death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

سلام

با تشکر از دوستان

[quote] این یعنی اینکه جبهه ددمنشان و مستکبران غربی و دشمنان همیشگی ما یعنی صهیونیزم ( و ایضا قوم یهود که ید طولانی در نقشه کشیدن بر علیه اسلام دارد) هم به این مدارک
دسترسی دارند ، غیر از این است ؟[/quote]

این حرف شما منو یاده ضرب المثلی انداخت که جا نداره بگمش ولی به هرحال ...
دوست عزیز اصلا رمز اعتقاد به امام زمان عج همین مساله هست
بنده هم سالها پیش این تفکرات رو داشتم ... بزار دقیقش رو برات حساب کنم .... سال اول راهنمایی به صورت تخصصی کتاب مهدویت آیت الله مکارم شیرازی بعد عصر ظهور و...و موارد مرتبط رو مطالعه کردم یا از دهن مردم می شنیدم و احادیث روایت میشد ... این دیگه جدا از کتابهای تعلیمات دینی مدارس بود ..
منم همین سوالات به حق رو از خودم و بقیه داشتم ...
میپرسیدم نوستراداموس کیه ؟ همه میگفتند ایول عجب پیشگویی ولی لعنت بهش ...
میپرسیدم کی گفته دنیا بلوا میشه بدون هیچ پیش زمینه قبلی ؟ میگفتند خوب میشه
میگفتم مگر بقیه ندیدن ؟ وقتی من دیدم پس 4 تا مخ سیا هم دیدند ؟
میگفتم مگر میشه آخه کشوری تو احادیث بیاد اینطور میشه و بعد بشه ؟

اما تو همه اینا من یک مساله بسیار ساده رو فراموش کرده بودم .... خدا

بحث بیشتری ندارم لازم هم نمیبینم داشته باشم

در قرآن بارها اشاره شده به افرادی که خداوند مهر شک و دودلی بر دلشون میندازه به مانند قوم یهود که برای کشتن یک گاو اونقد سوال بیخود و پرت و پلا پرسیدند که دیگه خدا از دستشون عصبانی شد ...! و نهایتا خدا فرمود کسانی رو که بر دلشون بخوام مهر بزنم میزنم و هرگز هم هیچ کسی حتی پیامبر هم نمیتونه این مهر رو باز بکنه ، انشالله که نه من نه ما نه شما نه هیچ کسی این مهر خداوند بر دلش قرار نگیره که به وضوح مسایلی رو نبینه
حالا اگر قبلا خیلی ها میگفتند نه آقا کی میگه هست و نیست ... مهم نبود ولی الان که در محضر رهبری ( که اگر کسی قبول داشته باشه ولی فقیه هست) مطرح میشه و ... بعد اینو بگیم دیگه ایول دارین به مولا

درهرحال ... برای من تمام این مسایل حل شده ... الحمدلله رب العالمین

بهتره دوستان دوباره یک دور ، انقلاب اسلامی و فلسفه وجودش و نظریات امام خمینی ره در این زمینه رو بخونند ... من الحمدلله شانس داشتم زمان بود برام و سرم چندبار خورد سنگ و برگشتم ولی دوستان مطمئن نباشند به اینکه زمان زیاد دارند ... البته بازم ممکنه ما و دیگران سرمون بخوره سنگ ولی اصل ظهور به هیچ عنوان قابل خدشه نیست ...

[quote]خاطره ای از مادر دو شهید:
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
حجت الاسلام دانشمند:

اگر من از مظلومیت رهبر بگویم شاید دلتان خون بشود ، خیلی مظلومند ایشان این موضوع را من با یک واسطه می گویم .

با یکی از محافظ های آقا در حرم امام رضا (ع) روبروی ضریح،دو به دو با هم بودیم گفتم از آقا چه خبر ؟میگفت ما روزهای دوشنبه، ( این را میگفت و گریه میکرد ) می رویم به خانواده شهدا سرکشی میکنیم . آقا می فرمودند به خانواده شهدا نگویید که ما می آییم که به زحمت نیافتند .یک ربع قبل آقا در ماشین هستند ما درب میزنیم و میگوییم آقا می خواهند تشریف بیاورند منزل و یک سلام و علیکی با مادر و پدر شهید نمایند .

یکبار رفتیم درب خانه دو شهید، من خودم رفتم دیدم درب باز است و آب و جارو کردند. درب زدم ، مادر شهید آمدند دم درب و گفتند: آقا کــــــــــو .گفتم: کدام آقا ؟گفت : مقام معظم رهبری کجاست ؟گفتم : شما از کجا می دانید ؟شروع کرد به گریه کردن، گفت دیشب خواب بچه هام را دیدم، بچه ها آمدند گفتند خوش بحالت، فردا سید علی می خواهد بیاید خانه تان . اینجا که رسید، مقام معظم رهبری هم رسیدند به درب خانه .بعد مادر شهید گفت من خواب دیدم که امام هم تشریف آوردند و گفتند فردا سید علی آقا می خواهند بیایند، ما هم تبریک می گوییم . و یک مطلبی هم امام فرمودند و پیغام دادند که من به شما بگویم . مقام معظم رهبری فرمودند چه پیغامی !؟ مادر شهید گفتند : امام فرمودند سلام ما را به سید علی آقا برسانید و به ایشان بگویید اینقدر از خدا طلب مرگ نکن ! فرج نزدیک است انشاءالله آقا خیلی گریه کرد .

حجت الاسلام دانشمند :
مظلوم است آقا . یک کاری نکنیم که اگر گره ای نمی توانیم باز کنیم ، لااقل گره بر گره نیاندازیم .این واقعاً ظلم است ، خدا نمی بخشد .در این دنیا مرکز شیعه فقط ایران است . افغانستان ، پاکستان ، مصر ، عربستان و عراق را ببینید . در ممالک اسلامی کجا شیعه همه کاره است ، ایران مرکز شیعه است ، دل امام زمان ( عج ) به شما بسته شده و امید امام به شماست

منبع
سایت شیعه مهدی[/quote]

پاسخ مدیر گروه : سلام
حمید آقا این داستان راست هست .
بنده از شهید موسوی شنیدم و این شهید اگر اشتباه نکنم منزل این پدر مادر شهید هم رفتند
یاعلی
[url="http://shahidan-saberin.mihanblog.com/post/comment/101"]http://shahidan-sabe...ost/comment/101[/url]

انشالله به حق اهل بیت همه ی ما در شناخت راه بصیر باشیم و گمراه نشیم ، در راه باشیم ... در راه بمانیم ... و در راه مستشهدین بین یدیه بشیم...

یا حق ویرایش شده در توسط Ernesto_Rommel
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
قرائت قرآن شیعیان گریه وهابی‌ها را در آورد

زائر آزاد شده ایرانی از سوریه گفت: گروگان گیران وهابی که ما را ربوده بودند فکر می کردند شیعیان ایرانی قرآن خواندن را یاد ندارند و وقتی که تعدادی از اسیران ایرانی با صوت زیبا قرآن را تلاوت می کردند گروگان گیران وهابی گریه می کردند.
به گزارش جهان، حسین علی حسینی در گفتگو با مهر اظهار کرد: مدتی که از اسارتمان به دست نیروهای معارض سوری گذشته بود از گروگان گیران تقاضای قرآن کردیم.

گروگان آزاد شده ایرانی افزود: گروگان گیران در ابتدا با حالت تعجب و تمسخر گفتند مگر شیعیان ایرانی قرآن خواندن یاد دارند که ما به شما قرآن بدهیم و اصلا مگر شیعه قرآن می خواند.

علی حسینی بیان کرد: وقتی یکی از گروگان گیران پس از اصرار فراوان ما یک جلد کلام الله مجید را در اختیار ما گذاشت صوت زیبای تعدادی از اسیران همراه بنده آنچنان تاثیری بر گروگانگیران وهابی گذاشت که آرام آرام گریه می کردند و اشک می ریختند.

وی افزود: من در این مدت اسارت فهمیدم تبلیغات سوء دشمنان به ویژه شبکه های الجزیره و العربیه چه تاثیرات سوئی بر ذهنیت مردم دیگر کشورها نسبت به ایران و مذهب تشیع داشته است.

گروگان آزاد شده ایرانی اظهار کرد: اغلب افرادی که به عنوان گروگان گیر مشاهده کردم افرادی بودند که ایرانی و شیعه را نمی شناختند و اطلاعاتشان از ایران و تشیع در حد همان دروغ هایی بود که رسانه های مزدور به خوردشان می دادند.

علی حسینی افزود: آن دسته از گروگانگیرانی که ته دلشان واقعا ایمان بود و مسلمان بودند تحت تاثیر عبادت و به ویژه قرآن خواندن ایرانی ها قرار می گرفتند.

وی گفت: در چند روز آخر کار به جایی رسیده بود که هر کدام از رئیسان و فرماندهانشان می آمدند از ایرانی ها می خواستند برایشان قرآن تلاوت کنند.

گروگان آزاده خراسانی افزود: یکی از همراهان ما نوبت حج تمتع داشت و ما از آنها خواستیم لااقل ایشان را آزاد کنند تا به حجی که سال ها انتظارش را می کشید برسد اما این بنده خداها آنقدر کم اطلاع بودند و آنچنان این ها را شستشوی مغزی داده بودند که می گفتند مگر شما ایرانی های شیعه به مکه هم می روید.

علی حسینی بیان کرد: گروگانگیران به ما می گفتند ما شنیده ایم شما گرد قبر حضرت زینب (س) طواف می کنید و البته از همین طرز تفکرشان پیدا بود که این ها اغلب آدم های کم اطلاع و فریب خورده ای هستند که تحت تاثیر تبلیغات دروغین وهابی ها و سلفی ها قرار دارند.

159 روزاعتکاف را تجربه کردیم

وی اظهار کرد: در کشور خودمان هرگز لیاقت پیدا نکردم تا در مراسم اعتکاف شرکت کنم و از معنویات حاصل از آن بهره ببرم اما خداوند توفیق داد در یک دوره ای که به حساب من 159 روز و سه ساعت طول کشید اعتکاف را تجربه کنم.

گروگان آزاد شده ایرانی افزود: تک تک لحظه هایی که در دست نیروهای معارض سوری اسیر بودیم به معنویات پرداختیم و خیلی اتفاق افتاد که نتیجه دعاهایمان را می دیدیم.

علی حسینی گفت: "وجعلنا" می خواندیم، گریه می کردیم و دعا می خواندیم و تاثیرش را نیز می دیدیم و شاید این لحظه ها دیگر هیچ وقت اتفاق نیفتد.

وی افزود: خود بنده موفق به خواندن هفت ختم قرآن شدم والبته عزیزان دیگری بودند که بیش از این ها توفیق ختم قرآن نصیبشان شد.

در اثر شکنجه "برق از چشم آدم می پرد" را تجربه کردیم

علی حسینی افزود: حتی یکبار موقعیت فرار برای چند تن از بچه ها فراهم شد اما وقتی به قرآن مراجعه کردیم آیه ای آمد که معنایش این بود که "صبر کنید و استقامت داشته باشید پیروزی نزدیک است".

وی اظهار کرد: در فرهنگ ما ضرب المثلی رایج است که می گوید برق از چشمانم پرید و ما زیر شکنجه ها و کتک های که اغلب به سر و صورتمان وارد می شد بارها این ضرب المثل را تجربه کردیم و آنچنان ضربه ای به سرمان وارد می شد که واقعا برق از چشمانمان می پرید.

مراسم شب های احیاء و تاسوعا وعاشورا را برگزار کردیم

آزاده ایرانی افزود: به رغم همه تنگناها و سختی هایی که وجود داشت سعی می کردیم توسل به ائمه (ع) را فراموش نکنیم و همچنین با اجرای مراسم مذهبی و مناسبتی روحیه خودمان را حفظ کنیم.

وی گفت: مراسم شب های احیاء را با یک قرآن برگزار کردیم و آن زمانی که باید قرآن بر سر می گذاشتیم فقط دست خالی مان را بر روی سر قرار می دادیم به امید آنکه خداوند خودش دستمان را بگیرد.

گروگان آزاد شده ایرانی افزود: در اعیاد سعی می کردیم با سر هم کردن تکه نان های مانده برای خودمان مثلا شیرینی درست کنیم و با اینکه اغلب اعیاد با گریه و تمسک به ائمه (ع) اطهار شروع می شد اما در نهایت تاثیر بسیارخوبی در روحیه همه بچه ها داشت.

علی حسینی با اشاره به حساسیت زیاد گروگانگیران به نام امامان (ع) بیان کرد: شب های عزاداری امام حسین (ع) را با صدای بسیار آرام به عزاداری پرداختیم و مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی را نیز در همان اسارت و با همه سختگیری های که می شد برگزار کردیم.

سرمان با تنمان یکی نبود

وی اظهارکرد: در یکی از شب های اسارت که می خواستند برای بهره برداری سیاسی هر طور که شده از بچه ها اعتراف بگیرند هرچه تلاش کردند به جایی نرسیدند و بعد از کلی شکنجه شروع کردند به عکس گرفتن از بچه ها تا از این عکس ها سوء استفاده تبلیغاتی کنند.

گروگان آزاد شده ایرانی افزود: پس از گرفتن این عکس ها در اتاق بالای سر ما این عکس ها را مونتاژ کردند و وقتی این عکس های مونتاژشده را دیدیم واقعا نمی دانستیم باید چه عکس العملی نشان دهیم.

علی حسینی گفت: مونتاژ عکس ها آنقدر ناشیانه بود که قسمت بالاتنه با پائین تنه اصلا جور در نمی آمد و در اکثر عکس ها سرمان با تنمان یکی نبود.

قسمت بود در این سفر باشم

وی اظهار کرد: قبل از اینکه بخواهیم از شهرمان به سمت تهران حرکت کنیم بنده خواب ماندم و در حالی که فکر نمی کردم به اتوبوس برسم اما در کمال تعجب دیدم به همان اندازه ای که من خواب مانده بودم اتوبوس در حرکت تاخیر داشته است و درحالی که نا امیدانه به سمت قرار رفته بودم به همراهانم رسیدم.

گروگان آزاد شده ایرانی افزود: در فرودگاه تهران نیز به مشکل برخوردیم و در حالی که فکر نمی کردیم کارمان درست شود در عین ناباوری به سمت سوریه حرکت کردیم.

علی حسینی اظهار کرد: در فرودگاه دمشق نیز در حالی که فقط دوتا از خروجی ها باز بود و ما باید مدت طولانی را در صف انتظار باقی می ماندیم باز در کمال ناباوری شرایطی پیش آمد که از گیشه عبور کردیم و به خواست خدا دقیقا در ساعتی که باید، در اتوبوسی قرارگرفتیم که بعدا فهمیدیم این مسافران اتوبوس طبق برنامه قبلی باید ربوده می شدند.

وی افزود: ظاهرا فرزند راننده اتوبوس چند روز قبل توسط معارضان خارجی سوری ربوده شده بود و به او گفته بودند باید تعدادی از زائران ایرانی که همه روزه به قصد تشرف به حرم حضرت زینب(س) وارد سوریه می شوند را به ما تحویل دهی تا فرزندت را آزاد کنیم.

گروگان آزاد شده ایرانی بیان کرد: پشت سر ما دو دستگاه اتوبوس دیگر نیز می آمد و الان که فکر می کنیم خدا را شاکریم که آن دو اتوبوس ربوده نشدند چون اغلب زن و بچه های همراه ما در آن دو اتوبوس حضور داشتند و در صورتی که خانم ها ربوده می شدند مشکلات زیادی برایشان بوجود می آمد.

علی حسینی افزود: همه چیز دست به دست هم داده بود و در واقع قسمت و تقدیر ما به گونه ای رقم خورد تا ما در این سفر و در آن اتوبوس حاضر باشیم.

وی گفت: در داخل گروه 48 نفره ای که به دست گروگانگیران ربوده شدیم از همه نوع طیف و مشاغل مختلف حضور داشتند.

گروگان آزاد شده ایرانی افزود: در کنار ما پزشک و مترجم نیز حضور داشتند که همه با هم توانستیم به لطف خدا و با عنایت ویژه صاحب الزمان حضرت مهدی(ع) و دعای مردم ایران و مقام معظم رهبری دوباره رنگ خاک وطن را ببینیم و در فضای ایران نفسی روح بخش بکشیم.

گروگانگیرها از سه نفر از ما به عنوان سپر دفاعی استفاده کردند

علی حسینی افزود: چند روزی از ربوده شدن ما می گذشت که گروگانگیرها سه نفر از ما را جدا کردند و به عنوان سپر دفاعی در برابر حملات ارتش سوریه به مواضع خودشان قرار دادند.

وی بیان کرد: وقتی این سه نفر را بردند فکر می کنم خبر شهادتشان نیز اعلام شد اما از آن جایی که خواست خداوند بر زنده ماندن این عزیزان بود چند روز بعد دیدیم که صحیح و سالم به جمع ما اضافه شدند.

گروگان آزاد شده ایرانی افزود: وقتی از این سه نفر شرح ماجرا را پرسیدیم گفتند ما خودمان نیز نمی دانیم چگونه آن همه گلوله ای که در اطراف ما منفجر می شد هیچکدام به ما آسیبی نرساند و البته ما همه می دانستیم این هم از همان صدها امداد غیبی بود که خداوند در این مدت اسارت به ما عطا کرد.

مترجم افغانیمان یک شیعه به تمام معنا بود

علی حسینی با اشاره به حضور یک مترجم افغانی در گروه 48 نفره ای که ربوده شده بودند بیان کرد: به اندازه همه شکنجه ها و کتک های که ما خوردیم این بنده خدا کتک خورد و شکنجه شد.

وی افزود: از هر کدام از ما که می خواستند اعتراف بگیرند این مترجم افغانی نیز حضور داشت و وقتی گروگانگیرها نمی توانستند به پاسخ دلخواهشان برسند بر فرد تحت بازجویی این شیعه به تمام معنا و مومن افغانی نیز شکنجه می شد و کتک می خورد.

گروگان آزاد شده ایرانی گفت: آنها وی را کتک می زدند و می گفتند تو حرف ها را درست ترجمه نمی کنی و گرنه غیر ممکن است زیر شکنجه های سختی که ما وارد می کنیم ایرانی ها اعتراف نکنند.

علی حسینی اظهار کرد: نام این فرد در بین آمار ما ثبت نشده بود و اگر کشته می شد نیز نامی از او باقی نمی ماند و با این که یکبار هم موقعیت فرار برای وی مهیا شد اما این شیعه واقعی و با غیرت هرگز از ما جدا نشد.

منزل آخر یک خانه شخصی بود

وی گفت: بیشترین آزار و کتک و شکنجه ای که شدیم در روز اول ربوده شدنمان بود به صورتی که همه ما از تونل مرگی که اسرای هشت سال دفاع مقدس تعریف می کردند عبور کردیم.

گروگان آزاد شده ایرانی افزود: پس از آن به محلی که فکر می کنم یک قهوه خانه بود برده شدیم و پس از آن نیز به مکانی دیگر که یک زیرزمین تنگ و تاریک بود منتقل شدیم که البته باید بگویم این زیرزمین تنگ و تاریک مرکز انوار الهی شد و دل بچه ها از همین زیرزمین به ظاهر تنگ و تاریک بارها و بارها به سوی انوار الهی پر کشید و نور رحمت خداوند نیز بر دل و جان بچه ها روشنی بخشید.

علی حسینی گفت: منزل آخری که قبل از آزادی در آنجا گرفتار بودیم یک خانه شخصی بود که در طبقه بالایش اتاقی بود که مشخص بود این اتاق مخصوص عبادت صاحبخانه است.

وی افزود: البته ما قبل از آزادی و انتقال از این منزل نامه ای نوشتیم و از صاحب اصلی خانه خواستیم ما را حلال کند و از اینکه البته به طور اجباری مدتی در خانه این شخص بودیم از وسائل زندگی اش استفاده کردیم حلالیت طلبیدیم.

گروگان آزاد شده ایرانی بیان کرد: در بین لوازم همین خانه یک رادیوی کوچک پیدا کردیم و با تنظیم موج رادیو می توانستیم اخبار رادیو ایران را گوش کنیم.

علی حسینی افزود: زمانی که مهمانپرست سخنگوی وزارت امور خارجه اعلام کرد به زودی خبرهای خوشی از گروگان ها اعلام می شود تقریبا بر ما مسجل شد که به زودی آزاد می شویم که البته همین مسئله چند روز آخر اسارت را کمی برای ما طولانی کرد و شوق بازگشت به وطن آنچنان آتشی در درونمان برپا کرده بود که هر روز به اندازه چند روز بر ما می گذشت.

عطر وطن را استشمام کردیم

وی اظهار کرد: بالاخره با لطف خداوند و همت مسئولان کشورمان توانستیم با دیگر عطر وطنمان را استشمام کنیم و پا بر خاک مقدس ایران سرافراز بگذاریم.

گروگان آزاد شده ایرانی افزود: از رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای (مدظله)، مردم خوب ایران و همه مسئولانی که با تلاش شبانه روزی باعث شدند چشمانمان بار دیگر خاک پاک ایران زمین را سرمه خودش کند و عطر وطن ریه هایمان را سرشار از بوی عشق کند، تشکر می کنم.

علی حسینی آزاده ای که به قول خودش پس از 159 روز و سه ساعت اسارت به وطن بازگشت اظهار کرد: خدا را شاکرم و از علی ابن موسی الرضا(ع) به خاطر اینکه منت بر سرم گذاشت تا همچون کبوتران حرم بتوانم دوباره گشتی بر دور ضریح مطهرشان بزنم سپاسگزارم.

لينک خبر : http://www.jahannews.com/vdch-qnik23n-md.tft2.html
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
با عرض سلام خدمت دوستان
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1358738572' post='294955']
سلام

با تشکر از دوستان

[quote] این یعنی اینکه جبهه ددمنشان و مستکبران غربی و دشمنان همیشگی ما یعنی صهیونیزم ( و ایضا قوم یهود که ید طولانی در نقشه کشیدن بر علیه اسلام دارد) هم به این مدارک
دسترسی دارند ، غیر از این است ؟[/quote]

این حرف شما منو یاده ضرب المثلی انداخت که جا نداره بگمش ولی به هرحال ...
دوست عزیز اصلا رمز اعتقاد به امام زمان عج همین مساله هست
بنده هم سالها پیش این تفکرات رو داشتم ... بزار دقیقش رو برات حساب کنم .... سال اول راهنمایی به صورت تخصصی کتاب مهدویت آیت الله مکارم شیرازی بعد عصر ظهور و...و موارد مرتبط رو مطالعه کردم یا از دهن مردم می شنیدم و احادیث روایت میشد ... این دیگه جدا از کتابهای تعلیمات دینی مدارس بود ..
منم همین سوالات به حق رو از خودم و بقیه داشتم ...
میپرسیدم نوستراداموس کیه ؟ همه میگفتند ایول عجب پیشگویی ولی لعنت بهش ...
میپرسیدم کی گفته دنیا بلوا میشه بدون هیچ پیش زمینه قبلی ؟ میگفتند خوب میشه
میگفتم مگر بقیه ندیدن ؟ وقتی من دیدم پس 4 تا مخ سیا هم دیدند ؟
میگفتم مگر میشه آخه کشوری تو احادیث بیاد اینطور میشه و بعد بشه ؟

اما تو همه اینا من یک مساله بسیار ساده رو فراموش کرده بودم .... خدا

بحث بیشتری ندارم لازم هم نمیبینم داشته باشم

در قرآن بارها اشاره شده به افرادی که خداوند مهر شک و دودلی بر دلشون میندازه به مانند قوم یهود که برای کشتن یک گاو اونقد سوال بیخود و پرت و پلا پرسیدند که دیگه خدا از دستشون عصبانی شد ...! و نهایتا خدا فرمود کسانی رو که بر دلشون بخوام مهر بزنم میزنم و هرگز هم هیچ کسی حتی پیامبر هم نمیتونه این مهر رو باز بکنه ، انشالله که نه من نه ما نه شما نه هیچ کسی این مهر خداوند بر دلش قرار نگیره که به وضوح مسایلی رو نبینه
حالا اگر قبلا خیلی ها میگفتند نه آقا کی میگه هست و نیست ... مهم نبود ولی الان که در محضر رهبری ( که اگر کسی قبول داشته باشه ولی فقیه هست) مطرح میشه و ... بعد اینو بگیم دیگه ایول دارین به مولا

درهرحال ... برای من تمام این مسایل حل شده ... الحمدلله رب العالمین

بهتره دوستان دوباره یک دور ، انقلاب اسلامی و فلسفه وجودش و نظریات امام خمینی ره در این زمینه رو بخونند ... من الحمدلله شانس داشتم زمان بود برام و سرم چندبار خورد سنگ و برگشتم ولی دوستان مطمئن نباشند به اینکه زمان زیاد دارند ... البته بازم ممکنه ما و دیگران سرمون بخوره سنگ ولی اصل ظهور به هیچ عنوان قابل خدشه نیست ...

[quote]خاطره ای از مادر دو شهید:
ــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ
حجت الاسلام دانشمند:

اگر من از مظلومیت رهبر بگویم شاید دلتان خون بشود ، خیلی مظلومند ایشان این موضوع را من با یک واسطه می گویم .

با یکی از محافظ های آقا در حرم امام رضا (ع) روبروی ضریح،دو به دو با هم بودیم گفتم از آقا چه خبر ؟میگفت ما روزهای دوشنبه، ( این را میگفت و گریه میکرد ) می رویم به خانواده شهدا سرکشی میکنیم . آقا می فرمودند به خانواده شهدا نگویید که ما می آییم که به زحمت نیافتند .یک ربع قبل آقا در ماشین هستند ما درب میزنیم و میگوییم آقا می خواهند تشریف بیاورند منزل و یک سلام و علیکی با مادر و پدر شهید نمایند .

یکبار رفتیم درب خانه دو شهید، من خودم رفتم دیدم درب باز است و آب و جارو کردند. درب زدم ، مادر شهید آمدند دم درب و گفتند: آقا کــــــــــو .گفتم: کدام آقا ؟گفت : مقام معظم رهبری کجاست ؟گفتم : شما از کجا می دانید ؟شروع کرد به گریه کردن، گفت دیشب خواب بچه هام را دیدم، بچه ها آمدند گفتند خوش بحالت، فردا سید علی می خواهد بیاید خانه تان . اینجا که رسید، مقام معظم رهبری هم رسیدند به درب خانه .بعد مادر شهید گفت من خواب دیدم که امام هم تشریف آوردند و گفتند فردا سید علی آقا می خواهند بیایند، ما هم تبریک می گوییم . و یک مطلبی هم امام فرمودند و پیغام دادند که من به شما بگویم . مقام معظم رهبری فرمودند چه پیغامی !؟ مادر شهید گفتند : امام فرمودند سلام ما را به سید علی آقا برسانید و به ایشان بگویید اینقدر از خدا طلب مرگ نکن ! فرج نزدیک است انشاءالله آقا خیلی گریه کرد .

حجت الاسلام دانشمند :
مظلوم است آقا . یک کاری نکنیم که اگر گره ای نمی توانیم باز کنیم ، لااقل گره بر گره نیاندازیم .این واقعاً ظلم است ، خدا نمی بخشد .در این دنیا مرکز شیعه فقط ایران است . افغانستان ، پاکستان ، مصر ، عربستان و عراق را ببینید . در ممالک اسلامی کجا شیعه همه کاره است ، ایران مرکز شیعه است ، دل امام زمان ( عج ) به شما بسته شده و امید امام به شماست

منبع
سایت شیعه مهدی[/quote]

برادر من ، بنده یک سکولار یا ماتریالیست بی دین و بی اعتقاد نیستم ، شما برداشتتان اشتباه بود ، حقیر از کودکی آرزویی که داشته ام یک چیز بوده است و بس : سرباز امام زمان شوم !!
گرچه توضیحات جنابتان از نظر حقیر دور زدن سوال بنده بود ! علی ای حال از جنابعالی یک تقاضا دارم " انتظار ایجاد نکنید "
این همان خواسته دشمن است ، اگر کمی هم در این حوادث دهه اخیر ریز شوید خواهید دید که همه مشکلات فعلی مملکت از همین انتظار گرایی بوجود امده است .
اگر فردا 10 مورد عملی شودد لیکن در یازدهمین مورد خلاف واقع عمل شود یا اضاع بگونه دیگری رقم بخورد ، همین افراد بر علیه مولای امروزشان دشنام خواهند داد ...
موفق باشید
[/quote] ویرایش شده در توسط Generalmohammad

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام
خدا نکنه بنده شما رو چیزی خطاب کرده باشم و خطاب هم واقعا ننمودم ... لحن بیان بنده کاملا مشخص هست و جدا رک هستم و اگر بخوام یا میخواستم خطاب کنم راحت بود ... ولی جدا خطاب خاصی ننمودم شما رو ... شاید منظورتون اون بحث مهر زدن دل باشه که اصلا بحث شما نیست ... بنده هر پستی دادم اینو اشاره نمودم

در رابطه با ایجاد انتظار کردن هم کاملا حق با شماست .... همونطور که از این جهت حق با ماست که مثلا مدتها قبل انتخابات سال 88 گفتند حواستون باشه حواسمون نبود یکی مثل بنده رفوزه شد ! چشمک
الان هم ما روایات کاملا معتبر داریم ...

مثلا دقت کردید که گفتیم پیامبر فرمودند اهل شام رو نفرین نکنید ؟؟؟؟ خوب الان تو همین جامعه ایران که برا خودشون لنگ انداختند بالا لنگ و دم از گرانی میزنند ! و سوری ها زنان شون شدند کنیزه !!!! از نوع اکسپرس ارضاکننده !!!! میان هزار تا حرف میزنند به سوریه ...

به هرحال ، تا یک زمانی وظیفه بود انتظار ایجاد نکنیم ولی :

[color=#ff0000]عاشورائیان! اگر همینجوری روند جلو بره -که مانعی هم براش نیست، امکانات هم بیشتر شده برای اینکه رشد حرکت اسلام ناب تصاعدی باشه- چند سال دیگه ظهور خواهد بود؟
محاسبه عقلانی بکن. اینکه پیشگویی و غیبگویی نیست،قواعد ظهور رو نگاه کن. چند سال دیگه کار تمام خواهد شد؟یه محاسبه بکن...حالا من نمیگم وقت دقیق رو اعلام کنی، روز و تاریخ و سال رو.... تازه این روایت رو از اباعبدالله الحسین علیه السلام هم اگه نشنیدی من به شما بگم، الان شما نگاه کنی خدا شاهده ظهور قابل پیش بینیه. برید روایات قواعد ظهور رو بخوانید، من به حوادث ظهور کاری ندارم... یعنی می فرماید وقتی ظهور رخ میده که غربال بشن همه، وقتی ظهور رخ میده که خلاء تئوریک در عالم پدید میاد، وقتی ظهور رخ میده که ظلم فراوان شده باشه، وقتی ظهور رخ میده که قومی زمینه ساز بشن، کدومش محقق نشده؟ محاسبه کنیم.[/color]

[color=#ff0000]"دیگه از دعا گذشته، البته دعا هم هنوز موثره. در "کمال الدین" شیخ صدوق سخنی از اباعبدالله الحسین علیه السلام درمورد ظهور آمده که میفرماید:"یُصلحُ اللهَ تبارک و تعالی امرَهُ فی لیلةٍ واحدة" خدا مقدمات ظهور رو یه شبه فراهم میکنه...بله من دارم حس نزدیک بودن ظهور رو تقویت میکنم. براساس محاسبه عقلانی. نصرت خدا چرا باید قطع بشه؟ ما که داریم تکلیفمونو انجام میدیم. حرکت کلان جامعه خوب بودنش محرزه دیگه. اشکالات هست، اشکالات رو باید برطرف بکنیم.[/color]

http://www.mashreghnews.ir/fa/news/173550/سخنرانی-پناهیان-در-شب-عاشورا-در-محضر-رهبر-انقلاب

ضمن اینکه در سایت رهبری هم برید یه سری سرچ بزنید با کلمه ظهور سخنرانی های مرتبط ایشون میاد که بسیار جالب همین بحث انتظار ایجاد کردن و یا اصلا حرفی نزدن از ظهور رو مطرح کردند

دیگه نمیدونم به چه زبانی باید برخی ها رو بیدار کرد

به هرحال ... بازم حق دارید شما ... نباید انتظار ایجاد کنیم ... برای ایجاد نشدن ش هم نباید حرفی زد و وقتی حرفی نزنیم پس خیلی راحت میزاریم تریبون های دیگران اختیار رو در دست بگیرند و برادران عربستانی و ... بگن شیعیان حسین علیه السلام قرآن نمیخونند ... بزاریم ماهواره ها حرف بزنند

البته خداشاهده جدی میگم ها ؟ ما هم اشتباه میکنیم حرفی میزنیم .... به زعم حقیرمون فکر کردیم کمکی میکنیم به برادر دینی مون ... تا شاید حواسش باشه آیت الله بهجت فرمودند شک نکنید فتنه ها در راه است تا غربال کند شما را ... مواظب باشید

چشم دیگه نمیگیم .... [b]دوستان خوش باشند به تحلیل هاشون[/b]

یا حق
  • Upvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [url="http://www.asriran.com/fa/news/253240/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%B1%D9%81%D8%AA"]مادر بشار اسد هم از سوریه رفت [/url][/b]

[b] [/b]

[img]http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/11/2/263980_650.jpg[/img]
مخالفان سوریه از خروج مادر رئیس‌جمهوری سوریه از این کشور و پیوستن به خواهر بشار اسد در دوبی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الحیاة، جمعی از مخالفان ساکن سوریه به خبرگزاری فرانسه اعلام کردند که انیسه مخلوف، مادر بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه مدتی است که به دخترش بشری اسد، در دوبی پیوسته است.

بنا به گفته این منابع، انیسه مخلوف که از حدود 10 روز پیش در دوبی ساکن است در مکانی در نزدیکی محل اقامت دخترش بشری اسد، در دوبی ساکن شده است.

بشری اسد، بیوه عاصف شوکت، یکی از مسئولان بلندپایه امنیتی سابق در سوریه است که همسرش در انفجار تروریستی در ساختمان امنیتی سوریه به همراه وزیر دفاع و چند تن دیگر از مقام ارشد در این کشور ترور شد.

در همین حال ایمن عبدالنور، یکی از مخالفان سوریه و رئیس گروه "مسیحیان سوریه برای دموکراسی" مدعی شد: [b]خروج مادر اسد از سوریه نشان دهنده این است که اسد حتی حمایت خانواده‌اش را هم از دست داده است[/b].

[url="http://www.asriran.com/fa/news/253240/%D9%85%D8%A7%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B4%D8%A7%D8%B1-%D8%A7%D8%B3%D8%AF-%D9%87%D9%85-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%B1%D9%81%D8%AA"]منبع[/url]

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[url="http://tasnimnews.com/Detail?id=14361"]قدرت پدافند هوایی سوریه مهمترین مانع مداخله نظامی آمریکا[/url]

مقاله را بخونيد بد نيست

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
6 هزار تروريست مسلح چگونه در فرودگاه هاي سوريه به دام افتادند؟

6 هزار تروريست مسلح در حالي كه خيال مي كردند در حال اشغال فرودگاه هاي سوريه هستند، به دام ارتش افتادند.
به گزارش مشرق، پايگاه خبري «خبر پرس» لبنان با اشاره به هياهوي چندي پيش رسانه هاي غربي كه مدعي بودند گروه هاي مسلح معارض سوريه در حال اشغال فرودگاه هاي مهم هستند، نوشت: بيش از 6هزار تروريست در درگيري با ارتش اين كشور در فرودگاه هاي مختلف سوريه و از جمله در فرودگاه «تفتناز» شهر «ادلب» كشته شده اند.
خبر پرس با اشاره به اينكه گروه هاي مسلح قصد داشتند بر فرودگاه هاي سوريه، به ويژه فرودگاه هاي نظامي تسلط يابند، نوشت: عناصر اطلاعاتي و سربازان آمريكايي به صورت محرمانه اين گروه هاي مسلح را ياري مي كنند، زيرا مي پندارند در صورت تسلط بر فرودگاه هاي نظامي دست دمشق در مقابله با معارضان بسته مي شود.
اين پايگاه خبري با اشاره به اينكه دستگاه اطلاعاتي سوريه در ابتداي سال جديد ميلادي اطلاعاتي را در خصوص تلاش گروه هاي مسلح معارض با همكاري آمريكايي ها براي تصرف فرودگاه هاي اين كشور به دست آوردند، نوشت: معارضان در ابتدا قصد داشتند فرودگاه تفتناز در شمال سوريه را به تسلط خود درآورند. پيش از آغاز درگيري ها، ارتش تمام بالگردها را از اين فرودگاه خارج كرد.
به نوشته اين پايگاه خبري فرماندهان ارتش سوريه به نيروهاي خود دستور دادند پس از آغاز درگيري كل فرودگاه را تخليه كنند تا آسيبي به تجهيزات وارد نشود. پس از اين اقدام، تعداد زيادي از تروريست ها به فرماندهي شخصي به نام «ادهم الجواهري» در فرودگاه تفتناز مستقر شدند، به خيال اينكه اين فرودگاه را به اشغال خود درآورده اند.
خبرپرس نوشت: در نهايت ارتش سوريه گروه هاي مسلح را با چندين موشك مورد هدف قرار داد كه در پي آن بيش از 5 هزار نفر از اين نيروها كشته و برخي نيز مجروح شدند. بيش از يك هزار نفر ديگر از اعضاي گروه هاي مسلح معارض در ديگر فرودگاه هاي اين كشور كشته شدند. علاوه بر اين، ارتش سوريه 500 تروريست را در فرودگاه «منغ» كشته و 500 نفر را نيز به اسارت درآورده بود.
شايان ذكر است اغلب اين تروريست هاي مسلح به سلاح هاي سبك و سنگين وابسته به گروه هاي سلفي و القاعده هستند كه از كشورهاي ديگر به سوريه ترانزيت مي شوند. رژيم هاي سعودي و قطر پول هاي هنگفتي را خرج گروه هاي مسلح معارض در سوريه مي كنند. برخي زندانيان تبهكار سعودي نيز با تطميع و اجبار به سوريه گسيل شده اند.
همزمان روزنامه نيويورك تايمز در گزارشي نوشت: گروه هاي معارض به جلب همراهي و حمايت حاميان دولت سوريه نشده اند و اين در حالي است كه جنگ به دومين سال خود نزديك مي شود.
«پيتر هارلينگ» يك تحليلگر گروه بحران بين المللي كه در سوريه با مردم در زمينه تمامي ابعاد اين مناقشه ملاقات مي كند، گفت: معارضان در واقع با كارهايشان به يكپارچه شدن اين رژيم كمك مي كنند.
به نظر مي رسد اين گروه هيچ راهبردي براي صحبت در جهت حفظ آنچه كه از دولت باقي مانده و يا جلب حمايت علوي هاي درون رژيم يا ارتباط با كساني كه نمي دانند بيشتر از رژيم متنفر باشند يا از مخالفان، ندارد.
تحليلگران در ارتباط با سوريه معتقدند مخالفان نتوانسته اند نحوه رسيدگي به مسائل چالش برانگيز سياسي نظير سرنوشت «حزب بعث»، رده هاي ارتش و بخش دولتي كه دست كم 2/1 ميليون سوري در آن مشغول به كار هستند، يا نحوه مهار خشونت هاي فرقه اي و كشتارهاي انتقامجويانه را تشريح كنند.
نيويورك تايمز افزود: منتقدين مي گويند معارضان فرصت هاي ايجاد شكاف در حمايت داخلي از دولت را از دست داده اند. برخي از تحليلگران مي گويند اين خلأ زمينه اي براي لحن مطمئن «اسد» در سخنراني تاريخ 6ژانويه (17 دي) وي بود، زماني كه پيشنهاد تعامل در گفت وگو با مخالفان سياسي ارائه كرد.
برخي مقامات آمريكايي و صهيونيستي در آغاز جنگ سوريه پيش بيني كرده بودند رژيم بشار اسد ظرف چند هفته تا چند ماه از هم بپاشد.

لينک خبر : http://www.mashreghnews.ir/fa/news/187545/6-هزار-تروريست-مسلح-چگونه-در-فرودگاه-هاي-سوريه-به-دام-افتادند
  • Upvote 2
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[right]انصافا که مغز بشر می ترکد از این همه خلاقیت و هوش برخی سایت های داخلی و منابع ((معتبر ))) خبری شان[/right]
[right]افتضاح تصرف دومین پایگاه هوانیروز سوریه و انهدام و به غنیمت گرفته شدن نزدیک به 20 فروند بالگرد میل و چند ده دستگاه تانک و نفربر آن هم به صورتی که امکان بازپس گیری آن برای قوای دولتی در کوتاه مدت وجود ندارد(به فرض پس گرفته شدن هم یک پایگاه کاملا منهدم شده و خارج از سرویس شده) را این طور گزارش کردن هنری می خواهد که هر کسی ندارد[/right]
[right]راستی این موشک های شلیک شده کلاهک اتمی داشتند یا این افراد مسلح تراکمشان 200 نفر بر متر مربع بود؟ rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor rolling_on_the_floor[/right]
[right]بر این اساس بنده تلفات درگیری های سوره را حدود 10 میلیون نفر براورد می کنم که 9 میلیون نفرش تروریست ها و یک میلیونش هم غیرنظامی های بوده اند که توسط این تروریست های نادان کشتار شده اند[/right]
[right]و ارتش سرافراز جناب اسد یک نفر هم تلفات نداشته[/right]
[right]البته در تصرف فرودگاه های قبلی هم می گفتند هلیکوپترها از رده خارج بوده[/right]
  • Upvote 4
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اونجا که وهابى ها به گروگان هاى ايران ميگن مگه شما مکه ميريد ؛ يا قرآن هم ميخونيد ؛ چقدر دل آدم ميگيره و چقدر اين ادبيات آشناست ؛ ياد حرف هايى که اهل شام بعد از شهادت اميرالمومنين در محراب نماز زدن ميفتم ! خدايا مظلوميت تا کى ؟
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ortega68' timestamp='1358773204' post='295034']
اونجا که وهابى ها به گروگان هاى ايران ميگن مگه شما مکه ميريد ؛ يا قرآن هم ميخونيد ؛ چقدر دل آدم ميگيره و چقدر اين ادبيات آشناست ؛ ياد حرف هايى که اهل شام بعد از شهادت اميرالمومنين در محراب نماز زدن ميفتم ! خدايا مظلوميت تا کى ؟
[/quote]
از نماز خوندن اینها تعجب کرده بودند ، البته مجبورشان کرده بودند که تمام مدت اسارت را به طریق برادران اهل سنت نماز بخوانند !
اسرا رو توی شهر گردوندن و مردم بهشون سنگ زدن ...
آزاده ها میگن یه عده کارشون شده بود گریه کردن ، میپرسیدیم چرا گریه میکنید ؟؟ میگفتند تازه فهمیدیم اسرای کربلا چه کشیده اند ، برای انها گریه میکنیم نه برای خودمون ...
یزید هم نماز شب مبخواند و ایضا شمر !! امروز هم مریدان سلفیشان نماز شب میخوانند و برای عبادت شیعیان را مثله میکنند ...
  • Upvote 8

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rasoolmr' timestamp='1358721188' post='294937']
[quote name='ALI' timestamp='1358683559' post='294814']
[quote name='rasoolmr' timestamp='1358543970' post='294703']
اينكه برخي ارتش سوريه رو تعمدا ارتش اسد خطاب ميكنن نشون دهنده ته دلشون و حمايتشون از يكطرف ماجرا هست چون ارتش متعلق به كل ملت هست و بدرستي و با جون و دل با تروريسم مقابله ميكنه و حافظ كشور هست .

در ايران خودمون هم ارتش پيش از انقلاب هر چند عده اي از اونها با ملت مقابله ميكرد ولي ارتش متعلق به كشور بود و اينرو بعد از انقلاب هم ثابت كرد و در نهايت كمر رژيم رو هم همين ارتش شكست . در سوريه اينكه كليت ارتش حافظ نظام باقي مونده با اينكه با ترك خدمت و يا با فرارشون و دريافت همه گونه كمك و حمايت و پول از مخالفين و شيوخ عرب و تركيه و غرب ميتونن به نظام سوريه پايان بدن ولي با تمام وجود و در عين خيانت هاي زياد كليت اين ارتش تشخيص داده كه كدوم طرف ماجرا بايسته و كدوم طرف بنفع تماميت و آينده و بقاي كشور هست نشون دهنده اينه كه مسير درست رو انتخاب كرده و اينرو كاملا درست ميدونه . والبته هر چه كه از ماجرا ميگذره درستي انتخابشون خودشو نشون ميده

هر چند كه آقايون خيلي تلاش ميكنن كمتر جلب توجه كنن و مثلا گارد بيطرفي بخودشون بگيرن !

خواهشا حداقل يه مقدار شعور براي مخاطبينشون هم در نظر بگيرن و خودشون رو زيادي باهوش و جدي فرض نكنن
[/quote]

به نظر من بهتره که ترشحات مغزی خودمون رو خیلی بروز ندیم بیرون و اون چیزی رو که در ذهنیت خودمون وجود داره رو به عنوان یک اصل غیر قابل نقض تصور نکنیم و خودمون رو عقل کل حساب نکنیم و دیگرون رو ببو گلابی. ماشاالله از اول این تاپیک تابحال به اندازه کافی به جنایات هر دو طرف پرداخته شده است. بخصوص جنایات گروه های مخالف حکومت اسد که البته بخش عمده ای از مطالب این تاپیک به همین موضوع اختصاص یافته است. همیشه و همه جا هم وقتی دو نفر یا دو گروه با هم جنگ می کنند ، دلیل بر این نیست که حتما یکیشون در جایگاه حق نشسته و دیگری ناحق و تروریسته. مثلا جنگ های سپاهیان اموی شام با زبیری های مکه که در همان دوران فاجعه کربلا رخ داد. به نظر شما کدامیک حق و کدامیک ناحق و تروریست هستند؟

پس چه خوب که شما که اینقدر ادعای احترام به شعور طرف مقابلتون زمین و آسمان رو پر کرده ، به شعور مخاطبتون بیشتر احترام بگذارید. اینکه شما اسد رو در جایگاه حق می دانید و مخالفانش را در جایگاه تروریست ، این تفکرات شماست و برای بنده قابل احترامه و البته الزاما هم نشانگر صحیح بودن آن نیست و دیگران هم هیچ الزام و تعهدی ندارند که دقیقا مثل شما فکر کنند. اما از نظر من ، هم اسد و هم مخالفانش هر دو در یک جایگاه قرار دارند و هر دو جنایت کار هستند (هرچند بنده اصراری بر صحیح بودن تفکراتم هم ندارم و لزومی نمی بینم که کسی مثل من فکر کنه) و هر دو به اندازه خودشون جنایت کرده اند. مثل جنگ زبیریها و امویها که هر دو طرف در جایگاه ناحق قرار داشتند. از تصاویری هم که قرار دادم ، این مفهوم کاملا به چشم می خورد. بنده هم به جنایات اسد و هم به جنایات مخالفان او اشاره کردم. حالا اینکه شما از واژه ارتش اسد اینطوری برداشت کردید که من در درون تمایل به مخالفان اسد دارم و اسد را ناحق می دانم ، از نظر من اینها از تفکرات نهروانی شما نشات گرفته است و هیچ ارزشی ندارد و برای من هم هیچ اهمیتی ندارد. متاسفانه شما اینطوری فکر می کنید که خودتون در جایگاه صد در صدی حق قرار گرفته اید و هر کسی که به اندازه ذره ای مخالف با شما فکر کنه ، پس حتما کافره ، منافقه ، مشرکه ، تروریسته و ....

از نظر شرعی و اخلاقی هم کار درستی نیست که هر کس را که مثل شما فکر نمی کند را منافق خطاب می کنید. و الا به نظر من طرز تفکرات شما هم خیلی شبیه به خوارج نهروانی است. افرادی که روزها را روزه می گرفتند و شبها را به نماز شب می ایستادند و روی پیشانی شان هم اثر سجده وجود داشت و ادعای اسلامشون هم زمین و آسمون رو برداشته بود. اما سرانجام در مقابل حق مسلم (حضرت امیرالمومنین علی (ع) ) قرار گرفتند و خسرالدنیا و الاخره شدند. افرادی که حتی اسلام حضرت امیرالمومنین علی (ع) را هم قبول نداشتند و فقط خودشون رو مسلمون می دانستند. پس چه بهتر که به طرز تفکرات همدیگه (حالا چه درست و چه غلط) احترام بگذاریم و طرز تفکر افراد رو دستمایه توهین به شخصیت وی و یا نقد شخصیت وی و یا انگ زدن و لقب چسباندن به این و آن نکنیم. چون در این صورت هیچ فرقی بین ما و افرادی مثل عبدالله بن وهب راسبی و ذالخویصره و سایر خوارج نهروانی (لعنه الله علیهم اجمعین) نخواهد بود.
[/quote]

..........

[/quote]
تحلیل های خوبی هستن ولی جای کار در زمینه حقوق بین الملل و فقهی دارن.کاشکی بین این دوتا مرز می کشیدید اونوقت ارضا برای بقیه راحت تر بود. ویرایش شده در توسط fath
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
fath جان فکر نکنم لازم باشه یه صفحه مطلب رو نقل قول کنی!
  • Upvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[b] [url="http://www.asriran.com/fa/news/253745/%D8%B3%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D9%88%D8%A7%D9%85-200-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]سپرده گذاری ارزی ایران برای تقویت پول ملی سوریه / وام 200 میلیون دلاری برای بخش بهداشت و درمان سوریه [/url][/b]

دولت سوریه از سپرده گذاری ارزی ایران در سوریه برای تقویت ارزش پول ملی این کشور خبر داد. دولت ایران علاوه بر این 200 میلیون دلار وام برای بخش بهداشت و درمان سوریه اختصاص می دهد.

[url="http://www.asriran.com/"][img]http://www.asriran.com/files/fa/news/1391/11/4/264641_291.jpg[/img][/url]به گزارش[url="http://www.asriran.com"] عصر ایران[/url] به نقل از روزنامه دولتی الوطن چاپ دمشق، "وائل الحلقی" نخست وزیر سوریه پس از نشست هیأت وزیران این کشور در دمشق، در گفتگو با خبرنگاران به جزئیات توافقات با مقامات ایرانی در سفر اخیرش به تهران اشاره کرد.

نخست وزیر سوریه با اعلام دریافت خط اعتباری یک میلیارد دلاری از طرف ایران به جزئیات هزینه کرد آن در سوریه پرداخت.

خط اعتباری به معنای پرداخت وام با لحاظ کردن شرایطی در پرداخت و هزینه کرد و ... است.

وی روابط ایران و سوریه را استراتژیک و تاریخی توصیف کرد و گفت: در این سفر توافقنامه ای با ایران برای هزینه کردن 500 میلیون دلار در بخش برق سوریه امضا شد. این رقم از کل مبلغ یک میلیارد دلار وام دریافتی از ایران با بازپرداخت آسان است.

الحلقی همچنین گفت که 200 میلیون دلار از این رقم نیز برای بخش بهداشت و درمان سوریه اختصاص می یابد که در حوادث این کشور با آسیب های بسیاری روبه رو شده است.

بخش دیگری از این خط اعتباری هم برای واردات تجهیزات پزشکی و انواع دارو به سوریه در نظر گرفته می شود.

به گفته الحلقی جزء دیگری از وام ایران به سوریه برای حمایت از بخش های توسعه ای ، سرمایه گذاری و به ویژه بخش آسیاب ها اختصاص یافت. همچنین درباره طراحی و ساخت 5 آسیاب در 5 منطقه سوریه به توافق حاصل شد.

وی افزود: توافقی با ایران صورت گرفت که براساس آن ایران رقم بالایی از ارز خارجی را در سوریه سپرده گذاری خواهد کرد تا وضعیت ذخایر ارزی بانک مرکزی سوریه و ارزش پول سوریه (لیره) تقویت شود.

الحلقی ادامه داد: از طریق این سپرده گذاری ارزی ایران، از ذخایر ارزی بانک مرکزی سوریه حمایت می شود که این اقدام تاثیر مثبتی بر حمایت از اقتصادی سوریه خواهد داشت.

از آغاز بحران سوریه در 2 سال پیش تاکنون به دلیل تحریم ها و ناآرامی داخلی، ارزش پول ملی سوریه (لیره) کاهش یافته است.

وی تاکید کرد: سفر هیاتی از دولت سوریه به ایران در همه زمینه های سیاسی، اقتصادی و توسعه ای موفقیت آمیز بود که این موفقیت بر شرایط شهروندان سوریه تاثیر مثبت خواهد داشت.
[url="http://www.asriran.com/fa/news/253745/%D8%B3%D9%BE%D8%B1%D8%AF%D9%87-%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D9%88%D9%84-%D9%85%D9%84%DB%8C-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D9%88%D8%A7%D9%85-200-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%88%D9%86-%D8%AF%D9%84%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%D8%AE%D8%B4-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87"]منبع[/url]
.............

[b]ننگ باد....[/b]
  • Upvote 5
  • Downvote 19

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

بعد از مدت ها ما هم یه پست بدیم تو این تاپیک!

شکر خدا اسیران سوری هم آزاد شدن اما یه چیز کوچلو به دوستان عرض کنم که این عزیزان در دم پاسدار و نظامی بودن حتی با درجه سرداری هم توشون بود. اون شخصی که بنده می شناختم تازه یکی دو سال شده بود فرمانده تیپ........ (نوری زاده خاک تو سر می گفت سردار توشون هست و بدبخت یک بنده خدایی رو می گفت که لااقل هر فرد بی اطلاعی هم می تونست بفهمه که چنین شخصی اونقدر ناشناخته نیست که بشه قایمش کرد)..... متاسفانه علت دقیق این حادثه رو تا حالا که مشخص نکردن و گمان هم نمی کنم.......!
واقعا علت چی بوده که تو این موقعیت حساس این سفر انجام شده؟! و تعجب برانگیزتر این بود که طرف هم صاف اومده سراغ این گروه! خنده دار اینه که گفتن راننده اتوبوس icon_cheesygrin خیانت کرده و ...!
ان شا الله که بعد از آزاد شدن لااقل کمی از حقایق رو روشن کنند!

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.