امتیاز دادن به این موضوع:

Recommended Posts

فکر کنم قبل از حمله امريکا به افغانستان توليد اين تانک سرعت کمی داشت ولی بعد از احساس خطر توليد اين تانک با سرعت بيشتر ادامه داده شد در کل تعداد توليد اين تانک فکر نکنم زياد باشه درست يادم نيست از اين تانک ساخته شده ولی فقط در گروه های مخصوص استفاده می شود منم فکر کنم توليد می شه ولی با نواخت پايين

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من خودمم هنوز نمي دونم دقيقا واقعي هست يا نه ولي فكر كنم واقعي :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

من نمی دونم چطور تانکی رو که توی هیچ مانوری شرکت داده نشده و فقط در مراسمات رژه روی یک کمر شکن می گذارند رو شما یکی از پیشرفته ترین و کارامد ترین و ... میدونید این تانک حتی ازمایشاتی مثل حرکت دوازده تایی ذر فاصله زیاد همراه با شلیک به سوی اهدافی در طی این مسیر یا حرکت در مناطق نا هموار رو پشت سر نگذاشته همه میگن یکی از پیشرفته ترین ها
به نظر من که فقط یک ماکته اگه نبود برای دلخوشی مردم هم که شده لااقل می گذاشتن در مراسم رژه خودش حرکت کنه

تمام اینا رو که گفتی پانزده سال قبل انجام شده و چند عکس از شرکت ذوالفقار1 در رزمایشها وجود دارد. فکر کنم سال 72 بود که ماهواره های آمریکایی اولین عکسها را از این تانک گرفتند که مشغول آزمایشات شلیک و هدفگیری بود که بعد از بررسی عکسها متوجه تانک جدیدی در ایران شدند که نام آن ذوالفقار1 بود.
از مدل 2و3 هم به این دلیل عکسی در درسترس نیست چون این پروژه کاملا سری است و هیچ اطلاعاتی از این تانکها منتشر نشده است بجز آن دسته اطلاعات که خود مسئولین اعلام کرده اند.

شما فیلم رزمایش مرکاوا4 رو دیدی که همه میگن بهترین تانک هست؟!

اون عکسی که ماهواره های امریکایی گرفته بودند راجب به تیر اندازی ذولفقار 1 بود نه چیز دیگه ای
وقتی گفته می شه که تانک مرکاوا یا ابرامز امریکا پیشرفته هستند به این دلیله که اکثر مشخصات این تانک ها معلوم هست تا بتوان برای این تانک ها مشتری خارجی پیدا کرد مثلا موقعی که کانادا می خواست مناقصهای برای خرید یک تانک برگذار کند تانکهای ابرامز چلنجر 1 لکلرک لئوپاردرا در کانادا مورد ازمایش قرار داد تا معلوم شود کدام تانک بهتر است ایا در یک چنین ازمایشاتی عملکرد تانکها مشخص نمی شود تانک ذولفقار مشخص هست که مشکلات فراوانی دارد که اصلا تولید انبوه نمی شود
تانک اصلا یک سلاح استراتژیک نیست که نخواند مشخصات عمومی این تانک معلوم بشه هر تانکی در مقابل سلاح های ضد زره امروزی نابود شدنی است
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
من فكر مي كنم كه كشور در بحراني ترين شرايط توانايي ساخت 20 تانك در ماه را داشته باشد.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
طبق اطلاعات من بعد از توليد ذوالفقار 3 كه شباهت زيادي به m1a2 داره و خيلي پيشرفتست توليد نوع 2 و 1 متوقف شده و وزارت دفاع در پي توليد اونه تا اونجا كه شنيدم در حال حاضر توتاتيي توليد 100 ذوالفقار در سال رو داريم . ذوالفقار 3 خيلي از 2 و 1 پيشرفته تره و اطلاعات كاملي ازش نداريم اما با توجه به شباهتش به m1a2 من حدس ميزنم ما تو ايران اقلا چند تا ابرامز داريم كه با مهندسي معكوس ذوالفقار 3 ساخته شده .

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
هم هواپیما ساختیم همهواپیما هم اسلحه هم ماهواره هم موشک و... دوستان ایران از لحاظ نظامی در اوج خودشه!! :lol: icon_cheesygrin :lol: پ ولی از همه لحاظ باید قوی بشیم نه مثل کره که کلاهک هسته ای داره ولیمردمش نونن ندارن بخورن!!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

با توجه به شباهتش به m1a2 من حدس ميزنم ما تو ايران اقلا چند تا ابرامز داريم كه با مهندسي معكوس ذوالفقار 3 ساخته شده .

ايران.... چند تا ابرامز .... با مهندسي معكوس :lol: ذوالفقار 3 ساخته شده . :lol:
دوست عزیز مطمئنی icon_cheesygrin

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
این یکی باور نکردنیه!!!!!! http://upload8.postimage.org/871952_323bcfca4152018e29606af77995b84b/NZAJA.bmp قتدار ارتش در نیروی زمینی!(انبوهی از تانکهای t-72 ) میدونستید شهرستان درود شرکت تانک سازی داره؟ایران درتولید تانک ولوازم اون خودکفاست!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تانك ذوالفقار این که بگوییم نمی توانیم این بزرگترین مانع بر سر راه توانستن است...رهبر معظم انقلاب وقتی در سال 1984 برای اولین بار تصاویر تانک ذوالفقاراز تلویزیون ایران پخش شد کمان زنی محافل اطلاعاتی غربی و کارشناسان نظامی در مورد توانایی ها و ویژگی های این تانک آغاز و تا امروز که شاهد تولید نسل سوم تانک ذوالفقار هستیم ادامه دارد. اصولاً تمامی اطلاعاتی که می توان از رسانه های گوناگون به دست آمده است. طراحی و ساخت این تانک خود نمایانگر احساس نیاز واحد های نظامی ایران به سخت افزار های جنگی قابل اطمینان و بومی است . اندیشه ای که بر پایه تجارب زمان جنگ شکل گرفته است. بی شگ ایران در ساخت این تانک از تجارب سایر کشور ها نیز استفاده کرده است. با این حال هیچ کس و هیچ کارشناس نظامی ارزش های این تانک را منکر نمی شود و جالب است بدانید در برخی از سایت هایی که مورد بازدید قرار گرفته است. تانک ذوالفقار را در رده تانک های مدرن جهان قرار داده بودند . واین خود نمایانگر ارزش های فنی و نظامی این تانک ایرانی است. ذوالفقار گذشته از شباهت های و همسانی هایی که با برخی تانک های آمریکایی و روسی دارد. طرحی کاملا بومی است که بر پایه فن آوری موجود در ایران به نتیجه رسیده و این خود مهم ترین نقطه ی قوت ذوالفقلر به حساب می آید بومی بودن یک فناوری دارای ارزش های فراوانی از جمله داشتن چشم اندازهای پیشرفت و افزایش توان مهندسی در واحد های فنی است . منابع اطلاعاتی غربی بر این باورند که کارشناسان روسی و برخی کشورهای شرق اروپا از جمله لهستان ایران را در تکمیل این تانک یاری داده و فنّاوری مورد نیاز چنین کاری را فراهم ساخته اند. برخی از منابع اطلاعاتی نظامی ایران و برزیل خبر داده بودند و این احتمال که ایران فناوری های تازه ای را از برزیل دریافت کرده باشد زیاد است، باید دانست که برزیل خود دارای فناوری ساخت تانک است و تا کنون صنایع نظامی آن کشور چند تانک برای ارتش برزیل طراحی کرده و به مرحله ساخت رسانده اند . ایران به جز تانک ذوالفقار ، تانک سفیر 74 را نیز تولید می کند سفیر 74 همان تانک S72T روسی است . هم چنین زره پوش های تندر 1 و 2 و نفر بری به نام براق را نیز تولید رسانده است. هم چنین صنایع نظامی ایران بر روی موشک های ضد زره نیز کار می کنند و تا کنون انواع مختلفی از موشک های هدایت شونده و غیر هدایت شونده را بر ارتش ایران تولید کرده است. به نظر می رسد صنایع دفاعی ایران پس از هجوم آمریکا به عراق و افغانستان روند کار خود را شتاب بخشیده و به احتمال زیاد خط تولید تانک ذوالفقار نیز تقویت شده است. تانک ذوالفقار تانکی مدرن و قابل اعتماد است و ارتش ایران می تواند به ساخت یک تانک ایرانی با استفاده از فن آوری داخلی افتخار کند. اگر شمار کشورهایی که توانایی تولید تانک را دارند در نظر بگیریم آن وقت اهمیّت ساخت تانک ذوالفقار را بهتر درک می کنیم با آرزوی موفقیت هرچه بیشتر برای تمام کسانی که در به عزّت رساندن و خود کفایی کشور عزیزمان تلاش می کنند. نظر شما در مورد تانك ذوالفقار چي هست ؟؟؟ icon_frown :cry: :lol:

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين تانك داراي دوربين هاي مدار بسته مي باشد كه اطراف تانك را به طور كامل تحت پوشش قرار مي دهد icon_frown

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
كلا تانك خوبيست و سري 3 اون ميتونه با تانكاي خوب دنيا رقابت كنه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اين مطلب تكراريه . تاپيك خيلي كامل تري تو آرشيو در همين مورد هست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

لطفا وارد سیستم شوید برای ارسال نظر