Recommended Posts

خواهشا این بحث های الکی رو رها کنین من نمی دونم چرا هر تاپیکی پای تاریخ بهش باز میشه.
من اول تاپیک یه تحلیل کردم و گفتم چرا این اتفاق برای نیروی هوایی عربستان فاجعه بوده خلبانی که اشتباه پیچیده و بعد هم به جای کشیدن دسته هندلینگ هواپیما ، دسته ایجکت رو کشیده خوب این یعنی فاجعه نه ربطی به نوع هواپیما داره و نه آدمش و..... این یعنی فقط و فقط فاجعه.
آخرش خلبان گفته این هواپیما خیلی پیشرفته هست و نمیشه به راحتی باهاش پرواز کرد این عذر بدتر از گناه هست دیگه چون هر چقدر هواگردها پیشرفته تر میشن دستگاه های ارتباط با خلبان ساده تر و راحتتر طراحی میشن و رابط کاربری بهتری دارن حالا همین هواگرد با این مشخصات که نصف کارها رو کامپیوتر انجام میده این خلبان محترم فارغ از ملیت و نژاد و..... کوبیده به جنگنده فرانسوی اصلا دعوا هم نداره مشخص هست آی کیوش باید در حد ۶۰ و ۷۰ باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب وطنم این مانور قرار بود مشتی به دهن مانور اونها باشه حالا که اونها به موضع انفعال رفتن چه لزومی در نمایش سلاحی جدید و یا مانوری با هزینه هست چند وقت دیگه چند تا قایق نشون میدن و چند تا راکت و تمام مگر اینکه فکر خریت باز به کله این انگل و سگ سون ها بی افته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان همچنین تفاسیری ارائه میدن که انگار جعبه سیاه هواپیما مغز مبارکشونه.
این اتفاق برای همه ممکنه پیش بیاد.تازه ما که از چند و چون و حتی صحت این ادعا چندان با خبر نیستیم. یادمون باشه در کشور خودمون هم مراجع مربوطه اکثرا اشتباه خلبان رو باعث سقوطها میدونن.
کلا متاسفم برای این قوم که دارن به قهقرا میرن و باید عده ای ادم نرمال و معمولی هم به آتیش اینا بسوزن.
لعنت به کسایی که باعث این فرگشت رو به عقب در جامعه ایران شدن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان همچنین تفاسیری ارائه میدن که انگار جعبه سیاه هواپیما مغز مبارکشونه.[/quote]
جعبه سیاه ما حرف های خود اونهاست و ماوقع ماجرا.
[quote]این اتفاق برای [color=red]همه ممکنه پیش بیاد[/color].تازه ما که از چند و چون و حتی صحت این ادعا چندان با خبر نیستیم. [color=red]یادمون باشه در کشور خودمون هم مراجع مربوطه اکثرا اشتباه خلبان رو باعث سقوطها میدونن.[/color][/quote]
در مورد اول میشه چند نمونه در کل دنیا عرض کنین ایران پیش کش که خلبان محترم در هوای به این گل و گشادی به جای پیچش به چپ به راست بپیچه و بعد به جال یک تکان دیگه به اهرم ایجکت کنه.
در مورد دوم هم باز میشه مثال بیارین در حلی که بیشتر این نوع اتفاقات در کشور ما مربوط به مشکلات هواگرد بوده نه خلبان.
در ضمن من یک نمونه از تبحر و ایمان و شجاعت خلبانان ایرانی رو نوشتم که اگر از اول می خوندین فرق خلبان ایرانی و غیر ایرانی رو می فهمیدید و انواع بسیار زیادتر که جای اون اینجا نیست ولی شاید آرام آرام اونها رو در بخش خاطرات خلبانان ایران آوردم.
[quote]کلا متاسفم برای این [color=red]قوم[/color] که دارن به قهقرا میرن و باید عده ای ادم نرمال و معمولی هم به آتیش اینا بسوزن.[/quote]
کدوم قوم؟؟؟؟؟
[quote]لعنت به کسایی که باعث این فرگشت رو به عقب در جامعه ایران شدن[/quote]
میشه بفرمائین اون نقطه که ایرانی ها دارن بهش فرگشت می کنن کجاست و کلا ما الان کجا هستیم که داریم فرگشت به اون می کنیم.کلا ما چی بودیم و حالا داریم کجا میریم؟؟؟؟؟

اگر نظری دارید بدون اسپم دادن مطرح کنید و بحث کنید کلی گویی و در لفافه صحبت کردن روش درستی نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست گرامی تمام نوشته های من روشن بود و نیازی نمیبینم بیشتر توضیح بدم چون کسانی که از نعمت هوشیاری و سلامت عقل بهره مند باشند می توانند به راحتی منظور بنده را متوجه شوند.
درباره نمونه در ایران هم باید بگویم اگر بگردید حتما میتوانید حادثه برخورد سوخو با هواپیمای توپولف را در شهر تهران پیدا کنید ما در آن زمان با اینکه سنی نداشتیم اما چون در آذری زندگی میکردیم تا حدودی یادمان است.پس بهتر است حرف خویش را پس بگیرید و بدون تحقیقات و مطالعه حرف نزنید که آبروی خودتان می رود.
و اما اینکه شما میگویید چرا خلبان به جای پیچیدن به چپ و راست اهرم ایجکت را کشیده است والله من نمیدانم شاید شما جایی در کابین خلبان بوده اید یا شاید جایی روی اهرم ایجکت که واقعه را به این خوبی میدانید.هرچه باشد شما به اندازه یک ناخن آن خلبانها از پرواز چیزی نمیدانید.پس بهتر است افاضه فضل نفرمایید چون کوزه هرچه کم آبتر باشد بیشتر قلپ قلپ میکند.
:mrgreen:

[color=red]
مراقب عباراتی که به کار میبرید باشید و
از توهین به طرف مقابل پرهیز کنید.

در صورت تکرار اخراج میشید.
rezat1980[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوست گرامی تمام نوشته های من روشن بود و نیازی نمیبینم بیشتر توضیح بدم چون کسانی که از نعمت هوشیاری و سلامت عقل بهره مند باشند می توانند به راحتی منظور بنده را متوجه شوند. [/quote]
فرض کنین من هم هوشیاریم مشکل داره و هم سلامت عقلی ندارم و منظور شما رو هم نفهمیدم .حالا لطفا روشنتر صحبت بفرمائید.
در ضمن قرار نیست توی این سایت ما معما طرح کنیم قصد بحث فنی هست اگر بحثی دارید بفرمائید در غیر اینصورت معما رو ببرید توی سایت های سرگرمی و .....
[quote]درباره نمونه در ایران هم باید بگویم اگر بگردید حتما میتوانید حادثه برخورد سوخو با هواپیمای توپولف را در شهر تهران پیدا کنید ما در آن زمان با اینکه سنی نداشتیم اما چون در آذری زندگی میکردیم تا حدودی یادمان است.پس بهتر است حرف خویش را پس بگیرید و بدون تحقیقات و مطالعه حرف نزنید که آبروی خودتان می رود.
[/quote]
منتظر منبع حرفهای شما هستم حداقل شما که تحقیق و مطالعه داشتین زحمت روشن کردن ما رو بکشین.
بالا که گفتین کسانی می فهمن که سلامت عقلی و هوشی داشته باشن حالا هم میگین بریم تحقیق و مطالعه برام سوال شد قصد و هدف ما از بودن در این سایت چی هست؟؟؟؟
در مورد تحقیق مطالعه و آبروریزی هم درست می فرمائید منتهی اول باید این اشتباه اثبات بشه تا بعد آبروریزی پیش بیاد پس فعلا اون رو ثابت کنین.
[quote]و اما اینکه شما میگویید چرا خلبان به جای پیچیدن به چپ و راست اهرم ایجکت را کشیده است والله من نمیدانم شاید شما جایی در کابین خلبان بوده اید یا شاید جایی روی اهرم ایجکت که واقعه را به این خوبی میدانید.هرچه باشد شما به اندازه یک ناخن آن خلبانها از پرواز چیزی نمیدانید.پ[color=red]س بهتر است افاضه فضل نفرمایید چون کوزه هرچه کم آبتر باشد بیشتر قلپ قلپ میکند.[/color] [/quote]
اگر خوب دقت می کردید این صحبت های یکی از نظامیان ارشد فرانسوی بود و بقیه هم خود گفته های عربستانی ها در مورد اتفاق و اگر نمیشه بر مبنای این حرف زد پس شما بفرمائید تا در سایت رو تخته کنیم چون اصولا چیزی برای استناد نمی مونه (چقدر شبیه استدلال ابو حنیفه استدلال می کنید).
اگر قرار باشه برای نظر دادن در هر موردی اونجا باشیم و .... فکر می کنم باید به مقام خدایی برسیم تا بتونیم چیزی بگیم یعنی علیم و حکیم مطلق.
اندازه ناخن چقدر هست؟؟؟؟؟

در مورد توهین آخر هم پست های من در این سایت نشندهنده قلپ قلپ بنده هست و این نوشته های شما در این پست هم که وافر از عمق فنی و نخصصی هست معلوم و مبرهن در کل من این رو به مدیران ارجاع میدم تا برخورد لازم با شما بشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان خواهش می کنم دست از این عادت بد جدل و مشاجره بردارید اگر بحث فنی وجود داره لطفا روشن و مستدل با هم دیالوگ کنید، همچنین تاکید می کنم بر نوشتار مدیر ارجمند جناب ALI و خواهش می کنم از بکارگیری الفاظی که بوی توهین نژادی میده خودداری بفرمایید. اجازه بدید این تاپیک هم مثال بسیاری از تاپیک های دیگه یک مکالمه فنی و آموزنده و جذاب باشه و باقی بمونه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اقا کلا توی این انجمن نمیدونم چرا همیشه این مسائل اینجوری شروع میشه؟ یکی میاد میگه این عربهای....! بعد یکی میاد میگه چرا به قومیت عرب توهین کردی؟(که راست میگه)...
فکر کنم باید یه قانون جدید در مورد اینجور بحثها بزارن بزرگان سایت....
مثلا: کلا بحث در مورد قومیتها مگر در تاپیکهای خاص با نظارت خاص ممنوع باشه! چطوره؟
یا : توهین به هر قومیتی باعث اخراج از تاپیک بدون اخطار و در صورت چند بار تکرار اخراج از سایت!
چرا یه همچین چیزی نمیزارید؟ یا اگر هست چرا اجرا نمیشه؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اقا کلا توی این انجمن نمیدونم چرا همیشه این مسائل اینجوری شروع میشه؟ یکی میاد میگه این عربهای....! بعد یکی میاد میگه چرا به قومیت عرب توهین کردی؟(که راست میگه)...
:mrgreen:[/quote]
برادر جان این موضوع فقط به این سایت محدود نمیشه. بلکه این رفتارهای نژادپرستانه و توهین آمیز نسبت به اقوام عرب در 99 درصد فروم ها دیده میشه. فرق میلیتاری با انجمن های دیگر در این است که در قوانین سایت به صراحت این موضوع قید شده است و ابراز آن ممنوع است.
[quote]
[b]
[color=red]
3- هرگونه توهين به قوميت‌ها ( عرب، ترك، فارس، كرد، لر، بلوچ، بختياري و ... ) ، مليت‌ها ( چه عربها و چه سايرين ) ، اديان ( مسيحيت، يهوديت و البته دين مبين اسلام) ، اعتقادات اعضاي سايت؛ بخصوص اعتقادات مذهبي و باورهاي ديني ، مسئولين مملكتي و البته مهمتر از همه اعضاي سايت و نظراتشون ، موجب قفل شدن تاپيك و يا پاك شدن پست دوستان ( و در صورت تكرار ، اخراج از تاپيك و درصورت عدم رعايت و توجه به قوانين بصورت مکرر ، اخراج از سايت) خواهد شد. [/color][/b][/quote]
در وهله اول کاربران هستند که می بایست به این قوانین احترام گذارند. که در صورت عدم رعایت مشمول تبعات مدیریتی خواهند شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسمه تعالي

راستش من هم با نظر دوستمون كه گفته بود شتر هم زياد اين وهابي هاست كاملا موافقم . اون موقع كه ايران نيروي هوايي ايجاد كرد كشورهايي به نام امارات.عربستان.كويت.بحرين.قطرررررررر.اصلا وجود خارجي نداشتن.
والسلام

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان به نظرتون نیروی هوایی سوریه در مقابل اسراییل میتونه کاری بکنه؟ :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]دوستان به نظرتون نیروی هوایی سوریه در مقابل اسراییل میتونه کاری بکنه؟ :mrgreen:[/quote]

اگر خلبانهاش ایرانی باشند حتما ! :evil:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من اگه yak-141 میخرید بهتر بود - چون عمود پروازه و استراتژیکه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من اگه yak-141 میخرید بهتر بود - چون عمود پروازه و استراتژیکه[/quote]

هواپیمای عمود پرواز YAK-141 هیچ وقت به تولید انبوه نرسید و تنها 4 نمونه ازش تولید شد و در آگوست 1991 پروژه توسط روسها کنسل شد . البته در همون سال شرکت یاکولف با شرکت لاکهید مارتین (که در اون زمان داشت روی طرح X-35 کار میکرد) قراردادی محرمانه برای سرمایه گذاری مشترک جهت احیای YAK-141 امضا کرد که معلوم نیست به چه نتیجه ای رسید ، اما این نکته ازش واضحه که آمریکاییها نقاط ضعف و قوت Yak-141 رو میدونند .

البته سوریه هواپیماهای پیشرفته ی Yak-130 رو برای اهداف آموزشی خریداری کرده . اما Yak-130 دارای قابلیت درگیری محدود و شناسایی هم هست (ظرفیت حمل مهماتش 3000 کیلوگرم هست)

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Yak130MAKS.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]به نظر من اگه yak-141 میخرید بهتر بود - چون عمود پروازه و استراتژیکه[/quote]

هواپیمای عمود پرواز YAK-141 هیچ وقت به تولید انبوه نرسید و تنها 4 نمونه ازش تولید شد و در آگوست 1991 پروژه توسط روسها کنسل شد . البته در همون سال شرکت یاکولف با شرکت لاکهید مارتین (که در اون زمان داشت روی طرح X-35 کار میکرد) قراردادی محرمانه برای سرمایه گذاری مشترک جهت احیای YAK-141 امضا کرد که معلوم نیست به چه نتیجه ای رسید ، اما این نکته ازش واضحه که آمریکاییها نقاط ضعف و قوت Yak-141 رو میدونند .

البته سوریه هواپیماهای پیشرفته ی Yak-130 رو برای اهداف آموزشی خریداری کرده . اما Yak-130 دارای قابلیت درگیری محدود و شناسایی هم هست (ظرفیت حمل مهماتش 3000 کیلوگرم هست)

[img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/Yak130MAKS.jpg[/img][/quote]
ممنون
در سال 1995 با دستور یلتسین رئیس جمهور وقت روسیه اجازه صادرات این هواپیما با برداشتن یکسری از دستگاههای اصلی صادر شد و البته در دستور ذکر گردید که فقط باید به کشورهای آسیایی و امریکای لاتین فروخته شود
از آن به بعد طرح به تولید نرسید اما طرح و تکنولوژی آن موجود است و می شد با سرمایه گذاری آن را دوباره راه انداخت

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط MR9
      با سلام
      آزمایش سامانه دریاپایه "lora"

طبق اخبار منتشر شده ، صنایع هوا- فضای رژیم عبری (IAI) موفق شده تا آزمایشات سامانه تسلیحات توپخانه ای برد بلند ( Long-Range Artillery weapon system) خود را با موفقیت به اتمام رساند که این تستها ، عمدتاً بعنوان  بخشی از برنامه  تبلیغاتی و همچنین گسترش رزمی  که در نهایت منجر به خرید آن توسط IDF خواهد شد ، در نظر گرفته شده است . در این آزمایش ، یک تیر موشک از روی عرشه یک شناور غیر نظامی ، بسوی یک هدف در عمق دریا شلیک گردید . سامانه تسلیحاتی LORA ، در رده  راکتهای توپخانه ای تاکتیکی  برد بلند قرار دارد  که توسط بخش MALAM از صنایع IAI توسعه پیدا نموده  است .

براساس اطلاعات موجود این سامانه برای انهدام اهداف در بردی فراتر از 400 کیلومتر و با دقتی در حدود 10 متر طراحی و از یک سکوی دریاپایه به مورد آزمایش قرار گرفت . به گفته تحلیلگران دفاعی ، گونه آزمایشی این سامانه راکتی به این دلیل از روی یک شناور غیر نظامی به سوی هدف شلیک گردید تا کارشناسان فنی قادر باشند تا کاراکترهای این سلاح را بطور کامل بررسی و تجزیه و تحلیل کنند . این سامانه رزمی ، از یک تریلر بعنوان پست فرماندهی و یک لانچر زمینی تشکیل شده و می تواند اهداف مورد نظر را در برد مشخص شده ، با دقت مورد اصابت قرار دهد  . در این تست رزمی ، سامانه های اصلی و جانبی و هم راکت شلیک شده ، با موفقیت عمل نموده و رضایت ناظران را برآورده کردند .

بواز لِوی ، معاون اجرایی IAI و مدیر سیستم های تسلیحات راکتی این شرکت در این زمینه معتقد است :
      " این تست ، یکی از پیچیده ترین آزمایشات IAI در یک دهه گذشته بشمار می رود ، چرا که این رویداد ، یک طرح تمام عیار عملیاتی شامل ارزیابی نحوه مانور سامانه ، نحوه عملکرد در مرحله نهایی (ترمینال ) و همچنین دقت در انهدام هدف ، می گردید . وی تاکید نمود که  این سامانه به بلوغ خود نزدیک شده و یک ترکیب بسیار پیشرفته را برای کاربران احتمالی آن به ارمغان خواهد آورد .
      پی نوشت :
      علی الظاهر ، جمهوری اسلامی ایران ، تنها کشوری نیست که روی سامانه های موشکی تاکتیکی با دقت بالا مشغول کار هست !!!!
      صرفاً برای میلیتاری / مترجم  MR9

• توسط Ahmad6644
      اندونزی به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی سوخو است

مقامات اندونزی روز گذشته اعلام کردند که به دنبال خرید 6 فروند جنگنده‌ی روسی سوخوی SU-30 هستند. این قرارداد که در کنار نمایشگاه هوایی روسیه (MAKS-2007) و در روز اول آن منعقد شده است ارزشی در حدود 330 تا 350 میلیون دلار در برخواهد داشت. این جنگنده‌ها که تکنولوژی آنها به اواسط دهه‌ی 90 بازمی‌گردد، به صورت تدریجی و از سال آینده تحویل داده خواهند شد.

منبع : AVIA.IR
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.