امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

اتفاقاً جناب واریور، اگر از روال و روش درست و متابع صحیحه، استفاده بشه، کاملاً هم دقیق هست!

افتراء و اتهام زدن آسون هست! اما در مورد مباحث منشر شده مثال نقض بیارید! ویرایش شده در توسط Khademolemam

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Khademolemam' timestamp='1388145263' post='355956']
اتفاقاً جناب واریور، اگر از روال و روش درست و متابع صحیحه، استفاده بشه، کاملاً هم دقیق هست!

افتراء و اتهام زدن آسون هست! اما در مورد مباحث منشر شده مثال نقض بیارید!
[/quote]مسئله همینه ، مشکل این مباحث منبری عنوان کردنشون هست که در فضاهای علمی جایی نداره ، کافیه یکی دو کلمه عوض بشه یا اینکه در ترجمه های عربی جملات بد ترجمه بشن ، ...
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جناب واریور!

بنده خودم دانشگاهی هستم و تفاوت مباحث منبری و مباحث علمی رو می دونم.

در فضای علوم دینی هم راه برای کار کردن آکادمیک باز هست. اگه بخواید منبری در مورد احادیث اهل خراسان، صحبت کنید بالای 30 روایت قابل بحث هست، اما با تصفیه و پالایش به روش آکادمیک، 1 الی 2 روایت صحیحه در دست باقی می مونند که البته با ارزش تر از انبوهی از احادیث گنگ و دست و پا بسته هستند.

بنابراین مقصود از مطالعه در مباحث آخرالزمان، اعتماد به هر کتاب روایی نیست. بلکه استفاده از متد علمی و پالایش اون ها است. البته این نوع مطالعات اختصاص به کشور ما نداره و مغرب زمین مدت ها است که از ما جلوتره.

ضمناً اگه با دیدگاه شما به قضایا بخوایم نگاه کنیم، سخن رهبری در مورد الگوی ایرانی - اسلامی پیشرفت هم یک کار منبری باید باشه!!! نه برادر من! کار دینی هم قابلیت مطالعه به روش علمی رو هم داره
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مقصود من فقط مطالعه نیست ، بلکه نقل و ذکر مجدد صحیح هم اهمیت داره ، ..
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ما همیشه خوندیم که زمان ظهور تنها نزد خداوند محفوظه ! حالا اومدیم و خواست خدا این بود که 2 قرن یگه ظهور رخ بده ! اگه ما الان دنبال علم نباشیم از دهه آینده باید در هر سال به اندازه 5 سال کار کنیم تا برسیم به پای کشور های دیگه ! رشد علم خیلی سریعتر از چیزیه که ما فکرش رو می کنیم ! ....

اونوقت اگه به این دست مقالات گوش بدیم ده سال دیگه رسما بدبختیم !

ما باید قویترین قدرت منطقه باشیم از همه لحاظ !
به قول یکی از بچه ها واسه همینه که میگند معجزات جنگ رو اینقدر واضح نگید ، وگرنه بعشی ها از اون ور بوم میفتند !
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببینید برادر بزرگوار.

من کاملاً از دکانی که بعضی ها به اسم مباحث آخرالزمان، ظهور و امثالهم باز کردند، کاملاً مطلع هستم. اما اگر دقت کرده باشید، بنده و شورای مدیریت وبسایت « وعده ی صادق »، دنبال این برنامه ها نیستیم. هم بنده اسم مستعار دارم و هم مطالب ما کاملاً رایگان و بدون جارو جنجال و تبلیغات آنچنانی هست. ضمن این که به اندازه ی کافی از نظر شغل و تحصیلات آکادمیک در حدی هستم که نیاز به ارتزاق از این مباحث ندارم و با توجه به توصیه ی رهبر بزرگوارمون پا به این عرصه گذاشتم. مثل همه ی دانشگاهیان دغدغه مند.

ما متون روایی دقیق و صحیحی داریم که صحت روایات اون ها از اسمشون هم پیداست مثل روایت موثقه ی جابر یا موثقه ی محمد بن مسلم و امثالهم.

این روایات بی دلیل و عبث نیستند و ائمه ی معصوم (ع) از کار عبث مبرا هستند. این احادیث برای استفاده ی استراتژیک شیعیان در آخرالزمان هست. مثال:

حدیث دیگری زرارة بن اعین از امام صادق (علیه السلام) روایت کرده که فرمودند:(39) « ينادي مناد من السماء إن فلانا هو الامير، و ينادي مناد إن علياً و شيعته هم الفائزون، [b]قلت: فمن يقاتل المهدي بعد هذا، فقال: رجل من بني أمية، و إن الشيطان ينادي إن فلاناً و شيعته هم الفائزون، قلت: فمن يعرف الصادق من الكاذب، قال: يعرفه الذين كانوا يروون حديثنا، و يقولون انه يكون قبل أن يكون، و يعلمون أنهم هم المحقون الصادقون.[/b]
ترجمه: منادي از آسمان ندا مي دهد كه فلاني فرمانرواست و منادي [ديگري] هم ندا مي دهد! همانا علي و شيعيان او رستگارند. گفتم: چه كسي پس از اين با مهدي مي جنگد؟ فرمودند: مردي از بني اميه كه شيطان ندا مي دهد همانا فلاني و پيروان او رستگار مي شوند. [b]گفتم: پس چه كساني راستگو را از دروغگو تشخيص مي دهد؟ فرمودند: آنها كه احاديث ما را روايت مي كنند و پيش از وقوع اين اتفاقات مي گويند چنين مي شود و مي دانند كه آنها راستگويند و حق دارند[/b]. »(40)

« امام باقر (علیه السلام) فرمودند: آية الحوادث في رمضان: علامة في السماء من بعدها اختلاف الناس، فإذا أدركتها فاكثر من الطعام.
ترجمه: نشانه حادثه ها در ماه رمضان،[b] نشانه اي است در آسمان كه مردم پس از آن دچار اختلاف مي شوند. هرگاه آن را درك كردي [ذخيره] غذايت را بيشتر كن[/b]. »(38)

البته در مورد نشانه ی مذکور، روایات دیگر صحیحه وجود دارند که آن را توصیف می کنند.

بنابراین مطالعه در روایات آخرالزمانی و استفاده ی استراتژیک از آون ها، از ضروریات هست نه یک آپشن!

متاسفانه دشمن برای اون برنامه ریزی کرده و با خلق یمانی دروغین و حسنی دروغین، از اون بهره برداری می کنه، چون توجه اون بیشتر از ما به این مباحث هست.

به هر حال اگه می خواید با صحت و سقم روایات آخرالزمان، وضعیت سندی اون ها و جعلیات اون ها آشنا بشید، کتاب « السفیانی و علامات الظهور » اثر محمد فقیه که با تکیه بر کتب معتبری همچون رجال آیت الله خویی نوشته شده، برای شروع می تونه گزینه ی خوبی باشه.

مقاله ی مهدویون و امتحانی بزرگ هم به ظرایف این مسئله می پردازه:

http://www.alvadossadegh.com/fa/vijhe-13/9969-1390-03-16-08-16-51.html

ضمناً مطلب شما در مورد بررسی احادیث مدح و ذم بلاد رو خوندم. متاسفانه برخورد و اپروچ صحیح با مقوله ی روایات بلاد نداشت و اصلاً روایات رو نتونسته بود بر اساس صحت و ضعف بررسی کنه.

موفق باشید

[quote name='hamedof' timestamp='1388146747' post='355964']
ما همیشه خوندیم که زمان ظهور تنها نزد خداوند محفوظه ! حالا اومدیم و خواست خدا این بود که 2 قرن یگه ظهور رخ بده ! اگه ما الان دنبال علم نباشیم از دهه آینده باید در هر سال به اندازه 5 سال کار کنیم تا برسیم به پای کشور های دیگه ! رشد علم خیلی سریعتر از چیزیه که ما فکرش رو می کنیم ! ....

اونوقت اگه به این دست مقالات گوش بدیم ده سال دیگه رسما بدبختیم !

ما باید قویترین قدرت منطقه باشیم از همه لحاظ !
به قول یکی از بچه ها واسه همینه که میگند معجزات جنگ رو اینقدر واضح نگید ، وگرنه بعشی ها از اون ور بوم میفتند !
[/quote]

این صحبت شما اصلاً ارتباطی با بحث بنده نداره!

من هم عرض کردم باید بازدارندگی رو تا زمان ظهور ان شاء الله حفظ کنیم! و این یعنی تلاش برای رقابت با کشورهای صاحب علم. اگه نگاهی به آخرین مقاله ی بنده در وبسایت « وعده ی صادق بیندازید، متوجه خواهید شد که نه تنها با برخورد علمی مخالف نیستیم، بلکه در حوزه ی آکادمیک بنده و در مبحث « فرضیه ی تکامل » با جدیت مشغول کار هستیم!

اما بنده عرض کردم، هدف بازدارندگی است نه بیشتر و نه کمتر! و نگرانی بیش از حد و نا امیدی یک سم مهلک هست.

بنابراین مراقب برخی سفسطه ها باشید که این مباحث رو با عقب افتادگی علمی پیوند می زنند.

ضمناً اگه مقاله ی ما رو ملاحظه کرده باشید، متوجه خواهید شد که لوگوی موجود در امضای شما که روس ها از اون استفاده می کنند، مربوط به گروه ماسونی شوالیه های مالتا است. بنابراین اگه اون رو عوض کنید. بهتره!

موفق باشید
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]ضمناً مطلب شما در مورد بررسی احادیث مدح و ذم بلاد رو خوندم. متاسفانه برخورد و اپروچ صحیح با مقوله ی روایات بلاد نداشت و اصلاً روایات رو نتونسته بود بر اساس صحت و ضعف بررسی کنه.[/quote]

اون مطلب مربوط به بنده نیست ، چند نفر از دانشجویان امام صادق انجام دادن ، و بنده هم همونجا نظرم رو گفتم ، رویکرد اون مقاله هم بیشتر تحلیل تاریخی تطبیقی بود و باید ابعاد زبانشناختی و روایتگری رو با دقت بیشتری وارد میکرد ، ...
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوست عزیز جناب واریور

به دلیل این که آکادمیک هستید، بنده این لینک رو از وبسایت ناسا برای شما می فرستم:

در روایات آخرالزمانی ما صحبت از وقایع نجومی عجیبی مثل « پیدا شدن دستی در آسمان »، « وجود چهره ی مردی خورشید » و ... شده که تعدادی از محققین برخی از این وقایع رو به فعالیت شراره های خورشیدی نسبت می دند که البته در آن ایام بسیار شدید هست!

[url="http://www.sciencedaily.com/releases/2013/05/130514083539.htm"]http://www.scienceda...30514083539.htm[/url]

[url="http://www.nasa.gov/mission_pages/sunearth/news/flare-impacts.html"]http://www.nasa.gov/...re-impacts.html[/url]

شراره های خورشیدی احتمالاً بخشی از موارد طبیعی اخلالگر در نبردهای آخرالزمان خواهند بود. البته عوامل ماوراء الطبیعة که جای خود دارد!

بنابراین دوست عزیز، علم و دین در درک وقایع آخرالزمان، یاری رسان هم هستند. ویرایش شده در توسط Khademolemam

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
5 - در مصاحبه های انجام شده با مسئولان سپاه، به این نکته اشاره شده است که رهبر معظم انقلاب موافق توسعه ی برنامه ی موشکی ایران به بیش از برد 2000 کیلومتر نیستند. این مسئله کاملاً با روایات آخرالزمانی ما انطباق دارد، چرا که اصولاً تا قبل از ظهور مهدی موعود (عج) ان شاء الله برخورد جدی با ابرقدرت ها نخواهیم داشت و تا قبل از ظهور ایشان، درگیری های محدودی در خلیج فارس و مرزهای غربی به وجود خواهد آمد! و البته بعد از ظهور ایشان نیز وضعیت نبرد، با اوضاع امروزی، تفاوت خواهد داشت.[/quote]

وقتی پروژه شهید تهرانی مقدم ساخت یک موشک با توانایی قرار دادن محموله در مدار ژئو بوده خودش یعنی بردی بیش از 10000 کیلومتر ، پس این نقض این حرفتون ، لفظا ما چنین چیزی را نمی گوییم چون نمی خواهیم کشورهای اروپایی نیز احساس خطر کنند از جانب ما ...

[quote]6 - ساخت ناو هواپیمابر اولویت نظامی ما نیست! احتمالاً ارتباط آن را با مطلب شماره ی 5 متوجه شده اید.[/quote]

ولی اونج خواسته ما هم هست ، برای همین هست که برنامه مدون نیروی دریایی داره به سمت بزرگتر شدن ناوها حرکت می کنه و امیر سیاری از شروع مطالعات روی اون صحبت می کنند .

[quote]فقط میزانی از توانایی نظامی برای ما کفایت می کند که بازدارنده باشد.[/quote]
این حرف شما من رو به یاد افرادی میندازه که توسعه برنامه موشکی ما رو خرج اضافه می دونند...

وقتی رهبری میگه ما وقتی به آب ها رسیدیم متوقف شدیم یعنی چی؟
جز اینکه باید بتونیم در سرتاسر دنیا حضور فعال داشته باشیم؟ جز اینه که با حضور فعال در سطح جهانیه که می تونیم قدرتمون رو اعمال کنیم؟
برنامه برای سفر در اقیانوس آرام برای چیه پس؟!
داریم خودمون رو قدم به قدم آماده می کنیم ! برای حضور جهانی ایران !

[quote]
10 - نبرد های آخرالزمان ویژگی های بسیار عجیبی دارند. بر اساس تحلیل مبتنی بر روایات باید به صورت سربسته خدمت دوستان بگویم که ان شاء الله کشورهایی که تأکید بیش از حد بر ادوات مبتنی بر هدایت ماهواره ای، امواج الکترومغناطیسی و امثالهم دارند، ناباورانه در آن هنگام دچار مشکل خواهند شد و کشورهایی که از ادوات غیر وابسته به این سیستم ها بهره می گیرند (البته نه در حد شمشیر و خنجر!!!) به حول و قوه ی الهی، قابلیت های بیشتری خواهند داشت که البته مکانیسم چنین پدیده ای که کاملاً مبتنی بر علم نیز می باشد، فعلاً مسکوت خواهد ماند. البته این موضوع، باز هم تاکید بیشتری بر حفظ آمادگی در حد بازدارندگی است، نه بیشتر و نه کمتر!

ان شاء الله دوستان از نگرانی های خود در زمینه ی وضعیت نظامی ایران و حزب الله بکاهند[/quote]

دقیقا یا حرفی رو نزنید یا اگه میگید اثباتشون کنید !
سلاح الکترومغناطیسی میتونه شامل همین بسیم دستی ها هم بشه ! پس این شکل حرف زدن تو کت من یکی که نمیره ....
[b]خداوند نظمی رو برای جهان قرار داده است و خیلی هنر کنیم این نظم رو بهمون یاد بده (با رسیدن به درجات بالای معنوی) ولی این که هی نظمش رو بهم بزنه ممکن نیست ، وگرنه چرا نظمی رو بوجود می آورد ؟![/b] [b]جز این بود که هر پیامبری اون چیزی که در زمان خودش بود رو خیلی بهتر از بقیه انجام داد تا ملت بفهمند یک قدرت برتری هم وجود داره؟ مثالش حضرت موسی که اومد زد جادوگری قومش رو تخته کرد رفت ! یا حضرت سلیمان نبی ! [/b]
بعد از اون هم بهتره یک نگاهی به آواتار ، نوشته امضام و نوشته داخل عکس امضام رو هم بندازید ! ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
البته اون تانکی که به پهلو افتاده فکر میکنم مربوط به یکی از رزمایشهای رژیم صهیونیستی باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Khademolemam' timestamp='1388148819' post='355974']
دوست عزیز جناب واریور

به دلیل این که آکادمیک هستید، بنده این لینک رو از وبسایت ناسا برای شما می فرستم:

در روایات آخرالزمانی ما صحبت از وقایع نجومی عجیبی مثل « پیدا شدن دستی در آسمان »، « وجود چهره ی مردی خورشید » و ... شده که تعدادی از محققین برخی از این وقایع رو به فعالیت شراره های خورشیدی نسبت می دند که البته در آن ایام بسیار شدید هست!

[url="http://www.sciencedaily.com/releases/2013/05/130514083539.htm"]http://www.scienceda...30514083539.htm[/url]

[url="http://www.nasa.gov/mission_pages/sunearth/news/flare-impacts.html"]http://www.nasa.gov/...re-impacts.html[/url]

شراره های خورشیدی احتمالاً بخشی از موارد طبیعی اخلالگر در نبردهای آخرالزمان خواهند بود. البته عوامل ماوراء الطبیعة که جای خود دارد!

بنابراین دوست عزیز، علم و دین در درک وقایع آخرالزمان، یاری رسان هم هستند.
[/quote]

جناب Hamedof

کلمه ی اولویت به چه معنا است؟

یعنی کار مورد نظر ممنوع نیست، بلکه در صف انتظار در مرتبه اول و دوم و سوم قرار نداره!

ساخت ناو هواپیمابر اگه پول و وقت و نیروی کافی وجود داشت که چه خوب، اما اگر نشد، اولویت ما نیست! فکر کنم مفهوم اولویت رو تونسته باشم توضیح بدم!

برد موشک های سپاه را رهبر معظم انقلاب تعیین می کنند:

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما به دنبال افزودن برد موشکی سپاه هستیم، خاطرنشان کرد: با این وجود رهبری ما را در برد 2000 کیلومتر محدود کردند، اما ما توان افزایش برد موشک‌ها را داریم و موشک‌های ما حتما باید به اسراییل برسد.

[url="http://dana.ir/News/37226.html"]http://dana.ir/News/37226.html[/url]

[color=#000000][b]تسنیم: رابطه شهید تهرانی مقدم با مقام معظم رهبری چگونه بود؟[/b][/color]
وقتی پیش حضرت آقا می‌رفتند و گزارش کارهایشان را می‌دادند، رهبری خوشحال می‌شدند. این نشان می‌دهد که حضرت آقا یارانی مثل ایشان می‌خواهند و برای ظهور امام زمان(عج) نیاز به انسان‌هایی مثل شهید تهرانی مقدم با پشتکار بالا و جامع الابعاد است. شهید تهرانی مقدم مطیع رهبر بود. شاید خیلی وقت‌ها ایده‌های دیگری داشت اما همین که آقا می‌فرمودند که فلان موضوع به صلاح نیست یا می‌گفتند نیاز است در میزان دقت، بیشتر کار شود، به همان عمل می‌کرد. همکارانشان می‌گفتند ما می‌دانستیم بعد از برگشتن از جلسه دیدار با آقا شبانه روز باید کار کنیم. یا باید روش کارمان را تغییر دهیم یا همان روش را سرعت بیشتری بدهیم.

[url="http://www.tasnimnews.com/Home/Single/190626"]http://www.tasnimnew...e/Single/190626[/url]

بنابراین بحث اولویت ها، برد موشک سپاه و ... و زحمات شهید تهرانی مقدم و البته مخالفت رهبر معظم انقلاب با برخی فرآیندهای موشکی صحبت بنده نیست.

ضمناً در مورد وسایل متکی به امواج الکترومغناطیس، کودک دبستانی هم می دونه که بی سیم ها هم از این امواج استفاده می کنند! اما صحبت بنده، اتکا به این وسایل بود! قطعاً در موارد از کار افتادن چنین ادواتی، نیروهایی که در مرزهای خودشون می جنگن و اتکای کمتری به مکانیابی ماهواره ای و امثالهم دارن، موفق تر خواهند بود.

ضمناً در مورد امضای شما هم خود شما مختارید. نوشته ها رو هم خوندم. ولی چون در وهله ی اول این نوشته ها به چشم نمی اومد، به شما پیشنهاد کردم.

ضمناً تا یادم نرفته یک مثالی بزنم:

ما می دونیم که در نزدیکی ظهور، حکومت متحد ایران در سوریه سقوط می کنه، اما این به معنی این هست که با توجه به این پیش بینی روایات، کاری نکنیم و شاهد جسارت تکفیری ها به حرم زینب کبری (س)
باشیم؟! قطعاً نه! با توجه به همین مسئله، و در مورد بحث خودمون، حتی اگر بدونیم که در نزدیکی ظهور ممکنه ادوات الکترومغناطیس از کار بیفتن، باز هم نباید از توسعه ی اون ها دست بکشیم، چون تا اون موقع از ادوات بازدارندگی ما محسوب می شن! فقط باید در کنار اون ها، فکری هم به حال توسعه ی ادوات غیر وابسته به اون ها هم بکنیم و توسعه ی آموزش این ادوات به نیروهای رزمی خودمون هم داشته باشیم. این مفهوم استفاده ی استراتژیک از روایات آخرالزمانی هست.

موفق باشید

توصیه ی بنده به خودم، شما و بقیه ی دوستان، کسب دانش و تحقیق در کنار تقویت ایمان به کرامات الهی هست.

نگرانی بنده از توسعه ی اسلام سکولار در بین تحصیل کرده هامون هست. اسلامی که در عقاید ما فقط در حد، نماز و روزه و صدقه و ذکر هست، اما تا عمق باورهامون نفوذ نداره و همین جا است که ترس از ابر قدرت ها در ما شکل می گیره! وگرنه پیر جماران حضرت امام خمینی (ره) نمی تونستن جلوی ابرقدرت ها قد علم کنن. ویرایش شده در توسط Khademolemam
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک سوال از دوستان آخرزمانی و امام زمان شناس با اینکه اینجا جاش نیست

واقعا گیر کار کجاست که امام زمان ظهور نمیکنه؟
اوضاع جهان دیگه از این بی ریخت تر؟ دگرگونی ارزش ها از این بیشتر؟استیلای نظام سرمایه داری از این بیشتر؟
شما که میگید حزب الله ایمانش قویه...یعنی از بین اونها هنوز 313 نفر ‍پیدا نشده که حضرت رو یاری کنه؟
دقیقا چه بلایی باید سر انسانها بیاد تا امام زمان ظهور کنه؟اگر همه مردم خودشون تلاش کنن خوب بشن و در اصطلاح زمینه ظهور رو فراهم کنن اونوقت چه احتیاجی به یه ناجی هست؟ ویرایش شده در توسط Maldini
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یک مبحث خیلی ساده را دوست ندارید قبول کنید پس به خودتون مربوطه ، من دیگه حرفی ندارم ....

بله ما اسما برد موشک هامون (نظامی)رو زیاد نکردیم ولی موشک های فضاییمون مسلما برد خیلی بیشتری دارند و خواهند داشت ....

مختارید رو عقایدتون پافشاری کنید ولی مشاهدات چیز دیگه ای رو نشون میده

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
د
[quote name='Maldini' timestamp='1388151399' post='355982']
یک سوال از دوستان آخرزمانی و امام زمان شناس با اینکه اینجا جاش نیست

واقعا گیر کار کجاست که امام زمان ظهور نمیکنه؟
اوضاع جهان دیگه از این بی ریخت تر؟ دگرگونی ارزش ها از این بیشتر؟استیلای نظام سرمایه داری از این بیشتر؟
شما که میگید حزب الله ایمانش قویه...یعنی از بین اونها هنوز 313 نفر ‍پیدا نشده که حضرت رو یاری کنه؟
دقیقا چه بلایی باید سر انسانها بیاد تا امام زمان ظهور کنه؟اگر همه مردم خودشون تلاش کنن خوب بشن و در اصطلاح زمینه ظهور رو فراهم کنن اونوقت چه احتیاجی به یه ناجی هست؟
[/quote]

برادر گرامی من جناب مالدینی

313 نفر
تعداد یاران خاص حضرت هستند یعنی اگر بخوایم مثال بزنیم بزرگانی در حد امام خمینی، رهبر عزیزمون، سید مقاومت، آیت الله بهجت مرحوم و . ...

بقیه ی یاران حضرت انصار امام هستند که تعداد اون ها به بالای 1 میلیون نفر هم می رسه.

راستش زمان ظهور رو هیچ کس نمی دونه! اما برای اون مختصاتی ذکر شده که می تونید از کتاب « عصر ظهور » و وبسیات « وعده ی صادق » استفاده کنید.

الیته وضعیت منطقه و جهان از وضعیت فعلی هم بدتر خواهد شد و ایران هم از نظر سیاسی و مذهبی در 6 ماه آخر ناامن می شه!

به هر حال هنوز کمی با دوران وعده داده شده فاصله داریم.

موفق باشید

[quote name='hamedof' timestamp='1388151532' post='355983']
یک مبحث خیلی ساده را دوست ندارید قبول کنید پس به خودتون مربوطه ، من دیگه حرفی ندارم ....

بله ما اسما برد موشک هامون (نظامی)رو زیاد نکردیم ولی موشک های فضاییمون مسلما برد خیلی بیشتری دارند و خواهند داشت ....

مختارید رو عقایدتون پافشاری کنید ولی مشاهدات چیز دیگه ای رو نشون میده
[/quote]

بنده از علوم روز پرت نیستم.

این دو تا مقاله رو بخونید، متوجه می شید:

www.alvadossadegh.com/fa/vijhe-13/312-1388-07-05-10-09-49.html

http://www.alvadossadegh.com/fa/vijhe-13/348-1388-07-11-21-39-32.html

http://www.alvadossadegh.com/fa/vijhe-13/312-1388-07-05-10-09-49.html

کاملاً متوجه مسئله ی پرتاب ماهواره به مدار ژئو هستم و می دونم می شه تغییر کاربری داد. این رو هم می دونم که در برد های بلند، بجز استفاده از کلاهک های غیر متعارف شیمیایی و هسته ای و امثالهم و به خصوص کشورهای پهناور و دارای عمق استراتژیک مثل آمریکت، موشک برد بلند ما نسبت به مخارجی که داره، خرابی چندانی به بار نمی آره و بالطبع از نظر شرعی هم کلاهک غیر متعارف حرام هست!!! بنابراین بنده ندونسته نمی گم! بلکه دونسته می گم، اولویت ما در بعد نظامی هم اولویت منطقه ای است و درگیری بین المللی در زمان وعده داده شده و اون هم با شرایط خودش روی می ده!

البته بنده هم با توجه به نحوه ی بحث کردنتون، ادامه ی بحث با شما رو به صلاح نمی دونم. خودتون مختار به هر قضاوتی هستید! ضمن این که در طی یکسال اخیر، با عقبه ی ذهنی و گرایش های دوستان هم کمابیش آشنا شدم.

موفق باشید.
  • Upvote 4

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
مسئله این نیست که به درد ما میخوره یا نه ، دارید مغالطه می کنید ، مسئله اینه که بله برد موشک های ما بیشتر از این هست.

همون فرماندهان سپاه هم از خارج شدن از NPT مگه حرف نزدند در صورت بروز جنگ؟

همین رهبرمون مگه از حمله سطح به سطح صحبت نکرده اند؟

وقتی جنگ بشه حلال حرام مسخره ترین چیز ممکنه ! چرا؟

مگه ما با فانتوم ها کلی مواد ناپالم بر سر عراق نریختیم؟ ناپالم هم سلاح ممنوعست در جهان ! ولی وقتی راه دیگه ای نباشه تا آخرین بمبمون رو هم استفاده خواهیم کرد !

مگه شما نمیگید داخل جنگ خدا یاور ماست و نیاز به [b]حداقل [/b]بازدارندگیست؟

خوب نمونش جنگ تحمیلی ، بله ما حداقل بازدارندگی رو داشتیم ولی دشمن ما حمله ای کرد که هنوز هم داریم تاوانش رو میدیم !

اگر ما به حداقل ها فکر کنیم باز هم در جنگ بعدی (حتی اگر با ابرقدرت ها نباشد ) هزاران شهید خواهیم داد !

ولی اگه به توانی بسیار فراتر از دشمنانمون برسیم اونوقته که دیگه هزینه جنگ برات بالا نمیره !

ما الان شکست نخوردیم در برابر غرب؟

اقتصاد داغون
فرهنگ اسلامی رسما نداریم !
فرهنگ اسلامی پیش کش ! کلا بی فرهنگیم ! مثال هاشم خواستید میشه تا صبح اون رو گفت !
علم هم کمیت بالاست ولی کیفیت نه ! شاید در سطح آزمایشگاهی بالا باشیم ولی علمی که عملی نشه و وارد صنعت نشه واسه لای جرز دیوار خوبه !
از نظر نظامی هم تا رسیدن به یک ارتش حرفه ای فاصله زیادی داریم !

پس باید واسه رسیدن به صد درصد تلاش کنیم تا شاید به 80 برسیم ! ولی وقتی برای رسیدن به 20-30 درصد تلاش کنیم می شیم افغانستان ...

علم تجربی رو هم دین واردش کنیم چیزی نصیبمون نمیشه ... از تو قرآن نیازی نیست علم بیرون بکشیم ، چون ما تاویل قرآن رو چه می دونیم چیه ! تفسیرش هم بدون معصوم به درستی ممکن نیست !

العاقل یکفی بالاشاره ؟! حرفی دیگه ندارم
Don't Feed the troll ویرایش شده در توسط hamedof
  • Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط FLANKER
      http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385294.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385295.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385335.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385333.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385300.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385309.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385302.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385304.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385306.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385307.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385334.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385336.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385337.jpg

http://www.farsnews.net/plarg.php?nn=M385338.jpg
    • توسط GHIAM
      با استفاده از طول استند موشک فاتح، تونستم ابعاد موشک فتح را به دست بیاورم. موشک فتح دارای طول 6.5 متر و قطر 40 سانتیمتر است. این موشک نسبت به فاتح110 حدودا 2.30متر کوتاهتر و 20 سانتیمتر قطر کمتری دارد.  
      هیچ گونه اطلاعاتی از جنس موتور و جنس بدنه موشک وجود ندارد. اما احتمالا فتح موشکی با وزن 800-900 کیلوگرم، برد  200 - 300 کیلومتر و سرجنگی 150-200 کیلوگرمی باشد. به نظر میر‌سد سپاه قرار است این موشک را جایگزین نسخه های اولیه فاتح 110 کند. هرچند سرجنگی سبکتری نسبت به فاتح دارد برای زدن اهداف نرم از جمله زیرساخت‌های نفتی، مراکز صنعتی، اهداف غیرمقاوم نظامی و ... بسیار موثر است. 
      با توجه به ابعاد و وزن موشک فتح، می‌توان 4 تیره از این موشک را مانند فجر 5 از روی حامل IVECO پرتاب کرد.  

• توسط mehdipersian
      شناور شهید باقری به بالگرد، موشک و پهپاد مجهز خواهد شد 
      فرمانده نیروی دریایی سپاه:

شناور شهید باقری که در آینده ساخت آن به اتمام می‌رسد، علاوه بر داشتن یک ناوگروه در داخل خود، باند پرواز هم دارد که پهپاد می‌تواند از روی آن حرکت کرده و به پرواز درآید و در بازگشت هم می‌تواند بر روی آن بنشیند.
      شناور شهید باقری با ۲۴۰ متر طول و ۲۱ متر ارتفاع، مجهز به بالگرد، موشک و پهپاد است.
      این شناور به گونه‌ای در حال ساخت است که از روی عرشه آن حدود ۶۰ پهپاد می‌تواند پرواز کند و بنشیند.
      وستانیوز

• توسط mehdipersian
      مرداد گذشته، یک ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه برای ایران از پایگاه فضایی بایکونور پرتاب شد و انتظار می‌رود سه ماهواره دیگر نیز در سال‌های آینده به فضا پرتاب شوند. همچنین شواهد قانع‌کننده‌ای وجود دارد که نشان می‌دهد یک شرکت روسی در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی برای ایران است که در سال 2024 در مدار زمین ثابت قرار می‌گیرد.

ماهواره ی خیام:

مرداد 1394، ایران با دو شرکت روسی در مورد پرتاب ماهواره سنجش از دور ساخت روسیه که توسط ایران اداره می شود، به توافق اولیه دست یافت. ماهواره ایرانی در 18 مرداد 1401 به وسیله ی شرکت روس کاسموس به فضا پرتاب شد. 

مشخصات فنی ماهواره:

مشخصات فنی ماهواره توسط روسیه و ایران اعلام نشده است ولی می توان از یک حق اختراع منتشر شده توسط شرکت NPK Barl در مرداد 1401 اطلاعات جدیدی بدست آورد. این طرح یک ماهواره سنجش از دور با وضوح بالا را توصیف می کند که دقیقاً شبیه خیام است. دارای یک گذرگاه شش ضلعی و چهار پنل خورشیدی است که با زاویه 45 درجه نسبت به محور طولی ماهواره به سمت پایین امتداد دارند. 

محموله یک تلسکوپ کورش(Korsch) با پنج عنصر نوری است. تلسکوپ کورش یک تلسکوپ آناستیگمات سه آینه ای فشرده است که میدان دید وسیعی را ارائه می دهد. این تلسکوپ تصویربرداری را در یک کانال پانکروماتیک و چهار کانال چند طیفی (نزدیک مادون قرمز، قرمز، سبز و آبی) ارائه می دهد. سه پیکربندی ممکن برای تلسکوپ ارائه شده است که همگی با نسبت کانونی f/11.53 (نسبت کانونی تقسیم فاصله کانونی بر دیافراگم است)میباشند. مقادیر سه پیکربندی عبارتند از:

دهانه / فاصله کانونی
      0.535 متر6.17 متر
      0.75 متر8.65 متر
      1.1 متر12.68 متر

در اولین پیکربندی که در شکل زیر نشان داده شده است، وزن تلسکوپ 125 کیلوگرم و طول آن 1.8 متر است.

دو پیکربندی دیگر منجر به گذرگاه طولانی‌تر می‌شود، اما نیازی به تغییر در جعبه‌های الکترونیکی محموله و آرایه‌های پیکسل CCD ایجاد نمیکند. این تلسکوپ از یک آرایه کانونی کروی و نه مسطح برای کمک به جلوگیری از لکه دار شدن تصاویر استفاده می کند. یک آرایه اسکن الکترونیکی داده‌ها را در باند X با سرعت‌های 480 مگابیت تا 1.5 گیگابیت بر ثانیه به زمین ارسال می‌کند (نرخ بالاتری نسبت به گزارش NPK Barl در فوریه 2021 ).

سازنده محموله نوری مشخص نیست، اما برخلاف تخصص این شرکت در سیستم های زمینی می تواند خود NPK Barl باشد. طی نمایشگاهی در سال 2019، این شرکت تلسکوپ سنجش از دور را به نمایش گذاشت که انتظار می‌رفت ظرف دو سال آینده به فضا پرواز کند. گزارش شده است که وزن آن تنها 46 کیلوگرم است و همچنین کوچکتر از نمونه ثبت اختراع به نظر می رسد، اما تنها ماهواره میزبان ممکنی که در حال حاضر برای آن قابل شناسایی است، خیام است. احتمالاً تنها یک بخش از تلسکوپ به نمایش گذاشته شده است. 

در یکی از نقشه‌های همراه با حق ثبت اختراع(پتنت) ، ماهواره در بالای طبقه فرگات در داخل محفظه محموله موشک سایوز-2-1a قرار دارد (که نشان می‌دهد پرتاب اولیه به وسیله ی این ماهواره بر به جای سایوز-2-1b سنگین تر بود).

اگرچه پتنت‌ها به ندرت به پروژه‌هایی اشاره می‌کنند که به آن‌ها مربوط می‌شود، اما در اینجا ماهواره در واقع متعلق به پروژه 505 نشان داده شده است. همانطور که در نقاشی زیر مشاهده می‌شود، ماهواره‌ها به اندازه‌ای کوچک هستند که سه عدد از آنها در داخل دماغه قرار گیرند.

کاربرد خیام:

به طور رسمی، خیام تنها کاربردهای غیرنظامی در زمینه هایی مانند کشاورزی، مدیریت منابع طبیعی و نظارت بر محیط زیست خواهد داشت. مدت کوتاهی پس از پرتاب، رئیس سازمان فضایی ایران مدعی شد خیام به دلیل اندازه کوچکش نمی تواند به عنوان یک ماهواره جاسوسی استفاده شود. با این حال، وضوح زمینی گزارش شده آن (0.73 متر) برای انجام کارهای شناسایی ارزشمند کافی است. 

مرکز کنترل ماموریت خیام:

به گزارش اخبار ایران، مرکز کنترل ماموریت خیام در مرکز فضایی ماهدشت که تقریباً در 60 کیلومتری غرب تهران و نرسیده به شهر کرج قرار دارد. این مرکز در اوایل دهه 1970 برای دریافت اطلاعات از ماهواره های سنجش از دور خارجی تأسیس شد که اولین آنها ماهواره های لندست ایالات متحده بود. همانطور که در تصاویر Google Earth مشاهده می شود، ساخت یک ساختمان جدید در این سایت حدود آوریل 2020 آغاز شد و اکنون کامل شده است. احتمالاً در گزارش تلویزیون ایران که پس از پرتاب خیام از مرکز کنترل مأموریت پخش شد، دو آنتن سهموی در شمال شرقی ساختمان جدید دیده می‌شود.

همکاری های روسی/ایرانی بعدی:

خیام پیش بینی می شود حداقل پنج سال فعالیت داشته باشد و قرار است در سال های آینده ماهواره های بیشتری نیز به آن ملحق شوند. پس از پرتاب، حسن سالاریه اعلام کرد که ایران سه ماهواره دیگر از همین نوع را سفارش داده است و افزود: اولین ماهواره در مجموع 40 میلیون دلار هزینه داشته است.

به نظر می رسد که همکاری فضایی بین روسیه و ایران اکنون فراتر از حوزه سنجش از دور است. در هفته‌های اخیر شواهدی به دست آمده است که روسیه در حال ساخت یک ماهواره ارتباطی زمین‌ایستا برای ایران با نام اکواتور (به روسی به معنای «استوا») است. این نام برای اولین بار در سال 2020 در بیوگرافی مختصری از متخصص ISS Reshetnev، تولید کننده پیشرو روسیه در ماهواره های ارتباطی مستقر در نزدیکی کراسنویارسک در سیبری ظاهر شد. در کنار آن بسیاری دیگر از پروژه ها نیز به آن اشاره شد که این شخص در آن مشارکت داشته است و جزئیات بیشتری ارائه نشده است.

ایران در نهایت قصد دارد ماهواره‌های ارتباطی زمین‌ایستا را با استفاده از پرتاب‌کننده‌های بومی پرتاب کند، اما به‌نظر نمی‌رسد ماهواره‌هایی که در آینده قابل پیش‌بینی به فضا پرتاب می‌شوند، قادر به قرار دادن محموله با این ویژگی در این نوع مدار باشند. بنابراین، این کشور احتمالاً برای پر کردن جای خالی باقیمانده نیز به روسیه متکی خواهد بود. اگر معامله‌های دیگری در این زمینه هنوز وجود داشته باشد، پشت درهای بسته انجام شده است. 

https://www.thespacereview.com/article/4475/1

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.