aminmessi

شکارجانور قندهار/ به دام افتادن پهپاد جاسوسی پیشرفته آمریکا RQ170

امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

[quote][quote][quote]وزارت دفاع خبر رو "تایید" نکرده اما تکذیب هم که نکرده ! مطمئنا روسیه و چین که تو دفعات پیش از پهپادهای سرنگون شده ی دیگه ی آمریکایی بازدید کرده اند ، خیلی مشتاق بررسی RQ170 خواهند بود ، بخصوص با توجه به اینکه کشف و اختلال تو سامانه ی این پهپاد احتمالا توسط سامانه های اخلال الکترونیکی که بتازگی توسط روسیه به ایران تحویل شده انجام گرفته .[/quote]
جناب چکا لطفا خبری که تاکید بر تحویل این سیستم ها به ایران از سوی روسیه دارد، لینک کنید که ما هم ببینیم!!![/quote]
http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=19063[/quote]این خبر صرفا یک حدس و گمان بوده و هیچ تاییدی بر آن زده نشده است. و حتی با فرض وجود این سامانه در کشور، معلوم نیست که ارتباطی با بحث به زمین نشاندن آرکیو 170 داشته باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فرمانده نیروی هوافضای سپاه جدیدترین اطلاعات بدست آمده از رمزگشایی پهپاد جاسوسی آمریکا (RQ170) را اعلام کرد.

به گزارش بخش دفاع و امنیت میلیتاری پارسی ،سردار امیرعلی حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه که به مناسبت سالروز تصویب اساسنامه سپاه گفتگویی مشروح با گروه امنیتی دفاعی خبرگزاری فارس داشت، جدیدترین اطلاعات بدست آمده از رمزگشایی پهپاد جاسوسی آمریکا (RQ170) را اعلام کرد.

وی با بیان اینکه علت اینکه خیلی نمی‌توانیم راجع به این هواپیما صحبت کنیم این است که این هواپیما برای ما یک سرمایه ملی محسوب می‌شود و حرف زدن ما یعنی دادن اطلاعات و نباید به راحتی آن را خرج کنیم، اما من در اینجا 4 کد می‌دهم که آمریکایی‌ها متوجه شوند ما تا چه حد به این هواپیما نفوذ کرده‌ایم.

حاجی‌زاده ادامه داد: زیر مجموعه‌های این هواپیما برای پاره‌ای از اشکالات فنی در اکتبر 2010 مطابق با 25 مهر 1389 در کالیفرنیا بوده، سپس این هواپیما پس از اصلاح و تست های پروازی در نوامبر 2010 مطابق با 28 آبان 1389 به قندهار آمده و پرواز داشته که ظاهرا در آن زمان نیز یک سری اشکالاتی که نتوانسته اند آن را برطرف کنند مشاهده شده است .
فرمانده نیروی هوافضای سپاه تصریح کرد: زیر مجموعه های این پهپاد همچنین دوباره در دسامبر 2010 برای رفع اشکالات جدید به فرودگاهی نزدیک لس انجلس برده شده و پس از انجام عملیات اصلاح و تستهای پروازی و زیر سیستم‌ها که همان سنسورها و تجهیزات این هواپیما است مجددا به قندهار بازگردانده شده است.
وی با بیان اینکه ما تمام اطلاعات و نرم افزار این هواپیما را بدست آورده‌ایم، تاکید کرد: این هواپیما همچنین در دو هفته قبل از کشته شدن بن لادن در محل کشته شدن این فرد در پاکستان پرواز داشته است.
حاجی‌زاده ادامه داد: اگر ما به نرم افزارها و هاردهای این هواپیما دست پیدا نکرده باشیم، نمی‌توانستیم این موضوعات را بدست بیاوریم. متخصصان ما کاملا به بخش‌ها و برنامه‌های این هواپیما مسلط هستند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه اعلام کرد: بیش از 50 سال فناوری آمریکایی‌ها چه در حوزه هواپیماهای با سرنشین و چه هواپیماهای بدون سرنشین در این هواپیمای جاسوسی (RQ170) جمع شده است. همه فناوری‌هایی که آمریکایی‌ها در هواپیماهای F35، بمب افکن استیلز، پورکت و غیره داشته در این هواپیما وجود دارد و این‌ها کاملا زیر سؤال رفته است.

وی ادامه داد: بعد از سرنگونی هواپیمای U2 در سال 1960 در شوروی که منجر به اسیر شدن خلبان آمریکایی‌ آن شد، آمریکایی‌ها به فکر هواپیماهای بدون سرنشین افتادند که از آن سال تا کنون نشاندن (RQ170) توسط سپاه بزرگترین افتضاح آمریکایی‌ها است.

حاجی‌زاده در پایان در خصوص برخی گفته‌ها مبنی بر وجود سیستم انفجار خودکار در این هواپیما گفت: موشک‌ها سیستم انفجار خودکار دارند ولی همه هواپیماها نه و این موضوع صحت ندارد، آنها اینقدر به این هواپیما اطمینان داشتند که این کار را نکردند.

منبع : http://militaryparsi.ir/news-service/160-news/1629-4-%DA%A9%D8%AF-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%85%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF-%D8%AC%D8%A7%D8%B3%D9%88%D8%B3%DB%8C-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-(RQ170)-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%87.html

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تکراری قفل شد .

بایگانی

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=19463&postdays=0&postorder=asc&start=1410

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][quote][quote]وزارت دفاع خبر رو "تایید" نکرده اما تکذیب هم که نکرده ! مطمئنا روسیه و چین که تو دفعات پیش از پهپادهای سرنگون شده ی دیگه ی آمریکایی بازدید کرده اند ، خیلی مشتاق بررسی RQ170 خواهند بود ، بخصوص با توجه به اینکه کشف و اختلال تو سامانه ی این پهپاد احتمالا توسط سامانه های اخلال الکترونیکی که بتازگی توسط روسیه به ایران تحویل شده انجام گرفته .[/quote]
جناب چکا لطفا خبری که تاکید بر تحویل این سیستم ها به ایران از سوی روسیه دارد، لینک کنید که ما هم ببینیم!!![/quote]

http://www.military.ir/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=19063[/quote]
اگر بر خبر این موضوع صحه بزاریم خبرهایی هست که ایران توانش خیلی الان بیشتر از اوتاواز هست ولی در کل فقط با این سیستم نمیشه پهپاد شکار کرد چون این سیستم کار گوش دادن انجام میده و فکر نکنم سامانه ای برای ارسال داشته باشه.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
رمزگشایی پهپاد آمریکایی از سوی متخصصان جمهوری اسلامی ایران که بازتاب گسترده ای در سطح رسانه های منطقه و آمریکا داشته است، وزیر دفاع آمریکا را به بهت و حیرت فرو برده است.
به گزارش مشرق به نقل از مهر، فرمانده نیروی هوافضای سپاه اخیرا جدیدترین اطلاعات بدست آمده از رمزگشایی پهپاد جاسوسی آمریکا (RQ170) را اعلام و 4 کد جدید از رمز گشایی این پهپاد را فاش کرد.

"لئون پانتا" وزیردفاع آمریکا که به کلمبیا سفر کرده در واکنش به این اقدام اظهار داشت: من جدا شک دارم که ایرانیها توانسته باشند پهپاد آمریکایی را رمزگشایی کرده باشند.

پانتا در هنگام ورود به بوگوتا گفت: بر اساس تجربیاتی که دارم بسیار تردید دارم که ایران این پهپاد را رمزگشایی کرده باشد.

وی در ادامه اظهار داشت: من از روابط میان "محمود احمدی نژاد" رئیس جمهوری ایران با برخی کشورهای منطقه (امریکای لاتین) همچون ونزوئلا، اکوادور و بولیوی نگران هستم.

خاطرنشان می شود وزیردفاع آمریکا پس از کلمبیا به برزیل و شیلی می رود.

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/114228/%D8%A8%D9%87%D8%AA-%D9%88%D8%B2%DB%8C%D8%B1-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D8%A2%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D9%85%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%BE%D9%87%D9%BE%D8%A7%D8%AF

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]فرمانده نیروی هوافضای سپاه اخیرا جدیدترین اطلاعات بدست آمده از رمزگشایی پهپاد جاسوسی آمریکا (RQ170) را اعلام و 4 کد جدید از رمز گشایی این پهپاد را فاش کرد.

"لئون پانتا" وزیردفاع آمریکا که به کلمبیا سفر کرده در واکنش به این اقدام اظهار داشت: من جدا شک دارم که ایرانیها توانسته باشند پهپاد آمریکایی را رمزگشایی کرده باشند.[/quote]

واقعا این 4 تا کدی که سردار حاجی زاده داد حساب کار را دست آمریکایی ها داد !

ولی نباید انتظار داشته باشیم یکساله فناوری پهپاد را کاملا مهندسی معکوس کنیم !

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این هم جالب بود
[color=red]
شبیه‌سازی پهپاد آر-کیو-۱۷۰ توسط ایران[/color]
[img]http://www.mostazafin.info/base/img/2012/04/shabih-sazi-RQ170-.jpg[/img]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
امکان نداره که تو این مدت محدود تونسته باشیم این پهپاد رو مهندسی معکوس کنیم چه برسه به اینکه از روی اون یه نمونه هم درست کنیم ایشالا 10 سال دیگه کد گشایی هم کار ساده ای نیست در ضمن هزاران هزار کد تو این جور هواپیماها وجود داره که براحتی خونده نمیشن ونیاز به رمز گشایی دارن اما کدهایی که اعلام شد به احتمال زیاد درست هستن روسها و چینیها هم تا حالا حتما 1000 بار درخواست بررسی این هواپیما رو دادن

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]امکان نداره که تو این مدت محدود تونسته باشیم این پهپاد رو مهندسی معکوس کنیم چه برسه به اینکه از روی اون یه نمونه هم درست کنیم ایشالا 10 سال دیگه کد گشایی هم کار ساده ای نیست در ضمن هزاران هزار کد تو این جور هواپیماها وجود داره که براحتی خونده نمیشن ونیاز به رمز گشایی دارن اما کدهایی که اعلام شد به احتمال زیاد درست هستن روسها و چینیها هم تا حالا حتما 1000 بار درخواست بررسی این هواپیما رو دادن[/quote]
چیزی که برای ما در وحله اول اهمین داره فرم و سازه کلی هواپیما به عنوان یک نمونه استیلث و متریال به کار رفته در ان هست که هم برای ساختن پرنده های پنهان کار به ما کمک میکنه هم برای تست تجهیزات راداری خودمون روی نمونه های مشابه ازش استفاده میکنیم ... بحث رمز گشایی و امثالهم اولویت های دست چندم در این موضوع هستند

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام به دوستان
لازم است چند نکته را اظهار کنم:
1.چین و روسیه درخواست های زیادی را جهت همکاری با مهندسان ایرانی در پروژه ی مهندسی معکوس این پرنده به ایران فرستادند اما ایران هم به پکن و هم به مسکو جواب <<نه>> داد.
2.اطلاعات ارزشمندی که این پهپاد برای ما به ارمغان اورده است بسیار فراتر از ان چیزی است که فکرش را بکنید،برای مثال حتی الیاژهای به کار رفته در ساخت این پهپاد نیز برای ما بسیار ارزشمند است ان هم در صنایع نظامی،فضایی،هسته ای و...
3.با شکار این پهپاد مطمئن باشید بسیاری از پروژه های نظامی ما دچار تغییرات اساسی خواهد شد،قطعآ از فناوری های به کار رفته در این پهپاد در ساخت نمونه های ایرانی مانند سفره ماهی و نمونه های مشابه استفاده خواهد شد علاوه بر ان،این پهپاد یک تستر بی نظیر جهت ارزیابی قدرت کشف رادارهای ساخت ما خواهد بود و مطمئن باشید رادارهایی نظیر رادار کیهانی و رادارهای سامانه ی باور 373 به وسیله ی این پهپاد تست خواهند شد.
4.مهندسی معکوس تمامی اجزای این پهپاد برای ما میسر است اما نه این زودی ها،شاید با کار شبانه روزی سال ها طول بکشد که بتوانیم از تمامی فناوری های به کار رفته در این پهپاد سر در بیاوریم.من فکر می کنم سخنان سردار حاجی زاده در مورد کپی کردن این پهپاد بیشتر نوعی جنگ روانی است زیرا کپی کردن این پهپاد در حال حاضر برای ما زود است.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تا اونجایی که من می دونم مواد تشکیل دهنده ی مواد ترکیبی که هواپیما باهاش ساخته شدن رو به درستی نمیشه شناسایی کرد
نظرتون راجب این موضوع چیه ؟

( این حرف از خودم نیست، ی استادی هستش به نام دکتر عرب که یکی از استاد های متالوژی به نام کشور هست )

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تا اونجایی که من می دونم مواد تشکیل دهنده ی مواد ترکیبی که هواپیما باهاش ساخته شدن رو به درستی نمیشه شناسایی کرد

( این حرف از خودم نیست، ی استادی هستش به نام دکتر عرب که یکی از استاد های متالوژی به نام کشور هست )[/quote]

مواد تشکیل دهنده را می توان شناسایی نمود اما اینکه با چه فرآیندی ساخته شده است و چند مرحله ای بوده است را نمی توان فهمید
البته حدس هایی می توان زد اما نیاز به تاسیساتی کوره ای دارد که بعضی را ما نداریم، اما می تواند دانشگاهی برای افزایش توان باشد

ساخت شمشیر در فیلم جمونگ را یادتون هست، ساخت شمشیر نمونه خیلی ساده و پیش افتاده است که فرایند ساخت اهمیت می یابد

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]تا اونجایی که من می دونم مواد تشکیل دهنده ی مواد ترکیبی که هواپیما باهاش ساخته شدن رو به درستی نمیشه شناسایی کرد

( این حرف از خودم نیست، ی استادی هستش به نام دکتر عرب که یکی از استاد های متالوژی به نام کشور هست )[/quote]

سلام
شناسایی مواد و متریال کار انچنان سختی نیست البته این چند بخشه که کاملا با هم متفاوته الیاژ فلز / مواد کامپوزیت / رنگ جاذب امواج ... قسمت مشکلش درست کردن این مواده منتهی با پیشرفت نسبتا خوبی که در شیمی و حالا تا حدودی متالوژی داشتیم از نظر من انچنان مشکل بزرگی نیست / یعنی مشکلی نیست که با پول و پشتکار مناسب حل نشه ...

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
دوستان عزیز حتی بعضی وقت ها فهمیدن عناصر داخل آلیاژ هم به این سادگی نیست
ممکن است فلزی در جریان ایجاد آلیاژ در یک مرحله به عنوان کاتالیزور یا پیوند دهنده و .. به کار برود و بعد در مرحله بعد دود بشه و بره و هیچ اثری از خودش در آلیاژ باقی نزاره
تازه تمام این موارد به کنار
جهت درست کردن اون جور آلیاژها کوره های القایی بسیار پیشرفته لازمه که ما نداریم و هنوز نتونستیم حتی نمونه آزمایشگاهی هم بسازیم و امیدوارم بتونیم
این کوره فک کنم میتونه کاری کنه که در یک مجموعه چند نوع فلز ، فقط یک فلز با توجه به طول موج مناسب به دمای بالاتری برسه
icon_smile

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.