onin

موشک هوابه هوای دوربرد AIM-54 فینیکس

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

دوستان شما رو به خدا از واژه فينيكس استفاده كنيد بابا به پير به پيغمبر اسمش فينيكسه
در مورد امريكام بايد بگم كه اولا ما از برنامه هاش خبر نداريم ونمي توم بگيم كه اصلا تو فكر موشك دور برد نيست.
اگر هم نباشه به علت جنگنده هاي نسل پنجمشه/ اخه وقتي جنگندهاي نتونه F 22 رو تو رادارش بگيره چطور مي خواد روش قفل كنه و بهش شليك كنه و تازه به هدفم بزنه؟ icon_wink
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله حق با دوستانه تمرينيه چون تا اونجايي كه من خبر دارم هيچ وقت محمات واقعي رو در نمايشگاه نميذارن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در عصر آمرام D,XX ديگه فونيكس جايي نداره هر چند كه بردش زياد باشه. اگر بردش 500 كيلومتر هم مي بود باز الان با رادار هاي فعال/نيمه فعال امروزي و سيستم هاي هوشمند و چندگانه موشك هاي امروزي قابل قياس نبود.و در ضمن اگر جنگنده رو در رو جنگنده اي مثل اف22 يا اف35 باشه كه ديگه عملا هيچ.
دقت كنيد امروز به موشك هاي نياز است كه احتمال خطاي كم و رهگيري چندگانه و مانور پذيري ايده عالي داشته باشند و نيز داري خاصيت Shoot And Forget باشند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فنیکس خیلی از آمرام سنگین تره وسرعت مانور جنگنده رو کاهش میده فکر کنم به این دلیل باشه که دیگه از اینجور موشک ها مورد استفاده قرار نمی گیرند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue]فراموش نکنید که برد امرام خیلی کمتر از بردی است که تبلیغات میشه...
شما فونیکس دهه 50 رو با امرام 2009 مقایسه میکنید؟
[quote]دقت كنيد امروز به موشك هاي نياز است كه احتمال خطاي كم و رهگيري چندگانه و مانور پذيري ايده عالي داشته باشند و نيز داري خاصيت Shoot And Forget باشند.[/quote]
سیستم هدایت راداری فعال فونیکس،کلاهک جنگی کشنده که کواد کیل هم میگرفت،برد زیاد و توانایی بالا در برابر هواپیماهای پر سرعت و مانورپذیر جای هیچ حرفی رو نمیگذشت...
حیف که تامکت رو بازنشسته کردند وگرنه با کمی بهسازی، Aim-54D (!) نسل همه آنها رو به در میکرد!
icon_wink
در ضمن آقای بلاز، نیازی نیست که برید تمام تاپیک های اهل بوق رو بالا بیارید و توش نظر بدید...همان روی اسکرول ها کافیه!
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مانورپذيري و رادار و روش هاي مالتيهونتيگ در آمرام اون را غير قابل مقايسه با فينيكس مي كنه. برد آمرامD بين 140 تا 160 كيلومتر است كه البته از فينيكس كمتره اما دقت كنيد استفاده از رادار AESA اين محدوديت ها را ايجا مي كند و در ضمن احتمال رهگيري رو هم بسيار بيشتر مي كند.
فينيكس موشكي سنگين با مانورپذيري كم بود كه تنها مزيتش برد ان بود كه با به عرصه آمدن جنگنده هاي نسل5 اين برد عملا كارايي خود را از دست مي دهد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشکهای دوربرد همیشه کاربرد دارند و فونیکس نیز یکی از آنها. برتری که موشکهای میانبرد در زمان حال بدست آوردن موقتی و بیشتر بر پایه فناوری پنهانکاری است تا قدرت و دقت بیشتر موشکی چون آمرام یا آدر یا میکا ... در کل موشک فونیکس از همه اینها دقیقتر و دوربردتر هست و اینکه میگن آمرام 160 تا میره یا آدر نیز همین برد درسته ولی این برد حداکثر هست و برای زدن هدفهای کند پرواز کاربرد داره و برای رهگیری هدفهای سریع الپرواز مثل جنگنده ها این برد به میزان قابل ملاحضه ای کاهش میابه. در جنگ بالکان برد مفید آمرام در مقابل جنگنده های یوگسلاوی تنها 18 کیلومتر بود و در بیشتر از این برد به علت از دست دادن سرعت و قدرت مانور نمی تونست هدفی چون میگ29 رو بزنه. هنوز هم این مشکل وجود داره و یک موشک میانبرد ساخت هر کشوری که باشه با وزن تقریبی 200 کیلو و با پیشرفته ترین فناوری موتور و سوخت نمی تواند بیشتر از 50 کیلومتر برد مفید در برابر جنگنده ها داشته باشد. حال آنکه موشکهای دوربرد با فناوری پیشرفته راداری جدید در موشک آر37 با ابعاد یکسان با فونیکس به برد نهایی 300 کیلومتر رسیدن و برای هدفهای مانورپذیر هم بیش از 120 کیلومتر برد مفید دارند.

پس در شرایط متناسب اگر فناوری راداری متداول با فناوری پنهانکاری برابر شود دوباره جایگاه موشکهای دوربرد باز خواهد گشت.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فکر کنم این دو تایپیک جوابگوی تمام دوستان چه در زمینه اف14 چه راجبه موشکش باشه:

http://www.daneshju.ir/forum/f317/t60679.html

http://www.daneshju.ir/forum/f317/t60871.html

موفق باشید و موید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشك هاي دوربرد با به عرصه اومدن جنگنده هاي نسل 5 كاراي خودشون را از دست داده اند. دليل آن نيز عدم تطبيق پذيري رادار جنگنده و موشك در شناسايي هدف است. چون شناسايي جنگنده هاي نسل 5 (اف-22) براي راداري AN/APG-71 نياز به نزديك شدن به هدف تا زير 15 كيلومتر است از اينرو در اين فاصله نيز عموما از سايندوايندر استفاده مي شود تا موشك هاي دوربرد، چون ردگيري اينفرارد آسانتر است و عملا كارايي فينيكس و موشك هاي دوربرد از بين ميرود.
يكي از دلايلي هم كه آمريكايي ها فينيكس را از رده خارج كردند و به دنبال جاگزين آن نيز نرفتند همين است.نظريه جنگ هاي هوايي در عصر جنگنده هاي نسل 5 فرق كرده وگرنه تكنولوژي ساخت موشك هاي دوربرد تا برد600 كيلومتر نيز وجود دارد و در سال 2002دارپا طرح ساخت ان را پي گرفته بود اما به دليل تولد اف-22 آن را كنار گذاشتند.تا وقتي كه هيچ كشوري از كشورهاي دشمن به تكنولوژي نسل 5 نرسيده در جنگBVR برتري هوايي تضمين شده ست و وقتي كه هواپيماي دشمن نيز نسل 5 شد اونوقت دوباره جنگ هاي هوايي به عصر داگفايت و مانور پذيري برمي گردد.و از اينروست كه اف-22 تا همين مقداري كه ساخته شده كافيست چون وقتي جنگ ها به داگفايت بكشد جنگنده اي سبكي چون اف- 35 با وزن 13,300 kg نياز است.اين همون دليلي بود كه كميته تحقيق و بررسي كنگره اف-35 را به اف-22 ترجيح داد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان برای بررسی کارایی موشک فینیکس چرا راه دور میرن همین جنگ خودمون رو اگر بررسی کنید با کارایی موشک فینیکس بهتر اشنا میشیم
در نبردهای هوا به هوا میان تامکت و جنگنده های عراقی برتری مطلق تامکت به دلایل زیر بود
1 نبود خلبانان ماهر در نیروی هوایی عراق
2 نداشتن سیستم های مدرن هشدار قفل رادار روی جنگنده های عراقی که این مورد زمانی که بر روی جنگنده های میراژعراقی گذاشته شد کمتر از فاصله بیش از 50 کیلومتر هدف این موشک قرار میگرفتند
3 نداشتن سیستم جنگ الکترونیک قوی که باعث میشد تامکت به راحتی روی هدف خودش قفل کنه که البته این مورد کمتر روی رادار تامکت تاثیر گذاشت چون زمانی که شوروی تصمیم به تست جنگنده میگ 25 نمونه PD که مجهز به سیستم های جنگ الکترونیک بسیار پیشرفته بود باز هم هدف تامکت قرار گرفت که نشان از مقاومت بالای رادار و موشک فینیکس تامکت در مقابل جنگ الکترونیک میداد
اگر به صورت کلی بخواهیم بررسی کنیم موشک فینیکس با توجه به اینکه در برابر هیچ جنگنده نسل چهارمی بکار گرفته نشد و قیمت بسار گزافش و با توجه به اینکه امروزه جنگنده نسل پنجی راپتور میتونه از فاصله بیش از 250 کیلومتری تشعشعات رادار های مختلف رو کشف کنه دیگه نمیتوان امید داشت تا جنگ های هوایی به بیش از فاصله 40 کیلومتر کشیده شود به همین خاطر نیروی هوایی امریکا سعی میکنه تا به جای اینکه خودشو گول بزنه و موشکهای بزرگ و با قابلیت مانور پذیری کمتر تولید کنه با اینکه خودش از همه در این زمینه پیش گامتر بوده با درک واقعیت به ساخت موشکهای با قابلیت مقاومت بسیار بالا در برابر جنگ الکترونیک و قابلیت مانور پذیری بالا و بردی که از قابلیت های دیگه موشک کم نکنه پرداخته البته من خودم عاشق تامکت و موشک فینیکس هستم ولی واقعیت رو باید قبول کرد

در ضمن موشک فینیکس توسط شرکت مکدونالد داگلاس و شرکت هیوز بر روی جنگنده اف 15 عملیاتی شد تا در رقابت با تامکت برای نیروی دریایی امریکا شرکت کنه که به دلیل اینکه تنها دو عدد موشک فینیکس را میتوانست در زیر بدنه خودش حمل کنه در رقابت با تامکت شکست خورد
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با نظر دوستان موافق هستم اما همانطور که گفتم این محدودیت برد تا زمانی پایدار است که فناوری پنهانکاری اثر داشته باشد یا حداقل رقبا به آن دست نیافته باشند.

اما اینکه چند درصد از ادعاهای تبلیغاتی آمریکا درباره اف22 و کارایی رادار اون که یکی از توجیهات حذف اف14 به علت ضعف راداریش بود باید گفت که همین نمونه awg-9 که رو تامکتهای خودمون هم نصبه قادر به تشخیص سطح مقطع 0.05 متر مربع از تقریبا 50 کیلومتره که پنج برابر سطح مقطع اف22 هست و بله اون رو به موقع شناسایی نمیکنه ولی اف35 و سایر جنگنده های ارزان قیمت نسل پنج رو چه؟ درباره رادار apg-71 هم قضیه تا حد زیادی به نفع اف14 برمیگرده و با اینکه دیرتر اف22 رو کشف میکنه شانس پیروزی داره.

فریب تبلیغات رو نخورید هر چند سال شرکتهای تسلیحاتی غربی با انتشار شایعات و تبلیغات درباره کارایی محصولات جدید و فاسد بودن مقامات غربی سلاح جدید قالب میکنن مثل قضیه اف14 و جایگزین شدن اون با اف18 به بهانه هزینه زیاد نگهداری حال آنکه هزینه تهیه اف18 از چندین سال استفاده اون بیشتره! بالاخره باید چرخ بازار تسلیحاتی رو به گردش در بیارن با یه بهانه یی! icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با نظر دوستان موافق هستم اما همانطور که گفتم این محدودیت برد تا زمانی پایدار است که فناوری پنهانکاری اثر داشته باشد یا حداقل رقبا به آن دست نیافته باشند.

اما اینکه چند درصد از ادعاهای تبلیغاتی آمریکا درباره اف22 و کارایی رادار اون که یکی از توجیهات حذف اف14 به علت ضعف راداریش بود باید گفت که همین نمونه awg-9 که رو تامکتهای خودمون هم نصبه قادر به تشخیص سطح مقطع 0.05 متر مربع از تقریبا 50 کیلومتره که پنج برابر سطح مقطع اف22 هست و بله اون رو به موقع شناسایی نمیکنه ولی اف35 و سایر جنگنده های ارزان قیمت نسل پنج رو چه؟ درباره رادار apg-71 هم قضیه تا حد زیادی به نفع اف14 برمیگرده و با اینکه دیرتر اف22 رو کشف میکنه شانس پیروزی داره.

فریب تبلیغات رو نخورید هر چند سال شرکتهای تسلیحاتی غربی با انتشار شایعات و تبلیغات درباره کارایی محصولات جدید و فاسد بودن مقامات غربی سلاح جدید قالب میکنن مثل قضیه اف14 و جایگزین شدن اون با اف18 به بهانه هزینه زیاد نگهداری حال آنکه هزینه تهیه اف18 از چندین سال استفاده اون بیشتره! بالاخره باید چرخ بازار تسلیحاتی رو به گردش در بیارن با یه بهانه یی! :lol:[/quote]

اگر بخواهيم همه چيزو به دروغ بگيريم و تبليغ كه هيچ! اف-14 و اف15 هم مي بايست دروغ مي بود.
سطح مقطع راداري اف-22 اعلام رسمي نشده و نوشته سايت استراتژي كه تنها منبع اينترنتي آن است نيز يك مقاله تحليليست و رسميت ندارد.
در ضمن رادار جنگنده اف-14 آن سطح مقطع را در فاصله هاي انگشتي آشكار مي كند.
در مورد اف-18 هم بايد بگويم كه آري به هيچ عنوان قابليتهاي رهگيري تامكت را ندارد اما در حملات زميني بسيار مناسبتر است و براي مقايسه ميزان تعميرات به ازاي هر ساعت پرواز و هزينه نگهداري و در نظر گرفتن دشمنان آمريكا كه عموما كشورهاي اسلامي و عقب مانده اند كه از نيروهاي هوايي ضعيفي برخوردارند(تازه اگر نيروي هوايي داشته باشند) به جنگنده هايي نياز است كه حملات زميني را به خوبي انجام دهد و عموما سيستمهاي سام رابزنند كه دراين حين اف18 از تامكت مناسبتر است.
ببينيد لجستيك بر اساس نظريه دفاعي شكل مي گيرد.جنگنده اف-14 جنگنده دوران جنگ سرد بود و يا حتي همين اف-22 بر اساس همين جنگ سرد توريزه شد ولي الان ديگر شوروي نيست و دشمنان آمريكا فرق كرده اند و بايد متناسب با دشمن سلاح را انتخاب كرد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان به نکات متنوع و خوبی در باره دلایل کنار رفتن موشک قدرتمندی مثل AIM-54 اشاره کردن از جمله حجم و وزن این موشک که باعث میشد در کنار دشواری سازگاریهای لازم راداری و نرم افزاری مشکلات اساسی دیگری برای لود کردن اون بر روی جنگنده های مختلف ایجاد بشه، در نظر بگیرید بجز کاربر معروفی مثل اف-14 با اون ابعاد و شرایط که در نهایت میتونست تا 6 عدد از این موشک رو همزمان حمل کنه سایر جنگنده ها، همونطور که javadjab هم اشاره کرد، مشکل اساسی در حمل این موشک داشتن، توجه کنید که موشک فنیکس تا 470 کیلوگرم وزن داشت در حالیکه آمرام نهایتا 152 کیلوگرم وزن داره، مقایسه حجم هم که بسیار واضحه، آمرام از این منظر حتی به موشک میانبرد اسپارو هم برتری داره، این وزن و حجم در مورد موشکهای مورد نظر برای جنگنده های پنهانکار اهمیت باز هم بیشتری پیدا میکنه.
--------------------------------------------------------------------
جنگنده ای مثل سوپر هورنت که از نظر ابعاد حدود 2/3 اف-14 هستش میتونه تا 10 (1.5 تن) موشک آمرام رو با هم حمل کنه + 2 عدد سایدویندر، حالا در صورت سازگاری با فنیکس چند عدد از اون موشک رو میتونست حمل کنه، تازه همونطور که دوستان اشاره کردن امکان قفل راداری در فاصله های بیار بالا کم شده که این امر باز هم فنیکس رو تا حدی غیر قابل توجیه میکنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]با نظر دوستان موافق هستم اما همانطور که گفتم این محدودیت برد تا زمانی پایدار است که فناوری پنهانکاری اثر داشته باشد یا حداقل رقبا به آن دست نیافته باشند.

فریب تبلیغات رو نخورید هر چند سال شرکتهای تسلیحاتی غربی با انتشار شایعات و تبلیغات درباره کارایی محصولات جدید و فاسد بودن مقامات غربی سلاح جدید قالب میکنن مثل قضیه اف14 و جایگزین شدن اون با اف18 به بهانه هزینه زیاد نگهداری حال آنکه هزینه تهیه اف18 از چندین سال استفاده اون بیشتره! بالاخره باید چرخ بازار تسلیحاتی رو به گردش در بیارن با یه بهانه یی! :lol:[/quote]

اگر بخواهيم همه چيزو به دروغ بگيريم و تبليغ كه هيچ! اف-14 و اف15 هم مي بايست دروغ مي بود.
سطح مقطع راداري اف-22 اعلام رسمي نشده و نوشته سايت استراتژي كه تنها منبع اينترنتي آن است نيز يك مقاله تحليليست و رسميت ندارد.
در ضمن رادار جنگنده اف-14 آن سطح مقطع را در فاصله هاي انگشتي آشكار مي كند.
در مورد اف-18 هم بايد بگويم كه آري به هيچ عنوان قابليتهاي رهگيري تامكت را ندارد اما در حملات زميني بسيار مناسبتر است و براي مقايسه ميزان تعميرات به ازاي هر ساعت پرواز و هزينه نگهداري و در نظر گرفتن دشمنان آمريكا كه عموما كشورهاي اسلامي و عقب مانده اند كه از نيروهاي هوايي ضعيفي برخوردارند(تازه اگر نيروي هوايي داشته باشند) به جنگنده هايي نياز است كه حملات زميني را به خوبي انجام دهد و عموما سيستمهاي سام رابزنند كه دراين حين اف18 از تامكت مناسبتر است.
ببينيد لجستيك بر اساس نظريه دفاعي شكل مي گيرد.جنگنده اف-14 جنگنده دوران جنگ سرد بود و يا حتي همين اف-22 بر اساس همين جنگ سرد توريزه شد ولي الان ديگر شوروي نيست و دشمنان آمريكا فرق كرده اند و بايد متناسب با دشمن سلاح را انتخاب كرد.[/quote]

[color=red]این کاربر به علت مولتی بودن اخراج شد.[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام به همگی رفقا !
آقا چند به چند ! icon_eek

اسی جان کجای طرحم مشکل داره ! آقا ناو هواپیما بر 300 متر مگه نیست ! خطای موشک قیام یک مگه یک متر نیست ! مگه ناوشکن ها قابلیت شلیک موشک بالستیک ندارن ( البته همشون نه ) ، من که نمیگم از روی ناو شهاب 3 هوا کنیم ، این موشک بالستیک رو میشه از روی ناوشکن شلیک کرد ! مگه این موشک ها قابلیت نصب کلاهک های خوشه ای رو ندارن ! مگه اینا تا فاز نهایی هدایت نمیشن ! داش اسی تا تهش رو برو ...... ! من که نمیفهمم شما چیزی نمینویسی فقط داری طرح منو تجزیه تحلیل میکنی و هی سوال میپرسی ، آخه من چه جوری حرف تو کتم بره وقتی شما چیزی نمیگی ، داش اسی افتخار یه تحلیل حسابی رو طرحم رو بده دیگه !
خیلی کوچیکتیم ! :oops:

کاوه جون باید با تو یه بحث اساسی کرد با این دو سه خط کارت راه نمیفته !
داداش مگه من گفتم که این کار رو کردیم و عملی شده دارم میگم این کار رو روی ناوشکن های 2300-400 تنی در حال ساختمون انشاالله انجام میدیم و مطمئنا رفقامون توی وزارت دفاع هم هوشیارن !!!! icon_rolleyes چون مو لا درز این طرحم نمیره ! icon_cheesygrin
من چیزی رو وارد طرحم نکردم این موشک چینی هم داستان داره خواستی بگو برات بگم همینجوری نیست که چین دنبال این موشک هاست ! اگه چین تازه چند ساله خطر ناو هواپیمابر رو احساس کرده ما از همون روز اول انقلاب این خطر رو درک کردیم و هر چیزی رو که ساختیم ربطش دادیم به این ناوها چون خطری ترین ابزار آمریکا همین ناوها هستن بر علیه ما در کل بهت بگم خیلی وقته که موشک های ا توانایی درگیری با ناوهای هواپیمابر رو پیدا کردن ! icon_cheesygrin

من که نگفتم آمریکا سوار ماشین زمان شده و رفته تکنولوژی 20-30 سال آینده رو ورداشته آورده ! من میگم نگاه کن تا 20-30 سال بعد از ساخت موشک فینیکس هیچ تغییری در ساخت موشک های هوا به هوا نمیبینی ، هیچ قابلیت خاصی ، .....! این یعنی اینکه این موشکی که آمریکا ساخته بسیار پیشرفته بوده که هنوز بعد از 20-30 سال نتونستن ازش از لحاظ تکنولوژی رد بشن ! شاید الکترونیک از لحاظ تکنولوژیکی پیشرفت کرده باشه تا به امروز ( 2011 ) ولی این فینیکس هم یه مدل c داشته که تونسته بالاخره یک سری از پیشرفت ها رو بهش انتقال بده و به نظر من این فینیکس که تونسته تا الان به دلایلی که تو پست های قبلیم گفتم برتریش رو به این متئور آشغال که با هزار تا دنگ و فنگ هنوز بردش به فینیکس نمیرسه ، ملاکم فقط برد نیست تو پست قبلیم همشو توضیح دادم (امروز المپیاد کشوری کامپیوتر بود دیگه مخم کار نمیکنه ) !

--------------------------------
اینم میذارم تا دوباره بخونی :

قابل توجه شما که فینیکس یا بهتره بگم تامکت با فناوری 30-20 سال جلوتر از خودش ساخته شده اینو همه میدونن و در ضمن ارتقاهایی داشته که ایرانم به آخرینشون که همون مدل c هست دست پیدا کرده ، چجورشو بذار به حساب من ، نگران نباش من کاری به اون مقالات مزخرف تام کوپر و یک سری منبع دیگه که هیچ چی از نیروی هوایی ایران نمیدونن ندارم و این استنباط خودمه حالا شما قبولش داری یا نه به خودت مربوطه دلایلشم زیاده ! از فاکتورهای ساده موشک متئور ، مشخصا سرعت مانورپذیری قدرت کلاهک و ..... هست خدمتتون عرض کنم که فینیکس در همه موارد سرتره و تنها مشکلی که هست فک کنم وزن یکم بیشتر فینیکسه با توجه به طول کمتر از فینیکس حدود 20 سانت که اونم میتونه به علت پیشرفت فناوری باشه ، شما الان مشاهده میکنید با تفاوت 44 سال تازه 20 سانت رو از طول موشک کم کردن و البته این نکته رو بگم که برد این موشک حدود 100 کیلومتره و فینیکس .... که این به اون در ! فقط میتونیم یک نکته رو بهش اشاره کنیم که شاید متئور با توجه به اختلاف تکنولوژی که 44 سال است از لحاظ الکترونیکی پیشرفته تر باشه که به احتمال زیاد اگر ما فینیکس رو بسازیم مسلما از تکنولوژی روز درش استفاده میکنیم !

----------------------------------------------------

آهان چرا فرانسه نمیتونه بسازه ، مشکل همینه که آمریکا اومده یه شکری خورده خودشم توش مونده این تکنولوژی فینیکسی که الان دست ماست مطمئن باش که خیلی از قسمت هاش رو هنوزم که هنوزه فرانسه توش لنگه چون آمریکا برای این موشک هر چی که داشت گذاشت اینا همه مسائل محرمانه آمریکا بودن که هنوز خیلی هاش برای دیگر کشورها نا مشخصه ! icon_rolleyes

ops عزیز نامفهوم صحبت میکنه ، یکم باز تر صحبت کن تا وارد بحث بشیم ! icon_cheesygrin

مستر جان دمت گرم ! icon_rolleyes

داداش این موشک اسمش زمین به زمین ، یعنی نمیشه تو کارهای دیگه ازش استفاده کرد ؟

دلایلی که میشه اثبات کرد که اون موشک به ناو میخوره !
1. داشتن کلاهک خوشه ای
2. داشتن قابلیت اصلاح مسیر تا فاز نهایی
3. رادار گریز بودن این موشک و عدم قدرت رهگیری رادارهای ناو به علت سرعت بالای موشک
4. داشتن خطای یک متر
5. .........

اینها همه عواملی هستند که باعث میشن که ناو نتونه از موشک فرار کنه خواستی بگو هر کدوم رو برات باز کنم !
امیدوارم که تونسته باشم همتون رو راضی کنم !
از نوشته های این پستم زیاد خوشم نیومد نتونستم اون چیزی رو که میخواستم انتقال بدم ایشاالله پست های بعدی جبران کنم ! :oops:

کوچیک همتون
مهدی ! B)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.