death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

من موندم جایی که تروریست ها میرن هر چی ارتش میگه و هشدار میده باز بخشی از مردم اونجا رو تخلیه نمیکنن ؟

قطعا جایی که از مردم تخلیه بشه جنگ با تروریست ها بسیار بسیار بسیار راحت تر و کم هزینه تره ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
ببخشید جنگ جنگه تیکه پاره شدن داره خون وخونریزی داره تر وخشک رو با هم میسوزونه مسابقه پینگ پونگ که نیست! ضمنا تروریستها اگر شرف داشتن اگر هدفشون دفاع از ملت بود سعی میکردن جنگ رو به بیرون از شهر بکشونند نه این که مث موش تو خونه مردم این ور اون ور بدوند. خدایا عصر رمضونی با لب خشکیده دعا میکنم خدایا به حق بی‌بی فاطمه زهرا(س)، به حق لب تشنه‌ی آقامون حسین(ع) شر این حرامزاده‌ها رو از سر ملت سوریه کم کن. خدایا نیست و نابودشون کن...
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بابا کجا برن آخه...خونه و زندگی شون رو رها کنن برن تو اردوگاه های ترکیه در بدترین شرایط زندگی کنن؟
آواره بشن تو خود سوریه...کجا برن...همه جا که درگیری و بکش بکش هست!

بدبخت ها نمی دون چی کار کنن...بین چکش ارتش سوریه و سندان تروریست ها گیر کردن!
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بین چگش ارتش سوریه و سندان تروریست ها؟ این مردم نمی تونن اسلحه بردارن از شرافت خودشون دفاع کنند؟ ارتش سوریه برای کی داره می جنگه؟ اسلحه و امکانات تروریستها رو کی تامین میکنه؟
نگید این حرفها رو...بخوا ارتش سوریه ارتش مظلومیه...هم از دشمن میخوره هم از دوست...
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
یه سوال: اگه 20 هزار نفر آدم مسلح بریزن مثلا توی تل آویو و حیفا و توی هر خونه و هر سوراخ سمبه ای قایم بشن و شروع کنن با ارتش اسراییل به جنگیدن، بنظرتون چقدر زمان برای پاکسازی شهر نیاز هست؟! فرض کنید هیچ کمکی هم بهشون نرسه و مجبور باشن برای تهیه مهمات خودشون بزنن به انبارهای ارتش.

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='MOHAMMAD' timestamp='1375448450' post='325837']
یه سوال: اگه 20 هزار نفر آدم مسلح بریزن مثلا توی تل آویو و حیفا و توی هر خونه و هر سوراخ سمبه ای قایم بشن و شروع کنن با ارتش اسراییل به جنگیدن، بنظرتون چقدر زمان برای پاکسازی شهر نیاز هست؟! فرض کنید هیچ کمکی هم بهشون نرسه و مجبور باشن برای تهیه مهمات خودشون بزنن به انبارهای ارتش.
[/quote]

بین مردم اسلحه توزیع می کردم و گروه های مردمی در محله ها ایجاد می کردم
و اینجا خدمت سربازی مردم به کار می آمد
تقریب 10 روز

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
هلیکوپتر برای اینکه هدف قرار نگیره از ارتفاع بالا بمب رو سر ملت مظلوم خالی می کنه...نتیجه اش میشه این...

توپخانه ارتش سوریه اهداف کور رو هدف قرار میده... نتیجه اش میشه این....

جنگ سوریه جنگی بیهوده و جز خونریزی و بدبختی و آوارگی ملت هیچ نتیجه ای نداشته ...هر دو طرف آدم کش هستن و باطل...هر چه سریع تر باید این جنگ پایان بپذیره...

خدا خودت فرج مردم سوریه را برسان...
[/quote]

داداشم جو گیر شدی شدید!!!!....
دوست عزیز، اصولا دلیل اینکه سیویل وار یا جنگ اینجوری خیلی طولانی و وحشتناکه و تقریبا هرکی رفته و درگیر چنین جنگی شده، سرش بریده شده تا تموم کرده و اخرش هم هیچ‌طرفی برنده نبوده!!( مثلا ویتنام و امریکا!) همین مسئله هستش....
یعنی یه طرف اونقدر ضعیف، ولی بی‌شرفه که میره بین مردم... طرف مقابل هم چاره‌ای نداره جز زدن...

طرف از پنجره بهت شلیک میکنه و پنجره‌ی کناریش همسرش و بچه‌اش دارن نیگا میکنن... چه غلطی باید بکنه افسر مربوطه؟!!!

داداشم، فکر میکنم اگر چمران ها و صیاد ها نبودن اگر چون شهید بروجردیی نبود که پیش‌مرگه‌ی مسلمان رو تشکیل بده در اوائل جنگ خودی، ما هنوزم که هنوزه تو مهابادها و سنندج ها داشتیم با کرد ها که خودم یکیشونم می‌جنگیدیم داداشم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

یه خاطره‌ای هست که میگه طرف از پشت پنجره بهمون شلیک کرد، منم لوله‌ی تانک رو گرفتم سمتش تا خودش و خونه رو تبدیل به خاکستر بکنم، ولی .....! کنار دستم بود گفت چیکار میکنی؟ اگر بزنی زن و بچش رو میگیره رو دستش و میگه بیاین ملت!! زن و بچه‌ام رو کشت...!!!...

تو قصیر هم، حزب الله به اون شکل عمل کرد و تلفات غیر نظامی پایین بود به این دلیلیه که اصولا حزب‌الله با سپاه و روش های جنگ چریکی و اینا اموزش دیده و اگر این تروریست ها 6 ماه تجربه‌ی جنگ چریکی دارن، حزب الله و فرماندهانش 10-12 سال!!!!!

ارتشی که از تکنیک های روس برای عمل استفاده میکنه، نمی‌تونه خودش رو در سطح یه جنگجوی چریکی پایین بیاره و بجنگه!!جنگ چریکی کار چریک ها و نیروهای عملیات ویژه هستش که دوره‌ی اموزشیش لااقل 4-5 ساله!!!...

بعدشم.... جنگ چریکی رو با 2-3 هزار نفر میکنن نه با 150 هزار چریک کاملا مجهز!!!!
چریکی که کلاش به دست نباشه، چریک نیست که!!! شما وقتی طرفت به استینگر و ام‌فور و خلاصه جدیدترین تسلیحات غربی مجهزه، انگار داری با ارتشی 150 هزار نفره از نیروهای ویژه میجنگی!!!!....

حالا، توی این وضعیت ارتش یا باید استاپ بزنه جنگ رو و بره یه 4-5 سال نیروهاش رو به سطح تکاور و بعد نیروی عملیات ویژه ارتقا بده، یا اینکه عین روسا و امریکایی ها بزنه و تر و خشک رو با هم بسوزونه...!!!!

بعدشم، ...لقشون!! وقتی میدونن جنگه و بودنشون برای ارتش کشورشون دردسر ایجاد میکنه باید منطقه رو سریعا تخلیه بکنن تا ارتش بتونه شخم بزنه منطقه رو نه اینکه بشینن و زندگی بکنن اونجا با تروریست ها...!!!! اگرم تروریست ها رو قبول دارن که بازم .....لقشون!! بذار 10-10 تا بمیرن اگر الان دارن 2 تا 2 تا میمی‌رن!!!
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote][color=#000000][font=tahoma, helvetica, arial, sans-serif][right][background=rgb(248, 248, 255)]یه سوال: اگه 20 هزار نفر آدم مسلح بریزن مثلا توی تل آویو و حیفا و توی هر خونه و هر سوراخ سمبه ای قایم بشن و شروع کنن با ارتش اسراییل به جنگیدن، بنظرتون چقدر زمان برای پاکسازی شهر نیاز هست؟! فرض کنید هیچ کمکی هم بهشون نرسه و مجبور باشن برای تهیه مهمات خودشون بزنن به انبارهای ارتش. [/background][/right][/font][/color]

[/quote]
بسیج رژیم صهیونیستی بعد از ما برترین بسیج دنیاست...!
میتونن 48 ساعته چندین برابر اون تعداد تو تلاویو و حیفا نیرو جمع کنند..!
در ضمن در زمینه زرهی ارتش اسرائیل بهترین امکانات رو برای جنگ شهری داره..!
حداکثر 20 روزه قائله جمع میشه...!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote].ولی من موندم ارتش میدونه مردم بی گناه هستن[/quote]

البته همشون هم بیگناه نیستند! اگه کیلیپ هایی که تروریستها از بریدن سر آدم ها منتشر میکنند رو تماشا کرده باشید متوجه میشدید که همیشه عده ای غیر نظامی اعم از جوون و بچه و ... دور و برشون هستند که فریاد الله اکبر (!) سر میدند! این جانوران که همشون از زیر بته سبز نشدند که؟ خانواده ای دارند که ازشون حمایت میکنه و واسه آدم کشی و ویران کردن کشور شیرش میکنند. از نظر من ( که ممکنه 180 درجه با اصول انسانی مورد نظر شما تفاوت داشته باشه) بین خود تروریست و خانوادش هیچ تفاوتی وجود نداره .
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ximosi' timestamp='1375444521' post='325813']
تروریست ها آشغال هستن که شکی نیست...ولی من موندم ارتش میدونه مردم بی گناه هستن...باز از سلاح های سنگین به شکل غیر دقیق استفاده می کنه...اصرار هم داره...الان در کمتر از 10 روز تو استان ادلب 4 تا قتل عام رخ داده تو یک شهر(اریحا) ...!

تروریست ها زرنگ تر از این حرف ها هستن...تونل کندن همه تجهیزاتشون اونجا زیر زمین مخفی هست...تازه خودشون هم برای استراحت میرن اونجا!....

این جزئت استفاده از سلاح های سنگین رو ارتش سوریه در برابر فقط مردم بی گناه و مظلوم داره....در برابر اسرائیل موش آب کشیده هست!
[/quote]

این درست که ارتش نباید دقت عمل رو نادیده بگیره ... اما مشکل اون وحشی ها و طرفداراشون هستن که عین موش ریختن تو شهر و روستا و هی از اونجا زیر زمینی میرن جاهای دیگه جنایت میکنن.در موارد زیادی هم ارتش از مردم خواسته که شهر یا منطقه یا روستایی رو تخلیه کنن که یا کردن یا این وحشی ها نذاشتن . بالاخره این جنگه و تر و رو خشک میسوزن.اما بازم حق با شماست.باید راه بهتری هم باشه

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
تو یه تاپیک در مورد جنگ شهری من گفته بودم تو تلفات غیر نظامی حماس هم به اندازه اسرائیل مقصره و.... کلی بهم منفی دادن جالبه منطق دوستان دوگانه شده حدیدا وقتی پای مخالفان اسد میرسه که از سپر انسانی استفاده کنن همه تقصیر میفته گردن مخالفان اما زمانی ک بحث حماس میشه ک از سپر انسانی استفاده کرد یه جایی که کلا تکذیب میشه بقیه جا ها هم که غیر قابل انکار تقصیر اسرائیل ک دقت نمیکنه
اما حقیقت اینه ک مخالفین به اندازه دولت در این تلفات مقصر تنها فرق اینه ک شان دولت از یه مشت شورشی بالاتر و باید بیشتر نسبت به جان و مال و ناموس مردم حساس باشه رمز ماندگاری دولت تعداد تانک های ارتش و میزان حمایت دوستان بین المللیش نیست میزان علاقه ملتش شرط هست
  • Upvote 7
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Royal_falcon' timestamp='1375449585' post='325847']
[quote].ولی من موندم ارتش میدونه مردم بی گناه هستن[/quote]

البته همشون هم بیگناه نیستند! اگه کیلیپ هایی که تروریستها از بریدن سر آدم ها منتشر میکنند رو تماشا کرده باشید متوجه میشدید که همیشه عده ای غیر نظامی اعم از جوون و بچه و ... دور و برشون هستند که فریاد الله اکبر (!) سر میدند! این جانوران که همشون از زیر بته سبز نشدند که؟ خانواده ای دارند که ازشون حمایت میکنه و واسه آدم کشی و ویران کردن کشور شیرش میکنند. از نظر من ( که ممکنه 180 درجه با اصول انسانی مورد نظر شما تفاوت داشته باشه) بین خود تروریست و خانوادش هیچ تفاوتی وجود نداره .
[/quote]
این تیکه رو خیلی بد اومدی دوست من. از شما انتظار این چنین طرز فکری نبود شما که طرفدار نیروهایی خدایی هستی چرا اینو میگی؟
عمل هر کس چه خوب و چه بد به خودش شخص بر میگرده نه به خونوادش.
اینو میگم که بگیری چی گفتم:
یه بنده خدایی رفته بود بانک برای وام، بعد به رئیس بانک میگه نزول این وام ما چقدر میشه. رئیس هم میگه این چه حرفیه نزول نه سود! بعد اون مشتری یه تکه قند میگیره دستش میگه به این میگن قند فردا نه پس فردا بهش نمیگن سنگ!
حالا دوست من عذر میخوام اینو میگم ولی این بیان شما نوع قندی بیان یک سلفی تندرو هستش که فرقی با هم ندارن.
ویرایش کن. ویرایش شده در توسط nepton
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
میدونم چی میگی.اما شرایط هر چیز فرق میکنه. جنگ سوریه که عملیات رهایی گروگان نیست که شما 100 نفر نیرو بفرستی و مثلآ یه نفر رو بکشند و 4 تا گروگان رو آزاد کنند!
در مواجه با کسی که خودش به انتخاب خودش خانوادش رو سپر بلاش کرده تکلیف چیه؟ ارتش هم که همینطوری به صورت رندوم بمباران نمیکنه. مخبر ها یا پهباد ها و ... گزارش تجمع تروریستها رو تو فلان نقطه میدن اینم هواپیما میفرسته بمباران میکنه . یا نه تو یک نقطه نیروهای زمینی گیر میکنه تقاضای بمباران هوایی میده. دیگه میشه گفت تو سوریه ارتش و اطلاعات خیلی از تروریستها رو به نام میشناسه. بعضی از همین تروریستها محله و روستای زندگی خودشون رو کردن پادگان! زنها پخت و پز میکنند و اسلحه تمیز میکنند و لباس هاشون رو میدوزند و مردا هم میرن جهاد! حالا شما تصور کن مخبرها گزارش میدن مثلآ 50 نفر تروریست تو فلان محله که شما هم شناخت کاملی از اهالیش داری اطراق کردن. تکلیف ارتش چیه؟ منتظر بمونه که اینا برن بیرون و تو یه شهر دیگه بعد اینکه 50 نفر نظامی و غیر نظامی رو کشتند از بین ببردشون یا نه همون نقطه ای که هستند قبل از این که اجازه هر گونه عمل بهشون بده نابودشون کنه؟
در نظر من اگه قرار به انتخاب بین کشتن خانواده این افراد که خودشون سپر انسانی شدن با مردن انسانهای بیگناه سایر مناطق باشه من به مورد اول رای میدم.
  • Upvote 6
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
فعلا که سرنوشت جنگها درون شهرها رقم می خوره ...

بیرون شهر چه پناهگاهی برای دفاع وجود داره که بخواد حداقل توازنی بین نیروهای شورشی و ارتش ایجاد کنه؟!
امکانات شورشیان واقعا چقدر هست که بخواد بیرون شهر کفاف درگیر شدن طولانی مدت رو بده؟!
تو جنگ حلوا که خیرات نمیکنند. نکشی می کشنت! نزنی،میزنت! نخوری، می خورنت!

فعلا که سرنوشت جنگها درون شهرها رقم می خوره ...

بیرون شهر چه پناهگاهی برای دفاع وجود داره که بخواد حداقل توازنی بین نیروهای شورشی و ارتش ایجاد کنه؟!
امکانات شورشیان واقعا چقدر هست که بخواد بیرون شهر کفاف درگیر شدن طولانی مدت رو بده؟!
تو جنگ حلوا که خیرات نمیکنند. نکشی می کشنت! نزنی،میزننت! نخوری، می خورنت!
بعدها اگه زنده موندی برو درباره اشتباهاتت بیشتر فکر و دقت کن و راهکار بهتری پیدا کن!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
به نظر من یه راه جنگ با این وحشی های وارداتی در سوریه برای کمتر آسیب دیدن مردم عادی ورود نیروهای زبده نظامی با لباس مبدل و ظاهر شبیه این جونورها در شهرها و شناسایی کامل مخفی گاه ها و محل تجمعشون و شبیخون زدن بهشونه.چون اونچه در کلیپ ها دیدم اینا داغون تر از اونی هستن که نظم و نظامی داشته باشن و مثلا ببینن کی به کیه.حتی در درگیری ها با ارتش به کنار دستی خودشون هم توجه ندارن رگبار مسلسل و ارپی جی بهم میزنن!!!
اگر این جونورهای میتونن با اسنایپر گذاشتن در خرابه ها ارتش رو زمین گیر کنن خوب ارتش هم میتونه اینکارو کنه.چرا در حلب هی وا میدن!؟

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.