death-white

تحلیل و پیگیری تحولات سوریه (1)

Recommended Posts

صفحه Syria revolution در فیس ... بوق متعلق به یکی از اصلی ترین گروههای مخالفان حکومت اسد است. تصاویر خوبی در این صفحه به روز میشه. البته مشکلش اینجاست که یکطرفه است و تنها به جنایت های ارتش اسد پرداخته میشه و کاریکاتورهایی علیه حکومت اسد نمایش داده می شه. صفحه Syria army و Syria government نیز از طرفداران بشار اسد است که البته تصاویری از جنایات گروه های وحشی مخالف حکومت اسد در آن نمایش داده میشود. فکر کنم بخش عمده ای از تصاویری که سایت های خبری داخلی به منظور نشان دادن درجه توحش مخالفان اسد قرار می دهند از این دو صفحه گرفته میشود. البته صفحات زیادی در فی .... سب .. وک وجود دارد که تصاویری از هر دو گروه را قرار می دهند. ماشاالله هر دو گروه به قدری جنایت در کارنامه خود دارند که صفحات فی .... سب .. وک پر شده از تصاویر جنایات این جماعت. این تصاویر در صفحه قبل را هم در صفحات شخصی رفقای ترک و رفقای داخلی پیدا کردم. با سرچ ساده در صفحات این شبکه می تونید تصاویر جالبی پیدا کنید.

-------------------

پ . ن

برادر بیگدلی جان قصاب چطور؟؟ درباره این لقب احیانا هیچ نظر خاصی ندارید؟؟ :winking:
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ALI' timestamp='1358542088' post='294700']
برادر بیگدلی جان قصاب چطور؟؟ درباره این لقب احیانا هیچ نظر خاصی ندارید؟؟ :winking:
[/quote]
علی جان قصاب و سفاح و سفاک و ... که در ادبیات سیاسی مترادف محسوب میشن و چندان تفاوتی ندارن !
ولی تا جاییکه من دیدم بیشترین زوم مخالفین اسد خصوصا سلفی هاشون روی لقب سفاحه که از نظر پیش زمینه (بک گراند) تاریخی برای اهالی شامات حکم چنگیز خان خودمون رو داره؛ آخه این عمو عبدالله ای که گفتم بد دماری از روزگار شامی ها در آورد، کلا آخرت آل زیاد و آل مروان رو تو دنیا سرشون پیاده کرد. (البته خدا از سر تقصیراتش بگذره که مثل مختار دل ما رو خنک کرد) ولی در کل به کار بردن این لقب کاملا معنی داره و بوی فتنه طایفه ای خصوصا با جهت گیری ضد ایرانی بدجوری ازش به مشام می رسه.
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
اينكه برخي ارتش سوريه رو تعمدا ارتش اسد خطاب ميكنن نشون دهنده ته دلشون و حمايتشون از يكطرف ماجرا هست چون ارتش متعلق به كل ملت هست و بدرستي و با جون و دل با تروريسم مقابله ميكنه و حافظ كشور هست .

در ايران خودمون هم ارتش پيش از انقلاب هر چند عده اي از اونها با ملت مقابله ميكرد ولي ارتش متعلق به كشور بود و اينرو بعد از انقلاب هم ثابت كرد و در نهايت كمر رژيم رو هم همين ارتش شكست . در سوريه اينكه كليت ارتش حافظ نظام باقي مونده با اينكه با ترك خدمت و يا با فرارشون و دريافت همه گونه كمك و حمايت و پول از مخالفين و شيوخ عرب و تركيه و غرب ميتونن به نظام سوريه پايان بدن ولي با تمام وجود و در عين خيانت هاي زياد كليت اين ارتش تشخيص داده كه كدوم طرف ماجرا بايسته و كدوم طرف بنفع تماميت و آينده و بقاي كشور هست نشون دهنده اينه كه مسير درست رو انتخاب كرده و اينرو كاملا درست ميدونه . والبته هر چه كه از ماجرا ميگذره درستي انتخابشون خودشو نشون ميده

هر چند كه آقايون خيلي تلاش ميكنن كمتر جلب توجه كنن و مثلا گارد بيطرفي بخودشون بگيرن !

خواهشا حداقل يه مقدار شعور براي مخاطبينشون هم در نظر بگيرن و خودشون رو زيادي باهوش و جدي فرض نكنن ویرایش شده در توسط rasoolmr
  • Upvote 8
  • Downvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
سلام

این ژ-3 جالبه ...

http://l3.yimg.com/bt/api/res/1.2/Oqkf2D5c.8F8HYZxbfxLYA--/YXBwaWQ9eW5ld3M7Y2g9MTg5MDtjcj0xO2N3PTI4MzU7ZHg9MDtkeT0wO2ZpPXVsY3JvcDtoPTQyMDtxPTg1O3c9NjMw/http://media.zenfs.com/en_us/News/ap_webfeeds/c6c0c1474f001202270f6a7067009c42.jpg
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ALI' timestamp='1358504558' post='294565']
این برادران مجاهد عجب ترفندی به کار بردند. یک تکه آیینه رو به یک چوب بلند وصل کردند تا به وسیله اون بدون اینکه سرشون رو از
پشت دیوار بیرون بیاورند ، پشتشون رو ببینند. آدم یاد کرنر شات های اسرائیل می افته. بد نبود پاکستان چند تا از اون گوشه زن های
POF - EYE خودش رو به اینا می داد تا راحتتر بتونن با ارتش اسد به جهاد بپردازند.
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10084/247702_286789764753977_1961033386_n.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10084/thumb_247702_286789764753977_1961033386_n.jpg[/img][/url]

مردم مظلوم سوریه که بین دو جناح ناحق گیر افتاده اند.
واقعا در تحولات سوریه ، مردم این کشور بیشترین ضرر را دیدند. امیدوارم هرچه سریعتر به زندگی عادی خود بازگردند.
در این تصویر مردم عادی سوریه خانه و زندگی شان را رها کرده و در حال فرار هستند.
از تصویر مشخص است که در نزدیکی آنها درگیری در جریان است
[url="http://gallery.military.ir/albums/userpics/10084/Syria2C_11_October_2012.jpg"][img]http://gallery.military.ir/albums/userpics/10084/thumb_Syria2C_11_October_2012.jpg[/img][/url]

[/quote]
ممنون.
علی جان در تصویر اول هدف رو گفتید ولی بازم اون یکی احمق سرشو خم کرده و داره نگاه میکنه که!!!!

همچنین در تصویر دوم هم کاملا مشخصه که اون افراد نمیخان در تصویر صورتشون معلوم باشه و صورتشونو به همین علت پوشوندن
که آخرین نفر وقت نکرده این کار رو بکنه.شاید در حال غارت اموال هستند!!!
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[size=5][color=#FF0000]تشكيل ارتش مردمي در سوريه براي مقابله با تروريست ها[/color][/size]

دولت سوريه براي حمايت از شهروندان سوري در برابر حملات گروه هاي مسلح مخالف ارتش دفاع ملي تشكيل داد.

به گزارش خبرگزاري ايسنا به نقل از شبكه خبري راشا تودي، مقامات دولت سوريه اعلام كردند كه ارتش دفاع ملي سوريه متشكل از جوانان سوري و نيروهاي مردمي است و ماموريتشان حمايت از مناطق مختلف سوريه و شهروندان اين كشور در برابر حملات تروريستي است.

ارتش جديد از غير نظامياني تشكيل شده كه در اين ارتش ثبت نام كرده اند و ماهيانه حقوق دريافت مي كنند و لباس هاي متحدالشكلي به تن دارند. اين ارتش مردمي با 15 هزار نفر داوطلب تشكيل شد و اكنون به [color=#0000cd]50 هزار نفر[/color] رسيده است.با استقبال مردم و بسياري از اعضاي كميته هاي مردمي پيش بيني مي شود كه تعداد سربازان اين ارتش به [color=#0000ff]صدها هزار نفر[/color] برسد.
http://www.magiran.com/npview.asp?ID=2662793

اين يعني گسترش تصاعدي عمليات ارتش بر ضد تروريست ها
ظاهرا قصدشون گسترش هرمي اين ارتش مردمي هست كه همينجور تصاعدي افزايش پيدا خواهد كرد
اينطوري ميتونن بخوبي تمامي محلات رو در تمامي شهرهاي كشور پوشش بدن و بعلاوه اطلاعات خوب و دقيق و به روز از تروريست هاي محلي و خانواده هاي حامي اونها كه تروريست ها در پوشش اونها پنهان شده و ضربه ميزنن بدست بيارن

اگه اين كميته هاي مقاومت گسترش پيدا كنه و با ورود موثر به درگيري ها به تجربيات خوبي برسه و نخبه هاي اونها بتونن خودشون رو ثابت كنن و نشون بدن احتمالا در پايان ماجرا ما مواجه با نيرويي شبيه سپاه پاسداران در سوريه بشيم
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='senaps' timestamp='1358675220' post='294764']
الان یه چیزی مث بسیج دارن! :)
[/quote]
دقیقا ....رو کردن به این شیوه در این موقعیت خودش دلیلی بر ضعیف شدن این رژیم هست.
جالبه که بعد از اینهمه درگیری تازه رسیدن به ابتکار پیر جماران...یکی دیگه از دلائل جاودانگی روح الله ...
  • Upvote 6

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[color=#008000]فیلم[/color]

[color=#0000FF]کشته شدن خبرنگار به (احتمالآ) افتخاری الجزیزه در درعا[/color]

روایت فیلم : نفر اول که از افراد مسلح است از سر یک خیابان یا کوچه به طرف دیگه میره (با سرعت و احتیاط ) فرد دوم که مثلا خبرنگار الجزیره است (تنها میکروفون این شبکه رو به همراه داره ) شروع به خیز برداشتن میکنه که در نزدیکی نفر اول مورد اصابت قرار گرفته (با تیربار یا اسلحه کلاش )/ یه چیزی که توجه منو جلب کرده اینه که در بیشتر مواقع در این گونه عبور کردنها تک تیراندازها وو سایرین از هدف قراردادن نفرات اول و یادوم سوم خوداری کرده وبیشتر نفرات بعدی رو مورد هدف قرار میدن که البته میتونه به دلیل عدم هوشیاری و یا اینکه نفرات بعدی نسبت به نفرات اولی احتیاط کمتری به خرج میدهن و یا اینکه نفرات مهمتر کمتر در اول یا آخر شروع به حرکت کرده

[url="http://fa.alalam.ir/news/1437892"]http://fa.alalam.ir/news/1437892[/url]

[color=#0000FF]عصر ایران به نقل از الشرق الاوسط چاپ لندن : تشکیل تیپ حضرت ابوالفضل العباس برای دفاع از منطقه زینبیه دمشق[/color]

[url="http://www.asriran.com/fa/news/252973/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D9%88%D9%84-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D9%88%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%AA%DB%8C%D9%BE-%D8%B4%DB%8C%D8%B9%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%A7%D8%B9-%D9%85%D8%B3%D9%84%D8%AD%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A7%D8%B2-%D8%AD%D8%B1%D9%85-%D8%AD%D8%B6%D8%B1%D8%AA-%D8%B2%DB%8C%D9%86%D8%A8"]http://www.asriran.c...ز-حرم-حضرت-زینب[/url] ویرایش شده در توسط aminor
  • Upvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='rasoolmr' timestamp='1358543970' post='294703']
اينكه برخي ارتش سوريه رو تعمدا ارتش اسد خطاب ميكنن نشون دهنده ته دلشون و حمايتشون از يكطرف ماجرا هست چون ارتش متعلق به كل ملت هست و بدرستي و با جون و دل با تروريسم مقابله ميكنه و حافظ كشور هست .

در ايران خودمون هم ارتش پيش از انقلاب هر چند عده اي از اونها با ملت مقابله ميكرد ولي ارتش متعلق به كشور بود و اينرو بعد از انقلاب هم ثابت كرد و در نهايت كمر رژيم رو هم همين ارتش شكست . در سوريه اينكه كليت ارتش حافظ نظام باقي مونده با اينكه با ترك خدمت و يا با فرارشون و دريافت همه گونه كمك و حمايت و پول از مخالفين و شيوخ عرب و تركيه و غرب ميتونن به نظام سوريه پايان بدن ولي با تمام وجود و در عين خيانت هاي زياد كليت اين ارتش تشخيص داده كه كدوم طرف ماجرا بايسته و كدوم طرف بنفع تماميت و آينده و بقاي كشور هست نشون دهنده اينه كه مسير درست رو انتخاب كرده و اينرو كاملا درست ميدونه . والبته هر چه كه از ماجرا ميگذره درستي انتخابشون خودشو نشون ميده

هر چند كه آقايون خيلي تلاش ميكنن كمتر جلب توجه كنن و مثلا گارد بيطرفي بخودشون بگيرن !

خواهشا حداقل يه مقدار شعور براي مخاطبينشون هم در نظر بگيرن و خودشون رو زيادي باهوش و جدي فرض نكنن
[/quote]

به نظر من بهتره که ترشحات مغزی خودمون رو خیلی بروز ندیم بیرون و اون چیزی رو که در ذهنیت خودمون وجود داره رو به عنوان یک اصل غیر قابل نقض تصور نکنیم و خودمون رو عقل کل حساب نکنیم و دیگرون رو ببو گلابی. ماشاالله از اول این تاپیک تابحال به اندازه کافی به جنایات هر دو طرف پرداخته شده است. بخصوص جنایات گروه های مخالف حکومت اسد که البته بخش عمده ای از مطالب این تاپیک به همین موضوع اختصاص یافته است. همیشه و همه جا هم وقتی دو نفر یا دو گروه با هم جنگ می کنند ، دلیل بر این نیست که حتما یکیشون در جایگاه حق نشسته و دیگری ناحق و تروریسته. مثلا جنگ های سپاهیان اموی شام با زبیری های مکه که در همان دوران فاجعه کربلا رخ داد. به نظر شما کدامیک حق و کدامیک ناحق و تروریست هستند؟

پس چه خوب که شما که اینقدر ادعای احترام به شعور طرف مقابلتون زمین و آسمان رو پر کرده ، به شعور مخاطبتون بیشتر احترام بگذارید. اینکه شما اسد رو در جایگاه حق می دانید و مخالفانش را در جایگاه تروریست ، این تفکرات شماست و برای بنده قابل احترامه و البته الزاما هم نشانگر صحیح بودن آن نیست و دیگران هم هیچ الزام و تعهدی ندارند که دقیقا مثل شما فکر کنند. اما از نظر من ، هم اسد و هم مخالفانش هر دو در یک جایگاه قرار دارند و هر دو جنایت کار هستند (هرچند بنده اصراری بر صحیح بودن تفکراتم هم ندارم و لزومی نمی بینم که کسی مثل من فکر کنه) و هر دو به اندازه خودشون جنایت کرده اند. مثل جنگ زبیریها و امویها که هر دو طرف در جایگاه ناحق قرار داشتند. از تصاویری هم که قرار دادم ، این مفهوم کاملا به چشم می خورد. بنده هم به جنایات اسد و هم به جنایات مخالفان او اشاره کردم. حالا اینکه شما از واژه ارتش اسد اینطوری برداشت کردید که من در درون تمایل به مخالفان اسد دارم و اسد را ناحق می دانم ، از نظر من اینها از تفکرات نهروانی شما نشات گرفته است و هیچ ارزشی ندارد و برای من هم هیچ اهمیتی ندارد. متاسفانه شما اینطوری فکر می کنید که خودتون در جایگاه صد در صدی حق قرار گرفته اید و هر کسی که به اندازه ذره ای مخالف با شما فکر کنه ، پس حتما کافره ، منافقه ، مشرکه ، تروریسته و ....

از نظر شرعی و اخلاقی هم کار درستی نیست که هر کس را که مثل شما فکر نمی کند را منافق خطاب می کنید. و الا به نظر من طرز تفکرات شما هم خیلی شبیه به خوارج نهروانی است. افرادی که روزها را روزه می گرفتند و شبها را به نماز شب می ایستادند و روی پیشانی شان هم اثر سجده وجود داشت و ادعای اسلامشون هم زمین و آسمون رو برداشته بود. اما سرانجام در مقابل حق مسلم (حضرت امیرالمومنین علی (ع) ) قرار گرفتند و خسرالدنیا و الاخره شدند. افرادی که حتی اسلام حضرت امیرالمومنین علی (ع) را هم قبول نداشتند و فقط خودشون رو مسلمون می دانستند. پس چه بهتر که به طرز تفکرات همدیگه (حالا چه درست و چه غلط) احترام بگذاریم و طرز تفکر افراد رو دستمایه توهین به شخصیت وی و یا نقد شخصیت وی و یا انگ زدن و لقب چسباندن به این و آن نکنیم. چون در این صورت هیچ فرقی بین ما و افرادی مثل عبدالله بن وهب راسبی و ذالخویصره و سایر خوارج نهروانی (لعنه الله علیهم اجمعین) نخواهد بود.
  • Upvote 11
  • Downvote 5

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
بسم الله النور
[quote]
دشمن را بايد شناخت، ابزارهاى دشمن را بايد شناخت، حيله‌هاى دشمن را بايد شناخت؛ از كجا وارد ميشود؟ ما با اين نگاه در قضيه‌ى سوريه موضعگيرى كرديم. ما با آمدن خون از بينى يك انسان مسلمان هم موافق نيستيم و دردمان مى‌آيد. ما ميگوئيم آن كسانى كه سوريه را به جنگ داخلى دارند ميكشانند، مقصرند. آن كسانى كه سوريه را دارند به سمت تخريب و برادركشى ميكشانند و كشانده‌اند، مقصرند. همه‌ى خواسته‌هاى ملتها بايد از طرق متعارف، معمولى و بدون خشونتهاى اينجورى حل شود.

[/quote]

http://www.leader.ir/langs/fa/index.php?p=bayanat&id=10207

حق با برادر علی هست ! میدونید چرا ؟
چون تو اغلب کتاب تاریخی اومده که میگه زمانی میرسه که در شام به دلیل اشتباهات حکمرانش با وصف اینکه در جبهه حق و مقاومت قرار داره اختلافاتی در کشور رخ میده که سرانجام اون شکست جبهه مقاومت هست و البته آغاز عصری که شیعیان علی بن ابی طالب برای گرفتن انتقام خون حسین علیه السلام وارد نبرد میشن ... توسط پیشوای تعیین شده !

ضمن اینکه پیامبر فرمودند :

قبل از ظهور حضرت مهدی(ع) فتنه ای پدید مي‌آید که مردم را سخت در محاصره قرار مي‌دهد، پس مبادا اهل شام را دشنام دهید زیرا مؤمنان حقیقی از آن سامان هستند، بلکه ستمگرانِ آنها را نفرین کنید و خداوند بزودی قضا و قدری از آسمان مي‌فرستد تا آنها را پراکنده سازد به گونه ای که اگر روبهان با آنها درآویزند، برآنان پیروز مي‌گردند، آنگاه خداوند حضرت مهدی(ع) را حداقل درمیان دوازده هزار و حداکثر در بین پانزده هزار تن برمي‌انگیزد و نشانه آن‌ها کلمه «بمیران» «بمیران» است. سه گروه پرچمدار هستند که طرفداران هفت درفش با آنان مبارزه مي‌کنند. هیچ پرچمداری نیست مگر آنکه طمع حکومت و ریاست دارد. آنگاه حضرت مهدی(ع) ظهور مي‌فرماید و مهربانی و دوستی و نعمت‌های مسلمانان را به آنان بازمي‌گرداند.»

بشاره الاسلام ص 186

و برای پایان بخشی بر نوشتارم و دعوت مدعوین ! گرامی سایت میلیتاری به خواندن کتابی که صفحه قبل لینک ش رو گذاشتم ، من سالها قبل وقتیکه اول راهنمایی بودم خوندمش ... خنده م گرفته بود اون موقع ... الان اما گریه م بیشتر میاد
راستی صفحه 49 همون کتاب رو به دقت بخونید ... برخی مسایل ش الان بیشتر شفاف شده مثلا ترک ها کدام ترک ها هستند و اینا !

و اینم قسمتی دیگر:

حوادث شام پیش از خروج سفیانی

1- پدید آمدن فتنه‌ای فراگیر همه مسلمانان و استیلای روم و ترک (یعنی غربیها و روسها) بر آنان.

2- بوجود آمدن فتنه ویژه ای در سرزمین شام که باعث اختلافات و ضعف و تنگناهای مالی در میان آنان مي‌گردد.

3- کشمکش و درگیری بین دو گروه اصلی قدرتمند، در شام.

4- پدیدار شدن زلزله در دمشق که بر اثر آن سمت غربی مسجد آن شهر و برخی نواحی ویران مي‌شود.

5- ورود نیروهای ایرانی و غربی به سرزمین شام.

6- درگیری سه تن از سران، بر سر قدرت در سرزمین شام : ابقع و اصحب و سفیانی و چیره شدن سفیانی بر آن دو نفر و استیلای وی بر سوریه و اردن و یکپارچگی منطقه تحت فرمان او.

7- همچنین روایات، حوادث دیگری را پیش از حرکت سفیانی بیان مي‌کند، مانند درگیری روم و ترک (یعنی غربیها و روسها) و روی آوری نیروهای آنها به سوی منطقه... و خروج انقلابگر مصری در مصر و ورود نیروهای غربی به مصر و شورش شیصبانی در عراق و غیر آن.

کتاب سال 1380 و 81 گردآوری و چاپ شده ... !

[b]البته قبل اینا هم منابع همین کتاب هست که فکر کنم عمر بعضیاش همزمان هست با عمر خلفای اول و دوم و سوم و چهارم و .[/b]... ! فکر نکنم قابل رد باشند ... آخه ماله 1400 سال پیش هست ، بارها هم تو کتابهای مختلف چاپ شده ...

یا حق
  • Upvote 3
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote]
[b]البته قبل اینا هم منابع همین کتاب هست که فکر کنم عمر بعضیاش همزمان هست با عمر خلفای اول و دوم و سوم و چهارم و .[/b]... ! فکر نکنم قابل رد باشند ... آخه ماله 1400 سال پیش هست ، بارها هم تو کتابهای مختلف چاپ شده ...
[/quote]
این یعنی اینکه جبهه ددمنشان و مستکبران غربی و دشمنان همیشگی ما یعنی صهیونیزم ( و ایضا قوم یهود که ید طولانی در نقشه کشیدن بر علیه اسلام دارد) هم به این مدارک دسترسی دارند ، غیر از این است ؟
از طرفی چه کسی می تواند اثبات بکند که اکنون در عصر ظهور هستیم ؟
  • Upvote 3

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='Ernesto_Rommel' timestamp='1358508975' post='294588']
سلام
حق با آر پی جی همیشه 7 هست ! سمت راست اون آرم قرمزرنگ هم نگاه بکنید جالب میباشد فکر کنم موقع درگیری های داخلی لبنان باشه ... بدجور ترکوندن مغز بیچاره ش رو ...

راستی دو تا مطلب بسیار عالی از آقای داودآبادی میزارم که مشخصا همه مون میدونیم کی هست و ... اینا !

[url="http://davodabadi.blogfa.com/post-489.aspx"]جنگ نیابتی سوریه علیه اسلام آمریکایی[/url]1

[url="http://davodabadi.blogfa.com/post-490.aspx"]جنگ نیابتی سوریه علیه اسلام آمریکایی[/url]

مطلب رو که خوندید خوشحال میشم بدون نگاه قبلی بعضی عزیزان به نعمات خداوند نگاه کنید بر روی زمین ... !

واقعا وقت دقت میکنی میبینی همه چیز حتی بدترین مصیبت ها عین نعمت هست ...

هفته پیش یه تریلی نزدیک بود 100 نفر از تجمع کنندگان برای دیدن یک تصادف جزیی که زخمی نداشت رو له کنه اما خودشو کوبید سمت دیگه و تنها یک زن میانسال کشته شد و 4 نفر زخمی ...
در نگاه اول یک مصیبت هست اما وقتی عمق قضیه نگاه میشه میبینی هر کار خدا حکمتی داره و همه کارهاش نعمت هست ... از اول تاریخ تا کنون همینگونه بوده

از سر بریده امام حسین علیه السلام بر نیزه تاااااااااااااااااااااااااااااااااااااا .... تا کجا ؟؟؟

یا حق
[/quote]

جنگ سوریه فرصت مناسبی بود تا 70-80 هزار نفر از تندروترین و خطرناک ترین تروریست های منطقه تو یه نقطه جمع بشن و با هلاکتشون یه نفس راحتی بکشیم!
  • Upvote 5
  • Downvote 1

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر
[quote name='ALI' timestamp='1358683559' post='294814']
[quote name='rasoolmr' timestamp='1358543970' post='294703']

خواهشا حداقل يه مقدار شعور براي مخاطبينشون هم در نظر بگيرن و خودشون رو زيادي باهوش و جدي فرض نكنن
[/quote]

به نظر من بهتره که ترشحات مغزی خودمون رو خیلی بروز ندیم بیرون و اون چیزی رو که در ذهنیت خودمون وجود داره رو به عنوان یک اصل غیر قابل نقض تصور نکنیم و خودمون رو عقل کل حساب نکنیم و دیگرون رو ببو گلابی. ماشاالله از اول این تاپیک تابحال به اندازه کافی به جنایات هر دو طرف پرداخته شده است. بخصوص جنایات گروه های مخالف حکومت اسد که البته بخش عمده ای از مطالب این تاپیک به همین موضوع اختصاص یافته است. همیشه و همه جا هم وقتی دو نفر یا دو گروه با هم جنگ می کنند ، دلیل بر این نیست که حتما یکیشون در جایگاه حق نشسته و دیگری ناحق و تروریسته. مثلا جنگ های سپاهیان اموی شام با زبیری های مکه که در همان دوران فاجعه کربلا رخ داد. به نظر شما کدامیک حق و کدامیک ناحق و تروریست هستند؟

پس چه خوب که شما که اینقدر ادعای احترام به شعور طرف مقابلتون زمین و آسمان رو پر کرده ، به شعور مخاطبتون بیشتر احترام بگذارید. اینکه شما اسد رو در جایگاه حق می دانید و مخالفانش را در جایگاه تروریست ، این تفکرات شماست و برای بنده قابل احترامه و البته الزاما هم نشانگر صحیح بودن آن نیست و دیگران هم هیچ الزام و تعهدی ندارند که دقیقا مثل شما فکر کنند. اما از نظر من ، هم اسد و هم مخالفانش هر دو در یک جایگاه قرار دارند و هر دو جنایت کار هستند (هرچند بنده اصراری بر صحیح بودن تفکراتم هم ندارم و لزومی نمی بینم که کسی مثل من فکر کنه) و هر دو به اندازه خودشون جنایت کرده اند. مثل جنگ زبیریها و امویها که هر دو طرف در جایگاه ناحق قرار داشتند. از تصاویری هم که قرار دادم ، این مفهوم کاملا به چشم می خورد. بنده هم به جنایات اسد و هم به جنایات مخالفان او اشاره کردم. حالا اینکه شما از واژه ارتش اسد اینطوری برداشت کردید که من در درون تمایل به مخالفان اسد دارم و اسد را ناحق می دانم ، از نظر من اینها از تفکرات نهروانی شما نشات گرفته است و هیچ ارزشی ندارد و برای من هم هیچ اهمیتی ندارد. متاسفانه شما اینطوری فکر می کنید که خودتون در جایگاه صد در صدی حق قرار گرفته اید و هر کسی که به اندازه ذره ای مخالف با شما فکر کنه ، پس حتما کافره ، منافقه ، مشرکه ، تروریسته و ....

از نظر شرعی و اخلاقی هم کار درستی نیست که هر کس را که مثل شما فکر نمی کند را منافق خطاب می کنید. و الا به نظر من طرز تفکرات شما هم خیلی شبیه به خوارج نهروانی است. افرادی که روزها را روزه می گرفتند و شبها را به نماز شب می ایستادند و روی پیشانی شان هم اثر سجده وجود داشت و ادعای اسلامشون هم زمین و آسمون رو برداشته بود. اما سرانجام در مقابل حق مسلم (حضرت امیرالمومنین علی (ع) ) قرار گرفتند و خسرالدنیا و الاخره شدند. افرادی که حتی اسلام حضرت امیرالمومنین علی (ع) را هم قبول نداشتند و فقط خودشون رو مسلمون می دانستند. پس چه بهتر که به طرز تفکرات همدیگه (حالا چه درست و چه غلط) احترام بگذاریم و طرز تفکر افراد رو دستمایه توهین به شخصیت وی و یا نقد شخصیت وی و یا انگ زدن و لقب چسباندن به این و آن نکنیم. چون در این صورت هیچ فرقی بین ما و افرادی مثل عبدالله بن وهب راسبی و ذالخویصره و سایر خوارج نهروانی (لعنه الله علیهم اجمعین) نخواهد بود.
[/quote]

خوشحال ميشدم اگه در مورد بررسي افكار و عقايد با شخصي روبرو ميشدم كه اهل اين فن باشه نه اينكه هيچ چيزي دركي از اين مباحث نداره .

اما اگه خواستار بحث در اين مباحث و اصول عقايد خوارج و گير اصلي كارشون و تاريخچه پيدايش و سرانجام كارشون ، حرفي نيست ولي ميدونم شما اينكاره نيستيد و بحث با شما بيفايده و صرفا جدل بيحاصل خواهد بود .

ولي خوبه بدونيد كسانيكه مدافعشون هستيد امروزه در محافل علمي مذهبي اهل سنت با عنوان خوارج عصر ما ازشون ياد ميشه .

اما درباره حق و باطل بودن نبرد در سوريه و طرفهاي درگير در سوريه ، قبلا بنده به اونها پاسخ داده بودم و همونها رو دوباره ميزارم برخي از مطالب داراي بار علمي ، كلامي هستند و برخي نظر ديني و قرآني و فقهي ، اگه ميتونيد علمي و كلامي و ديني پاسخ بديد بسم الله و گر نه ...

[quote name='rasoolmr' timestamp='1347852331' post='271592']

در مورد بحث حق و باطل در جنگ جاری در سوریه بنظر این حقیر

[size=4][font=Tahoma]برای اینکه معتقد باشیم نبردی که در سوریه وجود داره طرفین ماجرا در کدام سوی حق و باطل نشستن ، و آیا هر دو باطلند و یا اینکه یکی حق و دیگری باطل هست لازم هست که ببینیم تحركاتي كه امروز در سوريه از طرف مخالفین مسلح دنبال میشه آیا بخاطر اصلاح و ضعیت سوریه هست و برای دادن حق مردم و بخاطر مردم صورت میگیره یا خیر ؟ [/font]
و ثانیا آیا دولت و نظام سوریه از حق برخورد و موضعگیری در قبال حرکات و اعمال تروریستی و مجرمانه ای که از سوی مخالفین مسلح اعمال میشه برخوردار هست یا خیر ؟[/size]

بدون شک اگر طرف باطل ماجرا نظام سوریه و ارتش این کشورر باشه ، پس اونها از هیچگونه مشروعیت و حقی در مقابله با تروریست ها و افراد مسلح برخوردار نیستند وبنابراین هر گونه عملی از جانب اونها غاصبانه و ظالمانه خواهد بود .

و اما اگر طرف ضد مردمی و باطل ماجرا تروریست ها هستند در اینصورت نظام سوریه و ارتش سوریه حق برخورد و سرکوب و ریشه کن کردن اونها رو داره و هر گونه بلایی هم که به سرشون بیاد مقصرش خودشون هستند

اما اگر هر دو باطلند این باطل بودن علتش چیه و از چه جهت و جانبی باطل هستند آیا همه جانبه باطل هستند و یا اینکه باطل بودنشون در یک جنبه باعث نمیشه در جانب دیگه محق نباشند ؟ و آیا باعث میشه در برخورد مسلحانه میان طرفین هیچکدام محق نباشند یا اینکه باز هم یکطرف ماجرا حق برخورد خواهد داشت ؟

معتقدم

حتی اگر نظام سوریه رو در شدیدترین و بدبینانه ترین حالت باطل بدونیم باز هم این حق براشون بعنوان تنها پایگاه باقیمانده برای مردم سوریه در جلوگیری از ظلم مضاعف و تهدید استقلال و امنیت ملی و تمامیت و آینده و منافع کشورشون برای برخورد محکم و موثر با شورشیان و تروریست ها هست و اصولا وظیفه ملی اونها تلقی میشه و اونها در جنگ مسلحانه میان طرفین در جانب حق ماجرا قرار دارند

و در طرف دیگه شورشیان مسلح سوری هر چند در براه انداختن جنگ داخلی و تهدید امنیت و استقلال و تمامیت و آتیه کشور ( بگونه ای که آینده کشور رو با اما و اگرها و احتمالات ناخوشایندی روبرو میکنه ) و همراهی با بیگانه و دشمنان سوریه و قتل و کشتار و ترور مردم و تخریب و تضعیف کشور باطل هستند ، اما در اینکه سوری هستند و همون حقوق مردم سوریه را دارند محق هستند و می توانند با کنار نهادن سلاح و کشتار و ترور و تخریب و تضعیف کشورشون حقوقشون رو مثل سایر مردم از راه های مشروع پیگیری کنند .

[size=4][font=Tahoma]اینکه در سوریه مردم بدنبال اصلاحات در نظام سیاسی شون هستند مطلبی درست هست . [/font]

[font=Tahoma]مردم خواهان حقوقشون هستند[/font]

[font=Tahoma]اما این مردم از چه راهی خواهان بدست آوردن حقشون هستند ؟ [/font]

[font=Tahoma]آیا اونها از راه بدست گرفتن سلاح و کمک گرفتن از دشمنان سوریه اعم از عربستان و قطر و ترکیه و آمریکا و انگلیس و فرانسه و ... و تجهیز سلاح و مهمات و اطلاعات و ... و تبدیل شهرها به محل جنگ و بقیمت اشغال خانه های مردم بزور و کشتن شهروندان و ترور و ربودن بیگناهان و در نهایت انهدام همه زیر ساخت های کشورشون و تبدیل سوریه به ویرانه می خوان اصلاحات انجام بدن ؟[/font]

[font=Tahoma]آیا اینهایی که هم اکنون سلاح بدست گرفته و مشغول ویرانه کردن سوریه هستند همون مردم سوریه هستند ؟[/font]

[font=Tahoma]و آیا مسلحین و شورشیان با نظر مردم دارن اینکار رو میکنند و مردم به اونها رای داده اند ؟[/font]

[font=Tahoma]واضحه که اینها مردم نیستند . [/font]

[font=Tahoma]مردم سوریه در رفراندوم قانون اساسی به قانون جدیدشون رای دادند و همچنین نمایندگان پارلمان رو انتخاب کردند . در این انتخابات صورت گرفته اکثریت مردم سوریه شرکت کردند و نظر مثبت دادند .[/font]
[font=Tahoma]اگر اونها مخالف بودند می باید رای مخالف میدادند . و یا اینکه در انتخابات شرکت نمیکردند . بدون شک هیچ قدرتی نمیتونست مردم رو وادار به شرکت در انتخابات کنه . و با عدم شرکت مردم خود به خود مشروعیت نظام از بین رفته و ساقط میشد .[/font]

[font=Tahoma]قطعا کسی نمیتونه بگه که مردم سوریه فاقد درک سیاسی بودند و پیام حضورشون و رای دادنشون رو درک نمیکردند و یا اینکه فریب خوردند .[/font]

[font=Tahoma]پیام حضور و مشارکت مردمی سوریه در انتخابات این بود که اونها راه اصلاحات سیاسی و پیگیری حقوقشون رو در مبارزه مسلحانه نمیدیدند و خواهان پیگیری مسالمت آمیز سیاسی حقوقشون و از راه های عق پسند و نه ماجراجویانه و جنایتکارانه بودند .[/font]

[font=Tahoma]اما چرا افراد مسلح از ابتدا در انتخابات شرکت نکرده و سلاح بدست گرفتند ؟ و بعلاوه هر گونه گفتگو رو رد کرده و تنها راه رو در جنگ دیدند ؟ اونهم جنگی که اونها مکانش رو شهرهای مردم و خانه های غصب شده مردم و تخریب و غصب اموال و دارایی های مردم و به کشتن دادنشون در جنگ و هزاران مصیبت دیگه برای مردم بود ؟[/font]

[font=Tahoma]بدون شک علتش در اینه که اونها خودشون رو در هر انتخاباتی بازنده میدونند . گرهی که با دست باز میشه هرگز با دندان باز نمیکنند . اونها اگر مطمئن از حمایت مردمی از خودشون بودند نیازی به حمل سلاح نداشتد و با دعوت مردم به عدم شرکت در هر گونه انتخاباتی و مبارزه منفی مشروعیت و مقبولیت حکومت رو ساقط کرده و نظام رو تحت فشار بحق افکار عمومی و بین المللی قرار داده و با اجتناب از هرگونه همکاری با اون حکومت ساقط میشد .[/font]

بدون شک خواست مردم سوریه تخریب کشورشون به این نحو موجود و برادر کشی نیست و اینهای که هم اکنون با سلاح و حمایت بیگانه دست به شورش و ترور میزنند نماینده مردم سوریه نیستند .

[font=Tahoma]از نظر دینی و اخلاقی مسئله چگونه هست ؟ دین هرگونه ابتدا و شروع به کشیدن اسلحه رو در منازعات بین برادران مومن و مسلمان مردود میدونه و طرفین رو دعوت به سازش میکنه اما اگر یکطرف سرکشی کرد و زیر بار هیچ حرف و منطقی نرفت و خواهان نابودی طرف دیگه شد ، حق رو به طرف دیگه داده و بعلاوه از سایر مومنین و مسلمین درخواست میکنه که با طرف سرکش مبارزه کنند تا زمانیکه به حق خودش قانع بشه و دست از سرکشی برداره و سلاح رو بر زمین بزاره و در این هنگاه هست که دستور میده که مومنین می باید بین اونها بعدالت سازش ایجاد کنند .[/font]

[font=Tahoma]حامیان تروریست ها چه کسانی هستند و پایگاه فکری و بین المللی اونها کجاست ؟[/font]

[font=Tahoma] همگي دشمنان بشریت هستند اعم از عربستان و قطر و آمریکا و انگلیس و و ترکیه و ... [/font]
[font=Tahoma]آیا اینها دوستدار حقوق بشر و حقوق مردم سوریه هستند ؟[/font]

[font=Tahoma]چرا اینها سلاح و امکانات و اطلاحات و حمایت سیاسی از تروریست ها میکنند ؟ آیا برای اینکه در سوریه حقوق بشر اجرا بشه ؟[/font]

[font=Tahoma]آیا پس از بفرض سرنگونی نظام سوریه اونها بدنبال حقوق مردم سوریه بوده و حق اونها رو خواهند داد و قدرت رو به مردم سوریه واگذار خواهند کرد ؟[/font]

[font=Tahoma]واضح هست که اینگونه نیست و حکومت هایی وابسته و پادو بر سر کار خواهند اومد و حقوق مردم سوریه بیش از پیش نقض و پایمال خواهد شد و باحتمال قوی حکومتی سلفی با عقاید و اعمال متحجرانه بر سر کار خواهد آمد و یا در خوشبینانه ترین حالت یک دموکراسی مضحک و حکامی دست نشانده بعلاوه کشوری جنگ زده و تخریب شده و عقده ها و کینه ها و دشمنی های بسیاری که برجای خواهند گذاشت که زمینه ساز ادامه بحران در سوریه برای همیشه و حوادث پایان ناپذیر در آینده خواهد بود .[/font]
هیچکس و هیچ عقلی نمیتونه باور و اثبات کنه که با اینگونه اعمال تروریستی و مجرمانه و خائنانه سوریه میتونه به آینده ای بهتر دست پیدا کنه[/size]

[size=4][font=Tahoma]بنابراین سئوال اصلی اینه که اگر خواست و اراده ملی در سوریه مبنی بر شورش مسلحانه و تروریستی نیست هدف تروریست ها و حامیانشون از اعمال تروریستی و جنگ طلبانه چه چیزهایی هست ؟ و کشورهایی مانند ترکیه و عربستان و قطر و آمریکا و انگلستان و فرانسه و ... چه هدفی رو در سوریه تعقیب میکنند ؟ و این هزینه ها رو به چه جهت متحمل میشوند ؟ چرا کشورهایی که اصل مهم و تغییر ناپذیر و شناخته شده اونها مبتنی بر سود و منافع هست و همه چیز رو تجارت گونه می بینند میلیاردها دلار هزینه میکنند و بعلاوه آبرو و آینده خودشون رو هم به این حمایت هاشون گره زده و به میان کشیدن و حتی مرزها و خاک کشورشون رو در اختیار تروریست ها قرار دادن ( در صورتیکه این خطر و ریسک برای اونها هست که این تروریست ها در کشورشون ریشه دوانده و آینده کشورشون رو با مخاطره روبرو کنند ولی با این حال منافع بدست اومده رو اونقدر زیاد میبینند که حتی حاضر به تحمل همچین ریسکی شدن )؟ و در نهایت چه سودی و چه مقدار به اونها خواهد رسید که حاضر به این تجارت شدن ؟ [/font][/size]

[color=#0000ff]اصولا آیا عقلا حقوق مردم هیچ کشوری با اینگونه اعمال مسلحانه و تروریستی قابل احقاق هست ؟ آیا مردم این کشورها حاضرند که حقوقشون رو از این راه ها بدست بیارن ؟

آیا این کشورها و سیاسیونشون نمیدونن که احقاق حقوق مردمی با توسل به این شیوه ها امکانپذیر نیست ؟[/color]

[size=4][font=Tahoma]این سطح حمایت اونها آیا میتونه بدون نقشه و هدف باشه ؟ جواب اینه که هیچکشوری بدون نقشه و هدف کاری در این حد بزرگ و خطیر رو انجام نمیده و خودش رو وارد این ریسک بزرگ نمیکنه[/font]

[font=Tahoma]در نهایت این نتیجه بدست میاد که نه این اعمال مسلحانه و تروریستی خواسته و مورد اراده مردم سوریه هست و نه نتیجه ای که از این اعمال تروریستی بدست خواهد اومد حتی در صورت سرنگونی نظام سوریه خواسته مردم سوریه رو محقق میکنه[/font]

[font=Tahoma]بنابراین میتونیم نتیجه بگیریم که اونچه که در حال حاضر سوریه با اون دست و پنجه نرم میکنه نه خواست و اراده مردمی بلکه یک [color=#FF0000]توطئه[/color] هست که از سوی کشورهای منطقه ای و فرامنطقه ای مانند ترکیه و عربستان و قطر آمریکا و انگلیس و فرانسه و ... بجهت منافعشون پیگیری میشه (البته از نظر آقایون همه چیز توهمه و همه چیز آرومه و هیچ خبری نیست و این دوستداران بشریت و صلح ، حق دارند حامی حقوق مردم با بمب و ترور و تخریب و کشتار و نقض استقلال کشور و تخریب آتیه فرزندان کشور باشند)[/font][/size]

[size=4][font=Tahoma]در صورت توطئه بودن حوادث و بحران موجود در سوریه که مورد خواست و اراده مردمی هم نیست ، سئوال اینه که آیا نظام سوریه از این حق برخوردار هست که با این توطئه برخورد کنه ؟[/font]

[font=Tahoma]بنظر من جواب سئوال اینه که بله حکومت و نظام سوریه ( هر چند که انتقاداتی از سوی مردم سوریه بهش وارد هست ولی بجهت منافع ملی این وظیفه رو داره که از تمامیت و استقلال و منافع ملی مردم سوریه در برابر هرگونه توطئه داخلی و خارجی دفاع کنه و این دفاعش کاملا مشروع هست و نمیتونه خارج از خواست و اراده مردم سوریه باشه [/font]
[font=Tahoma]بنابراین بنظر من عقل حکم میکنه که نظام سوریه در برخورد با اشرار و تروریست ها محق هست .[/font][/size]

[color=#800000]حتی اگر اسمش رو توطئه هم نزاریم باز هم تفاوتی در ماهیت ماجرا ایجاد نمیکنه چون از اونجا که اعمال تروریستی و مسلحانه شورشیان ضد خواسته و اراده مردم سوریه هست بنابراین وظیفه ملی حکومت اینه که با اونها مقابله کنه . هر چند که بعد از فرونشاندن اراده های ضد مردمی ، خواسته های مردم سوریه میتونه پابرجا باشه و اونها دوباره حقوق ملی شون رو از طریق راه های درست و بصورت عقلائی و عقل پسند پیگیری کنند از هر راهی که می پسندند[/color]

[size=4][font=Tahoma]اما برخورد حکومت و نظام سوریه تا کنون به چه نحوی بوده ؟[/font]

[font=Tahoma]اونچه که مسلمه اینه که بطور کلی این برخورد به این نحو بوده که مردم سوریه کمترین آسیب رو ببین با توجه به اینکه تروریست ها جنگ رو به شهرها کشونده و خانه های مردم رو بزور غصب کرده و تبدیل به سنگر کردن . بنظر من تلفاتی که در اثر مقابله با تروریست ها به مردم وارد شده با توجه به شیوه خوب ارتش سوریه در مبارزه با تروریست ها در حد قابل قبولی هست .[/font]

[font=Tahoma]اما یک سئوالی که مطرح میشه اینه که اگر در خارج از این چارچوب کلی مقابله با تروریست ها اگر در مواردی ارتش اشتباهاتی مرتکب شدند ، آیا این اشتباهات قابل بخشش هست یا خیر ؟ و ثانیا آیا این اشتباهات باعث میشه که حق و مشروعیت حکومت سوریه در مقابله با توطئه ای که با سرنوشت ملت سوریه مرتبط هست از بین بره ؟[/font]

[font=Tahoma]جواب اینه که اشتباهات بهیچ وجه قابل اغماض نیستند و توجیه پذیر نیستند مگر آنکه مواردی باشه که اشتباهات غیر عمدی باشه و یا اینکه صحنه نبرد و مقابله بجهت نحوه موضعگیری تروریست ها بگونه ای باشه که اجتناب ناپذیر باشه [/font]

[font=Tahoma]اما جواب سئوال دوم اینه که حتی اگر این اشتباهات هم باشند و واقعیت داشته باشه ولی باز هم این اشتباهات باعث نمیشه که مشروعیت و حق نظام سوریه در مقابله با تروریست ها و استیفای حقوق مردم سوریه و مقابله با توطئه منطقه ای و بین المللی دشمنان سوریه از بین بره[/font]
[font=Tahoma]مگر آنکه این اشتباهات بقدری باشه که ضررشون برای مردم سوریه بیشتر از ضرر تسلط بیگانه و دشمنان سوریه بر مردم سوریه باشه[/font]
[font=Tahoma]اما آیا اینگونه هست ؟ خیر چون شیوه مقابله ارتش سوریه جوری هست که تلفات تا کنون در کمترین حد ممکن هست و بعلاوه تسلط کشورهای منطقه ای و بین المللی بر سوریه و نقض تمامیت و استقلال و آینده سوریه غیر قابل جبران با هیچ چیزی هست .[/font][/size]
[/quote]

[quote name='rasoolmr' timestamp='1347636077' post='271104']

چرا دعوت به مذاکرات سیاسی و رجوع به صندوق های رای و يا هر گونه مذاکرات سیاسی رو رد میکنند ؟

آیا این نشون دهنده عدم صداقتشون نیست ؟

طنز ماجرا اینجاست که ارتش و نظام سوریه توقع رفتار انسانی و اخلاقی دارند ولی هرگونه مسئولیت تروریست ها رو در جنایاتشون انکار میکنند و از اونها رفع اتهام میکنند

-----------------------------------------------------------------------------

اما اگر آقایون حمایت از فتنه گران و تروریست ها رو می خوان دینی و اخلاقی جلوه بدن و موضع نظام رو در دعوت همه طرفهای سوری به مذاکره و گفتگو رو ضد اخلاقی و ماکیاولیستی معرفی کنند [color=#0000cd]پس می باید مراجعه به دین کرده و ببینیم که موضع دین و قرآن در اینباره چگونه هست [/color]؟
ببینیم که آیا حمایت از تروریست ها دینی و اسلامی هست و یا اینکه ضد دینی و ماکیاولیستی هست

و اما موضع قرآن درباره اختلافاتی که میان مسلمین رخ میده اینگونه هست:

وَ إِنْ طائِفَتانِ مِنَ الْمُؤْمِنینَ اقْتَتَلُوا فَأَصْلِحُوا بَیْنَهُما فَإِنْ بَغَتْ إِحْداهُما عَلَى الْأُخْرى فَقاتِلُوا الَّتى تَبْغى حَتَّى تَفى‏ءَ إِلى أَمْرِ اللَّهِ فَإِنْ فاءَتْ فَأَصْلِحُوا بَیْنَهُما بِالْعَدْلِ وَ أَقْسِطُوا إِنَّ اللَّهَ یُحِبُّ الْمُقْسِطینَ»
و اگر دو طايفه از اهل ايمان با هم به قتال و دشمنى برخيزند البته شما مؤمنان بين آنها صلح برقرار داريد و اگر يك قوم بر ديگرى سرکشی كرد با آن طايفه سرکش و ظالم قتال كنيد تا به فرمان خدا باز آيد،[color=#ff0000] پس هر گاه به حكم حق برگشت با حفظ عدالت ميان آنها را صلح دهيد[/color] و هميشه (با هر دوست و دشمنى) عدالت كنيد كه خدا بسيار اهل عدل و داد را دوست مى‏دارد. (حجرات آیه 9 )

اینکه مردم سوریه خواهان عدالت و حکومت مردمی هستند درسته و نظام سوریه هم با پذیرش حق مردمی دست به اصلاحات زد و مراجعه به آراء عمومی و صندوق های رای و قانون اساسی خودش رو برای گزاشت و مردم هم بهش رای دادند و همچنین مجلش کشور

اکثریت مردم نظام خودشون رو قبول کردند و به اون رای دادند

آیا اینهایی که اسلحه بدست گرفته و با تسخیر شهرها و تخریب خانه و تبدیل خونه های مردم به سنگر و آواره کردن مردم و کشتارشون در پی سرنگونی نظام کشورشون هستند همون مردمند ؟

آیا خواسته مردم پادو شدن برای کشورهایی نظیر عربستان و قطر و آمریکا و انگلیس و فرانسه و ... هست

چه کسی گفته اینها نماینده مردم هستند ؟

برپایه دستور قرآن اگر میان مسلمین اختلاف شد می باید اونها رو به سازش و صلح و مراعات حق دعوت کرد اما اگر یکطرف گردنکشی کرده و زیر بار نرفت می باید با اون طرف مبارزه کرد تا زمانیکه به حق گردن بزاره

سیاست اعلامی نظام و اونچه که در حال حاضر پیگیر اون هست بر همین اساس هست . یعنی ما همه طرفهای منازعه مسلمان در قضیه سوریه رو به آشتی و صلح و مذاکره برای رفع کدورت ها و رسیدن مردم سوریه به حقشون هستیم

در حال حاضر که تروریست ها و شورشیان دارن گردنکشی میکنند مطابق آیات قرآن ما نه تنها وظیف حمایت از نظام سوریه رو داریم بلکه اگر خواسته باشیم به حرف قرآن عمل کنیم می باید بطور مستقیم با گردنکش وارد جنگ و مقاتله بشیم (چیزی که بنا به مصالح مسئولین نظام ما کنار گزاشته شده ولی اگر کشورهای دیگه خواسته باشند که وارد جنگ در حمایت از شورشیان بشن ما هم وارد جنگ میشیم - علاوه بر پیمان دفاعی که با سوریه داریم که حمایت از طرف دیگه رو در جنگ وظیفه طرف دیگه این پیمان نامه میکنه )

اما اینجا یکطرف با زیر بار نرفتن به هیچ مذاکره و حرف و صلحی می خواد صرفا با اسلحه و جنگ و کشتار و با حمایت کشورهای بیگانه حرف خودش رو به کرسی بنشونه که ما با این منطق بی منطقی مخالفیم و بر اساس بیان قرآن می باید با اون طرف باغی مبارزه کرد تا زمانیکه گردنکشیش رو کنار بزاره و سلاح ها رو بر زمین بزارن و در این هنگام می باید میان دو طرف سازش ایجاد کرد و البته سازش می باید عادلانه باشه

میشه پس از کنار گزاشتن سلاح ها برای ایجاد مفاهمه عادلانه گفتگو کرد

این موضع رو دولت و نظام سوریه هم قبول کرده . ولی هر گونه مذاکره و سازش رو منوط به کنار گزاشتن سلاح کرده که البته درست هست . اونها حتی اعلام کردن که میشه درباره بودن یا کنار رفتن اسد هم مذاکره کرد و ...

اما اینکه شورشیان و تروریست ها هر گونه صلح و سازش رو کنار گزاشته و با ایجاد جنگ داخلی و اعمال جنایتکارانه و با حمایت دشمنان سوریه درصدد گرفتن تمامی قدرت هستند نشون دهنده یاغیگری و سرکشی و ناحق بودن اونهاست . می باید تا زمانیکه گردنکشی میکنند با اونها مبارزه کرد

[/quote]
  • Upvote 2
  • Downvote 2

به اشتراک گذاشتن این پست

لینک به پست
اشتراک در سایت های دیگر

ایجاد یک حساب کاربری و یا به سیستم وارد شوید برای ارسال نظر

کاربر محترم برای ارسال نظر نیاز به یک حساب کاربری دارید.

ایجاد یک حساب کاربری

ثبت نام برای یک حساب کاربری جدید در انجمن ها بسیار ساده است!

ثبت نام کاربر جدید

ورود به حساب کاربری

در حال حاضر می خواهید به حساب کاربری خود وارد شوید؟ برای ورود کلیک کنید

ورود به سیستم

• مرور توسط کاربر    0 کاربر

هیچ کاربر عضوی،در حال مشاهده این صفحه نیست.