ali_64

تاپیک جامع موشک ضد زره RPG-7

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بله من هم با نظر bugatii موافقم.درسته كه RPG-7 ارزان وساده هست اما ديگه كارامد نيست.الان بايد به فكر RPG-29 بود.البته اگه بشه يه رايانه ي

كنترل اتش (مثل اونهايي كه روي PANZERFAUSTهست) روش نصب كرد كارايي اون بالاتر ميره.

PANZERFAUST با رايانه ي كنترل اتش
http://world.guns.ru/grenade/pzf3-t600.jpg

رايانه ي كنترل اتش
http://world.guns.ru/grenade/pzf3-dynarange.jpg

RPG-29
تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درسته ولی هنوز هم RPG-7 به درد درگیر شدن با نفرات و خودروهای زرهی سبک و غیر زرهی می خورد ولی برای در گیری با تانک های سنگین امروزی باید از آن صرف نطر کرد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
reichmarshal, دوست من نصف عکسهای شما دیده نمیشه و سفید هست! از اون سایت روسی عکس نزارید. در گالری سایت عضو شده و با دادن لینک عکسها آنها را به گالری کپی کنید.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته از این اسلحه می توان برای هدن قرار دادن شنی تانک ها و زمین گیر کردن آن ها استفاده کرد.
همون طور با وجود مدل کماندویی آن می شه اسلحه مناسبی برای جنگ های شهری باشه.
تصویر

تصویر

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ماشين پيكان هم ارزون بود هم قابله اتماد . ولي با اين دليل ها كه نميشه زندگي كرد و ادامه داد ؟

من نميدونم دوستانی که تازه عضو شدن چه علاقه ای به پيکان و صنعت خودرو سازی دارن که ميان وسط مسايل نظامی قاتيش ميکنن

بهتره کمی هم به مطلبی به نام هزينه جنگی توجه کنيد.
بهتره کمی هم به اين توجه کنيد که همونطور که ميگن هر نکته جا و هر سخن مکانی دارد ،هر سلاح هم کاربرد خاص خودش رو داره

جواب شما رو دوستان قبلا دادن،نيازی نيست من دوباره بگم
نميدونم چرا يه عده تو هر مطلبی بايد بپرن يا سياسيش بکن يا بزنن تو سر ايران

وقتی ميشه با هزينه کم سلاهی توليد کرد که به جنگ سنگر ،نفرات ،تجهيزات سبک،خودرو های ترابری رفت چرا که نه؟
وقتی ما بتونيم با هزينه کم به سطحی برسيم که جواب تير بار که در سنگر به سوی نيرو های ما آتش گشوده رو به جای سلاح های سبک با يک ار پی جی 7 بديم ،چرا که نه؟

همونطور هم که دوستان قبلا گفتن نيرو های مسلح در حال کار بر روی نمونه ای جهت در گيری با خودرو های زره پوش با زره مستهکم هست و قرار نيست که از ار پی جی 7 واسه جنگ موثر با تانک های امروزی استفاده شه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ماشين پيكان هم ارزون بود هم قابله اتماد . ولي با اين دليل ها كه نميشه زندگي كرد و ادامه داد ؟

با اسلحه می خوای بجنگی نمی خوای که باهاش بری پیک نیک کیف کنی.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به اون دوست عزیز پیکانی بگم که همین الانشم با سلاحی بسیار قدیمی مثل تیرکمون هم می شه آدم کشت! چه برسه به آر پی جی-7 درضمن دستت درد نکنه با این مطالبت می تونی وضعیت آر پی جی 29 رو در ایران بگی؟ icon_cheesygrin ویرایش: من خودم بررسی کردم ولی مثل اینکه خبری نیست اگر هم باشه محرمانه است فعلا که من فکر می کنم دومی باشه! ولی بزودی مهندسی معکوس می شه یک اسم ایرانی هم می گیره تموم می شه می ره! :mrgreen: مثل همین سری میثاق و ایگلا!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کالیبر: 40 میلیمتر برای راکت انداز و 40،70و 105 میلیمتر برای سرجنگی
نوع: بدون عقب نشینی به علاوه خرج پروازی
طول کلی: 650 میلیمتر
وزن: بدون موشک 6.3 کیلوگرم به همراه تلسکوپ پی جی او 7
برد موثر: 200-500 متر بسته به نوع راکت

آرپی جی 7 مدل توسعه یافته راکت اندازهای قدیمی تر آرپی جی 2 می باشد. اولین نوع آن که توسط شوروی سابق در سال 1961 ساخته شد به نام آرپی جی 7 وی معروف شد و به طور گسترده ای تا کنون توسط روسیه و بیش از 50 کشور بکار می رود. برای سالها آرپی جی 7 به عنوان یکی از موفق ترین راکت انداز های ضد تانک مطرح شده است. ناگهان از میان یک سلاح ضد زره، سلاحی چند منظوره پدید آمد که با توجه به انواع نراکتهایی که برایش طراحی شد، می توانست در ماموریتهای گوناگونی مانند ضد پیاده نظام شرکت کند. راکتهای ویژه آرپی جی 7 راهی طولانی را پیموده اند. از راکت اصلی پی جی 7 وی با قدرت نفوذ 260 میلیمتر تا نارنجک پی جی 7 وی ال که در سال 1977 ساخته شد و توان نفوذ 500 میلیمتر در زره یا در دیواری آجری به قطر 1.5 متری را دارد. در دهه 80 پی جی 7 وی آر (دوزمانه) ساخته شد. این نارنجک دارای دو سر جنگی بود و برای مقابله با تانکهای مدرن که از زره های واکنشی منفجر شونده پوشیده شده اند؛ ساخته شده است. سرجنگی جلویی، زره واکنشی را از کار می اندازد و سر جنگی بعدی می تواند تا 600 میلیمتر در زره نفوذ کند.

آرپی جی 7 راکت انداز ای است که از شانه شلیک می شود، فقط به صورت تک تیر کار می کند و فاقد خان است. راکت از جلو داخل لوله می شود و در انتهای لوله نیز مجرای واگرا(وانتوری) قرار دارد. در این نوع طراحی منطقه پشت سلاح در هنگام شلیک تا حدود 20 متر خطرناک است. راکتها دارای خرج ترکیبی- خرج پرتابی و پروازی به همراه هم- هستند. راکت از خرج پرتابی بدون دود بهره گیری می کنند. وقتی راکت به فاصلی ایمنی از شلیک کننده (حدود 10-20متر) می رسد، خرج پروازی روشن می شود وبه سرعت راکت افزوده می شود که برد موثر را برای راکتهای معمولی تا 500 متر و برای راکتهای سنگینتر تا 200 متر افزایش می دهد. به خاطر افزایش برد راکت در آرپی جی 7 از دستگاه نشانه روی تلسکوپی با بزرگنمایی ثابتX2.7 به نام "پی جی او 7 " استفاده شده است. دستگاه نشانه روی دارای مقیاس فاصله سنجی برای اهداف معمولی(تانک) به ارتفاع 2.7 متر و تنظیم مقیاس برای جلوگیری از انحراف راکت توسط باد است. همچنین یک چشمی معمولی آهنی برای پشتیبانی در آرپی جی 7 بکار رفته است. آر پی جی 7 از سیستم آتش مکانیکی که چخماق توسط شصت عقب کشیده می شود و با یک فشار ماشه ضربه می زند بهره می برد. راکت باید بلافاصله پس از سوار شدن بر روی نارنجک انداز به صورت صحیح تراز شود.

هر راکت ای تی(?) شامل سر جنگی بزرگی به همراه فیوز است با خرج پروازی به قطر 40 میلیمتر در انتهایش. خروجی خرج پروازی در جلوی آن؛ در نزدیکی سرجنگی قرار گرفته است. انتهای آن، پره های تثبیت کننده خم شونده قرار دارند که پس از شلیک باز می شوند. خرج پرتابی از باروت ساخته شده است که در لوله ای از مقوای قابل سوختن ریخته شده است و قبل از شلیک در انتهای راکت تعبیه می شود. راکت و خرج پرتابی در کوله هایی مخصوص حمل می شوند. در استاندارد شوروی سابق نارنجک انداز 2 و کمک او 3 نارنجک حمل می کنند. در شوروی سابق و روسیه چند طراحی برای به روز رسانی آر پی جی 7 انجام شده اند که مهمترین آنها آرپی جی 7 دی -با لوله دو تکه- مخصوص نیروهای هوابرد است. از زمانی که آرپی جی 7 تولید شد – که هنوز هم در بعضی کشورها مانند بلغارستان، رومانی و چین ساخته می شود- مقدار زیادی تغییرات بر روی آن و نیز نارنجکهایش انجام شده است.
آر پی جی 7 سلاحی است ساده و ارزان که هنوز سلاحی موثر در برابر خیلی از تانکهای مدرن بحساب می آید و نیز می توان آن را در چند نقش بکار گرفت تا جاییکه سربازی را به توپخانه ای کوچک بدل سازد.
بعضی از نارنجکهای سلاح آرپی جی 7 که توسط شوروی سابق و روسیه طراحی شده اند:

پی جی 7 وی پی جی7 وی ال پی جی 7 وی آر تی بی جی 7 وی او جی 7 وی
سال ساخت 1961 1977 1988 1988 1999
کالیبرسرجنگی 85 93 64/105 105 40
وزن(کیلوگرم) 2.2 2.6 4.5 4.5 2
برد موثر(متر) 500 500 200 200 350
نفوذ در زره(میلیمتر) 260 500 +600ERA - -

منبع: http://world.guns.ru/grenade/gl02-e.htm
ترجمه رضاکیانی موحد(باقیش هم از همین سایت ترجمه کردم)

normal_rpg-7.jpg
آرپی جی7 به همراه دوربین PGO-7 و راکت PG-7VM که خرج پرتابی روش نصب شده.

normal_rpg-7d_disasm.jpg
آرپی جی 7 کماندویی در حالت بازشده

normal_rpg-7_pg7vm.jpg
تصویر برش خورده از راکت PG-7VM HEAT

normal_rpg-7_pg7vl.jpg
راکت PG-7VL HEAT

normal_rpg-7_pg7vr.jpg
راکت دو زمانه PG-7VR tandem

normal_rpg-7_tbg7v.jpg
این یکی عشق آقا سامانه راکت ترموباریک TBG-7V

normal_rpg-7_og7v.jpg
راکت ترکش شونده ضد نفر OG-7V

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون.من هرچی گشتم تاپیکی بنا بر ار پی جی 7 پیدا نکردم و این بسیار عجیبه!! :mrgreen:

ترموباریک هم که همه چی رو می ترکونه ماشالله!! :oops:

تو جنگ تحمیلی ما از کدوم راکت ها استفاده می کردیم؟؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون رضا جان. راستی ایران ترموباریک نداره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جدیدا ایران چند مدل راکت واسه آرپیجی ساخته شکل ظاهریشون خیلی عجیب بود

رضا جان دستت درد نکنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]جدیدا ایران چند مدل راکت واسه آرپیجی ساخته شکل ظاهریشون خیلی عجیب بود [/quote]

شبیه همین دو زمانه هایی که آقا رضا عکسشونو گذاشته نیستن؟

آقا رضا بابت این مقاله بسیار ممنون.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رضا جان خسته نباشی.

سامان،
البته قبلا درباره آر پی جی 7 تاپیک داشتیم. باید دقیقتر جستجو کنی.

مثلا این عبارت رو جستجو کن.

راکت AND روسیه AND نفوذ

[url="http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=587"]http://www.military....viewtopic&t=587[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.