امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

بحث که منحرف شد! نمی دونم چرا هر موقع حرف از آمریکا میاد دوستان سریع موضوع ایران رو وسط میکشن!

گویا این تیکه زیر به بنده مربوطه!

[quote]اون وقت ببخشید اف14 ای سال 1979 که تحت تحریم هستن و.... لابد میتونند دفاع هوائی ایران رو تامین کنند؟! بله؟!

من واقعا ممنونم داش سعید که خدائیش رو دست بچه های سپاه و ارتش زدی تو جنگ روانی

اگر اف14 های ما میتوند امنیت هوائی رو تضیمن کنند خیالت رو تخت کنم اف22 های امریکا هم میتونند!!!

یه چیزی بگو که راه داشته باشه داش سعید! یعنی چی نمیتونند امنیت هوائی رو تامین کنند! 141 فروند نمیوتنه اون وقت 30 فروند ایران میتونه؟!

مثال به این واضحی زدم تا باز جنگ روانی راه نندازین!

اگر مدعی بشین که اف22 نمیتونه پس باید اینم تائید کنید که اف14 های ما هم نمیتونه و بالعکس!

ما باید خدا رو صدها مرتبه شکر کنیم که امریکا این ریسک رو نمیکنه که همه جنگنده هاش رو از کشور خودش تکون بده چون امنیت کشورش براش مهمتره و اصلا به همین خاطر میره مثلا عراق رو داغون میکنه و... چون منافعش هست(منافع مشروع و نامشروع بحثش جداست)
و دوستان اتفاقا باید خدارو شکر کنند نه اینکه امریکا رو مسخره کنند!

الان واقعا این به نفع ماست! و واقعا نمیدونم چرا دوستان اینو نشان ضعف امریکا میدونند ... نه این نشان هوش اوناست! هیچ احمقی برا یه کشوری مثل ایران جنگنده دفاع هوائیش رو که بابای روسیه هم هنوز نساخته نمیاره تو کارزار! تازه رک بگم:

اگر اراده کنه حتی ده تا اف22 بیاره بازم کل جنگنده هایا ایران جلوش سر تعظیم میکند و خلبانان ما نهایت بتونند حماسه یی در حد خودشون رقم بزنند نه بیشتر!

بهتره واقع بین باشیم.. من تو تایپیک داش داوود و اف22 و... اینو توضیح دادم که این یکی از تاکتیکهای ایران هست چون وقتی میگیم امرکاک اینقدر جنگنده داره معنیش این نیست همه ش رو میاره اما حتی اگر یک چهارمش بیاره بازم از کل جنگنده های ما پیشرفته تره! اما همین که نمیتونه از همه جنگنده هاش استفاده کنه بازم خوبه! البته به فرض تنهایی جنگیدن با ایران و.. هزار اتفاق دیگه

مفهومه؟![/quote]

نه مفهوم نیست!

شاید من جنگ روانی راه انداخته باشم اما شما عزیز که این رو درک میکنی چرا توضیح نامربوط به جمله نقل قول شده میدی؟

[quote]مساله سر اینه که یک کشور ابرقدرت هرگز نمی تونه تمام توانش رو وارد یک میدان کوچک کنه و تعداد 140 تا اف22 اونقدر کافی نیست که بتونه باهاش برتری هوایی رو تامین کنه.[/quote]

جمله فوق چه ربطی به ایران و اف14 و مفهومی و نامفهومی داشت؟

ادیب جان بحث رو منحرف کردن و یک موضوع جدید میانش درست کردن کار سختی نیست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]شاید من جنگ روانی راه انداخته باشم اما شما عزیز که این رو درک میکنی چرا توضیح نامربوط به جمله نقل قول شده میدی؟ [/quote]

نامربوط؟> خوب نگاه من چی گفتم:
[quote]
یه چیزی بگو که راه داشته باشه داش سعید! یعنی چی نمیتونند امنیت هوائی رو تامین کنند! 141 فروند نمیوتنه اون وقت 30 فروند ایران میتونه؟!

مثال به این واضحی زدم تا باز جنگ روانی راه نندازین!

اگر مدعی بشین که اف22 نمیتونه پس باید اینم تائید کنید که اف14 های ما هم نمیتونه و بالعکس! [/quote]

بهش میگن برهان خلف در جبر و احتمال

من به روشی دیگر ثابت کردم که حرف شما درست نیست! منحرف از بحث؟! بهتره این 4 صفحه رو بخونی دوباره داداش سعید تا ببینی منحرف از بحث چیه ...

شما دقیقا گفتی با اف2 نمیشه امنیت هوائی رو تامین کرد.. به غیر اینه؟!

نقل قول هم که کردم ازتون .... دیگه چی مونده؟!

ولی خدائیش حال کردی چطوری جواب نقل قول رو دادم؟! اگر بخوای بگی نمیشه امنیت هوائی رو با اف22 تامین کرد پس اف14 ها هم با بابای!

اگر بگی بازم یه موضوع دیگه پیش میاد ...

به این میگن برهان خلف (البته تو برهان خلف ما از یه فرض نادرست به فرض درست میرسیم اما اینجا یه کمی یه جور دیگه س)
راستی فقط سه 4 جمله اول به شما ربط داشت و البته سوالی هم بود بقیه ش راجبه تضویحات چهار صفحه ایی دوستان بود ... من مخلص شمام!

ویرایش: ببخشید حواسم به پست فانتوم جان نبود، داداش مخلصیم، تیکه شما هم رجبه پدافند هم خلاصه هم مفید بود

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
جالبه تعریف برهان خلف رو هم یاد گرفتیم!

(در برهان خلف از خلاف خود فرض برای اثبات اون کمک میگیرن نه اینکه با فرضیات نامربوط!)

پیشنهاد میکنم یک بار دیگر این جمله بنده رو بخونی و حقیقتا نمیدونم چطوری ازش "شما دقیقا گفتی با اف2 نمیشه امنیت هوائی رو تامین کرد.. به غیر اینه؟!" بیرون آوردی! شاید با همون برهان خلف!

[quote]مساله سر اینه که یک کشور ابرقدرت هرگز نمی تونه تمام توانش رو وارد یک میدان کوچک کنه و تعداد 140 تا اف22 اونقدر کافی نیست که بتونه باهاش برتری هوایی رو تامین کنه.[/quote]

[quote]ولی خدائیش حال کردی چطوری جواب نقل قول رو دادم؟! اگر بخوای بگی نمیشه امنیت هوائی رو با اف22 تامین کرد پس اف14 ها هم با بابای![/quote]

بله خیلی ولی انگار شما بیشتر! یکی یه لیوان آب داغ بهش بده!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سعید این نقل قول شما هست یا نه؟!

[quote]
مساله سر اینه که یک کشور ابرقدرت هرگز نمی تونه تمام توانش رو وارد یک میدان کوچک کنه و [color=red]تعداد 140 تا اف22 اونقدر کافی نیست که بتونه باهاش برتری هوایی رو تامین کنه[/color].[/quote]

خوب من اینو اوردم بعدش چی گفتم؟! اگر تونستی ردش بکن نه زیرسیبلی ... !

بعدم نکته اون توضیح برهان خلف رو نگرفتی؟! چشمک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
عجب! شما یک جمله رو نقل میکنی بعد فقط بخش دوم اون رو اشاره داری؟

دوباره بخون.

[quote][color=green]مساله سر اینه که یک کشور ابرقدرت هرگز نمی تونه تمام توانش رو وارد یک میدان کوچک کنه[/color] و [color=red]تعداد 140 تا اف22 اونقدر کافی نیست که بتونه باهاش برتری هوایی رو تامین کنه.[/color][/quote]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به به اديب عزيز
مي بينم كه دوباره نشستي يه عالمه تايپيدي!
اديب جان يه چند تا سوال ازت مي پرسم فقط خدا وكيلي اول متن خبر رو بخون بعد اين سولها رو بخون بعدش فكر كن اون وقت جواب بده خب؟
1- متن و موضوع خبر راجع به چي بود؟
2- نقش نيروي هوايي ايران در متن خبر؟
3- نقش اف 14 ها در خبر؟
4- سر اين تيكه كه سعيد نوشته "مساله سر اینه که یک کشور ابرقدرت هرگز نمی تونه تمام توانش رو وارد یک میدان کوچک کنه و تعداد 140 تا اف22 اونقدر کافی نیست که بتونه باهاش برتری هوایی رو تامین کنه."كه درست هم هست چون يك كشور نمي تونه همه پتانسيلش رو در جايي وارد عمل كنه ببين چه جار و جنجالي راه انداختي برادر؟
5- اما در مورد سوالي كه از من پرسيدي:"امریکا اخرش جنگنده نسل 5 که مورده تائید روسیه هم هست تولید کرده یا نه؟!
اگر تولید کرده پس خیالت تخت تا فردا صبح هم بگی به درد نمیخوره یعنی معطلی! اگرم بگی تولید نکرده پس به شعور همه ما توهین کردی! "
چرا مغالطه مي كني برادر؟! روسيه كجا جنگنده نسل 5 آمريكا رو تأييد كرده كه تو بلافاصله يه همچين نتيجه اي مي گيري و فوري هم ربطش ميدي به شعور همه؟!!!
6-اين نكته خودت رو داشته باش:
«یه نکته: ببینید من خودمم قبول دارم تا وقتی یه جنگنده عملیاتی نیومده تو کارزار نمیشه گفت چطوریاست (کلا تجیهزات نظامی و...)»
خودت هم تأييد مي كني كه از يه چيز ناشناخته به راحتي مي توان ديگران ( منجمله شما!) را ترساند. جوري هم ترساند كه حتي مسلمات را هم باور نكنند.
7- و اما اين سوال جالبت:
«این 350 جنگنده در چه پایگاه هایی با چه فاصله ایی مستقر هستن؟! نزدیکترین پایگاه به منطقه علمیاتی کجاست!؟(با فرض حمله از غرب و جنوب) »
خب رپتور ها كجا هستند؟ تو عراق؟ عربستان؟ ازبكستان؟ هيچستان؟ يا خود خاك آمريكا؟ بعد يه چيز ديگه ؛ آيا همه شون مي آن تو جنگ؟ يا اينكه. . .
8- و سوالهاي ديگري كه به علت كم بودن وقتم بهشون نمي پردازم.

راستي رومل جان WARNING شدنت مبارك!!

از مديران عزيز هم تقاضا مي كنم چون اين تاپيك از بحث اصلي خودش منحرف شده و متأسفانه بنده حقير توان اصلاح اونو نداشتم قفل بشه تا حداقل يه كم ياد بگيريم در مورد هر چيزي تو فضاي خودش صحبت كنيم.
ممنون از همه دوستان icon_wink

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
amir1357
شما خودت سوال می پرسی بحث می کنی بعد می گی بیایید تاپیک رو قفل کنید
حداقل ادیب باید جواب شما رو بده

از اول این تاپیک به قول یکی از دوستان به خاطر تولید نشدن ۷ تا هواپیما بعضی از دوستان جشن گرفتن یکی می گه گفتم جنگنده نبود شما چند ساعت باهاش پرواز کردی؟
یکی میگه بدبخت f22 لابد خوشبخت نیروی هوایی ما که چنذ تا از خلبناش مدت کوتاهی پیش پر پر شدند
همچین می گید ۳۵۰ تا جنگنده انگار دارید su 34 و f18 رو می گید کدوم جنگنده f4 , f5 ,f14 f7
میراژ های ۳۰ ۴۰ سال پیش که یک جنگ رو هم پشت سر گذاشتن

لطف کنید دلتون به حال آمریکایی نسوزه که خرج بالا پایین کردن شاتل هاش چند برابر بودجه نظامی ما
کشور ما هنوز نمی تونه ۲ تا بازی بروز نظامی بسازه که انقدر فرهنگ آمریکایی داخل ایران نفوذ نکنه

یکی رو می شناختم که خدمت سربازیش در یکی از جزایر جنوبی بود یک خاطره از ناو هواپیما بر امریکایی گفت که هر موقع یادش می افتم دلم می گیره

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با سلام و عرض ادب خدمت عزیزان

آقا چی شده اینجا اینقدر گرد و خاک شده؟! icon_wink

چند تا نکته هست که شاید بد نباشه که گفته بشه که فکر کنم همه دوستان با اینها موافق باشن:
۱ - آمریکا از جهت تعداد نفرات، ادوات و تکنولوژی نظامی از ما جلوتره ولی ما هم کاملا دست و پا بسته نیستیم.
۲ -بحث تولید و یا عدم تولید رپتور هیچ فرقی به حال ما نداره (به عبارت بهتر به درک) ما که نباید برای ارتش آمریکا دایه مهربون‌تر از مادر بشیم عزیزان.
۳ - انگیزه معنوی رزمندگان ما (که متاسفانه می‌بینم خیلی اینجا جدی گرفته نمی‌شه) بزرگترین نقطه برتری ماست. البته و صد البته منظور حقیر این نیست که نباید به تجهیزات اهمیت داد. چندین جا دیدم و شنیدم که آمریکاییها و صهیونیستها اولش از روحیه ما می‌ترسن بعد از موشک و هواپیمایی که دست این روحیه است.
۴ - جنگ روانی علیه دشمن و له خودی کار بدی نیست.
۵ - با همین تجهیزات هم می‌شه کارایی کرد و دفاع کرد فقط باید راهشو پیدا کنیم.

راستی دوستان به کمک هم تعریف برهان خلفو شخم زدن icon_wink تعریفش اینه که با فرض گرفتن نقیض حکم به تناقض با فرض برسیم که در این حال حکم ثابت است. به عبارت دیگه:
[align=left]
p-->q = ~q-->~p
[/align]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید دوستان ولی بعضی از دوستان دچار خود زنی شدن

ایران هم که بیکار نشسته که از دنیا عقبمونه درسته عقب هستیم ولی همین بس توی نیروهوایی تا الان سه طرح ساخت جنگنده به مرحله آزمایش رسیده یا اصلا طراحی میشه دوستان صبر هم چیز خوبیه
آرامش داشته باشین
ما اینقدر مخ داریم
امریکاییهام پول دارن به درک داشته باشن ایران باهمین شرایط سی سال جلو اومده بازم میاد تا چششون درآد والا چرا کارو به کوچیک کردن خودمون می کشونید این چیزیه که دشمن می خواد که ما خودمون رو کوچیک فرض کنم درست مثل دوره پهلوی که هم به ما احساس خود کوچک بینی دادن و ما رو کوچیک کردن اونم بدون اینکه بفهمییم و بخوایم مخالفت کنیم اما اون شرایط پایدار بود که حالا باشه
تو ایران کم کار انجام نشده اونم توی این شرایط تهریم نظامی و در بعضی موارد تهریم علمی که صنایع هوایی هم یکی از اونهاست
همین که ما می تونیم توی کشور هواپیماهای بزرگ اورهال کنیم اونم تو این شرایط خودش موفقیت بزرگیه
ایران خیلی بزرگه و ما با باور خود به بزرگی اون
پی مبریم
این شعار نیست بلکه واقعیته

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
درود خدمت اساتید کلام! میلیتاری

[quote]
مي بينم كه دوباره نشستي يه عالمه تايپيدي!
اديب جان يه چند تا سوال ازت مي پرسم فقط خدا وكيلي اول متن خبر رو بخون بعد اين سولها رو بخون بعدش فكر كن اون وقت جواب بده خب؟ [/quote]

عزیزم بهتر بود این سوالات رو از خودت میپرسیدی نه من!

متن من همین الان حی و حاضر هست ... ببین من چی گفتم شماها چی گفتین! شما که داشتین راجب بی 2 صحبت میکردین و بمباران ایران!

من دارم راجبه اف22 حرف میزنم بعدشم، سعید تو رو جان ادیب کم اذیتم بکن، حالا من یه جمله توضیحی کمتر گذاشتم دیگه شما واسه من سوسه نیا ! که امیر بگه:

[quote]مي بينم كه دوباره نشستي يه عالمه تايپيدي! [/quote]

امیر جان شما 4 صفحه متن نوشتی من تو نهایت 50 خط جواب دادم .... دیگه کجاش تایپیدن هست؟! بعدشم اگر می تایپیدیم الان داش سعید اینطور نمیگفت و اما:

[quote]

4- سر اين تيكه كه سعيد نوشته "مساله سر اینه که یک کشور ابرقدرت هرگز نمی تونه تمام توانش رو وارد یک میدان کوچک کنه و تعداد 140 تا اف22 اونقدر کافی نیست که بتونه باهاش برتری هوایی رو تامین کنه."كه درست هم هست چون يك كشور نمي تونه همه پتانسيلش رو در جايي وارد عمل كنه ببين چه جار و جنجالي راه انداختي برادر؟[/quote]

اومدین ابروش رو درست کنین زدین چشاشم کور کردین

این حرف از پایه اشتباهه! اولا

بعشدم بازم متنی که من نوشتم رو میگم:
[quote]

اون وقت ببخشید اف14 ای سال 1979 که تحت تحریم هستن و.... لابد میتونند دفاع هوائی ایران رو تامین کنند؟! بله؟!
[/quote]

اینقدر سخته فهمیدنش؟!

دارم میگم اگر 30 جنگنده اف14 میتونه امنیت هوائی جمهوری اسلامی ایران رو تامینک نه یقینا 10 تا اف22 (از 141 فروند ) هم توانائی تامین امنیت هوائی رو دارند چه برسه به اینکه اقا سعید فرموند 141 تا کافی نیست برا تامین امنیت هوائی!

اخوی چرا قبول نمیکنی اشتباهه؟!

تازه ما میگیم بدون حمایت اف15 و 16 و 18 .... و اف22 خودش به تنهائی!

حالا برا اینکه نزارم بازم رنگ متن رو عوض کنید: اگر میخواین بگین 141 فروند برا تامین امنیت هوائی امرکیا کافی نیست باید بگیم تقریبا درسته حرفتون اما خدا تا جنگنده بیکار ننشسته ت شما رو نگاه کنه به تنهایی با اف22 بجنگید بعدشم چه نوع جنگنده ایی میخواد حمله بکنه؟! و تازه هم بکنه ایا با تکنولوژی اف22 برابری میکنه یا خیر؟!
اگرم میخواهین بگین خیر منظور ما این بود که مثلا اف22 بیاد تو منطقه جنگی و... بازم میگم اشتباهه! چون یقینا بازم حمیات چند صد جنگنده دیگر رو داره اما حتی به تنهایی هم یارای برابری با اف14 و اف4 و.. قرن بوق رو داره!
اگرم میخواهین بگین....!
اگرم میخواهین بگین....!

من که میدونم دقیقا معنی حرفام رو فهمیدین و.... ! پس بی خیال!

اگر نوشته بالا منو نقض کنین یعنی اینکه اف14 های ایرانی هم توانائی تامین امنیت هوائی ما رو ندارند! پس کم بگید اف 14 !!! مفهومه؟!

شما داری میگی پتانسلی؟! درسته؟! خوب نازنین حداقل همون متن منو بخون ببین خودمم اینو تائید کردم و گفتم:

[quote]
[b]

ما باید خدا رو صدها مرتبه شکر کنیم که امریکا این ریسک رو نمیکنه که همه جنگنده هاش رو از کشور خودش تکون بده چون امنیت کشورش براش مهمتره و اصلا به همین خاطر میره مثلا عراق رو داغون میکنه و... چون منافعش هست(منافع مشروع و نامشروع بحثش جداست)
و دوستان اتفاقا باید خدارو شکر کنند نه اینکه امریکا رو مسخره کنند!

الان واقعا این به نفع ماست! و واقعا نمیدونم چرا دوستان اینو نشان ضعف امریکا میدونند ... نه این نشان هوش اوناست! هیچ احمقی برا یه کشوری مثل ایران جنگنده دفاع هوائیش رو که بابای روسیه هم هنوز نساخته نمیاره تو کارزار![/b][/quote]

اینقدر سحته خوندن این متن؟!

اخوی اولا شما متن سعید رو نخوندی! و یا اگرم خوندی نفهمیدی چی گفته بعدشم دقت نکردی من چی گفتم! اگر قراره اف14 تامین امنیت هوائی بکنه که ماله 1979 و تحریم هست یه جنگنده نسل 5 هم میتونه !! حتی با تعداد 10 فروند!

از این واضح تر بعید میدونم کسی به خودش زحمت بده براتون بگه![quote]

چرا مغالطه مي كني برادر؟! روسيه كجا جنگنده نسل 5 آمريكا رو تأييد كرده كه تو بلافاصله يه همچين نتيجه اي مي گيري و فوري هم ربطش ميدي به شعور همه؟!!! [/quote]

خدا سعید بیا به ایمر یه چیزی بگو ... یه کم هم توضیحاتی راجبه اف2 بهش بده ...
یا اصلا بگین کرکس بیاد که عشق روسیه و جنگنده هاش هست یه کم براش توضیح بده یا بره تایپیکهای همین سایت رو بخونه که راجبه اف22 و روسیه بحث شده! اونم بحث بین المللی نه من و تو و اون ... !

اخوی من رفیق من برادر من خوبی شما؟! یعنی چی روسیه تائید نکرده؟! اگر روسیه تائید نکرده بود که الان خودش رو ... نمیکرد که بره نسل 5 بسازه تا رقیب اف22 بشه ..
بهتره چند تا از مقالات خوده روسها رو (که خدا رو شکر تو جنگ افزار هم چاپ شده!) بخونی ببینی چی میگن!
عزیزم کجای کاری؟! .. ای داد بیداد!

رک بگم: اگر با حرف من مشکل داری باشه قبول اما ابروی سایت میلیتاری رو هم نبر! که بگن بعله حتی بلد نیستند نسل 5 و نسل 4 چیه و کی ساخته کی نساخته!
شما برا رد کردن حرف من میخوای علم و تاریخ رو ببری زیر سوال؟! برادر من برا بار صدم: این نوشته ها رو صدها نفر میخونند کم ابروریزی بکنین ...
[quote]
«یه نکته: ببینید من خودمم قبول دارم تا وقتی یه جنگنده عملیاتی نیومده تو کارزار نمیشه گفت چطوریاست (کلا تجیهزات نظامی و...)»
خودت هم تأييد مي كني كه از يه چيز ناشناخته به راحتي مي توان ديگران ( منجمله شما!) را ترساند. جوري هم ترساند كه حتي مسلمات را هم باور نكنند. [/quote]

خوب ادامه متن رو چرا نزاشتی؟!(داداش من سعید یه کار کرد متنش رو اینجور گذاشت شما چرا ...!)

[color=red]

یه نکته: ببینید من خودمم قبول دارم تا وقتی یه جنگنده عملیاتی نیومده تو کارزار نمیشه گفت چطوریاست (کلا تجیهزات نظامی و...)
اما لئوپاردی که میگن بعد ابرامز بهترین تانک جهان هست هم مدتها اصلا وارد جنگ نشد فقط براساس مشخصاتش میگفتن اینطوره!

همین ذوالفقاری هم که دوستان بهش مینازند! شرمنده که اصلا نه تنها وارد تولید نشده! بلکه در مراحل تئوری مونده اما بحث اینه با توجه به مشخصاتش میگن قوی هست ...

شما میخوای این چیزا رو تکذیب کنی؟!

اگر اره پس ذوالفقار و شهاب و.. هم تکذیب میکین! چون داری علم رو میبری زیر سوال!
چون کسی تا الان ندیده شهاب و سجیل بخورند تو اسرادیل بلکه بر اساس مشخصاتش میگن خطرناکه!
[/color]

اوکی شدی امیر جان؟! نه اوکی شدی؟!
[quote]

«این 350 جنگنده در چه پایگاه هایی با چه فاصله ایی مستقر هستن؟! نزدیکترین پایگاه به منطقه علمیاتی کجاست!؟(با فرض حمله از غرب و جنوب) »
خب رپتور ها كجا هستند؟ تو عراق؟ عربستان؟ ازبكستان؟ هيچستان؟ يا خود خاك آمريكا؟ بعد يه چيز ديگه ؛ آيا همه شون مي آن تو جنگ؟ يا اينكه. . . [/quote]

خوب میبینم که دوستان به سبک یه اخوی مغالطه میکنند بعد ما رو متهم بهش میکنند!
امیر من وقتی که به قول بضعیا ادم سر به راهی بودم!!!! خوب؟! وقتی بعضی مواقع چیزی بلد نبودم همین راه رو پیش میگرفتم! اما همیشه منطقی جوری میگفتمش خوده طرف هم قبول میکرد! به قولی از ناراست راست میساختم اما شما جوری میگیش که خدائیش به نظر خودم مطمئن تر میشم! چششششششششششششششششمک

میپرسی اف22 ها کجان؟! برات میگم:

زمان جنگ امریکا و عراق (چه خلیج یک چه دو) اوضاع ارومه اروم بود! اما به محض تصمیم قطعی برا جنگ قشنگ تحرکات نظامی شکل گرفت ، نزیدکه یه ماه طول میکشه هر تحرک نظامی که بخواد جنگنده و تجهیزات بیاره، در جنگ عراق با امریکام اینطور بود(بستگی مستقیم به نوع تجهیزات و.. داره مدت زمان)
ظرف یک ماه 1800 جنگنده و صدها تانک وارد منطقه شد!!!!!

هرموقع دیدی اینجور شد اون موقع اف22 رو هم میبینی! اما توقع نداشته باش اف22 که برا حفاظت امریکا ساخته شده بیاد رو سرت ! بچرخه چون وقت لازمش میاد که بعیده خدائیش برا ایران زحمت اینو به خودشون بدن ...

بعدشم یه نکته که در نوشتار من هیچ توجهی بهش نمیشه:

امیر جان به نظرت اف2 رو امریکا از ترس جمهوری اسلامی ساخته؟! اونم با جنگنده هایی که خودش بهش داده و خودش تحریمش کرده!؟ عزیزم اف22 برا نبرد با جنگنده هیای چون سوخو 30 و 35 و... هست و اونم در اکثر مواقع برا تهدیدات علیه مرز اصلی امریکا نه اینکه بیان با فانتوم قرن بوقی بجنگن!

اما : اما وقتی بعضیا با این صراحت میان میگن اف22 فلان و ایران فلانش میکنه دیگه جوکه محضه!چون از نظر قیاسی هم مشخصه کی بازنده س!
یا همین سخنان عجیب غریب راجبه امریکا که اینجا گفتین!

رک بگم یه چیزی رو؟! اگر امریکا اف22 بیاره تو جنگ ایران واقعا من به ایرانی بودنم بیش از پیش افتخار میکنم چون نشون میده جنگنده هاش یا خلبانهاش اونقدر قوی هستند که براش اف22 میارن! اما اگرم حتی یه دونه اف22 بیارند بازم از نظر اماری و کارکردی مشخصه وضعش ...

[quote]و سوالهاي ديگري كه به علت كم بودن وقتم بهشون نمي پردازم. [/quote]

شرمنده بیش از اینم من وقت جواب دادن به سوالات مغلطه امیز رو ندارم! چشمک تازشم بقیه شون ماله شما نبود!

[quote]

از مديران عزيز هم تقاضا مي كنم چون اين تاپيك از بحث اصلي خودش منحرف شده و متأسفانه بنده حقير توان اصلاح اونو نداشتم قفل بشه تا حداقل يه كم ياد بگيريم در مورد هر چيزي تو فضاي خودش صحبت كنيم. [/quote]

اره اتفاقا! به خصوص اگر راجبه بی 2 و حمله به ایران کسی صحبت کنه توش! و 4 نفر مهمان هم که میخونند بیان به من بگن ارنستو چطوری تو این میلیتاری دوام میاری! با این سطح بحث کردنا ...[quote]

شما خودت سوال می پرسی بحث می کنی بعد می گی بیایید تاپیک رو قفل کنید
حداقل ادیب باید جواب شما رو بده
[/quote]

مرسی امین جان و واقعا ایول داری
درست گفتین
[quote]

راستی دوستان به کمک هم تعریف برهان خلفو شخم زدن Mr. Green تعریفش اینه که با فرض گرفتن نقیض حکم به تناقض با فرض برسیم که در این حال حکم ثابت است. به عبارت دیگه:
[/quote]

افرین! ریاضی ت خوبه اما حیف بنی بشری نگرفت من چی رو با چی قیاس کردم و چرا گفتم البته یه کمی تغییرش دادم! و برای چی! دوباره متن اف14 و اف22 رو بخون! متوجه میشی چرا شخمش زدم!
[quote]

ایران هم که بیکار نشسته که از دنیا عقبمونه درسته عقب هستیم ولی همین بس توی نیروهوایی تا الان سه طرح ساخت جنگنده به مرحله آزمایش رسیده یا اصلا طراحی میشه دوستان صبر هم چیز خوبیه
آرامش داشته باشین
ما اینقدر مخ داریم
امریکاییهام پول دارن به درک داشته باشن ایران باهمین شرایط سی سال جلو اومده بازم میاد تا چششون درآد والا چرا کارو به کوچیک کردن خودمون می کشونید این چیزیه که دشمن می خواد که ما خودمون رو کوچیک فرض کنم درست مثل دوره پهلوی که هم به ما احساس خود کوچک بینی دادن و ما رو کوچیک کردن اونم بدون اینکه بفهمییم و بخوایم مخالفت کنیم اما اون شرایط پایدار بود که حالا باشه
تو ایران کم کار انجام نشده اونم توی این شرایط تهریم نظامی و در بعضی موارد تهریم علمی که صنایع هوایی هم یکی از اونهاست
همین که ما می تونیم توی کشور هواپیماهای بزرگ اورهال کنیم اونم تو این شرایط خودش موفقیت بزرگیه [/quote]

دقیقا درسته و احسنت اما شرمنده اخلاق حرفه ای تون باید بگم:

دوست عزیزم این چیزا برا اینده هست و زیرساخت سازی اینده و به امید روزی که ایران اقای جهان بشه(مام یه زمانی که زیاد نمیدونستیم میلیتار چیه و اینا همین حرفا رو میگفتیم اما کم کم وارد علم میلیتار شدیم فهمیدیم گفتن این چیزا یه کم بیش از حد شوخی محسوب میشه!)
اما ما در حال داریم صحبت میکنیم و بحث الان میکین منه اینکه ایران مخ داره!
ایران مخ داره اما صاعقه میسازه فعلا!

عزیز ما در حال حاضر میگیم چرا و با چه ملاکی میگین اف22 هیچی نیست و.... بحث الان هست نه اینده
دراون صورت حرف شما بسی درست هست

مخلص همه هم هستیم!

من لذت بردم به شخصه از بحث کردن ! چرا؟! چون حداقل هم دو کلمه به سواد من اضافه میشه 4 کلمه هم به دوستان! و یه کمی هم بعضیا از اشتباه درمیان!

یا حق

*** دوستان چون داریم بحث میکینم ممکنه لحن گفتارم خوشایند نباشه و یا هر برداشتی که دوست دارید ازش بکنید میکنید! اما بدویند در اصل همه ما رفیق هم هستیم و برادر هم و هدف همه مون ارتقای کشور عزیزمون و بلند اوزاه کردن این مرز و بوم هست نه چیز دیگری

پس به بزرگی خودتون ببخشید هرچند در مباحثه جای هیچ شوخی و رحمی نیست! چشمک

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من از طرف كاربر ارنستو رومل، از امير عزيز و ساير دوستاني كه بهشون توهين شد عذرخواهي مي‌كنم.
ظاهراً دوستان هنوز به اين سطح از فرهنگ نرسيدن كه در سايت‌ها، ادبيات ارباب‌منشي و توهمات خودبرتر بيني، جايگاهي نداره!
واقعاً متأسفم كه كساني كه داعيه‌دار بحث هستن، هنوز اولين اصل بحث كردن، يعني مؤدبانه و منطقي صحبت كردن رو ياد نگرفتن!!!

متأسفانه دوستاني كه ميدان مباحثه رو با ميدان گاوبازي اشتباه گرفته و فكر مي‌كنن كه در بحث كردن، راهي جز تهاجم به طرف مقابلت وجود نداره و مي‌بايست با هر چيزي كه به دستت مي‌رسه، فقط حمله كني (حتي اگه داري واقعاً گزافه مي‌گي؛ ولي چون بايد يه چيزي بگي؛ پس مي‌گي!!!)، بايد ديگه حد و اندازه‌ي خودشون رو شناسايي كنن!

شايد ادبيات كوچه‌بازاري و لمپني، جزو عادات دوستان شده باشه! ولي اين طرز صحبت كردن، مناسب مجامع و محافل دوستانه‌ي سر كوچه و پارك و كف خيابان‌هاست؛ نه سايت ميليتاري!!

با تمام احترامي كه براي تمامي دوستان عزيز قائلم، ولي اين مسئله رو خيلي جدي و بدون تعارف عرض مي‌كنم.

هر كسي كه خودش رو بالاتر از ساير دوستان مي‌بينه و فكر مي‌كنه كه با اظهار نظرات كاربران عزيز، كسر شأني نصيبش مي‌شه و ساير خوانندگان سايت فردا بهش مي‌‌خندن؛ مي‌تونه همين امروز از سايت تشريف ببره به هر جايي كه قدرش رو بيشتر مي‌دونن!!

هر كس كه تو اين توهم باشه كه وجود اون، باعث پربيننده شدن سايت هست، و يا به نوعي آبروي سايت ميليتاري هست و به نوعي وزنه به حساب مياد، بي‌تعارف مي‌تونه تشريف ببره تا ببينه كه سايت ميليتاري، به فرد وابسته نيست!
اين سايت، جاي افراد از خود متشكر و بي‌ادب نيست!
پس اگه دوستان مي‌تونن با اين شرايط كنار بيان، در خدمتشون هستيم.
اگه هم واقعاً خيلي براشون رعايت ادب و نزاكت و همچنين كنار گذاشتن توهمات خود مهم بيني و بي‌سواد بيني ديگران سخت هست، مي‌تونن تشريف ببرن!!

اميدوارم دفعه‌ي آخري باشه كه كاربران سايت اينطور به خودشون اجازه بدن با ديگرون، به پرخاش و بي‌ادبي سخن بگن و تازه اين رو هنر خودشون بدونن!!

كاربر رومل از اين تاپيك اخراج مي‌شه.
ولي سايت ميليتاري براي كساني كه ايشون بهشون توهين كردن اين حق رو قائل هست كه شكايت خودشون رو مطرح بفرماين.

اميدوارم كه اين، آخرين باري باشه كه بخوام براي ساده‌ترين اصل انساني؛ يعني ادب و تربيت، در سايت ميليتاري به كسي تذكر بدم!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
آقا مصطفي سلام
من از شما تشكر مي كنم. و خودم رو شرمنده محبت شما مي دونم. icon_wink
ولي خب بحثه ديگه. دوستمون اديب خان يه كمي فيتيله رو كشيده بالا! اشكال نداره بذارين بحث كنه تا ما چيز ياد بگيريم. خواهش مي كنم ايشون از تاپيك اخراج نشه؛ البته ايراد اصلي برمي گرده به بنده كه به عنوان ايجاد كننده تاپيك نتونستم خوب اونو مديريت كنم و بحث منحرف شد و از ادمين عزيز و همه كاربران گرامي پوزش مي طلبم.

اما. . .
من يه اشاره مختصر كردم به بحث نبرد نامتقارن. دوستان كليد اصلي اينجاست؛خود اديب و ساير دوستان قبول دارند كه بحث تاكتيكهاي نبرد نامتقارن بسيار گسترده و پيچيده است و نمي تونيم همه اونها رو بيان كنيم( مي تونستيم هم صلاح نبود چون بالاخره جواسيس! هم به اين سايت رفت و آمد دارند) اديب جان يكي از فوايد رزمايشها اينه كه قسمتي از توان نظامي يك كشور بصورت كنترل شده به دشمن نشون داده ميشه تا كمي دشمن حساب كار خودشو بكنه و قس علي هذا. . .
ضمنا اين رو هم حتما مي دوني كه هيچ كشوري هيچ جنگي رو روي هوا نبرده و نخواهد برد. ترس اصلي دشمن از نيروي مردمي(بسيج) ماست كه ان شا الله مجهز به نيروي ايمانه. بالاخره در صورت وقوع جنگ؛ خداي ناكرده فرض كن كل نيروي هوايي ما نابود شد و دشمن پيشروي زميني رو شروع كرد اونوقت با چي روبرو ميشه؟ با نيروهاي از جان گذشته كه براي شهادت اومدن؛ به قول خود غربي ها از كسي كه چيزي براي از دست دادن نداره بترس. . .
يه شهادت طلب رو از چي ميشه ترسوند؟ از مرگ؟ اونكه خودش دنبال اونه.
لطفا اينو نگو كه از 13 ميليون بسيجي ما 10 ميليونش تو بمبارانهاي قبل از پيشروي زميني كشته مي شن چون يه قسمتي از تاكتيكهاي نبرد نامتقارن و دفاع غير عامل به همين برميگرده كه جون نيروها رو از اينگونه بمبارانها حفظ كنن( و چون اين افراد در توده مردم هستند اتوماتيك اين اتفاق مي افته) و مطمئن باش اكثر اونها از بمبارانهاي فله اي جون سالم بدر مي برن.
يه خاطره از خودم در تأييد اين مسأله بگم بد نيست:
سال 82 رفته بوديم به اتفاق جمعي از رفقا بازديد از رزمايش سالانه لشكر 41 ثار الله در منطقه سكنج درحوالي كرمان؛ به محض ورود به منطقه رزمايش اولين نكته اي كه توجه مارو جلب كرد اين بود كه ديديم چادرهاي نيروها رو با فواصل 150 يا 200 متر قرار دادن در صورتي كه قبلا چادرها بصورت مجتمع يه جا برپا مي شد وقتي از مسئولين امر دليلش رو پرسيديم گفتن كه اين كار تمريني است براي شرايط واقعي تا دشمن مجبور بشه براي نابودي هر چادر يك بمب استفاده كنه و به اين ترتيب تلفات نيروها كاهش چشمگيري پيدا كنه. . . و جالبه كه الگوي توزيع اونها هم نامنظم بود تا با همراستا كردن اونها در يك خط نتونن با استفاده از توپ همين كار رو به راحتي بكنن. و خيلي نكات ديگه كه نميشه گفت. تازه اين حرف بر مي گرده به 6 سال پيش و قطعا تا حالا كارهاي گسترده تري شده .
حالا برادر اين از نكات خيلي ساده. . . چه برسه به نكات پيچيده كه حتما لحاظ شده.
خودم هم تاپيك رو از مسير اصلي منحرف كردم از همه پوزش مي طلبم ولي فكر كنم يه كم لازم بود.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]آقا مصطفي سلام
من از شما تشكر مي كنم. و خودم رو شرمنده محبت شما مي دونم. Embarassed
ولي خب بحثه ديگه. دوستمون اديب خان يه كمي فيتيله رو كشيده بالا! اشكال نداره بذارين بحث كنه تا ما چيز ياد بگيريم. خواهش مي كنم ايشون از تاپيك اخراج نشه؛ البته ايراد اصلي برمي گرده به بنده كه به عنوان ايجاد كننده تاپيك نتونستم خوب اونو مديريت كنم و بحث منحرف شد و از ادمين عزيز و همه كاربران گرامي پوزش مي طلبم.

اما. . .
من يه اشاره مختصر كردم به بحث نبرد نامتقارن. دوستان كليد اصلي اينجاست؛خود اديب و ساير دوستان قبول دارند كه بحث تاكتيكهاي نبرد نامتقارن بسيار گسترده و پيچيده است و نمي تونيم همه اونها رو بيان كنيم( مي تونستيم هم صلاح نبود چون بالاخره جواسيس! هم به اين سايت رفت و آمد دارند) اديب جان يكي از فوايد رزمايشها اينه كه قسمتي از توان نظامي يك كشور بصورت كنترل شده به دشمن نشون داده ميشه تا كمي دشمن حساب كار خودشو بكنه و قس علي هذا. . .
ضمنا اين رو هم حتما مي دوني كه هيچ كشوري هيچ جنگي رو روي هوا نبرده و نخواهد برد. ترس اصلي دشمن از نيروي مردمي(بسيج) ماست كه ان شا الله مجهز به نيروي ايمانه. بالاخره در صورت وقوع جنگ؛ خداي ناكرده فرض كن كل نيروي هوايي ما نابود شد و دشمن پيشروي زميني رو شروع كرد اونوقت با چي روبرو ميشه؟ با نيروهاي از جان گذشته كه براي شهادت اومدن؛ به قول خود غربي ها از كسي كه چيزي براي از دست دادن نداره بترس. . .
يه شهادت طلب رو از چي ميشه ترسوند؟ از مرگ؟ اونكه خودش دنبال اونه.
لطفا اينو نگو كه از 13 ميليون بسيجي ما 10 ميليونش تو بمبارانهاي قبل از پيشروي زميني كشته مي شن چون يه قسمتي از تاكتيكهاي نبرد نامتقارن و دفاع غير عامل به همين برميگرده كه جون نيروها رو از اينگونه بمبارانها حفظ كنن( و چون اين افراد در توده مردم هستند اتوماتيك اين اتفاق مي افته) و مطمئن باش اكثر اونها از بمبارانهاي فله اي جون سالم بدر مي برن.
يه خاطره از خودم در تأييد اين مسأله بگم بد نيست:
سال 82 رفته بوديم به اتفاق جمعي از رفقا بازديد از رزمايش سالانه لشكر 41 ثار الله در منطقه سكنج درحوالي كرمان؛ به محض ورود به منطقه رزمايش اولين نكته اي كه توجه مارو جلب كرد اين بود كه ديديم چادرهاي نيروها رو با فواصل 150 يا 200 متر قرار دادن در صورتي كه قبلا چادرها بصورت مجتمع يه جا برپا مي شد وقتي از مسئولين امر دليلش رو پرسيديم گفتن كه اين كار تمريني است براي شرايط واقعي تا دشمن مجبور بشه براي نابودي هر چادر يك بمب استفاده كنه و به اين ترتيب تلفات نيروها كاهش چشمگيري پيدا كنه. . . و جالبه كه الگوي توزيع اونها هم نامنظم بود تا با همراستا كردن اونها در يك خط نتونن با استفاده از توپ همين كار رو به راحتي بكنن. و خيلي نكات ديگه كه نميشه گفت. تازه اين حرف بر مي گرده به 6 سال پيش و قطعا تا حالا كارهاي گسترده تري شده .
حالا برادر اين از نكات خيلي ساده. . . چه برسه به نكات پيچيده كه حتما لحاظ شده.
خودم هم تاپيك رو از مسير اصلي منحرف كردم از همه پوزش مي طلبم ولي فكر كنم يه كم لازم بود.[/quote]
اول در مورد خود باوری و خود زنی یک مطلب عرض کنم خدمت شما که خود باوری با خود گول زنی خیلی فرق داره وقتی بعضی از مسئولین محترم از صبح تا شب در صدا سیمایی که دارند از یک توپ پیشرفته صحبت می کنند و چند آهنگ مهیج هم روی فیلمش قرار می دند بعد خیلی از دوستان در میلیتاری متوجه شدند که توپ چند ده پیش شوروی است که چند تجهیزات الکترونیکی روش نصب شده این یعنی فریب

در مورد خود باوری هم عرض کنم که محیط خیلی جالبی برای من دانشجو فنی مهندسی فراهم شده می تونم خود باور باشم و به کشورم خدمت کنم مثلا در سایت دانشگاه رو می بندن کلید کارگاه ها به اندازه یک ترم دست خواهران برادران بسیجی
icon_wink
سرعت اینترنت که وضعش مشخص سیستم آموزشی کشور هم که خیلی وضعش جالبه می تونید برید یک نگاه به رتبه بندی دانشگاه ها در جهان بیاندارید تا رتبه ی خجالت آور دانشگاه تهران رو مشاهده کنید

در مورد سه طرح جنگنده هم عرض کنم که دوتاش که همان طرح ۵۰ ۶۰ سال پیش f5 که احتمالا کمی تجهیزاتش بهتر شده که به نظر من به جزء آموزش کارایی چندانی ندارند
طرح سوم که هنوز اطلاعات چندانی از اون به صورت رسمی منتشر نشده فقط یک مقاله از این جنگنده منتشر شده که نمی دونم تا چه اندازه صحیح است بر فرض صحیح بودن که خیلی جالبه موتور روسی موشک روسی صفحه نمایش روسی دست روسیه هم درد نکنه

در مورد فاصله دادن به چادر ها هم عرض کنم که بمب های خوشه ای و بمب ها با موج انفجار شدید هم وجود دارند که از خجالت چادرها بر می آیند

شما نیروی هوایی رو دست کم نگیر وقتی زدن تمام فرودگاه ها رو از بین بردن یعنی نیروی هوایی رو فلج می کنند اون موقع شروع می کنند به بلعیدن نیروی زمینی بدون پشتیبانی هوایی اقثصاد ایران یعنی سکو های نفتی هم که به قول بعضی از دوستان شخم می زنن

نیروگاه ها سدها و انبار مهمات پادگان های نظامی شهرها مورد هدف قرا می دن و خلاصه اینکه ضمن ازبین بردن تعداد بسیار زیادی انسان ایران رو به اندازه ی ۱۰۰ سال عقب می اندازند

البته قرار به بحث منطقی شد این رو هم بگم ایران دست وپا بسته نیست صد در صد موافقم سرزمین های اشغالی پایگاههای نظامی آمریکا و متحدانش در منطقه در مقابل حمله موشکی ایران مقاومت نمی کنن در ضمن به نظر من نیروی دریایی ارتش در حال پیشرفت مناسبی به خصوص در بحث زیر سطحی وپیشرفت های زیادی هم در بخش های مختلف نظامی صورت گرفته برای مثال گسترش موشک های دوش پرتاب یکی از عوامل تحسین بر انگیز چرا که بسیاری از معادلات نیروی هوایی آمریکا رو برهم می زنه که باعث ایجاد مشکلات شدیدی در بحث جابه جایی نیرو بابالگرد و یا حمله به سایتهای موشکی وراداری ایجاد می کنه

اما برای نیروی هوایی و کمتر آسیب دیدن ایران
تا دیر نشده فکری کنیم

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
خيل مطلب نوشته بودم ولي ديدم بحث تاپيك منحرف شده منصرف شدم

اف-22 چه ربطي به سرعت اينترنت دانشگاه تهران داره؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]خيل مطلب نوشته بودم ولي ديدم بحث تاپيك منحرف شده منصرف شدم

اف-22 چه ربطي به سرعت اينترنت دانشگاه تهران داره؟[/quote]
ارشيا جان سلام
خيلي خوب ميشه شما مطلبتو بذاري حداقل بحث يه كم علمي تر ميشه. . . حالا صلاحديد با خودت.

اما آقاي سهنده! برادر عزيز خوبي؟
1- بحث ما مگه در مورد توپ 100 ميلي متري بوده؟ ما ازش دفاع كرديم؟ نكرديم؟ اصلا چيزي گفتيم كه خوبه يا بده؟
2- به ما چه كه كليد كارگاهها و سايت دانشگاه شما رو ميدن دست برادران و خواهران بسيجي؟
3- سرعت ايتنرنت دانشگاه شما چه ارتباطي با اف 22 داره؟!
4- در مورد فاصله دادن به چادر ها هم اون يه نمونه بود و حتي اگه روي يه چادر Mk-82هم بندازن 200 متر اون طرفتر اثر ناچيز يا نزديك به صفر خواهد داشت. بمب خوشه اي هم براي استفاده عليه تجمع امكانات و نفرات طراحي شده نه عليه امكانات و نفرات مجزا.
5- طرح شفق يا صاعقه يا آذرخش چه ربطي به اين تاپيك داره اونا كه خودشون تاپيك مجزا دارن.
6- دوست عزيز متأسفانه بايد به عرضتون برسونم نيروي هوايي در دكترين جنگ نامتقارن خيلي جايي نداره چرا؟ چون از نقاط قوت دشمن و نقاط ضعف ما تلقي ميشه( در حالي كه در نبرد نامتقارن از وسايل و امكانات با ويژگي عكس اون(يعني نقاط قوت ما و ضعف دشمن) استفاده ميشه).

از شما دوست عزيز متشكرم اگه هم جايي جسارت شده ببخشيد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مطالب مشابه

• توسط hosseingmn
      میگ-31 نوع ارتقا یافته و جایگزین میگ-25 میباشد که در زمان خود بی رقیب بود و اکنون جای خود را به پسرش داده است. بی شک میگ-31 پرقدرتمندترین رهگیر روسیه و در کل جهان میباشد که توانایی رهگیری همزمان چندین جنگنده مهاجم را دارا میباشد و نیز اولین جنگنده عملیاتی شوروی با توانایی نگاه به پایین و شلیک به پایین میباشد. این جنگنده از راداری بسیار قوی با نام Zaslon بهره میبرد که به فاکس هوند این امکان را میدهد تا همزمان به 4 (در مدلهای اولیه) هدف حمله کند و نیز دیگر جنگنده های دشمن را تحت کنترل داشته باشد! طبق نظر بعضی کارشناسان این رادار قویترین و بهترین رادار جهان میباشد که حتی میتواند استیلت را هم شناسایی کند! از نظر سیستم رانش نیز میگ-31 از دو موتور توربوجت با پس سوز D-30F6 بهره میبرد که هر کدام تراستی برابر 93KN تولید مینمایند و با آنها فاکس هوند سرعتی برابر با 3 برابر صوت پیدا میکند! طراحی و شکل ظاهری میگ-31 بسیار شبیه به میگ-25 میباشد و دقیقا مانند آن دارای 2 جایگاه تسلیحات در زیر هر بال و یکی در انتهای بال به اضافه 4 جایگاه در زیر بدنه هواپیما میباشد. در دهه 1990 با توجه به قدرتمندتر شدن جنگنده های غربی روسیه فاکس هوند های خود را ارتقا داد که تواناییهای میگ-31 بسیار بهتر و بیشتر از قبل شد که امروزه این مدل با نام MiG-31BM شناخته میشود. MiG-31BM دارای آیونیکی بسیار قویتر از نسلهای قبلی خود میباشد و میتواند به راحتی با اهداف هوایی یا زمینی درگیر شود. و نیز به واسطه رادار پرقدرت خود میتواند همزمان 24 جنگنده دشمن را شناسایی کرده و با 6 تا از آنها درگیر شود! این رادار جدید همچنین میتواند به نحو احسن اهداف زمینی را نیز شناسایی کند. در ادامه با مشخصات MiG-31A آشنا میشوید :

MiG-31A

کشور سازنده : شوروی سابق
      هواپیماهای مشابه : MiG-25 , F-14 , F15
      تعداد سرنشین : 2 نفر
      ماموریت اصلی : رهگیر تمام آب و هوایی + ایجاد امنیت هوایی
      طول : 21.5 متر
      طول بال : 14 متر
      ارتفاع : 6.6 متر
      حداکثر سرعت : 3 ماخ
      وزن خالی : 22 تن
      وزن استاندارد : 37 تن
      حداکثر وزن : 47 تن
      نوع و قدرت موتور : دو موتور توربوجت با پس سوز D-30F6 هر کدام با تراست 93 کیلو نیوتن
      حداکثر تحمل G : در سرعتهای فراصوت +5 جی
      حداکثر برد : 3300 کیلومتر
      شعاع عملیاتی : 720 کیلومتر
      ارتفاع پرواز : 25 کیلومتر
      ارتفاع پرواز از سطح دریا : ؟
      مدت زمان برای رسیدن به ارتفاع 20 کیلومتری : 8 دقیقه و 54 ثانیه
      قابلیت سوختگیری هوایی : ندارد
      حسگرها : LD/SD TWS radar, possible IRST, RWR (رادار Zaslon S-800 با برد 200 کیلومتر)
      نوع تسلیحات : یک قبضه توپ 23 میلی متری GSh-6-23 + موشکهای هوا به هوای R-33 , R-40 , R-60 , R-73

MiG-31BM

این مدل در بسیاری جهات شبیه مدلهای قبلی است و در اینجا فقط نکات مهم را بیان میکنم.
      نوع رادار : Zaslon-M با برد 400 کیلومتر و توانایی شناسایی استیلت ، همزمان 24 هدف را شناسایی و به 6 تا از آنها حمله میکند و بقیه را نیز تحت نظر دارد.
      توانایی جنگ الکترونیک : دارای سیستم مدرن ECM و ضد ECM
      آیونیک این مدل بسیار پیشرفته تر از مدلهای قبلی است.
      نوع تسلیحات :
      یک قبضه توپ 23 میلی متری GSh-6-23
      موشکهای هوا به هوای R-27 , R-33 , R-37 , R-40 , R-60 , R-73 , R-77
      موشکهای هوا به زمین Kh-31P , Kh-58
      قیمت میگ-31 بی ام : 40 میلیون دلار

توضیحاتی چند در مورد موشکهای هوا به هوای قابل حمل توسط میگ-31 :
      R-27 با برد 70 الی 170 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3600 Km/h
      R-33 با برد 160 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3700 Km/h
      R-37 با برد 300 ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-40 با برد 50 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-60 با برد 10 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : ؟
      R-73 با برد 40 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 2500 Km/h
      R-77 با برد 90 الی 160 کیلومتر ، حداکثر سرعت هدف : 3700 Km/h
      R-172 با برد 400 کیلومتر, حداکثر سرعت هدف؟
      چگونگی ظرفیت حمل موشکهای هوا به هوا در MiG-31BM :

A) 8 R-33 & 2 R-60 or R-73
      6 R-33 & 2 R-40 & 2 R-60 or R-73
      C) 4 R-33 & 4 R-40 & 2 R-60 or R-73
      D) 4 R-33 & 4 R-73 & 2 R-40 & 2 R-60 or R-73

منبع : وبلاگ میلیتاری
  • مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.