Recommended Posts

[quote][quote][quote]
TAHA-SH wrote:
هدف بزرگتر و لخت تر مثل b2 با سطح مقطع 0.1 مترمربعی در مدل اولیه و حتی کمتر - با سیستمهای شناسائی نوین ما شناسائی و قبل از رسیدن به خاک ما با موشکهای جدید ما یا حتی همین S200 ارتقاء یافته شکار می شود نگران نباشید- بیشتر باید نگران موشکهای کروز پنهانکار بود که دفاع هوائی مارو سرکوب یا موشکهای محدود ما رو به هدر بدهد- با همین موشکهای الان هم میشه شکارش کرد -اگه باور373 عملیاتی بشه که دیگه درباره B2 نباید نگران بود

قبلا هم نظرهایی مثل این رو توی سایت دیدم ، نمیدونم کی همچین چیزی رو به شما گفته ، پدافند هوایی ایران قادر به شناسایی و انهدام بمب افکن B-2 هست !!؟؟ icon_razz
خب اگر اینطوریه پس ما دیگه یکی از ابرقدرتهای دنیا هستیم ، پس باید به عنوان عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل انتخاب بشیم ! Mr. Green
عزیز من ، وقتی آمریکا میگه من توانسته ام یک بمب افکن پنهانکار بسازم ، این رو واسه روسیه گفته ! ، یعنی ای رقیب ابر قدرت من ، حواست باشه من دیگه میتونم بدون اینکه تو متوجه چیزی بشی در عمق خاکت عملیات کنم و با بمبهای هسته ای کوچک شهرهات رو بمبارون کنم !
و گرنه پدافند ایران و کره شمالی و چین و .... اصلا واسه آمریکا نگرانی ایجاد نمیکنه [/quote]

خوب صربها که تونستند f117 رو بزنند ابرقدرت هستند؟ یک مقدار زیادی فکر میکنم رشد صنایع هوافضای خودمون رو دست کم گرفتید- ما الان به سامانه های شناسائی اهداف بسیار پنهانکار دست یافتیم و موشکهای مرصاد هم توانائی شکار اهداف تا 0.1 متر مربع رو دارند - لااقل در فاصله 25 کیلومتری مطمئن باشید هیچ سامانه راداری برای زدن این پنهانکارها لازم نیست و ما میزنیمشون- این رو با اطلاع میگم - بیشتر از اون رو چون سامانه های جدیدمون هنوز عملیاتی نشدن قطعی نمیگم اما از بابت s200 , sam10 موجود مطمئن باشید برای b1- b2 به آمادگی رسیدند و حریف سرسختی خواهند بود - درباره شکاراهداف با توپ هم حق با جناب worior است

[quote] Quote:
از فکر امثال تور بیائید بیرون - با 15-20 کیلو مواد منفجره این غول بی شاخ و دم (بمب رو میگم ) نمیشه زد

عجب صحبتی می فرمایید! شما تا حالا انفجار مواد منفجره رو از نزدیک دیدید؟ مثلا سی 4 یا تی ان تی؟ [/quote]
دروست عزیز به اطلاعات بمب توجه کنید:

News Service said it has a hardened-steel casing and can reach targets as far into the ground as 200 feet before exploding.

The 20-foot-long bomb contains 5,300 pounds of explosives and is guided by Global Positioning System satellites, according to a description on the Web site of the Pentagon’s Defense Threat Reduction Agency./-[quote][/quote]
بمبی که یک ششم وزنش مواد منفجره است و قسمت عمده اون فولاد سخت کاری شدست
با 10- 15 کیلو tnt تو هوا یا درمجاورتش شاید خراش برداره اما منهدم نمیشه- بله اون دوستی که فرمودند قسمت بالچه ها بخوره و بمب به پهلو بخوره زمین درست می فرمایند- اما یک مقدار مطالعه کوتاه هم تو موشکهای زمین به هوا بکنید می بینید برای شکار موشکهای بالستیک کمتر از 150- 200 کیلو tnt رو مفید نمیدونند- البته تو sm3 آمریکا اومده نوع جدیدی بکاربرده که نیرو بصورت هدایت شده به خود موشک و نه کروی - منتقل بشه
درباره زدن بمب با شلیکا و ... تجدید نظر کنید چون حتی یک لایه تنگستن تو su33 هم مانع نفوذ گلوله 30 میلیمتری میشه چه رسه این ضخامت فولاد سخت کاری شده -
به نظر من زدن هواپیما راحت تره تا خود بمب - البته b2 تنهائی نمیاد و حتما یک گروه لاشخورهمراهش هستند که پدافند رو به خودشون مشغول کنند و یا کلا محیط رو صاف کنند
تا پدافند بلند برد قوی تو اسمان یک کشور باشه b2 بمب سقوط ازاد استفاده نمیکنه و ریسک حضور تو محیط رو به خودش نمیده[/quote]
نمي دانم از ماجراي شكار اف-117 به طور كامل اطلاع داريد يا نه...شكار آن يك نايت هاوك عامل كارهاي اطلاعاتي بود نه فناوري...
شليك هفتصد موشك سام در برابر شكار سه چهار هواپيماي ناتو ان هم توسط ارتش مدرن و آموزش ديده اي مثل يوگسلاوي سابق آن هم در حالي كه حجم نيروي ناتو چندان هم بزرگ نبود به نظر شما الگوي مناسبي براي ايران است؟
كارنامه موشك اس-200 كه بر همگان روشن است.از افتضاح سلفش سام-5 در ليبي 1986 و همچنين قفل اشتباه روي توپولف-154 بيچاره اكرايني چند سال پيش...
حقا كه پدافند هوايي روسيه هم چنين ادعاهايي كه شما مي كنيد ندارد.
در مورد عمليات سركوب پدافند هوايي بهتر است به ماجراي طوفان صحرا مراجعه كنيد.
اگر قرار است پدافند ايران در حالت با رادارهاي اكثرا خاموش و شبيه يوگسلاوي با تاثير كم عمل كند كه بايد فاتحه اش را براي دفاع از زيرساخت ها و تاسيسات حساس كشور خواند.
فكر مي كنم بلوف زني به عنوان سلاح تبليغاتي بازهم به الگوي برخي دوستان تبديل شده است.[/quote]

بله از نحوه شکار f117 روایتهای زیادی شده که معتبرترینشون اینه که توسط یک سایت صرب که با ابتکار فرمانده شون دیکوی رادار میگ 21 گذاشته بودند و با سام3 اون زدند- این اصلا شانسی نبود تو بحث b2 هم پنهانکاری تعریف داره و مثلا فرض میکنند انعکاس راداری اونقدرکم شده که بعنوان اخلال زمینه توسط رادار حذف بشه- اما این پنهانکارها در مقابل امواج متری و سامانه های اپتیکال قابل شناسائی هستند - حالا منظور پاسخ به اون دوستمون بود که مدعی بودند روسیه هم نمیتونه b2 رو بزنه- درباره s200 استاندارد بله صحبت شما درسته اما الان اعلام شده که اون رو ارتقاء دادیم و دیگه مثل سامانه اولیه نیست- پس انتظار نداشته باشید که به راحتی تسلیم جنگ الکترونیک بشه من رو این سامانه قدیمی تعصبی ندارم اما منظورم اینه اکه برای شکار بمب افکن ها همین موشکهای لخت به شرط بهبود سامنه راداری و الکترونیکی پاسخگوست و اون مثالهائی که زدید متعلق به سیستم آنالوگ پایه اون بود- الان روسیستم شناسائی اهداف پنهانکار و شکارشون دربرد متوسط ما نتایج درخشانی گرفتیم که اصلا بلوف نیست- حالت رادار خاموش با حالت رادار پسیو خیلی فرق میکنه و شناسائی و شکار اهداف هوائی باسامانه اپتیک و موشکهای مرتبطش رو هم دست کم نگیرید -بهرحال کشورما مدتهاست خودشو برای جنگ نامتقارن داره آماده میکنه و دستمون از این بابت بسته نیست آیه یاس خوندن بهتره یا امیدواربودن و امید دادن- البته منظورم امید واری احمقانه نیست بلکه بهمراه کار و تلاشه
[quote]
جناب TAHA-SH همونطور که میدونید و دوستی هم اشاره کردن نيازی به انهدام 100 درصدی این بمب نیست بلکه یک آسیب جدی به بالچه ها که باعث انحراف این بمب بشه کافیه یک تغییر زاویه در برخورد به زمین که باعث از دست رفتن نفوذ بمب بشه ! این آسیب به نظر شما با سامانه ای مثل تور ام 1 نمیتونه ایجاد بشه؟یا با سامانه ای مثل سماوات؟ یک اسیب به یک یا دو بالچه و کمی انحراف همین![/quote]

شما آخرین پست بنده رو عنایت بفرمائید من هم همین رو تایید میکنم اما چه تضمینی هست که موشک به بالچه ها بخوره؟ معمولا ما باید سیستمهامون برای بدترین حالت پاسخ بده نه بهترین حالت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شما آخرین پست بنده رو عنایت بفرمائید من هم همین رو تایید میکنم اما چه تضمینی هست که موشک به بالچه ها بخوره؟ معمولا ما باید سیستمهامون برای بدترین حالت پاسخ بده نه بهترین حالت[/quote]

بنده پست شما رو خواندم و سوالی مطرح کردم : اینکه شما گفتین (بله اون دوستی که فرمودند قسمت بالچه ها بخوره و بمب به پهلو بخوره زمین درست می فرمایند) با سامانه های موجود امکان پذیر هست یا نه ؟ که هست. ولی بله البته تضمینی نیست که حتما بالچه آسیب ببینه! در مورد اینکه دوستان میفرمایند ما هواپیما رو میزنیم (بی 2) بعید میدونم امریکا اینقدر برای ساخت یک بمب افکن خرج کنه که توسط یک اس 200 از رده خارج! منهدم بشه اون هم با بهترین تکنولوژی های پنهانکاری. بگذریم هر موقع اومدن چنتا از اینها انداختن رو تاسیسات هسته ای ما اونوقت میتونیم بررسی کنیم که میشه زد یا نه میشه منحرفش کرد یا نه یا میتونه چند ده متر نفوذ کنه یا نه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بمبی که میزنن مستقیم نفوذ نمیکنه که بتن هم که بسازی همه عمق رو باز هم نا همگن میشه حالا خودتون حساب کنید 70متر یا 90متر یا اونیکی که دیگه 300متر میخواد بره داخل زمین همه دیواره ها رو عمودی نساختن که این عمودی بیاد بخوره ازش رد بشه اون تست ها یکسری اتفاق ایده ال هست
همه میان میگن آقا محاسبات فیزیکی شده فلان شده بهمان شده بمبه دیگه موشک که نیست اصلاً با موشک با 5 6 ماخ سرعت بخوره یا نمیدونید 300متر چقدره یا نمی دونید زمین چیه!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان مقاومت قسمت های مختلف زمین یکسان نیست
وقتی بمب وارد میشه نمی تونه 70 متر رو عمودی طی کنه
یک چون رو بردارید و با تمام قدرت بکوبید در خاک اندکی منحرف میشه و وارد میشه
در مقیاس 1000 برابر این انحراف رو ببینید
یک جسم 15 تنی و 70 متر سنگ که از جنس ها و مقاومت متفاوت هستند
بمب رو به یک سمت منحرف می کنند این باعث میشه از تاسیسات زاویه بگیره و سر جنگی با زاویه منفجر بشه

اینا تبلیغات هست برای اینکه به همه بگن منو بگیرید تا اینو نزنم!
و گر نه خودشونم همون اوائل اعلام کردن که زدن فردو با تسلیحات کنوانسیونی امکان پذیر نیست
ضمنا مقاومت بتن در برابر تنش محوری فشاری(چیزی که اینجا باهاش طرف هستیم) بار ها بیشتر از سنگ هستش

جالبه که بعضی دوستان همه حرف های داخل رو تبلیغات و همه حرف های اونور رو علمی و ثابت شده می دونن
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]شما آخرین پست بنده رو عنایت بفرمائید من هم همین رو تایید میکنم اما چه تضمینی هست که موشک به بالچه ها بخوره؟ معمولا ما باید سیستمهامون برای بدترین حالت پاسخ بده نه بهترین حالت[/quote]

بنده پست شما رو خواندم و سوالی مطرح کردم : اینکه شما گفتین (بله اون دوستی که فرمودند قسمت بالچه ها بخوره و بمب به پهلو بخوره زمین درست می فرمایند) با سامانه های موجود امکان پذیر هست یا نه ؟ که هست. ولی بله البته تضمینی نیست که حتما بالچه آسیب ببینه! در مورد اینکه دوستان میفرمایند ما هواپیما رو میزنیم (بی 2) بعید میدونم امریکا اینقدر برای ساخت یک بمب افکن خرج کنه که توسط یک اس 200 از رده خارج! منهدم بشه اون هم با بهترین تکنولوژی های پنهانکاری. بگذریم هر موقع اومدن چنتا از اینها انداختن رو تاسیسات هسته ای ما اونوقت میتونیم بررسی کنیم که میشه زد یا نه میشه منحرفش کرد یا نه یا میتونه چند ده متر نفوذ کنه یا نه![/quote]

ما تنها ابزارمون درمقابل تهاجم هوائی ، موشکهای بلند برد نیست و اتفاقا برنامه ما شکار نزدیک این پنهانکارهاست چون فرض شده درجنگ نامتقارن رادارهای بلند برد ما از کاربی افتند -بهرحال چون یک صحبتی کردم که حتی s200 ما هم میتونه جلوی امثال b2 قد علم کنه - یا لااقل حرف سرسختی باشه - یکم بیشتر توضیح میدم تا گمان نشه ما سامانه از رده خارج داریم
موشک شاهین و اخیرا شلمچه از یک رادار ارتقاء یافته پسیو آرایه فازی استفاده میکنند که قابلیت شناسائی و تعقیب اهداف تا 0.1 متر مربع رو میده- باید توجه کرد که این رقم اعلام رسمی است و قطعا ارقام کمتراز این وجود داره که اعلام نمیشه - قطر موشک هاگ 34 سانتیمتراست - حالا به قطر موشک s200 توجه کنید: 85 سانتیمتر- با تو جه به ایننکه سطح مقطع رادار دراین حالت 6.25 برابر شده توقع تعقیب اهداف با سطح مقطع راداری کمتر با نمونه بزرگتر شده همان رادار شاهین / شلمچه وجود داره
موضوعی که بهبود آن اعلام هم شده
Iran Test-Fires Modified S-200 Missile
Iran’s Air Force today test-fired its S-200 surface-to-air missile defense system. IRINN quoted IRIAF Commander Brig. Gen. Ahmad Miqani as saying the Air Force had made its own modifications to the S-200 system. Gen. Miqani added that the exercise was to test the efficiency level of passive defense systems against foreign threat.
همچنبن:
فارس: امير فرزاد اسماعيلي فرمانده قرارگاه پدافندهوايي خاتم‌الانبياء(ص) با اشاره به توانمندي‌هاي روزافزون اين قرارگاه در دستيابي به فناوري‌هاي موشكي، به موضوع بهينه‌سازي سامانه موشكي برد بلند اس 200 اشاره كرد و گفت: اين ارتقا و بهينه‌سازي به قدري است كه مي‌توان اعلام كرد ما بزودي حتي نام اين سامانه را هم تغيير خواهيم داد.

البته موشکهایئی مثل s200 بدلیل وزن بالا و قابلیت مانور کم برای شکار بمب افکنها طراحی شدند که تا کنون کارنامه موفقی نداشته و تازه هنوز معلوم نیست سیستمهای بهبود یافته ما هم درمقابل اخلالهای بسیار پیشرفته - چگونه خواهند بود- اما رادار پسیو این مزیت رو داره که توسط رادارمادر هدایت بشه و تا امکان شناسائی و هدایت اون از کار نیفتاده قابل انحراف نیست(البته رادار پسیو ما میتونه درصورت اخلال به خود مرکز تولید امواج اخلال هم حمله کنه اما فرض شده یک پنهانکار این نقص رو نداره ) حتی اگر با این سیستم هم مقابل بمب افکن فوق نایستیم - راهکارها مناسب دیگری وجود دارد و این سامانه تنها سلاح خط مقدم ما نیست

منظور از ذکر مطالب بالا این است که سامانه های خریداری شده ما الان دیگر مشخصات اولیه را ندارند و به شدت ارتقاء پیداکردند - درنمایشگاه اخیر هفته دفاع مقدس در بهارستان سیستم شناسائی اهداف پنهانکار با برد بیش از 200 کیلومتر ساخته متخصصان خودمان به نمایش درآمد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ما تنها ابزارمون درمقابل تهاجم موشکهای بلند برد نیست و اتفاقا برنامه ما شکار نزدیک این پنهانکارهاست چون فرض شده درجنگ نامتقارن رادارهای بلند برد ما از کاربی افتند -بهرحال چون یک صحبتی کردم که حتی s200 ما هم میتونه جلوی امثال b2 قد علم کنه - یا لااقل حرف سرسختی باشه - یکم بیشتر توضیح میدم تا گمان نشه ما سامانه از رده خارج داریم
موشک شاهین و اخزا شلمچه از یک رادار پسیو ارتقاء یافته آرایه فازی استفاده میکنند که قابلیت شناسائی و تعقیب اهداف تا 0.1 متر مربع رو میده- باید توجه کرد که این رقم اعلام رسمی است و قطعا ارقام کمتراز این وجود داره که اعلام نمیشه - قطر موشک هاگ 34 سانتیمتراست - حالا به قطر موشک s200 توجه کنید: 85 سانتیمتر- با تو جه به ایننکه سطح مقطع رادار دراین حالت 6.25 برابر شده توقع تعقیب اهداف با سطح مقطع راداری کمتر با نمونه همان رادار شاهین / شلمچه وجود داره
موضوعی که اعلام هم شده
Iran’s Air Force today test-fired its S-200 surface-to-air missile defense system. IRINN quoted IRIAF Commander Brig. Gen. Ahmad Miqani as saying the Air Force had made its own modifications to the S-200 system. Gen. Miqani added that the exercise was to test the efficiency level of passive defense systems against foreign threat.
فارس: امير فرزاد اسماعيلي فرمانده قرارگاه پدافندهوايي خاتم‌الانبياء(ص) با اشاره به توانمندي‌هاي روزافزون اين قرارگاه در دستيابي به فناوري‌هاي موشكي، به موضوع بهينه‌سازي سامانه موشكي برد بلند اس 200 اشاره كرد و گفت: اين ارتقا و بهينه‌سازي به قدري است كه مي‌توان اعلام كرد ما بزودي حتي نام اين سامانه را هم تغيير خواهيم داد.

حتی اگر با این سیستم هم مقابل بمب افکن فوق نایستیم - راهکارها مناسب دیگری وجود دارد و این سامانه تنها سلاح خط مقدم ما نیست

منظور از ذکر مطالب بالا این است که سامانه های خریداری شده ما الان دیگر مشخصات اولیه را ندارند و به شدت ارتقاء پیداکردند - درنمایشگاه اخیر هفته دفاع مقدس در بهارستان سیستم شناسائی اهداف پنهانکار با برد بیش از 200 کیلومتر ساخته متخصصان خودمان به نمایش درآمد[/quote]

چه عرض كنم جناب TAHA-SH . اين صحبت هاي شما به عينه كه ديده نشده هنوز!امراي ارتش هم صحبت زياد ميكنن ولي در برخي موارد.......در مورد از رده خارج بودن هم سامانه موشکی اس 200 حتی اگر ارتقا پیدا کنه به نظر من این ارتقا افزایش چشمگیر و بسیار بی نظیری در توانایی های آن ایجاد نخواهد کرد.روس ها که اساتید ساخت سامانه های پدافندی هستند در یک نمونه سامانه سام 6 رو خیلی ارتقا ندادن چون دیدن اگر سامانه جدیدتری ساخته بشه بهتره و محدودیت های قبلی رو نداره پس شد سامانه بوک که بسیار از سام 6 تواناتره! حالا یک سری مشکالات اساسی در سامانه اس 200 هست که با ارتقا هم فکر نمیکنم خیلی برطرف بشه بنده هم اطلاع دارم که سامانه های ما ارتقا داده شده ولی این ارتقا اونقدر چشمگیر نمیتونه باشه به نظر من که ما با اس 200بی 2 بزنیم!!بله به نظر امیر اس 200 ما الان نام اس 500 رو هم میتونه بگیره!در موردمقابله با بی 2 هم به نظر من با پدافند هایی که ما شاهد بودیم امکان مقابله نیست شاید یک پدافند جدید دارن و..... . راستی وقتی به سامانه های روز پدافندی دنیا نگاه میکنم واقعا اس 200 از رده خارجه!! خلاصه بگذریم مهم نیست .اگر امریکا حمله کنه همه چیز معلوم میشه!!! icon_razz

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]شما آخرین پست بنده رو عنایت بفرمائید من هم همین رو تایید میکنم اما چه تضمینی هست که موشک به بالچه ها بخوره؟ معمولا ما باید سیستمهامون برای بدترین حالت پاسخ بده نه بهترین حالت[/quote]

بنده پست شما رو خواندم و سوالی مطرح کردم : اینکه شما گفتین (بله اون دوستی که فرمودند قسمت بالچه ها بخوره و بمب به پهلو بخوره زمین درست می فرمایند) با سامانه های موجود امکان پذیر هست یا نه ؟ که هست. ولی بله البته تضمینی نیست که حتما بالچه آسیب ببینه! در مورد اینکه دوستان میفرمایند ما هواپیما رو میزنیم (بی 2) بعید میدونم امریکا اینقدر برای ساخت یک بمب افکن خرج کنه که توسط یک اس 200 از رده خارج! منهدم بشه اون هم با بهترین تکنولوژی های پنهانکاری. بگذریم هر موقع اومدن چنتا از اینها انداختن رو تاسیسات هسته ای ما اونوقت میتونیم بررسی کنیم که میشه زد یا نه میشه منحرفش کرد یا نه یا میتونه چند ده متر نفوذ کنه یا نه![/quote]

ما تنها ابزارمون درمقابل تهاجم موشکهای بلند برد نیست و اتفاقا برنامه ما شکار نزدیک این پنهانکارهاست چون فرض شده درجنگ نامتقارن رادارهای بلند برد ما از کاربی افتند -بهرحال چون یک صحبتی کردم که حتی s200 ما هم میتونه جلوی امثال b2 قد علم کنه - یا لااقل حرف سرسختی باشه - یکم بیشتر توضیح میدم تا گمان نشه ما سامانه از رده خارج داریم
موشک شاهین و اخزا شلمچه از یک رادار پسیو ارتقاء یافته آرایه فازی استفاده میکنند که قابلیت شناسائی و تعقیب اهداف تا 0.1 متر مربع رو میده- باید توجه کرد که این رقم اعلام رسمی است و قطعا ارقام کمتراز این وجود داره که اعلام نمیشه - قطر موشک هاگ 34 سانتیمتراست - حالا به قطر موشک s200 توجه کنید: 85 سانتیمتر- با تو جه به ایننکه سطح مقطع رادار دراین حالت 6.25 برابر شده توقع تعقیب اهداف با سطح مقطع راداری کمتر با نمونه همان رادار شاهین / شلمچه وجود داره
موضوعی که اعلام هم شده

حتی اگر با این سیستم هم مقابل بمب افکن فوق نایستیم - راهکارها مناسب دیگری وجود دارد و این سامانه تنها سلاح خط مقدم ما نیست

منظور از ذکر مطالب بالا این است که سامانه های خریداری شده ما الان دیگر مشخصات اولیه را ندارند و به شدت ارتقاء پیداکردند - درنمایشگاه اخیر هفته دفاع مقدس در بهارستان سیستم شناسائی اهداف پنهانکار با برد بیش از 200 کیلومتر ساخته متخصصان خودمان به نمایش درآمد[/quote]
اين بمب افكن هاي سنگين تا فضا كاملا امن نشود اقدام به بمباران نزديك نمي كنند.
بيشتر سلاح هاي دورايستا شليك مي كنند.
ضمنا موشك هاوك سالهاست كه ديگر سلاح موثري موثر نمي شود.آن هم در برابر جنگ الكترونيك و سركوب پدافند هوايي مدرن.مايي كه توان ساخت چنين رادارهايي داريم چرا روي جنگنده هايمان نصبش نمي كنيم.
البته كه چيني ها و هندي ها و بسياري از كشورهاي اروپايي و كره جنوبي عقب مانده ذهني اند و نبوغ سرشار ايراني ندارند!!!
كشف اهداف پنهانكار از 200 كيلومتري!! چه احمقند ارتش هاي جهان كه كلي هزينه پروژه پنهانكاري مي كنند و آخرش هم از 200 كيلومتري توسط دانشمندان جوان ايراني شناسايي مي شوند!!
بهتر نيست همان جنگنده هاي متعارف را در تعداد بيشتربسازند ؟!!
راستي رادار كدام سيستم روسي چنين توانايي دارد؟!!

پدافند هوايي ايران مناسب هست ولي نه در حدي كه شما مي فرماييد.
خدا مي داند اگر اس-400 و اس-300 هم داشت آنوقت چه ادعاها مي شد.
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در اینکه این عرب ها کلکسیون سلاح ها رو دارند و بدون حساب و کتاب می گیرند شکی ابدا نیست...
این شکولات از هرچیز چندتا بر میدارن... غافل از اینکه داشتن سلاح کافی نیست و خیلی از مسائل دیگر در قدرت نظامی تاثیگذار هست.
+بدون شک ایران تا بحال بدین صورت آمده جنگ نبوده و هر لحظه احتمال جنگ وجود دارد.ولی خب بخشی از سلاح های ایران تقریبا فرسوده هستند و نیاز به جایگزینی دارند که یا باید تلوید شود و یا خریداری.
+ احتمال جنگ مستقیم با عربستان پایین هست (اگر جنگی هم بشه سریع باید پایان بپذیره. اینکه دو قدرت تامین کننده انرزی دنیا باهم بجنگند و محل عبور بیشتر از 60% انرژی دنیا ناامن باشه خیلی کمه.)
البته این عربستانی ها اول کاری انجام میدند و بعدا پولشو به یکی مدن که در مورد کارشون فکر کنه icon_razz

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين بمب افكن هاي سنگين تا فضا كاملا امن نشود اقدام به بمباران نزديك نمي كنند.
بيشتر سلاح هاي دورايستا شليك مي كنند.[/quote]
کاملا موافقم - بنده هم همین رو عرض کردم
[quote]ضمنا موشك هاوك سالهاست كه ديگر سلاح موثري موثر نمي شود.آن هم در برابر جنگ الكترونيك و سركوب پدافند هوايي مدرن.مايي كه توان ساخت چنين رادارهايي داريم چرا روي جنگنده هايمان نصبش نمي كنيم.[/quote]
منظورتون سامانه ایه که ما از زمان شاه داشتیم دیگه؟ اون دیگه الان استفاده نمیشه و از اون هاوگ فقط شکل ظاهریش مونده - موتور- سوخت و رادارش عوض شده - البته ظاهرا به نظر میاد فرق نکرده اما موشک به توانائی بسیار بالاتری درشناسائی و شکار رسیده - بخاطر مشکلات زیاد اخلالهای الکترونیکی از رادارهای آرایه فازی پسیو استفاده شده که بسیار مقاوم به اخلال هستند و صد البته کسی نمیگه موفقیتشون درمقابل سیستمهای اخلال جدید- اهداف کاذب و f35 صد درصده اما با ارتقاءهائی که انجام شده از بسیاری سیستمهای به روز دنیا و هم رده خودشون عقب ترنیستند
[quote]البته كه چيني ها و هندي ها و بسياري از كشورهاي اروپايي و كره جنوبي عقب مانده ذهني اند و نبوغ سرشار ايراني ندارند!!![/quote]
کسی که اینطور طعنه میزنه حتما منظور عکس این جمله رو داره- ما از تکنولوژی دنیا عقب بودیم و هستیم و با این همه تحریم با همین هوش و نبوغ مورد طعنه شما کارهای بزرگی کردیم که کشورهای مورد اشاره شما با وجود جمایتهای 100 در100 تو بعضی ازاونها هنوز خودشون نتونشتند کاری بکنند . کی مدعیه دیگران پخمه اند؟ همین چین الان مدعیه میتونه با f22 مقابله کنه- متدهای ما و چین و روسیه مثل همه م اکثرا از همون روسیه و بعد از عرض اندام پنهانکار های غرب نشات گرفته- ضمن اینکه اگرکمی تو شناسئی اهداف پنهانکار با امواج uhf مطالعه کنید متوجه میشوید که این همه سرمایه گذاری و تبلیغ غرب برای پنهانکاری هواپیماهاش بالاخره یک پاشنه آشیل پیدا کرده حالا بماند که این رو هم تا حالا چکارکردند و آیا با دونستن تعدادی ازاین محدودیتها باز هم با ریسک ولو کم میان جلو یا ترجیح میدهند تا مطمئن نشدند اونها رو تو صحنه نیاورند
بهرحال طعنه شما زیبا نبود و شاید بخاطر همین کلامتون برخی دوستان محق باشند از شما رنجیده بشوند
[quote]كشف اهداف پنهانكار از 200 كيلومتري!! چه احمقند ارتش هاي جهان كه كلي هزينه پروژه پنهانكاري مي كنند و آخرش هم از 200 كيلومتري توسط دانشمندان جوان ايراني شناسايي مي شوند!!
بهتر نيست همان جنگنده هاي متعارف را در تعداد بيشتربسازند ؟!!
راستي رادار كدام سيستم روسي چنين توانايي دارد؟!![/quote]

پدافند هوايي ايران مناسب هست ولي نه در حدي كه شما مي فرماييد.
خدا مي داند اگر اس-400 و اس-300 هم داشت آنوقت چه ادعاها مي شد.]

خوب اگه منظورتون اینه که همچنین سیستمی وجود داره یا ما اونو اختراع کردیم - باید عرض کنم نه مشابه اون رو چین و روسیه دارند ولی به ما نمیدهند - ضمنا اعلام یک موضوع بسته به شرایط خودش صحیحه
ما واقعا با یک هدف پنهانکار مثل f35 طرف نبودیم که ادعامون یا ادعای چین و روسیه ثابت بشه اما تستها با سطح مقطع بسیار کم تا حالا جواب داده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
موشك هاوك اگر كارايي اش در حد جنگ هاي مدرن بود با مدل زمين پايه امرام در كشورهاي غربي جايگزين نمي شد.
حرف هاي بنده را بد برداشت نكنيد.ايرانيان جزو ملل پيشرو جهان بوده و هستند.ولي اغراق در كارها مشكلي را حل نمي كند.ضمن اينكه در نظر بگيريد ان كشورها بخش بزرگي از بودجه شان را صرف خريد و آموزش كاربري و ...سلاح هاي مدرن ساخت ابرقدرت ها مي كنند حال آن كه ما بودجه گزافي را صرف بازتوليد تكنولوژي هاي چند دهه پيش مي كنيم.
بنده معتقدم پدافند هوايي مناسبي در حد جنگ هاي متعارف داريم ولي نه در حد دفاع مقابل يك هجوم فوق سنگين.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
1. اگر آمریکایی ها به این راحتی می تونستند تاسیسات رو نابود کنند پس چرا این همه مدت بیکار نشستند؟ از سازمان ملل می ترسند؟
2. به فرض هم که تاسیسات رو زدند و نابود هم شد و هواپیماشون خسارتی ندید و برگشت؛ دانش هسته ای که بومی شده و سه سوت دوباره می سازنش؛ بصورت پراکنده تر می سازنش؛ زیر تک تک کوه های این مملکت. بعد از حمله با موشک هایی که می ره سمت اسرائیل چی می کنند؟ با ناوهایی که توی خلیج فارس هدف قرار می گیره چی می کنند
3. همانطور که سایر دوستان گفتند مقاومت زمین در بخش های مختلف متفاوته؛ مثلاً برخی از کوه های رشته کوه البرز دارای سنگ های آذرین درونی هستند. این نوع از سنگ ها به شدت مقاومند. اگر در زیر این نوع کوه ها تاسیساتی ساخته بشه امکان نفوذ هر نوع بمبی در اون به مراتب کمتر خواهد بود
یکی از دوستان گفته بود عملیات بی 2 کاملاً سری است و فقط چند نفر تو پنتاگن ازش خبر دارند. ولی دوستان به این نکته توجه نکردند که با رصد کردن تحرکات نیروهای آمریکایی توی منطقه به راحتی میشه فهمید که دارند آماده حمله می شند. اگر اونها بخواند تنها با یک هواپیما به تاسیسات هسته ای ایران حمله کنند قبل از هر کاری باید ناوهاشون رو از خلیج فارس خارج کنند تا امنیت بیشتری داشته باشه و این خودش برای ایران مثل یک زنگ خطر می مونه
نتیجه گیری: آمریکا فقط به فکر زدن نیست؛ به بعدشم فکر میکنه
کشوری که دیگه چیزی برای باختن نداره کارهای خطرناکی ممکنه بکنه؛
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان بنده از روی رشته ی تحصیلیم عرض می کنم
بدانید و اگاه باشید
که این بمب نمی تونه این مسافت رو کاملا عمودی طی کنه
عزیزان تنش وارد شده در قسمت های مختلف متفاوته مثلا سمت چپ بمب از کانی های با مدول الاستیسیته ی پایین تر هست و سمت راست برعکس (همه ی کوه و تپه که از یک جنس نیست)
این طوری بمب به سمت راست منحرف میشه
دوستان برای حفاری در زمین اون هم به اون کندی و با اون دستگاه های حفاری که به مراتب بزرگتر از این بمب هستند باز هم با لیزر مسیر رو دائما اصلاح می کنند
اخرش هم میشه مترو اصفهان که بازم با همه این کارا دستگاه منحرف شده و نزدیکای پل معروف اصفهانیا (33 پل) متوقف شده حالا بخوان بکشنش بیرون پل خراب میشه

دقت کنید که این بمب اصلا نمی تونه این مسافت رو مستقیم طی کنه
اون عکسی هم که دوستمون از عبور بمب از 6 متر بتن گزاشتند:
1: جنس کل قطعات بتن هست پس تنش تمام قسمت ها یکی میشه و عبور مستقیم میسر هست
2: دقت کنید که این بتن غیر مسلح هست حتی اگر همین بتن هم مسلح بود در قسمت هایی که ارماتور وجود داشت تنش کمتر میشد و ( یک سمت نیرو کمتر می شدو یک سمت بیشتر) نتیجه؟ بمب منحرف میشد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ضمن اینکه اگرکمی تو شناسئی اهداف پنهانکار با امواج uhf مطالعه کنید متوجه میشوید که این همه سرمایه گذاری و تبلیغ غرب برای پنهانکاری هواپیماهاش بالاخره یک پاشنه آشیل پیدا کرده[/quote]
من گفتم بگذریم ولی مثل اینکه نمیشه! باید کمی تبادل نظر کرد!
جناب طاها منظور شما رادارهای باند VHF و uhf است دیگه نه؟چون یکی رو مطرح کردین اگر هست راداری های مد نظر شما برای شناسایی پنهانکار ها اون هم در برد نه چندان بالا به کار می ایند البته با خطای بالا! ولی همین رادارها و تکنولوژی به کار رفتشون یک پاشنه آشیل داره و اینکه برای کشف میشه استفاده کرد ولی برای رهگیری و انهدام خیر! قدم اول برای مقابله با رادارگریز ها کشفه و شاید خیلی ها تصور کنن حالا که کشف شد خوب کار تمام است دیگر!اما گاهی این کشف ممکنه اینقدر دیر صورت بگیره یا در فاصله ای صورت بگیره که خیلی هم به کار نیاد و بعد از کشف یک مسئله مطرحه انهدام!! اینکه چه سامانه ای قادره این پنهانکار کشف شده با رادار vhf رو منهدم کنه. در مورد پرنده ای مثل بی 2 ما با ارتفاع بسیار بالایی مواجه هستیم. با پنهانکاری چند وجهی مواجه هستیم! بهترین طراحی در کنار بهترین مواد جاذب امواج راداری که هزینه ای در حدود 1 میلیارد دلار را برای امریکا در بر دارد آن هم برای هر فروند!با بهترین سامانه های جنگ الکترونیکی مواجه هستیم . پس اگر به همین راحتی میشد پنهانکار ها رو منهدم کرد این همه کشور بر روی تکنولوژی پنهانکاری سرمایه گذاری کلان نمیکردند تا کشوری مثل ایران با اس 200 بیاد و به ریش همه بخنده!!! همونطور که دوستان هم اشاره کردن این هواپیما زمانی ماموریت انجام میده که فضا از تهدیدات پاک شده باشه!پس قبلش حساب پدافند ما رسیده خواهد شد تا حدودی بعد بی 2 پیدا خواهد شد. پس زیاد نگران بی 2 نباشیم به فکر مقابله با sead امریکا باشیم بهتره در مورد انحراف بمب هم دوست گرامی جناب hadi222 کاملا درست میگن ساختار متفاوت زمین طبعا باید در مسیر نفوذ این بمب انحراف ایجاد کنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]حالا بیا و درستش کن .
چیزی هم مونده که اینا نخرن ؟
تمام سلاحهایی که اون بالا نام برده شد خودش به تنهایی جزء بهترین سلاحهای جهانن که شاید رقیبی درحال حاضر در دنیا نداشته باشن .
به خدا عربستان عراق نیست .
حالا بیاین باز بگین این اعراب خرن و فقط ولخرجی میکنن .
اگه این خریدها خریدهای مفته پس من دیگه حرف نمیزنم .
...............................................
خدایا اینا دارن خودشون رو برای ما آماده میکنن . خودت مثل همیشه کمکمون کن .[/quote]
دوست عزیز عراق تو ارتشهای زمان خود چهارمین ارتش قدرتمندو داشت وبعلاوه در جنگ بین ایرانو عراق کشورهای مصر اردن لیبی عربستان به طور مستقیم کمکش میکردن وکشورهای شوروی آلمان هلند فرانسه به طور غیر مستقیم با فروش انواع جنگنده تانک بمب شیمیایی که در نوع زمان خود جزءبهترینها بودن تجهیزش میکردن وحالا عربستان نباید ما دستکمش بگیریم درسته اس 300 ویا سایر سلاحهای داره میخره ولی نه اینکه انبوه داره میخره درحد دفاع از یه شهر ویا دو شهر میتونه بخره چنانچه ماهم اس 300 میخواستیم برای نیروگاه بوشهر نه اینکه از کل ایران دفاع کنه کاری که الان تو ایران دارن انجام میدن یعنی اتکا به ساخت داخل ستودنیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
يك آمار جالب در مورد سال 2008 / اگر دوستان آمار هاي مشابهي دارند قرار بدهند
در سال 2008، هزينه خريدهاي نظامي كشورهاي عربي حاشيه خليج فارس (فقط از آمريكا) از ميزان فروش نظامي كل كشور هاي جهان (به جز آمريكا) در همان سال، بيشتر است. :lol:
icon_razz
[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/2008_persian_gulf_states.jpg[/img]
[url=http://gallery.military.ir/albums/userpics/2008_persian_gulf_states.jpg]لينك عكس[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.