Recommended Posts

ابراهیم جان چرا میزنی ؟ :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :rose:

آنتی تز چرا بدم ؟ به قول ملت ما که نه سر پیازیم نه ته پیاز ، جان بر کف هستیم خدمت اجنبی ها و علیه شون در وقت مقتضی خواهیم جنگید !

ولی خواستم اشاره کنم که رفتن از خلیج فارس و خارج شدن از برد موشک های ایرانی اتفاق بزدلانه محسوب نمیشه

حالا دیگه آنتی تز هم نمیگیم ....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]میخوام ذهن عزیزان رو آماده مطالبی کنم که در صورت مواجه از درون متلاشی نشن. اولین جرقه های ناامیدی ، دروازه ای هست به دنیای شکستها.[/quote]

اینو باید با آب طلا نوشت کوبید سر درب تمامی مکان های نظامی سیاسی اجتماعی !

نمونه عینی همینو تو تاپیک شهید روشن هم داشتیم که دوستان گیر داده بودند به اطلاعات و اینا !

احسسنت ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
چیدمان نیروی دریایی اونها نشان از محاصره دریایی ما داره و اونها اگر قرار باشه حمله کنن اول ما رو زخمی می کنن بعد منتظر می مونن تا از خونریزی ضعیف بشیم بعد عین کفتار میان سراغمون.
این چیدمان در حالت کنونی زیاد هم خطرناک نیست بلکه اونها همیشه طرح های بلندمدت تری در نظر دارن باید اون طرح ها رو مد نظر داشت.

دلیل اینکه آقا استراتژی رو عوض کردن به تهدید در برابر تهدید همین هست که چه مردن تدریجی و چه حمله باعث ضعف و نابودی ما خواهد شد پس ایشون ترجیح دادن اگر قرار هست از این روباه بازیها در بیارن کار رو برای همیشه یکسره کرد.و آخرین نبرد رو رقم زد که بهتر از مردن در ذلت و خفت هست و اگر جنگی هم باشه با تمام توان ما ابتکار عمل رو در دست داشته باشیم.
اگر ببینید و توجه کنید در چند ماه گذشته ما نقش مهاجم رو بازی کردیم نه آمریکا و اونها در انفعال کامل به سر می برن به شکلی که از هرگونه ماجراجویی جلوگیری می کنن و در نهایت درخواست خط مستقیم دارن.
این خط مستقیم در راستای همون استراتژی جنگ محدود هست.اونها فهمیدن که ایران تصمیم خودش رو گرفته و مثل صدام و حزب بعث عراق نیست چراکه صدام با اطلاع از حمله اونها کاری نکرد و در جنگ هم مقاومتی نشان نداد و از طرفی زمانی که طرح نفت در برابر غذا رو غرب در پیش گرفت باز صدام راضی به مرگ تدریجی کشور عراق شد ولی اونها فهمیدن این روش در مورد ایران کارایی نداره.

ایران تصمیمش بر این هست اگر بخوان آخرین ضربه رو بزنن و بانک مرکزی و نفت ما رو تحریم کنن با تمام توان از استقلال و مردمش دفاع کنه شده با جنگ که به قول معروف چیزی بالاتر از مرگ که نیست.اما خدا بزرگتر از سلطان محمد هست همیشه.
تحرکات جهانی هم نشان از این داره که فعلا جو با ماست.هند و چین در مورد نفت ما گفتن ما خرید رو ادامه میدیم امروز مواضع روسه ها هم نرمتر شده.و حتی بحث از فروش مجدد اس ۳۰۰ به ایران کردن.بقیه جاهن هم فعلا خواستن طرح تحریم ایران مدتی به تعویق بی افته و رزمایش اونها در خلیج فارس هم لغوشده.

قصد دیگه این چیدمان حمایت از مثلث تجارت دنیا هست تا ایران توان مختل کردن اون رو نداشته باشه.
دوستان فراموش نکنید هدف رزمایش دریای عمان و اقیانوس هند بود و تفکر نیروی دریایی روی مختل کردن مثلث تجاری اقتصادی دنیا هست (تنگه هرمز-تنگه مالاگا-تنگه باب المندب) مثلثی که بیشتر از ۸۰ درصد اقتصاد دریا و تجارت دنیا از اون رد خواهد شد و اختلال در اون یعنی فلج شدن تمام دنیا .ضربه ای که خیلی بزرگتر و کاری تر از بستن تنگه هرمز هست.ضربه ای که بستن تنگه هرمز در برابرش یعنی هیچ.
این رو باید مد نظر داشت ما بومی این منطقه هستیم برای همین توان مانایی بالایی در منطقه داریم و می تونیم با کمترین امکانات تجهزات خودمون رو پشتیبانی و جایگزین کنیم ولی نابودی هر ناو گروه برای آمریکا به سختی جایگزین و پشتیبانی خواهد شد.
این ما رو در موضع برتر قرار داده و فراموش هم نکیم شایدبقیه غرب روی هم رفته توانی به اندازه آمریکا داشته باشن.

تنگه هرمز در استراتژی نیروهای ما دیگه مثل آب خوردن هست و موضوعیتی نداره خود غربی ها هم می دونن توان بازگشایی اون رو تا قیام قیامت هم نخواهند داشت اگر ایران اون رو ببنده. برای همین عقب کشیدن که حداقل خط ترانزیت اصلی دریایی دنیا مختل نشه.این رزمایش ورای ظاهر این پیام رو به غربی ها داد که ما تفکرمون برای ضربه ورای تصور شماست تنگه هرمز دیگه موضوعیتی برای ما نداره و ما به فکر گرفتن نفس اقتصاد دنیا هسیم و حتی دریادار سیاری در رزمایش عنوان کردن مستقیم که بستن تنگه هرمز برای ما مثل خوردن یک لیوان آب هست.
اینم بگم که ایران توان بستن تنگه تا زمانی نا معین رو داره و کسی توان بازگشایی اون رو نداره.

رفتن ایران به طرف تولید زیر سطحی ها هم نشان از نگاه بلند ایران هست .نیرویی که توان در دست گرفتن کل مثلث رو به ایران خواهد داد.و توان این کار رو هم الان فکر می کنم داشته باشیم.

در مورد اعراب هم همین قدر بگم در استراتژی ایران جایگاهی ندارن و قدرت اونها باعث چالش نیست چون توان بومی ندارن و در صورت قطع ارتباط جهانی ضربه مهلکی می خورن.امارات یک بنگاه اقتصادی هست که اگر در خلیج فارس درگیری پیش بیاد این اقتصاد کاذب برای همیشه فروخواهید پاشید و تمام اون مراکز و آپارتمانها خالی از سکنه میشن و عمق استراتژیک و مردمی هم نداره و با نبود نفت هم بقیه کشورها حتی عربستان در مدتی نه چندان زیاد دچار مشکلات وحشتناکی خواهند شد.

اما در مورد بحث دوستان در مورد مردم عربستان و.... باید عرض کنم پتانسیل و نیروی زیادی در این کشورها ذخیره شده.این پتانسیل میتونه باعث انفجار شدیدی بشه.
از یکسال پیش که تحولات کشورهای عربی شروع شد من و آقا مصطفی بحثی داشتیم که من آینده بحرین رو بسته به آینده یمن می دونستم و الان هم آینده کل منطقه و جنگ رو به یمن می دونم.
اگر یمن به دست مردمش بی افته ما می تونیم مثل لبنان حزب الله دیگه ای در اونجا درست کنیم و شاید در این عالم خاکی تنها جایی که توان این کار رو داره فقط این کشور هست .مردمی با مذهب تشییع و علاقه به ایران .مردمی که در جغرافیایی مذهبی و سیاسی دینی اسلام همیشه منشا تاثیر و علاقه ائمه بودن.
از مالک اشتر بگیرین بیاین جلو تا کوفه و... که همیشه شیعیان خوب و پای کار از یمنی ها بودن وحاضر و ناظر.قبایلی ولایی و معقول و مردمی متدین.
این کشور می تونه لبنان جدید ایران بشه و در این صورت بی تعارف می گم ایران تبدیل به ابرقدرت دنیا خواهد شد.یمن دارای سواحل زیادی هست و در عین حال با عمان همسایگی داره و ما از طریق عمان توان دسترسی هوایی راحتی به این کشور داریم .عمان هم در طول تاریخ همسایه خوب و بی دردسری برای ما بوده.و از نظر ارتباط دریایی هم ما هیچ محدودیتی برای ارتباط با یمن نداریم چراکه به اقیانوس و دریای عمان متصل هست و ما هم همچنین.این وضعیت دسترسی ما رو به یمن راحتتر از لبنان می کنه.

مردم این کشور اکثریت مسلمان و ۴۲ درصدی از شیعه و بقیه مردم اهل تسنن هم بیشتر طرفدار مذهب شافعی هستن که نزدیکترین مذهب به اهل تشیع هست.عمده مردم اون در روستاها زندگی می کنن چیزی در حدود ۷۰ درصد و ۳۰ درصد مردم شهر نشین داره.یمین تنگه باب المندب رو در خودش داره یعنی یکی از شاهراهای دنیا و ایران هم صاحب یکی دیگر .اهمیت تنگه هرمز ایران در نفت است و اهمیت تنگه باب المندب در یمن ۸۰ درصد تجارت دنیا هست که یعنی بودن این دو تنگه در دست هر قدرتی یعنی نبض تمام اقتصاد و امنیت دنیا.

در صورت سقوط سیستم کنونی یمن مرزهای عربستان نا امن میشه و توان نفوذ ما به داخل شیعیان عربستان رو از طریق مرزهای فراوان یمن میده و توان تسلیح و کمک داریم. علاوه بر خود یمن که می تونه حزب الله جدیدی رو در خودش شکل بده.در این حالت عربستان دچار نا امنی در بخش عمده ای از مرزهاش شده و مجبور به انتقال بخشی بزرگ از ارتش خودش به این مرزها هست و توان اعمال قدرت داخلی خودش رو ضعیف می کنه این کمی در اوضاع بحرین هم تاثیر داره چراکه عربستان توان اعمال نفوذ در اونجا رو هم کمی از دست خواهد داد.

من فکر می کنم ما کمی بیشتر باید به فکر یمن باشیم.این دست ما رو بلندتر از همیشه خواهد کرد شاید توان موشکی ما از یمن می تونه تا عمق ۷۰۰ ک م اقیانوس هند رو هم پوشش بده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یمن دقیقا چیز ملسی هست به خصوص که باز هم با ارجاع به منابع دینی ما ، قطعا قابلیت اتکا دارند .... دید درستی دارید فتح عزیز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
الحمدالله ارنست خان که راضی باشه یعنی دنیا هم راضی هست.البته اگر باز مصطفی رو چماق ما نکنی :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
شاید من دارم اشتباه می کنم، ولی بر خلاف اونچیزی که در رسانه های غرب و عربهای حامی غرب مدام تبلیغ میشه که ایران به فکر گسترش نفوذ خودش در منطقه هست و به فکر ایجاد امپراتوری خودش هست، مقامات ما در قبال ارتباط قوی با مردم این مناطق به شدت منفعلانه برخورد می کنند.
نه حتی در سطح مالی یا نظامی بلکه به لحاظ ارتباط فکری و تبادل نظر هم به نظر نمیاد ارتباط چندان قوی با مردم این مناطق از جمله یمن داشته باشیم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ولی خواستم اشاره کنم که رفتن از خلیج فارس و خارج شدن از برد موشک های ایرانی اتفاق بزدلانه محسوب نمیشه[/quote]

:mrgreen: الان کمربندمو در میارم دیگه :mrgreen:

خوب اینجا گفتم که .. :

[quote][quote]شاید از ترس نباشد و هدفمند و با استراتژی باشد
چرا که آمریکا نمی آید تمام نیروهاشو در خلیج فارس اسیر ما کند[/quote] منظور از ترس الزاما بزدلی نیست ؛ هدف این بود که متوجه بشیم آمریکا آسیب پذیر هست و بدلیل همین آسیب پذیری هست که خودش رو به چنگال ایران گرفتار نمیکنه و این معنی جز ترس و نگرانی ندارد ...[/quote]

بازم هم از اول بخون چی گفتم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=darkblue][quote]می خوام از شما دوستان که تخصصی مسائل نظامی رو دنبال می کنید بپرسم چطور اگر این همواپیما ها در اختیار ما باشه قدرتمون زیاد میشه اما وقتی دست کشورهای عربی باشه اونها قوی که نمی شند هیچ ضعیفتر هم می شند؟!

به نظر شما ما زیادی اونها رو احمق فرض نمی کنیم؟!!
اگر اونها اینقدر احمق هستند چرا جنگ ما با عراق 8 سال طول کشید؟!![/quote]

برادر جان نژادپرستی که شاخ و دم نداره و نیازی هم به قباله و بنچاق نداره.

یادمون نره همین هایی که امروز داریم مسخرشون می کنیم در جریان جنگ با یکی از همین طیاره های اف 15 شون ، تنها در یک نبرد هوایی دو فانتوم ما رو سرنگون کرده و سومی رو وادار به فرار کردند.

[size=9]خدا همه ما رو به راه راست هدایت کنه[/size].[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما کرتیم ابراهیم جان نزن تسلیم دخیل یا خمینی !

M-FAT جان ، سخنرانی جدید سردار سلیمانی رو که الان روی صفحه دفاع و امنیت مشرق هست مطالعه بفرمایید ، استراتژی ایران مشخص هست چی هست

اپرا جان ، مصطفی سرور هست ! اصلا ادم تا از نزدیک نبینه شخصی رو نمیتونه راجبش نظر بده ! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مهمترین مشکل بچه های اینجا همین کوچیک بینی دشمنانمونه
انگار تو دنیا فقثط امریکا میتونه مو دماغمون بشه و بس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شاید من دارم اشتباه می کنم، ولی بر خلاف اونچیزی که در رسانه های غرب و عربهای حامی غرب مدام تبلیغ میشه که ایران به فکر گسترش نفوذ خودش در منطقه هست و به فکر ایجاد امپراتوری خودش هست، مقامات ما در قبال ارتباط قوی با مردم این مناطق به شدت منفعلانه برخورد می کنند.
نه حتی در سطح مالی یا نظامی بلکه به لحاظ ارتباط فکری و تبادل نظر هم به نظر نمیاد ارتباط چندان قوی با مردم این مناطق از جمله یمن داشته باشیم.[/quote]

سلام دوست گرامی :

باید بگم بحث در مورد سیاست خارجی اصلاً ربطی به انفعال نداره دلیل اینکه نسبت به این چیزها در رسانه ها بحث نمیشه بدلیل اینه که ما در ارگان های جهانی برش آنچنانی نداریم چون دشمن نمیتونه رصد کنه اوضاع رو از طریق رسانه هاش داره به افکار عمومی ایران فشار میاره تا شاید مسئولین چیزی بگن .

یه مثال میزنم واسه درک مطلب :

در همین قضیه لیبی که ایران تا دقیقه نود تحرکات خودش رو نشون نمیداد همین رسانه های غربی این عمل که یه نوع تحریک مقامات واسه گفتن بعضی چیزهاس رو انجام میدادن و میگفتن ایران معمر قذافی رو محکوم نکرد و در کنار ملت لیبی نیست و ...

ولی در آخر چی شد :

1- یکی از نامزدهای ریاست جمهوری لیبی میاد و میگه من علناً میگم با ایران رابطه دارم و افتخار میکنم به این رابطه .( البته بگردید اسمش تو سایت های خبری پیدا میشه من یادم نیس)
2- ایران اونقدر کالا برا کمک به ملت لیبی فرستاده که داد فرانسوی ها و انگلیسی ها در اومد و گفتن کشورهایی که در براندازی قذافی شرکت نداشتن حق ندارن الان اینجا باشن منظور ایران بود.
3- الان میبینیم که افراد قبایل لیبی میان و در ایران حدود یه ماه پیش جلسه میذارن چیزی که در کشور مثل لیبی بدلیل عبور نکردن جامعه از قومیت گرایی خیلی مهمه .

و.... که من یکی از اینا بی خبرم .

باید بگم حدوداً چند ده روز پیش بود که یکی از مسئولین وزارت خارجه گفت که ما در سیاست خارجه انفعال نداریم و هر چی از بالای نظام گفته میشه ما اون رو اجرا میکنیم .

باید اینم اضافه کنم بدلیل کاهش قدرت آمریکا ، ایران در کشورهای که بیداری اسلامی رخ داده و خواهد داد عقیدم اینه که سخت در حال مذاکره با افراد این کشورهاس چیزی که در ظاهر عکس این عمل رو نشون میده و این عمل خیلی عالیه ، چون دشمن نمیتونه رصد کنه اوضاع رو از طریق رسانه هاش داره به افکار عممی فشار میاره تا شاید مسئولین چیزی بگن .

به نظر من اگه مسئولین چیزی بروز نمیدن به دلیل ایران هراسی که آمریکا راه انداخته و مانورهایی که از این ایران هراسی آمریکا میتونه در ارگانهای بین المللی بده هستش باید منتظر بود و نتیجه رو دید .

به امید درخشش ایران و ایرانی در همه زمینه ها ... یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اپرا جان ، مصطفی سرور هست ! اصلا ادم تا از نزدیک نبینه شخصی رو نمیتونه راجبش نظر بده ! Mr. Green
[/quote]
خدا کنه ما هم ببینیمش چه شکلیه.خیلی راغب شدیم بچه ها که هی میگن دیکتاتور و....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اینو باید با آب طلا نوشت کوبید سر درب تمامی مکان های نظامی سیاسی اجتماعی !

نمونه عینی همینو تو تاپیک شهید روشن هم داشتیم که دوستان گیر داده بودند به اطلاعات و اینا !
[/quote]
سلام
اختیار داری عزیز. همینقدر که موفق بشیم اشراف بهتری روی مسائل تحلیلی داشته باشیم خداوند رو شاکر هستم.
[quote]علت بیان خاطره تلخ شلمچه این بود که میخواستم یکی از دغدغه های یک استراتژیست ایرانی رو بیان کنم[/quote]
زمانی که این خط رو ارسال کردم احساس کردم ممکنه کسی فکر کنه منظور از استرات..... خود من هست. خیر این مطلب تکذیب میشه.
.................................
از میون دهها طرح حمله و یا دفاع در دکترین ما که اتفاقا اخیرا هم تغییر کرده این طرح خیلی وقت پیش مطرح شد و راههای مقابله با اون هم بررسی شد. (خدمت یکی از عزیزان)
حال میخوام دوستان این شکل از قضیه رو در نظر بگیرن.

مقامات نظامی پنتاگون در بررسی موارد متعدد مانورهای نیروی دریایی سپاه پاسداران ، و میزان تاثیر گذاری در میون نظامیان ،بر اساس طرحی به نام " آذرخش" تحرکات وسیعی با استفاده از ناوهای هواپیما بر و یگانهای همراه ، در مناطق خلیج فارس دست میزنن.
همزمان با بالا گرفتن لفاظیهای مقامات هر دو کشور ،به 2 ناو دیگر هواپیمابر دستور داده میشه که در دریای عمان و نزدیک به سواحل کشورهای حاشیه خلیج فارس مستقر بشن.
چند ناو تدارکاتی و خارج از یگانهای حاضر در منطقه سواحل ..... ترک و در دهانه دریای عمان مستقر میشوند.
امارات ، عمان ، قطر و .... بنادر خودشون رو در اختیار نیروی دریایی ایلات متحده قرار میدن.
با بالا گرفتن احتمال درگیری در منطقه شبانه ناوهای هواپیمابر منطقه رو ترک و در حال استقرار در اقیانوس هند هستن.
در اولین مرحله نیروی دریایی سپاه پاسداران برای درگیری وارد عمل میشه و صدها قایق تند رو مجهز به انواع موشکها و همراه با دهها قایق تدارکاتی اقدام به حمله میکنه اما در مقابل شاهد خواهیم بود که دهها قایق تندروی امریکا و کشورهای عربی با پشتیبانی هلی کوپترهای تهاجمی و ضد زیر دریایی و مجهز به انواع موشکهای هدایت شونده اقدام به مقابله با قایقهای تندرو ایرانی و زیردریایی های سبک ایران کرده و یک جنگ به شکل تعقیب و گریز در میگیره.
یگانهای قایقهای تندرو امریکایی منطقه حائلی بین نیروهای ایرانی و ناوهای هواپیمابر ایجاد کرده که با حضور ناوچه های دارنده موشکهای ضد موشک و راداری تقویت شده است.
این مساله رو میشه بدون جنگ هم فرض کرد. میتونیم تاکتیک رو به این شکل تغییر بدیم که قایقهای تند رو مجهز به انواع موشک و رادار یک لایه حفاظتی جدیدی ایجاد کرده اند.
در بین این لایه قایقهای بدون سرنشین گشتی و هواپیماهای بدون سرنشین تهاجمی و شناسائی در تقویت این لایه حداکثر تلاش خودشون رو میکنند.
حال تکلیف ما با توجه به داشته هامون و داشته های احتمالی (با ضریب احتمال زیاد) چیست ؟
در این نبرد چه فاکتور یا فاکتورهایی شانس پیروزی ما رو زیاد خواهند کرد ؟
پی نوشت :
1- به هیچوجه آمار ندین. در اینجا بحث امار هر دو طرف مطرح نیست
2- نظرات تخیلی و فانتزی و اسپمهای قشنگ رو برای وقت دیگه ای بذاریم.
3- توجهتون رو روی استفاده از نقاط کور و ضعف اینگونه سیستمها بذارین. چون هدف ما شکستن این حلقه حفاظتی هست.
4- این تاکتیک در حین مانورها خنثی شده و برنامه مقابله خوبی هم چیده شده. صرفا بحث بین خود ما هست.
سپاس

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام.

برادر آرمانی عزیز؛ چند تا سوال:

[quote]با بالا گرفتن احتمال درگیری در منطقه شبانه ناو[b]های[/b] هواپیمابر منطقه رو ترک و در حال استقرار در اقیانوس هند هستن.
در اولین مرحله نیروی دریایی سپاه پاسداران برای درگیری وارد عمل میشه و صدها قایق تند رو مجهز به انواع موشکها و همراه با دهها قایق تدارکاتی اقدام به حمله میکنه اما در مقابل شاهد خواهیم بود که دهها قایق تندروی امریکا و کشورهای عربی با پشتیبانی هلی کوپترهای تهاجمی و ضد زیر دریایی و مجهز به انواع موشکهای هدایت شونده اقدام به مقابله با قایقهای تندرو ایرانی و زیردریایی های سبک ایران کرده و یک جنگ به شکل تعقیب و گریز در میگیره.[/quote]
1) منظورتون کدوم ناوهای هواپیما بره؟ اونهایی که در دریای عمانه؟ دراینصورت چرا نیروی دریایی سپاه برای درگیری وارد عمل میشه؟ درگیری با چه کسی؟ ناوگان حاضر در خلیج فارس یا ناوهای مذکور؟
ناوهای مذکور که خارج از محدوده عملیاتی سپاه هستند. درمورد ناوگان پنجم هم که صحبتی به میون نیومده؟!!!

2) این تحرکات ناوهای امریکایی رو چه کسی و از چه طریقی رصد کرده؟ محل دقیق درگیری کجاست؟ منظورتون ایجاد درگیری در تنگه هرمزه؟

[quote]1- به هیچوجه آمار ندین. در اینجا بحث امار هر دو طرف مطرح نیست[/quote]
3) اتفاقا در سبک نبرد نیروی دریایی سپاه، مهمترین مساله که باید مورد توجه قرار بگیره کمیته و هر تحلیلی بدون درنظر گرفتن کمیت و استعداد نیروهای طرفین، بی معنیه.
(دقیقا مثل همون تحلیلهایی که بدون توجه به تعداد موشک کروز و هواپیما مهمات سیستمهای پدافندی و زمان لازم برای تسلیح سامانه های داخلی و خارجی و ... اقدام به قضاوت در مورد نتیجه درگیری می کنن ) :mrgreen:

یا حق.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یادمون نره همین هایی که امروز داریم مسخرشون می کنیم در جریان جنگ با یکی از همین طیاره های اف 15 شون ، تنها در یک نبرد هوایی دو فانتوم ما رو سرنگون کرده و سومی رو وادار به فرار کردند. [/quote]

برادر تا جايي كه ما يادمونه ، به سمت دو تا از فانتوم های ما شلیک شد که یکی آسیب دید و اون یکی مورد اصابت قرار گرفت ..! :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.