Recommended Posts

[quote][quote]سلام
نمیدونم یک مدتیه چرا تاپیک های این سایت زرتی میره تو جاده خاکی!
آقا به درک سیاه که صدر اصغر آلمان رد شد یا نشد. گوره پدرشم کردن. اگر عمدی کردن خوب کاری کردن. icon_twisted
من بودم میزاشتم بیاد تو حریم هوایی ایران
500 کیلومتر هم رد کنه بعد میگفتم برگرد احتمال حمله تروریستی شما رو تهدید میکنه. القائده به نقاطی از مرز ایران نفوظ کرده و قصد داره با استینگر شما را بزنه!
در هر صورت خوب سنگ روی یخ شد این ضعیفه خرفت
قربون جنم ه گرهارد شرودر. این یکی که مثل سیب زمینی هست حقشه همین بچه بازی ها سرش بیارن[/quote]

دوست عزیز، [b]این زرتی تو جاده خاکی رفتن[/b] نظر شماست.
بگذریم از[color=red] اینکه جنابعالی از الفاظ مناسبی استفاده نکردید[/color]. و این الفاظ مناسب خوانندگان این سایت نیست.

این تایپیک تا همینجا توسط اساتید در مسیر اصلی خودش داره پیگیری میشه. این بحث ها هم هیچ کدوم مشکلی نداشتند و برای خوانندگان اش (مثل خودم) فواید و عایداتی داشته. اگر جنابعالی این بحث ها رو زرتی تو جاده خاکی رفتن تلقی میکنید، [color=red]بهتره که اصلا تو تایپیک شرکت نمیکردید[/color]، تا هم شان و سابقه خودتون رو حفظ کرده باشید و هم به دوستان توهین نکرده باشید.

این تایپیک توسط مدیریت اخبار منتقل شده و یک طرف بحث هم مدیر سایت آقا مصطفی بودند، بعد شما میگید زرتی تو جاده خاکی رفته؟![/quote]

سلام
اینکه شما فکر میکنید لفظ "زرتی تو جاده خاکی" لفظ نامناسبی است نظر شماست. احتمالا شما ادبیات من رو با شاهنامه فردوسی یا گلستان سعدی مقایسه کردید که چنین نتیجه ای براتون حاصل شده. بگذریم ولی ما از پشت نیمکت های دبستان بلند شدیم و اینجا یک پابلیک فروم است.

چون بحث پیرامون تحریم مقام های یانکی بود قبول کنید که بحث هواپیمای مرکل انحرافی است همانگونه که در تاپیک های مواردی اینچنی است. من هم برای همین گفتم جاده خاکی زیاد شده.
در مورد شرکت کردن بنده در مباحث هم فکر کنم شما سرتون بکار خودتون باشه بهتر و زیبنده تر است.
موفق باشید

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام
اگر ایران نمیذاشت هواپیما رد بشه اونها میتونستن کریدور هوایی رو عوض کنن مثلا از جنوب ایران برن کشور را دور بزنن؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]با سلام
اگر ایران نمیذاشت هواپیما رد بشه اونها میتونستن کریدور هوایی رو عوض کنن مثلا از جنوب ایران برن کشور را دور بزنن؟[/quote]
احتمالا بدون سوخت گیری این امکان وجود نداشت.
ضمن این که آسمان ایران امن ترین مسیر ممکن می باشد. در صورت دور زدن ایران یا باید از روی عراق و سپس کشورهای خلیج فارس عبور می کردند یا مسافت زیادی از فراز افغانستان، پاکستان و کشورهای تازه استقلال یافته.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]سلام
نمیدونم یک مدتیه چرا تاپیک های این سایت زرتی میره تو جاده خاکی!
آقا به درک سیاه که صدر اصغر آلمان رد شد یا نشد. گوره پدرشم کردن. اگر عمدی کردن خوب کاری کردن. icon_twisted
من بودم میزاشتم بیاد تو حریم هوایی ایران
500 کیلومتر هم رد کنه بعد میگفتم برگرد احتمال حمله تروریستی شما رو تهدید میکنه. القائده به نقاطی از مرز ایران نفوظ کرده و قصد داره با استینگر شما را بزنه!
در هر صورت خوب سنگ روی یخ شد این ضعیفه خرفت
قربون جنم ه گرهارد شرودر. این یکی که مثل سیب زمینی هست حقشه همین بچه بازی ها سرش بیارن[/quote]

دوست عزیز، [b]این زرتی تو جاده خاکی رفتن[/b] نظر شماست.
بگذریم از[color=red] اینکه جنابعالی از الفاظ مناسبی استفاده نکردید[/color]. و این الفاظ مناسب خوانندگان این سایت نیست.

این تایپیک تا همینجا توسط اساتید در مسیر اصلی خودش داره پیگیری میشه. این بحث ها هم هیچ کدوم مشکلی نداشتند و برای خوانندگان اش (مثل خودم) فواید و عایداتی داشته. اگر جنابعالی این بحث ها رو زرتی تو جاده خاکی رفتن تلقی میکنید، [color=red]بهتره که اصلا تو تایپیک شرکت نمیکردید[/color]، تا هم شان و سابقه خودتون رو حفظ کرده باشید و هم به دوستان توهین نکرده باشید.

این تایپیک توسط مدیریت اخبار منتقل شده و یک طرف بحث هم مدیر سایت آقا مصطفی بودند، بعد شما میگید زرتی تو جاده خاکی رفته؟![/quote]

سلام
اینکه شما فکر میکنید لفظ "زرتی تو جاده خاکی" لفظ نامناسبی است نظر شماست. احتمالا شما ادبیات من رو با شاهنامه فردوسی یا گلستان سعدی مقایسه کردید که چنین نتیجه ای براتون حاصل شده. بگذریم ولی ما از پشت نیمکت های دبستان بلند شدیم و اینجا یک پابلیک فروم است.

چون بحث پیرامون تحریم مقام های یانکی بود قبول کنید که بحث هواپیمای مرکل انحرافی است همانگونه که در تاپیک های مواردی اینچنی است. من هم برای همین گفتم جاده خاکی زیاد شده.
در مورد شرکت کردن بنده در مباحث هم فکر کنم شما سرتون بکار خودتون باشه بهتر و زیبنده تر است.
موفق باشید[/quote]
اين بار دومي هست تو اين هفته كه مي‌بينم كاربران محترم در قبال تذكر ساير كاربران عزيز، نه تنها به تذكر قانوني دوستان تمكين نمي‌فرماين، بلكه در مقابلش جبهه مي‌گيرن و بدتر اينكه به كاربران توهين مي‌كنن!!

همه‌ي دوستان بدونن كه دادن تذكر قانوني در موارد تخطي از قانون، وظيفه‌ي تمامي كاربران هست و هيچ‌كس حق نداره به هيچ كاربري در مقابل ارائه‌ي تذكرات قانوني، توهين كرده و به قانون تمكين نكنه!

تذكر بجاي كاربران، هم‌راستا با تذكر مديران محترم سايت بوده و تخطي از قوانين و عدم تمكين كاربران در مقابل چنين مواردي، به هيچ‌وجه پذيرفتني نيست!!

اميدوارم اين، بار آخري باشه كه چنين رفتاري رو مي‌بينم!
درصورت تكرار، برخورد مناسبي انجام خواهد گرفت تا ديگه هيچ كاربري به خودش چنين اجازه‌اي رو نده كه بخواد به هركس كه بهش تذكر داد، توهين و حمله كنه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مصطفی جان آقا رضا فقط تذکر نداده بلکه از کاربر مورد بحث خواسته دیگه تو این بحث شرکت نکنه! این مورد خارج از حد تذکر درباره الفاظ نامناسبه ... لطفا این مورد رو هم ببینید. من می تونم به یه کاربر دیگه بگم از الفاظ نامناسب استفاده نکنه اما نمی تونم و حق ندارم بهش بگم تو این تاپیک شرکت بکنه یا دیگه پست نده!؟ اینو که قبول داری؟ شما که مدیری بله می تونی به کاربرا بگی اینو اما کاربر نمی تونه به هم رده خودش اینو بگه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خنده دار پوچ و بی فایده مثل لطیفه می مونه
آمریکا موقعی که تحریم می کنه نیاز به همکاری حتی کشورهای کوچکتر داره حالا آمریکا قدرت اول اقتصادی و سیاسی دنیا هست و این کار و از روی نفوذش می کنه اونم با کلی زحمت و میشه بگید این افراد چه منافع اقتصادی و شخصی در ایران دارن اصلا ما چند درصد نفوذ داریم که این افراد تحریم سرخود بکنیم
الان بولیوی که مثلا رفیق ما است وزیر دفاع سردار وحیدی رو محترمانه اخراج کرد دستگاه دیپلماسی ما الان باید برخورد کنه ولی کو برخورد
این درست وزیر دفاع ما رو بگن سفرتو نیمه کاره رها کن و برو که آرژانتین شاکی شدن نخیر باید قبول کرد اینجور اقدام ها وزن سیاسی اقتصادی می خواد که ما تا اون حد نداریم
همین آمریکا هم باید کلی فشار بیاره تا کشور ها گوش کنن مگه الکی
مرغ پخته رو هم به خنده می اندازه اینجور اقدامات
ما بجای پرداختن به شاخص های اصلی داریم وارد بازی اون ها میشیم همون کاری که با شوروی سابق کردن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]الان بولیوی که مثلا رفیق ما است وزیر دفاع سردار وحیدی رو محترمانه اخراج کرد دستگاه دیپلماسی ما الان باید برخورد کنه ولی کو برخورد
این درست وزیر دفاع ما رو بگن سفرتو نیمه کاره رها کن و برو که آرژانتین شاکی شدن نخیر باید قبول کرد اینجور اقدام ها وزن سیاسی اقتصادی می خواد که ما تا اون حد نداریم[/quote]

[url=http://www.asriran.com/fa/news/167948/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%88%D8%B2%D9%8A%D8%B1-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%88%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%D9%8A%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF]واکنش وزیر دفاع به حاشیه سازی ها[/url]

[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003110037]اظهارات وزیر دفاع در جمع خبرنگاران در بولیوی[/url]

[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003120035]اظهارات وزیر دفاع پس از بازگشت از بولیوی[/url]

[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003120067]گزارش فارس از حواشی و متن سفر وزیر دفاع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote]الان بولیوی که مثلا رفیق ما است وزیر دفاع سردار وحیدی رو محترمانه اخراج کرد دستگاه دیپلماسی ما الان باید برخورد کنه ولی کو برخورد
این درست وزیر دفاع ما رو بگن سفرتو نیمه کاره رها کن و برو که آرژانتین شاکی شدن نخیر باید قبول کرد اینجور اقدام ها وزن سیاسی اقتصادی می خواد که ما تا اون حد نداریم[/quote]

[url=http://www.asriran.com/fa/news/167948/%D9%88%D8%A7%DA%A9%D9%86%D8%B4-%D9%88%D8%B2%D9%8A%D8%B1-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D8%A8%D9%87-%D8%AD%D8%A7%D8%B4%DB%8C%D9%87-%D8%B3%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%B3%D9%81%D8%B1-%D8%A8%D9%88%D9%84%DB%8C%D9%88%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%88%D9%81%D9%82%D9%8A%D8%AA-%D8%A7%D9%86%D8%AC%D8%A7%D9%85-%D8%B4%D8%AF]واکنش وزیر دفاع به حاشیه سازی ها[/url]

[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003110037]اظهارات وزیر دفاع در جمع خبرنگاران در بولیوی[/url]

[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003120035]اظهارات وزیر دفاع پس از بازگشت از بولیوی[/url]

[url=http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9003120067]گزارش فارس از حواشی و متن سفر وزیر دفاع[/url][/quote]

خوب معلومه که راستشو نمیگن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
اين بار دومي هست تو اين هفته كه مي‌بينم كاربران محترم در قبال تذكر ساير كاربران عزيز، نه تنها به تذكر قانوني دوستان تمكين نمي‌فرماين، بلكه در مقابلش جبهه مي‌گيرن و بدتر اينكه به كاربران توهين مي‌كنن!!

همه‌ي دوستان بدونن كه دادن تذكر قانوني در موارد تخطي از قانون، وظيفه‌ي تمامي كاربران هست و هيچ‌كس حق نداره به هيچ كاربري در مقابل ارائه‌ي تذكرات قانوني، توهين كرده و به قانون تمكين نكنه!

تذكر بجاي كاربران، هم‌راستا با تذكر مديران محترم سايت بوده و تخطي از قوانين و عدم تمكين كاربران در مقابل چنين مواردي، به هيچ‌وجه پذيرفتني نيست!!

اميدوارم اين، بار آخري باشه كه چنين رفتاري رو مي‌بينم!
درصورت تكرار، برخورد مناسبي انجام خواهد گرفت تا ديگه هيچ كاربري به خودش چنين اجازه‌اي رو نده كه بخواد به هركس كه بهش تذكر داد، توهين و حمله كنه.[/quote]
دوست گرامی سلام
احتمالا منظور جنابعالی به من که نیست. توهین کردم؟ اون پست من که حتی داخلش لفظ "تو" هم بکار نرفته و با سلام و آرزوی موفقیت شروع و تمام شده توهین است؟
اگر هست کجای پست من سره سوزنی مانند توهین است. میشه به بقیه بگید!
تاپیک از جریان عادی منحرف شده بود و من هم گفتم از مسیر خودش خارج شده! بد کاری کردم گفتم منحرف شده؟ icon_twisted

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من مشخصه که این نوع اقدامات فقط جنبه ی روانی داره ، اما می تونه عملی هم بشه مثلا اگر خانم مرکل در لیست سیاه وجود داشت شاید اجازه ی عبور هواپیماش نمی دادند
خود امریکا هم می دونه که بلوک کردن حساب های شخصیت های ایرانی تاثیری در دارایی های آن ها نداره مثلا خاتمی امام جمعه تهران چه درامدی تو آمریکا داره که بلوک بکنند
دوما وزیر دفاع برای انجام يك ديدار رسمي رفته بود که بعلاوه این با فارغ تحصیلان خلبانان اونجا هم دیدار کرده بعدش بولیوی یکی از کشورهای دوست صمیمی ایرانه و هیچ وقت این کار نمی کنه ، بعدش آقای احمدی نژاد چند مرتبه به آمریکای جنوبی رفته(((حتم بدونین این ها همش حاشیه سازی)))
سوما با وزیران دفاع كشورهاي عضو اتحاديه آلبا (كوبا، ونزوئلا، بوليوي، نيكاراگوئه و دومينيكن) در این مراسم شرکت کرده اند در حالی که هیچ وزیری از کشورهای غیر اتحاديه آلبا دعوت نشده اند جز ایران
به نظر بنده ی حقیر این می تونه یک موفقیت برای ایران باشه که اینقدر اونجا نفوذ داره که وزیردفاعش رو با این همه فشار دعوت می کنند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]به نظر من مشخصه که این نوع اقدامات فقط جنبه ی روانی داره ، اما می تونه عملی هم بشه مثلا اگر خانم مرکل در لیست سیاه وجود داشت شاید اجازه ی عبور هواپیماش نمی دادند
خود امریکا هم می دونه که بلوک کردن حساب های شخصیت های ایرانی تاثیری در دارایی های آن ها نداره مثلا خاتمی امام جمعه تهران چه درامدی تو آمریکا داره که بلوک بکنند
دوما وزیر دفاع برای انجام يك ديدار رسمي رفته بود که بعلاوه این با فارغ تحصیلان خلبانان اونجا هم دیدار کرده بعدش بولیوی یکی از کشورهای دوست صمیمی ایرانه و هیچ وقت این کار نمی کنه ، بعدش آقای احمدی نژاد چند مرتبه به آمریکای جنوبی رفته(((حتم بدونین این ها همش حاشیه سازی)))[/quote]
سلام
اون خبر اخراج امیر وحیدی که بکل کذب بود. منبع هم طبق معمول سایت دروغترین و عصر دروغ.
نوشته بودند به محض ورود از او خواسته شده که خاک بولیوی را ترک کند ولی از اون طرف عکس های شرکت ایشان در جمع فارغ التحصیلان دوره خلبانی روی اینترنت قابل مشاهده بود. icon_twisted
آقا رضا هم که لینک های شفاف ساز را گذاشت. اون کاربری هم که گفته دروغه خودش قضاوت کنه ببینه میشه وزیر دفاع در بدو ورود اخراج بشه ولی عکس های شرکت در مراسم وجود داشته باشه؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[img]http://khabaronline.ir/images/2011/6/1E932DA2-2097-446E-9167-916282DB2B0F_w527_s.jpg[/img]

سردار وحیدی در کنار وزیر دفاع بولیوی :?
یک خورده غیر اسلامیه icon_twisted

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیزم!
منظورتون چیه؟ خوب ایشون رفتن بولیوی و این امکان وجود نداره که تو کشور خودشون بهشون بگیم چطوری رفتار کنن ... هر چند فکر می کنم این خانم نمی مرد اگه بعنوان یه مقام رسمی یه کوچولو هم به اعتقادات ما احترام میذاشت ... با این حال این موقعیت ها پیش میاد ولی این نشوندهنده هیچ چیز خاصی نیست.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
برادر عزیز به شوخی عرض کردم : icon_twisted

امیدوارم دوستان چندان ناراحت نشوند

به هر حال به نظر من این موفقیته ، البته بعضی از رسانه های غربی می خوان عوضش کنند که به نظر می رسه برروی بعضی از دوستان عمل کرده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط EBRAHIM
      IRIS و پدید آمدن برنامه فضایی ایران (قسمت اول )

مدتیست که از رسانه های جهانی،خبرهایی به گوش میرسد که ایران در حال تولید موشکی است که توانایی حمل ماهواره به فضا دارد.آيا چنين چيزي امكان دارد؟آيا اين ماجرا يك بلوف سياسيست يا حقيقت دارد؟
      دوستان از نظرات مفيد خودشون دريق نكنند امیدوارم مبحث جالبی شود.
      با تشكر

چند نکته قبال از خواندن مقاله :مطمئنا نظرات نویسنده با نظرات مترجم یکی نیست!!!
      در این مقاله موشک IRIS معادل موشک شهاب 3 دی فرض شده که آن هم به نوبه خود معادل موشک نو دونگ کره شمالی را در اختیار گرفته
      موشک IRIS ویا شهاب 3 دی اولین موشک ماهواره بر سبک ایران فرض شده اند (پراکنده بودن اطلاعات اجازه سخن قطعی را نمیدهد )
      موشک شهاب پنج معادل تائه دو پونگ دو کره شمالی فرض شده (البته از سوی نویسنده آن که آمریکایی هستند ) و عنوان اولین ماهواره بر سنگین ایران را بر دوش میکشد
      =============================================

نخستین ظهور موشک ماهواره بر IRIS/IRSL-X-1

با وجود ادعاهای ایران مبنی بر عدم بالابردن برد شهاب 3 دولت ایران در حال حاضر مشغول به ساخت و توسعه نخستین ماهواره بر خود موسوم به IRIS میباشد .
      پرتابگر ماهواره IRIS در ظاهر دارای ترکیب ساختمانی از موشک بالستیکShahab3 است که در مرحله اول از طراحی
      ان بهره میبرد و در مرحله دوم پرتابگر دارای دوقسمت موتور جامد و نیز محل حمل ماهواره (قسمت سوم) توسط پرتابگر است که قطر این مرحله از مرحله اول کمی بیشتر است و میتواند ماهواره های مخابراتی و علمی را در مدار زمین قرار دهد .
      .پرتابگر IRIS با پیکر بندی انجام شده بر روی آن پرتابگریست ایده آل به عنوان کاوشکر یا موشک اکتشافی که میتواند برای حمل کلاهک جنگی و یا توسعه کلاهک های فضایی قابل بازگشت و یا در نهایت برای ارسال محموله های علمی به فضا مورد استفاده قرار گیرد .البته این پرتابگر درحال حاضر نمیتواند ماهواره ها و یا محموله های با جرم بالا را به سمت مدار پرتاب کند . مگر اینکه مرحله سومی نیز به آن اضافه شود تا تبدیل به یک پرتابگر سنگین گردد .
      با توجه به آزمایش موشک چند مرحله ای شهاب 3 نویسنده بر این عقیده است که در صورتی که پرتاب آز مایشی موشک Shahab-3D نخستین پرواز آزمایشی پرتابگر IRIS باشد در آن صورت پرتابهای موشک های
      Shahab - 5 دومین و سومین مرحله از برنامه ساخت یک پرتابگر ماهواره ای است که ایران ادعا دارد در حال توسعه آن است .
      اولین تصویر از موشک IRIS در یکی از نمایشگاههای هوا و فضای ایرانیان در اندازه یک ماکت یک متری به نمایش گذاشته شد . نویسنده ادعا دارد که تستهای ناموفق پرتابی این موشک علت اصلی به تاخیر افتادن توسعه موشک حامل پرتابگر شهاب 5 تا کنون بوده است ولی با تردید بیان میکند که فقط زمان قادر به روشن ساختن این مطلب میباشد .

نویسنده مقاله ادعا دارد که اختمال توسعه نوع جدیدی از موشک های بالستیک از روی این نسخه پرتابی با نامهای جدیدتر از Shahab - 3d وجود دارد ، ونیز باتوجه به موتور سوخت جامد مورد استفاده در مرحله فوقانی و نیز تمام اطلاعاتی که از موشک شهاب 3 در اختیار است ، طراحی نمایش داده شده از IRIS یقینا طرحی مناسب با استفاده از طراحی موشک بالستیک شهاب 3 است . هرچند که پرتاب این سیستم آزمایشی پیشرفته که پیش از این در غرب و شرق مورد استفاده قرار گرفته و از متدهای غربی و شرقی نیز برای توسعه استفاده کرده برای ملل چیز چندان غیر عادی نخواهد بود ، ولی به سرعت بخشیدن برای توسعه اولین ماهواره بر سنگین ایران قبل از پرتاب کمک شایانی خواهد کرد .
      نویسنده در ادامه با بیان شباهت موجود بین شهاب 3d و نسخه های دوم و سوم موشک تائه دو پونگ کره شمالی این پرسشها
      را مطرح میکند که آیا شهاب 3D میتواند نسخه اصلاح شده از ماهواره بر ایرانی IRIS باشد که تست نخست خود را سپری کرده است ؟ آیا این موشک همان نسخه بالستیک فضایی از موشک تائه دو پونگ 2 کره شمالی وترکیب ماهواره بر شهاب 5 است و یا اینکه موشک بالستیکی ساخت ایران است ؟
      شاید تاحد زیادی بتوان گفت که ایران در حال همکاری با کره شمالی برای ساخت نسخه دوم و سوم ماهواره بر شهاب 5 است و هر دو در انجام این طرح مشارکت جدی دارند. کره شمالی که در سال های پایانی قرن 20 نسخه جدید و بهسازی شده ای از موشک تائه دو پونگ 1 را آزمایش کرده بود در بین 26 Juan و 2 Julay سال 2001 نخستسن نمونه پرتابی از موشک تائه دو پونگ دو را برای پرتاب بر روی سکوی تاسیسات پرتاب خود قرار داده بود .
      این کاملا واضح است که موشک شهاب 3 دی چند ثانیه پس از پرتاب و قبل از پایان مرحله اول در اولین تست خود در آسمان منفجر شد . با وجود طراحی متناسب موتور سوخت جامد آن و نیز پوشش آیرو دینامیک موشک متاسفانه انفجار باعث جلوگیری از آزمایش این قسمت ها گردید . در کل باید به این نتیجه رسید که در صورت تداوم برای ساخت و تکمیل شهاب 5 گلی به یاد ماندنی برای مردم ایران در بخش فضا به ثمر خواهد رسید .

========================================
      اما مشخصات موشک IRIS

حد اکثر بار قابل حمل توسط کلاهک موشک (کیلوگرم ): 760-987-1,158 بار فضایی و یا کلاهک جنگی .
      حداکثر برد ( کیلومتر ) : 1500
      تعداد مراحل : 2
      قطر موشک (متر ) : 1.32 - 1.35 – 1.85
      ارتفاع موشک : 17.1 متر
      وزن در حالت پرتابی سبک : 16000 کیلوگرم
      وظیفه : برای پرتاب محموله های فضایی علمی و تحقیقاتی و نیز ماهواره ها

اطلاعات مربوط به مرحله اول موشک
      ارتفاع : 14 متر
      قطر : 1.32 – 1.35 – 1.85 متر
      جرم :15092 کیلوگرم
      تراست : موثر 26051 کیلوگرم بر فوت مربع - واقعی 26,760-26,600 کیلوگرم بر فوت مربع
      زمان سوخت : 110 ثانیه
      نوع سوخت : TM-185 (20% Gasoline + 80% Kerosene)
      نوع اکسید کننده : AK-27I (27% N2O4 + 73% HNO3 + Iodium Inhibitor)
      جرم سوخت :12912 کیلو گرم

اطلاعات مربوط به مرحله دوم موشک
      ارتفاع : 3 الی 4 متر در کل
      قطر : 1.3 ای 2 متر
      وزن : نا معلوم
      تراست موتور : نامعلوم
      مدت زمان سوخت : 100 ثانیه
      نوع سوخت : جامد

لطفا اگر کسی تصویری از این پرتابگر داره در تاپک قرار بده

ادامه دارد ..........
      ======================
      منبع خبر:وبلاگ هوانوردی قرن 21
    • توسط Davood
      يك شركت آمريكايي ساخت هواپيما اعلام كرد مقام‌هاي اسراييلي تمايل دارند يكصد هواپيماي جنگي از نوع اف - ۳۵جديد را خريداري كنند.
      روزنامه اسراييلي معاريو روز پنج شنبه با اعلام اين خبر افزود، برخي مديران شركت لاكهيد مارتين به تازگي به تل‌آويو سفر كرده‌اند تا با اليعايزر شكيدي فرمانده نيروي هوايي اسراييل و برخي مقام‌هاي عالي رتبه ارتش اسراييل درباره اين معامله گفت و گو كنند.
      بر پايه اين خبر، هواپيماهاي اف ۳۵كه جديدترين در نوع خود است ، هواپيماي جنگي اصلي در نيروي هوايي آمريكا در آينده خواهد بود.
      روزنامه ياد شده نوشت : اگر اين معامله صورت گيرد، نيروي هوايي ارتش اسراييل ، اولين هواپيما از اين نوع را در سال۲۰۱۴ميلادي دريافت خواهد كرد.
      آمريكاطي سالهاي گذشته هر سال ميلياردها دلار كمك بلاعوض به سردمداران اسراييلي اهدا كرده كه بخش مهمي از آنها در قالب انواع تجهيزات پيشرفته نظامي ، سلاح‌هاي جديد و غير متعارف بوده است.
      بخشي از اين سلاحها را اسراييل در جنگ اخير خود عليه لبنان استفاده كرد و هزاران تن از مردم بي‌گناه اين كشور را با آنها به خاك و خون كشيد.

irna.ir
    • توسط MR9
      آیین معارفه فرمانده جدید سپاه قدس 

آیین معارفه فرمانده نیروی قدس سپاه برگزار شد

پی نوشت :

1- تاپیک جدید اخبار دفاعی جمهوری اسلامی ایران با مراسم معارفه فرمانده جدید نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی
      2- لینک تاپیک نخست در بند ذیل
      2- اخبار دفاعی جمهوری اسلامی ایران I
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.