Recommended Posts

حالا خط لوله بماند ما ديگه کم کم داريم توانايي استخراج نفت داخل خاک خومون هم از دست ميديم !
همين قطر بهره برداري از مخازن مشترکش با ايران رو تا چهارصد برابر افزايش داده ما هيچي که هيچي ! سرگذشت غم انگيزي داره اين پارس جنوبي راستي اگه بخوصوص آشنايي کسي داريد تو عسلويه حتما بپرسيد چي بسر عسلويه اومد ! چي قرار بود بشه و چي شد ? عسلويه کجا رفت ? اون همه سرمايه گذاري !?

[quote]قطر از سال ۲۰۰۶ (با قدرت تولید سالانه ۲۰ تا ۲۱ میلیون تن)، تولیدات گاز مایع خود را حدود ۴۰۰ درصد افزایش داده است و طبق آمار رسمی این كشور، سال گذشته از مجموع ۶۸.۱۹ میلیون تن صادرات گازی قطر، ۴۹.۴۴ میلیون آن به صورت گاز مایع بوده است. این در حالی است كه در همین دوره زمانی ایران با چندین شركت بین‌المللی در زمینه تولید گاز مایع قرارداد بسته است. اما نهایتا به دنبال امتناع همه این شركت‌ها اخیرا آقای احمد قلعه‌بانی، مدیرعامل شركت ملی نفت ایران، با اعلام این كه «طرح‌هاى تولید گاز مایع در شرایط كنونى براى ایران مقرون به صرفه نیست» عملا توقف تلاش ایران برای تولید گاز مایع را تایید كرد.[/quote]
[size=9]
يک زماني در بحث درباره نام خليج فارس دوستي يک چيزي رو به من گفت من برام اولش خيلي سنگين بود اما کم کم يک رگه هايي از حقيقت رو توش ديدم :اون هم اينکه کودم خليج فارس ? خليج امروزه بيشتر ع *ر *ب *ي *ه تا فارسي و ايراني ! حتي اگه توش رو پر از زيردريايي و موشک کنيم مالک اصلي اونها هستند که منابع زيرزميني خليج رو استخراج ميکنند نه ما که من آنم که رستم بود ......!!!!![/size]

:mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هرگز خوشم از یه مسابقه فوتبال ملی نیومد میدونید چرا ؟
[b]
قبل شروع مسابقه ، مجری محترم شروع میکنه دلایل حق بودن و برد حتمی ما رو میشمره و مدام میگه هیچگونه مساوی و شکستی قابل قبول نیست هرچند اصلا امکان نداره ما نبریم بازی رو به خصوص با داشتن x,y,z و امثالهم
بازی شروع میشه تیم ملی داره داغون میشه .... وسطای بازی مجری محترم انواع نقدها رو به تیم وارد میکنه اما کماکان امید میده به مردم
در پایان ما بازنده شدیم ، مجری که مشخصه صداش گرفته و بغض داره مردم رو دعوت به ارامش میکنه و میگه نترسید هیچی نشده هیچی نشده ما فقط از جام جهانی خداحافظی کردیم ./.. از جام ملت های اسیا خداحافظی کردیم .... از لیگ جهانی خداحافظی کردیم و.... خدانگهدار ![/b]

لازمه بیشتر چیزی بگم ؟ یا اونایی که باید متوجه شدن منظورم چیه ؟

من [b]خودمو [/b]یه کبک میدونم که سرمو کردم زیر برف .... چون فکر میکنم بقیه منو نمی بینند اما دریغ که پشت مون مشخصه !(خودمو مثال زدم کسی نگه اهانت کردیم)

توضیحات برخی دوستان کافی بود فقط یه مورد رو اضافه میکنم :

روسیه برا اینکه خط لوله اوکراین و اروپا بهشون وابسته بشه کلی زمینه چینی و یا به عبارت بهتر دسیسه چینی ! کرد تا تحت هر شرایطی این خط لوله رو تحت سلطه کامل دربیاره اما پاشنه اشیل اروپایی ها رو قرار داد کجا ؟ تو اوکراین !!!! و نه خودش !

چرا ؟ چون روسیه میدونست بخواد کل کل کنه با کلی کشور اروپایی اونا حاضر بودن ده برابر بیشتر خرج کنند تا حال روسیه رو بگیرند یا همون وابستگی ایجاد نشه ، ولی روسیه اومد اوکراین رو کرد پاشنه اشیل ، عملا خودشو در تقابل با اوکراین قرار داد و مینداخت گردن اوکراین پس اروپا نمیتونست فشار مستقیم بیاره رو روسیه ... در حالیکه روسیه اصل کاری بود !!!

وقتی میگن [b]خط لوله استراتژیک[/b] لطفا کلمه استراتژیک رو در فرهنگ لغات سیاسی سرچ کنید بعد نظر بدید

[color=red]ممنون از همگی دوستان و تسلیت عرض میکنم بابته این واقعه مصیبت بار و ننگ بار[/color]

بحثی هم با کسی نداریم چون راجبه ایران چیزی دوس ندارم دیگه بگم .... چون :

[color=red]چون آنچه عیان است چه حاجت به بیان است ؟[/color]
[color=brown]
هرکی میتونه واقعیت رو انکار کنه بسم الله ، من یکی در توانم نیست با واقعیات در بیافتم! و بچسبم به توهمات ، شرمنده واقعا بلد نیستم وگرنه بحث میکردم ! ولی خوب دیگه متن خبر همه چیز رو میگه ، اگرم کسی خبرهای چند سال قبل و مذاکرات رو داشته باشید دیگه همه چیز مشخصه و نیاز به بحث نیست !
[/color]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عدم وجود دیپلماسی قوی و از این شاخه به آن شاخه پریدن همین رو هم داره

دوستان بدشون نیاد ولی ما تازگی ها در مسایل دیپلماسی هیچ گونه ثباتی نداریم و همین طوری که یه مدتی هست با تمام دنیا سر بحث داریم ( حتی با روسیه و چین )، این دور از انتظار نیست.

می دونید برای این خط لوله در ایران تا الان چقدر هزینه شده ؟؟؟

واقعا برای این دیپلماسی ضعیف متاسفم

واقعا متاسفم

یا علی

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اي بابا مگه چي شده حالا ؟
كسي قرارداد ايران و پاكستان رو لغو كرده ؟
نه . فقط پاكستان خواسته گازشو فقط از يه منبع تامين نكنه همين . اينكار هم بسيار عاقلانه است . چون همه ميدونيد وابستگي انرژي فقط به يه كشور چه دردسرهايي داره .
اصلا بهتر كه قرار داد رو لغو كردن . وقتي شهري مثل بندرعباس هنوز لوله كشي گاز نداره و ما هر روز مجبوريم كپسول گاز رو روي كولمون بذاريم و از پله هاي آپارتمان بالا و پايين بريم براي اينكه بتونيم پخت و پز كنيم همون بهتر . شايد اينجوري مجبور بشن اين گاز رو به خودمون بفروشن .
(اون قسمت بالا فقط درد دل بود)

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]عدم وجود دیپلماسی قوی و از این شاخه به آن شاخه پریدن همین رو هم داره

دوستان بدشون نیاد ولی ما تازگی ها در مسایل دیپلماسی هیچ گونه ثباتی نداریم و همین طوری که یه مدتی هست با تمام دنیا سر بحث داریم ( حتی با روسیه و چین )، این دور از انتظار نیست.

می دونید برای این خط لوله در ایران تا الان چقدر هزینه شده ؟؟؟

واقعا برای این دیپلماسی ضعیف متاسفم

واقعا متاسفم

یا علی[/quote]
دوست گرامی که پایه خدمتیتون از من بالاتره چرا اینقدر تاسف میخوری! شما از کجا فهمیدین که بخاطر مشکل دیپلماسی هست؟ مگر از مسئولین دولتی هستید؟
شاید قیمت و هزینه کمتری داشته براشون یا منافع بیشتری داشته است. شاید هم به قول دوستمون میخواهند دو ضامنش کنند که فردا اگر ایران ادا اصول براشون در آورد دستشون تو پوست گردو نمونه!
افسوس نداره اینقدر. باور کن :mrgreen:
در مورد چین و روسیه هم مشخصه که دیپلماسی ما تغییری نکرده. تغییر دو اونور خط هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]كشور ما به نظرم بايد با امريكا به يك تفهامي برسه نمي توانيم تا اخر به گيم امريكا هيچي نيست و قدر تي نداره داره بايد واقع بين باشيم كه ما هزاريم ديپلماس داشته باشيم با هر كشور بازم انها تابع امريكا هستن براي اينكه منافشون در اين دوستي هستش ما با دشمني با امريكاي هيچ منافعي نداريم ولي با ايجاد يك رايطه برابر مي توانيم منافع بسياري و براي كشور به دست اوريم الان تمامي كشور هاي كه يك زماني هيچ چيز نبودن حتي در حساب جهاني هيچ جايي نداشتن الان به كجا رسيدن حتي بعضي از انها انقدر پرو شدن كه خيلي راحت توحين ميكنن به ما هر غلطيم دوست دارن مي كنن[/quote]

با شرطی که شما گفتید موافقم. اونم روابط برابر است. اصلا دعوا سر همین است. کلا تا ما آنقدر قوی نشیم که آمریکا به این نتیجه نرسه که راه دیگه ای نداره این قضیه ممکن نمیشه. مثل چین. تاریخشو بخونید جالب است. حتی از سازمان ملل هم انداختنش بیرون. نزدیک بود با روسیه هم وارد جنگ بشه. ولی مقاومت کرد تا استقلال سیاسیشو به عنوان یک واقعیت غیر قابل انکار پذیرفتند. بعد شروع کرد به پیشرفت.

[quote] حالا خط لوله بماند ما ديگه کم کم داريم توانايي استخراج نفت داخل خاک خومون هم از دست ميديم ! [/quote]
قبول دارم و موافقم این مهم ترین خطری است که ما رو تهدید می کند. علتش هم بیرون کشیدن شرکت هایی که قبلا ما با هاشون کار می کردیم از قرار داد هاست. همین وقفه ایجاد کرده. باید دید در یک بازه چند ساله این قضیه رو می تونند مدیریت کنند و شرکت و سرمایه ی جایگزین پیدا کنند یا نه. اگر این جا کم بیاریم کارمون ساخته است. امیدوارم که از این خوان هفتم سر بلند بیرون بیایم. سخترین مشکلمون همینه. دارن یک کار هایی می کنند. اون شرکت هایی هم که رفتن بی صدا درقالب شرکت های دیگه با هزینه ی بیشتر معمولا تجربه نشون میده وارد میشن. باید منتظر بود و ناامید نشد. این مهمترین چیزی هست که باید نگرانش بود. بقیه زیاد جدی نیست.

[quote] هرگز خوشم از یه مسابقه فوتبال ملی نیومد میدونید چرا ؟ [/quote]
حالا چرا فوتبال رو مثال زدی؟ چرا مثلا فوتسال، والیبال یا تکواندو رو نگفتی؟ اون جا هایی که ما توش معمولا موفقیم ؟ ما همیشه تو فوتبال لنگ می زدیم. آیا تو نفت و انرژی این طور بودیم؟
نحوه ی خطاب قرار دادن شما از روی خشم هست. میشه این جور صحبت ها رو با کمی آرامش هم انجام داد. نه من مسوول دیپلماسی و نفت کشورم نه شما مسوولی که بخوای از اونا حساب بکشی. ما فقط صاحب دو نقطه نظر متفاوتیم و بس. بهتره یاد بگیریم محترمانه با هم تبادل نظر کنیم. تا نقاط ضعف هر دیدگاهی مشخص بشه.
همین الان هم روسیه تنها صادر کننده گاز به اروپا نیست از ترکیه خطوط دیگه ای هم هست. برنامه های دیگه ای هم هست. ولی حجم صادرات روسیه اون رو استراتژیک کرده. ما هم نمی تونیم به علت نوع اعتقاداتمون با روش های روسیه با کشور های دیگه تعامل کنیم. اگر شما با این اعتقادات مشکل داری محترم است ولی دیگه مربوط به بحث خط لوله نمیشه. در این مورد هم اگر مطالب قبل من رو بخونید می بینید که خط لوله ی صلح به جای خودش هست. به علاوه ما می تونیم به این خط هم بپیوندیم و کشور های دیگه ای هم هستند که ارزش استرتژیک بیشتری برای ما دارن. به نظر من این خط نه تنها به ضرر ما نیست که حتی منافعی هم برامون داره. مثل این که می تونیم از دو خط لوله گازمون رو انتقال بدیم که ارزش گاز خریداری شده از ما رو به دلیل بقا پذیری و ایمنی به مراتب بیشتر می کنه. چون ترکمنستان هم اصولا فروشنده ی سخت گیری هست ما می تونیم شرایطی که اون به خریداران تحمیل می کنه عینا بهشون تحمیل کنیم.

[quote] دوستان بدشون نیاد ولی ما تازگی ها در مسایل دیپلماسی هیچ گونه ثباتی نداریم و همین طوری که یه مدتی هست با تمام دنیا سر بحث داریم ( حتی با روسیه و چین )، این دور از انتظار نیست.

می دونید برای این خط لوله در ایران تا الان چقدر هزینه شده ؟؟؟[/quote]

با اجازتون من با شما موافق نیستم. ما جزو نادر کشور هایی هستیم که ثبات دیپلماسی بالایی داریم. علتشم اینه که ایدئولوژیک به مسایل نگاه می کنیم. روسیه و چین هستند که ثبات دیپلماسی ندارن و باری به هر جهت توی دنیا بر حسب منافع عمل می کنند. ولی برای مثال آمریکا این طور نیست. شما ببینید حتی بعضی وقتا برای ثبات دیپلماسیش هزینه پرداخت می کنه. مثل رابطش با ایران و اسراییل. ما مشکلمون همون آمریکاست و بس. بقیه کشورها هم بر مبنای اوضاع و احوال گاهی طرف مان گاهی علیه ما. اونم بستگی داره به این که باد از کدوم ور بیاد. چیز جدیدی هم نیست. به هر حال اگر یک نگاه کلی بندازی می بینی وضعمون از نقطه ای که شروع کردیم و اول انقلاب بود بهتر شده نه بد تر. اون موقع با همه جنگ داشتیم الان این ور جوب اون ور جوب شده.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote] ما جزو نادر کشور هایی هستیم که ثبات دیپلماسی بالایی داریم. علتشم اینه که ایدئولوژیک به مسایل نگاه می کنیم. روسیه و چین هستند که ثبات دیپلماسی ندارن و باری به هر جهت توی دنیا بر حسب منافع عمل می کنند.[/quote]
با اين حرفت كاملا موافقم .
در ضمن مشكل ما با كل دنيا نيست . به قول دوستمون مشكل اصلي ما با آمريكاست . خيلي از كشورها بخاطر فشار آمريكا و تبليغات منفي اونه كه با ما بد شدن .
اگه بشه اين ابهت پوشالي (البته چندان پوشالي هم نيست) شيطان بزرگ رو از بين برد ديگه خيلي از مسايل يجورايي خود به خود درست ميشه . فعلا اونه كه با براي ما مشكل درست ميكنه .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اتفاقا اگر دوستان بدشون نیاد به نظر من هم ایران هم روسیه و چین ثبات دارند اما تا ثبات رو چی تعریف کنی

شاید دیدگاه و فکر ما راجبه ثبات باعث میشه که فکر کنیم همه باید مثل ما باشند که رو بازی میکنیم ....

در کل در جهان همه میدونند حکم اول و اخر برای تصمیمات مملکتی : منافع ، هست و لاغیر

در بین این کشورها دو سه کشور هستند که همیشه نام آور بودن به اینکه وقتی منافع شون ایجاب کنه پشت داداش خودشونم خالی میکنند مصداق هاش روسیه و چین ... چون دقیقا براشون منافع ملی خودشون بسیار مهمه و از طریق همین منافع با کشورای دیگه ارتباط برقرار میکنند و یا قطع میکنند

مدتها قبل بین من و ارتشبد سعید یه بحثی شکل گرفت در رابطه با کشور هند و اینکه هند سیاستمداران قداری داشته و داره که همیشه کاری کردن به خاطر منافع ملی مشترکی که با امریکا و روسیه دارند از هر دوشون بکشن !!!!
برخی کشورها میتونند و بلدن که چطوری از هر دو طرف شیره بکشن ! ولی بعضیام نه

در کل معمولا نام امریکا نیک تر یاد شده چون بیشتر پشت کشورهایی که براش منافع ایجاد کرده می مونه هرچند اونام به نوبه خود دست کمی از روسیه و... ندارند ولی کلا روسیه و ... سیاست خارجی شون براساس منافع و مقتضیات زمان شون هست ، این بقیه کشوران که باید براساس این فهم و شعور شیره اینا رو بمکن !

یادتون باشه کسی برا ابرو خوشگلی کسی تو سیاست خارجی منافعش رو تنظیم نمیکنه

این ماییم که باید منافع رو تنظیم کنیم و تحریک کنیم اطرافیانمونو که باهامون بمونند چون نفع با ما بودنشون بیشتره که اینم برمیگرده به توانایی هامون

[quote]
حالا چرا فوتبال رو مثال زدی؟ چرا مثلا فوتسال، والیبال یا تکواندو رو نگفتی؟ اون جا هایی که ما توش معمولا موفقیم ؟ ما همیشه تو فوتبال لنگ می زدیم. آیا تو نفت و انرژی این طور بودیم؟ [/quote]

تو اسیا موفقیم .... در ورزش های تیمی ، هنرهای رزمی هم که استعداد ذاتی ایرانیانه و برمیگرده به وجود یک تنظیم کننده خوب مثل پولادگر

ولی شما چرا جودو رو مثال نمیزنی ؟

بگذریم، منظور از مثال رو نگرفتی چی شد ، منظورم رشته ورزشی نبود منظورم عکس العمل های بعد از سوتی و باخت هست !

اگر دوس داری بحث کنیم بگو مصطفی من هستم خدمتت

الان اینجا نمیشه بحث کنم باهات !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote] ما جزو نادر کشور هایی هستیم که ثبات دیپلماسی بالایی داریم. علتشم اینه که ایدئولوژیک به مسایل نگاه می کنیم. روسیه و چین هستند که ثبات دیپلماسی ندارن و باری به هر جهت توی دنیا بر حسب منافع عمل می کنند.[/quote]
با اين حرفت كاملا موافقم .
در ضمن مشكل ما با كل دنيا نيست . به قول دوستمون مشكل اصلي ما با آمريكاست . خيلي از كشورها بخاطر فشار آمريكا و تبليغات منفي اونه كه با ما بد شدن .
اگه بشه اين ابهت پوشالي (البته چندان پوشالي هم نيست) شيطان بزرگ رو از بين برد ديگه خيلي از مسايل يجورايي خود به خود درست ميشه . فعلا اونه كه با براي ما مشكل درست ميكنه .[/quote]

یک دوستی داشتم یک مثال جالبی می زد راجع به روابط ما و آمریکا. می گفت ما و آمریکا مثل یک خاری می مونیم که رفته توی پای یک فیل. این فیل چون سر و پنجه نداره نمی تونه این خار رو در بیاره. هر بار هم که راه میره یکی می خوره تو سر اون خار. هم خار دردش میاد هم فیل. فیل بیچاره منتظر یکی پیدا بشه این خار و از پاش در بیاره. خارم منتظره تا پای فیل عفونت کنه بزنه به قلبش بیفته.

[quote]
اتفاقا اگر دوستان بدشون نیاد به نظر من هم ایران هم روسیه و چین ثبات دارند اما تا ثبات رو چی تعریف کنی

شاید دیدگاه و فکر ما راجبه ثبات باعث میشه که فکر کنیم همه باید مثل ما باشند که رو بازی میکنیم ....

در کل در جهان همه میدونند حکم اول و اخر برای تصمیمات مملکتی : منافع ، هست و لاغیر

در بین این کشورها دو سه کشور هستند که همیشه نام آور بودن به اینکه وقتی منافع شون ایجاب کنه پشت داداش خودشونم خالی میکنند مصداق هاش روسیه و چین ... چون دقیقا براشون منافع ملی خودشون بسیار مهمه و از طریق همین منافع با کشورای دیگه ارتباط برقرار میکنند و یا قطع میکنند

مدتها قبل بین من و ارتشبد سعید یه بحثی شکل گرفت در رابطه با کشور هند و اینکه هند سیاستمداران قداری داشته و داره که همیشه کاری کردن به خاطر منافع ملی مشترکی که با امریکا و روسیه دارند از هر دوشون بکشن !!!!
برخی کشورها میتونند و بلدن که چطوری از هر دو طرف شیره بکشن ! ولی بعضیام نه

در کل معمولا نام امریکا نیک تر یاد شده چون بیشتر پشت کشورهایی که براش منافع ایجاد کرده می مونه هرچند اونام به نوبه خود دست کمی از روسیه و... ندارند ولی کلا روسیه و ... سیاست خارجی شون براساس منافع و مقتضیات زمان شون هست ، این بقیه کشوران که باید براساس این فهم و شعور شیره اینا رو بمکن !

یادتون باشه کسی برا ابرو خوشگلی کسی تو سیاست خارجی منافعش رو تنظیم نمیکنه

این ماییم که باید منافع رو تنظیم کنیم و تحریک کنیم اطرافیانمونو که باهامون بمونند چون نفع با ما بودنشون بیشتره که اینم برمیگرده به توانایی هامون

تو اسیا موفقیم .... در ورزش های تیمی ، هنرهای رزمی هم که استعداد ذاتی ایرانیانه و برمیگرده به وجود یک تنظیم کننده خوب مثل پولادگر

ولی شما چرا جودو رو مثال نمیزنی ؟

بگذریم، منظور از مثال رو نگرفتی چی شد ، منظورم رشته ورزشی نبود منظورم عکس العمل های بعد از سوتی و باخت هست !

اگر دوس داری بحث کنیم بگو مصطفی من هستم خدمتت
[/quote]
خوب ببین دوست من موافقم که باید دید تعریف چیست. بنا بر تعریف من، ثبات ندارن با تعریف شما دارن. مشکلی هم نداره. ولی شما قبول داری که اونا منفعت گران و ما ایدوئولوگ. منم همین رو گفتم. یعنی ممکنه ما سیاستمون وقتی ثابته اونا یک هو و به خاطر یک موضوعی نظرشون عوض بشه.
قبول ندارم ما دستمون رو هست. اتفاقا ما خوب بازی می کنیم با این که خیلی جا ها میشه به علت تصمیم های ایدئولگمون دست را ببازیم ولی روال رو کردن کارت هامون تا حالا که خوب بوده و گرنه تا این جاش هم نمی اومدیم. مثالاش توی عراق و افغانستان و لبنان و خیلی جاهای دیگه هست. باالطبع دست اون ها باز تر از ماست هم از نظر عقیدتی هم از نظر عوامل قدرت و ما هم همیشه پیروز نبودیم ولی برایندمون خوبه به نسبت.
مقایسه ی ما وهند به نظرم مقایسه ی صحیحی نیست.منابع و امکانات، فرصت ها و تهدیدات و عقایدمون یکی نیست. و دلایل متعدد دیگه ولی حتی نخست وزیر استرالیا در اسناد ویکی لیکس به طرف آمریکایی می گه ایرانی ها در دیپلماسی آدم های زبردستی هستند و بازیگر ماهر دیپلماتیک. از این دست جملات زیاد داریم. به هر حال شما هم شاید دلایل خوبی بر خلاف بحث من داشته باشی. میشه بهشون فکر کرد. ولی به این بحث خیلی مربوط نیست پس بگذریم بهتره.
قبول ندارم که حکم اول و آخر در تصمیمات دیپلماتیک منافع است. در مورد ما که اصلا نیاز به بحث نداره و کار درستی هم هست. بعضی منافع دنیوی نیست. حتی غیر ما هم همه ی تصمیماتشون بر مبنای منافع نیست. شما به روال تصمیم گیری کشورها مثل آمریکا یا اسرائیل یا حتی فرانسه نگاه بندازی می تونی موارد زیادی رو پیدا کنی که مسایلی غیر از منافع نقش داره. مسایل نژادی، دینی، تعصبات و... تصمیم گیران ممالک هم آدم هستند مثل من و شما همه چیز براشون پول نیست. همه ی تصمیماتشون هم دو دوتا چهارتا نیست. یک جاهایی اصلا کاملا پوپولیستی هست. یک جاهایی یک فرد تفکر دینیشو تاثیر میده و خیلی موارد دیگه. نگاه کن ببین انگلیس چه منفعتی از جنگ عراق برد؟ میشه یک چیزایی سر هم کرد ولی هزینه فایده کنی از اولم معلوم بود همین طور میشه. این یک مثال بود. البته همون طور که شما هم گفتی آمریکا هم هر چند بهتر از روسیه و چین هست یک جاهایی راحت پشت سر طرفداراش رو به دلیل منافعش خالی می کنه.
اون جملتو هم که گفتی ما باید منافعمون را تنظیم کنیم قبول دارم حرف درستی است. فکر می کنم داریم این کارم تا جایی که میشه می کنیم فقط شما حواست باشه حریفمون قدر هست. اگر تو همون فوتبال که شما دوست داری، ما از برزیل 1 گل بخوریم ببازیم، یک جوری پیروز نیستیم؟ برزیل تحقیر شده فقط به ما یک گل زده. این رو بهش می گن مقاومت. ایشالا یک روزی هم برسه ما برزیل رو ببریم.
من در مورد مثال شما منظورت رو گرفتم خواستم بهت بگم خیلی جاها هم اون کارشناسی که اولش میگه می بریم مثل کارشناس فوتبال نیست راست می گه داریم می بریم. شما ببین طرف چی می گه اگر اشتباه بود نپذیر دلیل بیار. درست بود بگو سلمنا. این که ناراحتی نداره. من هم عقل کل که نیستم اشتباه می کنم. شما بیا نقاط اشتباه رو بگو. به جای این که منو با یک کارشناسی که تو فوتبال سوتی داده مقایسته کنی. بگو اینجای استدلال شما ضعیفه. منطقم رو به چالش بکش نه خودم رو.
این قضیه ی وقت گرفتن چیه ما برای افتخار بحث با شما باید ازتون وقت بگیریم؟
به هر حال فکر کنم نقطه نظراتمون روشن شد. اگر بحث و نکته ی جدیدی هست من خوشحال می شم ازش بهره مند بشم ولی اگر اصرار بر صحبت های قبلیمون قراره بشه، این مراء خواهد بود و لزومی هم نداره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]یک دوستی داشتم یک مثال جالبی می زد راجع به روابط ما و آمریکا. می گفت ما و آمریکا مثل یک خاری می مونیم که رفته توی پای یک فیل. این فیل چون سر و پنجه نداره نمی تونه این خار رو در بیاره. هر بار هم که راه میره یکی می خوره تو سر اون خار. هم خار دردش میاد هم فیل. فیل بیچاره منتظر یکی پیدا بشه این خار و از پاش در بیاره. خارم منتظره تا پای فیل عفونت کنه بزنه به قلبش بیفته.

یکم بد بینانست ولی اگر نخوایم امداد های غیبی و کمک های امام زمان رو در نظر بگیریم دور از ذهن هم نیست![/quote]
نميدونم چقدر ميشه اين مثالت رو به واقعيت تعميم داد ولي بيراه هم نميگي .
هر چند واقعا سخته كه ما فكر كنيم ميتونيم به تنهايي آمريكا رو از اون بالا بكشيم پايين ولي اين رو ميتونيم تصور كنيم كه خودمون رو بكشيم اون بالا .
ولي با تلاش و سعي زياد و البته با توكل ([color=green]ميدونم اين توكل از ديد خيليها كليشه اي بنظر مياد[/color]) ميشه همه كار كرد .
آميدواريم سرانجام خط لوله صلح ختم به خير بشه و هند هم مجبور بشه ازمون گاز بخره . چون فقط اينجوريه كه اينهمه تلاش به صرفه خواهد بود .
[color=blue][b]برگرديم به بحث اصلي [/b]:[/color] [b][color=red]خط لوله اى که گران‌ افتاد اما ايران را دور زد [/color][/b]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]این قضیه ی وقت گرفتن چیه ما برای افتخار بحث با شما باید ازتون وقت بگیریم؟ [/quote]

وقت گرفتن ؟
اینجا نه لازم نیست فقط باید اجازه بگیرید از سردار سرلشکر مصطفی !

تو دانشجو چند نفر بودن گیر میدادن گفتم باید وقت بگیرند تا افتخار بدیم! چشمک

ولی ممنون خوب بود صحبتات استفاده بردیم هرچند نقدم روشون هنوز هست به خصوص قسمتی که گفتی منافع نیست و تصمیمات نژادی و دینی هست .....

منافع ملی شامل : منافع دینی و نژادی و.... هم میشه

وقتی میگیم منافع ملی برحسب اون هست ، مثلا ایرانیا معتقدن امریکا برا این به اسراییل کمک میکنه تا منافع ملی یهودیان در جهان علی الخصوص امریکا تامین بشه و نیز در خاورمیانه منافع ملی کشور امریکا تامین بشه

که بحث درازی داره

متاسفانه من امتحانات ترمم نزدیکه و واقعا وقتم نمیرسه زیاد بحث کنم، بعد امتحانا هستم خدمت دوستان

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين دوست عزيزمون ارنستو
من چند تا پستش رو مطالعه كردم اصولا سازش ساز مخالفه
كه فكر كنم ايشون كرد هستند و اين خصوصيت بعضي از كردهاست كه ...
دوستان اگر تو جهان 10 كشور يك كالا رو بفروشن ما بايد فقط از يكيشون خريد كنيم؟
اگر اينجوريه ما چرا 100 نوع لوازم تو كشور داريم تازه اينها كه استراتژيك نيستند
واي به حال كالاهاي استراتژيك
خوب چين هند پاكستان و ... هم حق دارند اين كار رو بكنند
به نظرم مشكل از عنوان تاپيكه
بايد مينوشت خط لوله اي كه رقيب خط لوله صلح شد
نكته بعد اينه كه ما الان يه رقيب داريم كه با سياست بايد اون رو رفيق كنيم. يعني با هماهنگي با تركمنستان قيمت رو ببريم بالا اينجورري به نفع جفتمونه :mrgreen:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]اين دوست عزيزمون ارنستو
من چند تا پستش رو مطالعه كردم اصولا سازش ساز مخالفه
كه فكر كنم ايشون كرد هستند و اين خصوصيت بعضي از كردهاست كه ...
دوستان اگر تو جهان 10 كشور يك كالا رو بفروشن ما بايد فقط از يكيشون خريد كنيم؟
اگر اينجوريه ما چرا 100 نوع لوازم تو كشور داريم تازه اينها كه استراتژيك نيستند
واي به حال كالاهاي استراتژيك
خوب چين هند پاكستان و ... هم حق دارند اين كار رو بكنند
به نظرم مشكل از عنوان تاپيكه
بايد مينوشت خط لوله اي كه رقيب خط لوله صلح شد
نكته بعد اينه كه ما الان يه رقيب داريم كه با سياست بايد اون رو رفيق كنيم. يعني با هماهنگي با تركمنستان قيمت رو ببريم بالا اينجورري به نفع جفتمونه :mrgreen:[/quote]

به نظر شخص من وجود آقایانی مثل جناب ارنستو برای این سایت و کل کشور در مقیاس کلان یک نعمت هست. اگر همه یک روز یک جور فکر کردن باید نگران شد. از خلال همین اختلاف نظر هاست که اید های جدید در میاد، ضعف ها مشخص میشه.
یادمه یک بار یک دانشجویی از آقا پرسید آگر شما یک چیزی گفتید دیگه اون وحی منزل خواهد بود و ما دانشجویان نباید راجع بهش خلاف بگوییم. خود آقا فرمودند من هم نظراتم از جمع نظرات کارشناسی یعنی امثال شما در میاد. بنا بر این حتما شما باید نظر مستقل داشته باشید. حتی یادمه شخص ایشون یک کم هم ناراحت شدن که این چه سوال بچه گانه ای است که می کنید! یا وقتی ایشون می گن شما باید در مسایل مهم مملکت صاحب نظر باشید یعنی چی؟ یعنی یک جاهایی نظرتون فرق کنه.
توی این چندین سالی که من این سایت رو خوندم وقتی که امثال ارنستوش کم شدن سایت بی مزه هم شده! محض اطلاع. یک خبر میاد همه میان می گن به به چه چه، چه فایده ای داره؟ وقتایی که بحث میشه بعد کارشناسی هم به خودش می گیره مفید و قابل استفاده است.

به قول یه بنده خدایی زنده باد مخالف من. (البته اگر خودش یادش نرفته باشه)

اگر مبنا بحث بر اساس احترام به هم و خطوط قرمز باشه خیلی هم خوبه.

اون قسمت آخر بحثتون هم کاملا درسته. یکی از اهداف اپک گازی هم همینه. روابط ما هم با ترکمنستان نزدیک و دوستانست. کلا منافع مشترک خیلی زیادی داریم.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ممنون از درک و شعورت حامد جان !

شما هم مایه امیدواری میشی به زودی برا سایت و ایران!

ezrayil جان شما رو هم به خدای متعال میسپارم و کسانیکه هزاران بار از رو نوشته های من خوندن و نفرین کردن یا احسنت فرستادن
[b]همونا که الانم نگاه کنی اکثر جمله بندی ها و انتقاداتشون برگرفته از این حقیره ....[/b]

اما خوب ساز مخالف نمیزنیم ... ساز [color=red]حقیقت[/color] رو میزنیم

منصور حلاج رو هرکسی موقع اعدام ش میدید جز اهانت کاری باهاش نداشت بعدا فهمیدا چی شد .....
[color=red]
دوست گلم ، با کمال میل امیدوارم من اشتباه کنم و خداوند بزنه پس گردتم و به راه راست و درستی و حقیقت هدایت بشم و اگر در این راه هستم و یا تلاش میکنم که باشم امیدوارم بیشتر منو در این راه کمک کنه[/color]

الهی آمین

نیازی به جواب بیشتر به شما نمیبینم چون هم خودمو میشناسم هم پست هامو هم نظرات خیلیا راجبم رو

یا حق[size=18][/size]

هیچوقت مدعی این نشدم که درست ترین حرف و وحی منزل رو من میگم ولی همیشه گفتم هرروز در تلاشم تا با دیروزم تفاوت مفیدتر و بهتری داشته باشم از هر نظر چه عقیدتی چه فکری چه زندگی
تمام تلاشم هم این بوده که درست ترین قضیه رو بفهمم و دنبالش باشم ....
از پستهای 5 سال قبل من گرفته تا این ور این سیر و نمو و روش کاملا مشخصه تو نوشتار من

در ضمن، توهین به کردها رو نادیده می گیرم این بار ، چون عادت ایرانیاست توهین ولی بدون کرد ازادیخواهه ، کرد شرف داره و حقیقت پرسته اما زود باور و ساده دلی از نقاظ ضعفش هست که از مهمون نوازی و مهمون رو بالا سرگذاشتنش میاد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=red]3- هرگونه توهين به قوميت‌ها ( عرب، ترك، فارس، كرد، لر، بلوچ، بختياري و ... ) ، مليت‌ها ( چه عربها و چه سايرين ) ، اديان ( مسيحيت، يهوديت و البته دين مبين اسلام) ، اعتقادات اعضاي سايت؛ بخصوص اعتقادات مذهبي و باورهاي ديني ، مسئولين مملكتي و البته مهمتر از همه اعضاي سايت و نظراتشون ، موجب قفل شدن تاپيك و يا پاك شدن پست دوستان ( و در صورت تكرار ، اخراج از تاپيك و درصورت عدم رعايت و توجه به قوانين بصورت مکرر ، اخراج از سايت) خواهد شد.
[/color][/quote]
دفعه‌ي آخري باشه كه مي‌بينم كسي تو اين سايت، به قوميت كاربران ديگه كاري داشته باشه يا به سبب تعلق به قوميتي خاص، به ايشان و يا قوميت ايشان برچسبي بزنه!
همه‌ي ما؛ چه كرد، آذري، عرب، لر، بختياري، خراساني، مازني، گيلكي، بلوچ و چه فارس، ايراني هستيم و تا من در اين سايت هستم، اجازه‌ي هيچگونه بحث نژادپرستانه و قوم‌گرايانه به هيچ‌يك از دوستان نخواهم داد.
درصورت مشاهده‌ي مجدد اين قضيه، كاربر خاطي اخراج خواهد شد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط EBRAHIM
      IRIS و پدید آمدن برنامه فضایی ایران (قسمت اول )

مدتیست که از رسانه های جهانی،خبرهایی به گوش میرسد که ایران در حال تولید موشکی است که توانایی حمل ماهواره به فضا دارد.آيا چنين چيزي امكان دارد؟آيا اين ماجرا يك بلوف سياسيست يا حقيقت دارد؟
      دوستان از نظرات مفيد خودشون دريق نكنند امیدوارم مبحث جالبی شود.
      با تشكر

چند نکته قبال از خواندن مقاله :مطمئنا نظرات نویسنده با نظرات مترجم یکی نیست!!!
      در این مقاله موشک IRIS معادل موشک شهاب 3 دی فرض شده که آن هم به نوبه خود معادل موشک نو دونگ کره شمالی را در اختیار گرفته
      موشک IRIS ویا شهاب 3 دی اولین موشک ماهواره بر سبک ایران فرض شده اند (پراکنده بودن اطلاعات اجازه سخن قطعی را نمیدهد )
      موشک شهاب پنج معادل تائه دو پونگ دو کره شمالی فرض شده (البته از سوی نویسنده آن که آمریکایی هستند ) و عنوان اولین ماهواره بر سنگین ایران را بر دوش میکشد
      =============================================

نخستین ظهور موشک ماهواره بر IRIS/IRSL-X-1

با وجود ادعاهای ایران مبنی بر عدم بالابردن برد شهاب 3 دولت ایران در حال حاضر مشغول به ساخت و توسعه نخستین ماهواره بر خود موسوم به IRIS میباشد .
      پرتابگر ماهواره IRIS در ظاهر دارای ترکیب ساختمانی از موشک بالستیکShahab3 است که در مرحله اول از طراحی
      ان بهره میبرد و در مرحله دوم پرتابگر دارای دوقسمت موتور جامد و نیز محل حمل ماهواره (قسمت سوم) توسط پرتابگر است که قطر این مرحله از مرحله اول کمی بیشتر است و میتواند ماهواره های مخابراتی و علمی را در مدار زمین قرار دهد .
      .پرتابگر IRIS با پیکر بندی انجام شده بر روی آن پرتابگریست ایده آل به عنوان کاوشکر یا موشک اکتشافی که میتواند برای حمل کلاهک جنگی و یا توسعه کلاهک های فضایی قابل بازگشت و یا در نهایت برای ارسال محموله های علمی به فضا مورد استفاده قرار گیرد .البته این پرتابگر درحال حاضر نمیتواند ماهواره ها و یا محموله های با جرم بالا را به سمت مدار پرتاب کند . مگر اینکه مرحله سومی نیز به آن اضافه شود تا تبدیل به یک پرتابگر سنگین گردد .
      با توجه به آزمایش موشک چند مرحله ای شهاب 3 نویسنده بر این عقیده است که در صورتی که پرتاب آز مایشی موشک Shahab-3D نخستین پرواز آزمایشی پرتابگر IRIS باشد در آن صورت پرتابهای موشک های
      Shahab - 5 دومین و سومین مرحله از برنامه ساخت یک پرتابگر ماهواره ای است که ایران ادعا دارد در حال توسعه آن است .
      اولین تصویر از موشک IRIS در یکی از نمایشگاههای هوا و فضای ایرانیان در اندازه یک ماکت یک متری به نمایش گذاشته شد . نویسنده ادعا دارد که تستهای ناموفق پرتابی این موشک علت اصلی به تاخیر افتادن توسعه موشک حامل پرتابگر شهاب 5 تا کنون بوده است ولی با تردید بیان میکند که فقط زمان قادر به روشن ساختن این مطلب میباشد .

نویسنده مقاله ادعا دارد که اختمال توسعه نوع جدیدی از موشک های بالستیک از روی این نسخه پرتابی با نامهای جدیدتر از Shahab - 3d وجود دارد ، ونیز باتوجه به موتور سوخت جامد مورد استفاده در مرحله فوقانی و نیز تمام اطلاعاتی که از موشک شهاب 3 در اختیار است ، طراحی نمایش داده شده از IRIS یقینا طرحی مناسب با استفاده از طراحی موشک بالستیک شهاب 3 است . هرچند که پرتاب این سیستم آزمایشی پیشرفته که پیش از این در غرب و شرق مورد استفاده قرار گرفته و از متدهای غربی و شرقی نیز برای توسعه استفاده کرده برای ملل چیز چندان غیر عادی نخواهد بود ، ولی به سرعت بخشیدن برای توسعه اولین ماهواره بر سنگین ایران قبل از پرتاب کمک شایانی خواهد کرد .
      نویسنده در ادامه با بیان شباهت موجود بین شهاب 3d و نسخه های دوم و سوم موشک تائه دو پونگ کره شمالی این پرسشها
      را مطرح میکند که آیا شهاب 3D میتواند نسخه اصلاح شده از ماهواره بر ایرانی IRIS باشد که تست نخست خود را سپری کرده است ؟ آیا این موشک همان نسخه بالستیک فضایی از موشک تائه دو پونگ 2 کره شمالی وترکیب ماهواره بر شهاب 5 است و یا اینکه موشک بالستیکی ساخت ایران است ؟
      شاید تاحد زیادی بتوان گفت که ایران در حال همکاری با کره شمالی برای ساخت نسخه دوم و سوم ماهواره بر شهاب 5 است و هر دو در انجام این طرح مشارکت جدی دارند. کره شمالی که در سال های پایانی قرن 20 نسخه جدید و بهسازی شده ای از موشک تائه دو پونگ 1 را آزمایش کرده بود در بین 26 Juan و 2 Julay سال 2001 نخستسن نمونه پرتابی از موشک تائه دو پونگ دو را برای پرتاب بر روی سکوی تاسیسات پرتاب خود قرار داده بود .
      این کاملا واضح است که موشک شهاب 3 دی چند ثانیه پس از پرتاب و قبل از پایان مرحله اول در اولین تست خود در آسمان منفجر شد . با وجود طراحی متناسب موتور سوخت جامد آن و نیز پوشش آیرو دینامیک موشک متاسفانه انفجار باعث جلوگیری از آزمایش این قسمت ها گردید . در کل باید به این نتیجه رسید که در صورت تداوم برای ساخت و تکمیل شهاب 5 گلی به یاد ماندنی برای مردم ایران در بخش فضا به ثمر خواهد رسید .

========================================
      اما مشخصات موشک IRIS

حد اکثر بار قابل حمل توسط کلاهک موشک (کیلوگرم ): 760-987-1,158 بار فضایی و یا کلاهک جنگی .
      حداکثر برد ( کیلومتر ) : 1500
      تعداد مراحل : 2
      قطر موشک (متر ) : 1.32 - 1.35 – 1.85
      ارتفاع موشک : 17.1 متر
      وزن در حالت پرتابی سبک : 16000 کیلوگرم
      وظیفه : برای پرتاب محموله های فضایی علمی و تحقیقاتی و نیز ماهواره ها

اطلاعات مربوط به مرحله اول موشک
      ارتفاع : 14 متر
      قطر : 1.32 – 1.35 – 1.85 متر
      جرم :15092 کیلوگرم
      تراست : موثر 26051 کیلوگرم بر فوت مربع - واقعی 26,760-26,600 کیلوگرم بر فوت مربع
      زمان سوخت : 110 ثانیه
      نوع سوخت : TM-185 (20% Gasoline + 80% Kerosene)
      نوع اکسید کننده : AK-27I (27% N2O4 + 73% HNO3 + Iodium Inhibitor)
      جرم سوخت :12912 کیلو گرم

اطلاعات مربوط به مرحله دوم موشک
      ارتفاع : 3 الی 4 متر در کل
      قطر : 1.3 ای 2 متر
      وزن : نا معلوم
      تراست موتور : نامعلوم
      مدت زمان سوخت : 100 ثانیه
      نوع سوخت : جامد

لطفا اگر کسی تصویری از این پرتابگر داره در تاپک قرار بده

ادامه دارد ..........
      ======================
      منبع خبر:وبلاگ هوانوردی قرن 21
    • توسط Davood
      يك شركت آمريكايي ساخت هواپيما اعلام كرد مقام‌هاي اسراييلي تمايل دارند يكصد هواپيماي جنگي از نوع اف - ۳۵جديد را خريداري كنند.
      روزنامه اسراييلي معاريو روز پنج شنبه با اعلام اين خبر افزود، برخي مديران شركت لاكهيد مارتين به تازگي به تل‌آويو سفر كرده‌اند تا با اليعايزر شكيدي فرمانده نيروي هوايي اسراييل و برخي مقام‌هاي عالي رتبه ارتش اسراييل درباره اين معامله گفت و گو كنند.
      بر پايه اين خبر، هواپيماهاي اف ۳۵كه جديدترين در نوع خود است ، هواپيماي جنگي اصلي در نيروي هوايي آمريكا در آينده خواهد بود.
      روزنامه ياد شده نوشت : اگر اين معامله صورت گيرد، نيروي هوايي ارتش اسراييل ، اولين هواپيما از اين نوع را در سال۲۰۱۴ميلادي دريافت خواهد كرد.
      آمريكاطي سالهاي گذشته هر سال ميلياردها دلار كمك بلاعوض به سردمداران اسراييلي اهدا كرده كه بخش مهمي از آنها در قالب انواع تجهيزات پيشرفته نظامي ، سلاح‌هاي جديد و غير متعارف بوده است.
      بخشي از اين سلاحها را اسراييل در جنگ اخير خود عليه لبنان استفاده كرد و هزاران تن از مردم بي‌گناه اين كشور را با آنها به خاك و خون كشيد.

irna.ir
    • توسط MR9
      آیین معارفه فرمانده جدید سپاه قدس 

آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه برگزار شد

پی نوشت :

1- تاپیک جدید اخبار دفاعی جمهوری اسلامی ایران با مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
      2- لینک تاپیک نخست در بند ذیل
      2- اخبار دفاعی جمهوری اسلامی ایران I
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.