امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

در سازمان ملل را بايد گل گرفت
چطور زماني كه عراق خرمشهر ما را اشغال كرد سازمان ملل هيچ غلطي نكرد؟
ولي تا رفت كويتشان را اشغال كرد دنيا را بسيج كرد ؟
سازمان ملل و قوانين كوفت و زهرماري فقط براي خودشون فايده داره..براي ماها هيچ!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله فی الاول و لاخر

[quote]

دوست عزیز شرمنده من پست شما رو تازه دیدم! ولی می دونی افرادی که ریاست فهرست العراقیه رو بر عهده دارند چه نظری دارند؟ یکی از این افراد یک روحانی است که 16 سال در قم درس خونده! ولی الان به یکی از دشمنان خونی ما مبدل شده! این فرد می گه در صورتی که من نخست وزیر بشم از منافقین حمایت خواهم کرد تا اوضاع ایران رو برهم بزنند! [/quote]

مطمئنی؟ موثقه این که نوشتی؟!

[quote]
درضمن صحبت جهاد نیست! صحبت دفاع از منافع کشور است دوست عزیز!!!!!!!!!![/quote]

منافع کشور داخل جهاده و اتفاقا بحث با کلونل درباره جهاد بود. به اولین پست کلنل در جواب من دقت کن!!!

[quote]
شما می دونید وقتی منافین وارد کشور شدند چه بلایی به سر مردم اوردند؟ طرف فقط بخاطر اینکه مسجد می رفت کشته شد...!
[/quote]
خوب طبیعیه: از شر که جز شر صادر نمی شه که ، آره جونم می دانم که تا چه اندازه بد بختند!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بله رضا جان کاملا موثقه!

والله برادر تا اونجایی که من تعریف جهاد رو می دونم مبارزه علیه ظلم و ستمه! اینها بسیاری از فرزندان ایران رو که هدفی جزء خدمت به کشور نداشتند رو به شهادت رسوندن! ما هم باید مقابله به مثل می کردیم! درضمن اینها الکی اسم خدا و پیغمبر رو یدک می کشند! اینها کمونیست عوضی کافر هستند! در اسلام هم کافر در صورت به راه راست هدایت نشدن حکمش اعدامه؟ البته بنده زیاد کاری به بحث فقهی اش ندارم چون تخصصی در این مورد ندارم ولی بخوبی می دونم که اگر قرار باشه ما با عزیزم و جانم با دشمنانمون برخورد کنیم که تا الان چیزی از ایران باقی نمانده بود! الان شما یک نگاهی به دنیای اطرافتون بندازید می بینید هیچ کشوری به اندازه ما با دشمناش تا نکرده! در حالی که هموطنان سنی ما دارند براحتی در ایران زندگی می کنند در آذربایجان که اکثریت شیعه وجود داره مساجد شیعیان رو خراب می کنند! و در عربستان هم که شیعیان رو کافر می دونند! حالا بحث این نیست ولی منظور بنده اینه تا کی ما باید در مقابل کسانی که سعی در نابودی کشور دارند مهر و محبت نشون بدیم؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله فی الاول و لاخر

بابا خسته ام کردید چرا کسی حرف من رو نمی فهمه

من کی گفتم نکشید، اعدامشون نکنید. هان؟؟؟؟

از شر جز شر نمی اید از خیر هم جز خیر!!! بابا من می گم کشتن شر عین خیره
وقتی کشتن شرور عین کشتن شر باشه، خود خود خیره ، بحث سر فسفری و شیمیایی و
کالیبر بزرگ و تکه تکه کردن و سوزوندنه که از خیر بر نمی اید. نه خود کشتن و اعدام کردن و ضربه زدن!!! بفهمید این را که اسلام اگر میکشه وحشی بازی در نمی اره

اسلام اگه برده داری می کنه از برده ها سلمان و بلال و شهید کربلا می سازه

علی ع سردار اسلام اگر عمرو رو پی می کنه سر قضیه پی کردن اسبه!!!
سر کشتن پی کردنه!!! اگه سرش رو می بره ، سر کشتن سر بریدنه! قصاص سرهایی
که عمرو بریده، نه سر خوی وحشی، نه سر جو زدگی، اسلام لطیف می کشه
لطیف می بخشه، لطیف برده داری می کنه، لطیف ...
لطیف کشتن افسانه و جوک نیست، اصالت با لطافته، اسلام خشونت رو می کشه
لطیف می مونه، جان من خوب بخونید، اسلام را متوجه بشید!!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو وصيت نامه ي امام علي ع به حسن و حسين

در مورد چگونگي قصاص ابن ملجم ميفرمايند كه اگر خواستيد قصاص كنيد فقط يك ضربه بزنيد

و حديثي از پيامبر نقل ميكنه كه ميفرمايند : از پي كردن و تكه تكه كردن بپرهيزيد هرچند سگ ديوانه باشد

دشمن هميشه براي ما منفور بوده و بايد براي نابودي دشمنان تمام تلاش ممكنه رو انجام داد اما اسلام براي اين كار چارچوب خودش رو داره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تمام سخنان دوستان متین و بنده همشو قبول دارم ولی اگر دست من اون سالهایی که اشرف عملیاتی بود با بمب تاکتیکال اتمی می زدم وسطش تا ایینه عبرت شود برای تمام جهانیان و مخصوصا قشر جدایی طلب !!! واقعا در بعضی موارد باید با قصاوت و خشم دشمن رو کشت !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزيز rezare77
وقتي با افرادي مثل گروهك منافقين يا دار و دسته ريگي طرف باشيم كه خيانت و خباثت رو به حد اعلا رسوندن و خون هموطن هاي بيگناهمون به راحتي به دست اونا ريخته شده ديگه دنبال اين توجيهات نبايد رفت .
در مقابل اين گروهها بايد از حداكثر توان و خشونت استفاده كرد تا عبرت سايرين بشه
اگر من باشم به هر قيمتي و استفاده از هر جنگ افزاري يك نفرشون رو زنده نمي زارم
قطعا اين كارو به نحوي انجام ميدم كه خيلي راحت راهي جهنم نشن و بهشون خوش نگذره دوست دارم بخشي از جهنم رو همين دنيا براشون مجسم كنم icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببین دوست خوبم من هم می دونم و به این اعتقاد دارم که باید در راه رضای خدا و برای خدا کشت ! ولی باید زهر چشم از دشمن گرفت ! اگر قرار باشه واسه هر منافق و جدایی طلب و کفاری که هلاک می شن غم باد نامه اجرا کنیم و بشیننیم تحلیل کنیم که ایا با حرکت مولا علی در روز حرب جور بوده یا نه که نمیشه ! شرایط فرق کرده ! ما نزنیم اونها می زنن !!! دشمن رو دست کم گرفتین همه برادران ! پیش دستی باید کرد در صحنه ی جنگ وگرنه دشمن تا دندان مسلح می تونه ضربات مهلکی وارد کنه . . . !!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
در هر زمان و مكاني كه ايجاب بكنه توپ و موشك كه كمترين زحمته ، براي حضرات اعلام و محترمين مزدور منافق ( احترام گذاشتم يه وقت رافت فراموش نشه) بايد سنگ تموم گذاشت.

[quote]کشتن در راه خدا آفت نیست، احتمال آفت زدنش هست!
[/quote]

100 تا تك تومن صدقه بده رفع افات ميكنه.
[quote]بسم الله فی الاول ولاخر[/quote]
[quote]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم[/quote]
شما به مستحبات خيلي دقت دارين ولي ظاهرا واجبات رو رها كردين. فتواي حضرت امام (رض) بود كه جنگ و جهاد رو واجب اعلام كردن.

يه چيزي دوستانه خدمتت عرض كنم كه سن من از اكثر دوستان بالاتره و بخاطر مسائلي ادمهاي زيادي رو ديدم و ميبينم . جسارت نباشه ها ولي ادمهايي رو ديدم كه اين اعوذ باالله و سلام في اول و.... از دهنشون نمي افتاد ولي دقت كه ميكردي ميديدي كه عين دشمني با اسلام و مذهب بودن. نمونش اون ملعون بها الله بود كه تحصيلات حوزوي داشت و دست اخر به ادعاي نبوت و الويت افتاد....!!!
گفتم بگم يه وقت از اون طرف بوم نيوفتين پائين !
اگر جسارتي شد حتما حلال بفرمائيد.
صدق الله علي العظيم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله فی الاول ولاخر
[quote]در هر زمان و مكاني كه ايجاب بكنه توپ و موشك كه كمترين زحمته ، براي حضرات اعلام و محترمين مزدور منافق ( احترام گذاشتم يه وقت رافت فراموش نشه) بايد سنگ تموم گذاشت.

[quote]کشتن در راه خدا آفت نیست، احتمال آفت زدنش هست!
[/quote]

100 تا تك تومن صدقه بده رفع افات ميكنه.
[quote]بسم الله فی الاول ولاخر[/quote]
[quote]اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم[/quote]
شما به مستحبات خيلي دقت دارين ولي ظاهرا واجبات رو رها كردين. فتواي حضرت امام (رض) بود كه جنگ و جهاد رو واجب اعلام كردن.

يه چيزي دوستانه خدمتت عرض كنم كه سن من از اكثر دوستان بالاتره و بخاطر مسائلي ادمهاي زيادي رو ديدم و ميبينم . جسارت نباشه ها ولي ادمهايي رو ديدم كه اين اعوذ باالله و سلام في اول و.... از دهنشون نمي افتاد ولي دقت كه ميكردي ميديدي كه عين دشمني با اسلام و مذهب بودن. نمونش اون ملعون بها الله بود كه تحصيلات حوزوي داشت و دست اخر به ادعاي نبوت و الويت افتاد....!!!
گفتم بگم يه وقت از اون طرف بوم نيوفتين پائين !
اگر جسارتي شد حتما حلال بفرمائيد.
صدق الله علي العظيم[/quote]

تند رفتی برادر!!!
هیچکی اصلا نوشته های منو دقیق نخونده! منو رنجوندید!!!
هر چیزی طبیعتی داره! طبیعیه مین زد نفر بد جور بکشه! طبیعت مومن اما نه!!!
کشتن طبیعتا خشنه، مرگ هم همینطور، اصلا کار کردن هم همینطور،خشنه!!!

خود دنیا هم جای خشنیه!!!اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم
"لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِي كَبَدٍ ﴿۴﴾ براستى كه انسان را در رنج آفريده‏ايم (۴) سوره بلد

سلاح خشنه درست!!! چاره نداریم به روز بجنگیم، درست!!! خودتون خشن نباشین! شما از سلاحتون! از دشمنتون! از دنیای خشن! تاثیر نپذیرید
سلاح و کشتن و جهاد در دست شماست نه شما در دست اینها!!!
[quote]بسم الله فی الاول ولاخر

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم

[size=18]" يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ جَاهِدِ الْكُفَّارَ وَالْمُنَافِقِينَ وَاغْلُظْ عَلَيْهِمْ وَمَأْوَاهُمْ جَهَنَّمُ وَبِئْسَ الْمَصِيرُ ﴿۹﴾

"اى پيامبر با كافران و منافقان جهاد كن و بر آنان سخت گير [كه] جاى ايشان در جهنم خواهد بود و چه بد سرانجامى است (۹)
[/size]
سوره تحریم ایه 9 سوره توبه ایه 73
[size=12]
اما همین دستور صریح خدا بقول امروزی ها برای خودش آیین نامه داره
یا توجه نمی کنی برادر! یا گذاشتی من رو سر کار، لطف کن پست های من رو دقیق تر بخون[/size][/quote]

من از کلام خدا نوشتم شما فتوای امام رض رو میگی؟
شما خوب دقیق شو در کلمه "واغلظ" امر می فرماید، خدا به رحمت للعالمین که غلیظ باش
ولی اما داره،علیهم،اما و اگرشه، با اونها غلیظ باش نه خودت غلیظ باش!!!

منو مادرم عشق جهاد بار آورده،اما امثال مختار از نظر من یه عده دیوانه اند(... مقدس)
شما هر وقت بطور مثال فرق امام خمینی رض رو با خلخالی
و فرق مالک اشتر و مسلم بن عقیل رو با مختار فهمیدی حرف منو هم میفهمی

آخر این که شما می نویسی مستحب رو به جای واجب گرفتم!!!؟؟
برادر اینجور برخورد کردن رو بی مسئولیت بودن می گویند! ببخشید البته!!! اگر قرار به اینجور برخورد کردن باشه!
می شه گفت : خیلی ها که بزنم بزنم دارند مرد حرفند تا عمل، اما زشته این رو گفتن! بی مسئولیتیه!!!
یا حق

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تند رفتی برادر!!!
هر چیزی طبیعتی داره! طبیعیه مین زد نفر بد جور بکشه! طبیعت مومن اما نه!!!
کشتن طبیعتا خشنه، مرگ هم همینطور، اصلا کار کردن هم همینطور،خشنه!!!

خود دنیا هم جای خشنیه!!!اعوذ بالله من الشیطان الرجیم بسم الله الرحمن الرحیم
"لَقَدْ خَلَقْنَا الْإِنسَانَ فِي كَبَدٍ ﴿۴﴾ براستى كه انسان را در رنج آفريده‏ايم (۴) سوره بلد

سلاح خشنه درست!!! چاره نداریم به روز بجنگیم، درست!!! خودتون خشن نباشین! شما از سلاحتون! از دشمنتون! از دنیای خشن! تاثیر نپذیرید
سلاح و کشتن و جهاد در دست شماست نه شما در دست اینها!!! [/quote]

خدمت شما عارضم كه شما ملتفت عرايض بنده نشديد.
تو تاپيكي كه صحبت از حمله به منافقين هست شما با استدلال به ايات خداوندي ميخواين اين معلونين رو مورد طهارت قرار بدين. شما چرا تفسير به راي ميكنين؟ چرا ايات خداوندي رو براي نفي كشتنشون الوده ميكنين ؟
نميدونم چند سالته ولي سالهاي ابتدائي انقلاب رو شما يادت نمياد. تو مناسبتهاي خاص افراد مشهوري كه به دست اين كثافتها به شهادت رسيدن يادي ميشه. اما از چندين هزار ادميكه كه نه پستي داشتن نه مقامي كسي يادي نميكنه.
نميدونم چرا با اصرار و تاكيد بر ايات خداوندي سعي ميكنين كشتن اين انگلها رو غير موجه جلوه بدين ؟ اينها همون اشغالهايي هستن كه در عمليات فروغ جاويدان به زن و بچه چند شهر مرزي رحم نكردن. اينها همون ارازلي هستن كه تو شهرهاي مرزي افرادي رو صرفا به جرم داشتن ريش زنده زنده اتيش زدن .

شما چه دمخوري با اين گروه دارين كه باز هم دفاع ميكنين؟ شما بفرمائين زندگي مولاي متقيان (ع) رو مطالعه كنين كه خودش قران ناطق بود و به جنگ منافقين روز كه يكيش همسر پيامبر (ص) رفت.
اين گروه مزدور و انگل صفت مورد غضب تمام ايرانيها با هر جناح و مذهب و فرهنگي كه باشن هستن. شما برداشتي چند پست زدي كه چي ؟ كشتن انگل اشكال داره.

فردا شما تشريف بيار بنده يه درگوشي به شما بزنم ببينم اونطرف صورتت رو مياري كه يكي ديگه بزن يا فورا جبهه ميگرين ؟؟؟
شما تو هر پست برميداري 10 بسم الله و اعوذ بالله مينويسي و بعد هم دفاع از ملعونين جنايتكار خائن ميكني. تصور ميكنين فرمايشات شما رو به پاي مسلماني ميذارن ؟ خير....!

[quote]من از کلام خدا نوشتم شما فتوای امام رض رو میگی؟

منو مادرم عشق جهاد بار آورده،اما امثال مختار از نظر من یه عده دیوانه اند(... مقدس)

برادر اینجور برخورد کردن رو بی مسئولیت بودن می گویند! ببخشید البته!!! اگر قرار به اینجور برخورد کردن باشه!
می شه گفت : خیلی ها که بزنم بزنم دارند مرد حرفند تا عمل، اما زشته این رو گفتن! بی مسئولیتیه!!!
یا حق[/quote]

اخه جالبي قضيه اين هست كه كلام خدا رو (در حد همون ايه) تفسير ميكنين. براي من كلام امام (رض) حكم فتوا و عمل رو داره.

[quote]می شه گفت : خیلی ها که بزنم بزنم دارند مرد حرفند تا عمل، اما زشته این رو گفتن! بی مسئولیتیه!!![/quote]

بنده تو عمليات مرصاد بودم.شما كجا بودي ؟؟؟
بنده با اين معلونين جنگيدم .شما كجا بودي؟ من ديدم چه جنايتها كردن.....
فكر نميكنين مصداق جمله خودتون ، شخص خود شما باشين؟

[color=red]واعدو لهم مستعطم من قوه [/color] دقيقا مصداقش امادگي با همين افراد جنايتكار خائن هست.
بذار يه چيزي رو برات روشن كنم. نعوذ بالله اگر فردا شما وحي خداوندي بيارين كه اين گروه ادمهاي مخلصي هستن ، تو كشتنشون بنده هيچ درنگي ندارم. صرفا بخاطر خيانتهاي وسيع اين جماعت.
اين بحث جمع ميشه و به هيچ وجه صلاح نيست كه دست در ايات خداوندي ببرين. كاريكه مجاهدين خلق در سالهاي اول انقلاب به اسم جهاد فرهنگي انجام ميدادن.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله فی الاول ولاخر

[size=18]برادران سلام !!!
قصد ندارم با پست زدن متوالی،شما رو اذیت کنم، عقده پست و تاپیک هم نیستم
اما شما رو به خدا هر کی از پستهای من این چیزی که برادر آرمانی برداشت کرده، ثابت کرد!!!
لااقل جمله ای که همچین باری داشته باشه! من بهش جایزه می دهم، که مستحق چنین لطفی از طرف برادر ...
شما که اهلی دیگه چرا؟ ایا اصلا پستها رو خوندی؟!! چند دفعه من از دوستان خواهش کردم،دقت کنند در مطالب،کردید؟!!
چند دفعه من برائت جستم از منافقین؟!!چند دفعه نوشتم مطالبم ربط مستقیم به منافقین نداره؟!!اتفاقی توی این تاپیکه؟!!
اونوقت به من می گوید ملتفت عرایضتون نشدم؟!! هر کدوم از دوستان بدون این که بخوانند و بفهمند!!! پرخاش کردند.
مثل این که من خود رجویه ملعونم!!! اخر چرا اینقدر پرخاشجو ...؟؟؟[/size]
[quote]تند رفتی برادر!!!
[/quote]
[quote]

خدا لعنت کنه این منافقان هفترنگ و الوان رو که برادرامون توهم توطئه گرفتند. فکر می کنند همه موش می دوانند[/quote]

[size=18]خوب طبیعیه که این ها رو دقیق نشده باشی!!! "وقتی جاهد الکفار ..." به اون روشنی رو دقیق نمی شوید دیگه چه انتظاری...؟؟؟[/size]

[quote]
[color=red] شما با استدلال به ايات خداوندي ميخواين اين معلونين رو مورد طهارت قرار بدين. [/color] شما چرا تفسير به راي ميكنين؟ چرا ايات خداوندي رو براي نفي كشتنشون الوده ميكنين ؟
[color=red] شما چه دمخوري با اين گروه دارين كه باز هم دفاع ميكنين؟ . [/color]
شما تو هر پست برميداري 10 بسم الله و اعوذ بالله مينويسي و بعد هم دفاع از ملعونين جنايتكار خائن ميكني. تصور ميكنين فرمايشات شما رو به پاي مسلماني ميذارن ؟ خير [/quote]

[size=18]فقط حال می کنم این نسبت هایی که افاضه فرمودی برادر!!! سر پل صراط یه چند سالی معطلت کنه!!!
تا دریابی که به این راحتی ها نسبت ندهی!!! و بفهمی که کلام چه مسئولیتی داره!!! و بی دقتی چه بلایی سر آدم که نمی اوره!!!
در مورد بسم الله این عادت منه چه شفاهی چه کتبی!!! به پست های سالهای پیش توجه کن!!!
[/size]
[quote]خدمت شما عارضم كه شما ملتفت عرايض بنده نشديد.
تو تاپيكي كه صحبت از حمله به منافقين هست شما با استدلال به ايات خداوندي ميخواين اين معلونين رو مورد طهارت قرار بدين. شما چرا تفسير به راي ميكنين؟ چرا ايات خداوندي رو براي نفي كشتنشون الوده ميكنين ؟
نميدونم چند سالته ولي سالهاي ابتدائي انقلاب رو شما يادت نمياد. تو مناسبتهاي خاص افراد مشهوري كه به دست اين كثافتها به شهادت رسيدن يادي ميشه. اما از چندين هزار ادميكه كه نه پستي داشتن نه مقامي كسي يادي نميكنه.
نميدونم چرا با اصرار و تاكيد بر ايات خداوندي سعي ميكنين كشتن اين انگلها رو غير موجه جلوه بدين ؟ اينها همون اشغالهايي هستن كه در عمليات فروغ جاويدان به زن و بچه چند شهر مرزي رحم نكردن. اينها همون ارازلي هستن كه تو شهرهاي مرزي افرادي رو صرفا به جرم داشتن ريش زنده زنده اتيش زدن .

شما چه دمخوري با اين گروه دارين كه باز هم دفاع ميكنين؟ شما بفرمائين زندگي مولاي متقيان (ع) رو مطالعه كنين كه خودش قران ناطق بود و به جنگ منافقين روز كه يكيش همسر پيامبر (ص) رفت.
اين گروه مزدور و انگل صفت مورد غضب تمام ايرانيها با هر جناح و مذهب و فرهنگي كه باشن هستن. شما برداشتي چند پست زدي كه چي ؟ كشتن انگل اشكال داره.

فردا شما تشريف بيار بنده يه درگوشي به شما بزنم ببينم اونطرف صورتت رو مياري كه يكي ديگه بزن يا فورا جبهه ميگرين ؟؟؟
شما تو هر پست برميداري 10 بسم الله و اعوذ بالله مينويسي و بعد هم دفاع از ملعونين جنايتكار خائن ميكني. تصور ميكنين فرمايشات شما رو به پاي مسلماني ميذارن ؟ خير....!

[quote]من از کلام خدا نوشتم شما فتوای امام رض رو میگی؟

یا حق[/quote]

اخه جالبي قضيه اين هست كه كلام خدا رو (در حد همون ايه) تفسير ميكنين. براي من كلام امام (رض) حكم فتوا و عمل رو داره.

[quote]می شه گفت : خیلی ها که بزنم بزنم دارند مرد حرفند تا عمل، اما زشته این رو گفتن! بی مسئولیتیه!!![/quote]

بنده تو عمليات مرصاد بودم.شما كجا بودي ؟؟؟
بنده با اين معلونين جنگيدم .شما كجا بودي؟ من ديدم چه جنايتها كردن.....
فكر نميكنين مصداق جمله خودتون ، شخص خود شما باشين؟

[color=red]واعدو لهم مستعطم من قوه [/color] دقيقا مصداقش امادگي با همين افراد جنايتكار خائن هست.
بذار يه چيزي رو برات روشن كنم. نعوذ بالله اگر فردا شما وحي خداوندي بيارين كه اين گروه ادمهاي مخلصي هستن ، تو كشتنشون بنده هيچ درنگي ندارم. صرفا بخاطر خيانتهاي وسيع اين جماعت.
اين بحث جمع ميشه و به هيچ وجه صلاح نيست كه دست در ايات خداوندي ببرين. كاريكه مجاهدين خلق در سالهاي اول انقلاب به اسم جهاد فرهنگي انجام ميدادن.[/quote]

[size=18]از شما برادران و... عاجزانه می خواهم اگر شما نیز از مطالب من در این تاپیک برداشت برادر آرمانی را دارید!!!
خواهشا بنویسید!!! تا من فرصت اصلاح خود را داشته باشم!!! و اگر نه لطفا شهادت دهید، که سخت محتاجیم!!!
یا حق[/size]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين دوستمون رضا(rezare77) داره مى گه ما مجاز نيستيم از هر وسيله ى غير انسانى و عذاب آورى براى نابوديه دشمنمون استفاده كنيم. ولى اين حرف بين بچّه هاى سايت خيلى طرف دار نداره و كسى نمى خواد اين حرف رو قبول كنه(حداقل تا الآن كه اين طور بوده) و همه دوست دارند اونى كه بدترين بلاها رو سر ما آورد٬ ما هم همون كار(يا معادلش رو) رو باهاش بكنيم! جناب آرمانى هم گمونم دقيقاً تمام پست هاى آقا رضا رو نخوندند واسه همين چنين برداشتى كردند در حالى كه متقابلاً ايشون اون شخصى نيست كه كاربر rezare77 فكر مى كنه.
تا به اين جا نظاره گر اين بحث بودم امّا الآن ديگه صلاح ندونستم ساكت بشينم. هر دو طرف اين ماجرا دچار يه برداشت هاى اشتباه شدند امّا هيچ كدوم حرف غلطى نزدند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با هواپیما ما به عراق اعلام جنگ می دادیم اما راکت و موشک اینطور نیست.
پایگاههای زیادی در مرزهای غربی داشتن برای اینکه به ایران در کوتاهترین زمان دسترسی داشته باشن و عمده ترین اونها در خانقین و یکی هم در نزدیکی سلیمانیه عراق و در حدود دربندی خان اهداف نزدیک رو سپاه با گلوله توپ که ارزانتر هم تمام می شد زدن و اهداف دوری مثل اشرف رو که در نزدیکی بغداد بود با موشک بعد از این تلفات سنگینی که منافقین دادن تمام نیروهاشون رو به اشرف منتقل کردن که از مرزهای ایران دورتر بشن.
در اون عملیات هم یک ستون نظامی با همکاری سران سپاه و در راس اونها شهید کاظمی با حدود 200 تانک و نفربر نظامی و خودرو وارد عراق شدن و بعد از نفوذ حدود 150 کیلومتر رو طی و از ارومیه وارد خاک ایران شدن و در تمام مدت توپخانه سپاه در حال زدن پایگاههای این گروهک ها و پشتیبانی از این ستون زرهی بود و این ستون هم در حال پاکسازی چندین بار این گروهک ها درخواست توقف عملیات رو از قرارگاه تاکتیکی سپاه می کنن که ما تسلیم هستیم اما شهید کاظمی مخالفت می کنن و می گن اینا همش ریا کاری هست و تا پایان عملیات این روند ادامه پیدا می کنه طی این پاکسازی تلفات بسیار سنگینی به این گروهک های ضد انقلاب خورد و در واقع کمرشون تا شد و دیگه هیچ وقت راست نشد و در پی این عملیات دولت عراق متعهد شد که دیگه به این گروهها برای عملیات از درون خاکش بر علیه ایران جلوگیری کنه.
در این عملیات جالب اینه که حتی از این ستون به این بزرگی که داخل خاک غریبه می شه و بر می گرده حتی از دماغ کسی خون هم نمی اد.
عملیات با موفقیت تمام و تمام اهداف محقق و حتی یک چیزی اون ور محقق اتفاق افتاده بود.
ان الله مع المجاهدین فی سبیلهی.....

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• توسط mehdipersian
      مرداد گذشته، یک ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه برای ایران از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد و انتظار می‌رود سه ماهواره دیگر نیز در سال‌های آینده به فضا پرتاب شوند. همچنین شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد یک شرکت روسی در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی برای ایران است که در سال 2024 در مدار زمین ثابت قرار می‌گیرد.

ماهواره ی خیام:

مرداد 1394، ایران با دو شرکت روسی در مورد پرتاب ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه که توسط ایران اداره می شود، به توافق اولیه دست یافت. ماهواره ایرانی در 18 مرداد 1401 به وسیله ی شرکت روس کاسموس به فضا پرتاب شد. 

مشخصات فنی ماهواره:

مشخصات فنی ماهواره توسط روسیه و ایران اعلام نشده است ولی می توان از یک حق اختراع منتشر شده توسط شرکت NPK Barl در مرداد 1401 اطلاعات جدیدی بدست آورد. این طرح یک ماهواره سنجش از دور با وضوح بالا را توصیف می کند که دقیقاً شبیه خیام است. دارای یک گذرگاه شش ضلعی و چهار پنل خورشیدی است که با زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی ماهواره به سمت پایین امتداد دارند. 

محموله یک تلسکوپ کورش(Korsch) با پنج عنصر نوری است. تلسکوپ کورش یک تلسکوپ آناستیگمات سه آینه ای فشرده است که میدان دید وسیعی را ارائه می دهد. این تلسکوپ تصویربرداری را در یک کانال پانکروماتیک و چهار کانال چند طیفی (نزدیک مادون قرمز، قرمز، سبز و آبی) ارائه می دهد. سه پیکربندی ممکن برای تلسکوپ ارائه شده است که همگی با نسبت کانونی f/11.53 (نسبت کانونی تقسیم فاصله کانونی بر دیافراگم است)میباشند. مقادیر سه پیکربندی عبارتند از:

دهانه / فاصله کانونی
      0.535 متر6.17 متر
      0.75 متر8.65 متر
      1.1 متر12.68 متر

در اولین پیکربندی که در شکل زیر نشان داده شده است، وزن تلسکوپ 125 کیلوگرم و طول آن 1.8 متر است.

دو پیکربندی دیگر منجر به گذرگاه طولانی‌تر می‌شود، اما نیازی به تغییر در جعبه‌های الکترونیکی محموله و آرایه‌های پیکسل CCD ایجاد نمیکند. این تلسکوپ از یک آرایه کانونی کروی و نه مسطح برای کمک به جلوگیری از لکه دار شدن تصاویر استفاده می کند. یک آرایه اسکن الکترونیکی داده‌ها را در باند X با سرعت‌های 480 مگابیت تا 1.5 گیگابیت بر ثانیه به زمین ارسال می‌کند (نرخ بالاتری نسبت به گزارش NPK Barl در فوریه 2021 ).

سازنده محموله نوری مشخص نیست، اما برخلاف تخصص این شرکت در سیستم های زمینی می تواند خود NPK Barl باشد. طی نمایشگاهی در سال 2019، این شرکت تلسکوپ سنجش از دور را به نمایش گذاشت که انتظار می‌رفت ظرف دو سال آینده به فضا پرواز کند. گزارش شده است که وزن آن تنها 46 کیلوگرم است و همچنین کوچکتر از نمونه ثبت اختراع به نظر می رسد، اما تنها ماهواره میزبان ممکنی که در حال حاضر برای آن قابل شناسایی است، خیام است. احتمالاً تنها یک بخش از تلسکوپ به نمایش گذاشته شده است. 

در یکی از نقشه‌های همراه با حق ثبت اختراع(پتنت) ، ماهواره در بالای طبقه فرگات در داخل محفظه محموله موشک سایوز-2-1a قرار دارد (که نشان می‌دهد پرتاب اولیه به وسیله ی این ماهواره بر به جای سایوز-2-1b سنگین تر بود).

اگرچه پتنت‌ها به ندرت به پروژه‌هایی اشاره می‌کنند که به آن‌ها مربوط می‌شود، اما در اینجا ماهواره در واقع متعلق به پروژه 505 نشان داده شده است. همانطور که در نقاشی زیر مشاهده می‌شود، ماهواره‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که سه عدد از آنها در داخل دماغه قرار گیرند.

کاربرد خیام:

به طور رسمی، خیام تنها کاربردهای غیرنظامی در زمینه هایی مانند کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی و نظارت بر محیط زیست خواهد داشت. مدت کوتاهی پس از پرتاب، رئیس سازمان فضایی ایران مدعی شد خیام به دلیل اندازه کوچکش نمی تواند به عنوان یک ماهواره جاسوسی استفاده شود. با این حال، وضوح زمینی گزارش شده آن (0.73 متر) برای انجام کارهای شناسایی ارزشمند کافی است. 

مرکز کنترل ماموریت خیام:

به گزارش اخبار ایران، مرکز کنترل ماموریت خیام در مرکز فضایی ماهدشت که تقریباً در 60 کیلومتری غرب تهران و نرسیده به شهر کرج قرار دارد. این مرکز در اوایل دهه 1970 برای دریافت اطلاعات از ماهواره های سنجش از دور خارجی تأسیس شد که اولین آنها ماهواره های لندست ایالات متحده بود. همانطور که در تصاویر Google Earth مشاهده می شود، ساخت یک ساختمان جدید در این سایت حدود آوریل 2020 آغاز شد و اکنون کامل شده است. احتمالاً در گزارش تلویزیون ایران که پس از پرتاب خیام از مرکز کنترل مأموریت پخش شد، دو آنتن سهموی در شمال شرقی ساختمان جدید دیده می‌شود.

همکاری های روسی/ایرانی بعدی:

خیام پیش بینی می شود حداقل پنج سال فعالیت داشته باشد و قرار است در سال های آینده ماهواره های بیشتری نیز به آن ملحق شوند. پس از پرتاب، حسن سالاریه اعلام کرد که ایران سه ماهواره دیگر از همین نوع را سفارش داده است و افزود: اولین ماهواره در مجموع 40 میلیون دلار هزینه داشته است.

به نظر می رسد که همکاری فضایی بین روسیه و ایران اکنون فراتر از حوزه سنجش از دور است. در هفته‌های اخیر شواهدی به دست آمده است که روسیه در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی زمین‌ایستا برای ایران با نام اکواتور (به روسی به معنای «استوا») است. این نام برای اولین بار در سال 2020 در بیوگرافی مختصری از متخصص ISS Reshetnev، تولید کننده پیشرو روسیه در ماهواره های ارتباطی مستقر در نزدیکی کراسنویارسک در سیبری ظاهر شد. در کنار آن بسیاری دیگر از پروژه ها نیز به آن اشاره شد که این شخص در آن مشارکت داشته است و جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

ایران در نهایت قصد دارد ماهواره‌های ارتباطی زمین‌ایستا را با استفاده از پرتاب‌کننده‌های بومی پرتاب کند، اما به‌نظر نمی‌رسد ماهواره‌هایی که در آینده قابل پیش‌بینی به فضا پرتاب می‌شوند، قادر به قرار دادن محموله با این ویژگی در این نوع مدار باشند. بنابراین، این کشور احتمالاً برای پر کردن جای خالی باقیمانده نیز به روسیه متکی خواهد بود. اگر معامله‌های دیگری در این زمینه هنوز وجود داشته باشد، پشت درهای بسته انجام شده است. 

https://www.thespacereview.com/article/4475/1

• توسط MR9
      موقعیت قرارگاه مرکزی منافقین :

در 90 کیلومتری شمال بغداد ،پس از عبور از شهر "الخالص" به "قرارگاه  اشرف" خواهید رسید.این پادگان با وسعت6 در 8کیلومتر مربع تا سال 1365 هجری شمسی تحت عنوان "معسگر الخالص الخاص" محل استقرار یکی از تیپ های گارد ریاست جمهوری صدام حسین بود.این پادگان از شمال به انبارهای بزرگ مهمات و تسلیحات و یک روستای کوچک عراقی،از شرق به یک فرودگاه متروکه،از جنوب شرق به روستای "شیخ شنیف" ، از جنوب به یک مرکز مرغداری و از غرب به جاده بغداد- کرکوک محدود شده است."اشرف بزرگ" 12*10 کیلومتر مربع است  که پادگان اشرف و زمین های اطراف آن را شامل می شود.

پس از اخراج مسعود رجوی به عراق و ملاقات او با صدام حسین ، این پادگان بطور کامل تحویل گروهک منافقین  شد و  آنها پایگاه های خود در سلیمانیه و کرکوک را جمع آوری کرده و از سال 1366 هجری شمسی تحت عنوان به اصطلاح "ارتش آزادیبخش ملی " در این محل تجمع کنند.
      در کیلومتر 90 جاده قدیم بغداد-کرکوک انشعابی از قسمت شرقی، شما را به درب اصلی پادگان اشرف هدایت خواهد کرد.شمال و جنوب این جاده آسفالته و فرعی محل استقرار 2 گردان ارتش صدام حسین ،گروهان رادار،گروهان موشکی پدافند هوایی و مقر سازمان استخبارات صدام حسین است که در نزدیکی ورود به پادگان قرار دارد.از سال 1365 شمسی تا زمان سرنگونی صدام  حسین ،نقش این نیروها پدافند هوایی،حفاظت بیرونی و کنترل ورود و خروج به پادگان اشرف بود .

مرصاد ، کمینگاه منافقین 
      ببرها وارد می شوند :

اگر چه نیروی های مسلح جمهوری اسلامی ایران ( ارتش  جمهوری اسلامی ایران ، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی  ، بسیج و..)  در جریان عملیات مرصاد ، شکست سنگینی بر پیکره گروهک منافقین وارد آورد ، بازماندگان فرقه رجوی ، مجدداً نیروی های باقی مانده خود را در قرارگاه های  متعدد خود در عراق ، جمع آوری و با حمایت رژیم بعثی ، فعالیتهای خود را از سر گرفتند . اما بدنبال شکست مفتضحانه رژیم بعثی حاکم بر بغداد در مقابل تهاجم گسترده نیروهای ائتلاف به منظور بازپس گیری کویت در ماه مارس 1991 و بغرنج شدن وضعیت در این کشور که همراه با بروز تشنجات و حرکتهای مسلحانه در شمال و جنوب آن گردید ، باعث شد تا گروهک منافقین  با یک بن بست غیر قابل تصور مواجه گردد .

به همین دلیل ، تروریستهای مسلح این گروهک ، دست به تحرکات جدیدی در داخل خاک ایران زده و در یکم آوریل 1991 ، با استفاده از شرایط حاد منطقه ، یکسری اقدامات مسلحانه تروریستی  در غرب ایران ، بویژه ارتفاعات استان کرمانشاه  را رقم زدند که موجبات به شهادت رسیدن صدها نفر از شهروندان کرد ساکن در این منطقه را فراهم آورد .
      بنابراین در پاسخ به شرارتهای این گروهک تروریستی ، در بامداد روز 5 آوریل ، نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران  با استفاده از 9 فروند جنگنده- بمب افکن F-4E ، جمعی پایگاه سوم شکاری (TFB-3)  یک ضربت اساسی را به پادگان اشرف که قرار گاه مرکزی این گروهک بشمار می رفت ، وارد آورد که درعمق 80 کیلومتری داخل خاک عراق و در 28 کیلومتری شمال شهر  خالص  قرار داشت . 5 دقیقه بعد از این حمله ، 9 فروند جنگنده- بمب افکن F-5E جمعی پایگاه چهارم شکاری (TFB-4) بقیه تاسیسات این قرار گاه را با مهمات سنگین مورد حمله قرار دادند که براساس اطلاعات منتشر شده ، تلفات گسترده ای را موجب گردید .

با این حال ، در جریان این حمله غافلگیرانه  ، خدمه یکی از فانتوم های شرکت کننده ( سریال 6688-3) موفق به اجرای صحیح مانور POP-UP نگردید و هر دوخدمه مجبور به اجکت شده و توسط شبه نظامیان مستقر در منطقه  بازداشت و بسرعت به دولت عراق تحویل داده شدند

بقایای فانتوم ساقط شده نیروی هوایی به سریال 6688-3

در شمال عراق ، دولت ترکیه که سالهاست در حال جنگ غیر رسمی با شورشیان حزب کارگران کرد که به شکل محرمانه از حمایتهای اطلاعاتی و تسلیحاتی دولت وقت عراق بهره می برد ، قرار داشت ، به منظور سرکوب این شورشیان ، چندین عملیات رزمی را در امتداد مرز با ایران ، طراحی و اجرا نمود .

در جریان این عملیات رزمی ، فانتوم های  نیروی هوایی ترکیه بارها و بارها حریم هوایی ایران را مورد تجاوز قرار داده و نقض نمودند و در این سو ، در موارد متعددی  ، رادار مراقبت منطقه ، هشدارهای لازم را به ترکها ارسال نمود ولی علی الظاهر نیروی هوایی ایران هرگز عملیات رهگیری را اجرا ننمود . این مساله  را می توان بدین دلیل تشریح نمود که  تایگرهای مستقر در پایگاه دوم شکاری ،اگر چه بسیار سریع تر از فانتوم های ترک بودند اما بدلیل اینکه  تیم های ضربتی نیروی هوایی ترکیه توسط جنگنده های F-16C این نیرو  اسکورت می شدند ، حضور تایگر عملاً بی اثر بشمار می رفت . به همین علت ، فرماندهی وقت نیروی هوایی ایران تصمیم گرفت تا سازمان رزم پایگاه دوم شکاری را با اعزام جنگنده های MIG-29 که به تازگی از اتحاد شوروی تحویل گرفته شده بودند ، تقویت نماید .

اعزام فالکروم های تهرانی  ، اگر چه در ابتدا به شکل موقت به این پایگاه مامور شده بودند ، اما با تغییر شرایط ، این استقرار به شکل دائمی در آمد و اسکادران 22 تاکتیکی نیروی هوایی (TFS-22) با حضور میگ های روسی تشکیل گردید و از آن سو ، تمامی  تایگرهای موجود در این پایگاه (F-5E) به اسکادارن 21 تاکتیکی (TFS-21) انتقال یافتند .

با فروکش کردن آتش جنگ در آسیای جنوب غربی ، شرایط تقریباً به حالت عادی بازگشت ، اما این آرامش زیاد بطول نیانجامید ، چرا که در سال 1994 ، گروهگ منافقین مجدداً با اعزام تیم های ترورویستی بداخل کشور ، به شکل منظم دست به تخریب ، ترور مردم عادی و شماری از مقامات ارشد نظامی و غیر نظامی  زدند .

سپهبد شهید صیاد شیرازی 

د رنتیجه نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران ، مجدداً ماموریت یافت تا حملات هوایی خود را علیه قرارگاه مرکزی این گروهک در داخل خاک عراق ، از سر بگیرد .
      این ماموریت کمتر شناخته شده ، توسط یکفروند جنگنده- بمب افکن F-5F و سه فروند جنگنده – بمب افکن F-5E جمعی پایگاه دوم شکاری در 9 نوامبر 1994 اجرا گردید . در این حمله جمعاً 16 تیر مهمات هوا به زمین مارک-82 به روی هدف حمل شد و پرنده های رزمی با موفقیت کامل و بدون خسارت جانبی ، ماموریت خود را به انجام رساندند .

اما بدلیل اینکه این حمله غافلگیرانه  در داخل محدوده موسوم به منطقه پرواز ممنوع (NO FLY ZONE) شمال عراق که توسط ایالات متحده و بریتانیا حفاظت می گردید ، انجام شد ، به محض اطلاع از وقوع این حمله ، 20 فروند جنگنده  متحدین شامل  جنگنده – بمب افکن های F-16  و F-15 نیروی هوایی ایالات متحده به منظور رهگیری این دسته پروازی از پایگاه های خود واقع در خاک ترکیه به پرواز در آمدند که با توجه به پایان ماموریت دسته رزمی نیروی هوایی ایران ، برخوردی میان این دو پیش نیامد . 

پی نوشت :

1- پلان های رزمی ارائه شده در این تاپیک در سطح وب وجود ندارد و توسط مترجم طراحی شده است 
      2-  در این انجمن ، بیشتز از حماسه های گردان های تامکت و فانتوم گفته شده ، باشد که  این تاپیک گوشه ای از حماسه های تایگرهای مظلوم نیروی هوایی که تلفات قابل توجهی را هم در جنگ تحمیلی متحمل شده است ، بیان نماید .

منبع : با اندکی تصرف ، IRANIAN TIGERS AT WAR  BY BABAK TAGHVAEE

این مجموعه با صرف زمان ترجمه  شده است ،
      بنابراین ، هر گونه برداشت با ذکر منبع (MILITARY.IR) خواهد بود . 
      در غیر اینصورت ، برداشت کننده  ، عرفاً و شرعاً ، مسئول خواهد بود .

مترجم : MR9      
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.