Sorena_Noshad

جنگنده - رهگیر شنیانگ جی-8.دو/ فین بک ( J-8.J-8II/Finback)

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فانتوم عین کلاغه icon_question ....از اینایی که سر صبح نمیذارن بخوابیم! فقط رنگ استتارش به جای سیاه و طوسی ،زرد و قهوه ایه!!! icon_wink
تامکت عین عقابه..که تو منطقه ما نیست!
تایگرم عی گنجیشکک اشی مشی icon_question :mrgreen:

این J-8 انگار دماغه اش کوچیک شده ی H-6 هست؟ کلا نیروی هوایی منحصر به فردی داره چین...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من الان تو این وضعیت، JH-7 به درد نیروی هوایی ما می خوره، چینی ها هم فکر کنم حاضر باشند بهمون بدند.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من كه از ظاهر جي 8 خيلي خوشم مي ياد ...يه عظمت خاصي داره...
از طرحشم معلومه كه ميتونه يه جنگنده مناسب مثل سوخو 24 باشه...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من در سطح اینترنت مطالبی خوندم مبنی بر این که در ابتدای دهه 1380 این جنگنده به منظور تست به ایران آمده بوده و بعد تست توسط نسروی هوایی رد شده ( مثل اینکه این موضوع جدا از اون ماجرای مشارکت در ساخت هست که به اف 7 آبگرمکن ختم شد ) !

دوستان درباره صحت و سقم این مورد چیزی می دونند ؟!؟!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

نیروی هوایی در واقع اول جی8 سفارش داده بوده، به یکی از برادرها کیف پر از دلار میدن میره با 7 بر می گرده، منهای این چین یک پروژه دو سکانه برای جی 8 با موتور توربوفن داشت که خودکفاییش کردیم شد صاعقه با روپوش چیر لیدر های نیروی دریایی امریکا :"

• Upvote 2
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

کلاغ دو سکانه چطور ارتباط پیدا می کنه با گنجشک؟ :mrgreen:

ارتباطش به این هست که آخر سر بگن فلان چیز هم چینی هست !

مثل اینکه در همون 1380 هم باز بحث تولید تحت لیسانس مطرح بوده که نیروی هوایی به نفع پروژه ارتقا فانتوم ردش کرده !

هر چه قدر هم F-8 ضعیف تر از فانتوم باشه ، ولی به نظر من همین امکان تولید در داخل حسن بزرگی بوده !

ما تعداد محدودی فانتوم داریم که در صورت ارتقا هم یک جنگنده پیر محسوب می شه !

اما در صورت تولید F-8 در داخل ، ما صاحب تعداد قبل توجهی جنگنده نو می شدیم ، همینطور در صورت تولید در داخل می شد با اعمال فرایند های سختگیرانه تر ، کیفیت ساخت رو تا حدودی بهبود بخشید !

و مهم تر از آن بدست آوردن دانش فنی در زمین تولید انبوه بود و همینطور میسر شدن مشارکت در پروژه های آینده چین ( در اون زمان بحث تحریم ها بدین شکل مطرح نبوده ، چه بسا همین مشارکت ها و سرمایه گذاری ها در رای چین در شورای امنیت تاثیر می گذاشته ! )

• Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایراد این تفکر اینه که نمی خواد با سلاح بجنگه، می خواد باهاش سلفی بگیره،

همین میشه که ما 11 جنگنده تا الان باید تولید کرده باشیم اما بحث به عراق که میرسه سوخو هامون بر می گردن و ما منت امریکا رو می کشیم برای پشتیبانی نزدیک از حملاتمون، تا دلتون بخواد سلاح برای صحنه نبرد زمینی آماده کردیم سر هر شهر کوچیک و دهاتی در عراق و سرویه تا مرز شکستن کمرمون می ریم و بی آبرو می شیم.

این تفکر رو که ساخت سلاح توسط نیروی نظامی برای سطح علمی کشور* آبرو میاره از سرتون بیرون کنید، اون موقع میشه بحث کرد

*کشوری که H_Index بعضی از استاد تمام هاش صفر مطلقه!

• Upvote 3
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با سلام

در حقیقت ، صنعت هوانوردی چین در حوزه نظامی ، علیرغم پیشرفتهای شگرف در 50 ساله اخیر ، هنوز تا تبدیل شدن به یک صنعت قابل توجه راه زیادی در پی دارد ، نکته جالب اینجاست که یکفروند از همین جنگنده ها ، چند سال پیش در نزدیکی جزیره هاینان به دلایل ناشناخته به یک آریز اوریون آمریکایی برخورد کرد و مجبور به فرود در این جزیره شد و چینی ها بسیار خوشحال از این گنج باد آورده ، این پرنده را پس از بررسی و آنالیز کامل ، به آمریکایی ها عودت دادند .

800px-KampfflugzeugF-8China-2009-01-04.j

eca86bd9e38a14a4696701.jpg

خلبان کشته شده چینی

Chinese-Shenyang-F-8-taken-from-EP-3E.jp

800px-EP-3_s_crew_return.jpg

خدمه آمریکایی پس از بازگشت از سفر غیر مترقبه خود به چین !!!!!!

EP-3_Hainan_Island_2001.jpg

آریز اوریون آسیب دیده در فرودگاه جزیره هاینان

WW.jpg

phot-l-10.jpg

تصاویر ماهواره ای پس از فرود این پرنده در هاینان

• Upvote 9

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

مثل اینکه در همون 1380 هم باز بحث تولید تحت لیسانس مطرح بوده که نیروی هوایی به نفع پروژه ارتقا فانتوم ردش کرده !

هر چه قدر هم F-8 ضعیف تر از فانتوم باشه ، ولی به نظر من همین امکان تولید در داخل حسن بزرگی بوده !

اما در صورت تولید F-8 در داخل ، ما صاحب تعداد قبل توجهی جنگنده نو می شدیم ، همینطور در صورت تولید در داخل می شد با اعمال فرایند های سختگیرانه تر ، کیفیت ساخت رو تا حدودی بهبود بخشید !

و مهم تر از آن بدست آوردن دانش فنی در زمین تولید انبوه بود و همینطور میسر شدن مشارکت در پروژه های آینده چین ( در اون زمان بحث تحریم ها بدین شکل مطرح نبوده ، چه بسا همین مشارکت ها و سرمایه گذاری ها در رای چین در شورای امنیت تاثیر می گذاشته ! )

ایراد این تفکر اینه که نمی خواد با سلاح بجنگه، می خواد باهاش سلفی بگیره،

همین میشه که ما 11 جنگنده تا الان باید تولید کرده باشیم اما بحث به عراق که میرسه سوخو هامون بر می گردن و ما منت امریکا رو می کشیم برای پشتیبانی نزدیک از حملاتمون، تا دلتون بخواد سلاح برای صحنه نبرد زمینی آماده کردیم سر هر شهر کوچیک و دهاتی در عراق و سرویه تا مرز شکستن کمرمون می ریم و بی آبرو می شیم.

این تفکر رو که ساخت سلاح توسط نیروی نظامی برای سطح علمی کشور* آبرو میاره از سرتون بیرون کنید، اون موقع میشه بحث کرد

*کشوری که H_Index بعضی از استاد تمام هاش صفر مطلقه!

حرف دوستان متین ، چرا که بحث تولید و ایجاد دانش بومی دو چیز موازی است همانطور که اسرائیل علارغم تمام تکنولوژی که دارد باز سلاح وارد می کند 
اما نکته ای که نادیده گرفته شده است بحث هزینه و استراتژی است 

هزینه ساخت جنگنده نسبت به سلاح های دیگر بالا است 
استراتژی ایران نبرد با آمریکا و اسرائیل است 

از این رو وقتی بحث به بودجه می کشد هزینه نیروی موشکی و دفاعی در اولویت است تا نیروی دریایی و هوایی
ما هنوز تانک ذوالفقار را تولید انبوه نمی کنیم آنهم به نظر به خاطر هزینه اش
یا اصلا همین جنگنده های قاهر و کوثر و ... که هنوز بحثشان داغ است 
تنها به این دلیل که اولویت فعلا چیز دیگری است حالا غلط یا درست 

فکر کنم نیاز باشد در یک تاپیک به بررسی اولویت های نظامی در استراتژِی موجود کشور بپردازیم
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

این ارتقای فانتوم از کجا اومد ؟ 

هم من قبلا گفتم ( نه به این صراحت ) هم دوستمون گفت

نیروی هوایی در واقع اول جی8 سفارش داده بوده، به یکی از برادرها کیف پر از دلار میدن میره با 7 بر می گرده، منهای این چین یک پروژه دو سکانه برای جی 8 با موتور توربوفن داشت که خودکفاییش کردیم شد صاعقه با روپوش چیر لیدر های نیروی دریایی امریکا :"

منتها برادر نبود و وابسطه نظامی ایران در چین که ارتشی هم بود این اتفاق افتاد

که در یک جایی هم گفتم تو این قضیه متاسفانه ارتش از خودش ضربه خورد و نه از جای دیگه

• Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

والا من دوئال وریفیکیشن داشتم که یک نفر توی یک نهاد سیاسی بوده، حالا هر کسی بوده تو هر مقام اینها آفت انقلابی عمل کردنه

• Upvote 1
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.