدا اعلام کردند ماهواره رو هم ایران باهاش پرتاب کرده اما بعد درستش کردند .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تصور نمی کنم این آواکس ساخت داخل باشه . این همون آواکسیه که از عراق به ایران پناهنده شد در جریان همون جنگ خلیج . که البته دو تا بودن که فقط یکیش عملیاتی شد . حداکثر ما ممکنه تا 15 تا 25 سال دیگه به تکنولوژی ساخت آواکس دست پیدا کنیم . البته منظورم تولیدش هست به صورت بومی کامل . البته به صورت کاملا بومی . یعنی تمام موتور ها ، رادار ها ، سیستم ها و ... یعنی 100 درصد بومی نه اینکه موتورش رو از روسیه بگیریم ، رادارش از روسیه ، بدنش رو از روسیه بگیریم دستور ساختش هم همینطور بعد توی ایران سر هم ببندیمش .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان اشتباه از خبرگزاري نيست از كاربريه كه اونو قرار داده تو خبر گزاري قارس تيتر اين خبر اين جور بود(‌يه چيزي تو اين مايه ها): اواكس ايران سيمرغ نامگذاري شد اين اقا بابك بوده كه تيتر زده سيمرغ : نام هواپيماي اواكس ساخت ايران!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.